Consulair onderzoek in Ned. Indië NIEUWS UIT ZEELAND „Vlissingen" in Bromley Onrust Chin.-Australisch voorstel aangenomen in het Franse koloniale rijk PARIJS IS OP ZIJN HOEDE. VJ LAATSTE NIEUWS ZUID-BEVELAND Na de opening van de zit ting van de Veiligheidsraad nam ais eerste spreker de rep. afgevaardigde Sjahrir het woord. Hij betoogde dat geen der ontworpen resoluties de situatie in Indonesië veel zou helpen. Hy verlangde een dui delijke „veroordeling van de Nederlandse agressie^' door de raad. Sjahrir vroeg effectieve maatregelen. „Er kan geen standvastige vrede zyn in In donesië, zolang de Nederlandse troepen daar biyven". Hy ver klaarde, dat de republiek zich bU elke beslissing van de raad zou neerleggen. „De Indonesi sche delegatie is bereid elke onpartijdige arbitrage te aan vaarden, zolang de Veiligheids raad niet wordt gepasseerd", alsdus Sjahrir. Hy wees het voorstel van een consulair on derzoek van de hand, omdat ,.de meeste consuls te Batavia de zaak „door een Nederland se bril bezien". Sjahrir verklaarde verder, dat de Nederlandse militaire actie doorgang vindt ondanks de order tot het staken van het vuren. Hierna nam dc Poolse afge vaardigde het woord en be toogde dat dc order tot het staken van de vijandelijkheden niet wordt opgevolgd. Hij verzocht de vergadering voort te zetten totdat een be slissing zou z#n bereikt HET BELGISCHE VOORSTEL. Vervolgens kreeg do Bel gische afgevaardigde het woord. Hij verdedigde de nieuwe, door zyn delegatie ingediende, resolutie. Hij eis te, dat de rami volkomen zou handelen ln overeen stemming met het handvest en achtte het noodzakelijk, gezien do gerezen twijfel, de kwestie van do competentie aan het intcrnationalo hof van justitie voor te leggen, liy verklaarde zich ver heugd, dat een begin van uitvoering was gegeven aan het plan om de consuls te Batavia rapport te laten op stellen. HU betreurde het, «lat de raad niet meer aan dacht heeft besteed aan het positieve voorstel van de Nederlandse gedelegeerde, mr. v. Klef fens. HU deelde mede, dat de Belgische regering haar consul-generaal te Batavia gelast heeft aan het consu laire onderzoek mede te werken. Dc voorzitter, Faris al Choe- ri, verklaarde, dat hy aan de Belgische resolutie geen voor rang kon verlenen, daar de re soluties moeten worden behan deld in volgorde van Indiening. Indien echter stemming ge wenst wordt, kan hiertoe wor den overgegaan. Gromyko betoogde hierna, dat de resoluties in volgorde van indiening moesten worden behandeld. Het voorstel om aan de Bel gische resolutie prioriteit te verlenen werd met 9 onthou dingen en twee stemmen voor afgewezen. De Belgische reso- Senator wenst speciale zitting Congres. OMDAT DE TOESTAND GEVAARLIJK IS. Een Amerikaanse senator heeft een voorstel ingediend een speciale zitting van het Congres te houden in verband met de gevaarlijke toestand van Engeland en Frankrijk, de crisis in Engeland en de agressieve buitenlandse poli tiek van de Sowjèt-Unie. Senator Brewster meent, dat onmiddellijk stappen moe ten worden ondernomen om het plan-Marshall in practijk te brengen en de militaire pa raatheid van de Ver. Staten te verhogen. De Rotterdamse haven. De waterstand op de Elbe is door de aanhoudende droogte zo laag. dat een belangri|k deel van de in- en uitvoer van Tsje- cho-Slowakye over Rotterdam en Antwerpen geleid zal wor den. Tc Rotterdam is deze ver meerdering nog niet direct merkbaar, evenmin als dit trouwens tc Antwerpen het ge val kan zjjn. Wel verwacht men over enkele weken een toeneming van het transito- verkeer met Tsjecho-Slowa- kijc. Ook deze winter wordt te Rotterdam vry veel doorvoer voor Tsjccho-SIowakye ver wacht, want als de lage water stand op de Elbe voorby is, zal de ijsvorming weer een hartig woordje gaan meespreken. Nieuws in een notedop By de Zaterdag door de K.N.M.V. te Groningen geor ganiseerde motorsterrit heeft zich een ongeval voorgedaan waarbij do heer H. J. B. uit Zuidhorn ernstige verwondin gen opliep. Vrijdag zijn op het Onze Lieve Vrouweplein tc Maas tricht zieken gezegend. En kele honderden lijdenden uit alle delen der stad waren bij eengebracht. lutie zal dus het laatst in be handeling komen. Besloten werd eerst dó Australisch Chinese resolutie in behande ling te nemen, vervolgens de Amerikaanse. De voorzitter deelde mede, dat de eerste Australische re solutie was ingetrokken, het geen door de Australische ge delegeerde werd ontkend, HU wilde de oorspronkelyke reso lutie behandeld zien, ingeval de Chino-Australische resolu tie werd afgewezen. GROMYKO. Vervolgens diende de Russi sche afgevaardigde een amen dement op de Chino-Australi sche resolutie in, inhoudende instelling van een commissie van toezicht op het staken van de vijandelijkheden. Ook zouden de paragrafen, waarbij voldoening wordt uit gesproken over de opvolging van de order tot staken van de vyandelykhcden, moeten ver vallen. Bovendien wees hij het Nederlandse voorstel af. De Australische gedelegeer de verzocht vervolgens Gro myko zijn amendement in te trekken. Gromyko weigerde dat en verklaarde geen enkele resolutie te kunnen aanvaar den, die niet voorzag in de in stelling van een commissie door de Veiligheidsraad. Het Russische amende ment werd in stemming ge bracht. 7 leden stemden voor, 2 tegen en 2 onthou dingen. Omdat echter een van de tegenstemmers een permanent lid van de raad fs, is de motie verworpen. De Chino-Australische re solutie werd vervolgens aan genomen met zeven stem men voor. In deze resolutie wordt voor gesteld instructies te geven aan de consulaire vertegen woordigers van staten, die te Batavia zo'n vertegenwoordi- over de naleving van de order ger hebben om te rapporteren „staakt het vuren". AMERIKAANS VOORSTEL. Het Amerikaanse voorstel, dat vervolgens door de raad werd aangenomen, houdt in, dat de Veiligheidsraad z\jn „goede diensten" aan belde partijen aanbiedt, het aan de keus latend of zij willen aan vaarden of niet. Het voorstel heeft ten doel de netelige kwestie, of de Veiligheidsraad competent is te dezer zake te arbitreren, uit de weg te gaan. Tijdens het debat over de nieuwe Belgische resolutie werd de zitting tot Dinsdag middag 15.30 uur Ned. tijd ver daagd. Overal problemen. (Van een U.P. correspondent) Het Franse koloniale rijk is vol onrust door de wijdvertak te, na-oorlogse opleving van het nationalisme onder de be woners van de diverse koloni ale rrjken. Er is nauwelijks een deel van het Franse ryk thans offieieel bekend als ..Frankrijk overzee" dat niet kennis gemaakt heeft met de onafhank<^ykheidsdrang, die ook in de ryken van Engeland en Nederland zo veel moeilijk heden heeft veroorzaakt. Op twee belangrijke punten Indo-China en Madagasoar duurt een gewapende rebel lie nog altijd min of meer voort. In Voor-Indië zijn de kleine Franse gebieden aan de kust door de losmaking van India van Engeland, geïsoleerd geraakt. Overal in Noord-Afri- ka vervult de Arabische anti- Franse propaganda de Fransen met zorg. De regering te Pa rijs heeft intussen verschillen de hervormingsplannen uitge werkt teneinde te pogen de on tevredenen tot rust té brengen. Land voor land is de situatie aldus Indo-China. De stryd tussen de Fransen en de Viet-Nam is reeds in de negende maand ge treden. De 100.000 man sterke Franse troepen zeggen alle sleutelposten onder contróle tc hebben, maar worden niettemin voortdurend door Annamieti- sche benden lastig gevallen. Kort geleden zijn optimisti scher verwachtingen ontstaan, door een verklaring van de Franse hoge-commissaris Emi- Ie Bollaert, die beloofde dat Indo-China het eerste land zou zijn dat van een nieuwe, libe rale koloniale politiek zou pro fiteren. Radio Viet-Nam ant woordde met de mededeling dat als dit de Franse politiek zou zijn, een vreedzame oplossing zeker binnenkort mogelijk was. Madagascar. De gewelddadi- e opstand der bewoners van it eiland heeft de Franse troe pen daar op hun hoede gehou den, sinds Maart. Eerst kort geleden werd gemeld, dat de Fransen beginnen het initia tief in sommige sectoren te hernemen. De guerilla der in boorlingen heeft hier zeer bit tere vormen aangenomen, maar de 15.000 man Franse troepen kunnen althans de hoofdstad en de kuststreek bezet houden. Voortdurende strijd echter be tekent een belangrijk econo misch verlies voor Frankrijk, daar de productie van rijst, suiker, koffie en andere agrari sche producten stilstaat. Frans Voor-Indië. In de vijf kleine Franse nederzettingen aan de golf van Bengalen wor stelen de Fransen tegen een groeiend nationalisme, ver sterkt doordat de Engelsen zich uit India teruggetrokken heben. Pondicherry was het toneel van demonstraties on langs en ook in Chandernager gingen kort geleden kreten op van „weg met de Franse hon den". Do Fransen hebben con cessies gedaan en een rege ringsraad ingesteld, waarin de inboorlingen en de Fransen ge- lykelyk vertegenwoordigd zijn. Noord-Afrika. In Tunis, Ma rokko en Algiers is de separis- tische beweging ryp. Wanorde lijkheden kwamen voor in Tu nis, waar tijdens een staking 26 inboorlingen werden gedood en 150 gewond in een botsing met Franse troepen. De Ara- bisch-nationalistische organisa tie verlangt onafhankelijkheid van Frankrijk. De Fransen hebben onlangs een grotere deelneming in de regering van de autochtone bevolking van Tunis toegestaan, maar de na tionalisten zhn hiermede niet tevreden. Het nieuwe statuut voor Algiers dat de Algerijnen gelijke vertegenwoordigers met ae Franse in de nationale ver gadering verleent, is nog altijd niet in overeenstemming met de verdergaande nationalisti sche eisen. De Noord-Afrikaan se nationalistische beweging schijnt geleid te worden van Cairo uit, waar Abd-el-Krim en andere leiders oproepen tot de „heilige oorlog" tegen de Fransen. Andcro koloniën. Ofschoon de andere, kleinere koloniën van Frankrijk rustig zijn. neemt de regering geen risico's en haast zich ook daar de „ko loniale" politiek te wijzigen. President Auriol maakte on langs een reis door Frans Equatoriaal Afrika en Frans West-Afrika, terwyl de plaat selijke bestuurslichamen daar grótere autoriteit krijgen. Reunion, Martinique en Frans Guyana zijn prefecturen ge worden; rechtstreeks ressorte rend onder het Franse ministe rie van Binnenlandse Zaken. De deelstaten in Indonesië. Luitenant-gouverneur-gene raal van Mook woont thans te Samarinda de installatie van de Oost-Borneoraad bij. Hadji Abdoerachman Sidik heeft ontslag genomen als lid van het Soekarno-parlement, aangezien hy als vertegen woordiger van Zuid-Borneo daarin zitting had en de repu bliek geen bemoeienis meer heeft met Zuid-Borneo. In een radiorede te Maka- sar heeft de wnd. eerste .mi nister,, de heer Watrouw, er op gewezen, dat Oost-Indoneslë thans in eigen huis meer te zeggen heeft dan het als pro vincie van de republiek ooit zou kunnen krijgen. Hij ver zette zich met kleir tegen de republikeinse bewering, dat de andere deelstaten van het Ver enigde Indonesië slechts onbe tekenende uitvindingen van de Nederlandse politiek zouden zijn. Adder als reiskameraad. Als een ambtenaar van de Britse douane zijn hand zou hebben ge stoken in de zak van een Zuid-Afrikaans za kenman, die Zondag op het vliegveld Londen arriveerde, dan zou hij meer dan verrast zyn geweest. In die zak zat namelijk Timbo, een ad der uit Rhodesia van ongeveer een halve me ter. Timbo vloog de 13.000 k.m., die Johan nesburg van Londen scheidden, zonder zijn „meester" enige last te bezorgen. Soms was het beest een beetje ruste loos, maar dan mocht het zyn kop even uit de zak steken. Zyn eigenaar hield hem verborgen, omdat hij er niet zeker van was dat hy een adder zonder -vergunning mocht invoeren. Op het vliegveld kreeg Timbo een schoteltje melk en toen ging hij weer in de zak, op weg naar Brus sel. „Waar ik ook heenga, ik probeer Timbo altijd mee te nemen", zei zijn meester. Uitkering aan Indische werknemers. Uit Batavia wordt gemeld, dat een gedeeltelijke uitbeta ling zal plaats hebben van pen sioenen en tractementen die door Indische werknemers werden gederfd in de periode van Maart 1942 tot Augustus 1945. Deze regeling, die rehabili tatieregeling wordt genoemd, bedoelt een hulpverlening te zijn aan de particuliere werk nemers en ambtenaren om zich van de bezettingsschade te herstellen. De uitkering zal bedragen: driemaal het maandelijks loon, salaris of wachtgeld, enz. in dien het oorlogsslachtoffer op 1 September 1945 geen gezins leden had, viermaal dat bedrag bil max. twee gezinsleden en vijfmaal dat bedrag bij meer dan twee gezinsleden. Aan een voorziening in dezelfde geest voor de particuliere zelfstan digen wordt thans met voort varendheid gewerkt. In het algemeen kan worden gezegd, dat de uitbetaling aan de definitief in Nederland ge- vestigden in vrij geld zal ge schieden. Dodelijk ongeluk. Toen Zaterdagnacht de 25- jarige H. Dam uit Wierden, samen met een vinend per fiets van een bruiloft te Nij- verdal naar huis ging, reed hij tussen Nijverda! en Wier den een boom. D. viel over het stuur en bleef dood liggen. Het bleek, dat hij zijn nek gebro- Sport TENNIS WILTON DRIEVOUDIG KAMPIOEN. Bij de nationale tenniskam pioenschappen werd Wilton drievoudig kampioen en wel in heren enkelspel, heren dubbelspel en ook in gemengd dubbelspel. Amerikanen verlaten Noord-China. De commandant der Ameri kaanse marinestrijdkrachten te Tientsin, Wieseman, heeft verklaard, dat alle onder zijn commando staande troepen te gen het einde van deze maand uit China teruggetrokken zul len zijn. De marine manschap pen hebben bijna twee jaar in Noord-China gediend. 38.000 man zyn behulpzaam geweest bij de repatriëring van Japans militair en burgerlijk perso neel. Snelheidsrecord. De Douglas „Skystreak" van de Amerikaanse marine heeft Maandag te Muroc in Califor- nië zyn eigen wereldsnelheids record voor vliegtuigen verbe terd door een snelheid van 1050 km. per uur te behalen. Het vliegtuig, dat met straal aandrijving wordt voortbewo- geri, behoort aan de Ameri kaanse marine en werd gevlo gen door majoor Marion Carl. Cycloon doodt jockey. Een renbaan te Lece in Italië, waar hafddraveryen werden gehouden, is geteisterd door een cycloon. Een jockey werd hierdoor gedood en dertig toeschouwers gewond. Fietsbanden voor alle rijwielbezitters. Uit betrouwbare bron ver nemen wy, dat degenen die nog nimmer bandenbonnen hebben ontvangen, doch wel een rijwiel bezitten en tot nu toe in gebreke zyn gebleven een aanvraagformulier in te vullen, tot uiterlijk 30 Sept. a.s. een aanvraag voor rijwiel banden kunnen indienen. DROOGTE IN BELGIË. Terwijl de aanhoudende droogte aan de graangewassen in België slechts beperkte schade heeft toegebracht, heeft de aardappelteelt, vooral op de zandgronden in het Noorden, aanzienlijk geleden, evenals de teelt van suiker- en voederbie ten. Met uitzondering van to maten is ook aan de groenten- teelt belangrijke schade toege bracht. CONFERENTIE WERELD VOEDSELORGANISATIE. De jaarlijkse conferentie van de Food and Agricultural Or ganisation, de organisatie der Verenigde Naties voor voeding en landbouw, is te Genève ger opend onder voorzitterschap van sir John Boyd Orr. Negen-en-veertig landen zul len de kwestie van de perma nente wereld-voedselraad ter conferentie behandelen. By de eerste bijeenkomst die thans te Genève is geopend, ontbrak de Sowjet-Unie, die echter wel een uitnodiging heeft ontvan gen. Ballonopstijging. Naar wij vernémen is tot dusverre nog geen bericht ont vangen van gezagvoerder J. Boesman, die Maandag op de landbouwtentoonstelling te Weerselo met zijn ballon is op gestegen. Het is niet bekend, waar de ballon zich momen teel bevindt. Op de rijksweg Assen- Vries tc Ubbena, in de gemeen te Vries, kwamen Zaterdag avond een luxe-auto en een motorrijwiel met elkaar ln botsing. De 34-jarlge bestuur der van het motorrywiel J. J. Wyndnga, uit Harkstede werd vrijwel op slag gedood. Wachtlokaal op de Markt gesloten. EXPLOITANT HAD GEEN VERGUNNING EN TOEWIJZINGEN. Reeds jaren voelden de bus passagiers, die op de Markt te Middelburg op hun bus Jacht ten, grote behoefte aan een be hoorlijk wachtlokaal. Vooral in de afgelopen winter werd het gemis hieraan sterk ge voeld. Tenslotte bleek een in woner uit Middelburg bereid te zijn een cantine te plaatsen, waar de .wachtenden vrijblij vend een consumptie konden bestellen. Op 14 Juni j.l. werd dit wachtlokaal annex café geopend en het mocht zich al direct in een grote belangstel ling van het publiek verheu gen. Twee maanden later, op Za terdag 16 Augustus, is aan het kortstondig bestaan van deze wachtgelegenheid, voorlopig althans, een einde gekomen. Zy werd vrijwillig door de ex ploitant gesloten, nadat de po litie geconstateerd had, dat hij geen vestigingsvergunning be zat. Bovendien bleek C.C.D.- ambtenaren bij een onderzoek, dat de exploitant geen toewij zingen ontving en dus zijn kof fie en suiker door aankoop in de zwarte handel in zijn bezit kreeg. Volgens verkregen inlichtin gen is aan de exploitant van het wachtlokaal een vesti gingsvergunning geweigerd, omdat van de zijde van de Horeca als advies was gege ven, dat het lokaal niet in een dringende behoefte voorzag. Van deze exploitant vernamen wij, dat hij erkenning had van B. en W. van Middelburg en van dit college een B-vergun ning kreeg. Bovendien bezat hij reeds een zg. patates-frites- vergunning. Hy is toen in Juni in afwachting van de vesti gingsvergunning met de ex ploitatie begonnen. Aanvanke lijk had hij koffie etc., die hij uit Amerika had ontvangen, gebruikt, doch toen de ver gunning uitbleef en daarmede de toewijzingen van de distri- butiedienst, was hij gedwongen koffie en suiker 'zwart in te kopen. Hij had de kopjes kof fie echter niet tegen te hoge priizen verkocht. De exploitant, die van me ning is, dat het wachtlokaal in een grote behoefte voorziet, hetgeen hij staaft met verkla ringen in deze geest van de V.V.V. in Walcheren, de Ned. Spoorwegen, de Stoomtram ..Walcheren" en de marktkoop lieden, zal alles in het werk stellen om alsnog een vesti gingsvergunning te krijgen, zodat hij het lokaal spoedig weer kan openen. De werkgelegenheid. Op 16 Augustus 1947 ston den ingeschreven 417 (38) per sonen.» waarvan er 232 in de D.U.W. waren tewerkgesteld. Over de week eindigend 16 Augustus 1947 werden 566 (37) personen geplaatst. Het aantal overgebleven aanvra gen bedroeg 2547 (281). De tussen haakjes geplaat ste cijfers hebben betrekking op vrouwen. Gevraagd worden o.a. Zuid-Beveland: Aankomende arbeiders drukkerij, drukkers, zetters, bouwvakarbeiders, zeilmaker, smeden, auto-mon teur, bankwerker, fabrieksar beiders, aankomend verwar mingsmonteur, fitter-electri- cien, stoker, draaier, boekbin der, bakkersknecht, landarbei ders. kruideniersbediende, pe troleum-venter, kiosk-boeken en krantenverkoper, loopion- gen, bakschipper, transportar beiders, bewakers, ongeschool de arbeiders. Wasserypersoneel, kouSen- reparatrice, kantoorpersoneel, leerling verpleegster, huishou delijk personeel. Aanbiedingen bij het Gewes telijk Arbeidsbureau te Mid delburg, of haar bijkantoren te Vlissingen. Goes, Kruinin- gen, Tholen, Ziertkzee, Terneu- zen, Hulst, Oostburg en Sas van Gent. Tholen: Bouwvakarbeiders, monteur, bankwerker-draaier, electricien-loodgieter, arbei ders voor grasdrogerij, mossel peller, landarbeiders, schip persknecht. Huishoudelijk personeel. C.O.A.K. half November naar Middelburg. Naar wij vernemen zal de Centrale Opleiding Adminis tratief Kader (vroeger S.D. O.A.) in de eerste helft van November in de Kaderschool aan het Molenwater te Middel burg worden gevestigd. Deze vestiging kon niet eerder plaats vinden, omdat de lege ring van de militairen in het Militair Hospitaal nog niet ge reed was. Men hoopt de werk zaamheden hieraan vóór No vember voltooid te hebben. Aangenomen mag worden, dat voorlopig slechts een gedeelte van de C.O.A.K. naar Middel burg zal terugkeren, in ver band met het feit, dat het Hospitaal maar aan een be perkt aantal militairen onder dak kan bieden. Zeeuws electriciteitsnet aangesloten met Brabant. Zoals wij reeds uitvoerig meldden zal het Zeeuwse elec triciteitsnet in de toekomst worden aangesloten op de nieu we centrale in Geertruiden- berg. Thans' staat vast dat in 1948 in Geertruidenberg be gonnen zal worden met de uit zetting van de gebouwen voor de nieuwe electriciteitscen- trale. De nieuwe centrale zal een capaciteit hebben van 300.000 KW; tweemaal zo groot dus als de huidige. De nieuwe centrale zal door een lijn van 50.000 volt van Roosendaal naar Goes verbon den worden met het P.Z.E.M.- station te Goes. Goes FILMVOORSTELLINGEN Het subcomité Zeeuwse eilanden van de Vereniging Ereschuld en Dankbaarheid organiseert Donderdagavond ln het Schuttershof te Goes filmvoorstellingen met de door het Ministerie van Oorlog be schikbaar gestelde geluidsfilm „Den Vaderlandt Ghetrouwe". 's-Heer Arendskerke Gemeenteraad bijeen. In de raadsvergadering van Vrijdagmiddag j.l. te 's-Heer Arendskerke werd besloten adhaesie te betuigen aan een adres van de gemeente Kort- gene betreffende toekenning van een opbouwtoelage aan de burgemeesters. Door Ged. Staten is defini tief vastgesteld de rekening van dienst 1944. De gewone dienst sluit met een batig slot van 6144,15 en de kapitaal- dienst met een batig slot van 832.94. Aan de .gemeentegeneesheer H. ten Have werd met ingang van 1 Juli 1947 als, zodanig eervol ontslag verleend en diens opvolger A. J. Zonnevyl- le werd met ingang van de zelfde datum benoemd ver klaard. Met algemene stemmen werd besloten de gratificatie regeling 1947 (2 vacantie- toeslag) van toepassing te verklaren voor het gemeente- personeel. Aan de R.K. Lagere school te Lewedorp zal medewerking worden verleend voor herstel Walcheren MUTATIES BIJ DE ZEEVAARTSCHOOL. Naar wij vernemen zyn een tweetal leraren van de Zee vaartschool te Vlissingen, be noemd bij het zeevaartonder- wys in Nederlands-Indië. De heer J. F. Gugelot, leraar in zeemanschap werd benoemd bij de inspectie van het zee- vaartonderwys met stand plaats Batavia en de heer J. A. Jasperse werd benoemd tot leraar in zeemanschap by de Zeevaartschool te Makassar. Als opvolger van de heer Gugelot werd te Vlissingen tij delijk benoemd de heer J. H. Posthumus, thans leraar Zee manschap bij de K.P.M.-oplei- ding in Ned. Indië. Vlissingen De feestviering op Koninginnedag. Natuurlijk zal er ook in Vlissingen ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin feest worden ge vierd. De bond van buurtver enigingen „Oranje en Vlissin gen" organiseert Zaterdag 30 September om 3 uur en Maandag 1 September om 7 uur een optocht „Schepen door dc eeuwen heen". Zaterdagavond maakt „Ons Genoegen" een muzikale wan deling door de stad na van te voren op het Bellamypark ge concerteerd te hebben. Maandagavond geeft „SL Caecilia" een concert op het Bellamypark. De officiële ontvangst. Onze sportmedewerker schrijft uit Bromley: Donderdagmorgen om kwart voor zes vertrok het eerste elftal van Vlissingen, verge zeld door enkele officials, naar Bromley. De reis, welke werd gemaakt via Ostende, had een vlot verloop en des avonds om ongeveer zes uur waren allen in de huizen van hun gastheren aanwezig. Vrijdagmiddag vond op het prachtige stadhuis van Brom ley een officiële ontvangst plaats, welke door de -wel bui tengewoon hartelijke wijze, weinig officieels had. De burgemeester van Brom ley, Alderman W. L. Trickett, hield een korte, kernachtige, maar vooral geestige speech. Nadat de thee met wat er in Engeland zo al by behoort, naar binnen was gewerkt, be antwoordde dr. Spuyman, als wnd. voorzitter van de con tact-commissie, de speech van de burgemeester. Hierna werd het stadhuis bezichtigd. In de raadzaal moesten alle leden van het gezelschap plaats nemen, waarna de burgemeester een grappige voorstelling gaf van het ceremonieel; waarmede in Bromley de raadsvergaderin gen worden geopend en geslo ten. Alle Vlissingers maken het uitstekend. Bram Stroo, die de reis met de Vlissingse jongens meemaakt, is, onddnks het korte verblijf, in Bromley al even populair als in Vlissin gen. De geest is goed en de wedstrijd kan dan ook met vertrouwen worden tegemoet gezien. Behalve een voetbalwed strijd tussen twee prof-elftal len, zal nog een bezoek wor den gebracht aan een vriend schappelijke wedstrijd tussen een vertegenwoordigend ama teur-elftal en het Chinese elftal, dat op het ogenblik in Engeland rond toert. oorlogsschade en aan de Chr. school te Nieuwdorp voor de aanschaf van kachels. Voorts werd besloten over te gaan tot de aankoop van een lykauto en van een trekker voor de mótorbrandspuit. De gem. rekening dienst 1945 werd voorlopig vastgesteld: de gewone dienst sluit met 'n batig slot van 22.443.78 en de kapitaaldienst met een ba tig slot van 5760.96. Tevens werd besloten afzon derlijk aan te besteden het dempen van de sloten aan de Havenweg te Nieuwdorp en 't aanleggen van een tegeltrot toir. De begroting; 1947 werd ge wijzigd vastgesteld. Bij de rondvraag informeer de de heer De Kooning naar de mogelijkheid van Rykssub- sidie voor de verbetering van arbeiderswoningen. De voorz. antwoordde dat een regeling in voorbereiding Marktberichten VEILINGSVERENIGING ZUID-BEVELAND GOES. Maandag 25 Aug. 1947. Pruimen: Reine Victoria 27 69; Belle de Louvain 1968; Jefferson 2080; Kirke's 25 73; Reine Claude d'Althan 17. 66; Dietrich Uhlhorn 22 58; Rode Eierpruim 2054; Abrikoospruim 1867; Tonne- boer 13. Peren: Clapps Favorite 21 42; Jutten 12—43; Br. de Me- rode 1425.90; Br. d'Amanlis 1635; Triumph de Viênne 21 50.95; Ronde Perzikpeer 15 —18; Br. Wilhelmina 19—22; Franse Wynpeer 229. Appels: Manks Codlin 12 28; Codlin Keswick 513; Transp. de Cronsel 1128; James Grive 1739;-Ellisons Orange 2238; Zigeunerin 41; Tuinzoet 2029; Jacq Lebel i13; Zomer-Courtpender 11 -17, alles per 100 kg. Groenten: Komkommers I A 15; idem I 11—15; Bloemkool II 19: Meloenen 1866, alles per 100 stuks. Rode kool 12—17; Savoije kool 3036; Dubb. Princesse- bonen 6268; Augurken 1.50 —17; Uien 11—12; Andijvie 23; Postelein 30; Stoof sla 42 62; Tomaten 16—24; Kroten 15—19; Aardappelen 89.50, alles per 100 kg. Kroten 15 per 100 bos. Blauwe Druiven 161175 per 100 kg. Veilingsver. Krabbendyke e.o. 25 Aug. 1947. James Grieve 3450, Elli sons Orange 2550, Transpa rante de Croncel 23—38; Signe Tillisch 30—35, Mank's Codlin 2041, Zoete Ribeling 2530, Pitmaston Duchesse 1526, Beurré d' Amanlis 2330, Triomphe de Vienne 2847, Dubb. Jutten 31—34, Beurré Lebrun 1623, Reine Victoria 5265, Reine Claude d' Althan 4347, Reine Claude d' Violet 5659, Bramen 1.30. Export: Pitmaston Duches se 49.70, Beurré de Merode 24.90, Triomphe de Vienne 52.10, Beurré d. Amanlis 37.30, Beurré Lebrun 41.90, alles per 100 kg. Veilingsvereniging Kapelle Biezelinge e.o. Appelen: Zigeunerin 2449, James Grieve 1448, Ellison's Orange 1344, Transparante de Croncel 1229, Manks Cod lin 1742, Keswick 914, Guldeling 12—16, Witte Cal ville 1316, Swedenappel 9 25, Bloemzoet 10, Udoappel 8*/2, Dominéappel 514, Jac ques Lebcl 814, Koningin Emma 512, Zoete appels 31, Signe Tillish 17—22, Rcinette d' Automne 7. Peren: Clapps Favorite 17 45, Triumph de Vienne 1961, Dr. Jules Guyot 2137, Bon Chretien William 13—29, Du chesse William 950, Jutten- peer 1861, Beurré de Mérode 17—27, id. d' Amanlis 19—40, Sysjespeer 23, Seigneur d' Es peren 1535, Calleboutspeer 1524, Marguerite Marillat 19 35. Perzikpeer 15. Pruimen: Jefferson 4089, Belle de Louvain 3477, Reine Claude d' Althan 3982, id. Violette 9—51, id. Verte 34— Kirke's 37—78, Cataloni 23—53, Dietrich Ulhorn 16— 41, Rode Eierpruim 47, Reine Victoria 1719, Monarch 39 74. Burbank Giant 14—64, Heronpruimen 2738, Abrl- koospruimen 1558, Kwet sen 18. Diversen: Blauwe Druiven 110—150, Bramen 134—185, Aardappelen 9%, Tomaten 10 —16, Andijvie 15—17, Augur ken 2880, Sjalotten 5, alles ner kg.; Kropsla 2%, Kom kommers 15, beide per stuk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 6