PROVIHCIALE ZEEUWSE COURANT Hongaren ter stembus Onhoudbare toestand in Ned. Indië Verdeling van Palestina voorgesteld Deze week nieuwe beslissingen van de Ned. regering? Consuls te Batavia confereren nog Hartelijke ontvangst van 144 Engelsen 190e jaargang - No. 206 Dinsdag 2 Sept. 1947 Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuws»Courant. Middelburg. Drukkerij Fa F. van de Velde Jr., VlissingB. &L, bI« verschijnt ogtu WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Fl ABONNEMENTSPRIJS: 25 ct. per week; 3.20 per kwartaal; franco per post t 3.45 per kwartaal. Losse nummers 5 ct. behalve op Zon- Christelijke feestdagen. 3ureau|oevestigd te Vlissingen Walstr 58-60. tel 10 (2 lijnen» Middelburg Condense Kaa 29 tel 2077 en 2924 - Goes: Turfkade 15. tel 2475 Óostburg Gratamastr 3 tel 102 Temeuzen Bronwerttstr 2 - Postrek nr 359300 PZC Middelburg Het wereldgebeuren C-ommunisten knoeiden met blauwe formulieren Socialistische ministers traden uit protest al. Er is over de Zondag gehou den verkiezingen in Hongarije veel te doen geweest. Voor sommige lieden stond al van te voren vast, dat alles wat de klok sloeg terreur en verval sing zou zijn, alleen al omdat Hongarije een Oost-Europees land is en in Oost-Europa naar het heet de communisten het voor het zeggen hebben. Anderen wjren gematigder in hun oordeel en erkenden, dat ook de oppositie een rede lijke mate van bewegingsvrij heid kreeg. Het verstandigste is af te gaan op een onbevooroor deeld rapport van Engelse en Amerikaanse waarne mers, dat tot de volgende conclusie komt: De stemming is overal strikt geheim geweest en er is geen pressie op de kie zers uitgeoefend. Vast staat echter.dat „vliegende briga des" in vele districten in meerdere stembureaux heb ben gestemd, en dat deze brigades in meerderheid uit communisten bestonden. De blauwe fwmulicren, die dooi' deze jersonen werden gebruikt endie recht geven om buiten d plaats van in woning te temmen, waren geen vervalmgen. Het is b«end, dat er 500.000 van deze blauwe formulieren werden ge drukt, waaran er 200.000 op wettige vijze onzer, de kiezerscomiïBsies werden verdeeld, doe 280.000 zijn er ..verdwene". Het is thas duidelijk, dat het schrapen van kie zers op grote chaal aan de vooravond va de verkie zingen nodig 'as om het stemmen dooide „vliegen de brigades" mogelijk te maken, zondeidat het aan tal uitgebracle stemmen boven het aatal kiesge rechtigde bur^rs zou stij gen. Een corresponds van Reu ter, die een toch van .8 uur Op grond va de ver- kiezingsuitslagti zjfn de 270 zetels in "bt nieuw e Hongaarse prlement als volgt verdéld Communisten 97; Klei ne Boeren 68; Sociaal- Democraten 66 Natio nale Boeren 3; Demo cratische Volk&artjj 59; Hongaarse Oafhanke- Jijkheidsparty 5; Onaf hankelijke Deiocraten 18; Radicale hrty 6; Christelijke kouwen- groep 4; Burgeqke De mocraten 3. De vier het trst ge noemde partijen van bo venstaande lijst vormen de regeringscoatie. door Boedapest ei omgeving maakte, verklaard* dat hij zich vrij alleen had unnen be wegen. De meeste amlokalen waren in scholen geestigd en enkele in bureaux dc commu nistische partij. In de gebieden biten Boe dapest klaagden de ociaal-de- mocraten overal, da de com munisten zich van ineerlijke practijken bedienden.Dok deze correspondent was geuige van knoeierijen met blauw formu lieren. Protesten van de iet-com munistische partijen tgen de vervalsingen zijn niet litgeble- ven. De partij der lcline boe ren heeft officieel gprotes- teerd tegen de systeiatische en grove kuiperijen en ie com munistische minister un bin nenlandse zaken om en on middellijke actie verzoht. Do sociaal-democratishe mi nisters in het huldig» coali- Franse rantsoeen dalen. Aan de vooravoml vn de strengere broodrantsoeering, waarbij de Fransen 200gram per dag zullen krljgei wat minder is dan ooit tijdas de Duitse bezetting, heeft ïinis- ter-president Ramadier Li moges verklaard, dat c re gering er niet zeker va is, dat zij dit rantsoen zal knnen handhaven. STAKIN1EN. In Frankrijk heerste Zadag wederom arbeidsonrust door een nieuwe stakingsgolf tnge- volge van de vermindering van het broodrantsoen en de irei- gende beperking in aflere voedingsmiddelen. Te Rouen brak een algeiene staking uit als protest tigen de voedseltoestand. Te alle besloten de tramemployés een staking te beginnen voor ho gere lonen en betere arbads- voorwa arden. tiekabinet zullen alle aftreden op grond van de systematische fraude bij de verkiezingen. Dit besluit werd genomen na een heftige nachtelijke zitting in de politieke commissie der party. De huidige coalitieregering wordt gevormd door vier par tijen, de communisten, de na tionale boerenpartij, de so ciaal-democraten en de kleine boeren. Ze kreeg 56 van het aantal zetels in het nieuwe parlement, een krappe meer derheid dus. In de coalitie zelf kregen de communisten, on danks vervalsingen, geen meerderheid. Vandaag...,t bestaat de spoor lijn Het LooEpe zes tig jaar; viert de schilder en tekenaar C. Rol te Voor burg zijn 70-ste verjaar- Canberra-conferentle geëindigd. De afgevaardigden van de conferentie van het Britse ge menebest over Japan, die Maandag geëindigd is, zijn van mening, dat de conferentie een groot succes is geweest. Men is tot de slotsom gekomen, dat Japan onmiddellyk na de vre desregeling zelfbestuur moet krijgen. De afgevaardigden waren algemeen van oordeel, dat in Japan een bestuurscommissie moet worden gevormd. Deze commissie zou slechts dienen in te grijpen, wanneer de Ja- pannezen dc neiging zouden vertonen zich niet aan het vre desverdrag te houden. V.N.-rapport verschenen. In onafhankelijke Joodse en Arabische staat. De speciale commissie van de V.N. heeft Zondagavond haar raDDort en aanbevelingen Inzake de Palestijnse kwes tie aan de algemene vergadering der V.N. gezonden. In dit rapport wordt door de meerderheid der commissie voorge steld om Palestina te verdelen in een Joodse en een Arabi sche staat en de stad Jeruzalem, welke delen echter een economische eenheid moeten vormen. Na een overgangstijdperk van 2 jaar, dat 1 September 1947 moet beginnen, dienen de Joodse en Arabische staat on afhankelijk te worden. Alvo rens deze staten onafhankelijk zullen worden verklaard, zul len zij een grondwet moeten aannemen, een verklaring be treffende een aantal waarbor gen aan de V.N. moeten over leggen en een verdrag tekenen, waarbij zy een economische eenheid zullen vormen. Een minderheidsstandpunt Drie leden van de commissie India, Perzië en Joego-Sla- vië stelden een onafhanke lijke federale staat voor met als hoofdstad Jeruzalem. Au stralië onthield zich van stem ming ten aanzien van beide ontwerpen. Het ontwerr» wil het bestuur van Palestina tijdens het over gangstijdperk aan Engeland opdragen onder bescherming van de V.N. Gedurende deze Ïeriode zou Engeland 150.000 oodse immigranten in het ge bied van de toekomstige Jood- sen staat mogen toelaten. Arabische reactie. Van Joodse zijnde is officieel commentaar op het rapport vooralsnog schaars, daar men het plan eerst wil bestuderen. Van Arabische zijde daaren tegen is de eerste reactie er een van bittere verontwaardi ging. De vice-voorzitter van het Arabische hoge comité, verklaarde: „De Arabieren zul len niet accoord gaan met het rapport of elk ander rapport, waarin verdeling van Palesti na wordt voorgesteld. Brand In Sunninghill Park. Toekomstige woning van Prinses Elisabeth. Het 25 vertrekken tellen de herenhuis „Sunninghill Park" bij Ascot, dat door Ko- nincr George van Engeland ten geschenke tg gegeven aan Prin ses Elisabeth en haar verloof de, Philip Mountbatten, om alg toekomstige woning voor hen te worden ingericht. Is ernstig beschadigd door een felle brand. Er is een uitgebreid onder zoek ingesteld en men meent te moeten aannemen, dat het achteloos wegwerpen van een brandende sigaret de brand veroorzaakt heeft. Het bulten is zwaar gehavend en op het Buckingham Palace wordt reeds over een ander huig voor het toekomstige prinselijke paar gesproken. VON PAULUS 1N BERLIJN? Valse geruchten zegt Pieck. Radio Hamburg meldde, dat ex_ veldmaarschalk Friedrlcli von Paulus, voormalig bevel hebber van het Duitse zesde leger, die bjj Stalingrad door de Sowjets gevangen werd ge nomen, te Berlijn is aangeko men om met de leiders van de politieke partijen in de Ooste lijke zóne besprekingen te voe ren over het stichten van een „nieuwe gematigd# partij" in de Oostelijke zöne. Volgens berichten geduren de het algelopen jaar zou von Paulus, die na zijn gevangen neming paar Moskou werd ge bracht, een belangrijk advi seur in het kader van het Sow- jet leger zijn gewordieni Wilhelm Pieck, een der voor zitters van de socialistische eenheidspartij in de Sowjet- Russlsche zóne van Duitsland, heeft verklaard, dat von Pau lus „zeer zeker niet in Berlijn is" en dat de geruchten over hem „niets dan provocaties" en van alle grond ontbloot zijn. Zware bosbrand bij Tegelen. Op Duits gebied is Zaterdag een zware bosbrand uitgebro ken. Het vuur sloeg ter hoog te van Maalbeek onder Belfeld op Nederlands gebied over. In allerijl werd al het nodi ge gedaan om boerderijen te ontruimen en de oogst te be schermen. Dat is gelukt, al thans op Nederlands gebied. Dank zij de medewerking van de bevolking en de brandweer corpsen uit Venlo, Blerick, Te- gelen* en Belfeld. De brand blijkt te zijn ont staan in een houtstapelplaats in KaldenkircJien. De bran dende oppervlakte bedroeg 8 tot 10 vierkante kilometer. Nederlands weerschip „Cirrus". Vrijdagmiddag heeft het eer ste Nederlandse weerschip „Cirrus" zijn proefvaart ge maakt. Zoals bekend, zullen dertien van deze soort schepen op de Atlantische Oceaan wor den gestationeerd door ver schillende landen. Het schip „Cirrus" .vormt de Nederlandse bijdrage tot deze keten van drijvende weerstations. Het radiostation van Schip hol zal voortdurend met de weerschepen in contact staan en de weerberichten doorgeven naar het Kon. Met. Instituut in De Bilt. Jr. H. de Vos, minister van verkeer, maakte de proefvaart mee en bedankte in een toe spraak degenen, die meewerk ten aan het gereedmaken van het schip. De „Cirrus" is nog provisorisch ingericht. Speciaal de accom modatie voor de bemanning zal nog verbeterd worden. Dat zal gebeuren zodra de „Cumu lus", het tweede weer-schip dat Nederland in de vaart brengt, voor zrjn taak gereed zal zijn. De mijnstaking in Engeland. De 2300 mijnwerkers te Grimetherpe hebben met een, overweldigende meerderheid betfoten de staking, welke hst land in totaal reeds meer dan 100.000 ton steenkool kost, voort te zetten. Dinsdagmiddag te een uur worden in Nederland ver wacht Dr. H. J. van Mook, luitenant-gouverneur-generaal, en minister Neher, die per vliegtuig op weg zijn van Bata via naar Amsterdam. In hun gezelschap bevinden zich de heren Abdoelkadir en dr. Ozinga. Voorts arriveerde Maandagavond in Nederland rar. J. H. van Royen, ambassadeur in Canada, die de gehele behande ling van de Indonesische kwestie door de Veiligheidsraad meemaakte. Hij zal als plaatsvervangend leider van de Ne derlandse delegatie bij de Veiligheidsraad optreden in de vergadering van midden September. Mr. van Royen's bezoek houdt verband met de bespre kingen, die de Nederlandse regering zal hebben met Dr. EL J. van Mook. RADIOREDE. In een Zaterdag gehouden radiorede heeft dr van Mook medegedeeld, dat de toestand in Ned. Indië is verscherpt en verslechterd. Aan de resolu ties van de Veiligheidsraad is geen onderzoek voorafgegaan. De republiek gaat voort met acties van ophitsing en trou weloosheid. De landvoogd sprak zijn vertrouwen uit in het verlangen van millioenen Indonesiërs tot samenwerking met Nederland. Nederland heeft niets te verbergen en het aanvaardt iedere vorm van onpartijdig onderzoek. Intussen duren de vijande- Benzineprijs van 19 op 22 cent. Met Ingang van 1 Septem ber ia de benzineprijs met 3 cent verhoogd en op 22 cent per liter gebracht. Het egali satiefonds. waardoor de prijs tot nu toe op 19 cent kon werden gehouden is uitgeput. Engelse autobandieten gegrepen. Het vijftal Engelse mili tairen. dat onlangs op de rijksweg UtrechtGouda met een vuurwapen de bestuurder van een luxe auto dwong zijn auto te verlaten, is thang door de militaire politie in Utrecht aangehouden. De Engelsen leg den. een volledige bekentenis af en vertoeven nu onder be waking van Engelse M.P. in Hoek van Holland. Zaterdag werd te Cordova met groot vertoon van rouw de beroemde Spaanse stierenvech ter Manolete begraven. Hij was Donderdag in de arena door 'n stier doorboord. Alle winkels en gelegenheden waren geslo ten en van de balkons gingen zwarte draperieën. lijkheden voort en het blijkt dat de republiek alleen inter nationaal overleg zoekt, wan neer zij daarvan voordelen voor haar politiek verwacht. Intussen begint de voortzet ting van de vijandelijkheden ook reeds bij het volk van In donesië tegenkanting te on dervinden. Het is thans Nederland's plicht er voor te zorgen, dat het volk verlost wordt van de Japanse erfenis en dat het recht zegeviert. Het is on denkbaar, zo besloot dr. van Mook, dat de Nederlandse re gering en het Nederlandse volk, onder welke druk ook, zouden afwijken van wat zij als hun plicht beschouwen. MINISTER NEHER. Minister Neher heeft er zijn spijt over betuigd, dat zijn bezoek aan Ned. Indië zo kort heeft geduurd. Hij sprak bij zijn vertrek de overtuiging uit, dat opbouwend werk met een tot samenwerking bereide republikeinse regering zeer wel mogelijk is. Hij was er zeker van, dat figuren, die de kundigheid en de wijsheid be zitten om het land leiding te geven, ook in republikeinse kringen gevonden kunnen worden. ACTIECOMMUNIQUE's. De Nederlandse actiecom- muniqué's van 31 Augustus en 1 September maken weer mel ding van talrijke bestands schendingen. Ten Noorden van Soekaboe- mi opereert een sabotage groep van de T.N.I Bij de Nagrekpas kwam van die zij den artillerie in actie. Van verschillende punten in Oost-, Midden- en West-Java worden kleinere of grotere gevechten gerapporteerd. VOETBALWEDSTRIJDEN IN MIDDELBURG EN VLISSINGEN. Vlissingen—Scarborough. Toen vorig najaar het Vlissingse sportgezelschap uit Scarborough terugkeer de, was er eigenlijk maar één roep over de reis en de allerhartelijkste ontvangst in de charmante Engelse bad plaats: „Om nooit te verge ten!" Juichend jubelde een opgetogen Vlissings meisje ons het toen op het station toe en men kan er zeker van zijn, dat precies dezelf de gedachte allen bezielde, die op die late Zondagavond weer in hun stad terug keerden. Wie daaraan ove rigens nog mocht twijfelen, zal wel overtuigd zijn, nu hij met eigen ogen heeft kunnen waarnemen met welk een hartelijkheid de 144 Scarboroughers Zondag hier werden verwelkomd. Het gezelschap, sportlui en officials, had de reis wegens plaatsgebrek op de Hull-boot in twee groepen moeten ma ken, zodat de eersten, die via LondenHarwichHoek van Holland gereisd waren, reeds tegen twee uur in Vlissingen arriveerden, terwijl de overi gen pas in de loop van de avond na een voorspoedige tocht over HuilRotterdam brj „Concordia" in dc Paling straat uitstapten, waar zij. evenals de „first party" offi cieel werden verwelkomd door het gemeentebestuur en de Contactcommissie. WELKOM! Burgemeester mr. B. Kolff sprak de Engelse gasten toe en drukte er zijn vreugde over uit hen thans in Vlissingen te kunnen begroeten, ook al zal de ontvangst in Vlissingen, dat nu eenmaal kleiner en minder welvarend is dan Scar borough, hier minder groots moeten zijn dan in September in Engeland. De burgemeester gaf een overzicht van het ontstaan en de historie van de stad en sprak tenslotte de wens uit, dat de gasten aangename da gen zouden hebben en dat de krachtmetingen in verschil lende takken van sport er toe zullen bijdragen, dat de ban den tussen Vlissingen en Scar borough no gverstevigd zul len worden. EEN TAKJE HEI! Deze toespraak werd be antwoord door mr. F. Millner, chairman van het Comité voor sportuitwisseling te Scarbo rough, die zeide er van over tuigd te zyn, dat de hartelijk heid van de ontvangst niet minder groot zal blijken dan in Scarborough. „Wy komen met meer mensen naar Vlis singen, dan het aantal Vlis- singers, dat in Scarborough kwam", aldus mr. Millner. „Maar we rekenen er op, dat volgend jaar met nóg meer naar ons zult komen." Spr. las een persoonlijke boodschap voor van de burgemeester van Scarborough, Aldersman Jack son. die door de cricketfeesten verhinderd was fle reis mee te maken. Voor de burgemeester van Vlissingen had mr. Millner 'n takje witte heide van de Moo- res van Yorkshire meege bracht: heide, waarvan men zegt, dat ze geluk brengt. Ten slotte sprak ook mr. Millner de wens uit, dat deze sportuitwisseling tussen Vlis singen en Scarborough er toe zal bijdragen de banden tus sen het Eng-jlse en het Ne derlandse volk sterker te ma ken. Op zijn voorstel werd na mens de Engelse gasten een telegram gezonden aan H.M. de Koningin, waarvan de ver taling als volgt luidt: AAN KONINGIN WILHELMINA DEN HAAG. Voorzitter, commissie en leden van de afdeling Scarborough van de Brits- Nederlandse Sportuit wis selingsorganisatie. thans op bezoek in Vlissingen, zenden hartelijke felicita tie en beste wensen op Uw verjaardag. w.g. Millner. MIDDELBURG WON. De eerste wedstrijddag van het programma was aan Ko ning Voetbal gewijd. Het Scar borough-team speelde op het nieuwe terrein aan de Na- dorstweg een wedstrijd tegen Middelburg, na eerst verwel komd te zijn door de voorzit ter, de heer A. Jobse, die cr aan herinnerde, dat Engelse soldaten de eerste waren, die in Middelburg landden en dat nu weer Engelsen de eerste zijn, die het nieuwe voetbal veld, dat pas volgende week officieel in gebruik gesteld zal worden komen bespelen. De burgemeester van Mid delburg, jhr. mr. W. C. Sand- berg tot Essenburg, liet alle spelers aan zich voorstellen en verrichte daarna de aftrap voor de match, welke van de eerste tot de laatste minuut een bijzonder spannend verloop had. 't Was 'n lust om te zien hoe de Middelburgers zich met vol élan in de strijd wierpen en in hun manoeuvreren met de bal vaak geenszins de min deren waren van de Britten. Een ogenblk leek het, dat Mid delburg weinig kans zou krij gen, want binnen vijf minuten stond het reeds 01 toen de snelle rechtsbuiten Waterfield de te ver uitgelopen keeper met een goed schot vist te passeren. Maar toen begon Middelburg uit een ander vaatje te tappen en dank zij uitstekende goals van A. Jon- gepier werd het na 25 minu ten 11 en kort daarop zelfs 2—1. Na half-time had Scarbo rough de vrij straffe wind mee, maar dit kon niet verhinde ren, dat de score nog in het voordeel van Middelburg werd opgevoerd tot 41, eerste doordat de rechtshalf Hughes toen de druk op het Scarbo- roughdoel wat al te sterk werd, niets beters wist te doen dan in eigen goal te koppen, en daarna door een prachtig doelpunt van A. Carol, die de bal uitstekend aangegeven kreeg van De Rooy. Dat wettl de Engelsen blijk baar te erg. Zy zetten alles op alles en wisten zowaar de achterstand nog in te lopen tot 43, dank zij goede goals van Mc. Kinley en Hall. Met Scarborough sterk in de meerderheid kwam het einde van deze prettige wed strijd, welke door plm. 2000 bezoekers werd bijgewoond. PICKERING WON IN VLISSINGEN. Voor de wedstrijd E.M.M. Pickering in Vlissingen was de belangstelling, waarschijnlijk door de concurrentie van de „Boulevard-race", heel wat minder groot. Tbch was het ook hier een alleszins interes sante ontmoeting. Er werd wel wat fors gespeeld maar aan spanning ontbrak het niet De Engelsen speelden tech nisch en tactisch beter en verdienden deshalve de over winning. Hun eerste doelpunt kwam reeds na vijf minuten, toen Morrisson van de vleugel een schot loste dat in het uiterste hoekje van het doel verdween. Tien minuten voor het einde werd het 0—2 door Lack, nadat de E.M.M.-keeper wegens een blessure het veld had moeten verlaten, en in de laatste minuten gelukte het de Vlissingers zowaar nog door Millenaar een tegenpunt te scoren. DE BOKSWEDSTRIJDEN Naar aanleiding van de in omloop zijnde geruchten, dat de bokswedstrijd VlissingVt Scarborough a.s. Donderdag geen doorgang zou vinden, kunnen wij het volgende be richten. De Engelse Bok9bond heeft in verband met het gesloten seizoen de toestemming voor de wedstrijd geweigerd. On derhandelingen met Londen zijn echter op het ogenblik gaande en men verwacSt gun stige resultaten. Mocht onverhoopt de toe stemming geweigerd blijven, dan zal een volledige steden- ontmoeting VlissingenBer- fen op Zoom worden ingelast. Ir- zal dus in elk geval een volledig boksprogramma wor den verwerkt. De Nederlandse verliezen op 30 Augustus bedroegen 6 doden en 13 gewonden. Radio Fort de Koek zendt bedreigin gen uit aan de bevolking in de bevrijde gebieden. Het republikeinse actiecom muniqué meldt gevechten op Madoera, voorts acties ter zee bij Kèta Radja en Bireuen (Atjeh). ONDERGRONDSE ACTIES. Uit Palembang wordt ge meld, dat door de radio- en fluistercampagne vele repu blikeinse ambtenaren in het bevrijde gebied niet durven voortgaan met hun arbeid. Een twintigtal leiders van de anti-Nederlandse campag ne zijn uit het gebied van Pa lembang verbannen. Nog meer zullen volgen. Burgerdienstplicht is inge voerd om te voorkomen, dat de nodige arbeidskrachten zullen ontbreken. Uit Bandoeng wordt ge meld, dat het onderdistricts hoofd van Rantakolang door de T.N.I is vermoord in zijn huis. Volgens een republikeins bericht uit Batavia zou Joe- soef Wibisono, voormalig vice- minister van econ. zaken, door de Nederlandse autoriteiten gearresteerd zijn. ARRESTATIES IN DE REPUBLIEK. Thans is te Batavia be kend geworden, dat op last van de Republikeinse rege ring enkele dagen geleden zijn gearresteerd de Mang- koenegoro VIII (zelfbe stuurder van het Mangkoe- nehoro'se rijk in Midden- Java) met zijn zuster ën acht familieleden. Voorts werd gearresteerd de Soe- soehoenan van Solo (Pa- koeboewono XH) met zijn moeder en zijn zuster. AANSPORING TOT MOORDEN. Bekend is geworden, dat generaal Moestopo op 17 Aug. een telegram zond aan dê commandant van de 17de di visie om „het uitmoorden der Nederlanders op alle wijzen te intensiveren." DE CONSULS. Maandagmiddag heeft te Batavia een bijeenkomst plaats gehad van de buiten landse consuls-generaal. Aneta vernam, dat de Brit se consul-generaal nog steeds geen instructie heeft ontvangen. De bijeenkomst werd belegd op initiatief van de Amerikaanse con sul-generaal. Volgens het republikeinse persbureau Antara heeft de regering van de republiek een uitno diging aan de consuls van China, Frankrijk, de Ver enigde Staten, Australië en België gezonden voor een bezoek aan Djocja in ver band met de besluiten van de Veiligheidsraad. COMMISSIE VAN DRIE. Officieel wordt medege deeld: Ingevolge de uitnodiging van de Veiligheidsraad, om een land aan te wijzen, dat bereid is zitting te nemen in de commissie van drie, bedoeld in het tweede lid van de Amerikaanse resolu tie, welke door de Veilig heidsraad werd aangeno men, heeft de Nederlandse regering zich tot de Belgi sche regering gewend. De Belgische regering heeft Maandag het verzoek van Nederland, om in deze commissie zitting te nemen, aanvaard. SCHOENENBON OP NUMMER 6. Op plaatselijk door de Dis- tributiedienst bekend te ma ken dagen zal in het tijdvak van 2 tot en met 27 Septem ber eex schoenenbon naar keu ze worden verstrekt aan hen, wier stamkaartnummer ein digt op het cyfer ZES, voor zover de bon 612 zich nog aan liun Inlegvel bevindt. Tevens zal in genoemd tijd vak aan kinderen geboren in de maand September van één der jaren 1932 tot en met 1945, alsmede aan kinderen geboren in de maand Novem ber van het jaar 1946, een schoenenbon worden verstrekt van de soort en maat als overeenkomt met leeftijd en geslacht van bet kind. Hierbij zal bon 604 van het inlegvel worden verwijderd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 1