De Jamboree loopt tea eiade Piccard start in September Kctppac en Je geheimzinnige loding 5 maanden hoogspanning rijwiel-centrale. wederopbouw. Het is niet alles goud wat er blinkt Yankees kopen klompen voor 2000 frs. (Van onze speciale verslag gever) Moisson, 15 Aug. De Jamboree Is een groot avontuur, zei generaiü Lafont dezer dagen voor de Neder landse Omroep, toen een onzer radio-reporters hem uitnodig de enige woorden te spreken tot de Nederlandse jongens hier en in hun vaderland. Met die woorden typeerde hij de Jamboree wel heel raak, want een avontuur is deze grote rally in de eerste plaats. Maar hij Is nog veel meer bovendien. Hij is veel te veel tegelijk; zo veel, dat een der Nederlandse leiders mij in het oor fluister de eigenlijk in zijn hart anti- Jamboree te zijn. ANTI-JAMBOREE Waarom? zal men vragen. Wel, ik zal in mjjn laatste brief trachten duidelijk te ma ken waarom men tegen zulk een kamp kan zyn, maar ook waarom het niettemin zijn nut heeft. Een bezwaar is m. i. het kermisachtige geheel. De gehele dag schallen de luidsprekers, die van slechte hoedanigheid zijn al dragen zij de naam van een bekende Ne derlandse firma, schorre en na sale klanken uit, die soms mu- aiekbedoelend zijn en ander maal mededelingen doen. Er zijn tentjes en kramen als op eèn kermis, voor ijsjes, voor patate frite, voor limonade, voor wijn, zelfs voor champag ne, die men hier voor 30 frs. per glas schenkt. Men staat er af en toe te dringen voor fruit, voor souvenirs, voor scheerzeep, voor parfum en zelfs voor dameskousen. Er zijn talrijke fanfarekorpsen, die voortdurend rondtrekken, er zijn theaters en er is 'n cir cus, alles van padvinders ama teurs, die met alle bombarie, die er bij behoort, hun pro gramma aankondigen. Er is een militair motortreintje uit de Maginotlirüe, dat de hele dag met trossen padvinders en bezoekers rondtuft, er zijn showpoorten gebouwd en show tenten ingericht, waarmee men elkaar tracht te overtreffen en er zijn ook jongelui (vooral die uit de Verenigde Staten), die door het tentoonstellen van een protserige rijkdom de anderen de ogen trachten uit te steken. Zij betalen 2000 frs. voor een paar klompen aan Nederlandse jongens, die zelf maar 300 frs. heben meegekregen. Deze zijde van de Jamboree is niet de bes te. Zij brengt het werkelijke kampleven in verdrukking. HET VOORDEEL Daar staat echter tegen over, dat tenslotte jongens van 40 naties niet alleen met elkaar gekampeerd hebben, maar ook bfl elkaar op bezoek faan. Elke groep heeft elke ag gasten aan de maaltijd, men maakt er vrienden, voor het leven misschien, men leert elkaar waarderen, men praat over eikaars land en wisselt van gedachten, men kweekt wereldbroederschap aan zoals Lord Baden Powell dat heeft bedoeld en 40.000 jongens zul len nog maandenlang napraten over dit grandioze feest, waar van zij tot in hart en nieren genieten. Echt kamperen doen zij later wel weer eens NOG NIET NAAR HUIS Maandag wordt de Jam offi cieel gesloten, maar het einde van deze reusachtige kampeer- vertoning zal minder abrubt zijn dan uit deze mededeling blijkt. Tal van groepen blijven nog wekenlang in Frankrijk of gaan naburige landen be zoeken, om pas daarna de te rugreis te aanvaarden. De or ganisatoren van de Jam zul len ondanks het feit, dat het hier en daar gerammeld heeft in de organisatie (nog tijdens de Jamboree is bv. de chef van het perskamp aan de dijk ge zet) mogen terugzien op een kamp week, die. naar een Fransman het bescheidenlek uitdrukte, die van Vogelenzang aardig nabij kwam. Officieele Publicaties. BEKENDMAKING B. en W. van Oost- en West- Souburg, brengen ter openbare kennis, dat de Bouwverorde ning der gemeente vanaf he den voor een ieder verkrijgbaar is ter gem.-secretarie, tegen betaling van 3 leges. Oost- en West-Soubui, 14 Augustus 194 Tg, >47. Kerknieuws NED. HERV. KERK. Bedankt voor Dussen Ds. W. Vroegindewey te Poortvliet. GEREF. KERK. Beroepen bij de Geref. Kerk art. 31 K.O. te Goes Cand. P. Plaatsman te Nunspeet. Sport KORFBAL Zeeland Oost-België. Door de Technische Com. van de Zeeuwsche Korfbal- Bond zijn voor de wedstrijd tegen het Oost-Belgische Twaalftal te Middelburg op Zondag 24 Augustus de vol gende spelers (stère) aangewe zen: Verdediging: Mej. Jo Lin- denbergh (Volh.), mej. J. van Hecke (Seolto), de heer T. Damen (Madjoe), de heer J. Harteveld (Madjoe). Midden vak: Mei. J. Wisse (Rapide) mej. D. Molhoek (Togo), dt heer B. Burger (Luctor), de heer H. ZweedHk (Togo). Aan val: Mej. R. Jacobs (Swift), mej. W. Adriaanse (Swift), de heer P. Eiff (Swift), de heer H. Bruggeman (Swift). Gezien de vooruitgang in België op korfbalgebied, zul len de Zeeuwen een zware wed strijd tegemoet gaan. Sinds de laatste wedstrijd zijn er eenige veranderingen aangebracht, waarvan men af moet wachten of het verbeteringen zijn. Wordt er echter de gehele wedstrijd goed aangepakt, dan is een goed resultaat niet uit gesloten. De wedstrijd vangt aan om 2 uur. DUIVENSPORT WEDVLUCHT De vereniging van postdui- venhouders „de Telegraaf" te Middelburg hield Zondag een wedvlucht met jonge duiven uit Vilvoorde. De uitslag luidt: 1, 3 en 10 S. Kodde te Veere; 4 en 5 M. Wattel te Middel burg; 6 M. Walram te Middel burg; 2 en 4 E. Graafhuis te Middelburg en 8 en 9 R. Dir- ven te Middelburg. Naar de bodem van de Oceaan. Zeer grote belangstelling. (Van een U.P.-correspondent) Binnenkort, waarschijnlijk in September, zal de reis van professor Piccard en zijn met gezel Cosyns naar de onbe kende diepten van de Oceaan beginnen. Reeds is de vernuf tig geconstrueerde bol, de „Bathyscaphe", waarin de bei de geleerden zich in de ge heimzinnige diepten zullen la ten zakken, aan boord geladen van de „Scaldis", het vaartuig, dat de Belgische regering ter beschikking heeft gesteld van de geleerden. Daarmee zullen Piccard en Cosyns naar de Golf van Guinea varen, waar zij de wetenschappelijke on derzoekers uit alle delen van de wereld zullen treffen, die de expeditie van de veilige zeespiegel af zullen gadeslaan. Want de „Bathyscaphe" biedt slechts plaats aan twee perso nen, en Piccard en Cosyns zullen alleen naar beneden gaan. Him collega's wachten aan de oppervlakte om de re sultaten tezamen met de ver metele ontdekkers te bespre ken. In de Golf van Genua is een plek uitgekozen, die niet al te diep is en waar de bodem van de Oceaan zandig is. Eerst zullen daar uitgebreide duik en navigatieproeven genomen worden met de bol, voordat de eigenlijke afdaling begint. De experts, die aanwezig zullen zijn, hebben alle een langdurige ervaring in het Oceaan-onderzoek. Ook be kwame zoölogen zullen mee gaan, onder leiding van pro fessor Paul Brian, van de Vrije Universiteit van Brus sel, een bekend ichtyoloog. Zijn assistent zal zijn Jean- Pierre van den Eeckhoudt, die bijzonder bedreven is in het schetsen van vreemdsoortige vissen, die onverhoopt niet op de gevoelige plaat kunnen worden vastgelegd. Van de Franse geleerden, die de ex peditie zullen meemaken, zijn Francis Hoeuf, professor aan de Sorbonne en Theodor Mo- nod, directeur van het Afrika- Instituut te Dakar en profes sor aan het Parijse museum, de voornaamsten. Piccard en Cosijns zullen vooral ook physische onder zoekingen verrichten, in het bijzonder op het gebied van kosmische stralen. Zij hebben daarvoor de beschikking over tal van ingewikkelde en tere instrumenten. De beide geleerden, die de ziel der expeditie uitmaken en die bovendien het grote risico op zich zullen nemen van de afdaling in de „Bathyscaphe", zullen vergezeld worden van hun zoon, respectievelijk vrouw. Piccard's zoon zal als secretaris van de expeditie optreden en mevrouw Cosyns zal als biochemiste werken. Een Belgische filmoperateur, Raphael Algoed, verzorgt de fotografische zijde van de unieke onderneming. De be langstelling voor deze expedi tie is enorm. 58. De auto reed zo hard, dat het niet lang duurde voor zo in Hong-Kong waren, waar ze met knarsende en pie pende remmen voor het politiebureau stilstonden. „Volgen jullie me en houdt Je revolver gereed!" commandeerde de Commissa ris. We moeten hen op heterdaad be trappen." „Ze zullen toch niet gaan schieten?" vroeg de Maat bezorgd aan Kappie. Maar Kappie had geen tijd om te antwoorden, want ze .varen al in de kamer van de Commissaris van Hong- Kong, die met z'n handen omhoog in z'n stoel zat. De agenten doorzochten meteen alle voorwerpen die er stonden. „Wat is er aan de hand?" vroeg de Commissaris van Hong-Kong verward. „Wat komen jullie hier doen? Wat is dit voor een donderslag uit do hemel die zo helder is als kristal?" „Aha!" roept één der agenten en uit een lade haalde hij een paar valse baarden, penselen en potje zalf. AMSTERDAMSE BEURS. 15 Aug. 18 Aug. N.I.Handb. B 100 100 Ned.H.Mfl. cv A 129 127% A.K.U. 178% 178 Calvé cv A 173 172% Fokker VI. 208 210 Unilever cv A 293% 294% Ned. Ford 385 388 Ned. Kabel 284% 284 Philips 366 367% Billiton 348 322 Kon. Petr. 410 405% Amst. Rubb. 136 133% H.A.Lijn 226 226 Scheepv. U. 176% 175% H.V.A. 225 220 Dell B. Mij. 123% 123 De ondernemingslust ten op zichte van de effectenbeurs was er bij het begin van de nieuwe week niet op vooruit gegaan. Integendeel scheen het, alsof het publiek zich nog ge reserveerder betoonde dan de laatste weken reeds gebruike lijk is. Er waren welnlg orders en veel tekening zat er niet in de markt, maar de algemene indruk was toch dat de stem ming ongeanimeerd was. De cultuurfondsen waren algemeen een paar punten lager, wat be treft de noofdkoersen ten op zichte van de vorige slotprijzen en ook was dit het geval met Koninkltjke. STAATSLOTERIJ. 501e Staatsloterij, 5e klasse, 5e trekking. 10.000.—: 21264. 1.500.3257. 1.000.—: 1304, 2660, 2876, 9594. 400.—: 4473, 11885. 19604. 200.—j 1032, 2577, 5489, 11722. 100.—: 2130, 3354, 4912, 6251, 11899, 15203, 15721, 17116, 20851, 21140. Scheepvaartberichten Aangekomen te Vllssingen 16 Aug.: Westlaan v. Harwich, Deni v. Ipswich, Viking v. Ant werpen, Twin van Antwerpen, Wea v. Antwerpen, Comoran v. Antwerpen, Bebo v. Antwer pen. Vertrokken Vllssingen 16 Aug.: Westlaan n. Harwich, Vesta n. Esbjerg, Jacoba n. Ipswich, Twin n. Christiaan- sund, Viking n. Oslo, Cormoran n. Oslo, Bebo n. Belfast Gepasseerd naar Antwerpen j Aug.: Bonaire v. Amster dam, Bebo v. Rotterdam, Cot- tica v. Plymouth, Zwaluw v. Huil; 17 Aug.: Helle v. Rotter dam, Vaderland v. Londen, Arie Scheffer v. Amsterdam, Willem Hendrik v. Zweden, Kijkduin v. Rotterdam, Mava v. Poole, Oase v. Parijs. Gepasseerd v. Antwerpen: Wilton n. Gotenburg, Capella n. Boness, Dordrecht n. Cura cao; 17 Aug.: Aardijk n. Rot terdam, Albatros n. zee, Cotti- ca n. Amsterdam. Radioprogramma's WOENSDAG. Hilversum I: 7 en 8 Ber.; 11 Vioolrecital; 12 Stafmuziekcorps; 13 Ber.; 13.15 Scala-sextet: 14 Piano recital; 14.30 Bont-allerlei; 15.30 Het Arnhems Blaas kwar tet; 16.15 Zingende Jeugd; 17.45 Metropole-orkest; 18.3Ó Ned. Strijdkr.; 19 Ber.; 20 Ber.; 20.15 Het omroepkoor en -or kest; 21.35 Zang- en piano-soli; 21.50 Orgelconcert; 22.30 Ber. Hilversum H: 7 en 8 Ber.; 10.35 Moderne pianomuziek; 12 Jan Vogel en zijn accordeon orkest; 12.35 Orgelspel d. Jo- han Jong: 13 Ber.; 14 Voor de vrouw; 15 Voor de jeugd; 15.45 Op bezoek bij zieken; 16.15 Voor de jeugd; 17.15 Lichte in strumentale soli; 18 Ber.; 19.15 Het nieuws uit Indië; 20 Ber.; 20.15 Residentie-orkest; 21.15 „Meneer Sampson", hoorspel; 22.35 Reginald Foort, orgel, 23 Ber. Weerbericht WEINIG VERANDERING. Weersverwachting, medege- leeld door het K.N.M.I. geldig van Maandagavond tot Dins dagavond. Tamelijk heldere nacht met hier en daar ochtendnevel en weinig wind. Overdag zonnig droog weer met ongeveer de zelfde temperatuur als giste ren. Zwakke tot matige wind tussen Zuid en Oost ZON EN MAAN. Woensdag 20 Augustus 1947. Zon op: 5.30. onder 19.56. Maan: op 10.30, onder 21.47. 20 Augustus. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee hoog water laag water U.4-NAP 4.32 2.30 5.06 2.45 6.02 2.51 6.10 1.70 u. NAP 16.47 2.15 17.25 2.30 18.08 2.33 18.21 1.49 u. —NAP 11.00 2.01 11.39 2.11 0.11 2.66 11.20 1.38 U. —NAP 23.36 2.34 12.14 2.26 23.53 1.77 ADBMfc Bij een grote gebeeldhouw de schouw zat in een diepe fauteuil een kleine man, wat afgewend van de deur, zodat de binnentredenden zijn ge zicht niet duidelijk konden onderschelden. De vorm van zijn hoofd, de wijze waarop hij het een tikje schuin hield, troffen Hans als iets, dat hij kende, dat hij ge zien had op de aag, dat „Oom", zei hfl, aarzelend een stap voorwaarts doende. De man in de stoel keerde zijn gelaat langzaam naar hem toe en keek glimlachend naar de verbaasde gezichten zijner bezoekers. Het was de heer Van Ney enstein. HOOFDSTUK XXI Naar de hoofdstad. Die avond na het diner, zaten zij in een koepel tje in het park, waar Irma thee schonk en de beide heren met een geurige Havana in rieten fauteuiltjes waren ge doken van waaruit zij blauwe rookwolkjes omhoog bliezen. „Zijn jullie niet van Giesela geschrokken?" vroeg de heer Van Neyenstein glimlachend. „Ik ben er nog niet hele maal van bekomen", zei Irma, „maar dat kan ook wel door alle schokkende gebeurtenis sen van deze wonderlijke dag komen. Beschuldigd, ontsla gen, gerehabiliteerd en plot seling van alle zorgen bevrijd, het is een verrassende opeen volging van emoties geweest." „Kende Giesela u?" vroeg Hans. „Neen", zei de heer Van Neyenstein.„Haar geschiede nis is zeer eenvoudig. Haar moeder is bij. haar geboorte gestorven. Haar vader, jonk eer Van Arkel, was een jeugdvriend van mij en toen ik Giesela het laatst zag, was zij een kind van ongeveer vflf ja ren, dat zich mij zeker niet zou herinneren. Na het over lijden van haar vader heeft zij in enkele jaren zijn fortuin opgemrakt en ik wilde haar een kansje geven zoals ik er jou een toegedacht had. Na- tuuriyk was zij even verrast als jullie waren, toen ongeveer drie weken geleden, haar proeftyd was afgelopen en zij mij niet meer herkende Ik geloof, dat zij by de scène in het warenhuis een geheel an dere houding zou hebben aan-< genomen als zy maar enigs zins had kunnen vermóeden wie wy beiden in werkelijk heid waren. Ik begreep toen direct, dat zy onwaarheid *1 alleL niet hebt verraden. Eigeniyk sprak en had allo bewondering voor Jou, Hans, dat je haa kwam het ontslag, dat Irma kreeg, haar toe, maar omdat Irma, later, dank zy die in-» brekersgeschiedenis, gerehabl* liteerd werd, heb ik voor haar ook maar genade voor recht laten gelden en aangenomen, dat haar ontslag ook zou in getrokken zyn als zy bekend had, dat zg des avonds in het gebouw was geweest." „Heeft uis umet haar naar de opera geweest?" igieri m Jzei c. Van Neyenstein, „dat is dus oeg I „Knk in Ni Irma nieuwsgierig. - eens aan", zei de heer vtj.li iNu_yuii.-3n;iii, ,,uai ia au» ook al bekend, zeker, zy ls hier drie weken myn gast ge weest en het is vanzelfspre kend dat ik getracht heb, haar het verbiyf zo aangenaam mo gelijk te maken, wat niet weg neemt" hij keek glim lachend naar Irma dat ik niet rouwig ben om haar plot selinge vertrek vooral nu ik er zoo'n uitstekende ruil voor gedaan heb." In de loop van de avond werd Hans' financiële positie geregeld. Hy had de wens te kennen, ;even opnieuw naar Delft gaan om de verloren stu diejaren in te halen. Hy en Irma zouden zo spoedig mo- geiyk trouwen en Hans zou als getrouwd man nog twee jaren college kunnen lopen. Het huwelijksgeschenk be stond uit een in Delft te ko pen herenhuis met volledige Inventaris en de positie van het jonge paar werd op dus* danige wijze geregeld, dat zo wel Hans als Irma verrast waren over de meer dan roy ale wgze waarop zy in de eerstvolgende jaren hun huis houding zouden kunnen finan cieren. „Ik heb voorlopig een kapl- taal voor je vastgezet", zei de heer Van Neyenstein tot Hans, „dat je ook in staat zal stellen, allerlei dingen te ko pen die je graag zult willen hebben. Ik vermoed", voegde "y er glimlachend aan toe, „dat er ook onder je oude vrienden nog wel enige zijn, die je eens extra zult willen bedenken „Oom", zei Hans, „hoe zal ik u ooit genoeg kunnen tonen, hoe dankbaar ik u ben?" „En ik", zei Irma, „tegen over wie u toch geen enkele verplichting hebt Wat zal moeder verrast zyn." (Wordt vervolgd). Met grote dankbaarheid en blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Zoontje en Broertje jacob. C. BOONE. J. M. BOONE-MEERMAN. MAATJE. BETTIE. IZAA. Arnemuiden, 15 Aug. 1947. ZuidwaL Inpiaats van kaarten. Met dankbaarheid en blijd schap geven wij kennis van de voorspoedige geboorte van ons Zoontje en Broertje ALEX MARTINES. M. TH DE LOOFF. C. DE LOOFF-WITTE. DINI en MIEP. Vlissingen, 16 Augustus 1947. Branderij straat 10. Tijd.: Ziekenhuis „Bethesda". Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Dochtertje TANNETJE SARA (TANNY). M. SLABBEKOORN. W. SLABBEKOORN— KOETS. Kapelle, 16 Aug. 1947. Wilhelminastraat A 105. BENT U AL gelukkige bezitter van een fietsbandenbon Dan naar de Nü geldig: C 27, C 28 en D 39. Koudekerkseweg 59, TeL 429, Vlissingen. Vrijdag, 22 Augustus J a.s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders godefridus, jacobds J anthonius diertkx, Elisabeth" zuidhof, hun 45-jarige Echtvereni- ging te herdenken. Dat zij nog lang ge- t spaard mogen blijven, is de wens van hun dank- bare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Vlissingen, Beursstraat 5. t Hiermede betuig ik mijn hartelijke dank aan de trans portcolonne Rode Kruis, afd. Vlissingen; ds. J. S. Hartjes; dhr. Macheels; Directie, amb tenaren, bazen en personeel der N.V. Kon. Mij. „De Schel de" te Vlissingen en het Le ger des Heils, afd. Vlissingen, voor de bystand mij betoond vóór en na het overlijden van mijn dierbare Echtgenoot willem huibregtse. Uit aller naam, Wed. W. HUIBREGTSE— GOEDHART. Vlissingen, Slijkstraat 35. h. dijkslag en c. dijkslag-de kruyter zeggen, mede namens weder zijdse Ouders, hartelijk dank voor de belangstelling vóór en bij hun huwelijk ontvangen. Breskens, Aug. 1947. W. JANSEN en M. JANSEN—VERHULST zeggen hartelijk dank voor de vele blijken van belangstel ling vóór en bij hun huwelijk ontvangen. Vlissingen, 14 Aug. 1947. Nieuwendijk. Hiermede betuigen wij, me de namens onze Kinderen, onze hartelijke dank voor de vele felicitaties op 26 Juli jL In het bijzonder aan „Excel sior" van Middelburg en „Vlijt en Volharding" van Souburg voor de gebrachte ovatie. J. VAN SOELEN. A. VAN SOELEN— TALMON. Vlissingen, Glacisstraat 99. Te huur gevraagd gem. zlt-slaapkamer met gebruik van keuken, door echtpaar zonder kinde ren, te M'burg of Vlissingen. Brieven no. 733, Bur. P.Z.C., Middelburg. Wie helpt jong echtpaar z. k. (zakenman in Goes) aan 2 kamers met keuken of gebruik van keuken of ged. woning, in Goes, M'burg of omstreken. Br. onder no. A 745, Bureau P.Z.C., Goes. Prima Eenden en Hennen. W. Legh., Rh. ïsl. Reds 8 wk. 6.p. st., 10 wk. 6.50 p. st, 12 wk. 7.p. st., 14 wk. 7.50 p. st Khaki Campb.- en Spreeuwkopeenden 4% mnd. 4.50 p, st, idem br. '46 4.p. st. Hoender- en Een- denbedrijf „VELDZICHT", Nieuweweg 70, Veenendaal. vlissingse be stuurdersbond. De laatste prijsuitreiking aan de prijswinnaars aan de verloting van de goederen, ge schonken door het Ameri kaanse Vakverbond, vindt plaats op a.s. Woensdag 20 Aug., des avonds van 7.30 tot 8.30 uur, in het zaaltje aan de Schuitvaartgracht 79. Nadien worden geen goederen meer verstrekt. HET BESTUUR. JOH. P. VENTEVOGEL'S ADMINISTRATIEBUREAU, Singel 83, Vlissingen, is wegens vacantie GESLO TEN tot 3 SEPTEMBER 1947. Tegen 1 September hulp In de hulshouding gezocht in klein gezin. Was buitenshuis. Brieven lett X 31, Bur. P.Z.C., Vlissingen. Mevrouw COLMJON—HOO- GERWERF, Blauwedijk 19, Middelburg, telef. 2439, wenst enkele kinderen op te leiden voor de 2e klasse van de La gere School. Te spreken des Woensdagsmorgens van 11 tot 12 uur. Namens de Directeur van het Bureau Wederopbouw Boerderijen te Zwolle, ten deze handelende namens het Rijk, zal door het Hoofd van het Rayonbureau te Middel burg, Dam 2, in het openbaar worden aanbesteed, overeen komstig het aanbestedingsre glement W.B., het bouwen van een boer derij met daarbij beho rende werken in de ge meente Arnemuiden, g 4, „Hollands Hof". Bestek en voorwaarden met tekening zijn vanaf heden verkrijgbaar bij Architect R. DE VRIES, van Voorschoten laan 13 te Den Haag, tegen betaling van 12.50 per stel, of zij worden door deze, na ontvangst van een postwissel, groot 12.75, franco per post toegezonden. Restitutie voor ongeschon den exemplaren op de dag der aanbesteding 10.De aan besteding vindt plaats op Dinsdag 2 September 1947, te 14.uur op het Rayonbureau Wederopbouw Boerderijen, Dam 2 te Middelburg. Voor al uw vervoer kunt U zich wenden tot Wegtransport Middelburg Blauwedijk 39, TeL 2239. Gevraagd wegens ziekte ass. verpleegster (diploma geen vereischte), en een net binnenmeisje, liefst uit Zeeland. Oud Burger Mannen- en Vrouwenhuis, Ambtmanstraat 24, Ti«L M.V. en A.V. „MIDDELBURG". Voorlopig GEEN TRAINING. Hotel DEKKER, Bellamy- park 15, Vlissingen, vraagt twee nette meisjes. Goed kunnende werken. Goed loon. KUNSTKRING „HET Z U I D E N", Vlissingen. Tentoonstelling Dit is laatste week dat de tentoonstelling in de Zee vaartschool, BouL Bankert 48, geopend is. Elke dag van 10—12 en 2—5 uur. Te koop gevraagd moderne wieg, i.g.st. Langeweegje A 41e, Koudekerke. Verloren op 9 Aug. jj. in de bus van de S.T.W. van 7 uur uit Domburg tot Serooskerke bruine portemonnaie met inhoud. Tegen beloning terug bezorgen: A 27, Vrouwepol- der. NIWIN - VLISSINGEN In verband met de op 23 Augustus a.s. te houden col lecte, wordt een dringend be roep gedaan op dames en he ren van 16 jaar en ouder, zich vóór Donderdag 21 Augustus op te geven voor collectant (e) en wel des avonds nè 6 uur op de volgende adressen: Mej. DELLAERT, Badhuisstraat 5. F. C. WLJSVELD, Palingstraat 31. H. J. VISSER, Vrijdomsweg 10. J. W. G. LEEFLANG, Spuistraat 22. Het is voor onze jongens in Indië! A. I. VOS, arts, te Wolphaartsdijk, afwezig tot 31 aug. Waarneming praktijk: P. STAVERMAN, arts. Spreekuur: Dinsdag, Donder dag, Zaterdag, 910 uur. De Directeur der R.H.B.S. te Vlissingen zoekt 'voor 4 leraren tegen 1 September kamers met pension. Brieven aan de Directeur R. H.B.S. te Vlissingen. Gevraagd een hulp voor Maandag en Vrijdag D. BOMMEUfi, C 35, Koyde- kerke. Bouw- en Aannemingbedrijf kan nog enige opdrachten van die der getroffenen, ressort, onder het Streekbureau, plaat, sen. Brieven letter R 26, Bur. P.Z.C., Vlissingen. Tandarts KNOOP, Vlissingen, heeft d» erakUik hervat. Fa. LENSVELT Co. vra gen een nette winkeljuffrouw. Nieuwwdëk 27. yii.iln#»a.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 3