Minister Mansholt en de boeren Kantonrechter Middelburg Lomca is verloofd li 't Is maar'n weet... Politierechter Middelburg Agrarische prijzen behoeven herziening. Minister Ma^olLkSeJ?n in de laatste trjd niet naar de zin SS? v^f 'hrt hm^ standpunt e producten HM vindt, drmgendBWaSholt ook SSL-ÏÏÏ* Kablnetökwestin mvUr stóf# aan minister Burgerlijke stand ZOUTELANDE. „„„„ite. Lf. E. Louwerse, geb. Louws, d.; J. Merjers, geb. Wisse, a. gEROOSKERKE. Bevallen: A. Ton-dei Visser, t vnn den Broeke-Houmes, c de Bree-Wakkee, z. overleden: M. Maljaars, 57 j.( ecbtg-van c. Kluijfhout. WESTKAPELLE. Getrouwd: W. de Roos, 29 i en P- Huiszoon, 25 j. Bevallen: T. Roelse, geb. Dekker, z.; M. P. Hengst, geb. Huvbregsen, d.; E. M. v. d. Wede, geb. Mmderhoud, d. Overleden: W. Janisse, 82 j., wed. v. P. Westerbeke. GRIJPSKERKE. Getrouwd: J. H. Marinussen, 28 j. en F. Francke, 26 j. Sport SCHAKEN. VERGADERING Z.S.B. Zaterdag j.L hield de Zeeuw se Schaakbond, onder voorzit terschap van de heer J. M. Mullié een buitengewone alge mene vergadering in Hotel „Centraal" te Goes. Besloten werd met ingang van 1 Januari 1948 de contri butie per maand, per lid te verhogen tot 0.50. Voorts werd een herziening der Statuten en Huish. regle ment, benevens een nieuw club-competitie-reglement, goedgekeurd. Wat de a.s. in October te be ginnen clubcompetitie betreft, werd besloten te spelen in een 2e-klasse A, B en C en een le klasse. De Zierikzeesche schaakver eniging zal uit haar isolement worden verlost, doordat ook deze vereniging bij de club competitie zal worden inge deeld. Tot competitie-leiders voor de drie groepen, waaruit de 2e klasse bestaat, werden be noemd de heren Coumou, Nordlohne en Voorhaus. Een nader uit en door de S.V. Vlis- singen aan te wijzen lid zal zich belasten met de competi tieleiding van de le klasse, welke gevormd wordt door de tientallen: Terneuzen I, Vlis- singen I, Goes I, Hansweert en Middelburg II. Tenslotte werd nog beslo ten deel te nemen aan de door de K.N.S.B. te organiseren bonden-competitie. en volksvertegenwoordiging Zweden ten voorbeeld, waar de prijzen van de landbouwpro ducten in het begin van het jaar voorlopig worden vastge steld, maar eerst definitief in September, wanneer men de oogstresultat.en overzjen kan. De heer Nypels geeft de landbouwers zakelijk in hun critiek op het regeringsbeleid gelijk, maar anderzijds meent hij: „Men kan over dat beleid oordelen zoals men wil, maar njemand zal kunnen ontken nen, dat minister Man9holt zich persoonlijk op de hoogte stelt van de zaken, waarover hij te beslissen heeft, zodat hém niet overkomen zal, wat zijn nieuwe Belgische collega, dje van huis uit advocaat is, onlang,q op een landbouwten toonstelling in het Walenland overkwam, toen hem door een jonge boer de vraag gesteld werd, of hij wel wist wat de officiële boterprijs is en daarop het antwoord moest schuldig blijven. Minister Mansholt weet zeker goed, op welke gronden bepaalde prij zen zijn vastgesteld, men kan hem dan ook niet verwijten, dat hii door onkunde of onver schilligheid een door de Land bouw thans vrij algemeen af gekeurd landbouwbeleid voert". ATHLETIEK SUCCES VOOR B. WALKER. Bij de Zondag j.l. georgani seerde atletiekwedstrijden door de A. V. „De Bataven" te Leiden, werd deelgenomen door de athleet B. Walker van „De Zeeuwen." Hij startte in de 3000 m. C-klasse en wist het tot de derde plaats te brengen in de goede tijd van 9 min. 53.6 sec., waarmede hij naar de B-klasse promoveerde. DAMMEN SINKE NAAR EINDHOVEN. Dit week-end wordt te Eind hoven ter gelegenheid van de bevrijdingssportweek een nati onaal Damtournooi gehouden. Ook de Zeeuwse kampioen J. Sinke zal aan deze wedstrijd deelnemen. VERGADERING INTER NATIONALE DAMBOND. Te Parijs wordt deze maand een conferentie gehouden tus sen de afgevaardigden van de dambonden van diverse lan den, om te komen tot de op richting van een internationale Dambond. Ook Nederland is op deze conferentie vertegehwoor- ZUIDER-DAMCLUB NAAR WALCHEREN. Ter gelegenheid van haar 25- jarig bestaan zullen een 30-tal spelers van de „Zuider-Dam- elub" uit Rotterdam een tocht naar Walcheren maken. Te Middelburg zal dan een massa kamp gespeeld worden tegen de Middelburgse Damclub, die voor deze gelegenheid aange vuld zal worden met spelers uit Goes, Vlissingen en Sou burg. KORFBAL ZEEUWSE KORFBAL BOND. Wedstrijd-programma voor Zaterdag IS September. le kl.: Togo 1—Swift 1; Vios 1Madjoe 1. 2e kl. a: B.K.C. 1—SXW.; S.S.S.Vitesse. 2e kl b.: ZeelandiaRapide; LuctorVolharding 2. 3e kl, a: Dios 1El to; Slno- to—Swift 3; Madjoe 2—VKV1. 3e kl. b: VopoOlympia. 3e kl. d: GroedeScampolo; Zuidzande—B.K.C. 3. 3e kl. c: D.S.V.—S.V.O. DUIVENSPORT WEDVLUCHT. Zaterdag hield de vereniging van postduivenhouders „De Trouwe Duif" te Tholen een wedvlucht van St. Kath. Wa ver, een afstand van 54 KM., waarbij 101 duiven in concours waren. De prijzen werden als volgt behaald: L. Laban 1, 9; M. Tazelaar 2, 3, 10; A~ Wagemaker 4, 7, 8; M. Boot 5; J. Deurlo 6. De vereniging van postdui venhouders „De Blauwe Dof fer" te Hansweert hield Zon dag een wedvlucht uit Waar- damme. De uitslag luidt als volgt: 1 J. Sanderse; 2 Gebr. van Ertvelde; 3 Gebr. Domman- chet; 4 Th. van Oefelen; 5 en 6 J. de Leeuw; 7 P. Verschure; 8 en 9 C. Dorrepaal; 10 M. H. Krombeen. De vereniging van postdui venhouders „De Blauwe Dof fer" te Wolphaartsdijk hield een wedvlucht uit St. Kath. Waver. De uitslag is als volgt: 1, 2, 5 en 9 P. J. Verburg; 3 Clement; 4 en 10 P. A. v. Loo; 6 en 7 A. J. Walhout; 8 L. P. Pieterse. Kappie «i kd geuJscliap Scols(cr 16. Intussen stond Kappie op de brug en keek door z'n verrekijker. „Wat heb ik nu aan m'n pet hangen!" mompelde hij. „Al een uur lang volgt dat schip onsin ons vaarwater! Wat moet dat! Wat is dat voor grap! Bevalt me niksInderdaad had een vreemd schip al een tijdje de Kraak gevolgd en of de Kraak nu naar rechts of naar links voer, het schip bleef er precies achter aan varen. „Help! Help!" hoor de Kappie ineens en toen hij zich om keerde zag hy de meester uit de ma chinekamer komen. „Er gaat iets ge beuren!" riep hij. „De manometer kan niet hoger! Help!" Kerknieuws VACATURES NED. HERV. KERK. Het aantal predikantsvaca tures in de Ned. Herv. Kerk bedroeg kort geleden voor Zeeland niet minder dan 19. Geref. kerken (Art. 81 K.O.). Beroepen te Ulrum: H. van Tongeren, cand. te Katwijk a. Zee. GEREF. KERK (art. 31 K.OG Bij acclamatie beroepen bij de Geref. Kerk (art. 31 K.O.) te Middelburg, cand. H. van Tongeren te Katwijk aan Zee. NED. HERV. KERK. Bedankt voor Koudekerke (2e pred. pi.) J. L. van Nieu- kerken te Vuren en Dalem; voor Westkapelle P. G. Ver- neys te Zevenbergen. STRAFZAKEN. De 40-j. chauffeur A. P. V. te Vlissingen had met zijn vrachtauto een bocht naar links te kort genomen en bo vendien daarbij een van rechts komende personenauto geen voorrang verleend. Een aanrij ding was het gevolg. V. werd veroordeeld tot een boete van f 20 subs. 10 dagen hechtenis i tot een voorwaardelijke hechtenis van 10 dagen, proef- tgd 1 jaar. J. H. A., 38 jr., architect te Goirle, reed met zijn personen auto onder Kapelle. Bij een ge vaarlijke wegkruising bleef hg, ondanks het aangebrachte waarschuwingsbord, met te grote snelheid rijden. Het ge volg was een aanrijding met een wielrijder, die verwondin gen opliep. Bij onderzoek bleek bovendien de handrem van de auto niet in orde. Uitspraaktwee geldboeten, elk van f 25.subsidiair twee maal 10 dagen hechtenis. De 38-j. koopman K. M. te Kruiningen was aangehouden toen hg over de sluisdeuren van het Kanaal door Zuid-Be veland fietste, terwijl hij, hoe wel het al bijna middernacht was, bovendien nog geen voor- en achterlicht ophad. Straffen: 3 geldboeten van resp. f 10. FEUILLETON Naar het Engels VAN BERTA RUCK Door; J. JORISSEN -«.Ja, jy lacht maar om alles, Tots, maar ik ben er ernstig genoeg aan toe. Zeven en een halve shilling! Dat is alles wat ik in de wereld bezit! En jy hebt niets dan je vijf en twin tig shilling in de week!" »Ja", dacht ik, „en zelfs dat Kleine salaris ben ik morgen TO.want als ik de baas zeg, oat ik zijn aanbod niet kan aannemen, krijg ik bijna zeker «njn ontslag. Na zijn toespe ling op mijn werk, na al de n,^r.sc ,winSen van meneer mÜÜ llan ik weinig an ders verwachten". ■w?s echter nu het ogen- 'r, n!eL om mijn arm, wan- kameraadje deelgenoot Jn0Ti en .Van mÜn aanstaande :.™e' A1 zouden wij beiden nfn.Qf grond zitten, dan moest tAnÜi ?og' voor het ogenblik tenminste, voor haar stilhou- nu nog maar iif i««ei opgewekt, hoewel voeldP geenszins opgewekt W«f -Kweet, dat je heel Znt bent' omdat ac" V»n 5 Verschilt van dat dunkt wi.meesten' Het moet. JE,ïims cen schrik *8" waar ,1 k !antf-n in de zaak, binnen k» i ais daar iemand van 'n met de houding haa?wï;eZln en dan. dós1, Aia^ChF'°rS KfflSS&S s?. «sas® familie". „Dat is waar. ik had het he lemaal vergeten. Nu, dan zal ik wel wat klaar maken". Toen ik ons donker keuken tje binnen ging, zag ik iets, waar mijn oog by mijn thuis komen niet opgevallen was: een brief op de raat in het por taal. Hij was zeker uit de brie venbus gevallen. Ik raapte hem op. Mjjn adres stond er op. Toen ik de Zuid-Afrikaanse postzegel zag, zonk het hart mg helemaal in de schoenen. Ik had een voorgevoel, dat mg nog meer narigheid wachtte. De brief was van mijn broer in Kaapstad, die nooit veel meer dan een prentbriefkaart stuurt met de Kaap de Goede Hoop er op of iets dergelijks, tenzij hy in moeilykheden is en geld nodig heeft. Met een zucht haalde ik de brief uit de enveloppe, en mijn oog viel toevallig op de laatste volzinnen. „Je moet het geld voor mij zien te krijgen, oudje. Je weet er wel raad op. Vandeleur leent het ons stellig; hij zou al les voor je doen. Ik weet zijn tegenwoordig adres nie|, an ders zou ik hem zelf geschre ven hebben. Ik zit absoluut aan de grond. Stel het dus niet uit. Het beste is, dat je tele- gafisch honderd pond stuurt aan de Bank hier". Honderd pond? Hij had even goed „een millioenkunnen zeggen! Wat zou er aan de hand zyn? Ik nam de brief mee naar mgn slaapkamertje en las hem, op mijn veldbed ge zeten, geheel door In vijf minuten wist ik er alles van. Het was de oude ge schiedenis, alleen erger dan ooit te voren. Jack is in moeilykheden, schulden zyn het. Als hij bin nen zes weken niet betaalt, dreigt hem iets, wat zegt hij niet. Het moet iets met zyn kantoor te maken hebben. Ja, meneer Dundonald heeft ge lijk. Ik heb geen hoofd voor zaken. Ik duizel by de gedach te wat het wel zijn kan, waar hg" op doelt. Het kan toch niet betekenen, dat Jack, mijn eigen broer, vaders enige zoon, een Trant, oneerlijkheid gepleegd heeft met de hem toevertrouw de fondsen? Neen, dat kan niet. En toch Ma'ir hoe kan hy voorstel en, dat ik Sydney Vandeleu- om het geld zou vragen, zelfs al wist ik, waar de Vandeleurs op het ogenblik waren' Ik zou het nooit kunnen doen, maar wat dan? Ja, één kans is er, om aan het geld te komen. Het was mij, alsof ik op dat ogenblik in vurige letters bo ven de daken geschreven zag: „Vijf honderd pond!" Die vijfhonderd pond, bete kenen niet alleen, dat juffrouw Trant, typiste op eens uit haar moeilykheden is: dat de arme Cicely, niettegenstaande zij waarschijnlijk haar betrekking kwijt is, alles kan krijgen, wat zy nodig heeft, maar dat ook onze naam voor schande be waard blijft, en mijn arme stumper van een broer met zijn zwakke karakter gered wordt. Dat onzinnige voorstel van de Baas is juist op het juiste moment gekomen. Wat er ach ter zit, kan my niet schelen. Ik weet alleen, dat ik het nu niet kan afslaan. Wat het ge ven moet, weet ik wel met, maar ik wil daar vooruit niet over tobben. Ik moet die hon derd pond voor Jack zien te krijgen, en dit is de enige uit weg, die ik zie. Ik heb ons avondeten naar binnen gebracht en eens gela chen om het treurige gezicht je van Cicely en haar arnica compressen. „Cis, kom wat overeind en proef eens van die ham met eieren. En hier heb ik wat in- gemaakte kersen en wat De vonshire-room, om er by te eten. Eén voordeel van een huishouden zonder man, lach nu, als je blieft, is, dat wij ten minste kunnen eten. wat we willen en niet genoodzaakt zijn, avond aan avond van die afschuwelijke, vette lamscote- j letten of biefstuk met aardap pelen te verorberen. En ik heb een half flesje wyn meege bracht, geen Veuve Emu deze keer, maar echte, goede Bour gogne, om ons wat op te vro lijken". „Maar schat!" protesteerde Cicely en keek mij verslagen aan, want zij wist even goed als ik, dat ik dat niet van myn gewone inkomen had kunnen doen. „Geniet er maar gerust van. Ik kan het mij heus permitte ren f 5.en f 3.subsidiair 5, 3 en 2 dagen hechtenis. Toen de 25-j. monteur H. v. d. B. te Vlissingen met zyn auto door de politie ter con trole werd aangehouden, bleek de handrem in het geheel niet te funtionneren. Hy had reeds remkabels besteld, maar deze nog niet ontvangen. Uitspraak: f 20.subsidiair 10 dagen hechtenis. De 38-j. slager A. J. de P., te Middelburg, stond terecht omdat de politie op een Maan dagmorgen om 4.30 uur een tweetal van zyn knechts in zyn bedrijf had aangetroffen, die daar in stryd met de voor schriften vande Arbeidswet aan het werk waren. P. werd verdedigd door Mr. P. C. Adriaanse te Middelburg. Von nis: twee geldboeten, elk van f 25.subsidiair tweemaal 10 dagen hechtenis. Vervolgens stond terecht de 64-j. klein-Iandbouwer W. te 's-Heer-Arendskerke, die zyn aardappelland niet tijdig had bespoten ter bestrijding van coloradokevers. Dit verzuim werd gestraft met een boete van f 10 subsidiair 5 dagen hechtenis. De 38-j. chauffeur J. van L. uit Wolphaartsdijk wilde met zyn auto op de Rijksweg onder Kruiningen 'n voor hem uit rij dende auto passeren, juist op 't moment, toen ook van tegen overgestelde zijde een auto na derde. L. zag de tweede auto eerst op het laatste oerenblik en hy trachtte nog te rem men, waarbij hy tegen de voor hem rijdende auto botste, zo dat schade werd aangericht. By het politieonderzoek bleek de voetrem van verdachte's auto niet in orde. Hij werd veroordeeld tot geldboeten van f 25.en f 35.subsidiair 10 en 15 dagen hechtenis. OVERTREDING LEER PLICHTWET. De 47-j. landarbeider W. de J. te 's-Heerenhoek liet zijn leerplichtige zoon landbouw- werkzaamheden verrichten op een uur, waarop op de lagere school, waar deze als leerling stond ingeschreven, onderwijs werd gegeven. Uitspraak: f 15.subèidiair 10 dagen hechtenis. De 48-jarige landarbeider J. de K. te Krabbendijke stond eveneens terecht wegens een overtreding der leerplichtwet en werd veroordeeld tot een boete van f 5.subs'. 3 dagen hechtenis. (Wordt vervolgd). U kunt aan uw baretje een geheel nieuw model geven door er een rand van dik zijde-papier in te vouwen Offlcleele Publicaties. HINDERWET. B. en W. van Vlissingen brengen, ingevolge de artt. 6 en 7 der Hinderwet ter open bare kennis, dat by hen is in gekomen: een verzoek van de N.V. Nederl. Fabriek van Bronswer- ken v.h. Becht Dijserinck, alhier, om vergunning tot het oprichten van een werkplaats voor het vervaardigen van cen trale verwarmings- en sanitai re installaties, waarin zullen worden geplaatst 4 electro-mo- toren, resp, van 0.5, 1.5, 2 en 3 P.K. voor het drijven van een boor-, slypmachine en 2 draai banken in het perceel L. Zel- ke 41; een verzoek van de Shell Ne derland N.V. te 's-Gravenhage om vergunning tot het uitbrei den van de bestaande benzine installatie met een ondergronds reservoir en een electrisch ge dreven bovengrondse aftapm- richting; dat deze verzoeken met de bijlagen, van heden af op de Gemeentesecretarie (2e afd.) ter visie zullen worden gelegd en dat-schriftelijk bezwaren bij hun college kunnen worden in gediend. Op 23 Sept. a.s. zal ten Ge meentehuize, resp. des v.m. 10 en 10.30 uur, gelegenheid wor den gegeven om bezwaren te gen het oprichten, resp. uit breiden dier inrichtingen in te brengen, terwfll daarbij zowel de verzoeksters als zij, die be zwaren indienen, in de gelegen heid worden gesteld deze mon deling en schriftelyk toe te lichten. Zowel de verzoeksters, als zij, die bezwaren inbrengen, kunnen gedurende 3 dagen vóór 23 Sept. a.s. ter Gemeen tesecretarie (2e afd.) van de ter zake ingekomen schrifturen kennis nemen. Voorts zij er de aandacht op gevestigd, dat niet tot het be roep zyn gerechtigd zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hin derwet voor het gemeentebe stuur of één of meer zijner le den zijn verschenen, teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Vlissingen, 9 September 1947. NIEUWE TOEWIJZINGEN VOOR TEXTIEL. Het Centraal Distributie kantoor deelt mede, dat van 15 Sept. a-s. nieuwe toewijzin gen voor textiel in gebruik zulle nworden genomen. In verband hiermede zullen de taillisten voor het laatst oude toewijzingen ontvangen yan 1 t/m 6 Sept., terwijl grossiers in deze week voor het laatst oude toewijzingen kunnen in wisselen tegen verzameltoewij- zingen. Van 7 t/m 13 Sept. zal het niet mogelyk zyn textielpunten bij de distributiediensten in te wisselen tegen toewyzingen, of toewij'zingen tegen verza- meltoewijzingen. Detaillisten en grossiers dienen in deze week zoveel doenlijk de nog in hun bezit zijnde oude coupu res bij hun leveranciers onder te brengen. Na 14 Sept. zullen de de taillisten weer textielpunten kunnen inleveren ter verkry ging van nieuwe toewijzingen welke zullen worden aange- Wegens mishandeling werden veroordeeld: E. S., 37 jaar, ambtenaar te Breskens tot 10 of 5 d.; P. V. M., 31 j., land arbeider te Ossenisse 25 of 10 d.; C. A. A. P., 26 j., werk man te Oostburg tot 20 of 10 d. Wegens belediging werden veroordeeld: P. B. T., 52 j., werkman te Aardenburg tot 20 of 10 d.; C. J. D.. 48 j„ slasrer te Breskens tot 25 of 10 d. De 35 j. landarbeider C. J. B. te Biervliet werd wegens oplichting veroordeeld tot 25 of 10 d. en 6 weken gev. voor waardelijk, proeftyd 3 jaar. P. J. B., ijscoventer te Bres kens, nam in Mei 1947 een ijze ren wagentje weg, toebehoren de aan de coöp. Overslag U.A. Verdachte werd veroordeeld tot 3 weken gevangenisstraf. De 34 j. landarbeider C. B. uit 's Heer Arendskerke gaf aan P. de Wit opdracht voor hem een gramofoon te huren ad 5 per week. B. verkocht het instrument voor 95.50. Wegens verduistering werd hij veroordeeld tot 100 of 25 d. M. J. L., echtg. van A. J. D., 34 j., te Baarland, leende in Juli 1946 te Goes van mevr. K. 30. Verd. werd wegens oplichting veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. De 46 j. metselaar E. H. V. te IJzendijke nam in Maart 1947 aldaar een hoeveelheid steenkolen weg. Straf 40 of 20 dagen. De 42 j. metselaar T. J. P. A. te IJzendijke nam een- gedeelte van de kolen als geschenk aan en werd wegens heling gestraft met 40 of 20 dagen. De 57 j. caféhouder A. M. te IJzendijke werd wegens verbo den nederlage van benzine ver oordeeld tot 300 of 2 mnd. gev.straf met verb, verkl. ben zine. WAPENS. Op 16 April 1947 werd bij de politie te Breskens aangifte gedaan dat vermoedelijk een hond was doodgeschoten. Bij onderzoek bleek, dat ook nog 2 anderé honden waren ver dwenen. zodat vermoed werd, dat inwoners van Breskens in het bezit waren van vuurwa pens. Bri huiszoeking werden in de schuur, in gebruik br? de 31 j. melkventer J. O., verbor gen onder stro. 2 Duitse gewe ren en 600 geweerpatronen ge vonden, terwijl in de woning van verdachte een automatisch \Vee*herl'*M WARMER OVERDAG. Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag avond tot Donderdagavond. Aanvankelijk nog verder af nemende maar later weer toe nemende en geleidelijk naar Zuid-West of Zuid krimpende wind. Wisselende bewolking, byna overal droog weer. Mor gen overdag warmer. pistool met 23 patronen werd aangetroffen. Verd. verklaarde een en ander onbevoegd voor handen te hebben en gaf na ondervraging toe tenslotte de 3 honden te hebben doodge schoten en begraven. Verdach te werd veroordeeld tot 50 of 30 d. h. De 31 j. H. ter H., machi nist te Biervliet, nam te Bres kens uit het Rijkswerkkamp een koffer met kleding weg. Hiervoor werd hy veroordeeld tot 6 weken gev.straf. De 48 j. P. v. d. H. en de 34 j. T. v. T., beiden houthan delaren te Nieuw-Vossemeer, namen in April 1947 te Oos- terland een 400 tal mutserds weg, toebehorende aan A. J. Rotte. Ieder der verdachten werd veroordeeld tot 100 of 20 d. De 57 j. F. J. J. G. en de 51 j. D. S., beiden los werkman te Kortgene, sneden op 19 Mei 1947 op de schorren by Kats, zeekraal op een plaats waar dit verboden was. Zij werden ieder veroordeeld tot 1 of 1 dag. De 51 j. werkman D. M. S. te Colijnsplaat had zich te ver antwoorden wegens valsheid in geschrift. Verd. werd ver oordeeld tot 40 of 20 d. en 1 maand gev. voorw., proeftyd 3 jaar. De 24 j. landbouwersknecht P. L. V. werd wegens weder- spannigheid veroordeeld tot 40 of 20 dagen. De 22 j. H. V. en de 22 j. G. F. v. S., beiden timmerman te IJzendijke werden veroor deeld wegens diefstal van een hoeveelheid lood, ieder tot 25 of 10 d. De 38 j. H. v. S. te LTzendQke werd wegens heling veroor deeld tot 25 of 10 d. De 30 j. landarbeider H. E., de 21 j. landarbeider P. W., de 55 j. chauffeur A. J. J. en de 36 j. straatmaker J. P. v. H., allen te Groede, werden wegens diefstal van enige bierglazen te Nieuwvliet, veroordeeld resp. tot 40 of 20 d.; 40 of 20 d.; 40 of 20 d. en 75 of 25 d. Wegens diefstal van een hoe veelheid hout te Biervliet wer den veroordeeld: W. J. 46 j., timmerman te 's Gravenhage, tot 25 of 10 d.; H. S., 37 j., tot .f-et-Z ,...Gon ay-y.l... timmerman te 's-Gravenha ge tot 25 of 10 d.; M. R. D. echtgen. van C. W., 51 j. te Biervliet wegens heling van dat hout tot 25 of 10 d. Wegens diefstal van planken te Biervliet werden veroor deeld: W. F. C. M., 40 j., ar beider te Uzendijke tot 25 of 10 d.; A. E. W., 35 t, arbeider te IJzendijke tot 25 of 10 d. duid als „handelscoupures." Detaillisten moeten deze handelscoupures toezenden aan hun leverancier. Grossiers, die handelscoupures van hun af nemers ontvangen, kunnen deze niet meer bij de distribu- tiedienst inwisselen tegen ver- zameltoewijzingert. Zij moeten de handelscoupures op hun beurt doorzenden aan hun le verancier. Confectiebedrijven dienen de nieuwe handelscou pures in te leveren bij de dis- tributiedienst, welke hun daar voor z.g. „confectiecoupures" uitreikt De confectiecoupures moeten aan een weverij wor den gezonden. De weveryen moeten zowel de handelscoupures als de confectiecoupures inleveren bij de distributiedienst ter ver krijging van een ontvangstbe wijs. Tenslotte wordt medegedeeld, dat detaillisten en grossiers oude toewijzingen, welke zij vóór 14 Sept. niet bij een gros sier of de industrie hebben kunnen onderbrengen, tot uiter lijk 20 Sept. a.s. by de distri butiedienst kunnen ruilen te gen nieuwe handelscoupures. Amsterdamse beurs 9 Sept. 10 Sept. N.I. Handb. B 100 hi 100 Ned. H. Mij, cv. A 141% 142 A.K.U. 180% 182 Calvé ev. A 180% 179 Fokker VL 212 210 Unilever ev. A 301 301 Ned. Ford Ned. Kabel Philips Billiton Kon. Petr. Amst. Eubb. H.A. Lijn Scheepv. U. H.V.A Deli B. Mij. 415 417 315 314%' 379% 374 359% 359%' 426% 427% 142% 140% 211% 211 189 187% 229 228 130 130% De onafgebroken koersstij ging van de laatste tijd aan de Amsterdamse effectenbeurs kwam heden tot stilstand. Men acht dit niet verwonder lijk, gezien het opgelopen peil, zoals dit in de indexcijfers tot uiting komt. Op basis 1938 is 100, liep het algemeen index cijfer voor de koersen van aandelen sinds 15 Augustus op van 164.4 tot 174. Scheepvaartberichten Vlissingen vertrokken 9 Sep tember: Nicolaas Maria n. Am sterdam, sleepboot Maas n. Rotterdam. Gepasseerd naar Antwerpen September: 2 Gebroeders v. Londen, Quovadis v. Londen. Gepaseerd van Antwerpen op 9 Sept.: Zeehond n. Amster dam, Leuvehaven n. zee. Op 10 Sept.: Stoomschip Algorab n. Sint Vincent. Radioprogramma's VRIJDAG. Hilversum I: 7 en 8 Ber.; 8.30 Het Londens Philh. Ork.; 11 Fluitrecital; 11.45 Lichte zangopnamen; 12.15 Canzonetta-sextet; 13 Ber.; 14 Orgelspel; 14.20 Van oude en nieuwe schrijvers; 15 Kamerorkest; 16 Declamatie door Peter Doorduyn te Delft; 16.20 Zangduetten; 16.50 Swee- linck-kwartet; 17 Licht klas siek concert; 17.45 Giaconda- ensemble; 18.30 Ned. Strydkr.; 19.30 Geestelijke liederen; 20 Ber.; 20.15 Radio Philh. ork.; 21.35 Vry en bly; 22.05 Piano duo André de Raaff-Jacques Schutte; 22.30 Ber. Hilversum II; 7 en 8 Ber.; 9.35 Pro Arte Kwartet; 10.20 De Regenboog; 10.45 Maria Stroo, piano; 11.30 Fred Hart ley en zijn orkest; 12 Quartier Latin; 13 Ber.; 13.15 Ensemble Geza Kiss; 14.20 Planeten suite; 15.30 Arthur Schnabel; 16 Orgelspel: 17 Carlo Carcas- sola en zijn orkest; 17.30 Mu zikaal babbeltje; 18 Ber.; 18.20 Jan Vogel en zijn accordeon orkest; 20 Ber.; 20.05 Concer to 2 in A gr. t, Hftndel; 21 Men vraagten wy draai- 23'B1,45 °verSsels halfuurtje; ZON EN MAAN. Vrijdag 12 September 1947. Zon: op 6.08, onder 19.04. Maan: op 2.13. onder 18.41. 12 September Vlissingen 11.50 1.90 Terneuzen 12.24 2.08 Hansweert 0.37 2.12 Zierikzee 0.47 1.41 HOOG WATER u. -4-NAP u. 4-NAP LAAG WATER u. —NAP u. —NAP 13.06 2.14 13.18 1.34 5.54 1.86 6.31 1.97 7.03 2.13 6.34 1.34 18.30 2.04 19.08 2.16 19.40 2.32 19.05 L&O

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 3