NIEUWS UIT ZEELAND Olie in de Scheldebodem? Enorme brand in het natuurreservaat bij Boxtel Geslaagde ringrijderij WALCHEREN LAATSTE NIEUWS 600 militajren assisteren. Donderdagmiddag is een enorme brand uitgebroken In de bos- en hcidecomplexen van het bekende natuurreservaat „De Campina" bH Boxtel, ei gendom van de Nederl. Ver. tot behoud van Natuurmonu menten. Een felle wind wakkerde de vlammen weldra tot een zee aan en de rookontwikkeling was dusdanig dat men de rook uren ver en zeker tot op 15 kilometer afstand kon zien. De plaatselijke brandweer van de stad Boxtel kreeg spoedig assistentie uit 's-Hertogen- bosch, Tilburg, Olsterwijk en Vught. By het afzenden van dit oericht lgkt het er nog niet op dat men het vuur locali- seren kan. De autoriteiten hebben daar om assistentie gevraagd van de in garnizoen liggende mili tairen in de omgeving. Nader wordt gemeld: De brand woedt in net grensge bied van Boxtel, Olsterwijk en Oirschot en breidt zich nog steeds uit. Op heb ogenblik nemen reeds SbO militairen int 's-Hertogenbosch aan het blus- slngswerk deel, terwgl 300 an deren op het punt staan te vertrekken naar het gebied waar de brand woedt. Van do zydo van de Ned. Ver. tot behoud van Natuur monumenten vernemen wij nog, dat de oppervlakte van „De Campina" circa 1200 ha. be slaat. Het reservaat bestaat gro tendeels uit heide het mag een der mooiste ongerepte heidegronden van Brabant worden genoemd voorts uit bos. voornameiyk dennebos, met vennen. De brand breidt zich uit in Zuidoostelijke richting, dus in de richting van Olsterwtjk. GEEN WATER De zware motorspuiten, die van alle kanten kwamen opdagen moesten buiten wer king biyven, wegens volsla gen gebrek aan water. Ver schillende vennen zijn totaal uitgedroogd en de andere bevatten te weinig water of v-ijn niet te bereiken. De sol daten zyn in lange linies rond het brandende gebied opgesteld. Bovenwinds slaag den zU er in het vuur tegen te houden en ook wisten zij bredere stroken te blussen, maar de vrU krachtige Noordooster was oorzaak, dat benedenwinds de weg- Schepen naar Ned-lndië Om half zes Donderdagmid dag is de „Kota Inten" van de Rotterdamse Lloyd, varend in charter voor de Nederlandse regering, met 1400 militairen aan boord dat is honderd minder dan er plaats is naar Indonesië vertrokken. Ongeveer te zelfder tijd vertrok de „Kota Baroe" van de Lloydkade te Rotterdam. Dit enigszins verbouwde schip was door de regering aange wezen om 500 burgerpassa giers naar Indonesië te bren gen. Onder hen bevinden zich een groot aantal planters en andere employé's van grote ondernemingen. Men verzekerde ons nadruk kelijk, dat de bewering, als zou de „Kota Baroe" wapens vervoeren, onjuist is. Griekse regering gevormd. Reuter meldt, dat de „voor malige Griekse regering onder Demetrius Maximos en met medewerking van zeven party leiders opnieuw gevormd is". Nieuws in een notedop De 18-jarige mej. C. van de B. uit Zeist, die met haar verloofde per fiets een uitstap je naar Tiel maakte, is tydens het zwemmen in de Waal ver dronken. Dinsdag is mevr. dra. H. P. Meeuwesse-Dullemond als 100.000ste bezoekster de con- trólc van de tentoonstelling Weenso kunstschatten" in het Rijksmuseum te Amsterdam gepasseerd. De bisschop van Den Bosch heeft een gift van f 10.000 beschikbaar gesteld voor do slachtoffers van de branden, welke de laatste tyd hebben gewoed. Het plan voor de aanleg van een industriehaven in de Maas. op de grens der ge meenten Maastricht en Borg haren, bij het begin van het Julianakanaal. heeft thans de ministeriële goedkeuring en die van Ged. Staten van Lim burg gekregen. Te Bombay zal een stand beeld van Gandhi opgericht worden van ongeveer 50 meter hoogte, als eerbetuiging voor het grote aandeel dat deze lei der in de strijd voor de on- afhankeiykheid heeft gehad. Het proces tegen Otto Skorzeny, van de nazi-lucht- landingstroepen. die na de capitulatie van Italië Mussolini bevrgdde, is tot September ver daagd, nadat de beschuldigin gen tegen tien verdachten wa ren ingetrokken wegens gebrek aan bewijs. waaiende vonken telkens nieuwe brandhaarden ver wekten, zodat men de vlam men ondanks de omsingeling niet meester kon worden. Bij het afzenden van dit be richt had de brand reeds lang het grondgebied van Oirschot bereikt. Hy woedt nu over een afstand van circa 7 km. by een gemiddelde breedte van 4 km. OIRSCHOT BEDREIGD? De militaire autoriteiten heb ben op het ogenblik bren-gun- carriers Ingezet om brandgan gen vrij te maken, waarvoor §rote stukken jong bos wor- en omvergereden, terwijl de achterop komende wagens tot taak hebben de grond langs de sleuven om te woelen. Zo ontstaan zg. dode stroken, waar men het vuur hoopt tot staan te brengen, alvorens het de eerste woonhuizen in het grensgebied van de gemeente Oirschot bereiken zal. NOODLOTTIGE VLAMMEN. Een verstikkende rook hangt over verre afstand laag over het land en belemmert ln aan zienlijke mate het blusslngs- werk. In de nacht licht daar tussen de helle gloed van ver scheidene grote brandhaarden op. In het garnizoen 's-Herto genbosch worden nog honder den soldaten in gereedheid ge houden om zo nodig verdere bijstand te verlenen. Een grote mensenmenigte slaat van dichtbij en veraf het grillige en noodlottige spel dor vlammen gade. De tot nu toe verbrande ge bieden bevatten voornamelijk jong opgaand hout en heide. De officier van justitie, mr. J. Dozy, bevindt zich op de plaats van de ramp. Doodslag bij vergissing Verleden week was 't in Pargs moordend heet. Dus verliet de 24-jarige Henriet Roze haar ho telkamer en ging zwem men in de Seine. En mynheer Jean Scolan, een vreedzaam burger van even in de veertig ging wandelen langs de Seine. Hg kon niet zwemmen en vond dat jammer. By een groep je zwemmende, jongelui ging hy in 't gras zit ten. Plotseling dook voor hem iemand uit 't wa ter op, rende op hem toe en smeet hem in 't water. Twee uur later werd 't lgk van de heer Sco lan uit de Seine gevist. Onder tranen vertelde Henriet de politie dat zij zich vergistte. Een vriend van haar, die wel zwemmen kon, had haar in 't water geduwd. Zg dacht dat Scólan die vriend was. De Egyptische kwestie. De Veiligheidsraad heeft in zijn zitting van Donderdag al le resolutie's die - ingediend wa ren om een oplossing te vinden voor het BritsEgyptische ge schil verworpen. Ér komt nu een nieuwe Columbiaanse reso lutie. Do nieuwe Columbiaanse re solutie dóet een beroep op de belde partyen om zo spoedig mogelgk de ontruiming van het Egyptische grondgebied en een wederzg'ds defensief ver drag voor het Suez-kanaal te bespreken. Dakota verongelukt. In Kent is een Dakota van de R.A.F. neergestort. De pi loot en de navigator werden gedood. Middelburgs gebru ik in ere hersteld. L. Huissoon won beker van H.M. de Koningin. Middelburg heeft Donderdag een dag, dat toch reeds vele vreemdelingen naar deze stad komen een recorddrukte be leefd. De oorzaak hiervan be hoeft men niet ver te zoeken, want voor het eerst sedert 8 jaar is op deze dag weer de beroemde traditionele Middel burgse ringrgderg voor Wal- cherse ringryders gehouden. Een grote deelname (maar liefst 92 ryders hadden inge schreven veel enthousiasme, een perfecte organisatie en een weertje, zoals men zich niet beter kon wensen, maakten dit typisch Walchers zomerfeest tot een' éclatant succes. De ringrijdcrg-commissie on der voorzitterschap van mr. P. C. Adriaansc, had 3 banen laten inrichten op het Molen water. De Middelburgers mis ten wel even de sfeer van de Abdij, op het plein waarvan voor de oorlog telkenjare ge reden werd, doch de goede stemming was er niet minder om. Van half negens 's mor gens tot "L uur 's avonds is er fel gestreuen om de bekers en fraaie prgzen, die voor de win naars beschikbaar waren ge steld. Het talrijke publiek weui niet moede te kgken naar het behendige stoten met de lans door de rijders. Inderdaad boden de korte woeste ritten door de in het fraaie boeren- costuum uitgedoste ruiters op de versierde, zware Zeeuwse paarden, een aanblik, waarvan men niet genoeg kon krggen. Iedere keer, wanneer een deel nemer startte, de lange lans vooruitgestoken, leek het, als of hg -.een boosaardige vijand ging verslaan en wanneer hij de kleine ring veroverd had, stootte hg een vreugdekreet uit, die ais een triomfroep na een duur bevochte overwin ning klonk en die herhaal- delyk door de toeschouwers werd overgenomen. BEKER-UITREIKING. Om half 6 werden aan de winnaars van de beker-wed strijden de vier beschikbaar fostelde wisselbekers over- andigd. Na een inleidend woord van mr. J. A. Dumon— Tak. namens de V.V.V. in Wal cheren. onder wier auspiciën deze ringrijderg werd georga- De C.C.D. in Juli 1947. In Juli 1947 maakten amb tenaren van de C.C.D. In to taal 7282 processen-verbaal op. Het aantal betrokkeji perso nen bedroeg 9728, van wie er 333 in verzekering werden ge steld. In 1221 gevallen werd tot inbeslagneming van goede ren overgegaan. De meeste overtredingen werden begaan op het gebied van de akkerbouwproducten, namelijk 3304. Ten aanzien van vee en vlees werden 1680 frau des geconstateerd, terwgl op zuivelgebied 1522 verdachten in overtreding waren. Aardappelen als veevoeder. Aangezien gebleken is. dat vooral op de zandgronden be- langryke hoeveelheden con- consumpticwaardige aardappe len voor veevoeder worden be stemd. zal. zo deelt men ons van bevoegde zyde mede, door de C.C.D. op de naleving van het veevoederverbod worden I toegezien. niseerd, werd de door H.M. de Koningin beschikbaar gestelde wisselbeker aan de eerste win naar, L. Huissoon uit Seroos- kerke, die 7 van de 8 ringen aan zgn lans reeg, door de Commissaris der Koningin, jhr. mr. J. W. Quarles van Uf- ford, overhandigd. Deze hield een korte rede, waarin hy hul de bracht aan de organisato ren van de ringrgderg. Op zijn voorstel werd een driewerf hoera op H.M. de Koningin uitgebracht. Vervolgens over handigde de burgemeester van Middelburg, jhr. mr. W. C. Sandberg tot Essenburg, de door het gemeentebestuur be schikbaar gestelde beker aan P. Peper uit Aagtekerke (6 ringen") en mr. P. C. Adriaan- se de door hem zelf aange boden beker aan A. Maliers uit Veere en de zoekgeraakte, doch ter elfder ure terugge vonden beker van wijlen de ju welier J. Frank, aan C. van Sorgen uit Oostkapelle (bei de 5 punten). Tot besluit werd als van ouds „om dc pollepel" ge kampt. De winnaar, B. Rooze uit Oostkapelle, kreeg een pol lepel, waaraan een doos siga ren gebonden was en werd op traditionele wijze door zgn collega's „gejonast". De zes rijders, die in de wedstrgden om het Zeeuwse kampioenschap, welke op 13 Sept. op het Molenwater te Middelburg gehouden zullen worden, voor Walcheren zullen uitkomen, zgn J. Rennierse Pzn. en S. de Pagter uiE Kou- dekerke, A. Maliers uit Veere, P. Simpelaar uit Biggekerke en D. Duvekot uit Vrouwepol der. De namen van de win naars der 51 prgzen kunnen wg ln verband met plaatsge brek eerst in onze volgende editie vermelden. De Veiligheidsraad en. Ned.-Indlë. Het is zeer waarschijnlijk, aldus wordt uit Batavia ge meld, aat Australië door de republiek zal worden gekozen om zitting te nemen in de commissie van drie, welke volgens het Amerikaanse voorstel ter bemiddeling tus sen Nederland en de repu bliek gevormd zou kunnen worden. De republikeinse ra dio spreekt van drie landen, welke hiervoor in aanmerking komen, nl. Australië, Polen en Syrië, doch voorzover hieruit wordt begrepen heeft een of ficiële aanwijzing van een dezer drie nog niet plaats ge vonden. SJAHRIR NAAR ENGELAND. Volgens radio Djocja zal Sjahrir, nu de bespreking van de Indonesische kwestie in de Veiligheidsraad is beëin digd, naar Engeland reizen, waar hij, naar men mag aan nemen, besprekingen zal voe ren met verschillende per soonlijkheden uit Britse cn andere kringen. President Soekawati van Oost-Indonesië, die zich thans in Washington bevindt, - zal naar Nederland komen voor het plegen van overleg. DE CONSULS. Naar te Batavia verluidt zou de Australische regering geweigerd hebben haar Bata- viase consul te laten deelne men aan het consulair onder zoek, dat de Veiligheidsraad wenst in de Indonesische kwestie. Oorlog in de Pendsjaab. Volgens een communiqué van de grensstrijdkraehten, is de toestand in beide gebieden van de Pendsjaab nog slechter ge worden. Vooral onder de groe pen vluchtelingen werden ver liezen geleden. Het aantal treinovervallen, waarbij vrou wen en kinderen vermoord worden, neemt toe. Executies in Spanje. Naar Donderdagavond werd bekend gemaakt, zijn Woens dagochtend 14 politieke ge vangenen, die reeds enkele maanden geleden ter dood wa ren veroordeeld, in de gevan genis van Carabanchel bij Ma drid met de kogel geëxecu teerd. Het was niet, mogelijk de namen van de terechtgestel- den te weten te komen. Weer een melasseschip naar Vlissingen. Maandag a.s. zal de Griek se tanker „Nikolaou Maria" met 8509 tot melasse aan boord de haven van Vlissingen binnenlopen. De melasse komt uit Cuba en is bestemd voor België. De tankinstallatie aan de Vlissingse haven, het pomp station en de verwarmings installatie zijn weer geheel hersteld. De melasse zal van Vlissin gen met kleine schepen naar België worden vervoerd. Zeeuwen beklommen de Mont Blanc. Ook de tweede groep Zeeu wen, die onder leiding van de heer H. J. Kersten, leraar aan 't Goesse Lyceum, hun vacan- tle in de Franse Alpen door brengen, heeft de Mont Blanc beklommen. Er waren ditmaal zelfs meisjes onder. Op 19 Augustus, na een zware tocht door sneeuw en gs, stonden 9 jeugdige Zeeuwen, Helen Du vekot, Betty de Groof, Atty Griep, Janny PannH, Corry Dees, Adri Weststrate, Max Oele, Roel Duvekot, Tonny Verbeek en de leraar, de heer Kersten, op de top van de Mont Blanc. Een prachtige prestatie voor deze laaglan- ders. buiten vervolging gesteld. De officieren-fiscaal bg het Bgz. Gerechtshof voor Zeeland te' Den Bosch, hebben 2 perso nen voorwaardelijk en 14 per sonen onvoorwaardelijk bulten vervolging gesteld. ARBEIDERSKINDEREN OP WALCHEREN. De kindcractie, die ten doel had kinderen van wederop bouw- en D.U.W.-arbeiders hun vacantie op Walcheren te laten doorbrengen, is geëin digd. Ruim 100 kinderen kwamen voor 14 dagen met hun ouders mee en kregen gastvrij onder dak bij diverse gezinnen. DE STRO-PRIJZEN. Met ingang van 20 Juli 1947 zgn voor graanstro/met in begrip van kanariezaadstro de volgende maximumprijzen vastgesteld. Geperst A-stro 30, ongeperst' A-stro 27. Deze prijzen gelden voor 1000 k.g. De prgs van B-str.o Is 6 'per 1000 k.g. lager. maaidorsen. Degenen die voor het jaar 1948 voor een maaidorser (combine) in aanmerking wil len komen, dienen hiervoor thans reeds een aanvrage met opgave van het verlangde merk en type te richten aan de Provinciale Voedselcommlssa- 'ris. Stedenontmoeting Middelburg-Amersfoort UITGEBREID PROGRAMMA SAMENGESTELD. Op Vrijdag 5, Zaterdag 6 en Zondag 7 September zal de sportieve stedenontmoeting tusse nMiddelburg en Amers foort ten bate van de Mid delburgse sportverenigingen in de Zeeuwse hoofdstad plaats vinden. Dit is een vervolg op de ontmoeting tussen beide steden, die yorig jaar met groot succes in Amersfoort werd gehouden. Er is een uitgebreid en at tractief programma samenge steld. Als inleiding op het sportgebeuren zal op Vrgdag 5 Sept. een feestavond worden gegeven in het Schuttershof, verzorgd door de Cabaretver. „Gx'oen-Wit", met bal na en op de daaropvolgende Zater dagmorgen een autotocht over Walcheren worden gemaakt. Zaterdagmiddag, zyn er zwem wedstrijden In de Gem. zwem- Onderzoekingen van de B.P.M. bij Yerseke. Oude geruchten toch waar Tot de gebieden van Neder land, waar vermoedeiyk olie gevonden kan worden behoort ook de Yerseke'se bank in de Oosterschelde. Reeds jaren geleden werd door geologen de veronderstel ling geopperd, dat het terrein bg Yerseke wel voor exploita tie vatbaar zou zgn, al waren de verwachtingen toen niet hoog gespannen. Tot^een intensief onderzoek het nimmer gekomen en de B.P.M. toonde geen belang- Oesterexport. Naar wij vernemen zullen de exportprijzen van oesters naar Engeland voor het a.s. seizoen als volgt gelden voor de 0000 209.33, voor de 000 177.30, voor de 00 150.59 en voor de 0 199.97, alles per 1000 stuks en franco Londen. Bon voor 200 gram vlees extra. Behalve de reeds in de bon- nenlijst van Donderdag 28 Augustus bekend gemaakte bon voor 100 gram vlees extra, moet in verband met de moeilijkheden, welke de veehouder tengevolge van de droogte ondervindt, thans nog een extra bon voor 200 gram vlees aangewezen worden In deze hoeveelheid is ook de 100 gram extra begrepen, die voor de volgende week is aangekondigd. Ook deze extra rantsoenen ontvangen alleen personen gebox*en in 1942 en vroegex-, die dus voor de vol gende twee weken een rant soen van 600 gram vlees heb ben. In verband met het boven staande maakt het centraal distributiekantoor bekend, dat voor het tijdvak van 29 Au gustus t.m. 13 September bon „L 03 vlees" een extra rant soen van 200 gram vlees of vleeswaren verkrijgbaar is. Het is mogelijk, dat in be paalde gedeelten van het land deze bon niet aanstonds na bekendmaking, doch in de loop der geldigheidsduur pas zal kunnen worden gehono reerd. Nederland wil niet gedragen worden! Donderdag heeft de Neder landse ambassadeur in de V. S., mr. E. van Kleffens, op een persconferentie enkele verkla ringen afgelegd over het on derhoud, dat hij Woensdag met de Amerikaanse onderminister van buitenlandse zaken. Ro bert Lovett, heeft gehad. Mr. van Kleffens wilde niet details treden en verklaarde, dat het ondex-houd in hoofd zaak betrekking had op het plan-Marshall. Hij voegde er aan toe: „Mgn iand wil zich beper ken tot het strikte minimum van wat het nodig heeft. Zo lang wij zelf kunnen lopen, /.uilen wy niet vragen om gedragen te worden". Desgevraagd antwoordde mr. van Kleffens, dat er' aan het slot van -het ondei'houd even over Indonesië gesproken is. DE DIAMANTEN TERUG. De door de Duitsers ge roofde diamanten zgn in Am sterdam terug en in de kluis van de Amsterdamse Bank ge deponeerd. De minister van economische zaken, dr. G. W. M. Huysmans, hield een rede, waarin hg de ijver van hen, die de diamanten opspoorden, Srees. Om half zes arriveerde et convooi. dat de diamanten vci-voerde, in Amsterdam. Dit convooi werd door Amerikaan se M.P.'s en marechaussee's beschermd. stelling voor dit gebied. De Yerseke'se bank bleef een paradgs voor zeehonden. Nu evenwel de B.P.M. bezig is met een intensieve olie-ex ploitatie in ons land. zijn blijk baar de potiëntiële olieterrei nen van Nederland weer onder de aandacht gekomen. Sedert enkele dagen zijn B. P.M.-technici op de Yerseke'se bank bezig een grondig onder zoek in te stellen, dat ant woord moet geven op de vraag in hoevei-re de vroegere veron derstelling dat daar olie in de .Scheldebodem zou zitten, juist zou zgn. De bank valt alleen bij laag water droog en het onderzoek wordt dan ook verricht aan boord van een schip, dat zich thans reeds twee dagen op de Oosterschelde bevindt. Het feit, dat eventuele bo ringen onder water plaats moeten hebben, zou geen on overkomelijke technische be zwaren opleveren. Overigens zegt een dergelijk geologisch onderzoek nog niet veel over de kansen of er in derdaad olie in exploiteerbare hoeveelheid aanwezig is. Die kansen worden pas groot wan neer na het geologisch onder zoek tot proefboringen wordt overgegaan, die resultaat ople veren. Dan zal blijken of Yerseke behalve een centrum van oes tercultuur ook Nederland's tweede oliecentrum zal kunnen worden. Serooskerke CONCERT. Ter gelegenheid van de jaar dag van H. M. de Koningin/ «reeft het Fanfax-ecorps „Een dracht maakt macht" te Se rooskerke (W) Zatei-dagavond 30 Augustus, te acht uur een concert in de muziektent onder leiding van haar eerst kort ge leden benoemde directeur, de heer F. W. P. de Gx-aaf te Mid delburg. Tijdens dit concert houdt de alhier bestaande commissie voor het verzenden van lectuur naar onze militairen in Neder- lands-Indië een openbare inza meling ten bate van de collec te-actie van het Protestants- Christelijk Thuisfront „Pro Re- ge". Ritthem RESUATATEN VOLKSTELLING De volkstelling te Ritthem leverde de volgende resultaten op: totaal aantal Inwoners 479, waarvan 254 mannen en 225 vrouwen: 124 huishoudens en 7 alleen wonende personen; 90 bewoonde woningen en 29 an- dere bewoonde ruimten, terwijl 5 woningen door beschadiging momenteel onbewoonbaar zgn. school voor dames en heren, afgewisseld door een demon stratie reddend zwemmen en polowedstryden. Aanvang 2 uur. Om 3 uur beginnen gym- nastiekwedstrijden in de R.H. B.S. en een tafeltennismatch in Mercurius, texwgl om half 5 handbalwedsti'ijden en om 5 uxxr korfbahvedstrgden op het Gem. sportterrein worden ge houden. Het dames-handbal team uit Amersfoort behoort tot de lc klasse, zodat vooral de handbalwedstrgd dames spannend belooft te worden, 's Avonds om 8 uur worden de gymnastiekwedstrijden in het Schuttershof voox-tgezet, afgewisseld met verschillende nummers, verzorgd door Achil les, Medioburghum en Wilhel- mina. Zondagmorgen om 10 uur beginnen athletiekwedstrijden op het Sportterrein, terwijl de ontmoeting besloten wordt met een hockeywedstrijd om 2 uur en een voetbalwedstrijd om half drie. Koninginnedagviering ln Middelburg. NTVVIN-C ANTINE W AGEN KOMT. Gezien de ernst der tijden is ook in Middelburg 't program ma voor de viering van de ver jaardag van H.M. de Koningin op 1™ September zo sober mo gelgk gehouden. Voor een be- langrgk gedeelte zal deze dag in het teken van de N.I.W.I.N. staan. Om 10 uur 's morgens wordt een NIWIN-bgeenkomst ge houden op de Markt, die ge opend wordt door de .burge meester. Ds. Veldkamp, der. predikant, Ds. Don, Ned. Herv. predikant en pastoor Snel zul len het woord voeren, afgewis seld door zang van vadex-land-, se liederen. In de avonduren zal de NI- WIN een openluchtfilmverto ning op de Markt organise ren, waar films van de Ma rine Voorlichtingsdienst wor den vertoond. De gehele dag zal een cantinewagen, beschik baar gesteld door de V.V.V., door de stad rijden, waarin de NI WIN gebak, limonade, etc. verkoopt, terwgl tevens een collecte voor Jiet werk van de ze organisatie wordt gehouden. Onder auspiciën van „Uit het volk-Voor het volk" vindt op de verlichte Markt van 8 tot 9.15 uur n.m. een concert door het Middelburgs Muziek corps plaats, gevolgd door een fakkeloptocht door dit corps en de signaalafdeling van Achilles. Men vertrekt om 9.30 uur van de Markt. „Uit het volkVoor het volk" heeft ge meend hiermede te moeten volstaan, aldus gehoor gevend aan de wens van H.M. «de Ko ningin om haaf verjaardag met matig feestbetoon te vieren. De buurtvereniging 't Zand organiseert twee muzikale wandelingen door de stad. 's Moi'gens om 9.30 uur ver trekt het tamboers- en pijpers- corps „Juliana" van de Singel straat cn 's avonds om 7 uur de muziekver. „Onda" va,n de Griffiocnbrug af. Vlissingen Oostenrijkse woningen duurder. B. en W. wan Vlissin gen zullen aan de gemeen teraad een aanvullend cre- dlet van 180.00 vragen voor de bouw van 30 Oosten rijkse woningen. Deze wonin gen blgken 18.000 per stuk te kosten en niet 12.000, zo als aanvankelgk werd ge dacht. TAPVERBOD 1 SEPTEMBER 1947. Ter voldoening aan het be paalde in art. 124 der Alge mene Politieverordening maakt de burgemeester van Vlissin gen bekend, dat de verjaardag van H. M. de Koningin zal worden gevierd op 1 Septem ber 1947. Winterfruit lijdt onder droogte. Tengevolge van de aanhou dende warmte en droogte val len er van verschillende soor ten winterappels in Zeeland veel af. Dit is aia. het geval bij de Goudreineiten. Voor de fruittelers is dit zeer nadelig omdat de val niet aangevoerd mag worden op de veiling. Ook de .bewaarbaarheid van het winterfruit is er niet op vooruit gegaan. Ex-burgemeester van Oostkapelle. Woensdag 3 September a.s. zal voor het tribunaal te Mid delburg terecht staan de ex- burgemeester van Oostkapelle H. van der Wel, die onder meer vendelvormingsleider der W.A. is geweest, zich voor het Oostfront aanmeldde. Hy was oorzaak dat enige bewoners van Oostkapelle in een straf kamp terecht kwamen. Stoomtram Walcheren in overtreding. De Tuchtrechter v. d. Prg zen heeft bij verstek een boete van f 100.opgelegd aan de Stoomtram Walcheren. Op 8 April 1947 was geconstateerd, dat voor het personenvervoer ~p het traject Middelburg 'eere een vrachtprijs werd ge vraagd van f 0,35, terwgl deze slechts f 0,30 mocht bedragen. - Het Vlissingse sportveld. Binnen enkele weken gaat het voetbalcompetitierad weer draaien. Zij die de laatste tijd het sportterrein, aam de Bos weg niet meer hebben bezocht zullen eem goede verbetering kunnen constateren. Er is na melijk rondom het gehele ter rein een omrastering geplaatst van rietmatten, wat in de wintermaanden bij onguur we der in ieder geval enige be schutting biedt. Ook de cantine zal binnen kort in gebruik worden geno men. Tribunaal Goes Inspecteur van politie vond Illegale lectuur. Zoals wij destijds meldden, was op de uitspraak van de Middelburgse Kanjer van het Tribunaal, waarbij de 40-jari- ge inspecteur van politie, G. A. Ver burg, was ontzet van het recht om openbare amb ten te bekleden, het fiat door de procureur-generaal ont houden. Nadat deze zaak voor de kamer te Goes weer behan deld was, luidde de uitspraak: hervatting van het onderzoek en dit werd aanleiding tot een nieuwe behandeling. Voor deze zitting waren niet minder dan 12 getuigen •gedagvaard, o.w. de oud-com missaris van politie te Middel burg, de heer Fontijne en verschillende leden'en oud leden van het politiekorps al daar, die ten dele voor besch. minder goede getuigenissen aflegden, waartegen deze en ook zijn verdediger, mr. Roe- lofs, opkwamen. Wat de feitelijke ten laste legging betrof, ging het voor al om een huiszoeking, die in Juni 1943 ten huize van de familie van Beusekom in de, Gortstraat te Middelburg plaats had en waarbij ook Duitse politiemannen en de thans geïnterneerde politie man Kerkhove, aanwezig wa ren. Daarbij zou illegale lec tuur zijn gevonden, waarvan een deel door Verburg aan Kerkhove ter hand zou zijn gesteld. Deze verklaarde pertinent niets van V. te hebben aange pakt, doch andere getuigen verklaarden het tegendeel. Ook de heer en mevrouw vari Beusekom gaven terzake en kele inlichtingen, terwijl ten slotte ook gehoord werd mr. A. M. Meerkamp van Embden, die destijds nazi-burgemeester van Middelburg was. Dit ern stige verhoor betrof een an dere ten lastelegging, nl. dat V. aan de burgemeester zou hebben medegedeeld, dat de agent geweigerd had mede te gaan naar een nat.-soc. bijeen komst. V. protesteerde met klem tegen de ten lasteleggingen, terwijl zijn verdediger het aan de stok kreeg met het tribu naal, omdat hij de verklarin gen van bona fide bekend staande politiemannen in twij fel trok. Hij had de waar schuwing in ontvangst te nemen, dat hij er zich voor moest wachten, ambtenaren zoo te bespreken. De uitspraak werd bepaald op Woensdag 10 September. O.- en W.-Souburg GEWIJDE MUZIEK. Door het fanfarecorps „Vlijt en Volharding" zal Zondag avond 7 uur een uitvoering van gewijde muziek op het Oran- jeplein te Souburg worden go- geven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 2