Raming der belastingen Minder Rijkspersoneel Zeeuwse hospikken in actie bij Padang Fascisten demonstreren in Engeland LEZERS SCHRIJVEN.. Amerikaan helpt Oostburg 't Is maar'n weet... H Stemmen uit de Kerken 7£ Even peultjes TWEEDE BLAD PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1947 Bevolking ziet er verwaarloosd uit. Er zfin posten waar de Rode- Krids teams op Java en Su- Sra nog niet kunnen ver- Shtfnen. SDat zijn vooral de vcmruitgeschoven posten, waar darreltiks patrouillegang nood- SniffiHir iq omdat infiltrerende TN&er S in het kleed van de boer gestoken, dooh voorzien van tendmnato. en andere wapenen, het daar on- ïïfmïn. Toch zijn er in die streken ook vele zieken, wellicht meer en ernstiger dan in de bevolkingscentra, omdat die posten zo afgelegen liggen. Dit zijn de gebieden waar de militaire artsen, vergezeld van hun hospikken, hun diensten aan de bevolking verlenen. In een ieep, waarin een kist ver band, medicijnen en vooral se ra onder dekking van enkele militairen rijden zij de streek af Hier hebben zg een warong tot kliniek" gebombardeerd, elders een schuur, maar overal komen de zieken toestromen. Ut heb een tocht meege maakt met dr. Koot van 2- 14 R.ï. en ik heb met be wondering en ontzag de ze genrijke arbeid door hem en zjjn hospikken Hijmans uit Souburg (Zeeland) en Helmstrjid uit Oudelande in Zeeland kunnen gadeslaan. Ik heb ook de dankbaarheid in de ogen der mensen, ge leed in lompen, de benen vol zweren, sommigen met krom gegroeide benen van frambo- sia, anderen vol scabiës, kun nen lezen. Ik heb daar moeders gezien, die babies aan de dok te? voorhielden, wetend, dat de „dokter belanda" gekomen was om genezing te brengen en ze met zulk een vertrou wen in de handen der militai ren gaven dat je verbaasd stond. Want ik was geen veer tien dagen tevoren in dezelfde dessa, toen de plaats nog maar juist bezet was en toen zag ik angst en niets anders dan angst in die ogen. Moeders hielden de babies diep in de schamele huizen verborgen; jonge vrouwen bleven weg en de mannelijke bevolking was er niet. Alles een gevolg van de Republikeinse propaganda, die deze mensen verteld had, dat de Nederlandse soldaat een barbaar was, die babies ver moorde, slechts op roof uit was en erger was dan de Japanse barbaar. Die propaganda was er gedurende twee jaar inge goten, dag in, dag uit, en het was niet te verwonderen dat de angst deze eenvoudige zie len beklemd hield. HULP. En nu waren de Nederlandse soldaten gekomen en zij roof den niet; zij vermoorden niet. Integendeel, daar kwamen mi litaire artsen met helpers en medicijnen die wonden zuiver den en genezende injecties ga ven tegen de gesel der dessa: frambosia. In een dier verafgelegen des sa's rond Padang zag ik jonge kinderen met stinkende won den; een knaap van tien jaar met een wond op zijn scheen been van zeker anderhalve vierkante decimeter; een ande re knaap die reeds geholpen was en waaraan men duidelijk de genezing kon waarnemen. Er was een moeder, die een baby van enkele maanden bracht. Frambosia, zoals zove- len, en dr. Koot maakte voor de zoveelste maal zijn injectie spuit gereed. De baby huilde en de moeder suste het kind. De toean dokter belanda deed geen kwaad. Hij kwam om te gene zen en toen de injectie tot het verleden behoorde straalde dankbaarheid uit de ogen van de moeder. TWEE JAAR. Ik vroeg een jongen van zes tien jaar hoe lang hij met die grote gapende wonde had gelo pen. „Twee jaar", luidde het antwoord. „Heeft de republi keinse regering je dan niet ge holpen?" vroeg ik. De jongen lachte slechts.- „Die vond het zo erg niet", viel een oude man de jongen in de rede, „als wij stierven hadden ze immers eten." Zo denkt de dessa thans, nu zij met dat de Nederlandse sol daat niet is als hij werd afge schilderd door de republiek; nu zij ziet dat de Nederlandse sol daat niet rampokt, doch gene zing brengt! Op vier plaatsen werd hulp verleend en op vier plaatsen zag ik hetzelfde. Wonden, frambosia, schurft, malaria... 'n Vrouwtje, ik dacht dat ze vijftig jaar oud was, verma gerd tot op de botten. Tanden uit de mond, haren uitgevallen. Ze was pas vgf en twintig... Chronische malaria... Geen voedsel en zo lag ze in een hut je, waarin geen meubilair; slechts een matje was. Ze wachtte op de dood, die langzaam maar zeker kwam en wiens aanwezigheid in dit schamele hutje merkbaar was. „Naar het hospitaal in Pa dang," adviseerde dr. Koot. Het levende geraamte, dat toch een vrouw van vijf en twintig jaar is, wordt op een stretcher gedragen en zo gaat het naar een omgeving waar medicijnen zijn en voedsel en liefdevolle zorg. Voorzichtig wordt 't vrouw tje weggedragen. Buurvrou wen komen haar groeten. Men kan het de vrouwen aanzien, dat zij big zijn dat dit zielige geval geholpen wordt. Zij voe len aan den lnve dat de Ten tara belanda, het Nederlandse Leger, goed doet en dat de pro paganda van Fort de Koek, Djocja en de T.N.I. vals was. Zij herkrijgen het vertrouwen en met dat vertrouwen komt de zekerheid van het leven. Zo werkt de militaire geneeskun dige dienst. Voorposten van hulp en bijstand. Genezing brengend en vertrouwen. Zij overtreden echter geen wetten. (Van een U.P.-correspondent) Vel© Engelsen, in en buiten het Parlement, maken zich werkelijk ongerust over de herleving van het fascisme in hun land, dat bijna even opeljjk en heftjg zich uit als in 1988, toen Sir Oswald Mosley zjjn zwarthemden door Londen's East End voerde. Zondags verzamelen zich steeds een 4000 fascisten in het Bethnal Green District van de ze Londense wijk, waar de an- ti-semietische uitlatingen van hun straatsprekers minstens even vérgaand zijn als alles wat wijlen Goebbels ooit de Joden naar het hoofd wierp. In de afgelopen weken hebben herhaaldelijk communisten de fascistische sprekers gehin derd, waardoor ettelijke straatgevechten ontstonden. Tot dusverre heeft de politie, op grond van de typische Brit se verdraagzaamheid, zjch be paald tot het regelen van het verkeere maar de vorige week Zondag heeft zij voor het eerst krachtig moeten optreden bü een vergadering van de „Bond van ex-militairen". „BOEKCLUBS". Wat de autoriteiten het meeste dwars zit ,is de vraag hoe het fascisme zo krachtig en zo snel na een oorlog, ge voerd om de fascistische ideo logie over de hele wereld uit te roeien, de kop weer kon opste ken. Sir Oswald's „Britse Unie van fascisten" is ontbonden, maar zijn aanhangers schijnen zjch te hergroeperen rondom een nieuw centrum, opnieuw onder de dekmantel van „boek- clubs", wier doel het is de werken van Sir Oswald zelf te „bestuderen". Een bekend feit is dat enkele van de prominente vooroorlog se fascisten, tijdens de oorlog gedetineerd, op vrije voeten zijn en hun oude werk hebben hervat. Admiraal Sjr Barry Domville. b.v. heeft zojuist een boek gepubliceerd: From admi ral to Cabin Boy, waarin hij Engeland's moeilijkheden wijt aan „Judmas", Joden en Vrijmetselaren. „Judmas" heeft de oorlog opgedrongen aan Hitler, die hij in gurfstjge zin met Napoleon vergelijkt. De minster van binnenlandse zaken, Chuter Ede, wiens aan dacht herhaaldelijk op het her levende fascisme is gevestigd, zegt hij dat hij niets kan doen, zolang de fascisten geen wet ten overtreden. Het fejt dat men fascist is, is op zichzelf niet strafbaar. Intussen staat Ede onder voortdurende druk van sommige Parlementsleden en van bladen, die op maatre gelen aandringen, voordat het fascisme sterker wordt. De Daily Express noemde Edo's tolerantie van de fascisten „op hol geslagen democratie". „Een van de moeilijkheden om de zaak op te lossen is in het vinden van een juiste de finitie van fascisme", zo zegt minister Ede, er aan toevoe gende dat hij wellicht nieuwe bevoegdheden zou vragen, wil hij tegen het fascisme optre den. Intussen zijn de Joden in het East End langzamerhand al weer gewend aan het aan schouwen van het oude fascis tische embleem een blik semschicht gekalkt op de Joodse huizen en in de stra ten, waar veel Joden wonen. Sommige berichten zeggen dat Joodse ex-soldaten een strijd bare groep aan het vormen zijn om eigener beweging te gen fascistische provocaties op te treden, als de minister dat niet zou doen. De Engelse communisten, aan de andere kant, worden niet als een gevaar beschouwd. Zij vormen een kleine groep zonder veel politieke invloed en zijn meer geneigd tot het toepassen van orthodoxe met hoden dan de fascisten. „Zij gedragen zich netjes", zo zeide eens een conservatief ten aanzien van de Britse com munisten HET MUSEUM TE VLISSINGEN. De heer Louis Niergnck te Antwerpen schrijft ons: De vernieuwing van het Bellamy- park staat algemeen in het brandpunt der belangstelling. Maar nu het stedelijk museum Zal dit eveneens heropend wor den? Niet alleen de Vlissin- gers zelf, maar vooral de bui tenlandse toeristen weten wei nig af van Vlissingens roemrij ke historie. Indien het museum zou worden heropend zou er voor de vele bezoekers een at tractie bij gekomen zijn. MET PAKKETTEN UIT CHICAGO. Familie de Bont. Als u vruchtenvlekken op een jurk hebt, doe er dan direct wat glycerine op en laat de glycerine een uur Intrekken. Daarna met heet water spoelen Kling, kling, kling. Toontje slaat op zijn koperen bekken dat het een lust is. Er is dus nieuws. Ramen en deuren gaan open, vrouwen en kinderen verschijnen, lopen zo dicht mo gelijk naar Toontje om te ho ren wat deze te vertellen heeft. Het is noodzakelijk om zo dicht mogelijk bij Toontje te komen, want hoe populair deze Oostburgse omroeper ook is, hij is moeilijk verstaanbaar. Maar hij is ook altijd bereid om zijn nieuws aan ieder, die het hem vraagt, persoonlijk te vertellen en voor de rest geeft de bevolking het nieuws wel aan elkander door. De laatste weken hoort men Toontje verkondigen dat weer een uitreiking zal plaats heb ben door de H.A.R.K. voor hen wier familienaam begint met de letter die of die. Bestaat de H.A.R.K. dan nog steeds Officieel niet doch het plaat selijk comité is intact geble ven en belast zich, evenals voorheen, met de distributie van de goederen die voor de bevolking beschikbaar worden gesteld en gelet op hetgeen wordt uitgereikt, is daarvoor veel belangstelling. Het is wel jammer, dat bij na drie jaar na de bevrijding, nog uitreiking van kleding stukken moet plaats hebben, maar het is helaas zo, dat er nog veel gebrek is. Speciaal zij, die heel hun hebben en houden door oorlogshandelingen ver speeld hebben, kampen nog met een groot gebrek aan kle ding en de meeste moeders zitten in zorgen over het pro bleem, hoe hun opgroeiende kinderen te kleden. Geen wonder dan ook dat men gaarne aan de oproep van het vroegere H.A.R.K.-comité ;ehoor heeft en dankbaar een :ledingstuk of een paar schoe nen in ontvangst neemt. Er jzijn er die niet naar de her komst vragen, doch de mees ten vragen zich wel af, waar deze .goederen vandaan komen en door wie ze zijn geschon ken. Het is daarom dat wg hierop een antwoord willen ge ven. AMERIKAAN SE HULP. Het vorige jaar bracht de heer Victor de Bont uit Chi cago, een bezoek aan ons land. De heer de Bont is een Neder lander van origine, gehuwd met een Zeeuwsch-Vlaamse. Deze familie woont al 30 jaar in Amerika, maar spreekt en schrijft nog vlot de Nederland se taal. De heer de Bont had vorig jaar besprekingen met de H.A.R.K. en stelde zich per soonlijk op de hoogte van de noden en behoeften van ons volk. Het eigenaardige is, dat de heer de Bont Oostburg niet bezocht, maar door correspon dentie werd, nadat de heer de Bont reeds in Amerika was teruggekeerd, de aandacht op Oostburg gevestigd voor adop tie. Het zou ons te ver voeren, het verloop van deze correspon dentie hier te vermelden, ge noeg zij, dat de heer de Bont, die leider is van de „United Service to Holland" in Chicago, deze zaak flink aanpakte, met het gevolg, dat tot op heden 25 kisten met kleding en schoe nen, 1 kist keukengerei en 180 Deviezentoewijzing voor reizen naar Frankrijk. In verband met een met Frankrijk getroffen reisrege- ling bestaat de mogelijkheid tot het verkrijgen van een de viezentoewijzing ter bestrijding van reis- en verblijfkosten in Frankrijk voor niet-zakelijke doeleinden. Per persoon zal ten hoogste de tegenwaarde van 400.worden toegewezen, met dien verstande, dat per dag over niet meer dan de te genwaarde van f 40,per per soon mag worden beschikt. Eventueel niet verbruikte reis- middelen moeten bij terugkeer hier te lande binnen drie dagen aan de Nederlandse bank of een deviezenbank worden afge dragen. Indien het aantal aanvragen het beschikbare bedrag over treft, zal de volgorde van toe wijzing periodiek door loting worden bepaald. Aanvragen kunnen slechts eens per jaar, te rekenen van 1 October 1947 af, worden ingediend. Zij moe ten bij de Nederlandse bank kantoor deviezenvergunningen worden ingelverd via de devie- zenbanken en de erkende reis- bureaux, waar nadere bijzon derheden kunnen worden ver kregen. Dollars voor Engeland. Het Engelse ministerie van financiën heeft medegedeeld, dat het internationale mone taire fonds er in heeft toege stemd, Engeland binnen enkele dagen 60 millioen dollar te ver schaffen tegen ponden sterling. „NEDERLAND EST DE WAAGSCHAAL". In het September-nummer van het maandblad „Wending" komt een uitvoerig artikel voor van Prof. Dr. H. Kraemer met betrekking tot cle Indone sische kwestie. Het artikel behandelt de po litieke crisis en verhouding van Nederland tot Indonesië, getoetst aan het besluit van 20 Juli j.l. dat het politionele optreden bekend maakte. Ne derland ligt, voor de ogen van de gehele wereld, in de waag schaal, aldus Prof. Kraemer. De tomeloze verdeeldheid, die zo de diepten omwoelt in haar tweedracht, herinnert aan de woorden uit het Evangelie: „Van nu aan zullen vijf in één huis verdeeld zijn, drie tegen twee en twee tegen drie". El ke dag doen wij de ervaring op bij het lezen der kranten, dat wij elkaars taal niet meer ver staan en, wat erger is, ook niet meer willen verstaan. Door dit onvermogen en deze onwil el kaar te vinden, loopt elke me ning gevaar weer aanleiding te worden tot nieuwe verwarring en vervloeking. De crisis waar in wij verkeren eist, volgens Prof. Kr., een daad, een more le daad en deze zal z.i. moeten bestaan in de zelfoverwinning. Dit is het gezichtspunt, waar onder de schrijver heel het pro bleem stelt en wil bezien. Prof. Kr. wil te kennen ge ven, dat naar zijn mening de Regering dit besluit niet geno. men heeft dan na rijp en zorg- Hogere opbrengst van 238 millioen gulden. De Millioenennota bevat een overzicht van de opbrengst der belastingen, welke uiteraard het grootste deel vormt van de middelen van de gewone dienst. 1948 1947 Inkomstenbelasting. (Na aftrek van voorheffingen) 680.0 570.0 Vermogensbel. van nat. pers. 50.0 91.5 Vermogensbel. voor lich. 16.0 V ennnootschapsbel. 110.0 140.0 Loonbelasting 360.0 400.0 Dividendbelasting 20.0 15.0 Commissarissenbelasting 2.2 2.0 Voorheffing op i. h. buitenland geaccum. ink. 2.0 Vereveningsheffing 170.0 160.0 Herkapitalisatiebel. en super-dividendbel. mem. mem. Motorrij tuigenbelasting 23.0 23.0 Bgzondere wijnbelasting 0.5 0.4 Invoerrechten 183.0 53.0 Statistiekrecht 5.0 4.5 Accgns op zout 7.0 Accgns op wgn 1.2 1.0 Accijns op gedistilleerd 51.8 52.0 Accijns op bier 27.0 25.0 Accyns op suiker 56.0 57.0 Accgns op tabak 150.0 130.0 Bel. op gouden en zilveren werken 0.9 0.8 Omzetbelasting 535.0 457.0 Rechten van zegel 15.0 12.0 Rechten van Registratie 22.0 20.0 Rechten en successie, van overgang bij overlgden en van schenking 68.0 60.0 2.537.6 2.299.2 (Alles in millioenen guldens). Fort Knox, waar voor 21 milliard dollars aan goud wordt bewaard en bewaakt. In de hoek van de foto, John Snyder, de Amerikaanse minister van financiën, aan wie Bevin voor stelde het goud te herdistribueren. dozen met babyvoedsel naar Oostburg werden verzonden. Deze schenkingen vertegen woordigen 'n waarde van 3300 dollar. DANKBAARHEID. Het spreekt vanzelf dat bur gemeester Hoekzema, onder wiens leiding de verdeling van deze goederen plaats heeft en die geregeld contact heeft met de heer de Bont, zeer enthou siast was over deze hulpverle ning. Hij bood, zeker met alge hele instemming van de bevol king, aan de heer de Bont de medaille van de gemeente Oostburg aan, die door de heer de Bont dankbaar is aanvaard. Tevens zal aan deze Ameri kaanse Nederlander, die zoveel voor onze gedupeerde Oost burgse bevolking deed en nog doet, een album worden aan geboden met handtekeningen van hen, die goederen uit deze schenkingen hebben ontvan gen. By zgn werk is de heer de Bont niet weinig terzyde ge staan door zgn echtgenote en door anderen. De Nederlandse regering waardeerde dit werk, hetgeen biykt uit het feit, dat H.M. de Koningin zgn verdiensten er kende, door hem te benoemen tot officier in de Orde van Oranje Nassau, terwgl aan mevr. de Bont een medaille werd geschonken. Jammer genoeg zgn de ver sierselen nog niet verzonden, omdat daarvoor een export permit nodig is. In een persoonlgk schrgven beklaagt de heer de Bont zich over het weinige persoonlijke contact. De mensen weten dat de gaven uit Amerika komen, maar daar blgft het ook by. Hoe de verdeling hier geregeld wordt en wat de resultaten zijn, daar hoort men in Ameri ka weinig van terwgl er ook in de Hollandse kranten, die in Amerika veel gelezen worden, weinig over deze hulp aan Hol land wordt geschreven. Officieel, aldus de heer de Bont, hebben wy nooit veel steun gehad, geen films, geen goede sprekers enz. Ware dit wel het geval, er zou zeker in Amerika nog meer belangstel ling voor Holland bestaan. Wg zgn er intussen van over tuigd te spreken namens alle Oostburgse ingezetenen, wan neer wy de heer de Bont en zijn medewerkers hartelgk dank zeggen voor de grote hulp, aan deze bevolking ge boden. eaam beraad en in de volle en eeriyke overtuiging van de noodzakelgkheid van haar han delen. En na aldus het volle pond gegeven te hebben aan de Regering, moet Prof. Kr. even wel zeggen, dat het besluit niettemin fataal is geweest. Want het zal geen oplossing kunnen brengen. Dat kan men niet door in een naieve illusie deze daad te zien als een bg- drage tot de oplossing van het grote staatkundige vraagstuk, dat de vorm van vrijwillige samenwerking en verbonden heid tussen Nederland en In- nonesië tot stand wil brengen. Geweld roept geweld op; im mers „de aangevallene kan het onmogelijk aannemen, dat het niet om zgn vernietiging zou gaan". In het tweede deel van zgn betoog wil prof. Kraemer zich afwenden van het politieke ge zichtsveld om zich als lid van df i Christelijk kerk in een ge heel andere richting te keren. En dan zegt hij: „Zuiver geestelgk gesproken is het ont stellends te feit in deze tgd, dat speciaal van „christelgke" zg- de zo opzienbarend fel en ver beten wordt geschreven en ge. sproken. Bij de representatieve j „christelijke" partijen en bij hen, die onder haar invloed staan, merkt men weinig of niets van het innerlgk weer streven. dat de Regering on getwijfeld bg het ontketenen dezer militaire actie had. Men spande integendeel alle krach ten in het zover te krijgen, en verheugde zich er over. In te gendeel „met hetgeen men zou verwachten van hen, die zich onder Jezus Christus en Zgn Geest willen buigen, bleek er nooit de behoefte te zijn de harten en gewetens van het le. zers-publiek er voor open te houden, dat zich onder hoog houding van het gezagsbegin sel zo gemakkelijk de onweder geboren instincten van nati onale trots, machtsbegeerte, economische belangen, voort zetting der koloniale verhou ding kunnen verschuilen en feitelijke leiding hebben. Prof. Kraemer legt aan deze „christelgke" partgen de vraag voor: of het ook moge lijk kan zijn dat God bezig is in Indonesië door alle venvar- de gebeuren heen als „bezit" en „recht" aan ons te ontnemen, „om er ons mitg wij dat ver staan en er ernst mee maken, een nieuwe plaats te geven of het ons anders verdiend te ont nemen - Giuseppe Saragat is be noemd tot secretaris-generaal van de afgescheiden Italiaanse socialistische partggroep. Jcppcn VROUW. Een Amerikaanse vrouwen- club, die „De Redenaarsters" heet, hield een wedstryd In „redevoeren." Eerste prys was voor een dame, die het be stond vgf uur en tien minuten te praten. Toen ze de prys moest ontvangen was ze spra keloos: haar stembanden en kaakspieren waren geforceerd. ADMIRAAL. Dit is de nieuwste mop uit Londen: Een Engelsman zag in Zwitserland een heer in 'n mooi marineuniform. Hg vroeg: Wie is die heer? Antwoord: De minister van marine. De Egelsman: Grappig... Zwitserland heeft toch geen marine. Antwoord: Helemaal niet grappig. Jullie hebben toch ook een Voedsel-minister? SHAW. G. B. Shaw bezocht enkele weken geleden een theater in Londen, waar een toneelstuk in voorbereiding was, dat een tafereeltje uit het leven van Shaw voorstelt. De werklui zagen hem komen en dachten, dat hg de toneelspeler was die Shaw moest uitbeelden. De een schreeuwde: „Je ïykt niet erg op Shaw". De ander: „Je moest de oude heer eerst maar eens goed bekgken voor dat je op de planken gaat'. SCHUTTER. Een officier van justitie te Kopenhagen richtte tgdens 'n rechtzitting een revolver op de beklaagde om een reconstruc tie van eenmoord-drama te ge ven. De revolver ging af. De kogel drie meter naast de be klaagde in een houten wand. TIJDELIJK HUISPERSO NEEL EN LOONBELASTING Voor de talrijke groep huis personeel, dat niet langer dan twee dagen per week bij de zelfde werkgever in dienst is, b.v. werkvrouwen en huis naaisters, heeft de minister van financiën met ingang van 14 September bepaald, dat van het loon dezer werkne mers door de werkgevers geen loonbelasting behoeft te wor den ingehouden, ook niet, wanneer zij gedurende een korte tijd van het jaar (b.v. gedurende de schoonmaak) meer dan twee dagen per week in dienst zijn. 5400 man minder voor tijdelijke diensten, 6000 minder aan vast personeel. Werd in de Millioenennota bg de opsomming van de facto ren, welke het bereiken van een bezuiniging van één milliard gulden hebben bemoeilijkt, melding gemaakt van de bezwa ren waarop een verdere inkrimping van het bestuursapparaat is afgestuit, ter illustratie van de personeelsbezetting van de belangrgke diensten van geheel of gedeeltelgk tgdelgk ka rakter worden in de nota nog onderstaande cgfers gegeven. Aantal personen geraamd voor 31 Juli 1947 1948 TIJDELIJKE DIENSTEN Justitie. Verblgfs- en bewaringskampen 7.126 3.000 Herstel rechtsverkeer 2.061 2.265 Bgz. rechtspleging Oorlogspleegkinderen en bgz. jeugdzorg Binnenl. zaken. Verzorging oorlogsslachtofers Financiën. Commissariaat voor oorlogsschade Centraal Bur. vergoeding militaire vorderingen Wederopbouw en volkshuisvesting. Alg. comm. voor de Wederopbouw Bouwbureaux voor de wederopbouw Dienst Uitvoering Werken Economische zaken. Rijksburaux voor handel en ngverh. Centraal Distributie-kantoor Prgscontróle-dienst Centrale dienst voor de econ. contröle Centrale dienst voor in- en uitvoer Centrale dienst van het dir.-gen. v. d. prgzen Landbouw, vissery en voedselvoorziening. Centrale contröle dienst Landbouwherstel Bur. Prov. Voedselcommissarissen en bureaux voedselvoorziening Totaal BURGERLIJK RIJKSPERSONEEL. De hiernavolgende staat geeft voorts een beeld van het verloop van de personeels-sterkte van het burgerlgk ryks- personeeL Aantal personen geraamd voor 31 Juli 1947 1948 Hoge colleges van Staat, enz. Buitenlandse Zaken Justitie Binnenlandse zaken O., K. en W. Financiën Oorlog Marine Wederopbouw en Volkshuisvesting Verkeer en Waterstaat Econ. Zaken Landbouw, visserg en voedselvoorziening Sociale Zaken Overz. gebiedsdelen Alg. burg. pensioenfonds Zuiderzeefonds 1.200 776 559 560 2.308 1.496 2.053 1.491 262 307 932 792 3.425 3.520 516 486 3.041 2.674 1.296 1.300 1.075 1.100 857 915 569 550 471 440 2.889 3.275 771 803 5.272 5.450 36.683 31.200 Totaal 583 600 540 584 28.471 21.314 3.196 2.022 5.534 5.700 22.226 23.460 7.282 8.076 4.638 5.006 6.746 6.343 7.231 7.271 10.960 10.388 14.286 14.674 4.166 4.266 290 338 368 393 1.098 1.193 117.615 111.628

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 5