Brandstoffen-conferentie in de Ridderzaal Sport en wedstrijden Kcxppac en lid gcudscliip Scclsler PREDIKBEURTEN LEZERS SCHRIJVEN.. 5 maanden hoogspanning Walcheren 't Is maar'n weet. Militair Gezag 1948 word een jaar, waarin „toevallig" een grote reeks van herdenkingen vallen, niet alle even belangrijk, doch ver schillende hebben toch. de al lergrootste betekenis. Natuur lijk staat bovenaan het 50-ja- rigr regeringsjubileum van ón ze Koningin, klaar voorts is daar de herinnering aan 1648, toen te Mlinster een einde kwam aan de befaamde wor steling tegen Spanje. Ook is 1848 voor on9 land hoogst-ge_ wichtig geweest vanwege de vestiging der parlementaire democratie, toen Thorbecke's strijd bekroond werd met een nieuwe grondwet die ons par lement waarde en inhoud kwam geven. Dit zijn enkele hoogte punten in onze vaderlandse geschiedenis, welke In het ko mende jaar een waardige her denking zullen vinden en naar wij allen hopen in minder zor gelijke omstandigheden dan we thans beleven. Dat 't nu hoogtij is voor historici en allen, die gaarne herdenkingsboeken schrijven en samenstellen lLgt voor de hand, de stof ligt voor het op scheppen. Het schijnt, dat 't enthousiasme in die richting aanstekelijk werkt en mede stimuleert in een richting, die of een glimlachje om de mond tovert, óf de wenkbrauwen dóet fronsen. Op het gebied der gedenkboeken verschijnen in de regel exemplaren, die werke lijk wel aftrek vinden, maar wat het meest-bekende, doch minst „gelezen" dagblad de Nederlandse Staatscourant" kort geleden aankondigde in zijn overigens zeer officiële en weinig variabele advertentie rubriek, zal vermoed ik ook bij hartstochtelijk histo risch voelenden niet dadelijk vlammend enthousiasme wek ken. Binnenkort zal men name lijk in de gelegenheid zijn een vaderlands tientje veil te heb ben voor.... (u raadt het nooit!) een „Gedenkboek Mi litair Gezag". Ik heb zo'n idee, dat heel Nederland met graagte in schrijft om nog eens die leuke, gezellige periode door te ma ken! Het was stellig buitenge woon nodip- in deze tijd van papierschaarste een flink aan tal riemen beschikbaar te stel len voor dit schone doel. Om over de kosten nu maar te zwijgen. Geld speelt voor zulke dingen immers geen rol Twee Amerikaanse vlleg- instructeurs, die in twee Piper cup-machines een tocht rond de wereld maken, zyn Vrijdag op het vliegveld Ypenburg by Den Haag geland. VOETBAL NEDERLANDSE STUDENTEN VERSLAGEN. Het Nederlandse studenten voetbal elftal werd by de Aca demische wereldspelen in Pa rijs in de halve finale door Egypte verslagen met 40. De Nederlanders hebben een uitstekend spel te zien gege ven maar werden op het laatst te vermoeid, waardoor de ver dediging zwakker werd en de Egyptenaren in de laatste mi nuten de kans kregen achter elkaar vier doelpunten te ma ken. De finale zal nu Zaterdag gespeeld worden tussen het Franse en het Egyptische elf tal. WIELRENNEN RONDE VAN SAS VAN GENT. De „Ronde van Sas" die ter gelegenheid van de viering van het 400-jarig bestaan van Sas van Gent zal worden verreden, beloofd iets enigs te worden op wielrengebied! Behalve de verzekerde deel name van wereldkampioen Middelkamp en vele andere Nederlandse renners, zijn ook de officiële inschrijvingen bin nengekomen van het in Zee land alom bekende trio, Van Beek, de Vries en Smits! Deze drie renners die op 3 Augus tus aan het wereldkampioen schap te Reims hebben deelge nomen en daar een schitteren de prestatie hebben geleverd, zijn nu naar de beroepsrenners overgegaan. In Reims werd van Beek 3e, de Vries en Smits 12e. Heel Z._Vlaanderen zal zich ongetwijfeld opmaken, om het drietal 'dat dit jaar ook vooral in ons gewest zulke triomfen wist te behalen, het eerste treffen met de „grote bazen" in Sas bij te wonen. ATHLETIEK ZEEUWSE PLOEQ NAAR KORTRIJK. Zondag a.s. zal de Zeeuwse athletiekploeg de strijd aan binden te Kortryk (België) met de Belgische districten Oost- en West-Vlaanderen. Dit is de laatste van de serie ont moetingen welke dit jaar met diverse andere districten en verenigingen plaats vonden. De ontmoeting ZeelandOost en West-Vlaanderen vond ook reeds voor de oorlog plaats, zo dat de traditie weer in ere hersteld wordt. Laten we hopen, dat de Zeeu wen het er in deze Wedstrijd beter af zullen brengen, dan in de voorgaande, waar wel enige persoonlijke successen werden behaald, maar over de gehele linie toch gevoelige verliezen werden geleden. Russen vergassen de kolen ondergronds. Aan de internationale „Fuel economy conference" welke van 2 tot en met 9 September in het Palace hotel te Scheve- ningen zal worden gehouden, zullen ruim 30 landen deelne men, met in totaal ongeveer 500 vertegenwoordigers. Op deze conferentie, welke een eerste „sectional meeting" is van de „World power con ference" zullen 89 wetenschap pelijke rapporten behandeld worden, welke een basis voor de discussies zullen vormen. Daaronder bevinden zich 4 rapporten over industriële toe passing van de atoom-energie. Over dit onderwerp zal de Ne derlandse prof. G. J. Sizoo voorts een lezing houden. Ook door Sovjet-Rusland, dat een zevental vertegenwoordigers naar deze conferentie zal af vaardigen, zijn enige rappor ten toegezegd. Ir. G. J. Th. Bakker, die het congres zal presideren, deelde mede, dat deze „sectional mee ting" tot onderwerp heeft de brandstoffeneconomie. Ir. Bakker wees erop, dat bij de gasvormige brandstoffen zowel het natuurlijke gas als het gefabriceerde gas behan deld worden. Het verwerken van kolen tot gas is op het ogenblik de meest efficiënte wijze, om met de in de kolen aanwezige energie om te sprin gen. In dit verband wees ir. Bakker ook op het belang van het winnen der nevenproduc ten. Men is zelfs reeds over gegaan tot ondergrondse ver gassing der kolen. Op dit ge bied schijnt Rusland het verst gevorderd te zijn. Minister dr. G. W. M. Huys- mans, onder wiens bescherm heerschap deze conferentie staat, zal de 500 deelnemers op de openingszitting, Dinsdag 2 September a.s. in de Ridder zaal, toespreken. DUIVENSPORT Door de ver. van postdui- venhouders te Souburg werd een wedvlucht gehouden uit Noyon (212 km). Ie, 5e en 6e J. Francois, 2e J. Clarisse, 3e J. Meulmeester, 4e J. Mari- nisse, 7e J. Minneboo, 8e J. Pothuizen, 9e L. Marinisse, 10e W. Wouters. De wisselbeker 1947 werd gewonnen door J. Francois. üfficieele Publicaties. Gemeente Vlissingen. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat voor kinderen beneden de leeftijd van 2 jaar op 2 Sept. tussen 15 en 16 uur, in het ziekenhuis „St. Joseph" en op 4 Sept. tussen 15 en 16 uur, in het gebouw Havendorp 609, gelegenheid bestaat tot kos teloos inenten en herinenten tegen pokken. Tevens bestaat voor volwassenen gelegenheid zich tegen pokken te laten herinenten. Men wordt verzocht het trouwboekje mee te brengen. AANVANG LESSEN OPEN BARE LAGERE SCHOLEN. B. en W. van Vlissingen brengen ter kennis van belang hebbenden, dat de lessen aan de O. L. Scholen aanvangen op 3 Sept. a.s. volgens onder staand schema: School A. (Wnd. hoofd Mej. E. Dekker), schoolgebouw aan de B. Ewoutstraat. Klasse IV half elf, andere klassen half negen. School B. (Hoofd de heer P. A. Bil). Klasse I, schoolgebouw aan de Breestraat, half negen; Klase II, schoolgebouw aan de Coosje Buskenstraat (Op. U.L. O.) half negen; Klasse III, schoolgebouw aan de B. Ewout straat, half negen; Klasse IV, schoolgebouw aan de B. Ewout straat, half elf; Klasse V, schoolgebouw aan de B. Ewout straat, half negen; Klasse VI, schoolgebouw aan de B. Ewout straat, half twee. School C. (Hoofd de heer J. W. G. Leef lang)Klasse I, schoolgebouw aan de B. Ewout straat, half negen; Klasse II, schoolgebouw aan de B. Ewout straat, half negen; Klasse III, schoolgebouw aan de B. Ewout straat, half elf; Klasse IV, schoolgebouw aan de B. Ewout straat, half negen; Klasse V. schoolgebouw aan de B. Ewout straat, half elf; Klasse VI, schoolgebouw aan de B. Ewout straat, half negen. School D. (Hoofd de heer J. Oosterling). Alle klassen half negen schoolgebouw aan de Sottegemstraat. School E. (Hoofd de heer G. van de Kreke). Alle klassen half negen schoolgebouw van de R.H.B.S. aan de Brouwe- naarstraat. Openbare U.L.O. (Hoofd de heer J. Waverjjn). Alle klas sen 9 uur, schoolgebouw aan de Coosje Buskenstraat. DETAILLISTEN. De directeur van de distri butiekring Middelburg maakt bekend, dat het kringkantoor en de agentschappen op 1 Sept. a.s. de gehele dag zullen zyn gesloten. Slagers, bakkers en tabaks- grossiers moeten hun distribu tiebescheiden op 2 Sept. a.s. inleveren. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 29 Aug.: Democraat van Antwer pen. Vlissingen vertrokken 28 Aug.: Mulan n. Maassluis, Ja- coba n. Ipswich; 29 Aug.: De mocraat n. Belfast. Gepasseerd van Antwerpen 28 Aug.: Lorentz v. Le Havre; 29 Aug.: Alwalci v. Rotterdam; Oranje v. Rotterdam, Nyen- burg v. Rotterdam. Gepasseerd naar Antwerpen 28 Aug.: Albatros n. zee. Winsum n. Porto Rico; 29 Aug.: Virgo n. Oslo 7. „Kijk goed!" zei Signor Rivaldi. Ziet U daar dat kleine onbetekenis-duidende eiland, Signor Capitan© Dat kleine par- le moeren vlekje op deze kaart? Wel, luisterrr goed! Daar vlak neven naast moet drrrie honderrrd jarrren geleden een schip gezonkt zijnHet schip „Poolsterrr" vol met goud, signor Capi- tano! Hoorrrt U goed? vol met goud! Nu ga ik dat schip zoekenik worrrd rrrrykste man van de wereld, let op myn woorrrrd! En U mag mij helpen te vin den!" De Maat keek nieuwsgierig om een hoekje en zag tot zijn verbazing dat Signor Rivaldi Kappie omhelsde en zicH toen weer geestdriftig over de kaart boog. „Het gouden schip „Poolster", herhaalde 1 signor Rivaldi juichend. -„Morrrrgen vrrroeg verrrrtrrrekken wy!" Uitreiking Bonkaarten 11e en 12e periode 1947, tabaks-, ver snaperingen- en gecombineerde kaarten. De directeur van de Distri butiekring Middelburg maakt bekend, dat te Middelburg de uitreiking van bovenstaande bonkaarten zal geschieden van 2 t.m. 8 Sept. a.s. volgens on derstaand schema: 2 Sept. letters A. B en C; 3 Sept. letters D, E, F, G en H; 4 Sept. letters I, J, K en L; 5 Sept. letters M, N, O, P en Q; 6 Sept. letters R en S; 8 Sept. letters T, U, V. W, X, IJ en Z; 9e Sept. zelfverzor- gers. De uitreiking zal geschieden in de Bogardzaal, welke dage lijks geopend zal zijn van 9.15 11.45 en van 13.4516 uur. 6 Sept. alleen van 9.1511.45 uur. Zelfverzorgers worden zo veel mogelyk persoonlijk opge roepen. Mede te brengén stamkaar ten met de geldige bonkaar ten. De na-uitreiking zal op een nader te bepalen datum ge schieden. VUILNISPARK VLISSINGEN. Wèl of niet vuilnismannen naar Walcheren. Het waren in teressante artikelen, die de P. Z.C. Maandag 25 en Dinsdag 26 Augustus publiceerde. En mis schien heeft Ir. Gerber wel ge lijk! Waar gebouwd wordt, daar is rommel. Maarals bewoner van het eenmaal zo schone Villapark te Vissingen heb ik mij wel eens afge vraagd: „Wordt de vuile boel op afdoende wyze opgeruimd?" Eerst gingen de gerooide bomen wég. Niet alle Ineens, dat zou tè economisch zijn. Toen kwamen er werklieden, die vol ijver de vuilnishopen aan de kanten der wegen gin gen ruimen. En nu zou ieder normaal mens denken: Ze rui men alle hopen op, maar deze mens wist er niets van. Men ging ook van kleine hopen gro te hopen maken.Resultaat: Broeinesten van ongedierte, onfris gezicht en bij storm een verstrooiing van déze vuilnis hoop. Kijk, als men dit gestuntel ziet. dit verknoeien van tijd en geld, danenfin het oordeel is aan U. Kom een9 kijken, maar pas op de boomstronken en vuilnishopen. B. ZONDAGSDIENST ARTSEN EN APOTHEKEN. Te Middelburg heeft Znodag dienst de heer W. Feikema, arts, Dam 16, tel. 2993, te Vlissingen de heer L. B. Boone, arts, Badhuistraat 24, tel. 602. Te Middelburg is Zondag en de avonden en nachten van de volgende week geopend de apotheek v. d. Harst, Korte Delft 12, tel. 2789; te Vlissin- §en, de apotheek Engering, ingel. door TjEERD ADEMA 124 „Het moet fantastisch zijn", zei de oude dame. „Zo'n par ticuliere tuin is een kostbaar bezit. Ik heb meneer moeten beloven, dat ik hem binnen kort eens zal bezoeken. Och, meneer Van Linschoten, wilt u alsublieft voor my meneer's naam en adres nog eens note ren?" „Natuurlijk, mevrouw", be loofde Hans en dadelijk daar op werd hij in beslag genomen door jonkheer Stinla van Sex- bierum, die niet uitgepraat raakte over de bezittingen van die oude heerhoe heet meneer toch ook weer?... die hem verteld had, dat hij elke middag in zijn bibliotheek doorbracht. Neen maar een bibliotheek met vri .vel alle klassieken, talloze na slagwerken. studiemateriaal, op elk gebied en een collec tie belletrie, enorm gewoon weg, duizenden boeken en van alles wat er nieuw uitkwam moesten twee, drie exempla ren onmiddellijk by de collec tie gevoegd worden. „Ik wist niet, dat iemand zich zoo'n luxe kon permitte ren", zei hij verrukt. „Meneer is een beetjeehex centriek, als ik het zeggen mag, maar ongetwijfeld een litterair man en hty moet wel puissant rijk zijn, dat hij zich een dergellijke weelde kan veroorloven. Je kunt je zoiets haast niet voorstellen." „Inderdaad", zei Hans, een beetje geforceerd glimlachend. Zij bleven even in geani meerd gesprek en de muziek liet zich opnieuw horen. Jonk heer Stinia geleidde Irma naar de dansvloer en Hans boog voor de jonge vrouw van een industrieel, die een uitsteken de partner bleek en onder het dansen lachend z\jn welge meende complimentjes afweer de. Tegen elf uur kwam de heer Van Neyenstein, met me vrouw Hoogvorst aan de arm, naar Hans en Irma, die juist van plan waren, door een der openstaande deuren een klei ne excursie in de tuin te on dernemen. Irma keek naar haar moe der. Wat was die nog jong en elegant en hoe magnifiek kwam haar figuur uit in de nieuwe avondjapon, welke zij expresselyk voor deze soiree had laten maken. „Moeder", zei ze en streel de even onopvallend de blan ke arm, die op het zwart van de rokmouw naar haar toege wend was. Moeder en dochter keken elkaar aan en in beider glin sterende ogen lagen vraag en antwoord besloten. „Ben Je gelukkig? Zo gelukkig als ik ooit dacht te zullen worden." Glimlachend keek de heer Van Neyenstein naar het ver loofde paar. „Kinderen", zei hy, „ik wil niet onbeleefd zijn tegenover jullie introducé's, maar 't wil mij voorkomen, dat jullie vriend Dirk langzamerhand naar zijn slaapkamer moet ge dirigeerd worden. Ik werd zo juist aangesproken door kolo nel Woelders, die een praatje met hem gemaakt had. Hij vroeg of die oude heer met die renstallen werkelyk gepa renteerd was aan generaal Karei van der Heyden, die commandant van het Invali denhuis „Bronbeek" geweest is. Ik geloof, dat het wel aan beveling verdient als jullie hem ik bedoel natuurlijk Jullie vriend met een zoet lyntje naar zijn bed loodst." „Over een kwartier ligt hij onder de woi", beloofde Hans lachend. „Kom Irma, we gaan hem naar zyn slaapkamer brengen." Ze liepen ais twee gelukki ge kinderen, hand aan hand, en de ouderen keken hen glim lachend na en bedachten, dat deze verbintenis hen allen tot zegen zou blyken. Ouwe Dirk za* in de kleine salon nog altjjd op de canapé en had op hot moment, dat Hans en Irma binnenkwamen, maar één toehoorder, de jonge meneer Van der List, die met belangstelling naar zjjn expli caties luisterde. „Ik kan uwe opvattingen vol komen delen", zei hij beleefd, „maar u zult m(J moeten toe geven, dat het toch hoog tijd werd, dat er 'n halt werd toe geroepen aan alle holle rheto- riek, aan alle valse beeld spraak waaraan zo vele ac teurs zich in het laatst van de negentiende eeuw hebben be zondigd. U kunt zich toch vol komen de gevoelens van de Mannen van Tachtig inden ken, nietwaar?" „Natuurlijk", zei Dirk. „Als u nagaat, dat ik bijna negen en-zeventig ben, dan begrijpt u wel, dat ik precies weet wal 't te betekene heb." „Ach", zei de heer Van der List, „u badineert." „Wat doe ik?" vroeg Dirk verbaasd. „U maakt er maar een grapje van", zei de heer Van der List. „Mogen wij de heren even storen?" vroeg Hans. die het tyd vond om tussenbeiden te komen. „De kwestie is name lijk, dat wij onze bejaarde vriend hier voor een tocht naar zijn slaapkamer komen afhalen, 't Is een drukke dag voor hem geweest en om deze tijd." „Natuurlijk, natuurlijk", zei de heer Van der List op staande. Hij boog voor Irma. ?;af beide heren een hand en iet het drietal alleen. „Hoe gaat 't, professor? vroeg Hans glimlachend. „Hé, Driekus" riep Dirk te gen een bediende, die met een blad vol glazen voorbijging. „Geef my nog zo'n glasie van dat suikerwater." Hans wenkte de man dat hii maar moest doorlopen. „Hoor eens, Dirk", zei Hans, „je hebt minstens drie glaz-en gedronken en die Fran se brandewijn is heelemaal geen suikerwater. Vannacht zou je d'r last van krijgen. Geel ons nou allebei een arm, dan zullen we je naar je slaapka mer brengen." Dirk liet zich ophijsen en wandelde langzaam tussen hun steunende armen. (Wordt vervolgd). Ned. Herv. kerk: Aagteker- ke: 10 ds. Otte( 2.30 Arne- muiden: 10 en 2.30 dhr. Smit. Biggekerke: 10 en 2 ds. Witte- veer; Gapinge: 10 ds. Valeton; Grijpskerke: 10 en 2.30 ds. v. Loon; Kleverskerke: 6 ds. Ot- te; Meliskerke: 2.30 ds. Spij kerboer; Middelburg: Oostkerk 10 ds. Don, 7 hulppr. Janse, Concertzaal 10 Jeugddienst dhr. Gordeau, Engelse kerk 9.30 ds. v. Voorst Vader; O.- FILMS VAN DE WEEK Alhambra - Vlissingen. Hol lywood heeft een romantische episode uit de strijd van ons Hollanders tegen de Spanjaar den verfilmd onder de titel „Barracuda, de boekanier" en zulks nog wel in technicolor. Het is een rolprent geworden in 't genre van „De Zeehavik", waar vooral de liefhebbers van veel actie en spannende gevechten op zee met genoe gen naar zullen kijken. Mau reen O'Hara, Walter Slezak en Paul Henreid spelen de hoofdrollen, onder regie van Frank Borzage. Van Dinsdag af een dolle klucht met het duo Abbott en Costello, „Gekke touristen", waarin echt Amerikaanse grappen als een trommelvuur op de geamuseerde toeschou wers worden afgeschoten. Luxor - Vlissingen. De film „Jack London" is een weer gave van het avontuurlijke en romantische leven van deze "bekende schrijver, die de we reld veroverde met zijn boe ken. Hier en daar is zij wat overdreven, doch het geheel is boeiend en tevens zeer goed gespeeld door Michael O'Shea en Susan Hayward en kundig in scène gezet door Alfred Santell. Van Dinsdag af een oude klucht van Laural en Hardy, die bij de jonge generatie zal inslaan: „Zet je zorgen opzij". Rechtbank Middelburg Door de Arrondissements rechtbank te Middelburg wer den in de zitting van Woens dag 27 Aug. de volgende von nissen uitgesproken. J. v. d. H., 33 jaar, ambte naar Inv. en Ace. te Nieuw- Namen, had op verschillende tijdstippen in 1947 tc Nieuw- Namen als waarnemend ont vanger van het grenskantoor aldaar giften van geld aange nomen van Ch. L. F. K. Hy werd veroordeeld tot 5 maanden gevangenisstraf met aftrek voorarrest. Ch. L. F. K„ 39 jaar, smid te Nieuw-Namen, werd ver oordeeld tot 4 maanden gevan genisstraf met aftrek voorar rest. M. J. M. van Z„ 23 jaar, bakker te Tilburg, werd we gens diefstal van een rijwiel veroordeeld tot 1 jaar gevan genisstraf met aftrek voorar rest. en W.-Souburg: 8.30 ds. Spy- kerboer, 7 ds. Aalbers; Oost- kapelle: 10 en 7 ds. Richard; Ritthem: 10,30 ds. Spijkerboer. 2.30 ds. Hartjes; Vlissingen: St. Jacobskerk 10 ds. Hartjes, 5 ds. van Loon, Havendorp 10 ds. Aalbers (H. D.); Vrouwenpol der: 2 ds. Valeton; Westkapel- Ie: 9.30 leesd., 2.30 ds. Aalbers; Zoutelande: 9.30 en 7 ds. Oost. hoek. Eglise Walionne: Middel burg: Dimanche le 31 aoüt k 11 h. du matin dans l'Eglise anglalse: Monsieur le Pasteur J. Risseeuw de Mérindol (Vau- cluse Gieref. kerk: Arnemulden: 10 en 2.30 ds. Veldhuyzen; Domburg: 11 leesdienst, 3 ds. S-cheele; Gapinge: 9.30 en 4 ds. Bloemkolk; Grijpskerke 10 en 2.30 dienst; Koudekerke 9.30 leesdienst, 4.30 ds. Veld kamp; Meliskerke: 9.30 en 2.30 ds. van Nes: Middelburg: Hofplein 9.30 ds. Veldkamp, 5.30 dhr. Lammens, Noorder- kerk 9.30 dhr. Lammens, 2.30 ds. Veldkamp; O.- en W.-Sou burg: 10.15 en 2.45 ds. v. d. Berg; Oostkapelle: 10 en 2,30 ds. Deenik: Serooskerke: 10 leesdienst, 2.30 dhr. Lam mens; St. Laurens: 10 en 2.30 ds. Hindriks; Veere: 9.30 lees dienst, 6.30 ds. Veldhuyzen; Vlissingen: 9.30 en 5 ds. de Boer; Vrouwenpolder: 9.30 ds. Dorst 2 ds. Bloemkolk; West- kapelle: 9.30 ds. Scheele, 2.30 leesdienst. Geref. kerk ex art. 31. Mid delburg: 2 en 7 ds. Krytenburg (H. A. en Dankz.)O., en W.- Souburg: 10 en 4 ds. Sollie (H. A. en Dankz.). Zoutelan de: (De Ark): 10 ds. Krijten- burg. Geref. gem.: Aagtekerke: 9.30, 2 en 6 Leesd.; Middel burg: 9.30, 2 en 6 stud. Diele- man; Oostkapelle: 10 en 2.30 Leesdienst; Westkapelle: 11 en 4.30 Leesdienst. Ghr. Geref. kerk: Middel burg: 10 en 3 ds. Rrjksen; Vlis singen: 9.30 en 5 ds. de Bruy- ne. Ev. Liïth. gem.: Middelburg: 7.30 ds. Nolte: Vlissingen: 10 ds. Nolte. 7 ds. Stol (H.A.). Doopsgez. gem.: Middelburg: 10.15 ds. M. de Boer. Leger des Hells: Vlissingen: 10 en 7.30 Kapt. Krommen hoek; Middelburg: 10 en 7-30 Adj. Bos^hardt. Amsterdamse beurs N.I. Handb. Ned.H.Mij. A.K.U. Calvé Fokker VL Unilever Ned. Ford Ned. Kabel Philips Billiton Kon. Petr. Amst. Rubb. H.A. Lijn Scheepv. U. H.V.A. Deli B. Mij. 28 Aug. 29 Aug. B 101% 100 cv A 133 135 179 177 cv A 172 Mi 172% 205207 CV A 2941, j 297 !4 401402 300 302 370% 369 353 353 417% 416 140% 139% 203 204 183 182 225 225 129% 127% Als er van een glazen karaf enkele splinters afgesprongen zyn, dan kunt U dit verhel pen door de plaats met schuurpapier weer bij te po lijsten. Aan de vooravond van 3 vrije dagen bestond ten opzichte van de effectenbeurs geringe interesse en er waren dan ook maar weinig or ders ten uitvoer te brengen. Toch bestond er op de meeste afdelingen enige vraag en waar er byna geen aanbod was, waren de hoofdkoersen merendeels iets hoger dan de vorige slotnoteringen, waarbij zich echter geen opzienbaren de koersverschillen voordeden. tfadicprogramma's ZONDAG. Hilversum I: 8 Ber.; 8.30 Kerkdienst uit de Begijnhofka pel te Haarlem; 10 Hoogmis in de Parochiekerk van de H. Willebrordes te Steenderen; 12.15 In 't'Boeckhuys; 12.30 Lunchconcert; 13 Ber.; 13.20 vervolg lunchconcert: 14 Ierse volksliedjes; 14.30 Concert uit het Kurhaus te Schevenlngen; 15.25 Kon. Harmonie 's Herto- fenbosch; 16.30 Ziekenlof in et Moederhuis der Zusters Augustinessen te Delft; 17 Kerkdienst uit de Geref. kerk te Emmen; 18.30 Ned. Stryd-» krachten; 19 Orgelbespeling; 20.15 „Een nieuw leven", hoor spel; 21.15 „De Zilvervloot"; 22.30 Ber. Hilversum II: 8 Ber.; 10.30 Kerkdienst uit de Ned. Herv. kerk te Enschede; 12.03 Gra- mofoonmuziek; 12.40 Weesper mannenkoor; 13 Ber.; 13.50 De Spoorwegen spreken; 14.30 Staf muziekcorps: 15.15 Film praatje; 15.30 Pierre Palla; 15.50 The Skymasters; 16.30 Reportagedienst; 17.30 Haags capella-koor „Fidelio"; 17.50 Sandy Macpherson, orgel; 18.30 Gramofoonmuziek; 19 De erfenis van het zeewater; 20 Ber.; 20.15 Het omroep orkest: 21.15 „Handige troe ven", hoorspel; 22.30 Muziek mozaïek; 23 Ber. Maandag. Nationale feestdag. Hilversum I en Hilversum II: 7 Wilhelmus; 7.02 Gelukwens; 7.07 Ber.; 7.20 Vrolyk begin van de feestdag; 8 Wilhelmus; 8.07 Ber.; 8.20 Beiaardconcert; 8.45 Lichte gramofoonmuziek; 9.15 Ensemble Barcarolle; 9.45 Gramofoonmuziek; 10 Och tendwijding; 10.30 De Roman cers; 11 Over onze Koningin; 11.15 Licht trio concert; 11.45 Lof van Nederland; 12 De Gro ninger orkestvereniging; 12.30 Gelukwensen uit verschillende provinciën: 12.45 Koninklijke zangver.13 Ber.; 13.25 Radio- feestkrant; 14 Orgelspel; 14.15 Werken van Johann Sebastiaan Bach; 14.50 Wy willen Holland hoog opstoten in de vaart der volken; 15 Het Stradiva-sex- tet; 15.30 Gelukwensen uit verschillende provinciën; 16.30 Aansluiting met Davos; 17.30 Dolf van der Linden en zyn Metropóle-orkest; 18 Ber.; 18.4 5 Concert door de Kon. Militaire kapel; 20 Ber.; (De onderdelen van het progr. van 20.0524 worden in een an dere volgorde over Hilversum II uitgezonden): 20.05 Ons lied; 20.40 Dat ik mag weder keren; 21.10 Het Radio Phil- harm. ork.; 21.40 Toespraak door Prof. dr. R. Kranenburg; 22.25 Rommelpot der Historie; 22.45 Taptoe; 23.15 Ber. DINSDAG. Hilversum I: 7 en 8 Ber.; 10.15 Het koor „Motet en Ma drigal"; 11.40 Patricia Ross- borough, piano; 12.33 Luch- concert; 13 Ber.; 13.20 vervolg lunchconcert: 14.30 Onder ons; 15 Caroli Gibbons, piano en Reginald Foort, orgel; 15.30 Francisco Canaro en zijn Ar gentijns orkest; 16 De Zonne bloem16.45 Elck wat wils; 18 Volksliederenkwartet; 18.30 Ned. Strydkr.; 19.20 Paul Whiteman en zijn concertor kest; 20 Ber.; 20.20 Radio Philh. ork.; 21.30 Strydork. der Berliner Phllharmoniker; 22 Herbert Janssen zingt: 22.30 Ber. Hilversum II: 7 en 8 Ber.; 11 Werken van Ludwig Beet hoven; 12.32 Ons platteland; 13 Ber.; 14 Met naald en schaar; 15 Radio Matinée; 16.30 Grenadier Guards; 17 Het Lyra trio; 17.30 The Sky masters: 18 Ber.; 18.30 De duinen: 19.15 Het Nederlands Kamerkoor; 20 Ber.; 20.15'De voortrein vertrekt; 21.45 Con tact; 22.30 Annie Woud, alt en Johan Otten, piano; 23 Ber. Weerbericht OVERDRIJVENDE BEWOLKING. Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.I. te de Bilt, geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. In dc na-nacht opnieuw vor ming van nevel, mist of lage wolkenbanken, die in de och tend snel oplossen. Morgen overdag overdrijvende wolkenvelden, maar vrijwel overal droog. Weinig verande ring van temperatuur. Matige wind tussen Noord 'en Oost. ZON EN MAAN. Zondag 30 Augustus 1947. Zon: op 5.48, onder 19.32. Maan; op 20.01. onder 5.01. Maandag 1 September 1947. Zon: op 5.50, onder 19.30. Maan: op 20.15. onder 6.14. Dinsdag 2 September 1947. Zon: op 5.51, onder 19.28. Maan: op 20.28, onder 7.28. HOOG WATER LAAG WATER U-+NAP u. +NAP u.—NAP u. -NAP 31 Augustus. Vlissingen 1.54 1,96 14.07 1.89 8.17 1.88 20.46 2.21 1 September Vlissingen 2.30 2.02 14.38 2.00 2 September Vlissingen 3.02 2.10 15.11 2.07 8.40 1.87 21.21 2.28 9.20 2.00 21.50 2.33

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 3