Golf van jeugdmisdaad in Engeland Depressie in de Belgische economie? Verraad of dreigementen? Kappic en Je geheimzinnige laJing Oud-Tweede Kamerlid stond terecht Wees voorzichtig met gebruik van olina 't Is maar'n weet.,, „BENDELEIDERS" VAN ACHT JAAR. Trieste nasleep van de oorlog. (Van een U.P.-correspondent) Engeland's „Blitz-babies'\ d.w.z. de kinderen die bij het begin van de oorlog worden geboren, veroorzaken een golf van jeugd-misdadigheid, die het Britse volk ernstige zor gen baart. Het klinkt fantas tisch dat jongens, kinderen nog, ln de korte broek, misda- digersbenden zouden organise ren, maar de officiëele statis tieken van Scotland Yard lie gen niet en zg geven een angstaanjagend beeld. Gedurende het afgelopen jaar verschenen bjjna 30.000 jongens en meisjes voor de politierechter. De helft van deze jeugdige delinquenten was beneden de veertien jaar. In de meeste gevallen werk ten deze kinderen, hoofdzake- lgk schuldig aan diefstallen, in georganiseerde benden. 39 Londense „bendeleiders" waren zelfs niet ouder dan acht jaar, en vijf hunner hadden ook die jeugdige leeftfld nog niet be reikt. IN GEBOlilBARDEER- DE STEDEN. Sociale werkers merken op, dat de jeugdcriminaliteit het sterkst is in de zwaar gebom bardeerde steden. Zo waren jongens uit het zwaar geha vende Liverpool in grote mate debet aan misdaden, die vari eerden van diefstal tot in braak en ernstige beroving. Meer dan 25 procent van deze p-roep bestond uit kinderen beneden de negen jaar. De in dividuele zaken van deze jeug dige misdadigers tonen de tra gische gevolgen van de oorlog op de burgerbevolking. Een groot aantal van hen verloor beide ouders, te velde of thuis. Hun woningen waren meestal door bommen vernield, het geen de kinderen in nieuwe ATHLETIEK VIJF-DISTRICTEN ONTMOETING Op Zondag 24 Augustus ko men te Hilversum de districten Friesland, Twente, Oost, Utrecht en Zeeland tegen elk aar in het veld. Deze ontmoeting, welke uit sluitend voor heren is, zal elk jaar in een ander district wor den georganiseerd. Dit keer is de organisatie in handen van het district Utrecht. Voor de dames-nummers, die bij deze wedstrijd zgn ingelast, is mej.. N. Karelse van„De Zeeuwen'^ uitgenodigd om uit te komen op de 100 meter A- klasse, terwijl mevr. M. de Wij- ze-van Oorschot op de 100 me ter B-klasse zal starten. DUIVENSPORT WEDVLUCHT. De vereniging van postdui- venhouders „De Noordster" te Yerseke hield met 219 duiven een wedvlucht vanuit Vilvoor de. De eerste 10 prijzen wer den als volgt behaald: 1 J. J. Oele; 2 M. Minnaard; 3 P. Ridderhof; 4 S. van de Plasse; 5 L. Minnaard; 6 Joh. van Es; 7 J. van den Dorpel; 8 D. Zoeteweg; 9 A. C. Boone; 10 M. C. Lamper. By de jeugdleden was de uitslag: 1 en 6 J. van de Vel de; 2 T. Nolet; 3 C. van Ys- seldijk: 4 Joz. de Koexjer; 5 J. Huissoon. De vereniging van postdui- venhouders „De Scheldevjie- gers" te Borssele hield een wedvlucht met jonge duiven uit. Vilvoorde. De uitslag luidt: 1, 7 en 8 N. Meulenberg; 2. Gebr. Quist; 3. C. de Krijger; 4 en 5 P. Nieu- wenhuizen; .6 J. Walhout; 9 en 10 J. Duinkerke; 11 en 12 C. Bouwens. en dikwjjls onaangename ver blijven dwong te leven. Ouders hadden in oorlogstijd minder tijd om zich aan hun kinderen te wijden, terwjjl die kinderen weer minder gelegenheid had den voor gezonde ontspanning en een normaal leven. Engeland's achtjarige „ben deleiders" werden geboren toen de oorlog begon. Voordat zij een jaar oud waren, ver stoorde de Luftwaffe him nachtrust en vele babies ont- wikelden zich tot overnerveuze kinderen. In Juni 1944, toen de vliegende bommen begon nen te vallen, werden ook de kinderen die rust hadden ge vonden op het platteland, op geschrikt. Hoe-vel veel van deze kinderen hun nieuwe te huis buiten de stad en him „pleegouders" gingen liefheb ben, waren er ook tal van an deren die de ouderliefde op deze moeilijke leeftijd node misten. De politie-autoriteïten en de sociale werkers kennen dus de oorzaken van de huidige jeugdcriminaliteit. Het komt er nu op aan de geneeswijze te vinden. Het wordt volko men beseft dat, tenzij de golf van misdadigheid wordt ge stuit, Engeland's opgroeiende geslacht het meest misdadige uit zijn geschiedenis zal wor den. Aan de andere kant zou heel wat aan criminaliteit ver spilde energie van deze jon geren ten nutte kunnen ko men aan de gemeenschap zo zij in goede banen zou worden geleid. Men heeft thans een campagne op touw gezet om betere ontspannigsmogelgkhe- den voor de jeugd te schep pen, terwijl de ouders brochu res ontvangen, waarin zij kun nen lezen hoe zij „probleem kinderen" moeten behandelen. Hitier heeft de opgroeiende generatie van Engeland geen gemakkelijke weg bereid! TRIBUNAAL MIDDELBURG Wlnterhulpcollectante met money-appeal. Na lange tijd heeft Maan dag het Tribunaal te Middel burg weer zitting gehouden. Vier zondaressen en één zon daar moesten op het matje komen. Deze laatste, de 53-jarige J. van Kempen uit Middelburg, vroeger chef-monteur der P. T. T., doch oneervol ontslagen, moest zich verantwoorden voor het feit, dat hij als N. S. B.-er openlijke vriendschappe lijke omgang met de heren be zetters had en hier uit voor deel heeft getrokken. Boven dien werd hij er van beschul digd een anti-Duitse uitlating van een zekere Baarends aan de S.D. te hebben overge briefd, een agent van politie in drift te hebben bedreigd met maatregelen van de Duit sers en zekere De Vries bij het Gewestelijk Arbeidsbureau te hebben opgegeven voor „ar- beitseinsatz". Beschuldigde ontkende het verraad. Wat het laatste betrof had hij deze man wel gedreigd hem te zullen opgeven voor uitzending naar Duitsland, doch zijn dreige ment niet uitgevoerd. Toeval lig was De Vries juist in die dagen voor herkeuring opge roepen. Van Kempen betoogde, dat hij de goede zaak had gediend door telefoonmateriaal te doen onderduiken, doch de presi dent, mr.. M. Vlaming, hecht-, te aan deze bewering nletvèel waarde. De verdediger, mr. M. A. Terwoert, wees qp de vele goede dingen, die zijn cliënt gedurende de bezetting zou hebben gedaan en vroeg geen langere interneringsstraf op te leggen. GELOOFT NIET AAN GRUWELEN. De 54-jarige J. BeloisBoo ne te Middelburg was ijverig N.S.B.-ster en had vriend schappelijke omgang met de Duitsers. Zij had ook voor Winterhulp gecollecteerd „en behoorlijk wat opgehaald" zo als zij zei. Toen de president kwam te spreken over de door de Duitsers begane gruwelen, vertelde zij, dat zij dat haast niet kon geloven. Zij had tij dens de bezeting vast en ze ker gedacht, dat het transport van Joden het doel had deze mensen naar Amsterdam te brengen. „Zeker voor een ple zierreisje met gratis abonne ment op de tram", merkte een Tribunaallid schamper op. N. M. van der Pollvan der Weele uit Amsterdam had eveneens met de Winterhulp bus gelopen. Zij vertelde ei genlijk geen idee te hebben gehad, wat de Duitsers in ons land kwamen doen. Anna Bakkervan Belle uit Axel werd er van beticht ter kennis van de bezetters te hebben gebracht, dat zekere Van Vlaanderen anti-Duitse uitlatingen had gebezigd, ten gevolge waarvan deze een dag in een bunker werd opgeslo ten. Wel tien maal verklaarde de beschuldigde in de zitting, dat zij de man niet verraden had; het was slechts een ge wone burenruzie geweest. De 27-jarige Wentelina Haaijman uit Middelburg, naaide voor de Duitsers en had tevens vriendschappelgke omgang met de bezetters. In 1944 nam zg de benen naar Duitsland. Uitspraak over 7 dagen. 60. De auto stopte bg de aanlegsteiger. Voordat U vertrekt is het mijn plicht U uit naam van mijn regering een klein aandenken te geven. U hebt groot werk gedaan door die smokkelaarsbende op te sporen! Eerst moest ik U enige Chi nese dollars overreiken voor de schade die U hebt geleden „Maar, dat hoeft toch niet, jong!" mom pelde' Kappie. „Dat was de bedoeling nietMaar ja, zaken zijn zaken". „En dan heb ik voor U beiden hier de gereikt wordt door de Mandarijn van Bok-King voor het vangen van zéér verheven misdadigers!" ging de com missaris verder. „U kunt haar op Uw uniform dragen of als zakdoek gebrui- natuurzijden medaille van de Gele-Draak- ken, zoals U wilt! En nu moet ik weer met-de-zeven-gedraaide-staarten, die uit- aan het werk. Goede reis Unilever verdiende en breidt uit. Het jaarverslag van de Le ver Bros en Unilever N.V. zegt, dat de zaken zich zowel in Nederland als im het buiten land zeer gunstig ontwikkelen. In 1946 werd namelijk een winst behaald van 114 millioen gulden. Er kan dan ook een dividend worden uitgekeerd van S,9 pet., terwijl dit in En geland tien procent zal bedra gen. Ook in 1947 wordt een grote winst verwacht. De Unilever is de grootste producent van margarine en vetten. Zij is echter van me ning, dat de vastgestelde rant soenen niet voldoende zijn om in de redelijke behoeften te voorzien. De fabrieken in Ne derland konden niet op hun volledige productiecapaciteit gebruikt worden. Het grond stoffen gebrek droeg hiertoe bij. In de Ver. Staten wil men echter de fabrieken uitbreiden, de prijzen zijn daar sinds het opheffen van de prijscontröle zeer snel gestegen en de win sten zijn als gevolg hiervan belangrijk toegenomen. Ook in andere landen wordt de macht van dit wereldcon cern gteeds groter. Alleen over Joegoslavië. Tsjechoslowakije en Polen is de Unilever niet te vreden. In deze landen heeft men haar bedrijven namelijk genationaliseerd. Brand in de Jordaan. Een korte, maar felle uit slaande brand heeft Dinsdag gewoed in een stoffeerders- werkplaats in de 2e Boom dwarsstraat 13 te Amsterdam. Het vuur vond waarschijnlijk zijn oorzaak in broeiing van krijn en kapok, die worden gebruikt voor de vulling van meubelen. De 2e étage brand de geheel, de 3e en 4e ge deeltelijk uit. TRIBUNAAL TERNEUZEN Maandag stond terecht de 61-jarige fabrikant E. Th. Lockefeer te Hulst. oud-Tweede Kamerlid, beschul digd dat hij van af omstr. '41 tot omstreeks '44 soken e.a. goederen ten behoeve van de Duitse weermacht heeft gefa briceerd en geleverd en daar mede géld heeft verdiend. De heer Lockefeer beweerde', dit gedaan te hebben in opdracht van het Rijksbureau, doch slechts 18 en de rest voor de burgerij. De voorz. merkte op dat de boekhouding van besch. verre van duidelijk is en dat het vermogen van be sch. belangrijk ls toegenomen, door de grote winsten die zrjn gemaakt. Het rapport, opge maakt door een accountant, kon volgens het Tribunaal niet juist zijn, omdat de boekhou ding niet juist was. Een ver dediging van bsch. door te ver wijzen naar zijn administratie, kan het Tribunaal dan ook niet aannemen. De heer Lockefeer beweerde tgdeng de oorlog meer grond stoffen toegewezen gekregen en verwerkt te hebben als voor de oorlog, hetgeen de voorzit ter deed opmerken, hoe het dan kwam dat die burgerij niet of bijna niet aan textiel wist te komen. Wanneer ik niet, aldus besch., voor de weermacht had gewerkt, had mijn fabriek ge sloten geworden, mijn perso neel ontslagen en zelf met mijn gezin van 9 ldnderen. arm ge maakt. Besch. achtte dit een Nederlands belang, doch de voorz. bestempelde dit als 1 maanden hoogspanning ERD ADEMA 116 Er zijn massa's din gen, die je voor je aanstaande huishouden in een warenhuis kunt kopen-, al*stel ik er prijs op, dat een speciaal bureau voor woninginrichtingen jullie huis meubileert. Maar voor lo geerkamers en gangen kunnen jullie best in een warenhuis te recht en een volledige keuken installatie zul je moeilijk er gens beter kunnen kopen". „Hè ja", zei Irma verrukt, „en dan rijden we door naar moeder. Ze schreef me juist, dat een predikantsweduwe haar pension wil overnemen en de plannen zijn al zo ver, dat ze het ieder ogenblik kan overdra gen". „Een prachtidee", zei de heer Van Neyenstein. „Breng dan meteen die ouwe vriend uit het plantsoen mee. Jullie horen wel. dat ik ook daarvan op de hoog te ben en dan zullen we mor genavond en petit comité jul lie verloving vieren. Er zijn en kele vrienden en buren, die ik daarbij niet kan passeren, maar ik zal niet meer dan een twin tigtal gasten vragen. Jullie kunt dan kennis maken met de dames en heren, die mij hier van tijd tot tijd komen bezoe ken en waar ik zo nu en dan eens als gast wordt genodigd". Door de paarse heide reed de grote wagen de volgende mor gen naar de hoofdstad en aan het stuur zat een jonge man, die zich verheugde over de tocht en over de vreugde van het opgetogen meisje, dat naast hern zat. „Wat is ons plan de campag ne?" vroeg Hans. „Heb je mis schien nog bijzondere wensen?" ,Ik laat alles graag aan jou over", zei Irma. „Dan gaan we eerst Dirk waarschuwen", zei Hans, „dan weet hij, dat hij zich gereed moet houden en daarna zullen we naar het warenhuis gaan. Dan wilde ik naar de Korte Utrechtse Dwarsstraat om een paar uitsmijters te eten, ver volgens duikelen we Dirk op en dan gaan we je moeder afha len. Je hebt haar toch gewaar schuwd?" „Ik heb haar gisteravond nog opgebeld", zei Irma. „We hebben een heel programma af te werken, Hans en Je mag wel wat harder rijden, want ik ge loof nooit, dat we er vóór de avond mee klaar komen". „Dat zal wel meevallen", zei hij. Bij het Vondelpark liet hij haar even alleen en liep naar Dirk, die „thuis" was en op zijn bankje een courant zat te le zen. Hij vertelde hem, dat ze hem die middag zouden opha len om hem mee naar de Ve- luwe te nemen. j.Wat zei hij?" vroeg Irma glimlachend, toen Hans van zijn tocht terugkwam en zich weer achter het stuur zette. „Hij schrok geweldig", zei Hans, „en hij wou direct naar het Tehuis om zijn hoge hoed te halen. We zullen vanmiddag wel eens kijken wat hij mee neemt. Je weet niet half welk een goochelaar ik ben. Er zijn dingen, die ik spoorloos kan la ten verdwijnen". „Maar je zult toch aardig voor hem zijn?" vroeg Irma. „Maar natuurlijk, kindje", ^ei Hans, „alle mensen, die voor my gezorgd hebben toen ik dakloos en berooid was, wil ik vandaag bewijzen, dat ik hun goede zorgen niet heb ver geten. We gaan nu naar het warenhuis, maar ik zou daar niet te lang willen blgven, want de herinneringen aan de tijd, welke wij daar hebben doorge bracht, zijn nu juist niet van de aangenaamste". „Ik voel het met je mee, Hans", zei Irma; „laten we af spreken, dat we er niet langer dan een uurtje zullen blijven". Hans parkeerde de auto in de binnenstad en liep gearmd met zijn meisje naar het wa renhuis, waar zy door de deur in de zijstraat naar binnen gin gen. Er was juist tegen etenstijd een groot aantal bezoekers. Hans en Irma bleven in de dichte drommen van komende en gaande mensen enige minu ten onopgemerkt, maar werden filotseling ontdekt door juf rouw Albertine van de afde ling werkmanskleding en wa terlaarzen, die direct alle hens aan dek floot, zodat het jonge paar, tot verbazing der bezoe kers, overal luidruchtig begroet werd en links en rechts spon taan uitgestoken handen moest drukken. De mare, dat hij de heer Protsinger had neergeslagen, had Hans op de dag van zijn ontslag een geweldige popula riteit bezorgd en hg gevoelde zich by de spontane verwelko ming als Sint Joris, die de draak heeft verslagen en nu een ere-rondje loopt langs tri bunes vol geestdriftige maag den. (Wordt vervolgd). éigen belang. - Omstreeks 1942 heeft Locke feer giften gedaan aan Win terhulp, echter kleine giften, cm de kerels van zijn lijf te nouden, terwijl hij grote giften gaf aan de ondergrondse. In Januari 1944, toen de burgemeester van Hulst was gaan lopen, werd Lockefeer door Dieleman aangezocht om als w.n. burgemeester op te treden en de eed af te leggen, dat heeft besch. geweigerd, doch om de gemeente niet in de steek te laten, is hij w.n. burgemeester geweest. Toen hii echter gedwongen werd om arbeiders op te roepen voor tewerkstelling, heeft hij deze arbeiders briefjes laten zen den, om niet aan het werk te gaan. Er werden over deze burge- meesterskwestie enkele ge- tul gen gehoord, waaruit wei bleek dat besch. niet Duits-ge- zlnd was. De herroeping van ernstig gesprek met dr. Gas pari. In April 1944 heeft besch. zijn taak a.ls w.n. burgemeester neergelegd. De heer die Roo, lid van het Tribunaal, is van mening dat de heer Lockefeer zijn zaak te mooi wilt maken en de zitting verloopt vrij heftig. De voorzitter merkte ten slotte, na heftige discussie, op, dat Lockefeer niet op de bur- gemeesterstoel had behoren te gaan zitten, hetgeen besch. tenslotte volmondig toegaf. Hij wag toen echter van me ning dat hy het deed in het be lang van ds gemeente. Na raadkamer besloot^ het Tribunaal de behandeling te schorsen tot nader te bepalen datum, teneinde nog een des kundig onderzoek in te stellen. Geen sla-olie, geen surrogaat, maar paraffine. Weer nieuwe trucs. Sommige weinig scrupuleuze handelsfirma's in Nederland, waarvan de meeste zich gedu rende de bezetting bezig hiel den met de productie en ver koop van verschillende surro gaten, hebben dit jaar flinke winsten gemaakt met de ver koop van de zgn. „Olina" in flessen die uiterlijk een grote overeenkomst vertoonden met de voor de oorlog en thans weer teruggekeerde bekende sla-olie flessen. Ook de „Olina" zelf, in we zen niet anders dan geel ge kleurde gearomatiseerde paraf fine, wekte de indruk zo niet zuivere sla-olie, dan toch een zeer goed surrogaat daarvan te zgn. Op het etiket der fles, di^ voor 2.75 in de detailhandel verkrijgbaar was, stond ver meld, dat de inhoud een la xeermiddel was, dat echter „op sla kon worden ingenomen"- Een klein beetje azijn in het water, waarmee u sla of an dijvie spoelt cn alle insecten komen boven drijven Op deze wijze meenden de fa brikanten zich niet aan over treding van enige wet schuldig te maken. Niettemin greep enige mxan- den geleden de keuringsdienst voor waren in. Grote partgen „Olina" werden in beslag ge nomen. De justitie zal thans moeten uitmaken ofde fabri kanten al dan niet gestraft kunnen eu dienen te worden. NIEUWE TRUC. Intussen hebben enkele hun ner een nieuwe „vinding" ge daan, waarvan de laatste tijd talloze cafétaria's, restaurants, visbakkerijen, broodbakkerijen, kruideniers, drogisten, maar bovendien ook het publiek de dupe zijn geworden. Ditmaal brachten zij ongekleurde vloei bare paraffine in de handel, geleverd in vaten. Handelsrei zigers bezochten bakkerijen en restaurateurs, toonden kleine monsters van de paraffine en merkten daarbij op„het wordt vaak gebruikt als bakolie", zo dat niemand hun later kon ver wijten, dat zij het als echte bakolie hadden verkocht. De keuringsdienst voor waren waarschuwt echter ten sterk ste tegen deze bak-methode, omdat paraffine, wegens het totaal ontbreken van voedings waarde, als voedingsmiddel on deugdelijk is. Eovendien be houdt de paraffine ook na het bakken zijn laxerende werking en tenslotte is gebleken, dat zich bg sommige gebruikers van in deze paraffine gebakken vis zlekteverschynselen der maag voordeden. Gebleken is, dat sommige bakkers er hun broodplaten mee insmeerden en koks in restaurants er voor het bakken gebruik van maakten. Men hoopt thans dit kwaad spoedig de kop in te drukkeh, enerzijds door de detailhandel duidelijk te waarschuwen, an derzijds door 'n wettelijk ver bod van koop en verkoop van vloeibare paraffine voor dro gisten en ondernemingen, wel ke in hoofd- of nevenbedrgf le vensmiddelen vervaardigen of verhandelen. Slechts technische handelsfirma's en apothekers zijn voortaan nog gerechtigd blanke en kunstmatig ge kleurde smeeroliën te verhan delen. Nieuwe Gids vreest van wel. „De Nieuwe Gids" meent in een opmerkelijk artikel te moe ten constateren, dat in het Belgische economische leven steeds duidelijker een verflau wing tot uiting, komt. Enkele maanden geledien deden zich, aldug het blad, de eerste aar zelingen bij de stijging der groothandelprijzen voor en dit verschijnsel duurt voort. Ook op de arbeidsmarkt wordt de aarzeling voelbaar. Sedert September 1946 valt een neiging naar toeneming der werkloosheid waar te nemen. Ongetwijfeld wordt dit ver oorzaakt door die vergroting van de tijdelgke werkloosheid, maar, aldus het blad,'iedereen weet dat een crisis zich juist in deze vorm aankondigt. Sinds het einde van het vo rige jaar spreekt men over een typische daling der ver koopcijfers in de luxehandel Nadien hebben zich verschijn selen van verruiming der ar beidsmarkt voorgedaan. In de katoen- en wolindustrie in het lompenbedrijf, ln de tapijtin dustrie en het confectiebedrijf, in de lederindustrie, de tabaks industrie en naar het schijnt ook in de papiernijverheid. In het grootste deel van België vermindert de bedryvlgheid in de meubelindustrie aanzienlgk. Het blad trekt, zij heit voor zichtig, dc conclusie dat de malaise op het gebied der ver- Scheepvaartberichten Aangekomen te Vlissingen 20 Aug.: Delta v. Antwerpen. Vertrokken te Vlissingen 19 Aug.: Wea n. Narvik; 20 Aug.: Jacoba n. Ipswich. Gepasseerd naar Antwerpen 19 Aug.: Aks-S v. Trondheim, Alphard v. Rotterdam, Oleum v. Wismar, Liberty v. Zweden. Gepasseerd van Antwerpen 19 Aug.: Bonaire n. Shoreham, Axeldyk n. Rotterdam, Kijk duin n. Manchester, Delta n. Londen. Burgerlijke stand RILLAND-BATH. Bevallen: P. A. H. Wiskerke- Lobbezoo, z.; W. L. Murre- Wisse, d. Amsterdamse beurs 18 Aug. 19 Aug. N.I. Handb. B 100 100 Ned. H. Mij. cv A 129 128% A.K.U. 180 183 Calvé cv A 172% 171% Fokker VI. 213 215 Unilever cv A 290 291 Ned. Ford 390 391 Ned. Kabel 283% 284 Philips 367% 370% Biliton 340 340 Kon. Petr. 410 412% Amst. Rubb. 139% 139% H.A. Lijn 229 229% Scheepv. U. 177 179 H.V.A. 224% 231 Deli B. Mij*. 123 127 De vaste stemming, die zich gisteren op dc effectenbeurs openbaarde in het bijzonder voor cultuurfondsen, bleef on verminderd aanhouden. Zij het dan ook dat geen grote koers winsten werden gemaakt. De hoofdkoersen van de cultuur aandelen waren echter in ver scheidene gevallen hoger dan de vorige slotprijzen. Ook voor Koninklgke en de meeste scheepvaartpapieren waren de hoofdkoersen wat beter. STAATSLOTERIJ. 1000.—: 1846, 10921, 20613, 400.—: 5128, *8593, 11986. 200.—: 11148, 164&4. 100.—: 1898, 3327, 9698, 10959, 14538, 14615, 16573, 18281, 19168, 19208, 20166. brulksgoederen vry algemeen dreigt te worden. Dat de metaal- en bouwnij verheid op volle toeren draait, kan volgens „De Nieuwe Gids" geen reden tot optimisme zgn, want de lange productieduur dezer kapitaalsgoederen heeft tot gevolg, dat de productie der in perlod.es van groot ver bruik bestelde kapitaalsgodde- ren nog doorgaat lang nadat een inkrimping ln de sector der verbrulksgoederen ia merk baar geworden. Officieele Publicaties. HINDERWET. B. en W. van Vlissingen brengen ingevolge de art. 6 en 7 der Hinderwet ter open bare kennis, dat by hen is in gekomen een verzoek van D. van der Plas, alhier, om ver gunning to het oprichten van een inrichting voor machinale houtbewerking, waarin zullen worden geplaatst een electro motor van 4 P.K. voor het drgven van een schaafmachi ne; één van 3 P.K. voor het dryven van een zaagmachine en één van 2.5 P.K. voor het drgven van een zaagmachine, in het perceel Nieuwe Markt; dat dit verzoek met de bg la gen, vanaf heden op de Ge meentesecretarie (2e afd.) ter visie zal worden gelegd en dat schriftelijk bezwaren by hun college kunnen worden inge diend. Op 2 Sept. a.s. zal ten Ge meentehuize, des v.m. 10 uur, gelegenheid worden gegeven, om bezwaren tegen het op richten dier inrichting in te brengen, terwijl daarbrj zowel de verzoeker als zg, die be zwaren indienen, in ae gele genheid worden gesteld deze mondeling en schrifteiyk toe te lichten. Zowel de verzoeker, als zg, die bezwaren inbrengen, kun nen gedurende drie dagen vóór 2 Sept. a.s. ter Gemeentese cretarie (2e afd.) van de ter zake ingekomen schrifturen kennis nemen. Voorts zij cr de aandacht op gevestigd, dat niet tot be roep zijn gerechtigd zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeen tebestuur of één of meer zij- ner leden zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren monde ling; toe te lichten. Vlissingen, 19 Augustus 1947. Radioprogramma's VRIJDAG. Hilversum I: 7 en 8 Ber.; 10.40 Het Scalakoor te Milaan; 11 De Zonnebloem; 12.03 Budapest-Strijkkwartet; 13 Ber.; 13.20 Gramofoonmu- ziek; 14.20 „Klein Duimpje", sprookje; 15.07 Symphonisch Middagconcert; 17.15 Etten's Mannenkoor; 18 Dlnermuziek; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.40 Vic tor Sylvester en zijn orkest; 20 Ber.: 20.20 Residentie-or kest; 22.30 Ber. Hilversum II: 7 en 8 Ber.; 9.35 Gramofoonmuziek; 10.20 De Regenboog; 11.30 Lichte Orkestmuziek; 12.35 The Sky- masters; 13 Ber.; 34.20 Kerk orgelconcert; 15.20 Orkest van de Société des Concerts du Con servatoire; 16 Bekende marsen en walsen; 17 Orgelspel do'or Joh. Jong; 18 Ber.; 19 Praat U rustig verder; 20 Ber.; 20.05 „Le miroir de Jésus" 21 Men vraagten wy draaien; 22 lö p-J'- Ber. Radio-filmpremière; 23 Weerbericht DROOG EN ZONNIG Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.I. te De Bilt. geldig van Woensdag avond tot Donderdagavond. Heldere nacht met hier en daar ochtendnevel. Overdag zonnig en droog met weer iets hogere temperaturen. Matige wind tussen Noord en Oost, ZON EN MAAN. Vrijdag 22 Augustus 1947. Zon: op 5.33, onder 19.52. Maan: op 13.07, onder 22.19. 22 Augustus. Vlissingen 5.58 1.88 Terneuzen 6.31 2.05 Hansweert 7.51 1.99 Zierikzee 7.20 1.45 HOOG WATER u. -{-NAP u. -{-NAP LAAG WATER u. —NAP u. —NAP 18.12 1.72 18.46 1.91 19.58 1.87 19.29 1.28 0.17 2.19 0.54 2.29 2.01 2.24 0.33 1.74 12.20 1.77 12.57 1.88 14.06 1.89 12.47 1.36

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 3