Vlissingse tennissers verloren van Scarborough Amerikaan wekt misnoegen NIEUWS UIT ZEELAND Dr+ van Mook sprak tot Amerika Kano sloeg om op de Schelde 0ni op congres Britse vakverenigingen Walcheren LAATSTE NIEUWS nippers Aanval op de Sowjet-Ünie. Toen een afgevaardigde van het Amerikaanse vakverbond A. F. L. Woensdag op de con ferentie van het Britse Con gres van Vakverenigingen een aanval deed op de regering van de Sowjet-Unie, werd hg' onderbroken door kreten als „ga heen" en „onzin". De spreker, G. J. Richard son, verklaarde, dat zijn ach ting voor het Sowjet-volk groot was, maar dat de hui dige moeilijkheden geheel wa ren toe te schrijven aan de verkrachting door de regering in het Kremlin van elke over eenkomst, die het bestaan van zwakke nabuurstaten moest verzekeren. „De wrijving tus sen de Ver. Staten en de Sowjet-Unie is toe te schrij ven aan de expansie-drang van de Sowjet-Unie, haar wei gering om samen te werken en haar verwerping van elke po ging tot internationale contro le op de atoomenergie." Hier ontstond teumult. Er klonken uitroepen als „nonsene", „foei". Een afgevaardigde riep: „Kom hier niet de Sowjet-Unie bele digen." Toen Richardson het had over slavenarbeid klonk prompt uit de vergadering de opmerking: En de negers in de Ver. Staten dan? De president der conferentie riep de aanwezigen tot de or de. Onder applaus zei hg: Wij verschillen grondig van mening met de Amerikanen, maar wij moeten in elk geval zo hoffe lijk zyn de spreker het recht geven ongehinderd zijn zienswijze te uiten. Daarop kon Richardson on gehinderd verder spreken. Hij oefende critiek uit op de we reldbond van vakverenigingen, die op de hand zou zifn van door de staat gecontroleerde vakverenigingen achter het stalen gordijn. de regering ervan het Spaan se volk voor een paar sinaas appelen te verkopen. Deze resolutie werd met 4 tegen 3 millioen stemmen ver worpen. Tenslotte werd met overwel digende meerderheid besloten de politiek van Bevin te steu nen. RESOLUTIES VERWORPEN. Donderdag; verwierp het Congres een resolutie, waarin een beroep werd gedaan op de regering om te streven naar handelsrelaties met de Euro pese democratieën en de Sow jet-Unie en weerstand te bie den aan de „dollar-diplomatie" van Truman. Een resolutie waarin het Congres werd verzocht de bi voortruring ernstige toestam in Griekenland onder ogen te zien onderging hetzelfde lot. Felle discussie ontstond over een resolutie, waarin de Brit se regering werd verzocht eco nomische sancties toe te pas sen tegen Franco-Spanje. Som mige sprekers beschuldigden K.L.M. in de modder. Bij de landing op het vlieg veld Kemajoran bij Batavia is de K.L.M. Douglas „Edam" door de gladheid van de start baan .tot honderd meter bui ten 'de startbaan doorgegle den. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Bulldozers zullen het toestel gedurende de nacht uit de modder trek ken. Nieuws in een notedop De heer S. te Venio kwam op de Smalbrug te Horst met zijn motorrijwiel in botsing met een auto. Hij is aan de be komen verwondingen overle den. Reuters correspondent meldt, dat Canada candidaat zal staan by de verkiezingen van de leden van de Veilig heidsraad door de V. N. Binnen afzienbare tijd is de indiening bij de Staten Ge neraal te verwachten van een wetsontwerp strekkende tot wederinvoering van de totali- sator bij paardenrennen. De vertegenwoordiger der Hongaarse regering te Den Haag, ïegatïeraad Rudolf Po. lonyi, ls benoemd tot zaakge lastigde. Het Amerikaanse ministe rie van financiën heeft een chèque van 15 millioen dollar aan het internationale kinder fonds der V. N. geschonken. (Ingezonden mededeling) „Rijvereniging Middelburg". Paardrijden? Duur....? Wei neen U wordt lid van onze rijvereniging 1.50 contri butie per maand. Iedere week 1 les a 1.50 op vertrouwde paarden van stal LABRUJèRE, onder toe zicht van onze bekwame in structeurs. Alle inlichtingen by de be stuursleden. Secretariaat: Mej. C. TEMME, L. Noordstraat Middelburg. (Ingezonden* mededeling) Verkoping Oapinge van bouwmaterialen wordt uitgesteld tot 13 Sept. a.s., 2.30 uur. Ook inlevering in- schrSjvingsbiljétten huis wordt verlengd tot 12 Sept. a.s. (Zie adv. van 2 Sept. j.l.) WILLEBOORDSE en VAN MAAREN, Deurwaarders, Middelburg. Mijnstaking in Engeland breidt zich uit. Mijn na mijn in het grootste steen kool gebied van Engeland Yorkshire is Woensdag door de mijnwerkers verlaten. Deze zijn een staking begon nen uit solidariteit met de mijnwerkers te Grlmethorpe, die het werk 23 dagen geleden uit protest tegen het feit, dat zy elke nieuwe dienst een gro ter stuk moesten bewerken, hebben neergelegd. De staking die het land reeds 200.000 ton steenkool kost, is overgeslagen naar 30 my'nen, in 25 hiervan is het werk geheel neergelegd. Onge veer 40.000 man zyn bij de sta king betrokken. Men schat dat Engeland zolang de staking duurt, minstens 40.000 ton per dag verliest. De Koningin dankt Scarborough In antwoord op het te legram, dat Maandag na mens de gasten uit Scarborough aan H. M. de Koningin werd ge zonden ter gelegenheid van haar verjaardag, 'werd Donderdag het vol gende telegram ontvan gen: Her Majesty the Queen conveys to chairman, committee and members of the Scarborough branch of the Anglo-Nether lands Sports Associ ation her sincere thanks for the kind congratulations. M. KOHNSTAMM private secretary of H. M. the Queen of the Ne therlands. De vertaling luidt: H.M. de Koningin zendt aan de voorzit ter, de commissie en de leden van de afd. Scarborough van de Brits-Nederlandse Sportorganisatie haar welgemeende dank voor de vriendelijke gelukwensen. Nederlandse actie was noodzakelijk. In een exclusieve uitzending voor de Amerikaanse Nat. Broadcasting Corporation heeft lt. gouverneur-generaal dr. H. J. van Mook via de wereldom roep een rede gehouden over de toestand in Indonesië, waar in hij de Republiek schetste als de verwezenlijking' van het na tionalistisch ideaal der Indone siërs, maar ook als een twij felachtige erfenis van de Ja panners. Dr. van Mook gaf een overzicht van de ontwikkeling der gebeurtenissen, waarbij hij er o.rn. op wees, dat door pro fiteurs reeds voor honderden millioeuen guldens aan goede ren uit Indonesië werd wegge voerd, waarvoor de Republiek slechts 20 pet. van de waarde terug ontving. Voortg betoogde dr. van Mook, dat is gebleken dat de Republiek niet in staat is een geregeld bestuur en geregelde economie en financiën op te bouwen. Zij spoorde daarente gen tot terreur aan ten einde de bevolking te doen vergeten, dat zij gefaald heeft als orga nisatie voor het algemeen wel zijn. De politionele actie werd ingezet, toen het land tenslot te de volledige ondergang te gemoet dreigde te gaan. De It. G.-G. wees er op, dat ieder tot dusver vrij toegang heeft gehad tot de gebieden, waarin Nederland voor recht en orde verantwoordelijk is, ter wijl de Reoubliek omgeven is door een „ijzeren gordijn" ,en slechts enkele gecontroleerde reizen worden toegestaan. Het terrorisme is nog steeds in volle gang. Slechts wanneer 't vernietigend element ln de In donesische gemeenschap zal zijn geëlimineerd, zal het land dè fatsoenlijke natie kunnen worden, dié het verdient te zijn. Kolonisatie behoort tot het verleden. Haar weinige aan hangers, die zich nog laten ho ren, sterven uit. Maar ook de door de Japanners veroorzaak te ziekte moet verdwijnen. Het Internationale onder zoek zal laten zien, wat de enig overgebleven kracht van Djoc- .i» is e» «oh, dat de Ned. actie als noodzakelijke zuiverings maatregel onvermijdelijk was, noodzakelijk om een kwaal te genezen, welke Indonesië tot een van de rotte plekken in de wereld zou maken. De republiek begon slecht, maar een groeiend aantal Indo- ncsiërës wenst te bewijzen, dat dit slechte begin niet werd ver oorzaakt door enigerlei aange boren onbekwaamheid van hun ras. Nederland zal, krachtens zijn verantwoordelijkheid, bij stand verlenen tot het gebouw van de Vrije Staten van Indo nesië voltooid zal zjjn. Arabieren te Palembang telegraferen mr. y. Kleffens. Arabieren te Palembang hebben aan mr. van Kleffens een telegram verzonden, waar in zij de Arabische leden van de V. N. verzoeken de Repu bliek niet te steunen, zolang de Arabieren te Palembang niet gehoord zijn. De Arabische gemeenschap te Palembang keurt d9 houding van de Ara bische liga af. GELD VOOR CHINEZEN. De Chinese consul te Makas sar heeft als tursenpersoon in Oost-Indoneslë bijdragen inge zameld tot steunverlening aan de Chinezen. De bijeenge brachte som bedraagt reeds 30.000. JOURNALISTEN MOGEN NAAR DE REPUBLIEK. Een woordvoerder van de Ned. Indische regering heeft medegedeeld, dat buitenlandse journalisten weer vrij Republi keins gebied mogen betreden. Voor zover er plaats is kunnen zij meereizen in de vliegtuigen, bestemd voor de consuls. De regering betreurt, dat enkele dagen geleden een Frang en Engels journalist niet konden worden meegenomen. Ministers naar Sas van Gent. Naar wij vernemen zal de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland op 6 Sep tember bjj de viering van Sas van Gent's vierde eeuwfeest aanwezig zijn. Bovendien wordt verwacht, dat de min.-president dr. Beel, vergezeld van de minister van onderwijs dr. J. Gielen, op deze dag in Sas aanwezig zullen zijn. BENOEMING. Het koninklijke Ned. Land bouw Comité heeft als be stuurslid ln de Centrale Stich ting voor de Landbouw o.m. aangewezen de heer P. J. Dek ker te Wemeldinge. BUITEN VERVOLGING GESTELD. De officieren-fiscaal bij het bijz. gerechtshof te 's Herto genbosch voor Zeeland heb ben een persoon voorwaarde lijk en 7 onvoorwaardelijk buiten vervolging gesteld. Middelburg Amersfoortse sportslieden komen. Zoals reeds bericht zal een groot aantal vertegenwoordi gers van Amersfoortse sport verenigingen van Vrijdag t/m Zondag een tegenbezoek bren gen aan Middelburg, dat door Amersfoort werd geadopteerd, voor een ontmoeting, die ze ker niet minder sportief en at tractief zal zyn dan de ontmoe ting van vorig jaar. Wij ver nemen, dat het gezelschap ver gezeld zal worden door de bur gemeester van Amersfoort, de heer H. Molendijk en een van de wethouders, de heer J. Koopman. De samenstelling van net Amersfoortse voetbalelftal is als volgt: doel: L. Hoek (Am. Boys); achter: A. van de Flier (A.P.W.C.), R. Pieterse (Ams- vorde); midden: Jekel (A. en Boys), A. de Jong (Quick) A. Hienekamp (Quick); voor: Van Zuilen (K.V.V.A.), P. Mossing en W. van Empelen (allen A.P.W.C.). De spelers van H.V.C., die voor een plaats in aanmerking kwamen, zyn verhinderd. Voor deelname aan de gym- nastiekwedstrrjden zyn de bes te turners der verschillende Amersfoortse verenigingen ge kozen. voor de atletiekont moeting de prominenten van A.A.V. Aanvankelijk zouden ook athleten van de politie- sportvereniging deelnemen, doch deze heren zijn door hun dienst verhinderd. De algehele leiding berust bij de heer W. ter Wolbeek, secretaris van de T.C. van de A.B. van L.O. CENTRAAL BESTUUR UIT HET VOLK —VOOR HET VOLK. Woensdagavond werd de eer ste bestuursvergadering gehou den van de vereniging „Uit het volk voor het volk" te Mid delburg sedert de reorganisatie. Het uit 34 leden bestaande be stuur koos als centraal bestuur de heren L. A. Schenk, voor zitter, Chr. J. Mazure en F. J. Konraad,xvice-voorzitters, J. P. van 't Hof, Laan van Nieuwen- hove 4, le secretaris, J. J. Kerkmeyer, 2e secretaris, L. M. Helder, le penningmeester, J. Vos, 2e penningmeester. Er werden commissies inge steld voor propaganda, zang school en reglementsherzie ning, terwijl de vergadering uitvoerig de voorlopige plan nen voor het grote feest in 1948 besprak. T.z.t. zullen daarover nadere mededelingen volgen. Besloten werd in deze maand nog een vliegerwed strijd te organiseren'. MET PADVINDERSEER BEGRAVEN. Op de Algemene Begraaf plaats te Middelburg werd met padvinderseer het stoffelijk overschot van de heer A. Bliek, in leven lid van de Berdenis van Berlekom-groep, ter aarde besteld. De stoet werd vooraf gegaan door de Padvinders band en geflankeerd door een aantal verkenners en oud-pad vinders. Aan de groeve sprak de districtscommissaris voor Zeeland, de heer J. Meyboom Snijders, J. van Empelen, J. en hij bracht namens alle pad vinders een laatste groet, na dat hopman Sturm de padvin dersbelofte en -wet had voor gelezen. Velen woonden de in drukwekkende plechtigheid bij. Vlissingen POOLS CLUBHUIS. In October a.s. zal aan de Wilhelminastraat op de plaats waar vroeger de R.K. Kerk stond een R.K. clubhuig wor den geopend voor de Polen. Het zal tevens dienen als cen trum -van de Pools-Holland'se vriendenclub. Voor het club lidmaatschap van deze organi satie zal binnenkort een pro grammaboekje verschijnen. Verwacht wordt, dat de eiub verscheidene honderden leden zal tellen onder hen, die zich dankbaar voelen tegenover de Polen als oud-militairen. BONTJAS ONTVREEMD. De commissaris van politie deelt mede, dat tussen 19 Aug. en 1 Sept., j.L is ontvreemd een zo goed als nieuwe bontman tel met schuine zakken, maat 46, en een bruin-gryze voering van zy. Wie nadere inlichtingen hier over kan verstrekken wordt verzocht daarvan kennis te ge ven aan het politiebureau afd. recherche. NIWÏN-AOTIE. Men schrjjft ons: De ten bate van de Niwin op 23 Augustus j.l. gehouden col lecte te Vlissingen heeft 1316 opgebracht. Een woord van lof voor de vele ijverige collectanten, die hun best hebben gedaan deze actie te helpen doen slagen. Met deze collecte is de actie echter niet geëindigd. Zij die nog een bijdrage wil len verlenen, kunnen deze af dragen. bij de heer R. Sorge- drager, Coosje Buskenstraat 59, of storten op postgirore kening no. 185283 van de Ne- derl. Handel Mij.. De secretaris, de heer H. J. Visser. Vrijdomsweg 10, is be reid alle inlichtingen té ver strekken. ALCOHOL VERGIFTIGING. In het St. Josephziekenhuis is opgenomen een zeeman, die ernstig onwel was geworden na het gebruik van een aan tal borrels in een café aan het Bellamypark. Het gerucht ging dat hem methyl-alcohol of bedorven alcohol zou zijn geschonken. De politie heeft alle sterke dranken in bedoeld café in beslag genomen en doen onderzoeken in het la boratorium van de keurings dienst in Goes. Hierbij bleek, dat de kwaliteit van de ge schonken borrels goed was, zodat de caféhouder geen schuld treft. St. Laurens AFSCHEID EN INTREDE. Ds. J. P. Simoons, Ned. Herv. Predikant te St. Lau rens, hoopt na op 7 September, half drie, afscheid te hebben ge nomen, op Zondag 14 Septem ber zijn intrede te doen bij de Ned. Herv. gemeente van Die ren, na des morgens bevestigd te zijn door Dr. W. H. Beeken kamp, te Delft, vroeger te Middelburg, terwijl ds. J. J. Keijzer zijn intrede hoopt te doen te St. Laurens op Zondag 19 October a.s. O.- en W.-Souburg GEWIJDE MUZIEK. Zondagavond gaf de mu ziekvereniging „Vlijt pn Vol harding" een concert van ge wijde muziek op de tent aan het Oranjeplein te Souburg. Vlissingse jongens moesten naar Breskens zwemmen. Twee Vlissingse jongelui, de 24-jarige C. A. Vinke en de 18-jarige A. Kruisdijk hebben Woensdagmorgen tijdens een kanotochtje op de Schelde een hachelijk avontuur beleefd. Ze waren 's morgens van uit de Buitenhaven de Schelde opgepeddeld in een kano, die allesbehalve zee waardig mocht heten. Een eindweegs uit de kust, on geveer een k.m. of drie van Breskens, begon de boot dan ook water te maken en al gauw liep hij geheel vol. Er zat voor de jongens niets anders op dan zich in dc golven te laten glijden. De schepen met Joodse vluchtelingen. Dr. van Mook in audiëntie ontvangen. De It. gouverneur generaal, dr. van Mook, Is Donderdag morgen door H. M. de Konin gin in audiëntie ontvangen. Het onderhoud duurde onge. veer ander half uur. DE MINISTERRAAD BIJEEN De ministerraad is Donder dag tot half zeven 'g avonds in buitengewone zitting bijeen geweest. Vrijdagmorgen om tien uur is wederom een buitengewone ministerraad gehouden. Kolentreinen reden over landmijnen. Bij werkzaamheden op de dominiale mijn te Kerkrade ontdekte men aan weerszijden van een dwarsligger twee landmijnen van 3 kg. Sinds de bevrijding hadden kolentreinen de spoorlijn bereden. Het ver voer op de lyn werd terstond stopgezet en direct werd de vrijwillige hupvcrleningsdienst te Venio gewaarschuwd. De projectielen waren van een druk-ontsteklng voorzien en zouden volgens de deskun digen uit Venio, die ze onscha delijk maakten, reeds tot ont ploffing gekomen zijn indien ze een halve centimeter hoger hadden gelegen. ZATERDAG IN HAMBURG. De drie schepen met Joodse vluchtelingen waaronder de „Exodus", hebben Donderdag avond op ongeveer 540 km van Hamburg koers gezet naar de ^ust. Men verwacht, dat de sche pen Zaterdag buiten de mond van de Elbe loodsen aan boord zullen nemen en ongeveer te middernacht Hamburg zullen bereiken. Zes Turkse ministens afgetreden. Zes Turkse ministers van 't kabinet van Recep Peker zijn afgetreden. Het zijn de mi nisters van defensie, binnenl. zaken, econ. zaken, landbouw, handel en arbeid. Het kabinet blijft aan. Ook een tolunie Frankrijk Italië In bevoegde kringen te Pa rijs wordt bevestigd, dat tus sen Frankrijk en Italië onder handelingen zijn begonnen om tot een tolunie te komen. Gandhi eet weer. Donderdag'heeft Gandhi be sloten weer voedsel tot zich te nemen, waarmee dus een einde gekomen is aan zijn zo veelste hongerstaking. De -po litie te Bombay heeft besloten uit sympathie voor de leider Vrijdag 24 uur te vasten. Petkof in beroep. 't Beroep van Nikola Petkof, de Bulgaarse oppositie-leider die wegens verraad ter dood ver oordeeld is, zal 16 September door het hof van cassatie te Sofia worden gehoord, aldus meldt radio Moskou. Burgemeester d'Ailly naar Moskou. Geschenk voor het gemeentebestuur. Donderdagmiddag vertrok ken met een K.L.M.-vliegtuig ónder commando van gezag voerder H. Plesman, de bur gemeester van Amsterdam mr. Am. J. d'A'lly en de wnd. burgemeester wethouder B. C. Franke naar Moskou, waar zy aanwezig zullen zyn bij de fees telijkheden ter ere van het 800-jarig bestaan van de Rus sische hoofdstad. In Helsinki zullen zich de burgemeesters van Oslo, Stockholm en Praag by het gezelschap voegen. Burgemeester d'Ailly heeft een twee meter lang handge kleurd panorama bij zich, dat een beeld geeft van Amster dam ten tyde van Czaar Pe ter de Groote. Het zal ten ge schenke worden aangeboden aan de vroede vaderen van Moskou. Tienpotige luchtpassagiers. Donderdagmorgen omstreeks 7 uur landde op het vliegveld bij Woensdrecht een speciale K.L.M. machine met 2500 kg kreeften, aan boord. De zen ding i3 afkomstig uit Stavan- ger en bestemd voor de kwe kerijen te Yerseke. De kreef ten, die in kratten verpakt waren, kwamen in uitstekende toestand aan. Terschelling bij Noord-Holland De gemeenteraad van Ter schelling besloot Donderdag unaniem aan de minister van Binnenlandse zaken te ver zoeken Terschelling opnieuw in te delen bij de provincie Noord- Holland'. Tijdens de bezetting deelden de Duitsers het eiland in 1942 bij Friesland. Door een flinke bries was de zee intussen ruwer gewor den. Aanvankelijk bleven de vrienden zich aan de kano vastklampen in de hoop, dat een schip zou komen opdagen. Toen deze hoop ijdel bleek en zij begrepen niet uren zo te kunnen ronddobberen, beslo ten zij het ei'op te wagen en naar de kust te zwemmen. „Al gauw", zo vertelde ons Kruisdijk, „verloor ik mijn vriend uit het oog. Ik dacht niet anders of hij had het niet kunnen bolwerken en was verdronken. Ik zwem vrij goed en had de golven mee, zodat ik om ongeveer half elf bij Breskens verkleumd aan wal kon stappen. Ik liep de dijk over en vond daar een paar mannen die me naar een boerenhuis brachten, waar ik wat bij kon komen en droge kleren aantrekken. Samen gingen we toen weer terug naar het strand om te zien of we mijn metgez°el konden ontdekken. Plotseling wees iemand naar links. Er kwam iemand uit de golven oprijzen en waggelend hét strand op stappen. Ik kon eerst mijn ogen niet geloven, maar nam spoedig een geweldige sprint. Het was mijn vriend, uitge put en blauw van de kou. Zijn trui zat nog kletsnat om zijn lichaam geplakt en merk waardigerwijs hij had zijn bril nogvop 's Middags zijn de jongens met de veerboot naar Vlissin gen terug gekeerd. Ze hopen nu alleen, dat op de een of andere manier de kano nog terecht zal komen. Zeeuwse' Maar speelden goed De Donderdag was voor de •portontmoetingen tussen Vlis singen en Scarborough gere serveerd voor tennis, zwem men en boksen. Helaas was het hoewel tot het laatste mo ment pogingen werden aange wend niet mogelijk voor de Engelse boksers toestemming te krijgen uit te komen, zodat hiervoor een ontmoeting tus sen Vlissingen en Bergen op Zoom geboden moest worden. TENNIS. De tennismatch werd voor beide nartyen een groot suc ces: Voor de Engelsen, om dat zij ten slotte met 84 wonnen, voor de Vlissingers omdat zij tegenover dc 120 nederlaag van vorig jaar nu niet alleen vier gewonnen partijen, maar bovendien uit stekende prestaties ook in de verloren partijen wisten te stellen. Dit blijkt trouwens zeer duidelijk "uit het resultaat in sets in games: De Engelsen wonnen met 18 tegen 13 sets en met 161 tegen 136 games. De ruimte ontbreekt om ver schillende partyen afzonderlijk te bespreken, zodat we zullen volstaan met de uitslagen. Slechts voor twee dames, die bijzonder kranig speelden, wil len we een uitzondering ma ken: mevr. Elzenga, die de bij zonder sterke miss Pratt uit stekend party gaf, en mej. Gij zeis, die tezamen met de Korte op werkelijk fraaie wijze de overwinning op miss Pratt en Winter uit het vuur wist te slenen. Dat was fitrhting spirit! De uitslagen luiden: Heren. enkelHeppard Anneveld 06, 36; Lester— Spuyman 64, 62. Heren, dubbel: Heppard en WinterSpuyman en Kemper 26, 57; Legter en Saun dersTinkelenberg en Kley- berg 4^6, 64, 61. Dames, enkel: Miss Pratt— mevr. Elzenga 46, 60, 6—1; miss Dodwel!mevr. van Vuu- ren 2 6, 75, 64; Miss Den nisMevr. Beun 75. 61. Dames dubbel: Mrs. Smith en miss Dodwellmevr. Elzenga en mevr. van Vuuren 26, 7- 5, 64; Miss Priestley en Miss DennisMevr. Beun en mej. Gij zeis 6—4, 9—11,* 6—3. Gemengd dubbel: Miss Pratt en WinterMej. Gijzels en de Korte 4—6. 6—3, 5—7; Mrs. Smith en Lestermej. Aspe- slagh en Speckens 60, 60; Miss Rayner en WinterMej. Huser en Bode 79, 62, 3—6. De heer A. A. van Beek, onderwijzer aan de Chr. school voor buitengewoon lager on derwijs aan de Singelstraat te Middelburg, is in gelijke be trekking benoemd te 's-Gra- venhage. Op Vrijdag 19 Sept. a.s. zullen de kinderen van de Mar- nixschool te Souburg een rij toer maken ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der school. Door de burgemeester van Oostkapelle is ten behoeve van de Stichting 1940'45 een gift van J 50.ontvangen van een gever welke onbekend wenst te blyven. Door het Provinciaal Kerk bestuur van Friesland is op 4 September na gehouden exa men toegelaten tot de Evange liebediening in de Hervormde Kerk de heer M. C. Don te Middelburg. 1. J. Sissingh (VI.) 1.38.5; 2. W. Wagenaar (VI.) 1.49.2; 3. P. Locking (Sc.) 2.07.5; 4. D. Inglis (Sc.) 2.14.2. Heren 100 m. (schoolslag): 1. J. Rubé (VI.) 1.30; 2. J. Spanjer (VI.) 1.34.2; 3. F. Smith (Sc.) 1.44; 4. K. Rens- haw. (Sc.) 2.01.5. Dames 50 meter (rugslag): 1. T. de Jong (VI.) 47.2 sec.; 2. A. Locking (Sc.) 50.4 sec.; 3. A. de Bie (VI.) 51.4 sec.; 5. P. Locking (Sc.) 1.08.4. Heren 50 m. (rugslag)1. C. Wagenaar (VI.) 40 sec.; 2. J. Wilks (Sc.) 42 sec.; 3. J. Rubé (VI.) 46.7 sec.; 4. J. Car ter (Sc.) 55.2 sec. Dames 3 x 50 m. (wisselslag): 1. Vlirslngen I: (J. de Jong, J. Sissingh en T. De Jong) 2.17.7. 2. Scarborough I; 3. Scar borough II. Heren 3 x 50 m. (wisselslag) 1. Vlissingen I: (C. Wagenaar, G. Rubé en P. v. Anraad 1.57.2 2. Scarborough II; 3. Vlis singen II; 4. Scarborough I. Dames 3 x 50 m. (vrije slag) 1. Vlissingen (J. de Jong. A. de Bic, J. Sissingh. R. Mille en T. de Jong) 3.41.8; 2 Scarbo- ruogh. Heren 5 x 50 m. (vrije.slag) Vlissingen (L. de Jong, P. Castel, P. v. Anraad. C. Wage naar en P. v. Steveningh) 2.44. 2. Scarborough. BOKSEN. In het Concertgebouw vond Donderdagavond een boksont- moeting VlissingenD.O.S. Bergen op Zoom plaats, wel ke niet alleen door vele Vlis singers, maar ook door tal van Engelsen werd bijgewoond. De Engelse boksers kregen ieder een souvenir, ter herin nering aan deze avond. Op de uitslagen komen we in het volgend nummer terug. Kerknieuws NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Vlissin gen, ds. J. C. Sickesz te Ter- neuzen. ZWEMMEN. Bij het zwemschip in het Ka naal vond dc zwem-wedstrijd tussen Vlissingen en Scarbo rough plaats, waarvoor grote belangstelling bleek te bestaan. Deze ontmoeting werd een suc ces voor de Vlissingers, die op alle nummers de eerste plaat sen bezetten en daarnaast ook vele malen tweede werden. De waterpolo-ontmoeting VlissingenScarborough had 'n tamelijk eenzijdig verloop en eindigde met een 71 overwin ning voor Vlissingen (rust 4—1). De uitslagen luiden overi gens Dames 100 m. (vrije slag): 1. T. de Jong (VI.) 1.29.3; 2. A. Locking (Sc.) 1.33.3; 3. D. Clague (Sc.) 1.44; 4. J. de Jong (VI.) 1.56. Heren 100 m. (vrb'e slag): 1. C. Wagenaar (VI.) 1.13.6; 2. G. Hunter (Sc.) 1.15.8; 3. P. v. Anraad (VI.) 1.18.5; 4. M. Sheader (Sc.) 1.26.6. Marktberichten Dames 100 m. (schoolslag)1100 kg. COöP. VEILINGS VER. „WALCHEREN". 3 September 1947. "Groenten: Andijvie 2149; Stoksnijbonen 551.10; Stok- pincessen 1.231.38; Stam- princessen 771.41; Pronkbo- nen 3038; Rode kool 2135; Savoy e kool 2736; Witte kool 16—19; Postelein 24—52; Uien 1016; Koolrapen 17; Saxa's 68—1.16, alles per kg. Platglaskomk. I 2731, idem II 25—26; idem Hl 18 21, alles per stuk. Peen 10—24 per bos. Fruit: Appels: Ellisons Oran ge 4454; Notarlsappel 35; Transparante de Croncels 15 36; Jacques Lebel 1519; Mank's Codlin 17;22, alles per kg. Peren: Bon Chrétien Willi ams 20—21; Beurré Hardy 27 38; Triomphe do Viênne 15 51; Beurré d'Amanlis 1824; Seigneur d'Esperen 1528, al les per kg. Pruimen: Reine Claude d'Al- than 3940; Reine Victoria 13 —35, beiden per kg. Meloenen: Orange Annanas 59—72; Suiker 20—70; Net 1244, alles per stuk. Druiven: Franken thaler 1.08 —1.31; Tomaten 16—24, bei den per kg.; Kasperzllten 20 50 per stuk. Aardappelen: Bintjes 5.70 per

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 2