Emigreren onder eigen vlag PREDIKBEURTEN Kappie en kei gouJschip Scclsler Schouwen en Duivenland 5 maanden hoogspanning ZEEUWSE SCHAAKRUBRIEK imar n weet.., Een nieuwe Wleringermeer in Suriname. (Van onze speciale verslag gever). Nu het emigratiedenkbeeld 3n landbouwerskringen zo sterk leeft en reeds belangrijke groe pen ons land voorgoed hebben verlaten om in de vreemde een nieuwe toekomst te gaan zoe ken. mag stellig wel heel bij zondere aandacht gevraagd worden voor de bestaande mo gelijkheid om te emigreren en tóch onder eigen vlag nieuw land te veroveren. Hetgeen be tekent, dat men zijn bezit aan geld en zoveel mogelijk roeren de goederen kan meenemen (wat met vertrek naar een vreemd land immers niet mo gelijk is) en... onder Nederlan ders blijft met het Nederlands als algemeen gangbare taal. Dit alles klinkt schoon, maar zal men zich dadelijk afvragen waar ligt dat land en: biedf het goede vooruit zichten Daarover zijn wij on 'n pers conferentie te Den Haag. be legd vanwege de Stichting Landbouw Suriname, nader in gelicht. Ja, dat beloofde la"d is Nederlands Guyana. het zo vele jaren als min of meer on belangrijk geachte West-Tndi- sche gebiedsdeel, dat een ze kere beruchtheid genoot van- vege de gele koorts. Maar een uitermate vruchtbaar stuk land, zo groot als half Neder land. dat nimmer bemest moet wo'-den, omdat de kleigrond an derhalf maal zo vruchtbaar is als onze beste klei, is vrij van malaria en evenzeer van gele koorts. Het is de knstct*-ook Nickerie, waar wel 25.000 «ha zware zeeklei op ontginning wacht. LANDBOUWKAN SEN. Men is van mening, dat Suri name allereerst door onbloei van de landbouw tot welvaart moet komen. Om te beginnen zal van het onlangs aangeno men Weivaartfonds-Suriname f 40 millinen minstens f 14 miliioen nodig ziin om het be doelde kustgebied voor bebou wing rijp te maken: vooral de irregatie verat grote voorbe reidingen. Dhr. Dijkhuis ver- duidelïikte. dat hier een protect is gedacht als de Wieringef- rneer, waar de eerste lasten door de gemeenschap werden gedragen. Men wil voorlonig komen tot ontginning van 10.000 ha. en' iedere boer zal een 90 ha. te bewerken krij gen. Dat ..bewerken" betekent geen zware handenarbeid (want dat kan de blanke in de tronen niet), maar het gebrui ken van „verstand en machi nes". E.v. voor het massaal kweken van de Surinaamse si- n°asannel. de citrus, die vcht- riiker en zoeter is dan de hier bekende oranje vrucht, maar 'n groene-gele kleur heeft. Na- tuurlijk wordt heteerst ge dacht aan de rijstcultures, dan aan cacao, cocos. De heer Vogelaar, een land bouwdeskundige. verzekerde nadrukkelijk, dat onze boeren met het machinale werk zeer goed het klimaat zullen kunnen verdragen. „Het gehele Neder landse volk moet zijn schou ders onder dit werk zetten!" zei hij. Wie over f 20,000 be schikt kan beginnen: er is wel f 40.000 kapitaal nodig, doch de rest van het bedrag wordt a!s lening verstrekt. Volgens de heer Vogelaar heeft de Neder landse landbouw in Nickerie m beperkte mate een toekomst. EEN PROEFBEDRIJF. De Stichting Landbouw Suri name nu werkt er met kracht op om in het district Nickerie te komen tot een proef- en demonstratiebedrjjf annex rijst- kweekbedrijf en voorts annex doorgangshuis voor emigran ten. Indien dit doorgangshuis drie maanden gelegenheid zou geven aan de nieuw gekomene om zich in het noodzakelijke in te wijden, is zijn bedrijf be ter ontvankelijk voor de over komst van zijn gezin. Boven dien kan dit doorgangshuis mettertijd bestemd blijven tot het verenigingscentrum voor de hele landbouworganisatie en haar vertakkingen. Inmiddels is het eerste contact van emi granten reeds gelegd door de plaatsing van de heer Lunshof als voorpost in Suriname, waardoor een geregeld contact tussen de Surinaamse autori teiten en de Ned. Stichting mo gelijk wordt gemaakt en de harmonische samenwerking aan beide zijden van de Oceaan wordt bevorderd. Gehoopt wordt, dat in 1949 de eerste groep kolonisten daadwerkelijk de hand aan de ploeg zal kun nen slaan. Theodore Bilbo, demo cratisch senator voor Missis sippi, is Donderdag overleden. Hij wa<= de centrale figuur in de „Filibustar-actie" in Janu- erj j.l. en voorvechter van de idee der blanke superioriteit. Sport en zaken. Volgens mededeling van Van der Linden zelf, de bekende back van Ajax en internationale speler, zal deze Ajax verlaten om het volgende 3eizoen voor R.C.H. te gaan spelen, een club in Haarlem, die thans twee deklasser is, maar in 1923 kampioen van Ne derland was. Dit staat in verband met het feit, dat Van der Linden aan 't hoofd van een café in Haarlem komt te staan. LEZERS SCHRIJVEN BAKKERIJ-COMMISSIE. De heer J. A. Wolse uit Kortgene wijst erop, dat in ons blad herhaaldelijk verklaringen voorkwamen van de Bakkerij- commissie Zeeland, doch dat deze buiten de diverse bakkers bonden staat en door de Ned. Bakkerijstichting werd be noemd. Besluiten van deze commis sie zijn dus geen besluiten van de bakkers geweest. 1. Na een lange reis, waarin niet veel was gebeurd, dat de moeite van het ver tellen waard is, kwam de Kraak in de haven aan. „Zo", zei de Maat tegen zichzelf, terwijl hij de tros om een meerpaal sloeg. „Die ligt weer vastDc reis zit er. weer op. En nu zou ik wel eens een weekje niets te doen willen hebben, om rustig m'n prentbriefkaarten in te kunnen plakken en m'n sokken te maken|n m'n klok te repareren en een likdoorn pleister op mjjn eksteroog te kunnen doen. Ja, dat is net wat ik nodig heb. Maar ehwat komt daaran? Wat moeten al die auto's!" Officieele Publicaties. GEMEENTE BRESKENS. Onteigening percelen. B. en W. van Breskens bren gen ter openbare kennis, dat het college van algemene com missarissen voor de weder opbouw is overgegaan tot ont eigening van een aantal per celen in deze gemeente, gele gen aan het Molenwater en de Prinses Julianastraat, t.b. v. de bouw van een openbare en een bijzondere lagere school. De op deze onteigening be trekking hebbende stukken liggen van heden af geduren de twee weken kosteloos ter inzage ter gemeente-secreta rie. De mijnramp in Cumberland, Engeland, heeft meer dan 100 mensen het leven gekost. Een ambulance op weg om gewon den to halen. Schouwburg - Middelburg. „De 7 Zondaars" heet de kroeg op het Zuidzee-eiland Boni-Komba, waar de uitsmij ter het altijd zeer druk heeft, de matrozen elkaar „op de vuist" nemen en de kroeg zangeres Byou alle mannen om haar vinger windt. Mar iene Dietrich, nog steeds fas cinerend ondanks haar degra datie naar rollen in „knok- films", speelt Byou en zij doet het goed. Toch interesseerde Mischa Auer in een kostelijke vertolking van zakkenrollend goochelaar ons meer. FILMS VAN DE WEEK Grand - Goes. Twee gloed nieuwe films draaien hier pre mière. Tot en met Maandag kan men de gekleurde film „Belle of the Yukon" zien, een nogal avontuurlijk verhaal van goudgravers en haaibaai en. van vrouwen in Alaska, enkele tientallen jaren gele den. Zang en show zijn hier op kwistige wijze dooreenge- weven, zodat het r: ccl wel amusant is. Will. Seiter geris- seerde en Randolph Scott. Gypsy Rose Lee, Charles Win- nige en Bob Burns vormen het tableau de la troupe. Ook de „croonster" Dinah Shave is van de partij. Van Dinsdag af gaat de bij* zonder geestige comedie van Sam Wood, „Casanova Brown", waarin Cary Cooper op zijn eigen vlotte wijze een lichtzinnig docent in de let teren vertolkt. Hij wordt ge- secundeerd door de opmerke lijke Teresa Wright. Het ge heel is zo grappig, dat men a afloop met lachtranen op de wangen de cinema verlaat. Alhambra - Vlissingen. A) hadden wij er de ruimte voor, wij zouden nog niets verklap pen van de inhoud der film „De nacht heeft ogen", omdat bezoekers-in-spé dan geen verrassing meer wachtte Ja mes Masón speelt de hoofdrol in dit spannend werk. Van Dinsdag af wordt „De witte wals" vertoond, een goed spelende Franse film met een uiterst zwak gegeven. Lisa Delamare en Jules Ber- theau spelen de voornaamste rollen. Luxor - Vlissingen. Ondanks kleine feilen de beste film van de week is „Nachten van spanning", gemaakt naar een roman van Remarque, waarin het schrijnende drama van de voor Hitier vluchtende refu- gé's is weergegeven op men selijke, boeiende en bijna steeds overtuigende wijze. Glenn Ford, Margaret Sulla- van, Erich v. Stroheim en de knappe acteur Fx-edric March, ziet men in de hoofdrollen. Van Dinsdag af een zwaar- romantisch geval. „De zwarte ruiter" met de Franse zanger a la Tino Rossi, George Guétary in de hoofd rol Naar ónze smaak een film zonder enige waarde. Maar- smaken verschillen nog steeds Electro - Middelburg. Een meisje met millioenen, een man, die haar mint, doch niet haar geld en een kleurige }-30, en_®-30 IflnnM apotheose m een suikerzoet Venetië, ziedaar de film „Hu welijksreis". Rex Harrison. I Merle Oberon en onze landge- noot Louis Borel, spelen de hoofdrollen. Ontspanningskost voor mensen met bescheiden eisen. Van Dinsdag af „Het kleine i misverstand", eên vrije film bewerking van Thornton Smith's gx-appige roman „Tur- Thnlpn nabout", xnet Adolphe Men jou, 1,,u c"- Carole Landis en John Hub bard. foor fiEERD ADEMA 118 „Oh... eh... pardon", zei de heer Maanakker en Hans gaf hem opnieuw een slag op de schouder, dankte hem voor zijn voorspraak en riep „Tot ziens, Kuifje" en zag daarna hoe de chef der afdeling verlichting, met een hoofd als een tomaat, langs een rij gichelende winkel dames naar zijn studeerkamer vluchtte. Hans en Irma deden enige bestellingen in de meubel-afde ling en daalden vervolgens af naar het sousterrain, waar zij bij ju ff rouw «Maria, in de afde ling huishoudelijke artikelen, een complete keukeninstallatie bestelden. Op het punt, weer naar bo ven te gaan, zagen zij een reus achtige man uit de lift komen, die een blonde dame bij het uit stappen zrjn arm bood. Zijn brede nek was in een te nauw boordje geperst en op zijn groot hoofd stond een confec- tiehoed, die minstens twee ma ten te klein was. „Wel allemachtig!" schreeuw de Samson, van schrik de arm van zijn dame een ogenblik los- latend, „wel allemachtig, daar hebben we Van Linschoten... eh... pardon... meneer Van Linschoten". „Is het er door?" vroeg Hans blij-verrast, toen hij in de dame met het mantelpakje en het fluwelen hoedje juffrouw Van Riethoven van het taart jesbuffet meende te herkennen. „En of!" brulde Samson. „Geen tien olifanten kunnen ons meer van elkaar trekken". Hij straalde van geluk en juffrouw Van Riethoven liet glimlachend haar kleine, witte tandjes te voorschijn komen. „Weet u nog, dat u bij het buffet zat en in de keuken sol liciteerde?" vroeg zij. .Natuurlijk", zei Hans la chend. „Tk blijf jullie beiden dankbaar voor alles wat je in die moeilijke dagen voor mij gedaan hebt. Irma. dit is Sam son, de geweldenaar, die me heeft geleerd hoe je vis moet schoonmaken en borden moet wassen". „Dat zal u later te pas ko men, jufrfouw Irma", zei juf frouw Van Riethoven, glimla chend. „Geloof maar, dat ik hem aan 't werk zal zetten", zei Ir ma. „Heeft u vandaag vrij?" „Natuurlijk", zei Sartison. „we hebben ons gister official verloofd en wé gaan de volgen de maand trouwen en nou zijn wc hier om een keukeninventa ris te kopen. Moet je die ge zichten zien als we hier als klanten rondstaonen. Ze weten niet of ze Samson of meneer tegen me moeten zeggen, maar onze spaarduities zijn overal welkom. Nou. Marie, waar blijf je met je keukendinges?" „Het sorjt me", zei juffrouw Marie, „ik zal een en ander da delijk voor u bestellen. We hadden nog maar één volledig stel en dat heb ik zo juist aan meneer en juffrouw Irma... pardon... juffrouw Hoogvorst verkocht". „Als ik getrouwd ben. mag je me mevrouw noemen", zei Irma. ..tot zo lang blijf ik Ir ma voor jullie". „Weet je wat, Samson", zei Hans spontaan, „wij geven jul lie die keukeninventaris als lxu- welijkscadeau. Wij kunnen best op de volgende zending wach- „Maar, meneer Van Linscho ten", zei Samson, „zo iets.;?' „We praten er niet verder over", zei Hans. „Juffrouw Ma rie, u stuurt alles naar het jong verloofde paar, behalve de rekening natuurlijk. Samson, beste kerel, ik ben het je alleen al schuldig voor dat schitteren de getuigschrift". „Ha... ha!!" bulderde Sam son en zijn lach deed alle bor denstapels in de huishoudafde- üng rinkelen. „Ha. hawie had nog eens kunnen denken, dat u Hij maakte zich gereed om Hans, rechterhand te grijpen, maar deze bedacht, dat hij geen auto kon sturen met verstuikte vingers en weerde hem lachend af. „Op één voorwaarde", riep Samson, „zullen we dit vorste lijk geschenk accepteren. U geeft ons een Keukeninventa ris, al is het er dan ook een voor gebruik in een keukentje, drie hoog, dat net vol is als ik er in sta, maar als kok bied ik u en juffrouw Irma in onze nieuwe woning een dinertje aan, laten we zeggen vandaa:? over vijf weken en dan zal ik u eens laten proeven, dat je ook in een doodgewoon keuken hokje een omelette sucrée kunt maken zoals er in Amsterdam geen tweede te krijgen is, be halve in het restaurant natuur lijk, als ik weer aan het werk ben". „Afgesproken". zei Hans. „Als je me niet knijpt, Samson, zou ik je graag een hand wil len geven". Vier gelukkige jonge men sen namen afscheid van elkaar en het was zoals juffrouw Maria later boven vertelde tussen beide paren een aller hartelijkste ontmoeting ge weest. (Wordt vervolgd). Ned. Herv. Kerk. Brouwers haven: 2.30 ds. Tonsbeek; Brui- nisse: 1.30 en 6.30 ds. Mars man; Burgh: u. ds. Enklaar; Dreischor: 7 ds. Kalmijn; Eikerzee: 10 ds. van Tuul; Haamstede: 9.30 ds. Marsman; Kerkwerve: 2.30 ds. Knijff; Nieuwerkerk: 10.30 ds. Wester hof (H.A.), 6 idem; Noordwel- le u. dhx\ Slaager; Noord- gouwe 10 ds. ten Cate; Ouwer- kerk: 9 ds. Kalmijn; Ooster- land: geen opgave; Renesse: Ned. Herv. kerk, 10 dhr. Slaa- §er, Evangelisatie geen dienst; erooskerke: 10 ds. v. d. Grift; Sirjansland: 10 dr. Jacobs (H. A.), 6.30 idem; Zierikzee: Nieu we kerk 10 ds. Pijnacker Hor dijk; Kleine kerk 10 ds. Knijff; Zonnemaire: 10 ds. Tonsbeek. Geref. Kerk. Brouwershaven: 11 in de kerk en 3 lok. a. d. kerk ds. Colenbrander, em. pred. te Ermelo; Bruinisse: 9.30 Leesd., 3.30 ds. Bremmer; Haamstede: 10 en 6.30 ds. v. Swigchem; Nieuwerkerk: 9 ds. Bremmer en 6 ds. Meynen; Scharendijke: 10 en 2.30 ds. Meijnen te 's-Gravenhage; Zie rikzee: 10.30 en 6 Prof. v. d. Meiden. Geref. Gom. Bruinisse: 11 en 5 Leesd.; Haamstede: 10, 2.30 en 6.30 Leesd.; Nieuwerkerk: 10, 2.30 en 6 Leesd.; Ooster- land: 10. 2.30 en 6 Leesd.; Zie rikzee: St. Domusstr. 10, 2 en Leesd. Oud-Geref. Gem. Bruinisse: Leesd.Ooster- land: 9.30, 2 en 5.30 Leesd.; Zierikzee: L. Nobelstr. 10, 2 en 6 Leesd. Chr.. Geref. Kerlc. Zierikzee: 8.45 en 4 ds. Leene v. d. Nieu- wendijk. Evang, Luth. Kerk. Zierik zee: Geen dienst. Leger des Heils. Zierikzee: 10 v.m. en 7 n.m. Adjudant Bouwens, 6.30 n.m. Openlucht samenkomst op de Nieuwe Ha ven. Ned. Herv. Kerk. Oud-Vosse- meer: 10 Leesd., 2.30 ds. Go- DampooTtstr. 1, Middelburg. Red.: Drs. M. C. Verburg, Hieronder een partij, ge speeld voor het kampioenschap van Zeeland 1946/'47. Na 8 uur (aan één stuk door!) gespeeld te hebben, werd het puntje ge deeld. Wit: K. Maartense. Zwart: M. C. Verburg. Siciliaans. 1. e4, c5; 2. Pf3, Pc6; 3. d4 cd4:; 4. Pd4: Pf6; 5. Pc3 d6: 6. h3 e6; 7. Le2 Le7; 8. 0-0, 0-0; 9. Khl, d5 (deze bevrijdende zet is mogelijk door de 'h3-va- riant); 10. Pc6: bc6:; 11. e5 Pd7; 12. f4 f6; 13. Lg4, f5; 14. Lf3, La6; 15. Pe2. Db6; 16. g4. gG; 17. Tgl, Kh8; 18. g5, c5: 19. 1x4, Tac8; 20. h5. Kg7; 21. Pg3, Lb722. Kh2, ThS; 23. c4. d4; 24. Le2. Pb8; 25. Phl, Pc6: 26. Pf2, Tcd8; 27. Pd3. Pb4; 28. Ld2, Pd3; 29. Ld3:, Lc6: 30. Tbl, Tb8; 31. b3, Db7; 32. Tg3. Le4; 33. De2. Ld3:; 34. Td3: Dei: 35. Dfl. h6!: 36. Tel. Dc6: 37. Th3. erh5: 38. Pg1. hg5: 39. fg5:, Tbg8; 40. g6 De8: 41. Te2- Kf8: 42. Tg2. Tg7: 43. Lf4. h4: 44. Ld2. Th5- 45. Khl. K?8; 46. Dril, Th8; 47. Del, Kf8: 48 Kh2, Th5: 19. Khl. De6; 50. Kh2. De4 (gevaarlijk, maar de enige manier om verder te ko men? 51. Del, De5:52. Lf4. Df6: .53. Lh6. Ld6i; 54. Kh1 05; 55. Lg7:t, Kt7:: 56. Da3, De7 57. Da6. e4; 58 Dc6. f4: 59. Tz4:t De6: 60. Th4:. Th4:; 61 Th4r, K°r6: 62. Db7, De7!; 63. D"7I,o7:: 64. Tf4:. d3; 65. Te4, d2: 66. Tg4f, Lgfi? Na een hardnekkige, vermoeiende strijd, ziet zwart de zeer sim pele winstvoortzetting Kf5, Tgl, Ke4 over het hoofd. Na Lg5 verliest hrj een beslissend tempo. Trouwens de zet is waardeloos, want d2 hoefde hij niet te dekken. Onbegrüpeliik! 67. Tri. Kf5: 68. Kg2 KM; 69. Tdl. Kd3: 70. KH Kc2: 71 Ko2. ao; 72. Tfl. Lf6: 73. Thl, Lc3: 74. Tfl. Kb2: 75. Kdl!, Ka2: 76. Kc2. Ld4; 77. Tbl. Le5; 78. Tdl..Lf4; 79. Tbl. Le5. Remise. Een interessant duel! Worst droogt uit op het snijvlak en gaat er, vooral op wanne dagen onsmakelijk uit zien. Smeier een dun laagje bo ter over het snijvlak en het euvel doet zich niet voor. Als men de worst weer gebruikt, kan men de bdter er weer af schrappen en op het brood smeren. D' mvpnjsport WEDVLUCHT. Zondag werd door de vereni ging van postduivenhouders „De Luchtbode" een wedvlucht gehouden van uit Quitain. De uitslagen luiden: L. Marinisse 1 en 9: J. Fran cois 2; C. Boogaard 3: J. Meu- lenxeestcr 4 en 5; J. Florisse 6 en 8: H. Meulemeester 7; H. Grouw 10. De vereniging van postdüi- venhouders „Dc Trouwe Duif te Tholen hield een wedvlucht uit Vilvoorde. De uitslag luidt. Oude duiven: 1 L. dc Heer; 2, 7 en 8 A. Wagemaker; 3. 4 en 5 J. Deurlo; 6 D. Jansen. Jonge duiven: 1, 2, 3, 6 en 7 A. Wagemaker; 4 J. Baay; 5 W. Videier; 8 F. Vormey; 9 H. Zachariasse; 10 L. La- ban. De vereniging van postdui venhouders „Zeelandia" te Middelburg, hield met jonge duiven een wedvlucht uit St. Quentïn. De uitslag luidt: 1, 2, 3 en 7 J. Geene; 4 en 10 P. v. Sab- ben; 5 G. de Blaey; 6 J. de Bree; 8 D. Klaassen; 9 F. Da- vidse. verts; Poortvliet: 10 en 2.30 ds. Vroegindewey; Scherpenis- se: 10 en 2.30 ds. Kooreman; St. Annaland: 9.30 en 2 dhr. Beheer; Stavenisse: 10 en 6 ds. Lckkerkerker; St. Maartens dijk: 9.30 en 2.30 ds. de Bres; Tholen: 10 ds. Goverts, 3 ds. de Lint; St. Philipsland: 10 ds. de Lint (H.D.). Geref. Kerk. Oud-Vossemeer: 10 en 2.30 ds. Vreugdenhil; Poortvliet: 10 Leesd., 2.30 ds. v. Reenen; Tholen: 10 en 5 ds. v. Reenen. Geref. Gem. Poortvliet: 9.30 en 2 ds. Visser, 6 Leesd.; Scherpenisse: 9.30 en 2 Leesd., 6 ds. Visser; St. Annaland: 9.30, 2 en 5.30 cand. v. d. Ket terij; Stavenisse: 9.30, 2.30 en 6 Leesd.; Tholen: 10, 2.30 en 6.30 Leesd.; St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 Leesd. Oud-Geref. Gem. St. Maar tensdijk: 10, 2.30 en 6 Leesd.; St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 dhr. Kolijn. Chr. Geref. Kerk. Oud-Vosse meer: 10, 2.30 en 6.30 Leesd.; Tholen: 10 en 6.30 ds. v. Leeu wen, 2.30 Leesd. Rehoboth: St. Maartensdijk: 7 ds. Kluiver te 's-Gravenpol- Ned. Protestantenbond. Tho- der. len: n.m. 3 ds. Boer (Bergen op Zoom). Ned. Herv. Kerk. Axel 10 erx 2.30 ds. Pennines; Hoek 10 ds. Kromhout, 2.30 ds. Moor- sel: Hontenisse 9.30 weleerw. Ie Mat; Hulst 10.30 ds. Her- manides; Philippine 2.30 ds. Soetekouw; Sas van Gent 10 ds. Sickesz; Terneuzen 10 dr. Cazemier, 2.30 ds. Sickesz; Zaamslag 9.30 en 2.30 ds. En- ker: Sluiskil 10 ds. v. Moor- sel 2.30 ds. Kromhout. Nod. Herv. Kerk. Aardenburg: 10.30 dhr. Verduvn: Biervliet: 9 ds. Winckel: Breskens: 10 en 18.30 ds. v. Vliet: Cadzand: 10 ds. Talma; Groede: 9 ds. Brak man; Nieuwvliet: 10.45 ds. Brakman; Oostburg: 3 ds. Fournier (H.D.) Ret.ranche- mant: 10 ds. Barnouw: Schoon- dhko: 10 30 ds. Doorn; St. Kruis: 8.45 ds. No'thenitis; Wa- terlandkerkie- 10 ds. v. Yoe- ren: IJzertd'ïkc: 9.ds. Doorn; io ds. fór Beek. Geref. kerk. Axel 10 en 2.30 stud. Couvée: Hoek 19 en 2.30 ds. Verveen: Terneuzen 10 en 3 ds. Do"doro: Zapmslag 9.30 en 2.30 ds. de Mildt. Geref. Kerk. Aardenburg: 10 en 3 ds. v. d. Meulen: Bres kens: 10 en 2 Leesd.; Oost burg: f Pro Regel 9.30 en 3 ds. Moene; Sehoondijke: 9 en 3 ds. de Vries. Geref. gem. Axel 10 en 2.30 leesd.: Terneuzen 9.30. 2 en 6 leesd.: Hoek 9.30. 2 en 6 leesd. Oud-Geref. gem. Terneuzen 1 en 6 ds. de Reuver. Evang. Luth. Gem. Groede: 10 ds. Stol CH.D.l. Leger des Heils. Terneuzen 10 en 8 kapt. Hijnsdijk. Weerbericht VRIJ VEEL WIND. Matige, .overdag krachtige wind tussen Noord-Oost en Oost. Op de meeste plaatsen tijdelijk wat bewolking, doch vrijwel overal droog weer met ongeveer dezelfde tempera tuur. ZON EN MAAN. Zondag 24 Augustus 1947. Zon: op 5.37. onder 19.48. Maan: op 15.34, onder 23.09. Maandag 25 Augustus 1947. Zon: op 5.38, onder 19.45. Maan: op 16.40. onder 23.46. Scheepvaartberlchten Aangekomen te Vlissingen 22 Aug.: Jacoba v. Ipswich; Audacia v. Antwerpen. Vlissingen vertrokken21 Aug.: Rottum n. Ipswich; 22 Aug. Audacia n. Dublin. Gepasseerd n. Antwerpen 21 Aug.: Kaap Alza v. Amster dam; Suriname v. Teignmouth; Qua Vadis v. Shoreham; Li tra v. Londen; 22 Aug. Weyro v. Rotterdam. Gepasseerd v. Antwerpen Aldabi n. Rotterdam; Friso n. Londen. Radioprogramma's ZONDAG. Hilversum I. 8 Ber.; 8.15 Gram.; 8.30 Hoog mis; 9.45 Concert; 19.00 Kerk dienst; 11.30 Bachprogramma; 12.15 Boekbespreking; 12.30 Vaudeville orkest; 13.Bcr.; 13.15 Boekbespreking; 13.20 Vaudeville orkest; 14,Con cert; 15.20 Lezing; 15.30 Con cert; 16.Pianoconcert; 16.30 Ziekenlof; 17.Kerkdienst: 18.30 Voor dc strijdkr.; 19.?0 Gewjjde muziek; 19.30 Ber.: 19.45 Sportpraatje; 20.Dc fewone man; 20.15 Gram.; 0.25 Orgel; 20.35 De bruid van de pistoolman (hoorspel); 21.2.5 Zilvervloot; 22.30 Ber.; 22.50 Concert. Hilversum n. 8.00 Ber.; 8.15 Gram.; 8.30 Lezing; 8.45 Gram. 9.30 Men vraagt... wij draaien: 10.Lezing; 10.15 Concert; 10.45 Voordracht; 11.Kopex-- kwartet: 11.25 Metropole-or- kest; 12.40 Jcugd-enscmblc; 13.Ber.; 13.15 Aeolian sex tet; 13.50 Spoorwegen spreken; 14.Gram.; 14.05 Boekbespre king; 14.30 Concert; 16.05 Piano; 16.30 Reportage; 17. Stem des volks; 17.40 Franse Chansons; 18.Ber.; 18.15 Reportage: 18.30 Vrijzinnig protestantisme; 19.Kerk dienst; 20.— Ber.; 20.15 Va- cantie-programma; 21.35 De blauwe smaragd; 22.Con cert; 23.— Ber.; 23.15 Skv- masters; 23.45 Kilima-Hawai- ians. MAANDAG. Hilversum I. 7 Ber.; 7.15 Ochtendgym.; 8. Ber.; 8.15 Gram.; 10.30 Mor gendienst; 11.— Piano; 11.15 Boekbespreking; 11.35 Gram.; 12.Staf muziekkorps; 12.30 Weeroverzicht; 13 Bei*.; 13.15 Orgelconcert; 14.Voor jonge moeders; 14.20 Trio Ancora; 15 Concert; 16 Bijbellezing; 16.45 Strijkkwartet; 17.30 Sportuit slagen: 17.45 Het Rijk over zee; 18 Piano-duo; 18.30 Pro gramma v. d. Strijdkr.; 19.— Ber. en weeroverzicht; 19.15 Lezing; 19.30 Actueel geluid; 19.45 Lezing; 20.Ber.; 20.15 Metropole-orkest20.45 Orgel- 21.10 Lezing: 21.30 Concert; 22.30 Ber.; 23.10 Avondover denking. Hilversum II. 7.Ber.: 715 Ochtendgym.; 8.— Ber.; 8.15 Gram.; 10.Morgenwijding: 10.20 Progr. voor de zieken: 11 Voordr.; 11.15 Viool-recital; Gram.'; 12.Vincentino; 12.30 Weerpraatje; 12.40 Johan Jong, Orgel; 13.— Ber.; 13.20 Acordeon-orkest; 13.50 Gram - 11— Rigoletto; 16.30 Haydn- muzlek; 17.Reportage: Ï7.30 Orkest Malando: 18.45 Lezing: 19.10 Jiddische muziek: 19.25 Lezing; 19.40 Silvestri-kwart.; 20.Ber 20.15 Orkest; 21.— Gram. 21.15 G.G.-cabaret: 21.45 Luister- wedstrijd: 22.05 Gram.; 22.35 Tinno Rossi; 22.45 Lezing; 23.Ber.; 23.15 Avondconcert. Amsterdamse beurs T 21 Aug:. 22 Aug. N.I. Handb. B ïOO 103 Ned- H. Mij. cv A 130% 128%' A.K.U. Calvé Fokker VI. Unilever Ned. Ford Ned. Kabel Philips Billiton Kon. Petr. Amst. Rubb. H.A. Lijn Scheepv. U. H.V.A. Deli B. Mij. 181 181V» cv A 170% 172 215 215 CV A 292 291%" 391 397 287 292 368% 370%" 340 343'/» 412% 415 143% 140%' 231% 232 179% 180%" 231 229 128% 125 dc ,»atsto. das van deze week was de ondernemingslust van het publiek ten opzichte van de effectenbeurs cr niet groter op geworden en de hoe veelheid orders was beperkt. Cultuurfondsen waren wat dc hoofdkoersen aangaat, iets la ger. Er bestond enig aanbod en daar de vraag gering was, leidde een en ander er toe dat het peil van de hoofdkoersen iets beneden dat van de vorige slotprijzen lag. Overigens was de markt goed prijshoudend. 24 Augustus. Vlissingen 7.33 1.46 HOOG WATER u. 4-NAP u. -{-NAP u. LAAG WATER -NAP u. —NAP Terneuzen Hansweert Zierikzee 8.05 1.67 8.37 1.81 8.42 1.22 25 Augustus. Vlissingen 8.43 1.32 Terneuzen 9.15 1.51 Hansweert 9.42 1.68 Zierikzee 9.16 1.10 19.56 1.40 20.27 1.60 20.54 1.74 21.01 1.14 21.15 1.32 21.44 1.52 22.12 1.67 22.18 1.06 1.37 1.82 2.09 1.94 2.38 2.08 2.08 1.50 2.34 1.67 1.77 3.82 1.91 3.10 1.38 13.51 1.54 14.22 1.64 14.52 1.79 14.39 1.22 15.02 1.48 15.32 1.59 15.59 1.74 &6M 3J28

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 21