Brandstoffen-conferentie in de Ridderzaal Sport en wedstrijden Kappic en lief gcuJschip Scolsler PREDIKBEURTEN LEZERS SCHRIJVEN.. 5 maanden hoogspanning Zeeuwsch-Vlaanderen. Schouwen en Duïvenland 't Is maar'n weet.,. Tholen. Militair Gezag! 1948 word een jaar, waarin „toevallig:" een grote reeks van herdenkingen vallen, niet alle even belangrijk, doch ver schillende hebben toch de al lergrootste betekenis. Natuur lijk staat bovenaan het 50-ja- rie regeringsjubileum van on ze Koningin. Maar voorts ls daar de herinnering aan 1648, toen te Münster een einde kwam aan de befaamde wor steling tegen Spanje. Ook is 1848 voor ong land hoogst-ge wichtig geweest vanwege de vestiging der parlementaire democratie, toen Thorbecke's strijd bekroond werd met een nieuwe grondwet die ons par lement waarde en inhoud kwam geven. Dit zi1n enikele hoogte punten in onze vaderlandse geschiedenis, welke in het ko mende jaar een waardige her denking zullen vinden en naar wij allen hopen in minder zor gelijke omstandigheden dan we thahg beleven. Dat 't nu hoogtij ls voor historici en allen, die gaarne herdenkingsboeken schrijven en samenstellen ligt voor de hand, die stof ligt voor het op scheppen. Het schijnt, dat 't enthousiasme in die richting aanstekelijk werkt en mede stimuleert in een richting, die óf een glimlachje om de mond tovert, de wenkbrauwen doet fronsen. Op het gebied der gedenkboeken verschijnen in de regel exemplaren, die werke lijk wel aftrek vinden, maar wat het meest-bekende, doch minst „gelezen" dagblad de ..Nederlandse Staatscourant" kort geleden aankondigde ln zijn overigens zeer officiële en weinig variabele advertentie rubriek, zal vermoed ik ook bij hartstochtelijk histo risch voelenden niet dadelijk vlammend enthousiasme wek ken. Binnenkort zal men name lijk In de gelegenheid zijn een vaderlands tientje veil te heb ben voor.... (u raadt het nooit!) een „Gedenlkboek Mi litair Gezag". Ik heb zo'n idee, dat heel Nederland met graagte In schrijft om nog eens die leuke, 'gezellige periode door te ma ken! Het was stellig buitenge woon nodig in deze tijd van papierschaarste een fünk aan tal riemen beschikbaar te stel len voor dit schone doel. Om over de kosten numaar te zwijgen. Geld speelt voor zulke dingen immers geen rol Twee Amerikaanse vlieg- Instructeurs, die in twee Piper cup-machines een tocht rond de wereld maken, zgn Vrijdag op het vliegveld Ypenburg bij Den Haag geland. voetbal NEDERLANDSE STUDENTEN VERSLAGEN. Het Nederlandse studenten voetbal elftal werd bjj de Aca demische wereldspelen in Pa rijs in de halve finale door Egypte verslagen met 40. De Nederlanders hebben een uitstekend spel te zien gege ven maar werden op het laatst te vermoeid, waardoor de ver dediging zwakker werd en de Egyptenaren in de laatste mi nuten de kans kregen achter elkaar vier doelpunten te ma ken. De finale zal nu Zaterdag gespeeld worden tussen het Franse en het Egyptische elf tal. WIELRENNEN RONDE VAN ZEELAND. Bij de ronde van Zeeland blijken behalve de Jager nog meer .Zeeuwse renners de eind streep gepasseerd te zijn, nl. van Nieuwenhuizen uit Krui- ningen als 36-ste en de Kau- wer uit Hulst als 42-ste. RONDE VAN SAS VAN GENT. De „Ronde van Sas" die ter gelegenheid van de viering van het 400-jarig bestaan van Sas van Gent zal worden verreden, beloofd iets enigs te worden op wielrengebied! Behalve de verzekerde deel name van wereldkampioen Middelkamp en vele andere Nederlandse renners, zgn ook de officiële inschrijvingen bin nengekomen van het in Zee land alom bekende trio, Van Beek, de Vries en Smits! Deze dirie renners die op 3 Augus tus aan het wereldkampioen schap te Reims hebben deelge nomen en daar een schitteren de prestatie hebben geleverd, zijn nu naar de beroepsrenners overgegaan. In Reims werd. van Beek 3e, de Vries en Smits 12e. Heel Z._Vlaanderen zal zich ongetwijfeld opmaken, om het drietal dat dit jaar ook vooral in ons gewest zulke triomfen wist te behalen, het eerste treffen met de „grote bazen" in Sas bii te wonen. athletiek ZEEUWSE PLOEG NAAR KORTRIJK. Zondag a.s. zal de Zeeuwse athletiekploeg de strijd aan binden te Kortrijk (België) met de Belgische districten Oost- en West-Vlaanderen. Dit is de laatste van de serie ont moetingen welke dit jaar met diverse andere districten en verenigingen plaats vonden. De ontmoeting ZeelandOost en West-Vlaanderen vond ook reeds voor de oorlog plaats, zo dat de traditie weer in ere Russen vergassen de kolen ondergronds. Aan de internationale „Fuel economy conference" welke van 2 tot en met 9 September in het Palace hotel te Scheve- ningen zal worden gehouden, zullen ruim 30 landen deelne men, met in totaal ongeveer 500 vertegenwoordigers. Op deze conferentie, welke een eerste „sectional meeting" is van de „World power con ference" zullen 89 wetenschap pelijke rapporten behandeld worden, welke een basis voor de discussies zullen vormen. Daaronder bevinden zich 4 rapporten over industriële toe passing van de atoom-energie. Over dit onderwerp zal de Ne derlandse prof. G. J. Sizoo voorts een lezing houden. Ook door Sovjet-Rusland, dat een zevental vertegenwoordigers naar deze conferentie zal af vaardigen, zijn enige rappor ten toegezegd. Ir. G. J. Th. Bakker, die het congres zal presideren, deelde mede, dat deze „sectional mee ting" tot onderwerp heeft de brandstoffeneconomie. Ir. Bakker wees erop, dat bij de gasvormige brandstoffen zowel het natuurlijke gas als het gefabriceerde gas behan deld worden. Het verwerken van kolen tot gas is op het ogenblik de meest efficiënte wijze, om met de in de kolen aanwezige enérgie om te sprin gen. In dit verband wees ir. Bakker ook op het belang van het winnen der nevenproduc ten. Men is zelfs reeds over gegaan tot ondergrondse ver gassing der kolen. Op dit ge bied schijnt Rusland het verst gevorderd te zgn. Minister dr. G. W. M. Huys- mans, onder-wiens bescherm heerschap deze conferentie staat, zal de 500 deelnemers op de openingszitting, Dinsdag 2 September a.s. in de Ridder zaal, toespreken. hersteld wordt. Laten we hopen, dat de Zeeu wen het er in deze wedstrijd beter ai zullen brengen, dan in de voorgaande, waar wel enige persoonlijke successen werden behaald, maar over de gehele linie toch gevoelige verliezen werden geleden. uUIVENSRORl WEDVLUCHTEN. De Concoursbond „Zuid-Be veland" hield een wedvlucht uit Noyon. De uitslag luidt: 1 C. v. Bremen, 's-Heeren- hoek; 2 L. Baart, Goes; 3. J. Zwartepoorte, Goes; 4 T. San ders, Schore; 5 en 6 P. C. Kerkhove, Goes; 7 J. Thole- naar, 'a-Heer Hendrikskinde ren; 8 J. A. v. Lange velde, Krabbendyke; 9 J. Kuypers, Goes; 10 A. Boone, Kruinin- gen. Uitslag van de wedvlucht vanaf Noyon georganiseerd door de postduivenveren. O.W. T.B. te Kapelle op 24 Aug. 1947. 1, 13 M. Gijzel; 2, 11, 18 Joh. Nijsse; 3 G. Eversdyk; 4, 10 P. Schrijver; 5, 7 P. C. Bruin zeel; 6 A. Blok; 8 A. v. Driel; 9, 17 P. v. d. Vliet; 12, 14, 15 P. Vuyk; 16 M. Bruinooge. Door de ver. van postdui- venhouders te Souburg werd een wedvlucht gehouden uit Noyon (212 km). Ie, 5e en 6e J. Frangois, 2e J. Clarisse, 3e J. Meulmeester, 4e J. Mari- nisse, 7e J. Minneboo, 8e J. Pothuizen, 9e L. Marinisse, 10e W. Wouters. De wisselbeker 1947 werd gewonnen door J. Frangois. VUILNISPARK VLISSINGEN. Wèl of niet vuilmtamannen naar Walcheren. Het waren in. teressante artikelen, die de ,P. Z.C. Maandag 25 en Dinsdag 26 Augustus publiceerde. En mis schien heeft Ir. Gerber wel ge. lijk! Waar gebouwd wordt, daar is rommel. Maarals bewoner van het eenmaal zo schope Villapark te Vissingen heb ik rnjj wel eens afge vraagd: „Wordt de vuile boel op afdoende wijze opgeruimd?" Eerst gingen de gerooide bomen weg. Niet alle Ineens, dat zou tè economisch zijn. Toen kwamen er werklieden, die vol ijver de vuilnishopen aan de kanten der wegen gin gen ruimen. En nu zou ieder normaal mens denken: Ze rui men alle hopen op, maar deze mens wist er niets van. Men e-ing ook van kleine hopen gro. te hopen maken. Resultaat: Broeinesten van ongedierte, onfris gezicht en by storm een verstrooiing van deze vuilnis hoop. Kijk, als men dit gestuntel ziet. dit verknoeien van tijd en geld, danenfin het oordeel is aan U. Kom eens kijken, maar pas op de boomstronken en vuilnishopen. B. WATER VERSPILLING IN BRESKENS. Enkele bunkerbewoners van dë Boulevard te Breskens hebben er bezwaar tegen, dat in de gemeenteraad door de heer de Baare werd gesproken over de verspilling van 400 m3 water door de bunkerbewoners. Zij schreven ons, dat deze win. tër een lek in de watei'leidlng werd gerapporteerd, maar dat de reparatie niet tijdig plaats had en dat de watermeter stuk- vroor hetgeen ook al niet aan de bunkerbewoners was te wij ten. Tenslotte hebben de strand- gasten deze zomer nogal wat water gebruikt en ze hebben hun badkraan niet steeds tij dig dichtgedraaid. Gedurende de week van 17—24 Augustus kwamen geen sterfgevallen tengevolge van het mond. en klauwzeer voor. 7. „Kijk goed!" zei Signor-Rivaldi. Ziet U daar dat kleine onbetekenis-duidendo eiland, Signor Capitano? Dat kleine par- le moeren vlekje op deze kaart? Wel, luisterrr goed! Daar vlak neven naaSt' moet drrrie honderrrd jarrren geleden een schip gezonkt zijnHet schip „Poolsterrr" vol met goud, signor Capi tano! Hoorrrt U goed? vol met goud! Nu ga ik dat schip zoekenik worrrd rrrrykste man van de wereld, let op mijn woorryrd! En U mag my helpen te vin den!" De Maat keek nieuwsgierig om een hoekje en zag tot zijn verbazing dat Signor Rivaldi Kappie omhelsde en zich toen weer geestdriftig over de kaart boog. „Het gouden schip „Poolster", herhaalde signor Rivaldi juichend. „Morrrrgen vrrroeg verrrrtrrrekken wijl" Rechtbank Middelburg Door de Arrondissements rechtbank te Middelburg wer den in de zitting van Woens dag 27 Aug. de volgende von nissen uitgesproken. J. v. d. H., 33 jaar, ambte naar Inv. en Acc. te Nieuw- Namen, had op verschillende tijdstippen in 1947 te Nieuw- Namen als waarnemend ont vanger van het grenskantoor aldaar giften van geld aange nomen van Ch. L. F. K. Hij werd veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf met aftrek voorarrest. Ch. L. F. K., 39 jaar, smid te Nieuw-Namen, werd ver oordeeld tot 4 maanden gevan genisstraf met aftrek voorar rest. J. D., 28 jaar, landarbeider te Westdorpe, werd wegens diefstal van een koe, veroor deeld tot 1 -jaar en 3 maanden gevangenisstraf met aftrek voorarrest. M. J. M. van Z., 23 jaar, bakker te Tilburg, werd we gens diefstal van een rijwiel veroordeeld tot 1 jaar gevan genisstraf met aftrek voorar rest. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 29 Aug.: Democraat van Antwer pen. Vlissingen vertrokken 28 Aug.: Mulan n. Maassluis, Ja- coba n. Ipswich; 29 Aug.: De mocraat n. Belfast. Gepasseerd van Antwerpen 28 Aug.: Lorèntz v. Le Havre; 29 Aug.: Alwaki v. Rotterdam; Oranje v. Rotterdam, Nyen- burg v. Rotterdam. Gepasseerd naar Antwerpen 28 Aug.Albatros n. zee, Winsum n. Porto Rico; 29 Aug.: Virgo n. Oslo; Kuwi n. Londen, Prinda n. Halden, Glashaven n. Kopenhagen, Prins Willem van Oranje n. Rotterdam. ZONDAGSDIENST ARTSEN EN APOTHEKEN. Voor Driewegen, 's-Heeren- hoek en Nieuwdorp is Zondag voor spoedeisende gevallen te bereiken de heer Lucas Luyck, arts te 's-Heerenhoek, tel. 282 (K 1105). Voor Heinkenszand, 's-Heer Arendskerke en Wol- phaartsdgk heeft dienst de heer Zonnevylle, arts te 's-Heer Arendskerke, tel 202 (K 1106). Voor Goes is te be reiken de heer Bruynzeel, arts, Jac. Valckstraat 5, tel. 2375. In Goes is geopend apotheek la Porte. Burgerlijke stand ZIERIKZEE. Bevallen: D. J. Gillessev. Vessem, z.; M. v. d. Velde v. Splunter, z.; J. M. Krijger v. d. Weele, z. Getrouwd: A. Rossen, 31 j. en P. A. v. Verse veld, 28 j. door TjEERD ADEMA 124 „Het moet fantastisch zijn", zei de oude dame. „Zo'n par ticuliere tuin is een kostbaar bezit. Ik heb meneer moeten beloven, dat ik hem binnen kort eens zal bezoeken. Och, meneer Van Linschoten, wilt u alsublieft voor mij meneer's naam en adres nog eens note ren?" „Natuurlijk, mevrouw", be loofde Hans en dadelijk daar op werd hij in beslag genomen door jonkheer Stinia van Sex- bierum, die niet uitgepraat raakte over de bezittingen van die oude heerhoe heet meneer toch ook weer?... die hem verteld had, dat hij elke middag in zijn bibliotheek doorbracht. Neen maar een bibliotheek met vrijwel alle klassieken, talloze na slagwerken, studiemateriaal, op elk gebied en een collec tie belletrie, enorm gewoon weg, duizenden boeken en van alles wat er nieuw uitkwam moesten twee, drie exempla ren onmiddellijk by de collec tie gevoegd worden. „Ik wist niet, dat iemand zich zoo'n luxe kon permitte ren", zei hy verrukt. „Meneer is een beetjeehex centriek, als ik het zeggen mag, maar ongetwijfeld een litterair man cn hy moet wel puissant rijk zijn, dat hij zich een dergellijke weelde kan veroorloven. Je kunt je zoiets haast niet voorstellen." „Inderdaad", zei Hans, een beetje geforceerd glimlachend. Zy bleven even in geani meerd gesprek en de muziek liet zich opnieuw horen. Jonk heer Stinia geleidde Irma naar de dansvloer en Hans boog voor de jonge vrouw van een industrieel, die een uitsteken de partner bleek en onder het dansen lachend zijn welge meende complimentjes afweer de. Tegen elf uur kwam de heer Van Neyenstein, met me vrouw Hoogvorst aan de arm, naar Hans en Irma, die juist van plan waren, door een-der openstaande deuren een klei ne excursie in de tuin te on dernemen. Irma keek naar haar moe der. Wat was die nog jong en elegant en hoe magnifiek kwam haar figuur uit in de nieuwe avondjapon, welke zy expresseiyk voor deze soiree had laten maken. „Moeder", zei ze en streel de even onopvallend de blan ke arm, die op het zwart van de rokmouw naar haar toege wend was. Moeder en dochter keken elkaar aan en in beider glin sterende ogen lagen vraag en antwoord besloten. „Ben je gelukkig? Zo gelukkig als lk ooit dacht te zullen worden." Glimlachend keek de heer Van Neyenstein naar het ver loofde paar. „Kinderen", zei hij, „ik wil ?,t, onbeleefd zgn tegenover jullie Introducé's, maar 't wil my voorkomen, dat jullie vriend Dirk langzamerhand naar zijn slaapkamer moet ge dirigeerd worden. Ik werd zo juist aangesproken door kolo nel Woelders, die een praatje met hem gemaakt had. Hij vroeg of die oude heer met die renstallen werkelgk gepa renteerd was aan generaal Karei van der Heyden, die commandant van het Invali denhuis „Bronbeek" geweest is. Ik geloof, dat het wel aan beveling verdient als jullie hem ik bedoel natuuriyk jullie vriend met een zoet lijntje naar zijn bed loodst." „Over een kwartier ligt hij onder de wol", beloofde Hans lachend. „Kom Irma, we gaan hem naar zijh slaapkamer brengen." Ze liepen als twee gelukki ge kinderen, hand aan hand, en de ouderen keken hen glim lachend na en bedachten, dat deze verbintenis hen allen tot zegen zou biyken. Ouwe Dirk zat in de kleine salon nog altyd op de canapé en had op het moment, dat Hans en Irma binnenkwamen, maar één toehoorder, de jonge meneer Van der List, die met belangstelling naar zyn expli caties luisterde. „Ik kan uwe opvattingen vol komen delen", zei hg beleefd, „maar u zult my moeten toe geven, dat het toch hoog tijd werd, dat er 'n halt werd toe geroepen aan alle holle rheto- rlek, aan alle valse beeld spraak waaraan zo vele ac teurs zich in het laatst van de negentiende eeuw hebben be zondigd. U kunt zich toch vol komen de gevoelens van de Mannen van Tachtig inden ken, nietwaar?" „Natuurlgk", zei Dirk. „Als u nagaat, dat ik bijna negen- en-zeventig ben, dan begrijpt u wel, dat ik precies weet wat 't te betekene heb." „Ach", zei de heer Van der List, ,,u badineert." „Wat doe ik?" vroeg Dirk verbaasd. „U maakt er maar een grapje van", zei de heer Van der List. „Mogen wij de heren even storen?" vroeg Hans, die het tgd vond om tussenbeiden te komen. „De kwestie is name- lgk, dat wij onze bejaarde vriend hier voor een tocht naar zyn slaapkamer komen afhalen, 't Is een drukke dag voor hem geweest en om deze tgd." „Natuurlijk, natuuriyk", zei de heer Van der List op staande. Hij boog voor Irma, gaf beide heren een hand en liet het drietal alleen. „Hoe gaat 't, professor?" vroeg Hans glimlachend. „Hé, Driekus" riep Dirk te- fen een bediende, die met een lad vol glazen voorbijging. „Geef mg nog zo'n glasie van dat suikerwater." Hang wenkte de man dat hij maar moest doorlopen. „Hoor eens, Dirk'', zei Hans, „je hebt minstens drie glazen gedronken en die Fran se brandewijn Isheelemaai geen suikerwater. Vannacht zou je d'r last van krijgen. Geef ons nou allebei een arm, dan zullen we je naar je slaapka mer brengen." Dirk liet zich ophysen en wandelde langzaam tussen hun steunende armen. (Wordt vervolgd). West Zeeuwsch-Vlaanderen. Ned. Herv. Kerk. Aarden burg 10.30 Ds. Ort; Biervliet 9 Ds. van Yperen; Breskens 10 en 6.30 Ds. v. Vliet; Cadzand 10 Ds. Enker; Groede 9 Ds. Derksen; Nieuwvliet 10.45 Ds. Derksen; Oostburg 10.30 Ds. Fournier; Retranchement 10 Ds. Barnouw; Schoondijke 10.15 Ds. Schopenhauer; St. Kruis 8.45 Ds. Fournier; Wa terlandkerkje 11 Ds. v. Ype ren; IJzendyke 10 Ds. Doorn. Geref. Kerk. Aardenburg 10 en 3 Ds. v. d. Meulen; Bres kens 10 en 2 Dienst; Oostburg 9.30 en 3 Ds. Oostenbrink; Schoondyke 9 en/3 Ds. de Vries. Geref. Gem. Oostburg 10 en 2.30 Leesdlcnst. Oud-Geref. Gem. Oostburg 9.30 en 2 Ds. v. d. Gruiter. Evang. Luth. Gem. Groede 10 Ds. Stol (H.A.). Doopsgez. Gem. Aardenburg 10 Ds. Nolthenius. Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. Ned. Herv. Kerk. Axel 10 en 2.30 Ds. P. J. Pennings; Hoek 10 en 2.30 Ds. A. J. Kromhout; Hontenisse 9.30 Weleerw. Hr. L. A. F. le Mat; Hulst 10.30 Ds. W. L. Hermanides; Philip pine 2.30 Ds. J. v. d. Graaff; Sas van Gent; 10 Ds. J. v. d. Graaff; Terneuzen 10 Ds. L. J. Cazimir, 2.30 Ds. Sickesz; Zaamslag 9.30 en 2.30 Ds. G.A. Talma; Sluiskil 10 Ds. G. v. Moorsel, ,2.30 Weleerw, Hr. L. A. F. le Mat. Geref. Kerk. Axel 10 en 2.30 Ds. Cou^ée; Hoek 10 en 2.30 Ds. Verveen; Terneuzen 10 en 3 Dienst; Zaamslag 9.30 en 2.30 dhr. Couvée; Zoutespui 10 en 2.30 dr. Kraan. Geref. Gcm. Axel 10 en 2.30 Leesdienst; Terneuzen 9.30, 2 en 6 Leesdienst; Hoek 9.30, 2 en 6 Leesdienst. Oud-Geref. Gem. Terneuzen I en 6 Ds. de Reuver. Leger des Hells.Terneuzen 10 en 7.30 Kapt. Heijnsdijk. Ned. Herv. Kerk. Brouwers haven 10 Ds. Enklaar; Brui- nisse 1.30 en 6.30 Ds. Mars man; Burgh 10 dhr. Slager; Dreischor 10 Ds. Kalmijn; Ei kerzee 10 Ds. van Tuil; Haam stede 10 dhr. Bolijn; 2.30 Ds. Enklaar; Kerkwerve 10 Ds. v. d. Grift; Nieuwerkerk 10.30 en 6 Ds. Westerhof; Noordwelle 2.30 Ds. van Tuil; Noordgouwe 10 Ds. ten Cate; Ouwerkerk 9 Ds. Knijff; Oosterland 10 Ds. v. d. Broeck, 3 id. (H. Doop); Renesse (Ned. Herv. kerk 7 Ds. ten Cate; Evangelisatie 7 dhr. Bolgn; Serooskerke 7 Ds. v. d. Grift; Sirjanslancl 2.30 Ds. Kalmijn; Zierikzee Nieuwe kerk 10.30 Ds. Knijff, Kleine kerk 10 Ds. Fijnaclcer Hordijk; Zonnemairo 10 Ds. Tonsbeek. Geref. Kerk. Brouwershaven II en 3 dhr. de Jonge; Brui- nisse 9.30 en 3.30 Ds. Brem- mer; Haamstede 10 en 6.30 Ds. van Swigchem; Nieuwerkerk 10 en 6 dienst; Oosterland 10 en 2.30 Ds. G. Visser (H.A.); Scharendyke 10 en 2.30 dienst; Zierikzee (in Chr. Geref. kerk) Als er van een glazen karaf enkele splinters afgesprongen zijn, dan kunt U dit verhel pen door de plaats met schuurpapier weer bfi Je po lijsten. 8.45 en 4 Ds. Grevlng. Geref. Gem. Bruinisse 11 en 5 Leesdienst; Oosterland 9.30, 2 en 5.30 Leesdienst; Zierikzee (St. Domusstr.) 10, 2 en 6 Lees-dienst. Oud-Geref. Gem. Bruinisse 1.30 en 6.30 Leesdienst; Zierik zee (L. Nobelstr.) 10, 2 en 6 Leesdienst. Chr. Geref. Kerk. Zierikzee 10.30 en 6 Ds. Hoogendoorn (afscheid). Leger des Heils. Zierikzee 10 en 7.30 adj. en mevr. de Boer. Ned. Herv. Kerk. Oud-Vos- semeer 10 en 2.30 Ds. S. G. J. Goverts; Poortvliet 10 Leesd.; 2.30 Ds. W. Vroegindewey; Scherpenisse 10 Leesd.. 2.30 Ds. N. Kooreman; St. Anna- land 9.30 en 2 dhr. de Pater (Haastrecht); Stavenisse 10 Ds. W. Vroegindewey; 6 Lees dienst; St. Maartensdyk 10 Leesdienst. 2.30 Ds. J. de Bres (H.D.1; Tholen 10 Ds. J. de Bres, 3 Ds. E. S. de Lint. Nw.- Vossemeer 10 Ds. N. Koore man; St. Philipsland 10 Ds. E. S. de Lint, 2.30 Leesdienst. Geref. Kerk. Oud-Vossemeer 10 en 2.30 Ds. C. A. Vreugden- hil; Poortvliet 10 en 2.30 Ds. Lanning (Fijnaart); Tholen 10 Leesdienst, 5 Ds. C. A. Vreug- denhil; Anna Jacobapolder Ds. Hoekstra. Geref. Gem. Poortvliet 9.30 en 2 Leesdienst, 6 Ds. A. Vis ser; Scherpenisse 9.30 en 2 Ds. A. Visser, 6 Leesdienst; Sta venisse 9.30, 2.30 en 6 Lees dienst; Tholen 10, 2.30 en 6.30 Cand. de Wit (R'dam);St. Phi lipsland 9.30, 2.30 en 6 Lees dienst. Oud-Geref. Gem. St. Maar tensdijk 10, 2.30 en 6 Lees dienst; St. Philipsland 9.30, 2.30 en 6 Leesdienst. Chr. Ger. Kerk. Oud-Vosse- meer 10 en 2.30 Ds. H. v. Leeu wen, 6 Ds. H. v. Leeuwen, Her denkingsrede; Tholen 10. 2,~" en 6.30 Leesdienst. ZONDAGSDIENST ARTSEN. De heer Duinker, arts te Tholen en de heer Bruynzeel, arts te St. Philipsland, zgn Zondag te bereiken voor spoed eisende gevallen in de gemeen ten Tholen, Oud-Vossemeer, Nieuw-Vossemeer en St. Phi lipsland. Voor Breskens, Groedo en Schoondijke is te bereiken de heer Jongsma, arts te Groede, tel. 2. Voor Sluis, Cadzand en Zuidzande heeft dienst de heer Beck, arts te Zuidzande, tel. 8. Voor Aardenburg en Oost burg is te bereiken de heer de Hullu, arts te Aardenburg, tel. 24. Radioprogramma's ZONDAG. Hilversum I: 8 Ber.; 8.30 Kerkdienst uit de BegHnliofka- pel te Haarlem; 10 Hoogmis in de Parochiekerk van de H. Willebrordes te Steenderen; 12.15 In 't Boeckhuys; 12.30 Lunchconcert; 13 Ber.; 13.20 vervolg lunchconcert; 14 Ierse volksliedjes; 14.30 Concert uit het Kurhaus te Schcvenlngen; 15.25 Kon. Harmonie 's Herto genbosch; 16.30 Zickenlof ln Het Moederhuis der Zusters Augustincssen te Delft; 17 Kerkdienst uit de Geref. kerk te Emmen; 18.30 Ncd. Strijd krachten; 19 Orgelbespeling; 20.15 „Een nieuw leven", hoor spel; 21.15 „De Zilvervloot"; 22,30 Ber. Hilversum II: 8 Ber.; 10.30 Kerkdienst uit de Ned. Herv. kerk te Enschede: 12.03 Gra- mofoonmuzlek; 12.40 Weesper mannenkoor; 13 Ber.; 13.50 De Spoorwegen spreken; 14.301 Staf muziekcorps; 15.15 Film-1 praatje; 15.30 Pierre Palla: 15.50 The Skymasters; 16.30 Rcportagedienst; 17.30 Haags a capella-koor „Fldello"; 17.50 Sandy Macpherson, orgel; 18.30 Gramofoonmuziek; 19 De erfenis van het zeewater; 20 Ber.; 20.15 Het omroep orkest: 21.15 „Handige troe ven", hoorspel; 22.30 Muziek mozaïek; 23 Ber. Maandag. Nationale feestdag. Hilversum I cn Hilversum II: 7 Wilhelmus; 7.02 Gelukwens; 7.07 Ber.; 7.20 Vrolijk begin van de feestdag; 8 Wilhelmus; 8.07 Ber.; 8.20 Beiaardconcert; 8.45 Lichte gramofoonmuziek; 9.15 Ensemble Barcarolle; 9.45 Gramofoonmuziek; 10 Och- tendwyding; 10.30 De Roman cers; 11 Over onze Koningin; 11.15 Licht trio concert; 11.45 Lof van Nederland; 12 De Gro ninger orkestvereniging; 12.30 Gelukwensen uit verschillende provinciën; 12.45 Koninklüke zangver.; 13 Ber.; 13.25 Radio- feestkrant; 14 Orgelspel; 14.15 Werken van Johann Sebastlaan Bach; 14.50 Wij willen Holland hoog opstoten in de vaart der volken; 15 Het Stradiva-scx- tet; 15.30 .Gelukwensen uit verschillende provinciën; 16.30 Aansluiting met Davos; 17.30 Dolf van aer Linden en zgn Motropóle-orkest; 18 Ber.; 18.45 Concert door de Kon. Militaire kapel; 20 Ber.; (De onderdelen van het progr. van 20.0524 worden in een an dere volgorde over Hilversum II uitgezonden): 20.05 Ons lied; 20.40 Dat ik mag weder keren; 21.10 Het Radio Phil- harm. ork.; 21.40 Toespraak door Prof. dr. R. Kranenburg; 22.25 Rommelpot der Historie; 22.45 Taptoe; 23.15 Ber. DINSDAG. Hilversum I: 7 en 8 Ber.; 10.15 Het koor „Motet en Ma drigal"; 11.40 Patricia Ross- borough, piano; 12.33 Luch- concert; 13 Ber.; 13.20 vervolg lunchconcert; 14.30 Onder ons; 15 Caroli Gibbons, piano en Reginald Foort, orgel; 15.30 Francisco Canaro en zgn Ar gentijns orkest; 16 De Zonne bloem; 16.45 Elck wat wils; 18 Volksliederenkwartet; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.20 Paul Whiteman en zgn concertor kest; 20 Ber.; 20.20 Radio Philh. ork.; 21.30 Strydork. der Berliner Philharmoniker; 22 Herbert Janssen zingt; 22.30 Ber. Hilversum II: 7 en 8 Ber.; 11 Werken van Ludwig Beet hoven; 12.32 Ons platteland; 13 Ber.; 14 Met naald en schaar; 15 Radio Matinée; 16.30 Grenadier Guards; 17 Het Lyra trio; 17.30 The Sky masters; 18 Ber.; 18.30 Öe duinen; 19.15 Het Nederlands Kamerkoor; 20 Ber.; 20.15 De voortrein vertrekt; 21.45 Con tact- 22.30 Annie Woud, alt en Jolian Otten, piano; 23 Ber. x Weerbericht OVERDRIJVENDE BEWOLKING. Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.I. te de Bilt, geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. In de na-nacht opnieuw vor ming van nevel, mist of lage wolkenbanken, die ln de och. tend snel oplossen. Morgen overdag overdrijvende wolkenvelden, maar vrflwel overal droog. Weinig verande ring van temperatuur. Matige wind tussen Noord en Oost. ZON EN MAAN. Zondag 30 Augustus 1947. Zon: op 5.48, onder 19.32. Maan: op 20.01, onder 5.01. Maandag 1 September 1947. Zon: op 5.50, onder 19.30. Maan: op 20.15. onder 6.14. Dinsdag 2 September 1947. Zon: op 5.51, onder 19.28. Maan: op 20.28, onder 7.28. HOOG WATER U. +NAP u. -j-NAP 31 Augustus. Vlissingen 1.54 1.96 14.07 1.89 Terneuzen 2.26 2.13 14.39 2.06 Hansweert 3.10' 2.22 15.22 2.14 Zierikzee 3.24 1.48 15.39 1.33 l September Vlissingen 2.30 2.02 Terneuzen 3.00 2.18 Hansweert 3.52 2.25 Zierikzee 4.05 1.50 LAAG WATER u. —NAP U. —NAP 2 September Vlissingen 3.02 2.10 Terneuzen 3.31 2 26 Hansweert 4.30 2.31 Zierikzee 4.10 1.51 14.38 2.00 15-10 2.16 15.58 2.19 1013 1.36 15.11 2.07 15.44 2.21 16 35 2.25 16 48 1.12 8.17 1.88 8.52 1.98 9.26 2.15 8.51 1.38 8.49 1.97 9.25 2.06 10.01 2.24 9.23 1.41 9.20 2.00 9.66 2.08 10.32 2.24 953 1.11 20.46 2.21 21.21 2.31 21.55 2.48 21.18 1.68 21.21 2.28 21.57 2.88 22.32 2.57 21.50 1.73 21.50 2.33 22.25 2.39 23.02 2.54 22.21 1.74

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 15