Ned* Indië in de Veiligheidsraad De actie op Java NIEUWS UIT ZEELAND £)ni nippers SCHOUWEN EN DUIVELAND ZEEUWSCH-VLAANDEREN Zuid-Beveland Tholen. Walcheren Geen oordeel over bevoegdheidskwestie. De veto-misère. Dc Veiligheidsraad heeft het Belgische voorstel om dc vraag of de raad bevoegd ls de Ned. Indische kwestie te behandelen, aan het Internati onale Hof van Justitie voor te leggen, met vier stemmen voor' en één stem tegen plus zes ont houdingen verworpen. De voor stemmers waren Gr. Brittannlë En ei. In de bonnenljjst, die op 28 Augustus bekend gemaakt wordt, zal een bon worden aangewezen voor een ei voor personen van 21 jaar en ouder. Weer extra vlees. Nu de droogte blhft aanhou den stijgt nog steeds het aan bod van slachtvee. In verband daarmede zal zowel deze week als de volgende week voor per sonen, die geboren zfln in 1942 en vroeger, een extra-rantsoen van 100 gram vlees worden be schikbaar gesteld. In de bon- nenlijst van Donderdag a.s. zal do eerste bon voor 100 gram worden bekend gemaakt. De tweede komt een week later. Op de vleesbonnen, die Vrij dag a.s. geldig worden, kan desgewenst op een bon voor 100 gram vlees 150 gram paar devlees gekocht worden. Kaas voor de P.T.T. Er ls destijds nog al wat te doen geweest over het feit, dat aan het personeel van de P.T. T. en enKclc andere bedrijven een hoeveelheid bonvrije kaas is verstrekt. Op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Den Hartog, heeft de minister van landbouw thans geant woord, dat het hier ging om 67.000 K.G. korstloze kaas. De P.T.T. kreeg daarvan ruim 15.000 K.G.. Philips te Eindhoven 12.000 K.G. en an dere bedreven kregen kleinere partijtjes. Volgens do minister zou deze kaas minder goed houdbaar zijn geweest en was deze wijze van „distributie" gekozen, om dat andere manieren om deze kaas snel in consumptie te brengen geen succes hadden opgeleverd. Tenslotte belooft de minister maatregelen, die een einde moeten maken aan deze bui tenkansjes. Stad en platteland. Naar aanleiding van het prijsverloop van agrarïsche- en industrieproducten in de laatste 9 .maanden, waarin de prijzen in de industrie regel matig zijn gestegen, terwijl die voor de boer regelmatig naar beneden zijn gedrukt, schrijn de heer v. d. M(eer), secreta ris van de Friese Maatschap pij van Landbouw in het „Fries Landbouwblad" van 22 Aug. 1.1. het volgende: „Het beeld van de rege- ringspolitlek op het gebied van dc prijsvorming, is be schamend. Van de toezeggin gen, dat élle prijzen zouden dalen is niets terechtgekomen. Thans blijkt, dat het geen ge val is van „spitsbijten", maar dat eenvoudig het landbouw- czeltje alléén beladen is en rustig zijn pak torst: het pak van de lachende grote-stads- bewoncr. Arme boer arm Friesland! Want de kruisende lijnen in onze grafiek tonen de ontwikkeling in de wel- vaarts-verhouding, tussen land bouw enerzyds. handel en in dustrie anderzijds maar te vens geven zij een beeld van de economische verhouding FrieslandHolland. Ons ge hele gewest ondervindt dc weerslag van wat er gaande is, van de verarming die by de boer optreedt tengevolge van steeds lager producten- prijzen en steeds hoger be drijfskosten. In de Wouden, waar de klap pen het hardst aankomen, be gint het dan ook onrustig te worden, vooral nu de krasse maatregelen op het gebied van vee- en graanlevering het juk dat onze boeren is opgelegd nog eens zeer aanmerkelijk verzwaren. Het dient nergens toe om het te verhelen, dat de ontevredenheid zeer groot is en dat men openlijk gaat spreken over de enige midde len om zich te redden: over extensivering der bedrijven, over „zwarte uitwegen", over vasthouden der producten, over staking der melkleve- ring. Stuk voor stuk gruwelen, dingen, die niemand meer te- fen de borst stuiten dan een 'riese boer. Maar als men steeds weer gevoelt, dat de boer de dupe ls van zijn lank moedigheid en zijn loyaliteit dat hij alleen door die eigenschappen wordt geëx ploiteerd ten bate van groe pen die wél klaar staan met machtsgcbruik, ten bate van dc Hollandse steden, dan komt der boeren goedwillendheid wel onder zeer sterke span ning te staan. Mocht men toch op het De- Kartemcnt van Landbouw tot et inzicht komen, welk een onnoemeiyk kwaad hier ge sticht wordt moreel, econo misch, landbouwkundig door de omstandigheid aatdit Departement geen Departe ment van Landbouw is, maar een Departement voor zo goedkoop mogeiyke voedsel voorziening voor do Hollandse steden, op kosten van de boer, op kosten van Friesland. Vereen. Staten, Frankrijk en België. Na de verwerping van het Belgische voorstel werd een Pools voorstel aangenomen, waarbij de belde partijen nog maals herinnerd worden aan de noodzaak tot handhaving van de wapenstilstand. Sjahrir kondigde aan, dat de republi keinse regering de beslissin gen van de Veiligheidsraad volledig zou aanvaarden. Hij garandeerde aan de leden der commissie uit de Veiligheids raad alle faciliteiten voor de uitvoering van hun taak. Ook de commissie van consuls zou op alle faciliteiten kunnen re- kenen. Sjahrir kondigde tenslotte aan, dat zijn delegatie na rug gespraak zou bekendmaken, welke vertegenwoordiger de republiek wenste in de com missie van drie, die ingesteld zal worden indien Nederland zich met de Instelling van een zodanige commissie zou kun nen verenigen. Mr. van KI effens volstond met de mededeling, dat de re soluties van de Veiligheidsraad door zijn regering bestudeerd werden. Nederland zou, zo ver klaarde hü. iedere vreedzame oplossing toejuichen. De voorzitter van de raad verklaarde vervolgens dat hiermee de eerste fase van de behandeling der Ned. Indische kwestie was afgedaan. Naar verluidt zal de Veilig heidsraad vermoedelijk Don derdag a.s. een speciale zitting wijden aan de kwestie van het veto-recht. Er zijn namelijk stemmen opgegaan tegen de wijze waarop van het veto recht gebruik wordt gemaakt. Eerlijke vindster beloond. Wie in deze tnd van klcdingnood 500 textiel punten zo maar op straat vindt, krijgt on getwijfeld visioenen van een rijk gevulde kleren- least, visoenen die op één slag een begeerde wer kelijkheid zouden kunnen worden, wanneer men op dat ogenblik het gebod der eerlijkheid uit de ge dachten zou bannen. Zulks geschiedde even wel niet toen een kap- stertje te Enschede Maandagmorgen voor het Postkantoor 5 cou pures van 100 textiel punten vond. Het is be grijpelijk dat de eigenaar zich met bekwame spoed bij haar bekend maakte. Hy bedankte haar en gaf het meisje als be loning schrik niet by zoveel edelmoedigheid een kwartje Blijkbaar om zijn ge moed te sussen voegde hij er aan toe: „Het was toch wel uitgekomen dat je ze gevonden had De staat Oost-Borneo. In dc rede, welke dr. van Mook hield bij dc installatie van de federale raad voor Oost-Borneo, wees hij er op, dat men er in geslaagd was de glechte invloeden uit de Ja panse tijd te overwinnen en tegelijk vormen te vinden, die zich aanpassen bij de vrijheids- wensen van het huidige Indo nesië. VREDESVERDRAGEN GERATIFICEERD. Het presidium van de Joego slavische volksvergadering heeft de vredesverdragen met Bulgarije, Hongarije en Italië geratificeerd. 159 doden, 412 gewonden Reeds 500 aanvallen van republikeinen. Nieuwe gevechten, Het Nederlandse actie-com muniqué vanDinsdag meldt onder meer, dat T.N.i.-benaen en republikeinse strijdorgani saties sedert de oproep op 4 Augustus tot staken van de vijandelijkheden dit bevel vijf honderd maal overschreden hebben. De2e opzettelijke schendingen veroorzaakten ve le slachtoffers onder de Indone sische bevolking, terwijl sedert 2 Augustus 85 Nederlandse militairen zijn gesneuveld, 234 zijn gewond en 2 militairen worden vermist. De verliezen bedroegen Maandag acht ge sneuvelden en veertien gewon den. De Nederlandse verliezen tijdens de veertiendaagse poli tionele actie waren 74 gesneu velden, 178 gewonden en 16 vermisten. De totale verliezen aan Nederlandse zijde sedert de aanvang der actie bedragen 159 gesneuvelden, 412 gewon den en 18 vermisten. Te Pematang Siantar op Noord-Sumatra is een fa briekscomplex in brand gesto ken. Nederlandse troepen hebben 72 Chinezen bevrijd, die door rampokkers van de T.N.I. bij Chinese verontwaardiging. De Chinese actie tegen de republikeinse practyken te het sterkst te Medan. De Chi nese consul aldaar heeft by de regering te Nanking ontslag genomen teneinde te proteste ren tegen de slappe houding der Chinese regering. Hij ver klaarde aan de vertegenwoor diger der R.V.D. o.m.: „De Chi nezen moesten uniformen en wapens aan de republiek leve ren, daartoe met dc wapens op tafel gedwongen. En in clank daarvoor worden zij met hun eigen wapens afgeslacht. De beesten in de dierentuin zou den meer aanspraak kunnen maken op honaerd procent Merdeka dan deze mensen, die geen mensen meer zqn." Bakkers werken op Koninginnedag. De werkgevers- en werkne mersorganisaties in het bak kersbedrijf hebben in onderling overleg besloten op Maandag 1 September te werken als op een gewone werkdag. Deze re geling geldt voor net gehele Tand. De zwarte lonen in Frankrijk. Dé hervatte besprekingen tussen de Franse regering- en vertegenwoordigers van de ge meenschappelijke commissie werkgevers en -nemers zyn op niets uitgelopen. Dit zou te wijten zijn aaji het feit, dat André Philip, minister van economische zaken, geweigerd heeft, de voorgestelde loons verhoging- van 11% te baseren op de bestaande „zwarte lo nen", i.p.v. op de lagere door de regering voorgestelde loon schalen. Op een luchtvaartdemon stratie, georganiseerd door de Oranjevereniging te Harder wijk, zal Maandag door de Haagse ballonclub een nieuwe gasbol in dc vaart worden ge bracht. Deze luchtballon zal „Bouillon" worden gedoopt. Garoet in West-Java werden vastgehouden. Reuter meldt nog, dat vol gens hetzelfde communiqué 8 km ten Noorden van Batavia gevechten plaats vonden, waarbij Nederlandse troepen 'n republikeinse formatie met zware verliezen terugdreven. In het gebied van Banjoe- mas in Midden Java werd een Nederlandse post te Klampok met flessen, waarin zich petro leum bevond, bekogeld. In Oost-Java werden weer gevechten gemeld 18 km ten osten van Djember. IX DE BEZETTE GEBIEDEN. Van officiële zijde wordt 't volgende medegedeeld: „In de door de Nederlandse troepen bezette gebieden be gint de ontwikkeling een ta melijk gunstig aspect te ver krijgen, welke op Sumatra nog- wel het gunstigst is. Merkwaardig was vooral de hartelijke ontvangst door de arbeiders op de olieterreinen op Palembang. De recomba Abdoelkadir Atmodjowidjojo is eveneens niet ontevreden over de ont wikkelingen In West-Java. Slechts de situatie in de grens gebieden blijft zorg baren door de terreur en de voortdurende aanvallen. In het Palembangse en het Oostelijke deel van Java's Oost hoek is de situatie na een be langrijke injectie van goede ren vooral textiel on- middellgk verbeterd. NIEUWE BONNEN Geldig van 81 Augustus tot en met 13 September. BONKAARTEN KA TOT EN MET KC 709 (serie L.). Brood: L 01 brood en L 06 re serve, 800 gram; L 02 brood, 400 gram; L 03 reserve, 1600 gram. Boter, enz.: L 01 boter, 125 gr. boter; 1» 02 boter, 125 gram margarine of 100 gram vet; L 03 boter, 250 gram mar garine of 200 gram vet. Vlees: L 01 vlees, 100 gram vlees; L 02 vlees, 300 gram vlees. Melk: L 01 melk, 4 liter; L 03 melk en L 05 melk, 7 liter. Kaas: L 01 diversen en L 04 reserve, 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas. Cacao: L 02 diversen, 50 gram. Suiker, enz.: L 03 diversen, 100 gram suiker, boterham strooisel, enz. of 200 gram jam, stroop, enz. of 100 gr. versnaperingen. Eieren: L 01 reserve, één ei. BONKAARTEN KDenKE 709 (serie L.) Brood: L 11 brood en L 13 re serve, 800 gram. Boter, enz.: L 11 boter, 250 gram boter; L 12 boter, 125 gram margarine of 100 gr. vet. Vlees: L 11 vlees en L 12 vlees, 100 gram. Melk: L 13 melk en L 15 melk, 12 liter. Kaas: L 11 diversen, 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas. Cacao: L 12 diversen, 50 gram. Suiker, enz.: L 13 diversen, 100 gram suiker, boterham- strooisel, enz. of 200 gram jam, stroop, enz. of 100 gr. versnaperingen. R\jst, Kindermeel enz.: L 16 reserve, 250 gram rijst of kindermeel, uit rijst bereid, of kinderbiscuit. BONKAARTEN MA TOT EN MET MH 710 (Serie L.) Brood: L 21 brood, 800 gram. Boter, enz.: L 21 boter, 250 gr. boter; L 22 boter, 250 gram margarine of 200 gram vet. Melk: L 21 melk, 5 liter. Vlees: L 21 vlees, 300 gram; L 22 vlees, 100 gram. Kaas: L 21 kaas, 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas Eieren: L 21 eieren, 5 eieren. Deze week is dus, ter gele genheid van Koninginnedag,- een extra bon voor 100 gram versnaperingen beschilaiaar gesteld, waarop natuurlijk ook de gebruikelijke hoeveelheden suiker, jam, enz. kunnen wor den betrokken. Bovendien Icrijgen we voor dezo periode nogmaals een ver hoging van het vleesrantsoen met 100 gram. LUCHTWAARDIGHEID HEF- SCHROEF VLIEGTUIGEN. De minister van Verkeer en Waterstaat heeft de door de Stichting Hefschroefvliegtui- gen gevraagde gelijkstelling van het bewys van luchtvaar- digheid, uitgereikt door het be voegde gezag in de V. S. ten behoeve van het hefschroef- vliegtuig, gemerkt PH-HAA, met een bewys van luchtwaar digheid, bedoeld in de lucht vaartwet, verleend tot 23 Juli 1918. Zeeuwse In de Ned. Herv. kerk te Stavenisse werd een extra col lecte gehouden voor de weder opbouw van de Ned. Herv. kerk te Dtmteloord1. De opbrengst was 186.50. De leerlingen der hoogste klassen van de lagere school te Wolphaartsdijk maakten n uitstapje van 4 dagen naar Limburg. Partij van Petkof verboden. De Bulgaarse nationale ver gadering heeft besloten de agrarische oppositiepartij van Petkof. evenals de jeugdorga nisaties van deze partij, te ver bieden en te ontbinden. De 65 afgevaardigden van de partij zijn bijgevolg van hun zetels in de nationale vergadering vervallen verklaard. Boven dien worden alle eigendommen van de party geconfisqueerd. Geen driemogendheden- conferentie over Petkof. De Sowjet-Unie heeft het BritsAmerikaans verzoek om een bespreking tussen de drio mogendheden over het doodvonnis van de leider der Bulgaarse oppositie, Petkof, verworpen. Wysjinsky, de Rus sische onderminister van bui- tenl. zaken heeft te kennen gegeven, dat het om een zui ver binnenlandse aangelegen heid van Bulgarye gaat. Staking te Alexandrië. De arbeiders in alle industrie- en- te Alexandrië zijn in sta king gegaan. Grote groepen stakers trokken door de hoofd straten, maar er hadden geen incidenten plaats. CYPRUS BLIJFT BRITS. De gouverneur van Cyprus, Lord winster, heeft verklaard, dat hy door de regering ge machtigd was, dc wtjdversprei- do geruchten, als zouden be voegde Britse kringen het af staan van Cyprus aan Grieken land bespreken, tegen te spre ken. Met fietspompen en rot (ruil.... Toen de leider der Hongaar se oppositieparty, Zottan Pfeif fer, met zijn partijgenoot Ke- resztes te Gsongrad een verga dering wilde beleggen, werd hij door een menigte van 2 a 300 man aangevallen. De aanval lers gingen Pfeiffer met fiets pompen, kettingen en spaden te Ijjf en sloegen hem, ,tot hij bloedend neerviel. Ook Keresztes werd aange vallen en moest naar een zie kenhuis worden overgebracht. Op een daarvoor gehouden vergadering te Szentes is Pfeiffer met rot fruit, eieren en stenen bekogeld. Hij wist daar echter te ontkomen. Bij het incident te Gsongrad is de toegezegde politieversterking niet opgetreden. Gevechten tussen Chinese en Mongoolse troepen De mogelijkheid van nieuwe gevechten tussen troepen van Buiten-Mongolië en Chinese strijdkrachten in de provincie Sinkiang wordt aangegeven in een bericht dat Mongoolse troepen dagelijks met vracht auto's aan het „front" te Pei- tasjan arriveren. De kortgele den ondernomen aanval op Peitasjan wordt beschreven als een „onverhoedse" aanval bij zware sneeuwval. Sowjet-troepen hebben het eiland Hahiatze aan de samen vloeiing van twee rivieren in het uiterste Noord-Westen van Mandsjoerije bezet. De troepen zouden verdedigingswerken op richten. Franse tuinders willen naar Zeeland. De „Confederation de la fa milie rural", de Franse boeren bond, heeft, zo meldt het Zeeuwse landbouwblad, ge vraagd of de Z.L.M. wil *be- middelen bij het plaatsen™ an een tiental Franse volontairs in éte Zeeuwse fruitteelt- en boomkwekerijen of op veilin gen. Deze jonge Franse tuinders hebben een Franse tuinbouw- of fruitteeltschool afgelopen en willen nu hun studie vol tooien met een half jaar prac- tyk. Enkelen onder hen heb ben dit voorjaar reeds met Zee land kennis gemaakt en hun voorkeur voor hun practijk gaat dan ook zeer sterk uit naar de Zeeuwse bedrijven. Het tijdvak, waarin zij naar Zeeland zuilen komen loopt van November tot April. De Scarborough week. Zondag 31 Aug. zullen de sportmensen uit Scarborough in Vlissingen aankomen. Door de beperkte ruimte op de bo ten komt het gezelschap in twee groepen aan, die ieder af zonderlijk, de eerste om 12 en de tweede om 5 uur. op het stadhuis ontvangen zullen wor den. Voor Maandag- staan er twee voetbalwedstrijden op het programma. Op het terrein aan de Bosweg te Vlissingen speelt Pickering tegen ELM.M. en in Middelburg Nadorstw.), speelt F.C. Scarborough tegen Middelburg. Belde wedstrijden beginnen om 4 uur. Dinsdag gaan de zwemmers naar Sas van Gent en spelen daar een polowedstrijd. Om 8 uur 's- avondg wordt in 't R. K. Ver eniging-gebouw in de Helle baardierstraat te Vlissingen een tafeltennismatch tussen Vlissingen en Scarborough ge speeld. Woensdag maken de Engelsen een rondrit over Wal cheren. Om 5 uur wordt er een juniorenvoetbalwedstrijd Vlissingen—Scarborough ge speeld. De Donderdag begint om 10 uur met een tenniswedstrijd. Om 5 uur ls er dan bij het zwemschip een zwemwedstrijd. De dag wordt met een boks wedstrijd in' de Scheldehal be sloten. Vrijdag wordt er een excursie naar de werf van de Sphelde gemaakt en 's avonds woi-den de tafeltennigwedstrij- den voortgezet. Zaterdag wordt er een ex cursie naar Yerseke gemaakt. Om 4 uur speelt te Yerseke Pi ckering een voetbalwedstrijd tegen Yerseke en 't jeugdelftal van Scarborough zal zijn krachten meten met de juni orenafdeling van „De Patrij zen'' uit 's-Heerenhoek. In het Concertgebouw wordt 's- avonds een feestavond gehou den met een groot bal na. Zon dag staat weer in 't teken van de sport. Om 12 uur worden atletiekwedstrijden op 't ter rein aan de Bosweg gehouden, daarna 'n Korbalwedstr. tussen Madjoe en 't Zeeuws twaalftal, en ten shotte een voetbalwed strijd tussen Vlissingen en Scarborough. Maandagavond om 7.30 worden in 't Conceitgbouw de prijzen uitgereikt. Dinsdag vertrekken de En gelse gasten weer naar huis. School v. buitengewoon L.O. wordt uitgebreid. Door de Ver. voor Chr. Bui tengewoon Lager Onderwijs op Walcheren is het pand Singel- straat 8 te Middelburg aange kocht met de bedoeling hierin vier klassen van de school voor Chr. Buitengewoon L.O. onder te brengen. Zoals bekend mag worden verondersteld, ls deze school thans gevestigd in het pand Singelstraat, schuin tegenover het nieuw aangekochte per ceel. Men had hier echter met een groot ruimtegebrek te kampen. In enkele lokalen van het voormalige Militair Tehuis in de Nieuwstraat werd een tijdelijke dépendance van de school gesticht. Dit gebouw moet echter zo spoedig moge lijk ontruimd worden, omdat het opnieuw Militair Tehuis zal worden. Het pand Singelstraat blijft in gebruik. Hier zullen vijf klassen zijn gehuisvest. Het aantal leerkrachten van de school zal uitgebreid worden tot een totaal van negen; thans zfn er zeven. TENTOONSTELLING KUNSTMUSEUM OP KONINGINNEDAG. De sluiting van de tentoon stelling van meubilair, gobe lins, etc. voor het nieuwe stadhuis in het Kunstmuseum te Middelburg zou aanvanke lijk op Zaterdag 30 Augustus geschieden. Wij vernemen dat echter besloten is de exposi tie ook nog op Koninginnedag (1 September) voor het pu bliek geopend te houden. AVRO-REPORTAGE OVER ZEEUYVSCH-VLAANDEREN De A.V.R.O. zond Dinsdag avond een interessante repor tage uit onder de titel „Tussen Schelde en het Zwin", waarin uitvoerig aandacht werd be steed aan de opbouw van Zeeuwsch-Vlaanderen. Kerknieuws CHR. GEREF. KERK. Tweetal te Zierikzee J. P. Geels te 's-Gravenhage en J. M. .Visser te Hoogeveen. DISTRIBUTIEKRING ZEERIKZEE. WIJZIGING ZITTINGSUREN. De Directeur van de Distri- butiedienst Zierikzee maakt bekend, dat in verband met viering van Koninginnedag op 1 September 1947, in de week van 1 tot en met 6 September de volgende wijzigingen in de zittingstijden zijn aangebracht. Voorlichting en Centrale Kas: Oosterland: Woensdag 3 September van 24 uur; Ou- werkerk: Dinsdag 2 Septem ber van 23.30 uur; Brouwers haven: Dinsdag 2 September van 2.304 uur; Kerkvverve: Zaterdag 6 September van 9 10 uur. Afdeling Handel: Sint Phllipsland: Dinsdag 2 September van 102 uur; Bruinisse: Woensdag 3 Sep tember van 912 uur; Nieu- werkerk: Donderdag 4 Sep tember van 1.304.30 uur; Oosterland: Donderdag 4 Sep tember van 912.30 uur; Re- nesse: Donderdag 4 September van 1.304 uur. De inlevering voor slagers vindt plaats te Haamstede op Dinsdag 2 September 1947 van 9.30—2 uur. NA-UITREIKING SCHOENENBONNEN. De Directeur van de Distri butiekring Zierikzee maakt be kend, dat de na-uitreiking van schoenenbonnen op stamkaar ten met eindcijfer 9 en aan kinderen, geboren in de maan den Juli en Augustus van de jaren 1932 tot en met 1945 zal plaats hebben te: Zierikzee: Op Vrijdag 29 Augustus 1947 van 9—12 uur. Bruinisse DE MOSSELVERZENDING. In de week van 18 tot 23 Augustus kon de mosselver zending zich behoorlijk hand haven. Er werden uit Bruinis se ongeveer 4500 tonnen ver zonden, grotendeels bestemd voor België, terwijl ook de in- leggerijen nog steeds goede af nemers zijn. Rechtstreeks naar Terneuzen concert leger des heils. Het muziekkorps van het Leger des Heils te Schiedam gaf Maandagavond een concert op de Markt te Terneuzen. De belangstelling was behoorlijk te noemen. Aardenburg geen juniorenwedstrijd. De juniorenwedistrijd welke op 31 Aug. a.s. te Aardenburg door de A. V. „De Gazelle" ge organiseerd zou worden, kan door te geringe inschrijving geen doorgang vinden. Oostburg De a.s. veetentoonstelling in Oostburg. Voor de 10e tentoonstelling van vetvee, handelsvee, fokvee, varkens, geiten en schapen, welke, dit jaar op 17 September a.s. te Oostburg wordt gehou den, blijkt flinke belangstelling te zijn, getuige het aantal in schrijvingen, die nog steeds binnenkomen. De inschrijvings termijn sluit 3 September a.s. om 5 uur. Waren er het vorige jaar grote moeilijkheden met de aanschaffing van medailles, waardoor eerst kortgeleden de prijsuitreiking kon plaats heb ben, dit jaar is ook deze kwes tie opgelost, zodat de prijsuit- Heinkenszand KONINGINNEDAG Het bestuur der Oranjever eniging te Heinkenszand be sloot de verjaardag der Ko ningin te vieren op 1 Sept. a.s. Des morgens zal er een muzikale wandeling met de schoolkinderen door het dorp worden gehouden, waarna tractatie der schoolkinderen zal volgen. 's Middags zullen er volks spelen gehouden worden, 'waarbij de gymnastiek haar medewerking zal verlenen. reiking onmiddellijk na afloop der tentoonstelling zal kunnen plaats hebben. Voor het eerst dit jaar wordt een wisselbeker uitgeloofd voor de kampioenkoe en een voor de kampioengeit. De volgende week begint de verkoop van de loten, om deze tentoonstelling te kunnen fi nancieren, met als hoofdprijs een radio en een eet- of thee servies. Als bijzondere attractie zal aan deze tentoonstelling ver bonden zijn een tentoonstelling van landbouwwerktuigen, waarvoor reeds een flink aan tal inzendingen zijn binnenge komen. Tholen CONCERT. Ter gelegenheid van de ver jaardag van H. M. de Konin gin zal het Harmoniecorps „Concordia" te Tholen Maan dagavond 1 Sept. a.s. op de Markt een concert geven. O.- en W.-Souburg koninginnefeest. Door de burtvereniging de P.O.M. te Souburg zal 30 Aug. a.s. op het Oranjeplein een kinderfeest worden georgani seerd, waar de muziekver. „Vlijt en Volharding" haar medewerking aan zal verlenen. Eveneens zal deze vereniging een concert geven op de tent op het Oranjeplein van 7.30 —8.30 uur, waarna rondgang door de gemeente. Ook zal die dag door 24 rui ters naar de ring worden ge stoken. Koudekerke concert. Maandagavond 8 uur geven de Harmonie „Voorwaarts" o.l.v. j. Laroes en de Gemeng de Zangvereen. „Zanglust" o.l. v. M. P. Ven te vogel een con cert op de muziektent te Kou dekerke. België gingen ongeveer 450 tonnen mosselen. AANBESTEDING. Te Bruinisse werd aanbe steed het bouwen van 3 wonin gen. De uitslag was: Voor de woning van de heer Reinhoudt: Van Luin en Tien hoven, Utrecht f 14.800; N.V. Colpa, Hillegersberg f 14.600. Voor de woning van de heer Padmos: Van Luin en Tienho ven, Utrecht f 17.084; N.V. Colpa, Hillegersberg f 17.000. Voor de bakkerij van de heer Hirdes: Van Luin en Tienho ven, Utrecht f 28.882; N.V. Colpa, Hillegersberg f 29.800. Gunning aangehouden. Vlissingen OPENLUCHT FILMVOORSTELLING. Een grote schare Vlissingera heeft Dinsdagavond op de Bou levard Evertsen de open lucht, filmvoorstelling bijgewoond. 's Middags wasde brand weer actief geweest bij 't op stellen van 't doek, een enorm gevaarte en 's avonds nog moesten Ingezetenen van de Scheldestad zich nuttig maken bij 't dicht witten van de na den. Maar de voorstelling werd een groot succes. De door de Marine voorlichtingsdienst be schikbaar gestelde film over Indië. werd met aandacht gevolgd. GEEN MUZIKALE RONDGANGEN. Op verzoek van de burge meester zullen te Vlissingen Zaterdag en Maandag na af loop van de concerten geen muzikale rondgangen worden gemaakt, aangezien deze niet in overeenstemming worden geacht met de ernst van de gebeurtenissen in Indonesië. Middelburg Sport voor N.I.W.I.N. Op Maandag 1 September (Koninginnedag) worden te Middelburg op het gem. sport terrein aan de Nadorstweg sportwedstrijden gehouden ten bate van de Niwin. Het programma omvat athletiek- wedstrijdén en gymnastische oefeningen, waaraan door alle Middelburgse sportverenigin gen wordt deelgenomen. Daar na volgt er een korfbalwed strijd tussen Swift en een Zuid-Beveland-combinatie en tot slot een voetbalwedstrijd tussen Middelburg I en Scar borough. Door een bezoek aan deze wedstrijden steunt men de jongens in Indië. Ritthem AANBESTEDING. In opdracht van de gemeen te had 25 Augustus te Rit them de aanbesteding plaats van de riolerings- en bestra- tingswerken voor de in aan bouw zijnde nieuwe straat ten Westen van de dorpskom en van de herstelwerkzaamheden aan de begraafplaats. Voor beide werken werd in« ;eschreven door L. J. Dek ker, aannemer te Vlissingen 26.700; Wandel, aannemer te Souburg 21.985; A. C. Haeck, aannemer te Souburg 21.245 en L. van der Klip- pe, aannemer te Vlissingen 20.500. Alleen voor het riolerings werk werd ingeschreven door L. van Boven, aannemer te Ellewoutsdijk 20.200; C. van der Klippe, aannemer te Vlis singen 20.000 en Fa. D. Monshouwer, aannemers te Zwijndrecht 19.000. Vrouwenpolder STRANDFEEST. Door de V.V.V. en de bad- asten te Vrouwenpolder werd laterdag een strandfeest ge organiseerd. 's Middags waren er tal van spelen voor de kin deren. 's Avonds werd er een voetbalwedstrijd tussen Vrou wenpolder en de badgasten ge houden, die door de badgasten werd gewonnen. Met een kamp vuur werd de avond besloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 20