M< Enige opleving in de diamanten-industrie .onica is verloofd PREDIKBEURTEN Walcheren Officiële Publicaties Maar men blijft voorzichtig De Amsterdamse diamant industrie maakt op het ogen blik een kleine opleving door, aldus vernemen wij van bevoegde ztyde. Er wordt behoorlijk verkocht, de oude voorraden raakt men kwijt en er worden betere prezen gemaakt. Men meent deze verbetering in hoofdzaak te moeten toe schrijven aan het feit, dat de Ver. Staten van Amerika meer aan de markt zijn dan tot voor 'kort. Insiders manen evenwel tot voorzichtigheid, daar nog niet te overzien valt, of deze opleving van lange duur zal zhn. Uiteraard houdt zulks ten nauwste verband met de algemene economische wereld situatie en het verloop van de New Yorkse effectenmarkt. Zou het plan Marshall zrjn be slag krijgen, dan acht men de kans op een behoorlijk rustige ontwikkeling van de diamant markt aanzienlijk groter. Men onderstreepte evenwel, dat de huidige verbetering nog ver ten achter blijft bij de laatste drukteperlode terstond na de bevrijding, toen de Amerikaan se vraag naar diamant vrijwel niet te verzadigen was. De slijperijen bieden op het •ogenblik evenwel volop werkge legenheid, zodat practisch alle beschikbare diamantbewerkers in het arbeidsproces zijn opge nomen. Het totaal aantal Het kamp Poppendorf totaal ongeschikt. DR. BAROU OVER DE OPERATIE „OASE". Dr. Barou, de secretaris van het Joodse wereldcongres, heeft de ontscheping van de Joodse emigranten te Hamburg „beestachtig, dom en onge looflijk" genoemd. Hij had de debarkatie gadegeslagen en verklaarde, dat de Britse sol daten zich „als een rugby- team" aan boord van de sche pen hadden begeven. Barou verklaarde, dat het kamp te Poppendorf, waar de Joden zijn ondergebracht, voor mensen onbewoonbaar is en dat er zich epidemieën zullen voor doen, Indien de bewoners niet binnen drie weken naar andere kampen zijn overgebracht. Vele Duitsers, die de ont scheping hebben gezien, ver klaarden, dat men niets had kunnen doen, dat beter ge schikt was voor „hernazifice- ring" van het Duitse volk. Dupong wil controle oyer Ruhrgebied. De premier van Luxemburg, Pierre Dupong, heeft tijdens 'n interview met Reuter contröle van de zes landen, die direct belang hebben bij de toekomst van het Ruhrgebied, op de steenkoolmijnen voorgesteld. Genoemde landen zijn: Enge land, de V.S., Frankrijk, Bel gië, Nederland en Luxemburg. Maandag ratificatie documenten gedeponeerd. Een woordvoerder van het Engelse ministerie van buiten landse zaken heeft bevestigd, dat de plechtigheden van het deponeren van de ratificatie- documenten van de vijf vre desverdragen Maandag a.s. zullen plaats hebben. werklieden bedraagt circa 1000, terwijl nog 4.00 leerlingen in min of meer gevorderde staat van opleiding verkeren. EXPORT BEVREDI GEND. De export van het geslepen goed blijft zich bevredigend ontwikkelen, en was per eind Augustus j.l. opgelopen tot 'n totaal van 14 millioen gulden, waarvan een belangrijk devie- zenoverschot resteert. In de eerste zes maanden van dit jaar stond tegenover een invoer aan ruwe stenen, ter waarde van 4.367.000 'n export van bewerkte diaman ten ter waarde van 10.251.000 Al valt er enige verbetering te bespeuren in dit voor de conjunctuur zo gevoelige be drijf, toch houdt men met alle mogelijkheden rekening en slaat men de ontwikkeling der economische wereldsituatie nauwlettend gade. Honderd kozakken naar Argentinië. Toen Duitsland zich in 1945 overgaf, stiet een eenheid van 1000 kozakken, die onder gene raal Vlassof voor de Nazi's ge vochten hadden, door naar Lichtenstein, waar zij in de eerste maanden berucht wer den door overvallen op Franse dorpen. Tenslotte werden zij ontwapend en geïnterneerd. De Sowjet-regering heeft Lichtenstein om de uitlevering der resterende honderd ver zocht, hetgeen geweigerd Is. De autoriteiten van Lichten stein zijn erin geslaagd om voor deze kozakken emigratie naar Argentinië mogelijk te maken. Zij zijn nu onderweg en zullen in Argentinië als boe ren beginnen. Tuchtrechtspraak voor de voedselvoorziening. In Juli 1947 ontvingen de ambtenaren voor de tucht rechtspraak voor de voedsel voorziening 6.753 processen- verbaal. De tuchtrechters voor de voedselvoorziening deden in die periode 2.605 uitspraken, waarbij voor een totaal van 406.824 aan boeten werd op gelegd. In 2377 gevallen wer den schikkingen getroffen tot een totaal bedrag van 148.279. Het totaal aan opgelegde waarborgsommen bedroeg 35.660. In 63 gevallen (waarbij 34 voorwaardelijk) werd sluiting van het bedrijf bevolen, ter wijl 35 vergunningen (waar van 12 voorwaardelijk) wer den ingetrokken, 21 personen (van wie 11 voorwaardelijk) werden van een toewijzing uit gesloten. Mieuws in een notedop Naar radio-Hamburg me dedeelde zijn er op de export- beurs te Hannover meer dan 1.900 exportorders tot een to taalbedrag van ongeveer 31 millioen dollars geplaatst. Nederland was de voornaam ste koper met 5.3 millioen dol lar. De 75-jarige dr. Julius Maniu, de voorzitter van de Roemeense boerenpartij, zal de volgende maand terecht staan, De weekbladen „Je Maintiendrai" en „De Stem van Nederland" zullen van 12 September af In gecombineer de vorm verschijnen. Kerknieuws Gereformeerden en ouderdomsvoorziening. Tijdens de diac. confer, der Geref. Kerken, welke in de Zuiderkerk te Hilversum werd gehouden, belichtte het Twee de Kamerlid de heer A. Sta pelkamp het vraagstuk der kerkelijke armenzorg in ver band met de noodwet „ouder domsvoorziening". Op de vraag of de diaconieën in het raam van hun ambtelijke ar beid bedoelde wet zullen aan vaarden, antwoordde spr. be vestigend, daarbij nadrukkelijk de verwachting uitend, dat de definitieve wet dje in 1950 de Noodwet zal vervangen, het karakter zal hebben van een ouderdoms-verzekering met het daaraan verbonden premie stelsel en in geen geval zal vervlakken tot een staatspen- sdonnering. GENERALE SYNODE DER CHR. GEREF. KERK. In de te Utrecht voortgezet te zitting van de generale sy node der Chr. Geref. Kerk werd de dag goeddeels besteed aan de behandeling van het zendingsrapport in welk ver band ds. A. Bikkers, miss. pre dikant met verlof, ter synode aanwezig was om haar van voorlichting en advies te die nen. Het zendingsrapport werd uitgebracht door ds. J. Hovius. De synode besloot dat ds. Bik ker voorlopig miss. predikant zal blijven in de verwachting dat hij t.z.t. een gemeente zal gaan dienen. Zij droeg aan ds. Bikker op het zendingswerk in het midden der kerk te active ren en intensiveren. Ds. Bik ker zal worden benoemd tot lector aan de Theol. School te Apeldoorn. Breedvoerig werd van ge dachten gewisseld over de vraag of de Chr. Geref. kerk tot de Ned. Zendingsraad zal toetreden ja dan neen. De zaak werd ook bezien in het aspect van de Intern. Zendings raad. Van meerdere zijden werd gewaarschuwd tegen de ze toetreding omdat ook mo dernistische zendingen hierbij aangesloten zijn. De synode besloot met alge mene stemmen niet toe te tre den, omdat zij oordeelde dat als in een bepaalde zaak het schriftuurlijk standpunt niet kan worden gehandhaafd ont houding geboden is. De synode besloot het be sluit van 1937 om niet mee te werken aan uitzending van radiokerkdiensten op Zondag in te trekken. NED. HERV. KERK. Beroepen te Slmonshaven (eiland Putten) ds. F. Breukel- man te Ritthem. Amsterdamse beurs 11 Sept. 12 Sept. N.I. Handb. B 100 100% Ned.H.Mrj. cv. A. 141% 141% A.K.U. 100% 100% Calvé cv. A 180% 182% Fokker VL 210 210 Unilever cv. A 303 296% 410 409 Ned. Ford Philips Billiton Kon. Petr. Amst. Rubb. H.O. Lijn Scheepv. U. H.V.A. Deli B. Mij. 379% 381% 359% 360 431 436 142 142% 211% 210 187 186% 228% 220% 131% 132 In het algemene beeld van de fondsenmarkt kwam heden niet veel verandering. Gezien het hoge peil waarop de koer sen geleidelijk beland zijn, ts het opmerkelijk dat ook op dagen waarop de vraag gering en de affaire beperkt is, de ondertoon van de markt goed blijft en van koersafbrokke- ling niet veel te bespeuren Ned. Herv. Kerk. Aagteker- ke 10 Ds. Valeton, 3 Ds. v. Voorst Vader; Arnemuiden 10 en 2.30 Cand. Verwelius; Big- gekerke 10 en 2 Ds. Witte- veen; Domburg 10 en 7 Ds. v. Willemswaard (H.D.); Grijps- kerke 10 en 2.30 Ds. v. Loon; Middelburg Oostkerk 10 Ds. v. Voorst Vader 7 Ds. de Vries, Concertzaal 10 Ds. v. Woerden, Engelse Kerk 10 Hulppred. Janse; Nieuw- en St. Joosland 10 dhr. Wynnan, 2.30 D3. Waardenburg (H.D.); Oost- en West-Souburg 8.30 en 7 Ds. Spijkerboer (H.A. en dankz.); Oostkapelle 10 en 2.30 Ds. Richara; Ritthem 10 Ds. Breu- kelman, 3.30 Ds. Don; St Lau rens 10 Ds. Don, 2.30 Ds. Hart jes; Vlissingen St. Jacobskerk, 10 ds. Visbeek, 5 Ds. Spijker boer; Havendorp 10 Ds. Har tjes; Engelse kerk 9.3(5 Jeugd werk; Westkapelle 9.30 Leesd., 2.30 Ds. Visbeek. Geref. Kerk. Domburg 11 Leesd., 3 Ds. Scheele; Gapinge 9.30 en 2 Ds. Sap: Grjjpskerke 10 en 2.30 Ds. Dorst; Melis- kerke 9.30 en 2.30 Ds. Meyer; Middelburg Hofpleinkerk 9.30 Ds. Oussoren, 5.30 Ds. Veld kamp; Noorderkerk 9.20 Ds. Veldkamp, 2.30 Ds. Oussoren; Oost- en West-Souburg 10.15 en 2.45 Ds. v. d. Berg; Oostka- FEUILLETON Naar het Engels VAN BERTA RUCK Door: J. JORISSEN 10 „Zo?" zeide Baas koeltjes. „Ja. Ik kan hun dus niet zo maar ineens zeggen, dat wij geëngageerd zijn. Ze moeten eerst op de een of andere ma nier een beetje geprepareerd worden". „Ik zie daar anders de nood zakelijkheid niet van in", zei Stil] Waters, terwijl hij zijn grijze ogen op mij vestigde, als of ik een lias of een presse- papier of enig ander levenloos voorwerp was, waar zij toe vallig op gevallen waren, ter wijl hü over wat anders dacht. Ik was benieuwd, of hij mis schien niet liever, meneer Dundonald, meneer Alexander en de hele staf gedaan zou ge ven. Toen vervolgde hij: „Als u echter liever zoudt willen, dat er een poosie over heen ging, dat ik u afzonder lijk iets opdroeg bijvoorbeeld, u meer ontmoette en zo, dan is mij dat ook goed". Het was akelig, om aan te horen, hoe koel hij over de din gen sprak, die altijd beschouwd worden als het tegenoverge stelde van koel. Ons engage ment was de imitatie van iets heel verschillends: toch had ik mij niet kunnen voorstellen, dat hij alles zo precies zou afmeten als bij een patroon op een knlp- les. „Hoe zal ik het nu moeten schikken, om meer van u te zien?" ging hij op dezelfde toon voort, waarop h\j ook had kunnen vragen, onder welk hoofd zullen wij dit brengen? „O, ik weet het al. U moet hier 's middags inplaats van meneer Alexander mjjn brieven komen schrijven". „Heel goed", zei ik, uiterlijk bedeesd, maar inwendig in op stand. Wat afschuwelijk, om ver bannen te worden naar het Si- |berië van de kamer van de Baas inplaats van gezellig de hele middag met de drie ande re meisjes te zijn! Een paar jaar geleden zou ik diezelfde meisjes bestem peld hebben als verschrikke lijk, onmogelijk! Ik zou niets van hen gezien hebben dan hun goedkope confectiepakjes, op niets dan hun Londens accent gelet hebben. Ik zou geen on derscheid gemaakt hebben tus sen de sentimentele „Smithie" en juffrouw Robinson, die knapper is in haar pink dan de meeste meisjes, die met mij op Wycomble Abbey waren, in hun hele hoofd. Ik zou hen ter nauwernood beschouwd hebben als tot hetzelfde ras te beho ren als ik, om vriendschappe lijk met hen om te gaan. of een praatje met hen te hou den! Sedert ik mijn eigen brood moest verdienen, had ik echter veel van mijn vroegere dwaasheden laten varen. Ik was nu zelfs knorrig bij 't vooruitzicht, dat ik het gezel schap van de drie anderen voor het vervolg 's middags moest opgeven. Het voordeel, dat het mij aan zou brengen, woog er echter wel tegen op. Mijn chef zou zijn woord betreffende de vijf honderd pond zeker houden. Hij zou een rekening voor mij ope nen heeft hij gezegd en om één uur zal ik dus de honderd pond telegrafisch aan Jack kunnen overmaken. Eerst word ik nu particu liere secretaresse bij een le vende machine. ,Ja, dat zal het beste we- i", ging hij voort. „Dat is een goede voorbereiding". Zijn toon werd, als dat mogelijk was, nog meer kortaf, toen hij zei: „Vandaag is het 14 Mei. Laten we eèns zien. Hoelang denkt u, dat het duren moet, voor het gewoon zal lijken, dat ik verliefd op u geworden ben?" Gewoon? Ik had het op mijn tong, om te zeggen, hoe kan het ooit gewoon schijnen, dat u verliefd zou worden op wie dan ook? U, die denkt, dat je zoiets maar bepalen kunt op een zeker aantal dagen. Ik antwoordde echter: „U zoudt dat naar uw eigen goed vinden kunnen regelen, meneer Waters". Goed, dat komt dus in or de*', zei mijn chef en wendde zich om naar zijn lessenaar. „En nu hebben we nog dit" (Ik dacht, dat we nu einde lijk klaar waren gekomen, maar neen, er kwam nog meer). Hij opende een lade, haalde een papier uit en overhan digde het mfl. „Ik heb zorg gedragen onze gehele overeenkomst In zwart op wit neer te laten zetten; als u nu zo vriendelijk zoudt wil len zijn. het stuk even te teke nen ,In zwart op wit!" „teke nen!" Ik kleurde van boosheid en ik was nog woedender, om dat ik niet durfde te tonen, hoe groot die woede was. „Och ja, ik wil het stuk wel tekenen", zei ik onderworpen, „als u oordeelt, dat het nodig is. Als u denkt, dat ik van het soort ben, dat misbruik zou kunnen maken van onze on ze overeenkomst, u aanklagen wegens trouwbreuk, of (Wordt vervolgd). Kappic en hel gouJscliip Scdsler 18. Signor Rivaldi kroop te voorschijn uit de opening, waar de schoorsteen gezeten had en begon met gebalde vuisten op het dek te dansen. „Caram- ba! Carissima!" schreeuwde hij. „Is dat een vaartuig. Wanneer hij hard vaarrt, sprrringganst hij! Dit is een rrrroei- boor! Heb ik daar mijn goede geldcen- ten voor gegeven om in een rrroeituig te varren! Waarrr is een hamers chr oef en tangknijp. Ik ga alles maken. Ik heb haastspoed!" Briesend verdween hij weer in de ma chinekamer en ging met een hamer en blikjes de gaten in de ketel maken, terwijl de meester hem voorzichtig hielp. nende conflicten, waarin Dou- telle 10 en 2.30 ODs. Deenik; erooskerke 9.30 en 2 Ds. Streefkerk; St. Laurens 10 en 2.30 Ds. Meyer; Veere 9.30 Leesd., 4 Ds. Streefkerk; Vlis singen 9.30 en 5 Ds. Hindriks; Westkapelle 2.30 Leesd. Geref. Kerk ex art. 31. Mid delburg 2 en 7 Ds. Lanting (em. pred.); Oost- en West- Souburg 10.15 (H.A.) en 2.45 Dr. v. d. Berg; Zoutelande 10 Ds. Lanting (em. pred.). Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 Leesd.; Westkapelle 11 en 4.30 Cand. de Wit. Chr. Geref. Kerk. Vlissingen 9.30 (voorber. H.A.) en 5 Ds. Slofstra. Ver. Vrjjz. Godsd. Middelburg 7 Ds. Schouwink. Evang. Luth. Gem. Middel burg 7 Prof. Boendermaker; Vlissingen 10 Prof. Boender maker. Leger des Heils. Middelburg 10 en 7 Kap. Kap. Rathenes; Vlissingen 10 en 7. Kap. Krommehoek. FILMS VAN DE WEEK Luxor Vlissingen. Liefheb bers van romantiek en goede operamuziek kunnen deze week in het Lnxor-theater te recht. Bizets' beroemde opéra werd tot een boeiende rolprent gemetamorphoseerd, waarin niemand minder dan Vivane Romance en Jean Marais de hoofdrollen spelen. Van Dins dag af komt er een film van een geheel ander genre „Top per komt terug", een Ameri- :aans product met Roland Young en de blonde Jean Blondell, die hun bewonderaars zeker niet zullen teleurstellen. Alharabra Vlissingen. De vertoning van „Les enfants du Paradis" moest in dit theater helaas nog tot begin October worden uitgesteld. Hiervoor in de plaats komt nu een film met de kleine, donkere filmster Sabu, die bijv. reeds in „De dief van Bagdad" de harten van velen wist te veroveren. In „Elephant-Boy" heeft hij als „tegenspeler" de reuzen olifant „Kali Naga". Voor oud en jong een gelegenheid om naast tal van uitstekende artisten deze vlotte film en het aardige zwarte joch te gaan genieten. Van Dinsdag af draait „De kleine man", niet met onze on sterfelijke Louis Davids, maar met de Franse acteur Noël Noël, die als mannetje uit de duizenden hier een voorbeeld voor millioenen is. Electro-Middelburg. Van Vrijdag- tot en met Maandag avond draait in de Electro- bioscoop een film van span- ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN EN APOTHEKEN. Voor spoedeisende gevallen in Veere, Vrouwenpolder, Se- rooskerke, Oostkapelle en Grijpskerke is Zondag te be reiken dr. Reinders Schilt. In Vlissingen heeft dienst dr. H. Detmar, Badhuisstraat 25, tel. 258. In Middelburg is te berei ken dr. J. C. Peek, Langevie- le 49. tel. 2637. In Vlissingen is .geopend de apotheek v. Ockenburg, Bad huisstraat en te Middelburg apotheek Nonhebel. Scheepvaartberichten Aangekomen te Vlissingen: 12 Sept. „Zwerver" van South- apmton. Vertrokken te Vljssingen: 11 Sept. „Holland" naar Frede- riksstad. Gepasseerd naar Antwerpen: 11 Sept. „Alclone" van Lon den; „v. Ostade" van Ponta del Gada; „Crescendo" van Yersey; „Britsum" v. Amster dam; 12 Sept. „Blommerswjjk" van Rotterdam. Gepasseerd van Antwerpen: USept. „Helena" naar Londen: „Glorie" n. Dublin; „Romea" naar Helsinki; „Prjns Willem IV" naar Rotterdam; 12 Sept. „Edam" naar Rotterdam; ..Twee Gebroeders" naar Bre men; „Nigerstroom" naar Bor deaux; „Kedoe" naar Indone sië. glass Montgomery en Joyce Howard de hoofdrollen vervul len. „Vrouw tegen vrouw" zal ongetwijfeld vele filmliefheb bers weten te boeien. Van Dinsdagavond af draait de film „Topper keert terug" met Roland Young en Jaon Blondell, een verfilming van één van de bekende verhalen van Thornton Smith, waaraan men veel genoegen zal kunnen beleven. Schouwburg-Bioscoop. Van Vrijdag- tot en met Maandag avond draait er voor de lief hebbers de vrolijke film van Jean Vevajvre „De Koning der Klaplopers" met Rellys. 't Is wel geen vacantie tijd meer, maar het is toch echt een film voor jong en oud om zich een paar uurtjes gezellig te amu seren. Burgerlijke stand RITTHEM. Bevallen: N. J. Schout, geb. Koppejan, z.; M. Jobse, geb. Weststrate, z. MIDDELBURG. Ondertrouwd: M. Vermeulen, 26 j. en N. Blok, 24 j.; M. J. Waterman, 27 j. en A. P. Geu ze, 23 j.; A. Dingemanse, 27 j. en S. Brouwer, 25 j.; I. van lren, 22 j. en F. Mersie, 25 j.; C. J. Cevaal, 49 j. en C. Hage, 29 j.; G. Huijsman, 34 j. en L. Sluiter, 31 j.; J. v. Dijke, 24 j. en J. P. Groenewegen, 18 Getrouwd: M. de Wagter, 45 j. en C. S. Steur 30 j.; W. E. Adams, 24 j. en J. Joziasse, 27 j.; J. D. Waage, -23 j. en L. Barentsen, 20 j. Bevallen: M. L. Verburg, geb. v. d. Plasse, d.; M. de Vos, geb. Poppe, d.; L. Dingemanse, geb. Maas, z.; J. M. v. Flier, geb. de Roojj, z.; C. Wonder- gem, geb. Labruqère, z.; J. v. Hoorn, geb. Huisman, d.; J. de Wagter, geb. de Graaf, d.; J. J. M. Moeleker, geb. Ge- schiere, d.; M. v. Helleman, geb. Pouwelse, d.; M. Adriaan- se, geb. Joosse, d.; G. H. van Dijk, geb. te Roller, d.; A. van Dam. geb. de Kam, z. Overleden: J. Huijsman, 23 j. echtgen. van K. van Hoorn; M. C. de Looff, 70 j., echtgen. van C. Lorier; C. J. Casteleijn, 75 j., echtgen. van J. H. Vos; H. v. Flier. 1 dag; L. Bern hardt, 44 j„ geh. met N. G. van Hoepen; C. J. Hondlus, 51 j., geh. met P. J. Vertregt. DOMBURG. Getrouwd: W. Cevaal, 28 j. en D. Janse, 26 j.; A. Kil, 25 j. en L. Pattenier, 21 j. Bevallen: C. Hugense, geb. Cornelisse, z.; P. Hoogesteger, geb. Lievense, z.; J. J. Vreeke, geb. Labruyère, z.D. C. de Hil. geb. de Waal, d. Overleden: J. Sinke, 73 j., echtgen. van Adr. Wisse. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. P. de Rid der, 32 j. en P. Ventevogel 26 jaar. Getrouwd: J. Scheffer, 54 j. en A. J. Mallie, 41 j.; A. P. Jonkman, 25 j. en K. w. Spruit 19 i.: D. J. de Waal. 30 j. en Th. S. de Wijs, 24 j. Bevallen: H. J. R. Garcia Ciecka, d.; L. C. de Waard Compeer, d.; M. J. Wijkhuis de Boo van Uijen, z.; J. P. van EdenSprangers, z.; B .de MeijGeense, z.; A. van Driel DISTRIBUTIE RIJWIEL BANDEN. De Directeur van de Distri butiekring Middelburg maakt bekend, dat t/m 20 Sept. a.s. door personen, die in een der maanden Oct. 1946 t/m Jan. 1947 voor de laatste maal een of twee bonnen voor een toer- buitenband hebben ontvangen, aanvraagformulieren MD 333- 30 kunnen worden afgehaald b\j het Kringkantoor Dam 43, lokaal 2 of de Agentschappen. Ook personen, die tussen 1 Jan. 1945 en 30 Sept. 1946 voor de laatste maal reeds een of meer bonnen voor een bui tenband hebben ontvangen en nog niet in het bezit zijn van een inschrijvingsbewijs B.I. 606 t/m 609, kunnen alsnog een aanvraag indienen. De datum van inlevering der ingevulde formulieren zal bij het afhalen aan de loketten worden medegedeeld. Zowel bh het afhalen en in leveren stamkaart medebren gen. Collectieve aanvragen kunnen niet worden gedaan. Omwisseling restant oude Textleltoewyzingen door detaillisten en grossiers. De Directeur van de Distri butiekring Middelburg maakt bekend, dat voor zover de de tailhandelaren en grossiers in textielwaren vóór 14 Sept. a.s. niet in staat zjjn geweest de in hun bezit zijnde toewijzingen van oud model bij de grossiers, resp. bij de industrie onder te brengen, in de gelegenheid worden gesteld deze toewijzin gen op 16 Sept. a.s. om te wisselen tegen nieuwe handels- coupures. Na deze datum zal hiervoor geen gelegenheid meer worden gegeven. ENSCHRIJVIN G SBE WIJZEN VOOR RIJWIELBANDEN De distributiedienst Kring Vlissingen maakt bekend, dat aan personen, die in Oct. '46 t/m Januari 1947 voor de laatste maal 1 of 2 bonnen voor één toerbuitenband heb ben ontvangen, in de gelegen heid worden gesteld per formu lier MD 333-30 een „Bewijs van Inschrijving" aan te vra gen, waarop t.z.t. rijwielban den zullen worden toegewezen. Aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar van 15 t/m 20 Sept. a.s. ten kantore Brouwe- naarstraat 4, loket 5, te Vlis singen en bij de agentschap pen, op vertoon van de distri- butiestamkaarten. De inlevering der formulie ren en de uitreiking der „In- schrijvingsbewijzen" zal ge schieden op: 22 Sept., O. en W. Souburg van 912 en van 24 uur. 22 Sept. Westkapelle (ge meentehuis) van 1012 en 2 4 uur. 23 Sept. Biggekerke van 1.30 4 uur. 23 Sept. Zoutelande (ge bouw De Arke) van 912 en 1.304 uur. 24 Sept. Koudekerke van 9 12 en 24 uur. 24 Sept. Meliskerke van 9 12 uur. 25 Sept. Ritthem (gemeente huis van 912 uur. 25 Sept. Vlissingen van 9 12 en 24 uur, de letters A t/m L, loket 4. 26 Sept. Vlissingen van 9 12 en 24 uur de letters M t/m Z, loket 4. UITREIKING BONKAARTEN VOEDINGSMIDDELEN Ds distributiedienst Kring Vlissingen maakt bekend, dat de uitreiking van bonkaarten voedingsmiddelen 10e en 11e >eriode, geldig van 28 Sept. /m 23 Nov., tabakskaarten QA 711, versnaperingenkaar- ten QB 711 en gecombineerde kaarten QC 711 zal plaats heb ben te Meliskerke en Zoutelan de op: Zoutelande: „de Ark" van 912 en van 1.S04 uur 15 SepL alleen zelf verzorgers; 18 Sept. niet-zelfverzorgers. Meliskerke: in het Gemeen tehuis 'van 912 en van 1.30 4 uur 17 Sept. zelfverzorgers zowel als niet-zelfverzorgers. de Kraker, d.; M. J. Steen- damde Kok, d.; P. Daane Loekemeijer, z.; M. J. Sohier, d. Overleden: R. Schroevers, 40 j., echtgen. van E. de Klerk; A. E. P. Troost, 83 j.. wed. van P. Saane. Radioprogramma's ZONDAG HILVERSUM I: 8 Ber.; 9.45 Divertimento no. 8 in F gr. t., Mozart; 9.55 Inleiding Hoog mis; 10 Hoogmis; 12.03 Essie Ackland, alt; Peter Dawson, bas-bariton; 12.30 Lunchcon cert; 13 Ber.: 13.20 Vervolg lunchconcert; 14 Concert; 14.50 Katholieke Boeren- en Tujn- dersbond; 15 Kwintet op. III in G gr. t., Brahms; 15.30 Weens Philharm. Ork.; 16.30 Ziekenlof: 17 Kerkdienst; 18.30 Ned. Strftdkr.; 19 Gramofoon- muziek; 19.45 Sportreportages; 20.05 Toespraak door Z.K.H. Prins Bemhard ter gelegen- hied van het 1-jarlg bestaan van de Njwln; 20.25 De Zil vervloot; 21.15 Aan hen de glorie, klankbeeld; 21.40 Gra- mofoonmuziek; 22 Orgelmu ziek; 22.30 Ber. HILVERSUM H: 8 Ber.; 9.30 Men vraagt en wij draaien; 10.30 Kerkdienst; 12 Harmonie en Fanfarecorps; 13 Ber.; 13.50 De spoorwegen spreken; 14.05 Boekenhalfuur; 14.30 Het Radio Philh. ork.; 16 Filmpraatje; 16.40 Sport flitsen (zwemmen); 17.30 Ome Keesje: 18.15 Sport (zwem men; 18.30 Ensemble „Barca role"; 19.30 Schrammel-ensem- ble; 20 Ber.; 20.05 Toespraak door Z.K.H. Prjns Bemhard, ter gelegenheid van het 1-ja- rig bestaan van de Niwin; 20.45 „Bandjir", hoorspel; 21.35 Het Omroeporkest; 22.40 Nocturne; 23 Ber. MAANDAG HILVERSUM I; 7 en 8 Ber.; 9 Yehudi Menuhin, viool; 11 Maggie Teyte, sopraan; 11.15 Van oude en njeuwe schrijvers; 12.15 Koor; 12.33 Orgelconcert in de Jeruzalemkerk te Am sterdam; 13 Ber.; 14.20 Wa- saw Concerta; 14.30 Uitzen ding Bilthovense muziekweek; 16.45 Piano-recital door Ina Veen; 17.15 Gemengd Omroep koor; 18.30 Ned. Strjjdkr.; 19.45 Gramofoonmuziek; 20 Ber.; 20.15 Het Radio Phjlh. ork.; 21.35 Avondmelodieën voor jong en oud; 22 Willem Pijper-herdenking; 22.30 Ber. HILVERSUM n: 7 en 8 Ber.; 9.35 Arbeidsvitaminen; 10.35 Fragmenten uit de operette „Oklahoma"; 11.15 Licht Symphonjsch Concert; 12.38 Gramofoonopnamen uit Zuid- Amerika; 13 Ber.; 13.15 De Papavers: 13.50 Pierre Palla; 14.35 Concertgeb. Koperkwar tet; 15 Bonbonnlère; 16.30 Opera „Don Giovanni" van Mozart; 17.15 Jascha Heifetz; 17.45 Orchestra dl Fjramonish Frontallni; 18 Ber.; 18.15 The Romancers; 18.45 Billy Mayerl, plano; 19.30 Het Gesare trio: 20 Ber.; 20.05 Radioscoop; 23 Ber. Weerbericht MEER BEWOLKING. Weersverwachting, medege deeld door het ICN.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. In het Noord-Westelijk ge deelte van het land overdag vrij krachtige Zuid-Westelijke wind, wisselende bewolking met hier en daar enige lichte regen en iets lagere temperatuur aan vandaag. In het overige ge deelte van het land meest ma tige Zuid-Westelijke wind met overdrijvende wolkenvelden, doch vrijwel overal droog weer en weinig verandering van temperatuur. ZON RN MAAN. Zondag 14 September 1947. Zon: op 6.11, onder 19.00. Maan: op 6.12, onder 18.58. Maandag 15 September 1947. Zon: op 6.12, onder 18.58. Maan: op 6.14. onder 18.55. 14 September Vlissingen 1.16 2.34 HOOG WATER U. -{-NAP u. -{-NAP LAAG WATER U. —NAP u. —NAP Temeuzen Hansweert Zierikzee 1.50 2.51 2.47 2.53 2.55 1.57 15 September Vlissingen 1.58 2.45 Temeuzen 2.33 2.61 Hansweert 3.37 2.62 Zierikzee 3.42 1.80 13.29 2.32 14.06 2.49 15.00 2.48 15.10 1.60 14.11 2.41 14.49 2.57 15.46 2.58 15.55 1.64 7.43 1.98 8.23 2.07 8.58 2.25 8.14 1.32 6.26 2.04 5.08 2.13 •.44 2.31 8.54 1.33 20.16 2.28 20.58 2.39 21.31 2.57 20.39 1.60 21.01 2.37 21.43 2.47 22.18 2.66 21.24 L67

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 3