Scarborough versloeg Vlissingen Een overwinning voo r de gasten M K«app«c en bc! gcuJsc kap Scclsicr Lonica is verloofd 't Is maar'n weet... Engelsen gingen oesiers vissen Onze athleten en voetballers verloren. Scarborough is er, mede dank zij de dubbele overwin ning van de laatste wed strijddag, in geslaagd dit maal een stevige zege op de Vlissingse sportslui te beha len. Beslist is dat voor het eindresultaat alleen de door Vlissingen zelf gespeelde wedstrijden zullen meetellen en dat voor elke overwin ning twee punten zullen worden toegekend. De in Sas van Gent, Middelburg en Soubui-g gespeelde wed strijden tellen dus niet mee, evenmin als trouwens die van de Walcherse tafelten nissers. De einduitslag is thans 122 in het voordeel van Scarborough: alleen de Vlis singse zwemmers wisten het tot een overwinning op de Engelse gasten te brengen. Moge dit resultaat voor de Vlissingers, die vorig jaar in Engeland Scarborough versloe gen, misschien enigszins te leurstellend zijn. dit is geluk kig geenszins het geval voor het algeheel succes van de Scarborough-week: de 144 gas ten zijn zeker niet minder har telijk ontvangen dan vorig jaar aan de andere zijde van de Noordzee het geval was, en allen hebben zich uitstekend geamuseerd en doen dit nog zodat er bij Brit èn Hollan der maar één wens leeft: daar moeten we mee doorgaan! IN YERSEKE. Vrijdag was het in de eerste plaats de Bevelandse dag. Het was een uitstekende gedachte van de organisatoren om de Engelsen ook een excursie aan te bieden naar een van de meest merkwaardige bedrij ven van de provincie: de oes ter-, mossel- en kreeftencul tuur van Yerseke. Zo iets vindt je nu eenmaal in West- Europa vrijwel nergens an ders. En ook voor de Vlissing se deelnemers aan deze trip was het een leerzame dag, want er zijn eigenlijk ook nog maar weinig Zeeuwen, die pre cies weten, wat er in Yerseke te koop is. Burge-ieester A. C. Willem- seh verwelkomde het gezel schap in zijn gemeentehuis met een vlotte toespraak in het Engels, waarbij hij zeer in het kort het een en ander over de historie, de betekenis en de techniek van de oester- en mosselcultuur mededeelde en zeide te vertrouwen, dat ook dit bezoek een bijdrage zal le veren tot een beter begrip der volkeren. Burgemeester mr. B. Kolff van Vlissingen wees nog op de betekenis van de samen werking tussen Zeeuwse ge meenten. zoals op deze dag die tussen Yerseke en de stad van Michiel de Ruyter. Namens de Engelse gasten dankte de heer F. Millner voor deze ont vangst. Vervolgens werd eerst een bezoek gebracht aan een mos- selconservenfabriek, waarna het gehele gezelschap zich naar de Yersekese haven be gaf. waar vijf vissersboten i aJ^ la&en voor een tocht op de Oosterschelde, waarbij op de oesterbanken gevist werd. Het weer was inmiddels zeer mooi geworden, zodat ieder volop kon genieten van dit unieke tochtje op de Zeeuwse wateren en van het genot van een vers geviste oester, zo uit de schelp. Maar dat lukte er toen maar weinigen. Oesters moet je nu eenmaal leren eten. De belangstelling en soms SSiïsfv pre, waren er niet minder om! In, Hotel Nolet werden ver- aangeboden en de lunch genuttigd, waarna nog een bezoek aan een kreeften park en enkele oester-putten voorafgingen aan de tocht naar het voetbalveld met muziek voorop waar Pickering te gen .Yerseke I uitkwam. VOETBAL. De wedstrijd had een tame lijk fors karakter, waarbij Pickering vrijwel voortdurend in de meerderheid was. Voor doel faalde de aanval echter nog al eens. De gasten wisten voor de rust een 10 voor sprong te nemen en na de thee nog driemaal te scoren, waar Yerseke slechts één goal te genover wist te stellen van de midvoor Sanderse zodat het ten slotte een 41 over winning voor Pickering werd. Vermeld moet nog worden, dat de gasten een penalty misten. Inmiddels was het Scarbo rough Jeugdelftal naar 's-Hee- renhoek getogen voor een wed strijd tegen de Patryzen. Hier sprak burgemeester C. F. A. M. van Horsigh een kort woord van welkom, waarna een tame lijk eenzijdige wedstrijd volg de. De jeugdige Engelse voet ballers misten voor doel tal van kansen, waartegenover de 's-Heerenhoekers een fors en getuige de doelpuntenregen productief spelletje stelden. Het werd ten slotte dan ook een 93 overwinning, waarbij van de Patrijzen voorhoede el ke speler éénmaal en de mid voor van Hoomik zelfs vijf maal de bal in het net wist te iagen. Een vlak voor het einde toegekende penalty werd door de gastheren heel sportief zacht op de keeper geschoten. Ook hier luisterde de dorpsmu ziek de wedstrijd met vrolijke marsen op. FEESTAVOND. Voor de feestavond In het Concertgebouw was de belang stelling natuurlijk enorm. Zo groot zelfs, dat het bal, dat het feest besloot, weliswaar buitengewoon gezellig was, maar toch maar moeizaam ge legenheid voor een dansje bood. Voor het zover was, was er een omvangrijk programma af gewerkt, waaraan het West- kappels Dameskoor en een aantal damesturnsters van O. en L. medewerking verleenden. Zowel de uitstekende zang van de Westkappelse dames onder leiding van de heer de Rooy als het keurige turnen vielen zeer in de smaak van de Engelse gasten. Burgemeester Kolff sprak een kort woord van wel kom, terwijl in de loop van de avond de voorzitter van de Contactcommissie, wethouder L. P. van Oorschot, in een toe spraak wees op de grote bete kenis van deze sportuitwisse- ling voor de verbroedering der volken. De heer F. Millner, voorzitter van de commissie te Scarborough, wekte de leden van zijn gezelschap op hun dankbaarheid voor de genoten gastvrijheid te tonen door met een gift de actie voor de her beplanting van Walcheren te steunen. PLECHTIGHEID OP HET KERKHOF. Zondagmorgen vond een kor te, treffende plechtigheid plaats bij de graven van geval len Engelse militairen op de Noorderbegraafplaats. De voet bal junioren brachten hier de Bloemen, welke zij Zaterdag in 's-Heerenhoek van de Patrjj- zen-aanvoerder hadden gekre gen. De heer Millner herdacht met een kort woord het offer van de gevallen soldaten waar na het Lords Prayer werd ge beden en ten slotte een minuut stilte in acht genomen werd. Ook burgemeester Kolff en wethouder van Oorschot woon den de plechtigheid by. VLISSINGEN—SCAR BOROUGH 0—1. Het „grote" nummer van de laatste wedstrijddag was na tuurlijk de voetbalwedstrijd tussen Vlissingen en Scarbo rough op het terrein aan de Bosweg, waarvoor grote be langstelling bestond. Nadat via de nieuwe geluidsinstallatie van de V. C. Vlissingen de volksliederen waren ten gehore gebracht, verrichtte burge meester Kolff de aftrap voor een wedstrijd, die helaas niet veel aantrekkelijks bood. Niet dat het aan spanning ontbrak. Integendeel: voor beide doelen ontstonden tal van gevaarlijke momenten, maar zowel de En gelse als de Vlissingse voor hoede, in welke laatste drie in vallers meespeelden, wisten met bewonderenswaardige vir tuositeit alle kansen om zeep te helpen, terwijl overigens de beide doelverdedigers zeer goed voor hun taak berekendble ken. In het veld werd er zo nu en dan wel aardig gevoetbald, maar het duurde toch tot tien minuten voor het einde voor de Engelse linksbuiten Wright het enige doelpunt van de wed strijd wist te scoren. Voor het overige kunnen we alleen nog maar opmerken, dat de gas ten, evenals vorige week in Middelburg, nog al eens de bui tenspel-regel overtraden. Voor al midvoor Mc. Kinley, die in Middelburg linksbuiten speelde, had het hiermede nog al eens te kwaad! ATHLETIEK. Ten slotte de athletiek-ont- moeting. Wel heel anders dan vorig jaar in Scarborough, toen een keurige overwinning werd behaald, waren de Vlis singse athleten nu ernstig ge handicapt door het niet uitko men van leden van „De Zeeu wen", waardoor enkele num mers verloren gingen, waarop anders zeker een overwinning had kunnen worden bevochten. Nu werd het een 45%40%- overwinniilg voor Scarborough, waarbij 4 punten voor een eerste plaats, drie voor een tweede, twee voor een derde en één voor een vierde werden toegekend. De volledige uitslagen lui den: Heren: 100 yards: 1. D. Tay lor (Sc.) 10.6 sec.; 2. B. Green wood (Sc.); 3. J. Berting (VI.); 4. G. Berg (VI.). 200 Meter: 1. P. de Moor (VI.) 26 sec.; 2. P. Spui (VI.); 3. J. Harian (Sc.); 4. B. Wat- kerson (Sc.). 400 Meter: 1. D. Saunders (Sc.) 54.3 sec.; 2. A. Hird (Sc.); 3. G. van Oorschot (VI.); 4. A. Beun (VI.). 800 Meter: 1. P. Janse (VI.) 2 min. 16 sec.; 2. D. Wardle (Sc.); 3. W. van Troost (VI.); 4. W. Senzers (Sc.). 1500 Meter: 1. J. Fliers (VI.); beide Engelse lopers ga ven op. Hoogspringen: 1, 2 en 3 P. Spui (VI.), W. Taylor (Sc.) en P. Volkers (VI.) 1.50 Meter; 4. K. Sanderson (Sc.). 4 x 100 Meter estafette: 1. Scarborough, 2. Vlissingen. Dames: 80 Meter: 1. P. Deighton (Sc.) 11 sec.; 2. B. Smetter (Sc.); 3. S. van Bel- zen (VI.); 4. M. van Peenen (VI.). Hoogspringen: 1. J. de Vis ser (VL), J. Deighton en J. Hagget (beide Sc.) 1.33 Meter; 4. A. de Visser (VL). 4 x 80 Meter estafette: 1. Scarborough; 2. Vlissingen. Aan de voetbalwedstrijd ging nog een demonstratie korfbal match tussen het Zeeuwse twaalftal en Madjoe vooraf, welke door de provincialen met 53 werd gewonnen. Staatsloterij. No. 21106 uitgeloot met een niet, met de premie 3000. 200 19009. 100 3348 4780 13. De volgende morgen vroeg vertrok de Kraak. Het was prachtig weer en er woei een dolle Westenwind, zodat het goede schip al gauw midden op de rivier was. Leep en Lister kwamen de kade op lopen. „Daar vaart' ie!" zei Leep. „Hg is diep geladen, dus erg vlug zal het wel niet gaan!" mompelde Lister. „Dat is maar goed ook!" zei Leep. „We moeten onze tijd hier niet staan te verlummelen. Kom mee! We staan hier net of we nog nooit van ons leven een schip hebben zien varen!" „We hebben nog nooit een schip zien varen, dat goud ging halen!" zei Lis ter. „Daar had je geluijk in!" bromde Leep en hij grijnsde: „Maar laten we nu opschieten!" En toen holden ze sa men weg. ATHLETIEK FANNY BLANKERS EN ZWAAN IN PRAAG. Tijdens de Masaryk-spelen te Praag hebb.en de Nederland se deelnemers Fanny Blan ker»—-Koen en Zwaan uitste kende resultaten bereikt. Fan ny BlankersKoen werd één bij vèrspringen met een af stand van 5.70 m. Jan Zwaan bezette de eerste plaats bij de 110 m. horden bi 15.2 sec. VAARDIGHEIDSPROEVEN Voor de Vaardigheidsproe- ven Athletiek van het Konink lijk Nederl. Gymnastiek-Verb. slaagden de dames: S. Pe tiet le graad (7x); Mevr. M. de WijzeVan Oorschot le graad (lx); N. Karelse, le graad (lx); Mevr. N. Geeve Roth 2e graad (7x); C. Gil lissen 2e graad (6x); Jac. v. d. Driest 2e graad (6x); de meisjes: H. Schouten 2e maal; A. v. Belsen 2e maal; T. v. d. Hoek 2e maal; C. Poppe 2e maal; M. Schoolmeester 2e maal; D. Witte 2e maal; J. Gilde le maal; R. Moens le maal; en de jongens: B. Kos ter en A. Overweel voor de le maal. Door de Nationale Techni sche Commissie van de K. N. A. U. is de heer M. Hegstek, lid vart de gymnastiekvereni ging „Achilles" te Middelburg, aangewezen om op Zondag 14 September te Hilversum de Nederlandse kleuren te verde digen in de landenwedstrijd NederlandBelgië (jongeren). WALSTRA KAMPIOEN OP DE 10.000 METER. De Fries Walstra van Vitesse heeft tijdens de in de Leidse Hout gehouden nationale atle tiekwedstrijden het kampioen schap van Nederland op de 10.000 m. behaald in 34 min. 1.8 sec. Tweede werd Overdijk van A.A.O., derde Koopmans van Haarlem. Shot uit Den Haag- behaalde het Ned. Clubkampioenschap voor junioren, vóór A.A.C. van Amsterdam en D.O.S. uit Rot terdam. In Den Haag behaalde Sa- gitta uit Amsterdam, vóór Shot het Ned. clubkampioen- schap voor meisjes. De nationale bank van Zwitserland heeft alle goud verkopen stopgezet. Officieele Publicaties. BRANDSTOFFEN VOOR KAMERBEWONERS De Distributiedienst Kring Vlissingen maakt bekend, dat van 8 t.m. 20 Sept. a.s. door kamerverhuurders aanvraag-, fomulieren MD 32316 voor verwarming van verhuurde woninggedeelten kunnen wor den aangevraagd en ingediend ten kantore Brouwenaarstraat 4 te Vlissingen, loket 5 en bij de agentschappen, onder over legging van de Tweede Distri butiestamkaart van de kamer verhuurders en kamerhuur ders. Brandstoffen kunnen slechts worden aangevraagd voor kamerhuurders, die éen afzonderlijk te verwarmen woninggedeelte ter bewoning hebben gehuurd. Een schoor steenaansluiting moet per ka mer aanwezig zijn. Teven» dient het desbetreffende wo ninggedeelte minstens vijf da gen per week door dezelfde huurder te worden bewoond. Niet in aanmerking komen: a. kinderen van de kamer verhuurders: b. kostgangers met z.g. hui selijk verkeer; MIDDELBURG - AMERSFOORT. i feuilleton] Naar het Engels VAN BERTA RUCK Door: J. JORISSEN Hem begrijpen? Neen, dat deed ik zeker niet. Wat kon hg willen, dat ik zou begrij pen? Ik begreep het zelfs nog niet, toen hij de vraag wel wat ongeduldig herhaalde. „U begrijpt dat wel, niet waar, juffrouw Trant?" ..O ja natuurlgk", mompelde ik, daar ik begreep, dat dit van mij verwacht werd. Ik was echter zo verslagen over de onverwachte richting die zijn vragen namen, dat ik mijzelf als in een droom ze hoorde beantwoorden. „Een en twintig. U is dus meerderjarig. Uw beide ouders overleden en geen verdere fa milie? „Een broer in Zuid-Afrika", f01 werktuigelijk, en dacht togelgkertgd met verbazing: „Wat ter wereld heeft dat met meneer Waters te maken?" Die gedachte ging gepaard met een doffe pijn aan mijn hart en een gevoel van grote bezorgdheid, want ik heb in langer dan drie maanden niets gehoord van onze arme Jack onze rollende steen. „Hebt u hier iemand In Lon den? En u moet leven van wat u hier verdient?" „Ja, want anders zou ik hier niet zitten en die vragen be antwoorden, die u helemaal niet aangaan!" dacht ik met grote woede. Overluid zei ik aarzelend: „Ja". „Waar woont u dan zo heel alleen?" „Ik heb een paar kamers sa men met een ander meisje in Battersea", moest ik hem wel vertellen, maar ik deed het met tegenzin. Wat moest dat verhoor be duiden? Was het dan toch niet het voorspel van mijn ontslag? Was het geen voorbereiding, om eindelijk op sarcastische toon te zeggen dat ik mijn ta lenten verspilde op de N. O. (dit is een van de geliefkoosde uitdrukkingen van meneer Dundonald) en dat hij mij ra den zou, elders uit te zien naar een betere positie tegen een hoger salaris Wat zou zijn volgende vraag zijn? Zijn vraag was de laatste, die ik verwacht had, dat hij doen zou. ..Hebt u er iets op tegen, juffrouw Trant, om mg te zeg- £e"- of u geëngageerd bent?" Of ik geëngageerd was? Waar moest hij dat nu weer voor weten?" Dat ging hem nog minder aan dan een van de andere vragen die hij hij gesteld had! e jl5 no» vreemder, om- i dle ,mor£en werkelijk !'!{heid er van &e- wr «i Yan twaalf uur af had ik steeds Sydney Vande- le"r, voor .miï gezien met zjjn donker gelaat, zjjn klein snor retje en zijn vriendelijke, pret- ïLfffvbSUlnf,°8:en- °- hoe wens te ik, dat ik moed genoeg had, om ronduit te zeggen: „Ja, daar heb ik natuurlgk op te gen!" Maar... vijf en twintig shilling in de week geven een meisje niet veel zelfvertrou wen! Ik kon hem alleen maar het letterlijke antwoord geven op zijn rechtstreekse (en onver- antwoordijke) vraag. „O, neen, ik ben niet ge- engageerd". „Goed!" zei Still Waters op gewekt. (Waarom „goed?"). „Nu kan ik u de reden of tenminste de gedeeltelijke re den meedelen waarom ik vanmiddag om u gestuurd heb. Ik moet beginnen met u uitdrukkelijk te zeggen, dat" hier hield hij op, en bij ieder volgend woord van- zijn verkla ring tikte hij plechtig met zijn wijsvinger op de grote schrijf tafel „dat ik ook geen trouwplannen heb". „Natuurlijk niet!" zie ik bij na, niet begrijpende, hoe ter wereld dat vastgestelde feit (want men kon zich onmoge lijk Still Waters voorstellen in betrekking tot 'n engagement of 'n huwelijk) met mij te doen had. „Toch zijn er redenen, waar om ik tenminste een tijdlang, bijvoorbeeld een jaar, door moet gaan voor geëngageerd. Misschien zal ik u die reden later meedelen, dat hangt nog van een en ander af. Voor het ogenblik kan ik u alleen maar zeggen, dat het van belang voor my is, om officieel, dus alleen in naam, verloofd te zgn". Ik staarde hem aan. Er was niet meer uitdrukking in zijn gelaat, dan in de paarlen das speld op zijn mooie, grijze das. Wat moest het betekenen? .(Wordt vervolgd). De ZWEMMEN. zwemwedstrijden lever- Zeeuwen wonnen aihleiiek en korfbal De steden sportontmoeting MiddelburgAmersfoort is ge ëindigd in een gedecideerde overwinning voor de gasten. De Zeeuwen bleken sterker ln athletiek en korfbal, alle an dere wedstrijden gingen verloren. Belangrijker dan de uitslag was echter de sportieve en vriendschappelijke sfeer, die de ontmoeting kenmerkte. De Amersfoorters zullen ongetwijfeld Zondagavond de terugreis hebben aanvaard met de beste herinneringen aan hun twee daags tegenbezoek. Velen onder hen bezochten voor de eerste keer Zeeland en zij hebben Zaterdagmorgen tijdens een rondtocht over Wal cheren het eiland wat beter leren kennen. De verschillende wedstrgden hadden het volgende verloop: en paardsprong dames en he ren afgewerkt en daarbij kreeg Amersfoort een puntenvoor- sprong. 's Avonds in de volle Schut tershofzaal wisten de Middel burgers wel in te lopen, maar de eindstand bleef in het voor deel van de gasten. 680 tegen 687%, een minimaal verschil dus. Bij de dames was de punten waardering als volgt: Ringen: M 108% A 118; paardsprong M 113% A 121%; brug M 125% A 108%; vrjje oefe ning M 82 A 88; totaal M 430% A 435%. Bij de heren: paardsprong M 80% A 84%; rek M 80% A 83%; brug M 89% A 83%; Totaal M 250% A 251%. Vooral de grondgymnastiek van Achilles en de boerendan sen van Medioburgum waren nummers tussendoor, die zeer in de smaak vielen. ATHLETIEK. De atletiekwedstrijden Zon dagmorgen op het gem. sport terrein leverden een fraai Zeeuws succes op. Zowel op de technische als op de loopnum mers verzamelden de Middel burgse athleten de meeste punten. De Olympische esta fette, dank zij de laatste 100 m. loper, Beks, gewonnen door Middelburg, bracht de eind stand op 72%52%. De uitslagen waren: 1. Hoek man A 14.3; 2. C. Poppe M 14.4; 3. Comelisse A; 4. Gil de M. 100 m. heren: 1. J. Witte M 12.2; 2. Hoekman A 12.2; 3. Brondijk A; 4. Wondergem M. 400 m. heren: 1. J. Beks M 56.4; 2. Vreeke M 58.3; 3. de Haan A; 4. Brondijk A. 1500 m. heren: 1. Swaak A. 4.33.7.; 2. v. d. Horst M 4.38.8; 3. Woudstra; 4. Huslager A. 4 x 100 m. estafette dames: 1. Middelburg 56.8. 4 x 100 m. estafette heren: 1. Middelburg 48.9. Discuswerpen dames: 1. Ge- lissen M 23.51 m.; 2. S. Petiet M 22.48 m.; 3. L. Cornelisse A 19.05; 4. D. Kuys A 16.64. Discuswerpen heren: 1. J. Heystek M 32.21; 2. Wregmink A 29.39; 3. Hulstaert M 28.81; 4. Stroosman A 26.04. Kogelstoten dames: 1. Ho- gerhoud A 7.98; 2. mevr. N. Geve—Roth 7.37; 3. S. Petiet M 7.18; 4. Hoekman A 6. Kogelstoten heren: 1. J. Hey stek M 11.44 m.; 2. M. Hey stek M 10.53; 3. Luynen A; 4. Woelders A 8.26. Bij het hoogspringen heren werd Wregrn'ili: A één met oen sprong o":-, i rn. Do dames •konden he'. alle vier niet ver den op alle nummers gemakke lijke overwinningen op voor de 'veel beter getrainde Amers foorters en -sters. Him water- poloploeg speelde een klasse sterker en won dan ook in een weinig spannende wedstrijd met 07. De gedetailleerde uitslagen waren: 100 m. borstcrawl da mes: 1. J. de Gans A 1.17.4; 2. S. v. Kolfschoten A; 3. J. v. d. Weel M; 4. M. Buys M. 100 m. borstcrawl heren: 1. P. Heyligers A. 1.9.6; 2. C. Ceutjes A; 3. W. Wondergem; 4. J. Corstanje. 100 m. schoolslag dames: 1. A. v. Bekkum A. 1.44.4; 2. J. de Jong A; 3. M. Kampman; 4. C. Tissink M. 100 m. schoolslag heren; 1. H. Brits A 1.32.2; 2. J. Sey- bel M; 3. IÏ. v. Egden A; 4. H. Brakel M. 3 x 50 m. wisselslag dames: I. Amersfoort; 3 x 50 m. wis selslag heren 1. Amersfoort; 5 x 50 m. crawl dames: 1 Amers foort; 5 x 50 m. crawl heren: 1. Amersfoort. Na afloop gaven leden van de Reddingsbrigade enkele de monstraties reddend zwemmen en popduiken. GYMNASTIEK. Spannend was de kamp tus sen de gymnasten uit beide steden, 's Middags werd in het H.B.S.-gebouwd ringen dames Gummi-artikelen bewaart men gedurende de winter het best door ze roet talk in te wryven en dan ingepakt te bewaren. der brengen dan 1.30 m. Met een sprong van 6.12 m. bezorgde J. Heystek Middel burg de eerste plaats bij het vèrspringen. KORFBAL EN HANDBAL. De korfbalver. Swift zorgde voor één van de twee Middel burgse overwinningen door Za terdagmiddag met 31 de Amersfoortse sportvrienden de baas te blijven. Het was een gelijkopgaande en faire strijd, waarin Schouten, Eiff en Ja- cobse voor de drie punten zorgden. De dames van E.M.M. kon den het tegen de gasten ln de handbalwedstrgd niet bolwer ken en verloren met 36, na dat de rust met dezelfde stand was ingegaan. Na de rust wo gen de partijen trouwens ver tegen elkaar op. De heren handballers wisten aanvankelijk een 21 voor sprong te verkrijgen. In de tweede helft kwam Amersfoort geweldig opzetten, waardoor de achterstand werd omgezet in een 36 overwinning. TAFELTENNIS. De tafeltennissers ontmoet ten elkaar Zaterdagmiddag in Mercurius. De eerste groep van Middelburg bracht er niet veel van terecht en wist maar twee partgen te winnen door Won dergem en Segboer. De tweede groep deed het wat beter, waardoor de eindstand werd gebracht op 1026. HOCKEY. Hoewel het Middelburgse mixed hockey-team technisch minder was, heeft het uitste kend partij gegeven. Het spel golfde op en neer, zodat de ruststand 22 gelijk was. Na de rust was er enig overwicht van Amersfoort, dat tenslotte met 45 won. VOETBAL. Het zag er aanvankelijk naar uit, dat de laatste wedstrijd van de stedenontmoeting, de voetbalwedstrijd, een gemakke lijke overwinning voor Amers foort ging worden. Na iets meer dan een kwartier spelen kwam door vroegtijdig uitlopen van doelman Moens het eerste doelpunt en spoedig daarop door een kopbal en een fraai schot het tweede en het derde. De aanvallen van Middelburg waren wel niet minder talrijk, maar de schotvaardigheid bg de voorhoede ontbrak en ook het plaatsen liet te wensen over. Bovendien werd een strafschop gemist. Na de rust leken de rollen omgekeerd en was het Middel burg dat vrij vlug achter elk aar twee keer wist te doelpun ten. De gelijkmaker bleef ech ter uit en toen de niet al te hechte verdediging van Mid delburg voor de vierde maal werd doorbroken, was het pleit beslecht. Met een 24 stand werd het einde geblazen, het einde tevens van de ge slaagde steden-sport-ontmoe- tmg. c. inwonend dienstpersoneel; d. personen, die slechts een slaapkamer hebben gehuurd; e. personen, geboren na 1 October 1931; f. grote pensions, met tien of meer gasten. DISTRIBUTIEDIENST GOES. Aanvragen van bewgzen van inschrijving voor rijwielbanden. Personen, die verzuimd heb ben hun aanvraagformulieren ter verkrijging van een in- schrijvingsbewijs voor rijwiel banden persoonlijk in te leve ren op de daarvoor vastgestel de dagen en dientengevolge geen inschrijvingsbewijs heb ben ontvangen, worden in ei gen belang aangeraden zich vóór 30 September voor in lichtingen te wenden tot het loket Voorlichting. DISTRIBUTIEDIENST KRABBENDIJKE. Brandstoffen voor Kamer verhuurders. Voor het stookseizoen 1947- 1948 komen kamerverhuurders, die een afzonderlijk te verwar men woninggedeelte ter bewo ning hebben gehuurd, wederom in aanmerking voor brandstof fen. Niet inaanmerking komen: Inwonende kinderen; dienst personeel; kostgangers; zij die alleen een slaapkamer hebben gehuurd en personen, geboren na 31 Oct 1931. De aanvragen moeten door de verhuurders worden inge diend en moeten uiterlijk 20 Sept. a.s. op de Distributie- dienst binnen zijn. Schoenenbonnen Sept. 1947. Personen wier TD-nummer eindigt op het cijfer 6 en die bon 612 nog aan hun inlegvel hebben kunnen een schoenen bon (naar keuze) afhalen te Krabbendijke op 9 Sept. van 912 en 24 uur; te Krui- ningen op 10 Sept. van 912 en 1.303 uur; te Waarde op 11 Sept. van 911 uur; te Ril land op 11 Sept. van 24 uur; te Yerseke op 12 Sept. van 9.30 12 en 13 uur; te Hans- weert op 13 Sept. van 9.30 11 uur. Aan kinderen geboren na 30 Nov. 1946 worden geen bonnen verstrekt. Kinderen, geboren in de maand Sept. 1932 t.m. 1945, of in de maand Nov. 1946, kunnen op boven genoemde uitreikingen even eens een schoenenbon (echter niet naar keuze) ontvangen te gen inname van de bon 604 van het inlegvel. TD's en inleg vellen meebrengen. Na deze uitreikingen kunnen de schoe nenbonnen nog alleen afge haald worden op het kringkan toor te Krabbendijke, uiterlijk tot 27 Sept a.s. Radioprogramma's DINSDAG. Hilversum I: 7 en 8 Ber.; 10.55 Gedeelten uit opera's van J. Massenet; 12.03 Zangrecital; 12.33 Het orkest zonder naam; 13.50 Het om- roep-kamerorkest; 14.30 On der ons; 15.30 Lichte viool- en pianosoli; 16 De Zonnebloem; 16.45 Elck wat wils; 18 Het Volksliederenkwartet; 18.30 Ned. Strgdkr.; 19.20 Twee gro te selecties; 20.20 Radio Philh. ork.; 21.30 Pianorecital; 22.30 Ber. Hilversum H: 7 en 8 Ber.; 10.35 Gramofoonmuziek; 11.30 Licht Symphonisch program ma; 12 Het Lyra trio; 12.43 Magyari Imre en zijn orkest; 13 Ber.; 13.45 Frankie Carle, piano; 14 Ida de Leeuw v. Rees; 15 Inleiding tot Maurice Ravelconcert; 16.30 Patricia Rossborough en Ivor Dennis, piano; 17 Pierre Palla, orgel; 17.30 The Skymasters; 18 Ber.; 18.15 Tom Erich, piano; 19.15 Charles Toumemire, kerkor gel; 20 Ber.; 20.15 Bonte Dins- dagavondtrein; 21.30 Contact; 22.30 Jeanne van de Rosière, alt en Anton van de Rosière, piano; 23 Ber. Weerbericht WEINIG AFKOELING. Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.I. te de Bilt, geldig van Maandagmor gen tot Maandagavond. In de loop van de dag tijde lijk wat toenemende bewolking met enkele verspreide buien. Weinig wind. ongeveer dezelf de temperatuur als gisteren. ZON EN MAAN. Dmsdae 9 September 1947 Zon: op 6.03, onder 19.11. Maan: op 23.43. onder 16.32. 9 September Vlissingen 7.43 1.45 Terneuzen 8.15 1.64 Hansweert 8.41 1.80 Zierikzee 8.46 1.24 HOOG WATER U. -f-NAP u. -{-NAP LAAG WATER u. —NAP u. —NAP 20.26 1.48 20.55 1.68 21.24 1.84 21.28 1.28 1.44 1.62 2.12 1.70 2.41 1.86 2.12 1.34 14.17 1.49 14.45 1.59 15.10 1.89 14.53 1.20

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 3