NIEUWS UIT ZEELAND Enorme brand in het natuurreservaat bij Boxtel Ouwerkerk: Hart van de Vierbannenpolder SCHOUWEN EN DUIVELAND Bouw van gemeentewoningen Zeeuwsch-Vlaanderen Walcheren grensgebied van de gemeente Oirschot bereiken zal. 600 militairen assisteren. Donderdagmiddag is een enorme brand uitgebroken in de bos- en heidecomplexen van het bekende natuurreservaat ,,Dc Camplna" bij Boxtel, ei gendom van de NederL Ver. tot behoud van Natuurmonu menten. Een felle wind wakkerde de vlammen weldra tot een zee aan en de rookontwikkeling was dusdanig dat men de rook uren ver en zeker tot op 15 kilometer afstand kon zien. De plaatselijke brandweer van de stad Boxtel kreeg spoedig assistentie uit 's-Hertogen- bosch, Tilburg, Olsterwyk en Vught. Bij het afzenden van dit bericht lijkt het er nog niet op dat men het vuur locali- seren kan. De autoriteiten hebben daar om assistentie gevraagd van de in garnizoen liggende mili tairen in de omgeving. Nader wordt gemeld: De brand woedt in net grensge bied van Boxtel, Oisterwyk en Oirschot en breidt zich nog steeds uit. Op het ogenblik nemen reeds 300 militairen uit s-Hertogenbosch aan het blus- singswerk deel, terwijl 300 an deren op het punt staan te vertrekken naar het gebied waar de brand woedt. Van de zyde van de Ned. Ver. tot behoud van Natuur monumenten vernemen wij nog, dat de oppervlakte van „De Campina,r circa 1200 ha. be slaat. Het reservaat bestaat gro tendeels uit heide het mag een der mooiste ongerepte heidegronden van Brabant worden genoemd voorts uit bos. voornamelijk dennebos, met vennen. De brand breidt zich uit in Zuidoostelijke richting, dus m de richting van Olsterwijk. GEEN* WATEIl De zware motorspuiten, die van alle kanten kwamen opdagen moesten buiten wer king blijven, wegens volsla gen gebrek aan water. Ver schillende vennen zijn totaal uitgedroogd en de' andere bevatten te weinig water of zijn niet te bereiken. De sol daten zijn in lange linies rond het brandende gebied opgesteld. Bovenwinds slaag den 7-\\ e,r in het vuur tegen te houden en ook wisten z() bredere stroken te blussen, maar de vrU krachtige Noordooster was oorzaak, dat benedenwinds de weg waaiende vonken telkens nieuwe brandhaarden ver wekten, zodat men de vlam men ondanks do omsingeling niet meester kon worden. Bij het afzenden van dit be richt had de brand reeds lang het grondgebied van Oirschot bereikt. Hy woedt nu over een afstand van circa 7 km. b\j een gemiddelde breedte van 4 km. OIRSCHOT BEDREIGD? De militaire autoriteiten heb ben op het ogenblik bren-gun- carriers ingezet om brandgan gen vrij te maken, waarvoor grote stukken jong boa wor den omvergereden, terwyl de achterop komende wagens tot taak hebben de grond langs de sleuven om te woelen. Zo ontstaan zg. dode stroken, waar men het vuur hoopt tot staan te brengen, alvorens het de eerste woonhuizen in het (Ingezonden mededeling) VOOR UW HAAR hebben wij momenteel onder staande artikelen: Libelle spelden 20 ct. Knipspeldjes 21 ct. Prima schuifspeldjes 25 ct. Haarspelden per pakje 20 ct. Strikhouders 25 ct. Nylon haarnetten 65 ct. Zijden nachtnetten 75 ct. Kwaliteit haaroprollers 100 ct. Deze en nog meerdere haar- artikelen koopt U vanzelfspre kend bij JO FIBBE Vlissingen Middelburg NOODLOTTIGE VLAMMEN. Een verstikkende rook hangt over verre afstand laag over het land en belemmert in aan zienlijke mate het blussings- werk. In de nacht licht daar tussen de helle gloed van ver scheidene grote brandhaarden op. In het garnizoen 's-Herto genbosch worden nog honder den soldaten in gereedheid ge houden om zo nodig verdere bijstand te verlenen. Een grote mensenmenigte slaat van dichtbij en veraf het grillige en noodlottige spel der vlammen gade. De tot nu toe verbrande ge bieden bevatten voornamelijk jong opgaand hout en helde. De officier van justitie, mr. J. Dozy, bevindt zich op de plaats van de ramp. Griekse regering gevormd. Reuter meldt, dat de „voor malige Griekse regering onder Demetrius Maximos en met medewerking van zeven party leiders opnieuw gevormd is". Oorlog in de Pendsjaab. Volgens een communiqué van de grensstrijmkrachten, is de toestand in beide gebieden van de Pendsjaab nog slechter ge worden. Vooral onder de groe pen vluchtelingen wei-den ver liezen geleden. Het aantal treinovervallen, waarbij vrou wen en kinderen vermoord worden, neemt toe. V. Dood van de Wereldvrede. Mustafa Momen, een der twee Egyptenaren die de Veiligheidsraad in opschudding brachten tjjdens de besprekingen van de Egyptische kwes tie, verscheen Donder dag tijdens de rede van Nokrasji Pasja voor de deuren van het gebouw en begon een hartstoch telijke, tegen Groot-Brit- tannië gerichte rede. Hg was vergezeld van een menigte van honderd eersonen, kleurlingen en lanken, die in twintig taxi's arriveerden. Zy droegen vaandels met de opschriften: „Onrecht vaardigheid van de 'Vei ligheidsraad betelcent dood van de wereldvre de", „Weg met het im perialisme^', „Vrijheid voor de gehele wereld" en „Vrijheid voor Egypte of terugtrekking uit de Veiligheidsraad". De be toging werd niet door de politie onderbroken. De Egyptische kwestie. De Veiligheidsraad heeft in zijn zitting van Donderdag al le resolutie's die ingediend wa ren om een oplossing te vinden voor het BritsEgyptische ge schil verwonpen. Èr komt nu een nieuwe Columbiaanse reso lutie. De nieuwe Columbiaanse re solutie doet een beroep op de beide partyen om zo spoedig mogelijk de ontruiming van het Egyptische grondgebied en een wederzjjds defensief ver drag voor het Suez-kanaal te bespreken. Dakota verongelukt. In Kent is een Dakota van de R.A.F. neergestort. De pi loot en de navigator werden gedood. Kaal en dor land, als op Walcheren. (Ingezonden mededeling) KNIPCURSUS. In September begint een nieuwe cursus patroonteke nen, knippen en naaien voor de abonné's van dit blad. Vele lezeressen schreven ons enthousiaste brieven over de prettige methode en snelle resultaten bij het volgen van onze schriftelijke cursus. Bin nen 2 maanden kunt U al een leuke japon zelf maken. Leert het nu. De komende winter avonden zijn er by uitstek ge schikt voor. De wekelijkse lessen zijn met talrijke voor beelden rijk geïllustreerd. Bo vendien staan wij U tijdens de cursus met raad en daad ter zijde. Materiaal om het patroon tekenen te vergemakkelijken ontvangt U er gratis bij. Het lesgeld bedraagt 75 cent per les zonder verdere kosten. U kunt zich schriftelijk aan melden door duidelijk Uw naam en volledig adres op te geven en op de enveloppe te vermelden „Naaicursus ILMO", Bureau van dit blad. We krijgen de schuren dit jaar niet vol..... Ouwerkerk is het middel punt van de Zuid Oosthoek van Duiveland. Een vriendelijk dorpje, bewoond door hardwer kende mensen. Hard werken, dat doen we hier meneer, zegt de post bode. En aan zwarte han del doen we niet. zet dat maar in de krant! voegt hij er aan toe. Do man maakt zijn ronde door de Vierbannenpolder en we rijden met hem mee. Meest middelgrote boerenbedrijven zijn het, die Ouwerkerk om ringen. enkele grotere liggen daartussen. De mensen, die hier de grond bewerken, zijn voor het merendeel pachtboe ren. Het landschap doet denken aan Walcheren. Ook hier is de bodem geïnundeerd geweest. De bomen zijn dood. De velden dor. De oogst is mede als ge volg van de droogte een gewel dige tegenvaller. Vroeger wisten we soms niet hoe we de oogst in de schuren moesten bergen, nu weten we niet welk percenta ge we er vol van zullen krij gen, maar dat het niet veel zal zgn, staat wel vast. Aldus de meeste boeren. DREIGT WERKLOOSHEID? Tarwe, gerst en haver vielen tegen. De uien zijn klein geble ven. Ze zijn al uit de grond gehaald en liggen goudgeel in de zon. De bieten zijn nog niet gerooid. En de aardappelen vallen ook al tegen... Zal Ik u eens wat zeggen meneer, zegt een boer ons. Die slechte oogst geeft van de winter werkloosheid. Er is dan niets te doen op het land en op de boerderij nog minder, nu de oogst mislukt is. We kun nen onze paeht niet eens ver dienen. Dacht u. dat de boeren hun werkvolk houden als ze er geen werk voor hebben? De lonen zijn hoog en het kan dus gewoonweg niet. Een wijd en prachtig land, die Vierbannenpolder. Voor de vreemdeling. Die genieten kan van de frisse wind, van het wijde uitzicht, die aan de ho rizon met belangstelling kijkt naar de omtrekken van Nieu- werkerk, van Oosterland, van Zrjpe en van de drie huizen, waaruit Viane na de oorlog nog maar bestaat. EEN ORGEL OP ZOLDER. Viane werd beschoten. Het- was al eeri gehucht. Maar het had een veer en het telde dus mee. Nu is er niets meer van over. In Ouwerkerk vielen bommen en verwoestten de kerk. Er staat thans een hou ten noodkerk, maar het orgel ligt in de pastorie op zolder. Het is te groot voor de nood kerk. Op de Ring staat de lui klok in een klokkestoel, zoals men er in Zeeland na de oor log verscheidene ziet, als de torens verwoest zrjn. De toren van Ouwerkerk werd door de Duitsers opgeblazen, toen het plaatsje volledig geëvacueerd was. Én de Ouwerkerkers zijn nog altijd niet gewend aan het veranderde uitzicht van hun dorp, waarin verscheidene hui zen uit de zeventiende eeuw de aandacht trekken. - Wat is nu een dorp zon der kerk en zonder toren? ggen zij. En ze, hebben gelijk. Laat hen tot troost zyn, dat er ook wel weer eens andere tyden zullen aanbreken, tijden, waarin Ouwerkerk zijn toren en zijn kerk weer heeft, tij den, waarin het eiland weer groen zal zijn, lijden, waarin de oogsten te groot zijn, dan dat de schuren ze kunnen om vatten! Wijziging ontslagrecht. Langere opzegtermijnen. (Van onze parlementaire redacteur) Naar wij vernemen heeft de Stichting van de Arbeid aan do minister van Justitie advies uitgebracht over wijzigingen in het ontslagrecht welke in de laatste Troonrede waren aangekondigd. Voorgesteld wordt, dc op zeggingstermijn langer te doen zijn, naarmate het dienstver band langer heeft geduurd, zo dat b.v. iemand die 13 jaar in dienst is geweest, ontslag kan nemen of kragen na inachtne ming van een opzeggingster mijn van 13 weken. Voorts wordt voorgesteld te bepalen, dat het ontslag onge daan kan worden gemaakt door de rechter, wanneer het kennelijk onredelijk is. Tevens is van belang een voorstel tot wijziging der rechtspraak in arbeidszaken, door het lckenelement een rol te doen spelen; n.l. door instel ling van Arbeidskamers welke te vergelijken zijn met de hui dige Pachtkamers, of door de rechtspraak te doen geschie den door bcdrjjfsgenoten zelf. De Veiligheidsraad en. Ned.-Indlë. Het is zeer waarschijnlijk, aldus wordt uit Batavia ge meld, dat Aüstralië door de republiek zal worden gekozen om zitting te nemen in de commissie van drie, welke volgens het Amerikaanse voorstel ter bemiddeling tus sen Nederland en de repu bliek gevormd zou kunnen worden. De republikeinse ra dio spreekt van drie landen, welke hiervoor in aanmerking komen, nl. Australië, Polen en Syrië, doch voorzover hieruit wordt begrepen heeft een of ficiële aanwijzing van een dezer drie nog niet plaats ge vonden. SJAHRIR NAAR ENGELAND. Volgens radio Djocja zal Sjahrir, nu de bespreking van de Indonesische kwestie in de Veiligheidsraad is beëin digd, naar Engeland reizen, waar hij, naar men mag aan nemen, besprekingen zal voe ren met verschillende per soonlijkheden rat Britse en andere kringen. President Soekawati van Oost-Indonesië, die zich thans in Washington bevindt, zal naar Nederland komen voor het plegen van overleg. DE CONSULS. Naar te Batavia verluidt zou de Australische regering geweigerd hebben haar Bata- viase consul te laten deelne men aan het consulair onder zoek, dat de Veiligheidsraad wenst in de Indonesische kwestie. Executies in Spanje. Naar Donderdagavond werd bekend gemaakt, zijn Woens dagochtend 14 politieke ge vangenen, die reeds enkele maanden geleden ter dood wa ren veroordeeld, in de gevan genis van Carabanchel bii Ma drid met de kogel geëxecu teerd. Het was niet mogelijk de namen van de terechtgestel- den te weten te komen. De nationalisatie der Ned. Bank. Blijkens het voorlopig ver las- van de Tweede Kamer over het wetsontwerp ter verklaring van het algemeen nut van de naasting van de aandelen in het maatschappelijk kapitaal van de Ned. Bank N.V. door de Staat hebben vele leden ern- sti<r bezwaar tegendit wets ontwerp. Bedacht dient te worden, aldus deze leden, dat niet alle ministers van finan ciën deskundigen zijn op mo netair gebied, in welke geval len de zelfst&ndige positie der bank van grote waarde kan zijn. Ook zal de bank, In dien zij geheel in handen van de staat komt. aanstonds in dienst worden eesteld van een bepaalde politiek, die elk ogen blik kan veranderen. Zeer vele andere leden verklaarden met voldoening van het ontwerp te hebben kenmig genomen. Het bevorderen en in stand houden van een gezond geldwezen be hoort tot de taak der overheid. De extra-rantsoenen voor zieken. Het bestuur van de „Tucht- Unie", een federatie van 111 corporatieve en 507 persoonlij ke leden heeft aan de minister van landbouw, visserij en voed selvoorziening een brief ge schreven, waarin het de mi nister met de meeste aandrang verzoekt ter deugdelijke be strijding van de zwarte han del. het verstrekken van e^tra. raiitsoeneni aan ouden van da gen en zieken op ruimer schaal te bevorderen "dan door het mi nistries besluit van 15 Janu ari j.l. Bon voor 200 gram vlees extra. Behalve de reeds in de bon- nenlijst van Donderdag 28 Augustus bekend gemaakte bon voor 100 gram vlees extra, moet in verband mei de moeilijkheden, welke de veehouder tengevolge van de droogte ondervindt, thans nog een extra bon voor 200 gram vlees aangewezen worden In deze hoeveelheid is oo"k de 100 gram extra begrepen, die voor' de volgende week is aangekondigd. Ook deze extra rantsoenen ontvangen alleen personen geboren in 1942 en vroeger, die dus voor de vol gende twee weken een rant soen van 600 gram vlees heb ben. In verband met het boven staande maakt het centraal distributiekantoór bekend, dat voor het tijdvak van 29 Au gustus t.m. 13 September bon „L 03 viees" een extra rant soen van 200 gram vlees of vleeswaren verkrijgbaar is. Het is mogelijk, dat in be paalde gedeelten van het land deze bon niet aanstonds na bekendmaking, #doch in de loop der. geldigheidsduur pas zal kunnen worden gehono reerd. Nederland wil niet gedragen worden Donderdag heeft de Neder landse ambassadeur in de V. S., mr. E. van Kleffens, op een persconferentie enkele verkla ringen afgelegd over het on derhoud, dat hij Woensdag met de Amerikaanse onderminister van buitenlandse zaken, Ro bert Lovett, heeft gehad. Mr. van Kleffens wilde niet in details treden en verklaarde, dat het onderhoud in hoofd zaak betrekking had op het plan-Marshall. Hy voegde er aan toe: „Mijn land wil zich beper ken tot het strikte minimum van wat het nodig heeft. Zo lang wij zelf kunnen lopen, zullen «ij niet vragen om gedragen te worden". Desgevraagd antwoordde mr. van Kleffens, dat er aan het slot van het onderhoud even over Indonesië gesproken is. DE DIAMANTEN TERUG. De door de Duitsers ge roofde diamanten zijn in Am sterdam terug en in de kluis van de Amsterdamse Bank ge deponeerd. De minister van economische zaken, dr. G. W. M. Huysmans, hield een rede, waarin hg de ijver van hen, die de diamanten opspoorden, prees. Om half zes arriveerde het convooi, dat de diamanten vervoerde, in Amsterdam. Dit convooi werd door Amerikaan se M.P.'s en marechaussee's beschermd. Opening Christ. Lyceum voor Zeeland. De officiële opening van het Christelijk Lyceum voor Zee land zal op 6 September a.s. plaatshebben in de zaal Krijger te Goes des middags te twee uur. Er zal gesproken worden door mr. J. Terpstra, oud-mi nister van onderwijs en dr. L. J. Cazemier, president-curator. Hefschroefvliegtuig boven Beveland. Lewedorp heeft Vrijdagmor gen de sensatie beleefd van een hefschroefvliegtuig, dat boven het frultteeltbedrijf „Oost-Ketelaar" daalde tot op 5 meter hoogte. De Inzittenden maakten hier enige foto's. Weslkapelle in de aether. Op 31 Augustus te 19 uur zal da Vara over Hilversum n uitzenden: „De erfenis van het zeewater", een programma, ge. wijd aan de worsteling van Westkapelle tegen de noodlot tige gevolgen van de overstro ming. Medewerkenden zijn Gerda Brautigam en Bert Dgkstra. Samensteller van het programma ig de heer Jan de Troye. Voor het diploma A scheepswerktuigkundige, slaagde de heer J. Westveer, leerling van de Machinisten- school te Middelburg. De opbrengst van de Rode Kruis-collecte, gehouden te Zoutelande, bedraagt 48.40. Tribunaal Goes N.S.B.-vrouwen. Donderdagmorgen werd te Goes een zeer korte tribunaal zitting gehouden. De 63-jarige Wilhelmina Mol .uil Wilhelminadorp stond te recht omdat ze lid geweest was van de N.S.B. en de N.S.V.O. Zij gaf toe tijdens de oorlog lid geworden te zijn op aan drang van haar man. De man, die. nog geïnterneerd is, werd ook gehoord en daarbij werden vooral de financiën door het tribunaal, verdediger mr. Ver maas en besch. en haar man bekeken. Mr. Vermaas vond geen verdere aanleiding voor een meer officieel pleidooi! De 69-jarige J. Dagevos, commissionnair te Kattendijke, wat sympathiserend lid der N. S.B., mocht zijn radiotoestel houden en leverde fruit, voor al aardbeien aan de Duitsers. Het bleek, dat besch. reeds 19 maanden geïnterneerd is geweest. Uit het pleidooi van mr. Kropman uit Bergen op Zoom bleek dat besch. 18.000 zou moeten betalen volgens re geling voor de voorwaardelijke buiten vervolging stelling. De derde en laatste zaak was ook een verzetszaak en wel van W. J. Kooman, geb. de Vlieger, een 34-jarige in woonster van Bergen op Zoom, die ontkent zich als lid aan gesloten te hebben bij de N.S. B. en niet weet wie er voor haar toch contributie heeft oe- taald. De voorzitter wees er •op, dat zij toch N.S.B.-verga- deringen en bijeenkomsten al leen voor leden bezocht. Besch. had geen verdediger. Uitspraak 10 September. Arend geschoten. De jachtopziener E. Pielaet te Philippine heeft een adelaar neergeschoten in de Clarapol- der. Het beest droeg een ring van het Dierenmuseum 1 te Stockholm. De vleugelbreedte bedroeg 1.70 meter. Winterfruit lijdt onder droogte. Tengevolge van de aanhou dende warmte en droogte val len er van verschillende soor ten winterappels in Zeeland veel af. Dit is o.a. het geval by de Goudreinetten. Voor de fruittelers is dit zeer nadelig omdat de val niet aangevoerd mag worden op de veiling. Ook de bewaarbaarheld van het winterfruit is er niet op vooruit gegaan. Ex-burgemeester van Oostkapelle. Woensdag 3 September a.s. zal voor het tribunaal te Mid delburg terecht staan de ex- burgemeester van Oostkapelle H. van der Wel, die onder meer vendelvormingsleider der W.A. is geweest, zich voor het Oostfront aanmeldde. Hjj was oorzïtak dat enige bewoners van Oostkapelle in een straf kamp terecht kwamen. Oesterexport. Naar wij vernemen zullen de exportprijzen van oesters naar Engeland voor het a.s. seizoen als volgt gelden voor de 0000 209.33, voor de 000 177.30, voor de 00 150.59 en voor de 0 199.97, alles per 1000 stuks en franco Londen. UITREIKING BONKAARTEN De uitreiking vkn bonkaar ten 11e en 12e periode, tabaks-, versnaperingen- en gecombi neerde kaarten, zal plaats heb ben op onderstaande dagen en uren te: Dreischor: 2 Sept. van 9.30 12 en van 13 uur zelfver- zorgers, wijk D.; 3 Sept. van 9.3012 uur zelfverzorgers, wijk P. en van 13 uur nor maalverbruikers. Brouwershaven (distributie' kantoor)4 Sept. van 9.30—12 uur zelfverzorgers wijk A., B. en C.; van 13 uur zelfverzor gers, wyk D. en E.; 5 Sept. van 9.3012 uur normaalver bruikers, wijk A., B. en C.; van 13 uur normaalverbruikers, wijlt D. en E. Medegebracht moeten wor den alle 2e distributiestam kaarten en de lopende bon itaarten. Losse inwisselings bonnen worden niet aangeno men. WATERSCHAP SCHOUWEN Donderdag 28 Augustus werd een herstemming gehou den voor de verkiezing van een hoofdingeland in het water schap Schouwen. Candidaten waren de heren B. Th. de Vrie. ze en P. Ringelberg. Uitge bracht werden 192 geldige stemmen, waarvan op de heer de Vrieze 109 en op de heer Ringelberg- 83. Gekozen is dus de heer B. Th. de Vrieze te Haamstede. Zierikzee V.V. Zierikzee. Donderdag werd in het lo kaal van de heer P. D. Ver- strate de algemene vergadering gehouden van de V.V. „Zierik zee". De voorzitter, de heer A. van Westen, herinnerde in zijn openingswoord aan het kam pioenschap van het derde elf tal; welks spelers een herinne- i'ingsgeschenk zullen ontvan gen. Hij bracht dank aan de he ren J- J- de Jonge en Chr. Peu- te vcor hun activiteit inzake spelmateriaal en prijzenkasten. Bij de ingekomen stukken was een bedankje van de heer J. J. de Jonge alg bestuurslid, een brief van A. v. Boltltum met waardevolle wenken voor het spel. De secretaris, d2 heer C. Viergever, bracht het jaarver slag uit. Het aantal leden is gelyk gebleven. De toestand van het materiaal is goed en er is slechts tweemaal een boete opgelegd. Gemeenteraad Renesse De kleding der badgasten. De gemeenteraad van Re- nesse kwam op Dinsdag j.l. bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Schelder. De gemeenteraad wenst geen lid te worden, of een subsidie te geven aan de Vereniging van Nederlandse Brandweer commandanten. De Raad verklaart de wo ning van de erven wijlen H. Fasel, onbewoonbaar, met 4 stemmen voor. Aan de heer Andr. de Ruij- ter wordt op zijn verzoek per, 1-1-1948 eervol ontslag ver leent als ophaler van het huis vuil; de wijze van ophalen huisvuil in het volgende jaar zal alsnog nader door B. en W. bekeken worden. De Raad is verder van oor deel, dat het niet dringend nodig ls nog weer nieuwe wo ningen te laten bouwen. Zij is van mening, dat als de 16 nieuw te "bouwen woningen klaar zijn, de dringendste wo ningnood voorlopig opgelost is. Aan de huisvestingscommis sie zal alsnog gevraagd wor den een lyst samen te stellen om te kunnen beoordelen hoe de woningbehoefte precies is. De voorzitter deelt mede, dat binnenkort het ontwerp uitbreidingsplan in een Raads vergadering behandeld zal worden, in aanwezigheid van de architect ir. Komter. De Raad besluit tot onder handse aanbesteding der 16 woningwetwoningen, bouwplan 19-17. RONDVRAAG. By de rondvraaf informeert de heer Hogerland naar een zuurstofapparaatde voorzit ter antwoordt, dat dit by de arts aanwezig is, verder ziet hij gaarne een publieke tele foon-doorverbinding aange bracht, evenals vroeger. De Raad is van mening, dat deze verbinding in een grote behoefte zou voorzien, en hij zal hiervoor een aanvrage in dienen by de P.T.T. De heer De Roo heeft cri- tiek op de wegverbete'ring, weg naar Oude Hoeve. Ook de heer Stevense heeft enige op merkingen. Wethouder Van Klooster is van mening, dat de weg best in orde zal komen. Door de langdurige vorstperiode kon men niet eex'der met het werk beginnen, terwijl aanvankelijk geen arbeidskrachten te krij gen waren. De heer Dalebout merkt op, dat velen gaarne zouden zien, dat de kleédij van badgasten in het dorp en op de openbare wegen niets te wensen over laat zodat niemand hier aan stoot aan behoeft te nemen. Het blijkt, dat de politieveror dening van 1937 in deze vol komen voorziet. De heer Westhoeve infor meert, wie het sluitingsuur voor de danstent by hef rui terfeest om 2 uur 's Zondags morgens bepaald heeft. De voorzitter deelt mede, dat hij dit gedaan heeft. De heer Westhoeve had het sluitingsuur liever om 12 uur gezien, waarby de heer Dale bout en weth. Kryger zich aansluiten. Dc heer Stevense, die hier over het woord verkrygt, zegt, dat ook hij liever.om 12 uur de tent had willen sluiten, in zijn functie van voorz. V.V.V. 'De heer Stevense licht toe waarom de slutting op 2 uur werd bepaald De voorzitter dankte de secretaris, die in verband met zijn vertrek uit Zierikzee zyn functie neerlegt. De heer D. C. Viergever, penningmeester, bracht finan cieel verslag uit. De inkom sten bedroegen 2321,18 en de uitgaven 2693,31. Er ig een tekort, maar in feite beloopt dat niet meer dan 25. De recettes bij de wedstryden waren goed. De voorzitter richtte een woord van dank tot de pen ningmeester. In de bestuursvacatures ont staan door het bedanken van de heren M. C. Doeleman. J. J. de Jonge en O. Viergever, wer den gekozen de heren M. Kry ger, W. J. v. d. Maas en W. C. Goedegebuure. Tot leden van de elftalcommissie werden be noemd de heren J. M. Knaap, W. L. v. d. Hoek en W. J. v. d. Maas Bij de rondvraag werden de toekomstplannen besproken. De heer Wisse dankte tenslotte de voorzitter voor het gevoer de beleid. Renesse KONINGINNEDAG. Naar wij vernemen gaan de kinderspelen te Renesse a.s. Maandag niet door. Hoewel op de vergadering besloten was hiervoor met een lijst te col lecteren heeft het bestuur na dien besloten, aangezien ook al gecollecteerd wordt met een lyst voor de rytoer voor ouden van dagen, geen collecte meer te houden voor de kinderfees ten. Bovendien wordt hiermede de wens. der Koningin volko men geëerbiedigd. CONCERT. Zaterdagavond zal hét mu ziekgezelschap „Luctór et Emergo" in de dorpstent te Renesse concerteren. Sas van Gent BRUINVIS—SCARBOROUGH. In het kader van de Scarbo- roughsportweek te Vlissingen staat op Dinsdag 2 September a.s. een bezoek aan Sag van Gent op het programma. De Engelse gasten brengen in de namiddag een bezoek aan de Spiegelglasfabriek om dan 's- avonds een waterpolowedstrijd te spelen tegen het Sas?e ze vental. Het muziekgezelschap „De Verenigde Vrienden" draagt er zorg voor dat de Engelse gasten passen/d ont vangen worden. Middelburg KOMEND TONEEL. Het seizoen 19471948 wordt door de Middelburgse Schouwburg geopend met twee toneelvoorstellingen. Op Woensdag 10 September zal het Nederlands Toneel, o.l.v. Cor van der Lugt Melsert, 't bekende toneelstuk van mr. J. H. Penning, „De Zondaar", waai-van dit gezelschap dezer dagen de première zal bren gen, opvoeren. Cor van der Lugt Melsert en Magda Jans- sens vervullen de hoofdrollen. Op Donderdag 11 September treden de Komedianten o.l.v, Johan Kaart op met het blij spel „Moderne tijd" (Fifty- fifty), met Kaart in de hoofd rol. Amsterdamse beurs N.l. Handb. Ned.H.Mij. A.K.U. Calvé Fokker VL Unilever Ned. Ford Ned. Kabel Philips Billiton Kon. Petr. Amst. Rubb H.A. Lijn Scheepv. U. H.V.A. Deli B. Mij. 28 Aug. 29 Aug. B 101100 cv A 133 135 179 177 CV A 1721/2 172 2051/4 207 CV A 294V2 297 401% 402 300 302 370% 369 353 353 417% 416 140% 139% 203 204% 183 182 225 225 129% 127% Aan de vooravond van 3 vrye dagen bestond ten opzichte van de effectenbeurs geringe interesse en er waren dan ook maar weinig or ders ten uitvoer te brengen. Toch bestond er op de meeste afdelingen enige vraag en waar er bijna geen aanbod was, waren de hoofdkoersen merendeels iets hoger dan de vorige slotnoteringen, waarbij -chter geen opzienbaren de Koaïeverschillen voordeden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 14