„Nederland heeft niets te verbergen" NIEUWS UIT ZEELAND Geruchten over kabinetscrisis Politiek misdadige r was tevens rover MICHELIN Minister Huysmans in het vlasgebied WALCHEREN Mag Oostburg geen torens bouwen? ZUID-BEVELAND INDONESISCHE KWESTIE WEER IN DE VEILIGHEIDSRAAD. Oost Indonesië en West- Borneo weer geweigerd. Do Veiligheidsraad heeft Vrijdagmiddag opnieuw de In donesische kwestie behandeld. Mr. van Kleffens was de eer ste spreker. Hij wees er op, dat de Veiligheidsraad een zeer be langrijk precedent zx>u schep pen door een beslissing te ne men en dat er geen dwingende noodzaak was om handelend op te treden. Nederland immers hoeft reeds een internationaal onderzoek voorgesteld. Voorts zeide mr. van Kleffens, dat het ene illusie is te menen, dat de republikeinse regering meer dan zichzelf vertegenwoordigt. Mr. van Kleffens deelde voorts mede, dat dit zHn laatste woord was en dat het aantal Neder landse slachtoffers na de „sta king der vijandelijkheden" reeds bHna even groot is als dat by de politionele actie. De uitvoering van Linggadjatl biyft ons een heilige plicht en Nederland heeft geen enkel be zwaar tegen een Internationaal onderzoek. Het heeft niets te verbergen. Natuuriyk koos de Syrische voorzitter Faris al 'Choery weer de zyde van de republiek en de Franse afgevaardigde Parodi informeerde dan ook be langstellend. of Choery .als voorzitter of als Syriër had ge sproken. Voorts zeide Parodi voor het Amerikaanse stand punt te ztfn. dat de toelating van Oost-Indonesiëë en West- Borneo opnieuw bekeken moest worden. Nlsot (België) stelde daarna voor deze staten toe te laten. De Rus Gromyko was hier evenwel fel tegen en ook de vertegenwoordiger van India verzette zich. Laatstgenoemde gebruikte grof geschut en be schuldigde Nederland van een koloniale oorlog en van uitbui ting van de Indonesiërs. Na tuurlijk eiste hy ook terugtrek king van de Nederlandse troe- g?n achter de demarcatielijnen. e Columbiaanse vertegen woordiger noemde de rede van mr, van Kleffens niet overtui gend. Daarna werd de vergadering tot de avonduren verdaagd. DE AVONDZITTING. Zeer terecht betoogde in de avondzitting de Belgische afge vaardigde Nisot, dat als Oost- Indonesië en West-Borneo niet toegelaten zouden worden, dit bedenkelijk op partijdigheid zou lijken. Gromyko vatte toen weer vlam en weigerde op nieuw, evenals Polen en Syrië. Bij stemming werd de toela ting verworpen met 7 onthou dingen en 4 stemmen voor. Toen dienden de V.S. een re solutie ln, waarbij de Veilig heidsraad zijn goede diensten aanbood aan Nederland en de republiek. Nadat de Australiër Hodgson mr. van Kleffens nog eens had aangevallen omdat hij betoogd had dat het een illusie was te menen, dat de regering der re- Ïubliek meer dan zichzelve ver- cgenwoordigde, stelde hy voor nfzonderiyk te stemmen over drie voorstellen: 1. De Australisch-Chinese resolutie, voorstellend een ge mengde commisie van de Vei ligheidsraad om de situatie te onderzoeken. 2. De Poolse resolutie tot in stelling van een arbitragecom missie. 3. Do Amerikaanse resolutie, welke voorstelt dat de Veilig heidsraad het aanbod van goe de diensten, dat Amerika heeft ingetrokken, zal overnemen. HET SLOT Nadat Hodgson gesproken had was het woord aan de Amerikaanse gedelegeerde, die het nieuwe Amerikaanse voor stel toelichtte. Van de commis sie van drie moest een lid door Nederland, een door de repu bliek en een door de Veilig heidsraad worden aangewezen. De Veiligheidsraad mocht vol gens hem geen speciale me thode van arbitrage opleggen aan do partyen. voorts ver- (Ingezonden mededeling) j5J gefabriceerd klaarde hij zich bereid om de Indonesische kwestie voor te leggen aan het Internationaal Hor van Justitie. Gromyko wees zonder meer de Amerikaanse resolutie van de hand. Ook was hy tegen de opdracht aan de beroepscon suls om rapport uit te bren- fen over het reageren van bel- e partyen op de order staakt het vuren. Hii was ook tegen de gecombineerde Australisch- Chinese resolutie, om dat de schuldige, Nederland, daardoor bevoordeeld werd. Hy wilde twee commissies, een om toe te zien op de naleving van de wapenstilstand en een om te arbitreren. Na urenlange debatten is de Veiligheidsraad ten slotte uit een gegaan zonder een beslis sing te nemen. Maandagavond om acht uur komt de Raad opnieuw byeen. Als enige spreker staat Sjahrir nog op de lijst, die dus weder om het laatste woord heeft. Als hy gesproken heeft, zal de Veiligheidsraad een besluit moeten nemen. DE KEUZE. Zy zou over twee da gen in het huwehjks- bootje stappen ln de verwachting haar geluk te vinden. Van te voren probeer de zg het met een iot op de kermis en ze had geluk. Ze mocht kiezen uit enkele voorwerpen van vrij grote waarde. De keuze was niet moeiiyk. Trots ging ze met een kinderwagen naar huis. 8 Boerderijen afgebrand. Donderdagmiddag brak door onbekende oorzaak brand uit in de boerderij van de heer Pe ters, in Linden bij Cuyk. In een ommezien stond het gehele huis in lichter laaie. Door de hevige wind kon niet worden belet, dat de vlammen over sloegen op de volgende boerde- ryen. Verschillende verder ge legen boerdergen liepen zeer ernstig gevaar. Diverse brandweren uit de onmiddellijke nabyheid werden gealarmeerd. De woonhuizen werden zo vlug mogelijk ont ruimd. In totaal brandden acht boer- deryen af. Ook gingen twee schuren in de vlammen op. Ver zekering dekt slechts gedeelte lik de schade. De spanning stijgt. (Van onze parlementaire redacteur). Allerlei geruchten en bewe ringen doen hier in Den Haag de ronde omtrent wat er met het Kabinet-Beel gaat gebeu ren. Openlgk wordt gesproken en door hen, diewaarlijk niet houden van praatjes van een op handen zynde breuk in het Kabinet. Legt men zyn oor in regeringskrtn- gen te luisteren dan valt wel op de weinige kracht, waar mee men dergelijke bewerin gen afwqst en onomwonden geeft men toe, dat er grote moeilijkheden zyn, die ieder ogenblik in een acuut stadium kunnen geraken. Het grote wachten is op de resultaten van Lake Success, die zouden kunnen berokkenen, dat er 'y diepgaand verschil van mening omtrent het verdere optreden in Indonesië optreedt tussen de Katholieken en de P. v. d. A. In dat geval komt de pre mier, dr. L. J. M. Beel, wel voor een uiterst-moeiiyke si tuatie te staan. Er wordt ook gesproken over een recon structie van het Kabinet, over een extra-parlementair mini sterie, waarin eventueel ook figuren uit de P. v. d. A. zit ting zouden kunnen hebben, doch dan geheel op eigen ini tiatief en verantwoordelijkheid, dus los van enig party-con tact. In oppositioneel getinde kringen verwacht men stellig zeer spoedig een grote veran dering in het regeringskasteel en reeds wordt de naam ge noemd van de nieuwe bewinds man voor de overzeese ge biedsdelen, een man uit de rechtse gelederen. Men acht de situatie op Java zeker niet hopeloos, mits er niet verder gewacht wordt mét rigeureus omgooien van het roer. Het is de vraag, of er vóór Dinsdag, als de minister-pre sident zijn met ongeduld ver wachte rede in de Tweede Ka- ■mer zal afleggen, niet reeds grote gebeurtenissen zijn ge schied, want ook wordt ver teld, dat de hervatting van de militaire actie in Indonesië ieder ogenblik te wachten is en dat déérover in het Kabi net reeds gevaariyke spannin gen hebben geheerst. Minister Neher te Batavia. Vrydagavond is het vlieg tuig „Paramaribo" met Minisr ter Nehcr aan boord te Batavia geland. De minister werd ver welkomd* door dr. van Mook, dr. Idenburg, luitenant gene raal S. H. Spoor, vice-admiraal Pinke on andere autoriteiten. Min. Neher verklaarde aan 'n correspondent van Aneta, dat hij zeer waarschijnlijk een maand m Indonesië zal biyven. Hij zal zich op de hoogte stel len van de schade welke gele den is zowel door de Japanse bezetting als door de latere ge beurtenissen. In het bijzonder zal hij trachten vast t^ stellen hoeveel buitenlands kapitaal nodig zal zijn voor de weder opbouw. Als zeer belangrijk nevendoel van zyn reis ziet de minister het verstevigen van de betrekkingen tussen de Neder landse en de Nederlands-Indi sche regering. Zyn bezoek zal niet tot Java beperkt blijven. Melkprijs verhoogd. Naar wy vernemen heeft het Hoofd van het Bedrijfs- schap voor Zuivel, afd. Zee land te Goes, aan de melk veehouders in Zeeland en op Goeree en Ovérflakkee be kend gemaakt, dat met in gang van 17 Aug. 1947 ie prijs van volle melk voor de veehouders, die direct aan slijters leveren, verhoogd wordt van 14.5 ct. tot 15.5 ct. per liter. De melkslyters zijn per cir culaire met bovenstaande prijswijziging in kennis ge steld. NEDERLAND WINT HET ZEVEN-I.ANDEN-1'OLITIE- TOURNOOI. Het Nederlandse politie-elf- tal heeft in een uitstekende wedstryd. waarin van Onselen weer goed op dreef was, een 10 overwinning op de sterke Zweden behadld. Voor het be halen van dit resultaat was 'n verlenging van 2x7^ minuut nodig. Door deze zege is Ne derland als eerste in ait te Lei den gehouden toumooi geëin digd. De andere uitslagen lui den: In de eindstand neemt Zwe den do tweede plaats in ge volgd door resp. Engeland, Frankrijk, België, Luxemburg en Zwitserland. Anti-Britse demonstraties in Egypte. Vrijdagmiddag hebben zich te Cairo en Alexandrië anti- Britse demonstraties voorge daan, waarby veertig personen, onder wie tien agenten te paard, werden gewond. De demonstranten begonnen hun actie na de middagsamen komst in de Moskee en protes teerden luide tegen Engeland, de V.S.. Frankrijk. België. Chi na, Brazilië en de V.N. Te Cairo opende de politie het vuur. Joodse emigranten naar Duitsland. De drie Britse schepen met Joodse emigranten aan boord, hebben Vrijdagmiddag Port de Bouc verlaten en voeren in de richting van Gibraltar. Men moet aannemen, dat de schepen dus nu op weg zijn naar Duitsland, waar de Joden aan land gezet zullen worden, woest. De Zeeuwse tuinbouwtentoonstelling. De „01vefo"-tentoonstelling, welke gehouden zal worden op 25, 26 en 27 September in de Veilingsgebouwen te Kapelie, beloofd iets moois te worden. Talrijke kwekers geven zich op, om met een stand van fruit, groenten, bloemen, enz. uit te komen. De Rykstuinbouwvoorllch- tingsdienst zal zich ook nu weer inspannen, om de weten schappelijke basis waarop de fruitteelt rust, overzichtelijk aan de bezoekers voor te stel len. Velen hebben aan deze ten toonstelling reeds nu hun steun verleend; hetzij in de vorm van een geldelijke bij- drage of wel door het schen ken van een medaille. De Directeur van de Tuin bouw, de heer ir. A. W. v. d. Plassche, is bereid gevonden om op 25 September a.s. de tentoonstelling te openen en de Commi?£aris der Koningin was zo welwillend het .Be schermheerschap op zich te nemen. De brug over de Zandkreek. De Commissaris der Koningin in Zeeland heeft met twee le den van Gedeputeerde Staten een onderhoud gehad met de minister van Verkeer en Wa terstaat nopens het tot stand brengen van een brug over de Zandkreek tussen Noord- en Zuid-Beveland. Het bleek, dat de minister niet afwijzend staat tegenover de plannen, die overigens .reeds van voor de oorlog dateren. Het hangt voornamelijk af van het tem po, waarin de landelijke we- deropbouwmoeilijkheden wor den opgelost, op welk tijdstip de brug-plannen uitgevoerd kunnen worden. TUCHTRECHTER VOOR DE PRIJZEN. De Tuchtrechter voor de Prijzen legde tijdens een zitting in Middelburg bij verstek boetes op van f 250.— aan J. H. te Wolphaarstdijk, die stro te duur kocht en verkocht, zon der echter de toegestane winst marge te overschreden, van f 200 aan W. K. te Rilland- Bath, die 67.360 kg stro voor f 30 per 1000 kg verkocht en zodoende een overwinst maakte van f 217.85 en van f 29.— (schikking) aan A. G. te Mid delburg, die in zijn winkel vei- ligheidsscheerapoaraten te duur verkocht had. Goering. ontvlucht, Heinrich Goering, de 30-ja- rige neef van Hermann Goe ring, is ontsnapt uit een inter neringskamp in Tsjecho-Slo- wakije, waar hij sinds Januari 1946 vertoefde. Tot dusverre is men hem nog niet op het spoor gekomen. Reichswald brandt weer Volgens de laatste berichten brandt 't Reichswald opnieuw. De vlammen zijn nu overgesla gen naar het Noorden en heb ben aan de Zuid-Oost kant het Nederlandse dorp Groes- beek bereikt. In dit bos van omstreeks 100 ha heeft het vuur nieuw voedsel gevonden in de hoge dennen maar ook in de percelen kleinhout, waaruit de vlammen als tongen omhoog lekken. Een explosie, waarvan de oorzaak tot dusver onbekend Is gebleven, heeft het stadhuis van Philadelphia totaal ver- BIJZ GERECHTSHOF IN 3 MAANDEN 150 ARRESTATIES. Jacht op geallieerde piloten. Een gevangenisstraf van 20 jaar met aftrek, eiste de proc. fiscaal van het Bijzonder Ge rechtshof te Middelburg Vrij dagmorgen tegen do 41-jarige expediteur C. W. Paardekoo- Ser uit Kapelie, die zich tydens e bezetting op ergerlyke w\j- ze heeft misdragen. Hy speel de in korte tyd circa 150 on derduikers in Duitse handen,' hielp mee aan de arrestatie van 3 geallieerde piloten en maakte van een huiszoeking een compleet roversfestyn. In Augustus 19*44 voerde P. met een collega een huiszoe king uit in de woning van J. R. J. Breshamer in Deventer. Het doel was een onderduiker te vinden. Hij nam bij deze ge legenheid een groot aantal eigendommen van Breshamer „in beslag". Bij een tweede be zoek dreigden hy en zyn con frère met inbeslagname van het meubilair en geld, wanneer de zoon van Breshamer, die ge zocht werd, zich niet meldde. Tenslotte stelden de heren voor dat de zoon zichzelf zou mel den en B. 1000 aan het Duit se Rode Kruis zou schenken. Na by de S.D. geprotesteerd te hebben, kreeg B. zijn eigen dommen successievelijk terug. Tezamen was het voldoende om een wagen te vullen! De heren hadden hun buit maar alvast verdeeld. P. gaf toe aan de grote razzia in Rotterdam te hebben deelgenomen en dat hij by ze kere Van Agt in Deventer een huiszoeking had gedaan. Ook de huiszoeking by Bresha mer werd erkend, maar omtrent de roverij van goede ren, bleef hij vaag in zijn ant woorden. Op 22 Februari 1945 zou hij volgens de beschuldiging mee gewerkt hebben aan de arres tatie van drie geallieerde pi loten, die met een vliegtuig naar beneden waren gestort. Weer ontkende P., maar toen de pres. een brief van hem aan zijn vrouw voorlas, waaruit bleek, dat hy er wel bij ge weest was, kwam hy hierop in zoverre terug, door te ver klaren, wel by het verbrande toestel te zijn geweest. POLITIEK SCHAVUIT. De procureur-fiscaal noemde P. een politieke schavuit en meende in verband met de ernstige aard van zyn daden een straf van 20 jaar met af trek en ontzetting uit de kies rechten voor de duur van het leven te moeten eisen. Uitspraak over 14 dagen. EEN EVERZWIJN Reeds gedurende enkele weken doen hardnekkige ge ruchten de ronde, als zou er zich in de omgeving van Haamstede een wild zwijn op houden. Verschillende personen beweren dat ze het dier ge zien hebben, doch een nauw keurige beschrijving bleef tot nog toe achterwege. Reeds hebben enige personen, gewa pend met geweren, er jacht op gemaakt, doch tot nog- toe zonder resultaat. Wat van de ze geruchten waar is, weten we niet, doch dat er een be paald dier, misschien een ver wilderd varken, rondloopt staat wel vast, want geloof waardige personen hebben in derdaad sporen gezien. Mis schien is het wel een ontsnapt „zwart" keutje, dat ergens in een bunker heeft gezeten, steeds goed bezocht werden. BESPREKINGEN TE AARDENBURG. genwoordigers van het dep. v. handel, de bedrijfsraden en de herstelbanken, welke com missie naar W.-Z.-Vlaanderen zal komen om met vertrou wensmannen van de vlassers de plannen verder uit te wer ken. Vervolgens werd besproken de kwestie van de export van vlas naar België. Voor de oor log exporteerden de vlassers zelf naar België, rechtstreeks aan de afnemers. Tijdens de bezetting kwam daarin veran dering en moest de export gaan via de groothandel. Deze maatregel bleef ook na de be vrijding gehandhaafd, tot gro te ontevredenheid van de vlassers. De minister beloofde deze kwestie te bekijken en zo mo gelijk te zorgen, dat de toe stand van voor de oorlog weer terug kwam. Komen er coöperaties Minister Huysmans bracht Vrijdagmiddag een bezoek aan Westelijk Zeeuwsch-Vlaande- ren. De minister was verge zeld door de directeur-gene raal van handel en nijverbeid, dr. Bruyer, de Commissaris der Koningin in Zeeland, de leden van de G. S., de heren Schout, Hamelink en v. d. Weel en de griffier mr. Teile gen. BESPREKING TE AARDENBURG. Het gezelschap arriveerde tegen 9 uur te Breskens en vertrok rechtstreeks naar Aardenburg, waar in het ge meentehuis een bespreking plaats vond met het college, van B. en W., met burge meester van Bönninghausen van IJzendijke en met enkele vertrouwensmannen van de vlasindustrie uit Eede, St. Kruis en IJzendijke. De vlassers bespraken hun moeilijkheden, o.a. het ont breken van warm-water-rote- rijen, waardoor niet alleen de bewerking van het vlas veel meer arbeid vergt en daar door kostbaarder wordt, maar ook productie verloren gaat. Daar het stichten van ro- terijen individueel te kost baar is, zal het nodig zijn, dat coöperaties worden gevormd. COÖPERATIES. Het plan zou zijn te komen tot het oprichten van drie coöperaties, n.L te Eede: St. Kruis en Uzendijke, in welke laatste .gemeente reeds een coöperatie bestaat. Dit is .te bereiken wanneer de meeste vlassers zich bij de coöperatie zullen aansluiten. De vlassers zouden dan bereid zijn tot het stichten van warm-water-ro- terijen op basis van de kos ten van 1940, terwijl voor de meerdere kosten een beroep wordt gedaan op de regering Minister Huysmans bleek sympathiek te staan tegenover deze plannen en zegde alle mogelijke steun en hulp toe. Zo zal er een commissie wor den samengesteld uit verte- Uit het Volk voor het Volk gereorganiseerd. Tijdens een vergadering Vrydagavond in het Schutters hof van de vereniging „Uit het Volk—Voor het Volk" en vertegenwoordigers van de buurtverenigingen in Middel burg is besloten tot reorgani satie van de eerstgenoemde vereniging. Er is een nieuw bestuur gevormd waarin van het oude bestuur zes leden zit ting hebben, terwijl van iedere buurtvereniging één vertegen woordiger lid is geworden. Dit grote bestuur, circa 35 man, zal in verschillende secties worden gesplitst. Alle be stuursleden zullen gelijke rech ten en plichten hebben. Jaarlijks zal iedere buurt vereniging 75 cent per lid con tribueren. BIJZONDERE RADEN ST. VINCENTIUS- VERENIGING. Door de Zeeuwse conferen ties van de St, Vincentiusver- eniging zijn, in samenwerking met de hoofdraad, in onze pro vincie twee bijzondere raden opgericht, om te komen tot een diepere beleving der St. Vin- centius-idealen. ,De ene byzondere raad om vat de conferenties van Zw.- Vlaanderen, de andere die van het dekenaat Middelburg, met zetel te Goes. HONDERDJARIGE MOLEN. De molen De Graanhalm te Haamstede bestaat Zondag 24 Augustus 100 jaar. De eige naar, de heer W. D. Dijkman, herdenkt dit feit op feestelijke wijze met een receptie op 28 Augustus. De molen is een van de mooiste in ons land. Kerknieuws NED. HERVORMDE KERK. Beroepen te Westkapelle, G. P. Verweys te Zevenbergen. Middelburg PREDIKANT VERHINDERD. Men verzoekt ons mede te delen, dat de predikant uit Lei den, die Zondagochtend a.s. om 10 uur in de Oostkerk te Mid delburg zou voorgaan, ds. Kel der, wegens ziekte verhinderd is naar Middelburg te komen. In zijn plaats zal ds. P. J. F. v. Voorst Vader de Ned. Herv. dienst in de Oostkerk leiden. OPENBARE VERKOPING. Notaris J. L. Hertogs heeft Donderdagavond in het Nota rishuis te Middelburg publiek verkocht: Huis en erf te Middelburg, Molstraat 2, hoek Dam, aan W. Bosdijk, aldaar, q.q. voor f 5000.—. Huis en erf met tuin te Mid delburg, Noordsingel 86, aan A. de Plaa, aldaar, voor f 3900. Huis en erf met tuin te Sint Laurens, Noordweg 68, aan M. P. van Hese te Middelburg, q.q. voor f 3900. Huis en erf met tuin te Mid delburg, Lazarijstraat 11, aan W. Bosdijk, aldaar, q.q. voor f 1000.—. Huis en erf met tuin te Mid delburg, Molenwater 133, aan A. Boogaard te Vlissingen, q.q. voor f 2900. Schriftelijke vragen van de heer lommes. Het Eerste Kamerlid J. Hom mes heeft de minister van we deropbouw en volkshuisvesting schriftelijk de volgende vragen gesteld 1. Is het juist, clat by of op de Rooms-Katholieke en de Ned.-Hcrvormdc kerk te Oost burg, welke kerken door oor logshandelingen vernield zijn en daarom herbouwd moeten wor den, geen torens gebouwd mo gen worden wegens „gebrek aan materiaal en arbeiders" 2. Is het eveneens juist, dat een Oostburgse zakenman, die een flink winkelpand met werk plaats en woning had, geba seerd op een afzet voor geheel Westelijk Zeeuwsch-Vlaande- ren, reeds meer dan een jaar bezig is geweest om vergun ning te krijgen voor de her bouw van zijn door oorlogsge weld vernielde zaak waarbij hij bereid is, zelf een ruime fi- C Zeeuwse^ mpp0r s Het concert dat Ons Ge noegen hedenavond te Vlissin gen geeft wordt niet op de Boulevard, maar op het Bella- mypark gehouden. De herstelraad te Oostka- pelle heeft zijn werkzaamheden beëindigd. 4 Woensdagavond gaf de muziekvereniging „Oefening en Uitspanning" te Kattendijke op de Monnikendijk haar eerste concert van dit seizoen. Donderdag maakten de ouden van dagen te Kruinin- gen een rijtoer naar Walche ren. nanciële bijdrage te geven. doch deze vergunning niet krijgt, omdat zijn zaak „voor Oostburg te groot" geacht wordt 3. Is het de minister be kend. dat deze beide beslissin gen niet alleen te Oostburg. doch ook ver daarbuiten een zeer eigenaardige indruk heb ben gemaakt, en dat een der Zeeuwse bladen daarvan bijv. mededeling deed onder het op schrift: „Oostburg mag geen torens bouwen" en „Winkelier mag niet bouwen omdat zijn zaak te groot is?" 4. Indien de vragen 1 en 2 bevestigend beantwoord moch ten worden, is de minister dan bereid, aan de daarin vermelde feiten ernstig aandacht te schenken en indien enigs zins mogelijk het daarheen te leiden, dat de Oostburgse zakenman wél kan bouwen, en dat de kerken te Oostburg toch haar torens krijgen? Vlissingen AANBESTEDING. De woningbouw-vereniging „Gemeenschappelijk Belang" te Vlissingen heeft Donderdag aanbesteed de bouw van 44 woningen met schuren enz., achter de Anjelierenlaan. In schrijvers waren: M. en J. Stapel, Rotterdam 641.400; G. H. Visscher, Enschede 635.000: Van den Berg en Van de Klis, Delft 627.000; B. Stegink, Vlissingen 622.000 en W. F. Christiaan- sen, Vlissingen 583.860. Oostkapelle OPSCHRIFT TORENKLOK. Dinsdagavond vergaderde de raad van Oostkapelle. Besloten werd een rekening courant overeenkomst aan te gaan by de Coöperatieve Boerenleen bank te Grijpskerke tot een maximum bedrag van f 20.000. De voorzitter deed ter vergade ring enkele mededelingen over de herbeplanting, waarmee dit najaar een aanvang zal worden gemaakt. Over de aanleg van 't Baan tje zullen nadere besprekingen met de belanghebbenden wor den gehouden. Bij de rondvraag verzocht de heer Wondergem enig herstel\verk aan de bestra ting van het Baantje te doen, hetgeen zal geschieden. Het opschrift van de torenklok zal luiden: „Ik breng hier weer een [nieuw geluld, De vorige werd des vrjands [buit, Ik werd uit giften aange schaft, En hangt hier sinds negentien [honderd veertig en acht". AANRIJDING. Donderdagmiddag vond een aanrijding plaats op de Dom- burgse weg tussen Schoonoord en Oostkapelle. Een autobus uit België werd door een ach teropkomende vrachtauto aan gereden, waardoor de achter zijde van de bus ernstig werd beschadigd. De politie maakte proces Verbaal op. AANVRAAG OUDERDOMS VOORZIENING. Met de uitreiking en invul ling van de aanvraagformulie ren voor de uitkering ingevol ge de Noodwet Ouderdoms voorziening is te Oostkapelle begonnen. De formulieren wor den ter secretarie ingevuld. Zij die nog geen aanvraag hebben ~edaan kunnen dit alsnog doen. ipaarbankboekje er eigen domsbewijzen meebrengen. Goes GEVAARLIJK AUTOTOCHTJE. De 19-jarige J. K., in dienst by de A. P. C. te Goes, kreeg order per rijwiel een boodschap te gaan doen. Zonder daartoe bevoegd te zijn en zonder ry- verguning nam hij echter de auto van zijn chef en zoals te b»grijnen, bleven de gevolgen niet uit. K. verloor de macht over de auto en reed er mede tegen de muur van de haven- brug. 3 auto was deerlijk ge havend, doch K. kwam met de schrik vrij en ook andere persoonlijke ongelukken ble ven gelukkig achterwege. Te gen K. is door de politie pro cesverbaal opgemaakt. KOSTHUIZEN GEVRAAGD. Burgemeester en Wethou ders van Goes, doen bij deze een ernstig beroep op de be volking, om kosthuizen tijde lijk beschikbaar te stellen voor de bouwvakarbeiders die werkzaam gesteld zullen wor den bij de bouw van de wo ningen in bouwplan II Om zo spoedig mogelijk de woningnood alhier te lenigen, is de medewerking van de bevolking van Goes noodzake lijk. Aangifte te doen bij de aan nemer. directie-keet, Couwér- vestraat. Driewegen BRANDJE. Donderdagmiddag vatte een houtklamp van de heer J. Moerdy'k te Driewegen, waar schijnlijk door een vonk uit het fornuis, vlam. Een aangrenzen de kippenren met enige kippen werden mede een prooi van hirt vuur, doch gelukkig wist a% brandweer het huis met hou ten schuurtje, door zeer vlug ingryp«* 1* behouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 2