Oude traditie hersteld Oogst ondervindt ernstige schade Nederlandse Joden protesteren LEZERS SCHRIJVEN Sport en wedstrijden 5 maanden hoogspanning De gevolgen van een tè droge zomer. De maand Juli was de vier de achtereenvolgende maand met een te hoge dagtempera tuur, dagelykse maximum tem peratuur en dagelijkse mini mum temperatuur. Het aantal tropische dagen liep van West naar Zuid-Oost op van 0 in Den Helder en Vlissingen tot 9 en 10 in Ge- mert en Maastricht. Ook Au gustus bracht geen einde aan deze warme periode, de gemid delde dagtemperatuur, de ge middelde dagelijkse maximum- en minimum temperatuur ble ven in de erste 15 dagen resp. ongeveer 2%°, 2 en 1® C. boven de gemiddelden van an dere jaren. In Zeeland, waar op de zoute inundatiegronden neer slag de toestand had kunnen verbeteren, was deze neer slag veel geringer. In Vlis singen viel slechts 25 van de hoeveelheid van andere jaren. STAND DER GEWASSEN. De gevolgen van de langdu rige droogte, gepaard gaande met hoge temperaturen waar onze rassen en cultuurmetho den niet op berekend zijn, ble ven niet uit. Speciaal de wei landen en klavers, maar ook de voederbieten hadden te lij den, terwijl bÜ de granen, be halve bij zomdrgerst en peul vruchten, de standcrjfers nade lig werden beïnvloed door het noodryp worden van de gewas sen. Slechts de verschillende zaderijen en fabrieksaardappe len konden zich verder gunstig ontwikkelen. De toestand op de voor malige zoute inundatiegebie- den is nog slechter gewor den. De stand is daar 60 tot 70 lager dan in de belen dende gebieden. De groeiperiode van de gra nen was uiterst kort door het late voorjaar en de aanhou dende droogte. De korrel bleef hierdoor klein zodat o.m. de rogge-opbrengsten bij de eer ste dorsingen tegenvielen. De stro-opbrengst is over het al gemeen laag. Op Walcheren ging men er zelfs toe over om de gerst met de grasmaaier te maaien of te trekken. Ook de combine bracht plaatselijk uit komst bjj de zeer korte gra nen. De erwten zijn meest reeds geoogst. Het gewas was ver vuild door gebrek aan arbeids krachten, late zaai en droogte. De opbrengst viel tegen. Het vlas is meest van goede kwaliteit en onder gunstige omstandigheden geschelfd of geborgen. Het koolzaad voor het vol gend jaar is plaatselijk gezaaid en heeft ernstig van de droog te te lijden. Het blauwmaanzaad kon zich handhaven en is plaatse lijk geoogst De suikerbieten hebben de droge warmte beter dan de voederbieten doorstaan, hoe wel op vele plaatsen schade is veroorzaakt. FRUITTEELT. Nietegenstaande het aanhou dende droge weer der laatste weken blijven de oogstvooruit- zichten voor appels en peren goed luiden. De vooruitzichten van Jona than blijven in sommige cen tra teleurstellen; zo is in Zee land de stand nog matig tot slecht en in Utrecht, de Zuid- Hollandse eilanden, Noord-Hol land en de Betuwe matig. TEGEN ENGELSE HO UDING IN PALESTINA Het lot der opvarenden van de drie schepen, die thans on der geleide van Engelse oor logsschepen, met illegale Jood se immigranten voor Palestina op weg zijn naar Duitsland, is aanleiding geworden voor de Ned. Zionistenbond een mee ting te beleggen in Krasna- polsky te Amsterdam. Meer dan 1000 personen vulden de grote zaal. Dr. S. Kleerekoper betoogde, dat de kwestie van de Exodus 1947 niet meer is dan een niet belangrijk symptoom in de geschiedenis der Joodse ver strooiing. Op deze balling schap zal men zich moeten be zinnen. De Joden hebben nt ervaren, aldus spreker, wat zij kunnen verwachten van de meest dempcratische regering ter wereld, de Engelse Labour- regering, die, terwijl zij de Weg met de hunnen Nu prediken wij geen oor log tegen de horden van At- tilla. We hadden anders im mers in het opschrift een hoofdletter méér moeten ge bruiken. Ook bedoelen wij de uitroeiing niet van onze te genstanders en de hunnen. Het vervolg moge ons voor nemen verduidelijken. Vele mensen verminken tegenwoor dig hun taal zo al niet met de pen, dan toch met hun mond. Men moet hun eens ho ren redeneren; hun weten er alles van. Wat men hun in goed Nederlands vertelt of spelt, zeggen hun in gebrekkig Hollands over. Jammer dat hun daar niet beter op letten. Zou het nog te genezen zijn? Maakt allen een front Met pen en mond Tegen de hunnen! Het moet kunnen. Db. Taalkuiser. OUDE MARKT TE VLISSINGEN. De heer L. Sap te Vlissingen protesteert in een uitvoerige brief tegen de verregaande staat van vervuiling, waarin de Oude Markt aldaar ver keert. Hij wijst erop, dat dit terrein als speelplaats dient voor vele kinderen en dat de tegenwoordige toestand scha delijk is voor de gezondheid der omwonenden. Met klem dringt schr. op verbetering aan. GEVAARLIJK KRUISPUNT. Een lezer schrijft ons: Iedere automobilist, die het kruispunt bij de Keersluisbrug te Vlissingen passeert, zal tot de conclusie komen, dat nu de bussen: hier een nieuwe route volgen, ongelukken op den duur onvermijdelijk z\jn. Vooral als men van Middelburg komt is de situatie volkomen onover zichtelijk. Verdient het geen aanbeveling om duidelijk aan te geven,' c^t hier gevaar dreigt? Men dempe de put voor het kalf verdronken is. DE RAADHUISMEUBELEN. Een zeer groot percentage van de inwoners van Walche ren is gedupeerd door de oor logshandelingen. Is het dan te verwonderen dat deze mensen de moed en lust ontbreekt, om, zoals U schrijft, prachtige meubelen, gobelins enz. te gaan bekaken terwijl zij door de tergende langzame afwik keling van hun oorlogsschade de middelen ontbreken om hun meubilair weer op het vroegere peil te brengen. Een eenvoudige stoel, tafel of kleed in eigen omgeving doet weldadiger aan dan de prachtigste meubelen, stoffe ringen e.d. in het Kunstmu seum of in de diverse meubelza ken, vooral wanneer de vergoe dingen die hun rechtens toeko men zolang uitblijven. Sparen voor een en ander van de salarissen of lonen is gezien het huidige peil voor le vensonderhoud geheel onmoge lijk en het is dan ook m.i. niet verwonderlijk dat het bezoek aan genoemde tentoonstelling niet groter is. Het is eerder een hinder dan een genot om daar te toeven. C. CLEMENT. Joodse steun gedurende de oorlog aanvaardde, tegelijker tijd de grenzen van Palestina voor het Joodse volk sloot en de schepen met radeloze vluch telingen terugzond. Nu is de tijd daar, dat het Joodse volk zijn eigen weg moet zoeken zonder het oordeel van de rest der wereld te vragen. Dood gewoon anti-semietisme, ver oorzaakt door de economische ellende, waarin het Engelse volk verkeert. De enige oplossing ligt in het scheppen van een plaats in de wereld, waar de Joden in vrijheid hun leven naar eigen Inzicht .kunnen opbou wen. SCHANDELIJK ONRECHT. De heer N. Dasberg sprak over het „schandelijk onrecht, dat de Joden als beloning moe ten verduren van hun ex-bond- genoot. Engeland, die een handvol Joden terugvoert naar Bergen-Belsen, het oord der grootste verschrikking, de hel waaruit zij juist zijn ontsnapt". De heer J. Slijper uit Pa lestina verklaarde, dat de Joden op de Exodus niet van boord gingen, omdat zij zich realiseren wat er is gebeurd en weer kan gebeuren in een Europa, waar de goedwillenden niet in staat zijn de Joden te beschermen tegen het rapaille. Spr. eindigde met als zijn over tuiging uit te spreken, dat uit eindelijk ook bij het Engelse volk het geweten zich zal doen gelden. Als laatste spreker betrad de heer J. Soetendorp het spreekgestoelte. Hij zeide, dat de Engelsen blijkbaar niet heb ben begrepen, dat de weigering om in Frankrijk aan land te gaan voortkwam uit de wil niet langer de gast te willen zijn, doch vrije mensen. Hij waarschuwde zijn gehoor voor de onrustbarende voortekenen die in de laatste gebeurtenis sen van de laatste weken in Engeland liggen opgesloten. Spr. was overtuigd,x dat der gelijke gebeurtenissen zich zul len herhalen tot het Joodse volk in eigen land vry kan leven. EEN TELEGRAM. Aan het einde der vergade ring werd besloten 'n telegram te zenden aan de Engelse am bassadeur in Den Haag. Kappic en kef gcuJsckap SocSsler 5. Signor Rivaldi gaf 'n wenk aan de mannen van de vrachtauto's die op de kade stonden te wachten en die begon nen meteen de wagens leeg te dragen. Ze maakten het ruim open en begonnen pompen, zakken, enorme kasten, machi nes en kisten in te laden. „En wat betekent dit nu allemaal?" vroeg Kappie, die verbaasd stond toe te kijken. „Dit betekent", legde Signor Rivaldi uit, „dat dit vaartuig nu van my is! Gehuurd van U. U bent myn Capitano! U vaart my waar ik gaan wil. Krrraak is nu voorlopig van my, Ricardo Rivaldi!" „Maar het schip wordt veel te zwaar", jammerde Kappie, „veel te veel lading!" Burgerlijke stand MIDDELBURG. Ondertrouwd: H. Willemse, 19 j. en C. Jakobson, 18 j.; J. Schut, 39 j. en M. G. Bos- hamer, 38 j.; M. de Wagter, 45 j. en C. S. Steur, 30 j.; J. D. Waage, 23 j. en L. Barent- sen, 20 j.; P. Lingen, 44 j. en D. W. P. Harpe, 39 j.; J. A. de Ruijter, 25 j. en E. V. Tres, 24 j.; P. de Ruyter, 26 j. en M. Buys, 21 j. Getrouwd: J. v. Oorschot, 35 J. en M. C. Dierckx, 33 j.; A. W. Bastiaanse, 25 j. en A. P. Drioel, 23 j.; L. de Vries, 23 j. en J. Vendevielle, 20 j. Bevallen: H. M. Fuijkschot, geb. Haasakker, d.; E. v. Kle ven, geb. Jacobsen, (tweel. z.); A. M. Snijders, geb. Pieterse, z.; J. v. Drunen, géb. Reyn- ders; G. Maas, geb. Lenstra, z.; B. F. Polderman, geb. Kuijs, z.; J. den Boer, geb. de Brugn, d.; P. D. M. Kegels, geb. Groothaert, d.; M. Schout, geb. Schoe, z. Overleden: M. Tevel, 22 j. ongeh. d.; C. C. Vreke, 75 j., wed. J. W. H. Grims; W. N. Mieras, 34 j., geh. met D. de Jonge; N. Wouters, 68 j., geh. met L. Louws; J. Verbeek, 52 j., geh. met J. M. Kon-er; C. Kodde, 74 1., wed. J. Buijs; C. G. de Nooyer, 4 mnd., d. v. A. de Nooyer en A. v. Beizen; KRUININGEN. Bevallen: M. A. Verhage van Dongen, z.; M. M. Nieiu wenhuize—Riemens, d.; A. Dekvan Burg, d. Ondertrouwd: W. J. Kievit, 34 j. en C. M. van Aken, 30 j.; P. A. Treffers. 27 j. en A. J. Waverijn, 26 j.; J. P. de Loof, 34 j. en E. M. van de Zande, 36 i. Getrouwd: C. B. L. Gebreurs, 33 j. en C. J. M. Simons, 41 j.; D. van Damme. 21 j. en A. A. Schipper, 21 j. MorgenRingrijderij in Middelburg. Een oude beker terug gevonden. Een oude traditie wordt Donderdag hersteld: de be< faamde Middelburse Ringrij derij voor ringrijders van Walcheren zal voor het eerst sedert 1939 weer gehouden worden Een record aantal deelne mers maakt zich op om te strijden om de prachtige wis selbekers, die beschikbaar zijn gesteld. De bekers, waar om vroeger gekampt werd, zijn helaas verloren gegaan. Maar kennelijk zijn de bekers, ge schonken door H.M. de Konin gin, het gemeentebestuur van Middelburg en mr. P. C. Adri- aanse, een attractie. Ware dat niet het geval, de deelname zou niet zo enorm groot zijn geweest. Bizondere vermelding ver dient, dat juist dezer dagen een van de oude bekers weer terecht gekomen is. Het is die, welke destijds beschikbaar is gesteld door wijlen de juwe lier Jacq. Frank te Middel burg. Een ringrijder, die deze beker in 1939 gewonnen had, herinnerde zich gelukkig, dat hij deze nog niet defini tief gewonnen had. Aardig is, dat na afloop èls van ouds „om de pollepel" gereden zal worden. Er Is voor de winnaar, gelijk vroe ger, een kistje sigaren be schikbaar! De V.V.V. in Walcheren te Middelburg en met name de ringrijderij-commissie, met aan het hoofd mr. P. C. Adri- aanse, verdienen een woord van hulde voor het elan, waarmede deze traditionele ringrijderij in ere is hersteld. Dat de hand wordt gehou den aan de bepaling, dat de rijders in Zeeuws costuum moeten zijn, verdient speciale vermelding. Als deze bepaling zou zijn losgelaten, zou een groot deel van de attractie verdwenen zijn Helaas is de binnenplaats van de Abdij nog niet be schikbaar. Zoals reeds gemeld, worden de wedstrijden gehou den op het Molenwater, waar drie banen zijn uitgezet: een voor de Huishoudschool en twee voor de Schouwburg. Er zal zonder twijfel ver woed gestreden worden en dat er veel belangstelling zal zijn, ligt voor de hand. Vermelding verdient nog, dat de wedstrij den gratis toegankelijk zijn. Zij vangen om 8.30 uur aan en worden 'a middags tot ca. 5.30 uur voortgezet. Vrijdag en Zaterdag zal de Belgische mlnistêr van ar beid en sociale voorzorg:, de heer L. E. Troclet. een bezoek aan ons land brengen om met minister Drees. een verdrag te ondertekenen, houdende de we derkerigheid van alle sociale verzekeringen ln belde landen. door TjEERD ADEMA 122 „In orde, baas Govers," zei Hans lachend. „We praten er niet verder over. Hier is ook wat voor jou, jonge vrind," zei hij, zyn opvolger een briefje van tien in de hand stoppend. „Meneerzei de jongen onthutst. „Neem 't gerust", zei Hans, „en denk maar, dat ik je wat schuldig ben omdat ik je heel wat moeilijkheden bezorgd heb. 't Is niet gemakkelijk om de baas te voldoen na zo'n on- verbeteriyke Ober als ik ge weest ben". Hy keek op zyn polshorloge en zag, dat het tijd werd. „Kom, Irma", zei hy, „we moeten weer weg". Zij schudden langdurig de handen van de baas en van juffrouw Marie, hoorden ontel bare dankbetuigingen en zege wensen aan en het kellnertje schoof gewichtig de grendel Van de deur. Baas Govers zorgde voor een glorieuze uittocht. Hy zette opnieuw de Hoch- zeitmars op, wierp de deur wyd open en, onder de klanken van Mendelssohn's schepping, gleed Hans met zyn meisje gearmd, over de drempel van „De Grote Slok", om zich naar de auto te begeven. Het publiek maakte ruim baan en het was of zy zo juist in de echt waren verbonden en onder de tonen van het kerk- ®^Uachtende trouw" Slager Dirksen van de hoek, hief een „Lang zullen ze le ven!" aan, waarmee de straat bewoners geestdriftig instem den. De vrouwen verdrongen elkaar voor de ruitjes van de auto om de blozende Irma te bekyken en baas Govers over dacht, dat zyn cafétje die avond te klein zou zijn om alle nieuwsgierigen te kunnen be vatten. Handen werden omhoog ge stoken, er werd gewuifd, nog een laatste groet naar de baas en juffrouw Marie, die als peet en petemoei op de drempel stonden, en dan schoot de grij ze wagen het straatje uit om in het stadsgewoel te verdwij nen. „Hans", zei Irma zuchtend. „Ik begryp het", zei Hans, „nou nog de ouwe Dirk en dan zijn we er door". Toen Hans Dirk ging halen zat die op zyn bankje. Van der Kop had hem net jes geschoren en naast hem stond een kapotte ouwe doos, waaruit Dirk trots een koet- siershoed te voorschyn haalde. Het was een model van een kwart eeuw geleden, van on der smal, met een bocht naar boven breed uitlopend en op de zijkant tekende zich duidehjk de plaats af waar een grote koetsierskokarde had gezeten. „Ik hem 'm goed bewaard", zei Dirk, „en nou zal le me nog te pas komme". „Weet je wat we doen?" zei Hans toen ze in de auto za ten. „We ryden langs een ver huurkantoor en we laten je netjes in een jacquet steken". „Da's 'n idee", zei Dirk, die ai eens hoofdschuddend naar zyn haveloze plunje had géke- xen. Dan gane we naar Van te^Uda'8 e®n Soe<* adres, daar heb de portier van 't Te huis wellerus een hoge zHle gehuurd". Voor de winkel van Van der Plank bleef Irma in de auto, terwijl Hans de patiënt binnen bracht en de chef van het ver huurkantoor uitlegde, dat deze meneerehin een pas send jacquetcostuum moest worden gestoken. Hy ging naar do auto terug, maar een half uurtje later stuurde Irma hem weer naar binnen, omdat het leek of ouwe Dirk voorgoed van de aardbo dem verdwenen was. Hans vond in het magazijn de heer Van der Plank, die zich met een bonte zakdoek het voorhoofd afdroogde en voor een grote staande spiegel een deftig gekleed heer, die voor zyn eigen beeltenis een buiging stond te maken. „Ex cellentie", mompelde Dirk „hoe vaart u?" „Wel heb ik van m'n leven!" nep Hans. verrast, „zeg excel lentie, schiet een beetje op, an ders gaan we d'r zonder u van door Ouwe Dirk schrok op en liep zo trots als een pauw naar de auto om zich door Irma tc la ten bewonderen. Hans gaf zijn kaartje aan het magazijn af, beloofde, dat hij de klant in zijn jacquet nog dezelfde week zou te rug bezorgen en liep haastig naar de wagen omdat het meer dan tod werd, Irma's moeder op te halen. Eerst toen ze drie straten verder waren, miste Dirk zyn hoge hoed, die in het magazijn was gebleven, maar hij trooste u rUmet de gedachte, dat er by Hans' oom natuuriyk mas sa s hoge hoeden waren en dat er allicht een by zou zyn, die hem paste. (Wordt vervolgd). VOETBAL INTERNATIONALE VOETBALWEDSTRIJD. Zondagmiddag werd op het nieuwe terrein van de voetbal club „Terneuzen" aan de Mo lendijk een voetbalwedstryd gehouden tussen Terneuzen I en F.C. Zelzaete. De wedstrijd welke ondanks de warmte be hoorlijk spelpeil te zien gaf, eindigde in een 51 overwin ning van Terneuzen. ATHLETIEK ATHLETIEK- VAARDIGHEIDSPROEF. Mevr. M. de WyzeVan Oorschot en mej. N. Karelse, beiden van „De Zeeuwen" uit Vlissingen, slaagden vorige week voor de Athletiek-vaar- digheidsproeven 1ste graad van het Kon. Ned. Gymnas tiek Verbond. KORFBAL ZEEUWS TWAALFTAL BELGISCH VLAAMS TWAALFTAL. De wedstrijd van het Zeeuw se Twaalftal tegen het Belgi sche Vlaamse Districts Twaalf tal is in een 22 gelyk spel geëindigd, wat de verhouding over het algemeen goed weer feeft. Door omstandigheden wamen de Zeeuwen met 3 in vallers uit. Ondanks de warmte 't Is maar'n weet... Als men een stuk kaas een tyd lang bewaren wil, droogt ze uit en wordt hard. Strijk een dun laagje gesmolten pa raffine over de kaas en z^ blüft mals en zacht. ontwikkelde zich een snelle partij, waarbij de Belgen hun grotere lengte goed gebruik ten, doch de Zeeuwen sneller waren. Schoten van Willy Adrlaansen stuitten af, door braken van Eiff mislukten, 2 vrye kansen van Bruggeman gingen naast. Aan de andere zijde waren de lange Belgen gevaarlyk, te gen de rust werd een hoge bal er gewoon ingelegd. Na de thee had Zeeland spoedig sücces door Eiff van achter de korf. Na de vakwis seling werd de kwaliteit van het spel minder, door de wind waren de Belgen iets meer in de aanval, doch kregen weinig vrije kansen. Toch wist uit een dier vrije kansen de Belgische aanvoer der te scoren (12). De Zeeuwen-aanval legde er een schepje op, Zweedyk brak eni ge malen goed door, en uit een dezer doorbraken maakte hy mooi de gelykmaker (22). In deze stand kwam geen ver andering meer. Ondanks de warmte is er goed gespeeld, de wind deed afbreuk £an het spel. DUIVENSPORT WEDVLUCHT. De vereniging van postdul- venhouders „De blauwe doffer" te Hansweert hield Zondag een wedvlucht uit Noyon. De uit slag luidt: 1 J. Sanderse; 2 M. H. Krombeen; 3 en 5 P. Westdijk; 4 D. J. v. Ertvelde; 6 J.'de Leeuw: 7 J. Theenaart; 8 A. de Klerk; 9 en 10 Gebr. Smal- legange. De vereniging van postdui- venhouders „De Scheldevlie- gers" te Borssele hield een wedvlucht uit Noyon. De uit slag luidt: 1, 6 en 7 N. Mculenberg; 2, 3, 4. 9 en 10 J. Duynkerke; 5 C. J. Bouwens; 8 J. Walhout. De vereniging van postdui- fer" te WoiphaartsdyK hield venhouders „De blauwe dof- een wedvlucht uit Noyon. De uitslag was als volgt: 1 en 6 A. Walhout; 2 en 5 J. Westveer; 3 P. A. v. Loo; 4 en 7 L. Pieterse; 8 O. Meul- blok; 10 G. v. Strien. Uitslag bekervlucht vanuit Noyon met jonge duiven van postduivenvereniging Zeelan- dia te Middelburg op 24 Aug. le, 5e en 7e pr D. M. Klaas- sen; 2e pr. J. de Buck; 3e pr. D. v:. d. Berg; 4e pr. W. Adriaansens; 6e pr. J. J. Snoep; 8e pr. G. v. d. Voorde: 9e pr. J. Geene: 10e pr. G. v d. V<5orde. Bekerwinnaar werd D. M. Klaassen. Zeven gezinnen dakloos door grole brand. Dinsdagmiddag brak door nog onbekende oorzaak brand uit in de hooiberg van een zeer grote boerdery te Wapenveld. Het vuur sloeg spoedig over op de boerdery, die in as ge legd werd. Door de krachtige wind woeien vonken over naar pen 200 m. verder gelegen huizen blok, waarin zes gezinnen woonden. Dit blok stond spoe dig in lichterlaaie. De brand weercorpsen van Zwolle, Hat- tum en Heerde konden pas in de avonduren de brand be dwingen- Door deze brand zijn zeven gezinnen dakloos geworden. In de centrale laagvlakte van Burma zyn byna 1Ö0 dor pen overstroomd. De schade, vooral aan do x-ystoogst, is ernstig. Amsterdamse beurs 26 Aug. 27 Aug. N.I. Handb. B 100 101 Ned.H.My. cv A 130% 132% A.K.U. 180 181% Calvé CV A 171% 173 Fokker VL 208% 207% Unilever cv A 294% 295 Ned. Ford 401% 401% Ned. Kabel 295% 298 Philips 370 373 Billlton 348 345 Kon. Petr. 415 118% Amst. Rubb. 140 142% H.A. Lijn 204% 205 Scheepv. U. 182% 183% H.V.A. 227 229 Deli B. Mij. 127 129% Marktberichten COÖP. VEILINGS VER. „WALCHEREN" W.A. 25 Augustus 1947. Groenten: Andyvle 438; dubb. Bonen 701.26; Stok- princessen 841.27; Stoksny- bonen 7884; Boere Kool 12; Rode Kool 2333; Savoye Kool 36; Witte Kool 18; Pos telein 5—26; Uien 2—19; Sla 1664, alles per kg. Bloemkool II 25—31; Kom kommers I 1821; id. II 12 —19; id. m 10—17; Sla II 4 9, alles per stuk. Bospeen 829; Kroten 14 20, beide per bos. Fruit. Appels: Jacques Le- bel 1720; James Grieve 21 44; Manks Codlin 21—26: Transparante de Croncels 21 44; Madelein 1421, alles per kg. Peren: Beurré de Merode 19 —27; Chrétlen Williams 26— 41; Triomphe de Vienne 26 55; Beurré d'Amanlis 2546; Jutten 2430; Clapps Favou rite 3652. alles per kg. Pruimen: Reine Claude d'Al- than 61—93; Kirke's 70—77: Bberc Witte 6278; Reine Victoria 3685, alles per kg. Meloenen: Annanas 3472; Suiker 37—82; Net 24—50. alles per stuk. Druiven: Franken thaler 1.42 —1.60 per kg. Perziken: 7—51 per stuk. Tomaten: 1619 per kg. Aardappelen: Bintjes 6 7.50; Eersteling 77.30; Risuwe Eigenheimers 6.20 7.30, alles per 100 kg. OffVïeele Publicaties. D. K. OOSTBURG. AANVRAAG WERKKLEDING. Tot en met 6 Sept. a.s. be staat alsnog gelegenheid tot het Indienen van collectieve en individuele aanvragen om werkkleding, doch uitsluitend voor die bedryven (van meer dan 10 werknemers) en perso nen, die nog in het geheel geen aanvraag hebben ingediend ln Mei resp. in Juni 1947. Aanvragen in verband met mutaties in het aantal perso neelsleden bij bedryven kunnen nog niet worden ingediend. Personen, voorkomende op de collectieve aanvraag, mo gen geen individuele aanvraag ndienen. De berichten omtrent de be handeling van het Indonesi sche vraagstuk door de Vei ligheidsraad, en alles wat daarmede verband houdt, maakten op de beurs geen slechte indruk, maar het pu bliek toonde zich gereserveerd en er waren maar heel weinig orders. De stemming was pryshoudend, maar de koer sen van de toonaangevende fondsen waren by de opening vergeleken met gisteren, vrij wel onveranderd. Staatsloterij. f 2000: 20109. f 1000: 17105. f 400: 1523. 9731, 16256. 18557. 200: 6535, 17125, 12597, 21158. 100: 2051, 2731, 3398. 7202, 8026, 11391, 11640, 14967, 15655 15818, 19258, 21271, 21834. A.s. Maandag zal geen trek king plaats hebben in verband met de viering van de verjaar dag van H.M, de Koningin. Radioprogramma's VRIJDAG. Hilversum I: 7 en 8 Ber.; 11 Fluitrecital12.15 Scala-sextet; 13 Ber.; 13.15 Sangh en spel; 14 Engelse or ganisten; 14.40 Strijkkwartet; 15.30 Omroepkoor; 16 Decla matie; 16.20 Kamerorkest; 17 Lichte instrumentale en vocale klanken: 18 Vry en biy; 18.30 Ned. Strijdkrachten; 19.30 Geestelijke liederen; 20 Ber.; 20.15 Concert ln de 9t. Bavo- kerk te Haarlem; 21 Cello-re cital; 22.30 Ber. Hilversum II: 7 en 8 Ber.; 9.35 Kamermuziekproigiunima 10.45 Zuid Afrikaanse liedjes en duetten; 11.15 Marcel Mule; saxofoon; 11.30 Orgelspel door Johan Jong; 12 Gramofoonmu- zlek; 13 Ber.; 13.15 Pierre Pal- la; 14.20 Londens Symph. ork.; 15.10 Ong volk in zijn dichters; 16 Orkestwerken van Erie Contes; 17.30 Eoyd Bachman en zyn orkest; 18 Ber.; 18.20 Malando en zyn tango-romba orkest; 19 Praat U rustig ver der; 20 Ber.; 20.05 Le mi rol r de Jesus; 21 Men vraagt en wy draaien; 23 Ber. Weerbericht AANHOUDEND ZOMER WEER. Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag avond tot Donderdagavond. In de nacht en ochtend hier en daar nevel of mist met wei nig wind. Morgen droog, warm en overwegend zonnig weer, met alleen ln het Zuldeiyk ge deelte van het land een vrij krachtige wind tussen Noord en Oost ZON EN MAAN. Vry dag 29 Augustus 1947. Zon; op 5.45, onder 19.36. Maan: op 19.24, onder 2.37. 29 Augustus. Vlissingen 0.42 1.63 Terneuzen 1.13 1.82 Hansweert 1.49 1.96 Zierikzee 2.0Ï 1.27 HOOG WATER u. -(-NAP u. -j-NAP LAAG WATER U. —NAP u. —NAP 12.57 1.64 13.30 1.82 14.06 1.95 14.20 1.19 7.03 1.75 7.36 1.87 8.08 2.03 7.44 1.34 19.27 1.97 20.01 2.09 20.33 2.25 20.11 1.54

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 21