Vlissingen- Scarborough NIEUWS UIT ZEELAND Truman sprak in Petropolis 0ni LAATSTE NIEUWS nippers WALCHEREN Electrische tram in Zeeuwsch - Vlaanderen Tafeltennissers verloren, zwemmers wonnen. De tweede wedstrijddag van het Scarborough-bezoek aan "Vlissingen is opnieuw een suc ces geworden. In Vlissingen zelf werd de eerste tafeltenniswedstrijd ge speeld tussen Vlissingen en Scarborough en hoewel de En gelsen, geltfk ook venvacht mocht worden, belangrijk ster ker bleken dan onze spelers en speelsters, hebben deze zich toch bijzonder kranig geweerd. En d" successen, welke de da mes. eigenlijk tegen de alge mene verwachting in wisten te boeken, waren volkomen ver diend. Ook de Engelse meis jes, die vaak zeer 'goed speel den, waren het daarover eens. Merkwaardig was het, dat Vlissingen juist bij de dubbel spelen de meeste successen boekte. Brj de dames wonnen mej. H. Aspeslagh en mej. M. van Hove van de dames Mar garet Little en Ann Simpson met 21—19; 17—21; 21—12. Mej. J. de Visser en mevr. A. Kamermans wonnen met 21 15; 2220 van de dames Pay ne en Rayner. Ook de gemengd-dubbeJ werd een succes dank zg do da mes? Weliswaar verloren mej. Aspeslagh en de heer W. v. d. Jagt van miss Simpson en mr. A. Richmond, doch de beide andere „koppels" won nen; mej. van Hove en de heer van Waarde met 2426; 21 18; 2118van mr. Little en mr. G. Richmond, mej. de Vis ser en de heer J. Verheul van miss Payne en mr. Newsome. De drie heren-dubbels wa ren alle voor Scarborough: Van Waardev. d. Jagt tegen NewsomeKinley: 1221; 15 21. VerheulTinkelenberg tegen MarsdenWaller 11 211021. Kamermans-Groot tegen A. en G. Richmond 8 21; 12—21. Bij de enkelspelen wist al leen mej. Aspeslagh voor Vlis singen te winnen en wel met 18—21; 21—16; 21—18 van miss Simpson een sterke speelster overigens; mej. van Hove verloor met 2115, 18 21, 2325 van miss Little, mej. de Visser met 2116, 9—21, 1921 van miss Payne en mevr. A. Kamermans met 8— 21; 521 van miss Rayner. Ten slotte de heren-enkel- spelen. Hiervan luidden de uit slagen: van WaardeNewso me 11—21, 5—21. v. d. Jagt— A. Richmond 721, 1521. VerheulMcKinley 1521, 18 21; TinkelenbergWaller 10 21, 1821, KamermansG. Richmond 15—21, 1521* GrootMarsden 1821, 18 —21. Do belangstelling voor deze wedstrijden, die in een buiten gewoon prettige sfeer werden gespeeld in het R.K. Vereni gingsgebouw aan de Hellebaar dierstraat, was tamelijk groot. NAAR SAS VAN GENT. De zwemmers en met hen verschillende andere Engelsen en ook enkele gastheren en -vrouwen, maakten een trip naar Sas van Gent, waar tegen „De Bruinvis" een waterpolo- wedstrijd werd gespeeld. De Zeeuwen toonden zich hier beslist de meerdere van het Scarborough-team, dat dan ook met 61 ten onder ging. Ook werd een estafette ge zwommen 4 x 75 yards, welke door „De Bruinvis" met ruim drie meter voorsprong werd gewonnen. Bovendien werd nog een be zoek gebracht aan de Spiegel- glasfabriek, waar vooral de fabricage van veiligheidsglas de volle belangstelling had. Het plaatselijk muziekge zelschap bracht de gasten met vrolijke marsmuziek naar de wedstrijd in het kanaal. ZWEMMEN IN SOUBURG. Voor het programma van vandaag is nog een klein wa- terpolo-toumooi in Souburg ingelast, waaraan zal worden deelgenomen door Scarbo rough, Luctor et Emergo, de Souburgse zwemclub en „De Zeehond". Aanvang 5.30 uur. Brandstoffen voor kamerbewoners. Op nader door de distributie- diensten te bepalen dagen kun nen kamerverhuurdera aanvra gen om brandstoffen indienen ten behoeve van hun kamer huurders. Zowel huurders als verhuurder moeten de op des betreffend formulier gestelde vragen beantwoorden. Voor brandstoffen komen slechts in aanmerking kamerhuurders, die een afzonderlijk te verwar men woninggedèelte hebben gehuurd, hetwelk zij gedurende- tenminste vijf dagen per week bewonen. Niet in aanmerking komen kinderen van verhuur ders, kostgangers met huiselijk verkeer, inwonend dienstperso neel, personen, die alleen een slaapkamer hebben gehuurd en personen geboren na 1 Octo ber 1931. Tenslotte wordt medege deeld dat pensions met tien of meer gasten brandstoffen moeten aanvragen bij het toe wijzingskantoor van het rijks- kolenbureau. Ballonvaarders. In het kader, van de feestelijkheden vond Maandag te Harderwijk een ballon-opstijging plaats. Aan boord be vond zich o.m. oud-mi nister dr. ir. M. H. Dam me. De commandant had de aardige gedachte voor de eigenlijke opstijging telkens met enige be langstellenden een klein eindje te stijgen en dan weer te dalen, zodat ve len een klein proefje van een ballontocht hebben kunnen genieten. Boulevardloop op 28 September. De Vlissingse Sportveren. „Marathon" organiseert op Zondag 28 September a.s. haar twaalfde internationale Boule_ vaartloop. Evenals vorige ja ren bedraagt het parcours voor de senioren 3600 m. en voor de junioren ongeveer 1200 meter over de Vlissingse Boulevards. De start is om 4 uur bij het voormalig hotel Britannia op de Boulevard Evertaen. Uitnodigingen voor deelna me zijn reeds verzonden aan de atletiekverenigingen in België en Nederland, zomede aan de Belgische en Engelse Athletiekbonden. De Fransen mogen volgens hun voorschrif ten alleen nè. 15 October op de weg lopen. Uit België zijn reeds diverse toezeggingen voor deelname gedaan en naar alle waar schijnlijkheid zal de oud-Bou levardloper A. Dielen, die voor het eerst in 1933 meeliep, thans ook weer van de partij zijn. De heer Moerman, secreta ris van de Nationale Techni sche Commissie, is verzocht het startschot te lossen, ter wijl de burgemeester van Vlis singen uitgenodigd is om de prijzen uit te reiken. Na afloop hoopt de vereni ging de deelnemers, genodig den en eden een gezellige avond te kunnen aanbieden. EUROPA IN DE SCHADUW VAN AGRESSIE. Minister Huysmans opende Energie-congres. Minister dr. G W. M. Huys mans, heeft in de Ridderzaal te 's-Gravenhage het congres van de World Power-Conferen ce geopend. In zijn rede wees de Minis ter er o.m. op, dat de hoeveel heid energie, welke Nederland in 1947 ter beschikking hoopt te krijgen in de vorm van ko len, olie en,veredelde vormen daarvan, geëvenaard zou wor den door de gezameniyke pres taties gedurende een jaar van ca- 50 millioen mannen, wer kend in een tempo van 50 uren per week. Hierbij dient boven dien opgemerkt te worden, dat het energieverbruik in Ne derland per hoofd der bevol king door dat in vele andere landen verre overtroffen wordt. Dat de bevolking der aarde in de loop der eeuwen heeft kunnen toenemen als zij ge daan heeft, is slechts mogelijk geweest door een steeds inten siever gebruik van technische hulpkrachten, welke weer af hankelijk waren van de na tuurlijke energiebronen. Teveel werd veelal in de hoog te gebouwd doordat het mense lijk vernuft zich liet verleiden tot steeds geraffineerder be- denkselen, zonder genoegzaam acht te slaan op uitbouw in de breedte, dus op toepassingen werkelijk in het groot. De Mi nister zeide ten slotte te ho pen, dat de besprekingen tij dens dit congres een bijdrage zullen leveren voor het heil der mensheid. (Ingezonden mededeling) Als Rheumatische pijnen U het leven vergallen dan is het hoog tijd een Kru- schen-kuur te beginnen. Iedere morgen de kleine dosis Kru- schen doet wonderen. In thee proeft ge er niets van, maar de weldadige werking doet zich spoedig voelen. Kruschen staat bekend om zijn stimulerende invloed op de boedzuiverende organen. Die doen dan Uw bloed weer krachtiger circule ren. onzuiverheden kunnen zich niet meer vastzetten, ze worden regelmatig afgevoerd en zo neemt Kruschen de oor zaak weg van die slopende rheumatische pijn. Weifel niet langer; begin Uw kuur dade lijk. Vraag Kruschen Salts bij Uw apotheker of President Truman heeft in een rede op de inter-Ameri- kaanse conferentie te Petropo lis verklaard, dat de na-oor- logso periode in de V.S. teleur stelling en zorg heeft gebracht. Mijn land, aldus de president, zal met niet minder vasthou dendheid do wereldvrede na streven als het gedaan heeft om de militaire overwinning te behalen. Amerika zal zijn militaire sterkte echter hand haven, als bewijs voor de ernst waarmee het zijn verplichtin gen krachtens het handvest der Ver. Naties opvat. Een aantal landen staat nog steeds aan die buitenlandse Russisch protest verworpen. De V. S. hebben het protest van de Sowjet-Unie tegen de beslissing tót verhoging van het industriële peil in de Brits- Amerkaanse zóne van Duits land van de hand gewezen. Zo lang de overeenkomst van Potsdam, die voorziet in de economische eeniheld van Duitsland, niet wordt uitge voerd, zal Amerika met zijn eigen plannen voortgaan. Britse regering doet beroep op vakverbond. Bij monde van haar minister van arbeid. George Isaacs, heeft de Britse Labourregering e.en beroep gedaan op de 836 gedelegeerden van het Britse vakverbond, die thans als 'n „arbeidersparlement" te Lan cashire bijeen zijn, om de rege ring te steunen bij haar plannen om arbeidskrachten naar in dustrieën te dirigeren, die met personeeltekort kampen. Isaacg toonde met cijfers aan, dat de belangrijke steenkool- er. tex tielindustrie minder arbeids krachten heeft dan voor de oorlog, terwijl de vraag naar haar producten zeer gestegen De minister waarschuwde, dat de regering tegen onwilll- gen gebruik zal maken van haar bevoegdheid om arbeids krachten tot dienstneming in bepaalde industrieën te dwln- Regering in Ecuador weer weggejaagd. De regering van kolonel Car los Mancheno. die negen dagen geleden zonder bloedvergieten de regering van doctor Ibarra In Ecuador omverwierp, is thans zelf verdreven. Dr. Hor- ra, die in Argentië vertoeft, zal terugkeren. Consuls vertrokken. Woensdagmorgen vroeg zijn de Franse en de Australische Consul te Batavia vertrokken. Zij zullen o.m. een bezoek brengen aan het front aan re publikeinse zijde. De Franse Consul verklaarde bij het ver trek, dat hij Zondag in Ba.'a- via zal terugkeren. overheersing bloot. Vele van de volken van Europa en Azië leven in de schaduw van ge wapende agressie. Daar nog geen óverëenate r> .nirig tussen de geallieerden is bereikt over hoofdlijnen van de regelingen van de vrede ziet Amerika zich voor een langdurige militaire bezetting van de vijandelijke gebieden geplaatst. Het economisch herstel is ten achter gebleven en grote industriële gebieden zijn af hankelijk van de Amerikaanse economie gebleven, hetgeen even pijnlijk voor Amerika als voor de betrokken gebieden is. De president vervolgde: „On ze tegenzin om geweld te ge bruiken moet niet gezien wor den als besluiteloosheid wat betreft nakoming van het handvest der Ver. Naties, noch als een uitnodiging aan ande ren onj volgens eigen inzicht met de grondslagen van de In ternationale vrede om te sprin gen." Nieuwe uitkering uit slgarettenfonds ER MOET NOG GEHOLPEN WORDEN. In eerste instantie heeft Vlissingen uit het zg. „Siga- rettenfonds" van Volksherstel een uitkering gehad van 12.400, welk bedrag gebruikt is om inwoners, die in aanmer king kwamen voor extra tex tiel, doch dit bezwaarlik kon den bekostigen, financiële bij stand te verlenen. Men kan echter thans klach ten vernemen, dat verschillen de gezinnen, die voor deze hulp in aanmerking meenden te ko men, overgeslagen zijn. Naar aanleiding van een desbetref fende vraag van dé heer A. R. König (P.v.d.A.) in de ge meenteraadszitting van Vlis singen, heeft de-wethouder van Soc. Zaken, de heer L. P. van Oorschot, de oorzaak hiervan geschetst. Voor een uitkering uit het fonds kwamen diegenen in aanmerking, die steun van Maatsch. Hulpbetoon genieten, die als oorlogsslachtoffer een uitkering van het Rijk ontvan gen, of die nog geen bonnen i£oor extra textielgoederen, waarop zij aanspraak kunnen maken, hebben afgehaald. De zaak is zo, dat toen een aantal van deze bonnen niet werd afgehaald, men heeft geadver teerd, dat de hierop recht heb bende personen inlichtingen konden verkrijgen, zulks in verband met financiële bij stand. Deze advertentie schijnt door de meeste betrokkenen niet gelezen te zHn. Het is vrijwel zeker, dat deze mensen alsnog geholpen kun nen worden, want er zijn be sprekingen gaande om een nieuwe uitkering uit het „Si- garettenfonds" te krijgen. Bo vendien is aan de diakonieën gevraagd opgave te doen van de gezinnen, die h.i. nog In aanmerking komen voor een uitkering. Het is voorgekomen, dat ge zinnen zowel voordeel hadden van het consumentencrediet ais het fonds. Dit vindt ztfn oor zaak in het feit, dat deze men sen om verschillende redenen geen gebruik van consumen tencrediet I hebben gemaakt, daarna een uitkering uit het „Sigarettenfonds" kregen, doch vervolgens voor Consu mentencrediet II inschreven. Om aan te tonen, dat het uitgekeerde bedrag van het fonds in het niet valt, verge leken bjj het uitgekeerde be drag van Consumentencrediet I, noemde de heer van Oor schot enige interessante cijfers betreffende dit crediet. In Vlissingen werden 832 aanvragen gedaan voor dit cre diet, waarvan 65 door de com missie werden afgewezen eb 112 door de betrokkenen wer den geweigerd. In totaal is dus in 655 gevallen crediet ver strekt tot een bedrag van 249.300, d.w.z. dat hot gem. bedrag per crediet 380.61 be draagt en het gem. bedrag per inwoner, gerekend naar het inwonerstal van 19.431 perso nen, 12.83. Het totaal terug te betalen bedrag is groot 52.125, zodat au fonds perdu wordt uitgegeven 197.175. Streekvergadering C H U. Op Zaterdag 6 Sept. zal te Goe3 ln „De Prins van Oranje" een streekvergadering van de Chr. Hist. Unie worden gehou den, waar als sprekers zullen optreden. Prof. van Niftrlk en mr. baron W. F. E. van der Feltz. VUURZEE BIJ VENL0 GESTUIT. Door kundig uitgevoerde tegenbrand. De brandweercorpsen uit Venlo, Tegelen en Belfeld zijn er in geslaagd om de woeden de vuurzee, die voortgestuwd door de Oostenwind, uit de brandende bossen op Duits ge bied, op Nederlands gebied aangolfde, een halt toe te roe pen. Het landgoed Schoenenborg moest worden ontruimd, maar kon gespaard blijven. De prachtige natuurschoonrijke omgeving van de Maalbeek kon aan Nederlandse zijde ge heel ongerept blijven, al zijn de bossen doordrongen van een scherpe brandlucht. Op Duits gebied is ongeveer 500 morgen, meerendeels prachtige kruis- dennen, ter waarde van hon derd duizenden guldens, ver nield. In de bossen van Brecht' op Duits gebied voeren ver schillende Duitse brandweren nog steeds een verwoede strijd. Door het aanleggen van een zeer grote en kundig uitge voerde tegenbrand kon men aan Nederlandse zjjde grote schade voorkomen. Republiek ontkent Nederlandse bezetting. REPPBLIKENSE REGERINGSVERKLARING Het Republikeinse persbu reau Antara haalt een verkla ring aan van de Republikeinse regering, waarin deze catego risch tegenspreekt, dat de Ne derlanders het gehele en uit eindelijke gezag uitoefenen in de defacto republikeinse ge bieden. welke zij hebben be zet. De verklaring zegt, dat aankondigingen dienaangaan de bewust een verkeerde in druk reven van de draag.v'id- k," en het karakter van de Ne derlandse penetraties op Java, Sumatra en Madoera". „Tot op heden zijn de Nederlandse troepen er slechts in geslaagd enkele steden en verbindings wegen en enkele geïsoleerde plaatsen te bezetten. De ge bieden. welke hierbuiten vallen zijn op geen enkele wijze onder Nederlands gezag doch in feite slechts volledig onder contröle van het bestaande Republi keinse bestuur. De verklaring besluit met de mededeling, dat de Republiek niet de eenzijdig Nederlands interpretatie van de zogenaamde bezette gebie den accepteert. Uitspraak „werf Gusto"-zaak. De Rotterdamse Kamer van het Bijzonder Gerechtshof te 's-Gravenhage deed uitspraak in de collaboratiezaak „Werf Gusto". De 60-jarige directeur N. W. Sconijn, van de werf Gusto te Schiedam werd ver oordeeld tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en een geldboete van f 30.000. De 39- iarige directeur H. Smulders tot negen maanden gevange nisstraf met aftrek en een geldboete van f 15.000 subs. 6 maanden hechtenis en de 37- jarige bedrijfsleider C. Timmer tot 9 maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Hoge commissaris in Palestina protesteert. De Britse Hoge Commissa ris voor Palestina heeft bij de Labour-regering geprotesteerd tegen de deportatie van 2300 Joodse illegale immigranten naar Duitsland. Sir Allen Cunningham ver klaarde dit protest te hebben geuit op grond van politieke en menselijke overwegingen. Vrijdag zal hij een bespre king hebben met Attlee. Geschenken van de Koningin. VOOR BOEREN IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Evenals vorig jaar heeft H. M. de Koningin ook deze zo mer geschenken gezonden naar boeren in de door de oorlog ge teisterde streken. Fokzeugen. gefokt op de Ko ninklijke boerderij Het Loo, werden gezonden naar een tweetal zwaar getroffen boe ren in Eede (Zeeuwsch-Vlaan deren). Aan een groep kleine landbouwers in Groede en om geving, die tezamen met een werktuigenvereniging voor coöperatief gebruik van land bouwwerktuigen hadden op. gericht, deed de Koningin he den een tractor aanbieden. DR. J. BRANDENBURG f De oud-predikant bij de Ned, Herv. Kerk te Biggekerke dr. J. Brandenburg is tijdens een vacantieverblgf in Zwitserland plotseling overleden. Architecten-commissie voor Zeeland. Ter bevordering van een aan goede technische en kunstzin nige eisen voldoende wederop bouw, heeft de minister van Wederopbouw en Volkshuis vesting o.m. een landelijke en enige regionale architecten in commissies ingesteld. In de commissie voor Zee land hebben zitting voor de duur van twee jaar, mr. dr. R. W. Graaf van Lynden te Mid delburg, voorzitter, jhr. ir. J. de Ranitz te Middelburg en de heer F. de Graaf te Middel burg, secretaris. Voor de duur van één jaar werd tot lid be noemd, de heer B. van Bilder- beek, architect te Dordrecht. „Lombok" helpt Weslkapelle Van 9 tot 18 September zal in de wijk Lombok te Utrecht voor de derde maal de jaar lijkse winkelweek en étalage- wedstrjjd worden gehouden, die wederom in het kader zal staan van de actie „Lombok helpt Westkapelle". In de twee voorafgaande jaren werd een bedrag van 50.000 afgedragen voor het plaatsen van een wijk- gebouw voor de Nederlandse voorziening van Westkapelle. Ditmaal zal gecollecteerd wor den voor het interieur, o.a. tijdens de muzikale rondgan gen, waarbij Westkappelsen in hun dracht met de collectebus Zeeuwse' Op het branden van het lioht van West-Schouwen, kan men, naar vernomen wordt, thans weer normaal vertrou wen. De Afghaanse windhond „Fantast van Oranje" van mej. E. Vii-er te Vlissingen, be haalde op de tentoonstelling te Tilburg een eerste prijs (zeer goed) in de nieuwelingsklasse en een derde prijs in de open klasse. Onder leiding van enkele bestuursleden van de afd. Yer- seke van de Centrale Bond van Transportarbeiders, werd Zaterdag een uitstapje ge maakt met de kinderen der leden naar Vlissingen. Op de terugtocht werd de speeltuin „De Tol" te Kloetinge nog be zocht. Nieuwe directeur-generaal van politie. Bg K.B. is met ingang van 1 September 1947 de advocaat- generaal bij de Hoge Raad der Nederlanden, jhr. mr. dr. L. H. K. C. van Asch van Wijck, tij delijk belast met de leiding van de afdeling politie van het ministerie van jus tie, onder toekenning van de titel van directeur-generaal van politie bij genoemd ministerie. GEMEENTESECRETARIS JUBILEERDE. In een speciale zitting van de gemeenteraad te Wemeldin- ge is de gemeente-secretaris, de heer Chr. Glerum, gehuldigd die zijn vijf en twintig-jarig jubileum vierde. De burge meester, de heer van Sas, .en tal van sprekers voerden het woord. Aan de jubilaris en zün echtgenote werden enkele fraaie geschenken aangeboden. ERNSTIGE AANRIJDING. Maandag-namiddag had op de kruising StationswegJu- lianastraat te Krabbendyke 'n aanrijding plaats. De heer B. Wabeke, die per rgwiel dit punt naderde, werd door een truc aangereden en kwam zo danig te vallen, dat hij het achterwiel over zgn borst kreeg. Het slachtoffer is later aan de bekomen verwondingen overleden. Vlissingen BEZICHTIGING HJB.S.-GEBOUW. Het gerestaureerde gebouw van de Rijks H.B.S. te Vlissin gen zal hedenavond van 7 tot 9 uur te bezichtigen zijn voor ouders van leerlingen en andere belangstellenden. NIWIN-ACTIE. Door een zetfout werd de in druk gewekt, dat de wedstrijd Vlissingen IIMarine Zater dag reeds werd gespeeld. Die wedstrijd heeft evenwel eerst Zaterdag a.s. plaats. O.- en W.-Souburg RIJTOER OUDEN VAN DAGEN. Ruim 130 ouden van dagen uit Souburg hebben Zaterdag middag een rijtoer door Wal cheren gemaakt. Een prettig moment was het toen bij „Der Boede" onder Koudekerke, de oud-burgemeester, jhr. H. A. van Doorn met zijn vrouw de mensen de hand kwam druk ken. De Oranjevereniging, die deze tocht had georganiseerd, had voor dit doel ruim 500 bijeengebracht. UITSLAG RINGRIJDERU. De uit g van de ringrijde- rij te Souburg was als volgt: le Jac Louwerse, 17 r.; 2e P. de Visser, 16 r.; 3e P. Jonge- Jler; 4e J. Cevaal, 14 r.; W. Josschaart; 6e A. Bakker, 13 7e Jan Melse, 8e J. Melse, Jac. Castel, 12 r.; 10e P. de Pagter, lie A. Castel, 11 r.; 12e A. Koppejan, 10 r.; 13e P. Florisse. 9 r.; 14e H. Janse, 15e J. Brasser, 16e C. Stroo, 17e M. Adamse, 7 r.; 18e W. Bak ker, 19e L. Jobse, 20e C. Jozi- aisse. 6 r.; 21e P. Arendse, 22e J. v. Eenenaam, 23e D. Kodde, 5 r.; 24e G. Jobse, 1 r. Prijs met meeste volgringen W. Bosschaart. Extra prijs W. Bosschaart, A. Bakker, medail le Montfoort. J. Melse, terwijl de pollepel werd gewonnen door W. Btosschaait. Daar de heer Joziasse 30 jaar als ring- oppasser dienst had gedaan werd: hij daarvoor door de voor zitter, de heer J. Cevaal, dank gebracht. Domburg GEMEENTERAAD. Donderdagavond half acht komt de gemeenteraad van Domburg bijeen. orde komt o.a. de gunning restau ratie van het oude raadhuis. Ritthem CONCERT. Ter gelegenheid van de jaar dag van H.M. de Koningin gaf Maandagavond 1 Sept. het fan farecorps O.N.D.A. te Ritthem om 8 uur een geslaagd con cert. Zoutelande INTERKERKELIJKE DIENST. Zondagavond werd in de Noodkerk te Zoutelande een interkerkelijke dankdienst ge houden ter ere van de verjaar-" dae van H. M. de Koningin. Het woord werd gevoerd door ds. Oosthoek, Ned. Herv. predikant te Zoutelande en ds. van Nes, Geref. predikant te Meliskerke. Medewerking werd verleend door de zangverenigb>j „Ho sanna" o.l.v. de heer Jac. Hol- laers. De dienst was druk bezocht. Marktberichten Coöp. Veilingsvereniging „Walcheren." 1 September. Andijvie 828; Stoksnijbo- nen 81—96; Stokprincessen 92 127; Stamprincessen 64110, Kroten 1824; Boerekool 11, Rode kool 19—25; Savoye kool 28—30; Wittekool 13; Poste lein 11—16; Uien 11—18; Wa genaars 75, alles p. kg. Bloem- cool II 18, Platglaskomk. I 21—23; idem II 18—22; id. IH 14—21; Sla H 11—18, alles per stuk. Peen 420 per bos. Fruit: Appels: Ellisons Oran ge 3546, Enkhuizer Aagt 18 25, Transparante de Cron- cel 15—35, Mank's Codlin 16 ■20, Jacques Lebel 1317, al les per kg. Peren: Triomphe de Vienne 2445, William Duchesse 17 24, Jutten 19—22, Beurré de Mérode 1422, Beurré Hardy 1332, alles per kg. Meloenen: Orange Annanas 51—75, Suiker 28—58, Net 18 51, alles per stuk. Pruimen: Reine Claude 58 60, Reine Victoria 1550, Jef- ferson 5674, Burbank 821, Bonte Vroege Abrikoospruim 2428, alles per kg. Diversen: Druiven, Franken- thaler 108130, Tomaten 16 19, beiden per kg. Perzik 11 40 per stuk. Aardappelen: Bintjes 550 670 per 100 kg. Demonstratieritten op 13 en 14 September. Op 13 en 14 September a.s. zal een moderne elec trische tram een tocht door Zeeuwsch-Vlaanderen ma ken. Wegens het ontbreken van de electrische bovenlei ding wordt deze tram ge trokken door een stoomloco motief. Het doel van deze tocht, welke gemaakt wordt op ini tiatief van de Stichting Tram- Archief en de Ned. Ver. van Belangstellenden in het spoor- en tramwegwezen, is, de bevolking van Zeeuwsch- Vlaanderen te laten zien op welke wijze men per tram vervoerd zou kunnen worden, indien tot elektrificatie van de lijnen zou worden overge gaan. zoals dit reeds zo lang geleden in het aangrenzende Be-igië geschied is tot grote vreugde en gerief van de be volking. Het tramstel wat voor de tocht gebruikt wordt, werd voor dit doel welwillend af gestaan door de Belgische Na tionale Mij. van Buurtspoor wegen en komt uit Brussel De tocht zal o.a. medege maakt worden door' Engelse, Belgische en Nederlandse in genieurs en een aantal leden van beide bovengenoemde in stellingen, terwijl voorts de burgemeesters van de Z.- Vlaamsche gemeenten en an dere autoriteiten uitgenodigd zijn. Voor het overschrijden van de grens werd de volledige medewerking van de douane autoriteiten verkregen, terwijl de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg Mij. en de Stoom tram Mij. „Breskens-Malde- ghem", elk voor haar éigen gedeelte,, welwillend locomo tieven ter beschikking stelden Offfcieele Publicaties. HERIJK DER MATEN EN GEWICHTEN. B. en W. van Vlissingen ma ken bekend: A. dat dit jaar voor de herijk van maten en gewichten in de- gemeente zitting zal wor den gehouden in het gymnan stieklokaal van de school aan de Bouwen Ewoutstraat alhier, en wel als volgt: op 3 Sept. a.s. voor de N.V. Kon. Mij. „de Schelde". Voor herijkplichtigen wier naam of naam van de firma begint met een der letters A. B, C, D, op 4 Sept. a.s. van 912 uur en van 1316 uur; E, F, G, H, op 5 Sept. a.s. van 9—12 uur en van 13—16 uur; I, J, K, L, op 8 Sept. a.B. van 912 uur en van 1316 uur; M, N, O, P, Q, R, op 9 Sept. a.s van 912 uur en van 13 16 uur; S. T, U, V. W, X, Y, Z, op 10 Sept. a.s. van 912 uur en van 1316 uur. B. le. dat de maten en ge wichten schoon, droog en roestvrij worden aangeboden om onderzocht te kunnen wor den; dat ijzeren maten van binnen en van buiten geverfd dienen te zijn, koperen gewich ten afgewassen en ook de ga ten gereinigd; dat ijzeren ge wichten niet gepotlood mogen zgn, doch roestvrij moeten zgn gemaakt en daarna ingewreven met gekookte lijnolie; 2e. dat de maten en gewich ten vóór 1 Oct. 1948 gestem peld moeten zijn met de letter r en dat er, bij verzuim of ver hindering om van de zitting gebruik te maken, nog gele genheid bestaat maten en ge wichten te laten herijken aan het ijkkantoor te Middelburg op de tweede Donderdag en de daaropvolgende Vrijdag van iedere maand, van.912 en van 13%16% uur; 3e. dat de maten en gewich ten, welke zijn gestempeld met het afkeuringsmerk, niet in winkels enz. mogen worden te ruggebracht; 4e. dat ten bate van 's-Rijks schatkist betaald moet worden voor het onderzoek der maten en gewichten (keurloon) en voor het justeren der gewich ten (justeerloon) en 5e. dat de milligramgewich ten niet op de herijkzitting, maar alleen aan het ijkkantoor herijkt kunnen worden. (De ge zegelde enveloppe, afgegeven bij de vorige verificatie, moet met de gewichten franco per post worden opgezonden, daar de gewichten anders aan de eisen gesteld voor de nieuwe, moeten voldoen, terwijl een postbewqs tot een bedrag, overeenkomende met de som van 10 cent voor elk gewicht, moet zijn ingesloten. Dit be drag kan ook op postrekening no. 425038 van Ijkkantoor Middelburg worden gestort). Vlissingen, 28 Augustus 1947. Nagekomen advertentie Heden overleed na een geduldig gedragen lijden, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Dochter en Zuster MARIA THERESIA IZEBOUD, geb. VAN WUK, in de leeftijd van 35 jaar. R. J. VAN WIJK A. VAN WIJK— SWINT. ANNIE. Vlissingen, 2 Sept. Molenstraat 46. 1947.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 2