Ned* Indië in de Veiligheidsraad NIEUWS UIT ZEELAND EXODUS 1947 Oude traditie hersteld Bromley-Vlissingen 1-1 WALCHEREN LAATSTE NIEUWS Geen oordeel over bevoegdheidskwestie. De veto,-misère. De Veiligheidsraad heeft het Belgische voorstel om de vraag of de raad bevoegd ls de Ncd. Indische kwestie te behandelen, aan het Internati onale Hof van Justitie voor te leggen, met vier stemmen voor en één stem tegen plus zes ont houdingen verworpen. De voor stemmers waren Gr. Brittannië Vereen. Staten, Frankryk en België. Na de verwerping van het Belgische voorstel werd een Pools voorstel aangenomen, waarbij de beide partijen nog maals herinnerd worden aan de noodzaak tot handhaving van de wapenstilstand. Sjahrir kondigde aan, dat de republi keinse regering de beslissin gen van de Veiligheidsraad volledig zou aanvaarden. Hij En ei. In de bonnenltfst, die op 28 Augustus bekend gemaakt wordt, zal een bon worden aangewezen voor een ei voor personen van 21 jaar en ouder. Weer extra vlees. Nu dc droogte blHft aanhou den st\jgt nog steeds het aan bod van slachtvee. In verband daarmede zal zowel deze week als de volgende week voor per sonen, die geboren zijn in 1942 en vroeger, een extra-rantsoen van 100 gram vlees worden be schikbaar gesteld. In de bon- neniyst van Donderdag a.s. zal de eerste bon voor 100 gram worden bekend gemaakt. De tweede komt een weck later. Op de vleesbonnen, die Vrij dag a.s. geldig worden, kan desgewenst op een bon voor 100 gram vlees 150 gram paar- devlees gekocht worden. Kaas voor de P.T.T. Er is destyds nog al wat te doen geweest over het feit, dat aan het personeel van de P.T. T. en enKele andere bedrijven een hoeveelheid bonvrijo kaas is verstrekt. Op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Den Hartog, heeft de minister van landbouw thans geant woord, dat het hier ging om 67.000 K.G. korstloze kaas. De P.T.T. kreeg daarvan ruim 15.000 K.G., Philips te Eindhoven 12.000 K.G. en an dere bedrijven kregen kleinere partijtjes. Volgens de minister zou deze kaas minder goed houdbaar zjjn geweest en was deze wijze van „distributie" gekozen, om dat andere manieren om deze kaas snel in consumptie te brengen geen succe9 hadden opgeleverd. Tenslotto belooft de minister maatregelen, die een einde moeten maken aan deze bui tenkansjes. garandeerde aan de leden der commissie uit de Veiligheids raad alle faciliteiten voor de uitvoering van hun taak. Ook de commissie van consuls zou op alle faciliteiten kunnen re kenen. Sjahrir kondigde tenslotte aan, dat zijn delegatie na rug gespraak zou bekendmaken, welke vertegenwoordiger de republiek wenste in de com missie van drie, die Ingesteld zal worden indien Nederland zich met de instelling van een zodanige commissie zou kun nen verenigen. Mr. van Kleffens volstond met de mededeling, dat de re soluties van de Veiligheidsraad door zijn regering bestudeerd werden. Nederland zou, zo ver klaarde hii. iedere vreedzame oplossing toejuichen. De voorzitter van de raad verklaarde vervolgens dat hiermee de eerste fase van de behandeling der Ned. Indische kwestiè was afgedaan. Naar verluidt zal de Veilig heidsraad vermoedelijk Don derdag a.s. een speciale zitting wijden aan de kwestie van het véto-recht. Er zijn namelijk stemmen opgegaan tegen de wijze waarop van het veto recht gebruik wordt gemaakt. r~ Vroege herfst. Tengevolge van de grote hitte en de aan houdende droogte begin nen in de Kempen (Bel gië) de bladeren reeds van de bomen te vallen. Dit herfstversohijnsel is zelfs in de dorre Kempen ln Augustus se dert mensenheugenis nog nooit voorgekomen. Bakkers werken op Koninginnedag. Do werkgevers- en werkne mersorganisaties in het bak kersbedrijf hebben in onderling overleg besloten op Maandag 1 September te werken als op een gewone werkdag. Deze re geling geldt voor net gehele land. De staat Oost-Borneo. In de rede, welke dr. van Monk hield by de installatie van de federale raad voor Oost-Borneo, wees hij er op, dat men er in geslaagd was de slechte Invloeden uit de Ja panse tijd te overwinnen en tegelijk vormen te vinden, die zich aanpassen bij cle vrijheids- wensen van het huidige Indo nesië. VREDESVERDRAGEN GERATIFICEERD. Het presidium van de Joego slavische volksvergadering heeft de vredesverdragen met Bulgarije, Hongarije en Italië geratificeerd. Nieuws ln een notedop Eenheden van de Turkse en Amerikaanse vloot zullen elkaar omstreeks 12 Septem ber op de rede van Izmir ont moeten en dan gezamenlijk op- stomen naar Stamboel. Het laatste gedeelte van een speciaal voor natuurlief hebbers aangelegd fietspad van Brussel vla Antwerpen en Esschen naar de Wouwse Plan tage is'thans opengesteld. Een lening van tussen zeatig millloen en tachtig mil- lioen pond sterling zal door de Unie van Zuld-Afrika aan Groot-Brittanië worden ifer- strekt. Mej. Barbara Drake uit Massachusetts (V. S.) zal de eerst vrouw uit de y. S. zijn, dlc sinds do beëindig ine: van de oorlog, ln Duitsland, trouwt met een Duits burger. Honderdduizend Engelse en Duitse boeken zijn onder de Duitse krijgsgevangenen in Engeland verdeeld als gave van Canadese zijde. Maandagmorgen is het ongeveer vierjarig kindje van de familie Z. te Gieten door een vrachtauto aangereden en gedood. Mevr. Edison, cle weduwe van de beroemde Amerikaanse ontdekker, is op 82-jarige leef-" tyd to New- York. overleden. Bij een familie in de Louwse Poort te 's-Hertogen- bosch is Maandag een baby van vijf maanden in de wieg gestikt. (Ingezonden mededeling) Uren, die maar duren - En Uw bed wordt een pijnbank U kent dat door die zangetfge Rhcumatischo pijnen, nach ten van hanewaken, draalen en wentelen, van links naar rechts, voor en na. Maak daar toch een einde aan! Neem Kruschen Salts. De kleine dagelijkse dosis Kruschen heeft een wondere weldadige werking. Dat komt omdat Kruschen Uw bloed sneller doet stromen en het zuivert van schadelijke zuren, die nu oorzaak zijn van Uw lijden en Uw pijn. Vraag Kruschensalts by Uw apotheker of drogist. Rabbijn Prins doet een beroep op het wereld geweten. „En God zal u naar Egypte doen wederkeren in schepen, door de weg waarvan ik u ge zegd hebGij zult die niet meer zien. En aldaar zult gij u aan uw vijanden willen verkopen tot dienstknechten en tot dienstmaagden, maar daar zal geen koper zijn". Deze woorden uit Deut. 28 vormden de inleiding tot de rede, die rabbijn A. Prins in de synagoge aan de Lekstraat te Amsterdam uitsprak. Een extra dienst besloot in Amster dam de vastendag, die het Pa lestijnse opperrabbinaat had uitgeschreven voor alle Joden over de gehele wereld in ver band met het lot van de opva renden der 3 schepen met Joodse immigranten, die heb ben getracht illegaal het be loofde land te bereiken en die thans naar de Engelse zóne van Duitsland worden overge bracht, nadat zij hadden ge weigerd aan land te gaan. Rabbijn Prins zeide, dat alle Joden thans diepe smart voe len over het lot van hun broe ders en zusters, die op weg zyn gedeporteerd te worden naar een grond, nog nat van de tra nen en het bloed der Joodse kinderen, die daar werden ver moord. Rabbijn Prins stelde aan het wereldgeweten de vraag: „Kunt gij aanzien, dat dit volk teruggevoerd wordt naar het land van de grootste wreedhe den?" De vernedering, die thans de mensheid wordt aan gedaan, zeide spreker, is feller en dieper dan wat tijdens de oorlog is geschied, omdat het nu geschiedt en omdat het wordt uitgevoerd door de over winnaars van Duitsland, door Bulgarije ratificeert vredesverdrag. Do Bulgaarse nationale ver gadering heeft het vredesver drag met Bulgarije geratifi ceerd. Kimon Georgief, de minister van buitenlandse zaken, die het voorstel tot aanvaarding bij het parlement indiende, gaf uitdrukking aan de teleurstel ling van de natie over de zwa re schadevergoedingsverplich ting welke het verdrag oplegt. Hij verklaarde verder, dat West-Tracië aan Bulgarije had behoren teruggeven te wor den. Hij zeide te hopen, dat de V. N. een geschikte gelegen heid zouden vinden om deze zware onrechtvaardigheden te herstellen.. De gehele nationale vergade ring rees daarop overeind en applaudiscerde luid, toen Geor gief dank bracht aan de Joe goslavische regering voor haar besluit af te zien van haar aandeel in de door Bulgarije to presteren schadevergoedin gen. Vrije vervoersorganisaties. Met behulp van „goede dien sten" van het ministerie van Verkeer en Waterstaat znn op het ogenblik onderhandelingen gaande over een vrijere orga nisatievorm voor het vervoer langs de weg. Na de „demo cratisering" van de tijdens de bezetting ingestelde vakgroe pen personenvervoer en goede renvervoer, geldt nog steeds het verplichte lidmaatschap dezer organisaties. Men wil beide vakgroepen omzetten in vrjje verenigingen. Uit de vier organisaties zou dan met in- ganisatie jen overkoepelend li- begrip van een werknemersor- chaam kunen worden gevormd. Het schjjnt wel in de bedoe ling te liggen het lidmaatschap van een der landelijke organi saties naar keuze voor be drijfsautohouders verplicht te blijven stellen. de brengers van beschaving. Maar het „wee Assyrië" geldt voor alle imperia, die hun hand naar Israël uitstrekken. Met het blazen van de sjoufer (hoorn) als oproep tot het Jodendom zich tot de daad gereed te maken, eindigde deze plechtigheid. Vernielingen op Java en Sumatra. Aan een overzicht van de vernielingen op Java ontlenen wij het volgende: De opslagruimte in de haven van Cheribon is onbeschadigd. In Tegal en Tjilatjap i3 twee derde deel van de op slagruimte vernield. In Pro- bolinggo resteert minder dan een kwart van de opslagruim te, terwijl in Panoeroekan en Banjoewangi de opslag ruimte intact is. Wat de grote landbouwon dernemingen betreft, zyn op Java vernield: vier thee-onder nemingen bij Bandoeng, veer tien bij Pengalengan, 8 bij Tjibadak, 13 bij Soekaboomi, 4 bij Krawang, 1 bij Tjiand- joer. Bij Soebang zijn van de Anglo-Dutch Plantations de rubber- en theefabrieken plus drie krachtstations vernield. In het Patoeha-district zijn zeven en bij Soemedang één onderneming vernield. Bij Pengalengan zijn 2 kina ondernemingen vernield. Vernielde rubberfabrieken: Tjibadak 3, Soekaboemi 5, Krawang 4, Bandoeng 2, Tam- boen 1, Buitenzorg 2, Soe bang 1, Bandjar 2. Suikerfabrieken: bij Cheri bon 7 licht beschadigd en 2 zwaar, by Peltalongan 9 ver nield of verbrand, by Sema- rang 1, Bondowoso 1, Djom- bang 4 en het suikerproefsta tion te Pasoeroean. In Midden-Java zijn nog 10 thee-, rubber-, koffie- en kina- ondernemingen vernield en in Oost-Java 31. Op Sumatra's Oostkust zijn acht cultuurondernemingen vernield. ,,Piet Hein" naar Vlissingen vertrokken. Hr. Ms. torpedoboot jager „Plet Hein" is Maandag uit Tandjong Priok naar Neder land vertrokken, waar het schip in Vlissingen by „De Schelde" in reparatie zal gaan. DE OESTERBROEDVAL Naar wy vernemen is de oesterbroedval dit jaar ver be neden de verwachtingen geble ven, waar dan nog bijkomt dat vele oestertjeg op de pannen sterven tengevolge van het zeer warme weer. Wat de groei op de percelen betreft, hier over hebben de kwekers niet te klagen daar de gezonde oes ters een flinke groeirand ver tonen. Ook de kwaliteit is over het algeemen goed. Watervoorziening in Zeeuwsch-Vlaanderems De waterleiding in Zeeuwsch Vlaanderen, die zo ernstig ge leden heeft tijdens de oorlog, heeft in de achterligende we ken een ware vuurproef door staan, waarbij het ondanks het grote waterverbruik gelukt is, aan alle redelijke eisen te vol doen. Tot de bevryding waren slechts 19 gemeenten aange sloten op de waterleiding. Na de bevrijding verklaarden alle gemeenten, behalve Overslag, zich bereid tot aansluiting. In verband met de vernie ling van het watertorencom plex te Oostburg, wordt voor de watervoorziening aldaar een kelderreservoir gebruikt, waar twee automatische pompen op- festeld zyn om het water op ruk te houden. Men hoopt nog dit jaar aan te vangen met de bouw van het nieuwe watertorencomplex. In 1945 besloten de volgen de gemeenten tot aansluiting op de waterleiding: Biervliet, Groede, Nieuwvliet, Sluis, Zuid- zande, Cadzand, Hoofdplaat, Retranchement, Schoondijke en Westdorpe. In uitvoering is thans het hoofdbuizennet te Hoofdplaat, terwijl plannen voor andere gemeenten gereed zijn. Door gebrek aan materiaal en bekwame arbeiders vordert het werk slechts langzaam. De stro-sleper. UITVINDING VAN EEN ZEEUW. Het gebruik van de maai- dorstmachine heeft één nadeel: het stro blijft los, dus onge- perst op het land achter. Wel iswaar zijn hier en daar (o.m. Groningen en Zeeland) reeds automatische bind- en pers apparaten in werking, maar dat aantal is nog heel gering. De landbouwer B. Vogelaar Jzn. te Anna Jacobapolder heeft nu volgens het Zeeuws- Landbouwblad een apparaat ontworpen, waaraan hij de naam heeft gegeven van stro sleper en waarmee met be hulp van twee paarden en één arbeider per uur één ha. stro, dat de combine op het land heeft achtergelaten, bij elkaar kan worden gehaald.' Het is een heel eenvoudig apparaat, bestaande uit de boom van een 6-velds zig-zag-eg, idem van een 3-veldseg, met elkaar verbonden door dikke touwen (pongertouwen). Het apparaat werkt vlug en goedkoop, en laat geen stro op het land ach ter. De heer Blankers in Zeeland Het afgelopen weekend bracht de trainer van de K.N. A.U., de heer J. Blankers, 'n bezoek aan Zeeland met het doel zich op de hoogte te stel len van de stand van zaken in de Zeeuwse athletiek. Vrijdagavond had de heer Blankers een bespreking met diverse athletiekleiders. Zater dagmiddag was er een trai ning voor junioren georgani seerd. Zaterdagavond hield de heer Blankers een lezing, waar aan een instructiefilm werd verbonden. In zyn lezing wees de heer Blankers er op, dat Zeeland wat training- en wed strijdgelegenheid betreft, wel wat ten achter wordt gesteld. Het nijpend tekort der velden is aldus de heer Blankers mede de oorzaak dat de prestaties van de Zeeuwse athleten verre beneden het peil van de andere athleten blijft. De avond werd geopend en gesloten door de voorzitter van het district Zeeland, de heer J. Parent en was druk bezocht. AVRO-REPORTAGE OVER ZEEUWSCH-VLAANDEREN De A.V.R.O. zond Dinsdag avond een interessante repor tage uit ondier de titel „Tussen Schelde en het Zwin", waarin uitvoerig aandacht werd be steed: aan de opbouw van Zeeuwsch-Vlaanderen. nieuw onderkomen. MorgenRingrijderij Jn Middelburg. Een oude beker terug gevonden. Een oude traditie wordt Donderdag hersteld: de be faamde Middelburse Ringrij derij voor ringrijders van Walcheren zal voor het eerst sedert 1939 weer gehouden worden Middelburq I tehuis. Overal stonden vazen met fleurige bloemen en in de Distrlbutledlenst vond directiekamer prijkten prach- tige gladiolen: een in bloemen vertolkt welkom van het per soneel aan de directeur in het vertrek, van waaruit hij voort aan de omvangrijke dienst zal leiden. Het oude pand aan de Dam, dat thans betrokken is en dat vroeger bewoond werd door een arts, is zonderling ver ward en onpractisch gebouwd, doch bijzonder ruim: er woon den tot voor kort maar liefst 4 gezinnen in. Deze ruimte is goed benut. Beneden treft men de centrale kas aan, vanwaar stamkaarten, etc. per liftje naar de afd. Beoordeling kun nen worden getransporteerd, de afd. Voorlichting en de afd. Handel, die in de vergrote serre huist, totdat het byge- bouw in de Molstraat door de tegenwoordige bewoner ont ruimd is. De afd. Handel wordt clan daarin gevestigd, terwijl de bonuitreiking, die nu plaats vindt in de Bogardzaal, dan in de serre geschiedt. De vroegere keuken is nu het heiligdom van de kassier; van hier uit heeft men toe- OUD HERENHUIS INGERICHT. Na de secretarie en de ge meenteontvanger heeft nu ook het distributiekantoor van Middelburg de Kaderschool van de C.O.A.K. aan het Mo lenwater verlaten en elders on derdak gevonden. De dienst heeft een pand aan de Dam en de Molstraat, dat geheel ge restaureerd is, betrokken. Maandag is de nieuwe kan toorruimte in gebruik geno men. Toen wij 's middags op uitnodiging van de directeur, de heer L. A. Bouman, de ver trekken in ogenschouw na men, bleek ons, dat men bijna geheel geïnstalleerd is en dat het personeel zich al wonder wel thuis voelt in het nieuwe Een record aantal deelne mers maakt zich op om te strijden óm de prachtige wis selbekers, die beschikbaar zijn gesteld. De bekers, waar om vroeger gekampt werd, zijn helaas verloren gegaan. Maar kennelijk zijn de bekers, ge schonken door H.M. de Konin gin, het gemeentebestuur van Middelburg en mr. P. C. Adri- aanse, een attractie. Ware dat niet het geval, de deelname zou niet zo enorm groot zijn geweest. Bizondere vermelding ver dient, dat juist dezer dagen een van de oude bekers weer terecht gekomen is. Het is die, welke destijds beschikbaar is gesteld door wijlen de juwe- Partij van Petkof verboden. De Bulgaarse nationale ver gadering heeft besloten de agrarische oppositiepartij van Petkof, evenals de jeugdorga nisaties van deze party, te ver bieden en te ontbinden. De 65 afgevaardigden van de party zijn bijgevolg van hun zetels de nationale vergadering vervallen verklaard. Boven dien worden alle eigendommen van de party geconfisqueerd. Geen driemogendheden- conferentie over Petkof. De Sowjet-Unie heeft het BritsAmerikaans verzoek om een bespreking tussen de drie mogendheden over het doodvonnis van de leider der Bulgaarse oppositie, Petkof, verworpen. Wysjinsky, de Rus sische onderminister van bui- tenl. zaken heeft te kennen gegeven, dat het om een zui ver binnenlandse aangelegen heid van Bulgarije gaat. Staking te Alexandrië. De arbeiders in alle industrie- en- te Alexandrië zyn in sta king gegaan. Grote groepen stakers trokken door de hoofd straten, maar er hadden geen incidenten plaats. CYPRUS BLIJFT BRITS. De gouverneur van Cyprus, Lord winster, heeft verklaard, dat hy door de regering ge machtigd was, de wijdversprei de geruchten, als zouden be voegde Britse kringen het af staan van Cyprus aan Grieken land bespreken, tegen te spre ken. Met fietspompen en rot fruit.... Toen de leider der Hongaar se oppositieparty, Zottan Pfeif fer, met zijn partijgenoot Ke- resztes te Gsongrad een verga dering wilde beleggen, werd hij door een menigte van 2 300 man aangevallen. De aanval lers gingen Pfeiffer met fiets pompen, kettingen en spaden te lijf en sloegen hem, tot hij bloedend neerviel. Ook Keresztes werd aange vallen en moest naar een zie-» kenhuis worden overgebracht. Op een daarvoor gehouden vergadering te Szentes is Pfeiffer met rot fruit, eieren en stenen bekogeld. Hij wist daar echter te ontkomen. Bij het incident te Gsongrad is de toegezegde politieversterking niet opgetreden. Gevechten tussen Chinese en Mongoolse troepen De mogelijkheid van nieuwe gevechten tussen troepen van Buiten-Mongolië en Chinese strijdkrachten in de provincie Sinkiang wordt aangegeven in een bericht dat Mongoolse troepen dagelijks met vracht auto's aan het „front" te Pei- tasjan arriveren. De kortgele den ondernomen aanval op Peitasjan wordt beschreven als een „onverhoedse" aanval by zware sneeuwval, Sowjet-troepen hebben het eiland Hahiatze aan de samen vloeiing van twee rivieren in het uiterste Noord-Westen van Mandsjoerije bezet. De troepen zouden verdedigingswerken op richten. lier Jacq. Frank te. Middel burg. Een ringrijd.er, die deze beker in 1939 gewonnen had, herinnerde zich gelukkig, dat hij deze nog niet6 defini tief gewonnen had. Aardig is, dat na afloop als van ouds „om de pollepel" gereden zal worden. Er is voor de winnaar, gelijk vroe ger, een kistje sigaren be schikbaar! De V.V.V. in Walcheren te Middelburg en met name de ringrijderij-commissie, met aan het hoofd mr. P. C. Adri- aanse, verdienen een woord van hulde voor het elan, waarmede deze traditionele ringrijderij in ere is hersteld. Dat de hand wordt gehou den aan de bepaling, dat de rijders in Zeeuws costuum moeten zijn, verdient speciale vermelding. Als deze bepaling zou zijn losgelaten, kou een groot deel van de attractie verdwenen zijn Helaas is de binnenplaats van de Abdij nog niet be schikbaar. Zoals reeds gemeld, worden de wedstrijden gehou den op het Molenwater, waar drie banen zijn uitgezet: een voor de Huishoudschool twee voor de Schouwburg. Er zal zonder twijfel ver woed gestreden worden en dat er veel belangstelling zal zijn, ligt voor de hand. Vermelding verdient nog, dat de wedstrij den gratis toegankelijk zijn. Zij vangen om 8.30 uur aan en worden 's middags tot ca. 5.30 uur voortgezet. Zeven gezinnen dakloos door grote brand. Dinsdagmiddag brak door nog onbekende oorzaak brand uit in de hooiberg van een zeer grote boerderij te Wapenveld. Het vuur sloeg spoedig over op de boerderij, dié in as ge legd werd. ^)oor do krachtige wind woeien vonken over naar een 200 m. verder gelegen huizen blok, waarin zes gezinnen woonden. Dit blok stond spoe dig in lichterlaaie. De brand weercorpsen van Zwolle, Hat- tum en Heerde konden pas in de avonduren de brand be dwingen. Door deze brand zijn zeven gezinnen dakloos geworden. De zwarte lonen in Frankrijk. De hervatte besprekingen tussen de Franse regering en vertegenwoordigers van de ge meenschappelijke commissie werkgevers en -nemers zyn op niets uitgelopen. Dit zou te wijten zyn aan het feit, dat Aiidré Philip, minister van economische zaken, geweigerd heeft, de voorgestelde loons verhoging van 11% te baseren op de bestaande „zwarte lo nen", i.p.v. op de lagere door de regering voorgestelde loon schalen. fang tot de nieuw gebouwde luis, waar een schat aan bon nen ligt: voor inbrekers en bonnensjacheraars een aanblik om van te watertanden. Boven zijn de afdelingen Beoordeling en interne Controle, de typiste en directiekamer en op zolder het uitgebreide archief. Tijdens de rondleiding door het gebouw van de heren J. W. Kögeler en L. J. Geers, wet houders en J. Ph. Koene, ge meentesecretaris namens B. en W., vertelde de heer Bouman, dat het personeel-aantal van zyn dienst van 110 tot circa 40 mensen is gedaald; 30 hiervan werken op het kantoor. De kring Middelburg telt behalve de stad negen Walcherse dor pen; in totaal 34.000 man. Een ruime behuizing was dus wel gewenst, temeer, daar helaas nog wel enkele jaartjes distri butie van schaarse goederen, brandstoffen en bepaalde le vensmiddelen noodzakelijk zal zijn. VOOR BEROEP BEDANKT. Dr. A. H. Oussoren, Gerefor meerd predikant te Middel burg, heeft voor het beroep naar Nijmegen bedankt. I TENTOONSTELLING KUNSTMUSEUM OP KONINGINNEDAG. De sluiting van de tentoon stelling van meubilair, gobe lins, etc. voor het nieuwe stadhuis in het Kunstmuseum te Middelburg zou aanvanke lijk op Zaterdag 30 Augustus geschieden. Wij vernemen dat echter besloten is de exposi tie ook nog op Koninginnedag (1 September) voor het pu bliek geopend te houden. GEEN FIETS WEL BANDEN AANGEVRAAGD. Door de politie in Middel burg is in de afgelopen tijd proces-verbaal opgemaakt te gen een aantal personen, die bonnen voor rijwielbanden bij de Distributiedienst hebben aangevraagd, zonder daartoe het recht te hebben, omdat zij niet in het bezit zijn van een fiets. Ook in enkele Walcher se dorpen werden om gelijke redenen processen-verbaal op gemaakt. In de distributiekring Mid delburg waren tot nu toe 7843 personen, die wel een rijwiel rijk waren, doch nog nimmer bandenbonnen hadden gehad. Zij zullen thans allemaal ge holpen worden. Vroeger zijn reeds 2000 zg. „vervangings banden" uitgegeyen. Momenteel berusten op het distributiekantoor te Middel burg nog meer dan 300 aan vragen voor rijwielen. Aan deze verzoeken kan men ech ter practisch niet tegemoet komen, omdat de toewijzingen van fietsen uiterst gering zijn. Vlissingen Bestuursraad K.A.B. naar Brugge. De bestuursleden der Kath, Arbeidersbeweging, afd. Vlis singen, vergezeld van de gees telijk adviseur, kapelaan Kampschöer, brachten Zondag een bezoek aan Brugge en werden daar ontvangen door het Christelijk Werkersver- bond. In de kapel van het H. Bloed werd de H. Mis bijgewoond, waarna het bondsgebouw in ogenschouw werd genomen. Hierop volgde een by eenkomst waarin de heer. Simoens, secr. der afd. Brugge, 'n uiteenzet ting gaf van de werking van de Belgische bond. Namens de Nederlandse gasten sprak de heer F. Schets. Het St. Lutgardiskoor zong tijdens de ochtendvergadering op voortreffelijke wijze een 4- tal liedei-en. De Belgische vrienden wor den thans binnenkort in Vlis singen verwacht. SPREEKUUR WETHOUDER VOLKSHUISVESTING. Het spreekuur van de wet houder van volkshuisvesting te Vlissingen zal inplaats van Donderdag 28 Aug. en 4 Sept. van 2 tot 4 uur gehouden wor den op Zaterdag 30 Aug. en 6 September en wel van 1012 uur 's morgens. Kerknieuws GEREF. KERKEN. Beroepen te Middelburg (3e pred. pl.) Ds. R. A. Ooster- hoff te Hoofddorp (bij accl.) Bedankt voor Koudekerke P. Warmenhoven te Reewijk. Spannende strijd. Dat de wedstrijden tussen Bro'mley en Vlissingen een eigen karakter hebben, werd ook Zaterdagmiddag weer be wezen. Voor de derde maal eindigde de strijd in een gelijk spel, terwijl het spel van de eerste tot de laatste minuut de duizenden toeschouwers in spanning hield. Bromley miste haar twee beste spelers, n.l. middenvoor George Brown en linkshalf Eric Tright, die beiden in een vertegenwoordigend elftal moesten uitkomen. Echter waren Tommy - Hopper als middenvoor en Stan Aldons als linkshalf waardige ver vangers. Van beide ploegen waren de aanvalslinies het slechtste deel, terwijl de doelverdedigers daarentegen uitblonken.-, Geor ge Barcon behoort nog steeds by de beste zes Engelse ama teur-keepers en hij bewees het ook. Struiwig deed echter niet voor hem onder en menig har telijk applaus was zijn belo ning, terwijl het publiek hem, zowel als de gebr. Burgerhof, bij het verlaten van het veld een ovatie bracht. Het begin kenmerkte zich door nerveuze verkenningen, maar daarna ontwikkelde zich een gelijk opgaande strijd/ wel ke het aanzien volkomen waard was. Van overwicht van één der partyen was dan ook in de eerste helft geen sprake. De afwerking der aanvallen was echter uiterst ongelukkig, terwijl de doelverdedigers tel kens weer op de juiste wijze wisten in te grijpen. De gebr. Burgerhof speelden als van ouds een sublieme party, waar tégen Tommy Hopper kwaad kersen eten had. Aan de an dere zijde speelde Charley Fulter een keurig spelletje stopper, waartegen noch de j snelheid, noch het doorzettings- I vermogen van v. d. Ey'k opge wassen bleek. De rust ging in met dubbel blank. Dadelijk na de thee trok Bromley ten aanval en uit een. doelworsteling wist J. Jones te scoren. Het doelpunt werd ech ter afgekeurd wegen buiten spel. Na ongeveer een kwartier spelen wist v. d. Velde enkele tegenstanders te passeren, waarna hij keurig* voorzette. Lammers stond op de goede plaats en maakte geen fout (01). Dit was het sein voor Bromley om wat steviger aan te pakken en het volgende kwartier werden de rood-wit- ten geheel op him eigen helft teruggedrongen. De gelijkma ker hing in de lucht, maar toch duurde het nog tot 10 minuten voor het einde, eer Tommy Hopper met een hard schot van zeer korte afstand Strui wig het nakijken gaf (11). Beide ploegen vochten om het winnende doelpunt, maar slaagden niet. Kort voor het einde kwam J. Burgerhof zo ongelukkig te vallen, dat hij het veld moest verlaten. Ge lukkig bleek de blessure niet van ernstige aard te zijn. De laatste minuten verlie pen onder grote spanning, maar doelpunten bleven uit. Er moest dus 2 x 10 minuten verlengd worden. L. Butz nam de opengevallen plaats in van J. Burgerhof en opnieuw ont wikkelde zich een spannende, gelijk opgaande strijd. Echter bleven ook nu de doelpunten uit, zodat Vlissingen weliswaar de beker mee terug brengt, maar nog niet al3 definitief eigendom. Na de wedstrijd kwamen spelers, officials en genodig den bijeen op ^en gezellig bal, waar onze jongens zowel in het zingen als bij de polonaise een duidelijke overwinning behaal den.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 2