5 Droge warmte houdt aan! REGERING VORDERT BAKKERIJEN Nieuwe staatsvijand in Engeland LAATSTE NIEUWS Krachtig ingrijpen tegen staking UIT DE PROVINCIE WALCHEREN nippers WIE EN WAT ZIJN SPIVS Heimelijk bewonderd en benijd. Daags na de crisisverklaring van de Engelse minister-pre-* mier Attlco kon men op de ad vertentie-pagina van een der grootste Londen se dagbladen de slagzin lezen: „Ieder aan het werk nu, zelfs de Spivs!' Wie en wat zyn spivs? Wekenlang al discussieert Engeland over de oorsprong en de definitie van dit woord, dat plotseling in de volkstaal op dook en in de na-oorlogse vo cabulaire helaas een meer en meer vooraanstaande plaats in neemt. Het is ook niet eenvoudig een aalgladde en duistere fi guur als do spiv in het ook nu nog hechte Engelse gezel schapsleven de juiste plaats te geven. Een zwarthandelaar Nee, deze naam heeft slechts betrekking op 'n deel der spivs. Do „geëerde stamgasten bij de windhondenrennen, de kleine, niet geregistreerde bookma kers. allerlei soorten tussen handelaars; de grote spiv, die door de een of andere duis tere relatie met regeringsamb tenaren in toewijzingen voor industriegrondstofren handelt, de kleine opkoper, die met op tische instrumenten, fototoe stellen en uurwerken, door do een of andere soldaat naar bin nen gesmokkeld, scharrelt, zijn geen zwarthandelaren. Ze kun nen strafrechtelijk niet ver volgd worden. Ze weten dat wel en profiteren optimistisch van do leemten in de wet, onduide lijkheden in de paragraphen en vooral van de vele scheuren in het te haastig opgetrokken ge bouw van de gelelde economie. De aardigste definitie van de spiv tot nu is volgens „die Wcltwoche": „Een spiv is een wezen, dat in zijn levensonder houd tracht te voorzien zonder werken en zo mogelijk zonder misdaden". De oorsprong van het woord Weer een zeetlnbagger molen vertrokken. Zonder veel uiterlijk vertoon heeft Maandagmorgen de mo torsleepboot „Zwarte Zee" van L. Smit Co's Internationale Sleepdienst een der laatste van de zes in Nederland vervaar digde tinbaggermolens op sleeptouw genomen. In alle vroegte werd te Schiedam, waar de „Maras" nog aan de kade van de werf Gusto lag, vastgemaakt, geassisteerd door enkele riviersleepbootjes en het duurde niet lang, of het ge vaarte had het midden van de rivier bereikt en het gebrui kelijke stapvoetstempo ver kregen, dat de gehele reis naar BlllTton door zal moeten wor den vastgehouden. Er was op nieuw veel belangstelling langs de oevers van Nieuwe Maas en Nieuwe Waterweg, vooral ook weer in de thuishaven van de zeeslepers, Maassluis. Reeds om half tien voer de sleep de pieren van Hoek van Holland uit en zete koers naar het Ka naak De Gaulle. De Gaulle heeft zich giste ren plotseling fel tegen de so cialistische voorsteuen ge keerd, die ten doel hebben de Mohammedanen in Algerije meer zelfstandigheid te ge ven. Hy betoogde, dat Frank rijk Algerije nooit mag losla- Nieuws in een notedop Het Rijksmuseum biyft het centrum van de belangstel ling voor de bezoekers van Amsterdam vormen. Het totaal aantal bezoekers is reeds de 80.000 gepasseerd. Een 49-jarige filiaalhou der te Voorburg is van het dak zijner woning gevallen. Hij was op slag dood. In het kantoor van een grossierderij te 's-Gravenhago is ingebroken. Er worden 10.000.alsmede enige hon derden rantsoenbonnen voor suiker, zeep, bloem en boter vermist. Drie zwemsters, die zich Zondagmiddag te Scheveningen nabH een golfbreker te ver in zee nadden gewaagd en in le vensgevaar verkeerden, werden door een brigadier, twee agen ten en twee burgers gered. Prins Bern hard onthulde Zaterdagmiddag te Gorlnchem een monument voor Pater Bleys, in de illegaliteit bekend als Pater Lodewyk, die twee jaar geleden bjj een auto-onge luk op deze plaats het leven verloor. Het merendeel van de In woners van Alcano (Sicilië) heeft de stad moeten verlaten, daar tengevolge van oen ge weldig onweer het water in de straten een hoogte van 2 meter heeft bereikt. Tjjdens een buitengewoon congres van de Franse socialis tische jeugdverenigingen, is met 264 tegen 2 stemmen be sloten tot een volledige breuk met do Franse socialistische party. Zaterdag kon de Haagse politie op het Scheveningse strand 97 „verdwaalde" kinde ren aan hun ouders terugge ven. Zondag waren het er 203. is daarmee nog niet verklaard. Toch heeft men ook hier iets, zelfs een zeer aannemelijk iet3 voor gevonden. Het woord zou namelyk ontstaan uit de om kering van de afkorting van „Very important people'^ (erg belangrijke mensen)Vips. Een andere verklaring is, dat het woord uit het renbaanjargon zou zijn ontstaan. Hoewel er tot nu toe dus nog geen bevredigende verklaring voor het woord spivs gevonden is, bekommeren de dragers van deze naam zich daarover niet in het minst. Zij, de zwarte schapen van de labourregering. kopen alleen maar en verkopen weer. De spivs kopen, verko pen, bemiddelen en verzekeren zich van winst, waarop de fis cus geen beslag kan leggen. Natuurlijk worden de spivs in Engeland verafschuwd en gemeden, maar van tijd tot tijd ook heimeiyk bewonderd en be- nyd. Zij immers kunnen zich onttrekken aan de harde wet die Engeland nu beheerst: dis cipline en versobering. En zelfs in Engeland zijn er mensen die ook deze wet zouden willen ontduiken. Indonesiërs dreigen met doodstraf. De republikeinse regering te Djogja heeft de doodstraf bevolen voor ieder, die schul dig bevonden wordt aan moord op Chinezen geduren de de Nederlands-republikein se gevechten. De republikein se regering heeft verder o.m. gelast om de Chinezen, die in bewaringskampen waren on dergebracht, onmiddellijk in vrijheid te stellen. Voorts moeten huizen van Chinezen, welke tjjdens de „Nederland se inval" werden verwoest, opgebouwd worden. BUITENLANDSE VER TEGENWOORDIGERS. Een woordvoerder van de re publikeinse regering heeft ver klaard, dat zijn regering de aanstelling van officiële verte genwoordigers in India en Pa kistan alsmede het zenden van gezanten naar de Arabische landen, overweegt. CHINESE CONSUL-GENE RAAL NAAR DJOGJA? De republikeinse regering is voornemens om de Chinese consul-generaal te Batavia voor een bezoek naar Djogja uit te nodigen, om op de hoogte te stellen hoe de Chinese ge meenschap in de republiek leeft Recordzomer van 1911 ver geklopt. Geen regen, wel een vleugje koelte verwacht. Reeds meer dan een week lang stuurt de zon overdag on afgebroken, slechts nu en dan gehinderd door een klein wolk je, haar verzengende stralen. Zelen vragen zich af, of dit droge, zonnige, warme weer nu nooit meer ophoudt en denken terug aan de beruchte zomer uit vroeger jaren, 1911! In dat jaar werd ook ecu aantal hitterecords gebroken was aan het einde van de zomer op zeer vele plaatsen het gras volledig geschroeid. Wanneer men de zomer van nu vergelijkt met die van 1911 dan biykt dat wat warmte betreft, dit jaar 1911 ver achter zich zal laten. In 1911 werden in de Bilt tot t met September 42 dagen met een maximum temperatuur van meer dan 25 graaen (z.g. zomerse dagen) opgetekend. Reeds op 17 Augustus van dit jaar werd dit aantal be-, reikt. Ook leverde dit jaar reeds meer tropische dagen op (da gen met een maximum tempe ratuur van meer dan 30 gra den) namelijk 16 tegen 13 in 1911, waarvan 2 in September. De zomer die we nu beleven is een van de allenvarmste van de laatste 100 jaar, wel zeer merkwaardig, zo vlak na een van de strengste winters van de laatste eeuwen! Later zal de eugd van nu verhalen vertel en over de beruchte zomer en winter van 1947, evenals de oudero generatie steeds nog veel te vertellen heeft over de winter van 1890 en de zomer van 1911. Beide zyn echter nu ont troond. Slechts in één opzicht was de zomer van 1911 nog schadciyker voor landbouw en veeteelt. In Juli en Augustus viel toen in de Bilt tezamen slechts 38 mm. regen, terwijl er nu tenminste nog enkele da gen voorkwamen, die de dor stige natuur wat verlichting brachten. Zo viel te de Bilt van 10 op 11 Juli 39 mm. en van 5 op 6 Augustus 41 mm. regen, dus in beide gevallen meer dan in 1911 in twee maanden. De voortdurende felle zonne straling begint echter ook nu zeer schadelijke gevolgen te krijgen en velen zien iedere dag uit naar de eerste tekenen, die op flinke regenval zouden dui den, hoewel de vacantiegangers van dit fraaie weer maar niet genoeg kunnen krijgen. Wat zyn nu de verwachtin gen? Hoewel het geven van een verwachting op langere termijn zeer moeilyk is, hebben wij ge meend, gezien de grote belan gen die er thans mee gemoeid zijn, deze toch te moeten ge ven, hoewel de trefzekerheid van een dergelijke verwachting uit de aard der zaak minder groot is dan van een verwach ting met korte geldigheidsduur. Het ziet er naar uit, dat het thans heersende weertype met droog en zeer zonnig weer nog wel de hele week kan aanhou den. Wanneer men dus de schadelijke gevolgen van de aanhoudende droogte kan ver minderen door het geven van water, op welke wijze dan ook, dan zal men dit zeker niet moeten nalaten. Ook de kans op onweersbuien blijft gering daar de lucht nog veel te wei nig vocht bevat Wel zal de warmte tijdeiyk iets getem perd worden, omdat de wind aanvankelijk wat meer naar het Noord-Oosten gaat en over Zweden iets minder warme lucht wordt aangevoerd. Vitamine A kunstmatig bereid. Belangrijke ontdekking van Nederlanders. In de laboratoria van de N.V. Organon te Oss hebben de che mici dr. J. F. Arens en dr. D. A. van Dorp het probleem van de kunstmatige bereiding van het vitamine A, na een vier jarig onderzoek opgelost Hier mede Is ook het laatste vita mine, dat nog uitsluitend uit dieriyk materiaal bereid kon worden, thans langs volkomen scheikundige weg opgebouwd. Nader wordt gemeld, dat Vitamine A alleen uit dieriyke vetten kon worden gemaakt en aangezien er juist aan vet ten en oliën een groot wereld- tekort bestaat was het onmo- geiyk, voldoende vitamine A voort te brengen. Slechts één derde der behoefte kon wor den bevredigd. Hieronder leed de volksgezondheid, omdat ge brek aan Vitamine A oogziek ten veroorzaakt, storingen in de ademhalings- en urmewe gen, terwijl a.s. en jonge moe ders meer Vitamines-A nodig hebben dan normaal, evenals zeer jonge kinderen. Dat de heren Arens Dorp thans het middel gevon den hebben nu ook de laatste zeer belangrijke! vita mine langs scheikundige weg op te bouwen is een hoogst- belangrijk wetenschappelijk succes zowel voor de genees kundige- als voor de pharma- ceutische- en voedingsmidde len-industrie. De grote vraag is nu, wan neer de nieuwe vinding op grote schaal kan worden ver vaardigd. Er zyn nog vele moeilijkheden te overwinnen voor er sprake kan zyn van een massaal fabrieksprocedé. De brand In het Reichswald. De branden in het Reichs wald, tussen Gogh, Siebenge- wald en Gennep hebben Maan dag nog onverminderd voortge- woed. De brand in de omgeving van Kleef en Kranenburg is vrywel bedwongen. Hier en daar smeult het nog wel in de bossen, maar deze brandjes le veren geen ernstige gevaren meer op. Juist in deze omge ving is het hout voor de Ne derlandse mynen opgestapeld. By de bestrijding van de vuurhaard hebben ook Hollan ders meegeholpen, o.w. enkele soldaten. Engeland en de veroordeling van Petkof. Evenals de Amerikaanse re dering heeft thans ook Enge- and bij de Bulgaarse autori teiten formele stappen onder nomen in verband met het doodvonnis dat over de Bul- ;aarse oppositieleider, Petkof, s uitgesproken. Men verwacht, dat de Brit se en Amerikaanse vertegen woordiger een beroep op de Bulgaarse regering zullen doen om de ten uitvoerlegging van het vonnis op te schorten tot de geallieerde bestuurscom missie een onderzoek heeft ingesteld. 4400 mensen in hongerstaking. Britse functionarissen heb ben de berichten van Franse zijde, volgens welke de illegale immigranten aan boord van de drie Engelse schepen voor Port de Bouc in hongerstaking zouden zijn gegaan, tegenge sproken. A.F.P. meldt daarentegen, dat de Joodse illegale immi granten aan minister-president Ramadier en aan de prefect van het departement Bouches du Rhone een telegram gezon- Verlaging bespaart 13.000.000 per jaar. En bakkers houden normaal bestaan. Het voornaamste nieuws in zake de bakkersstaking is wel, dat biykens een verklaring van minister Mansholt besloten is tot het nemen van zeer ingrij pende maatregelen. In de eerste plaats zal worden overgegaan tot het vorderen van een aantal bakkeryen, teneinde onder beheer van de overheid een beperkte voortzetting van de broodvoorziening te handhaven. Daarnaast zal 't aan combinaties van consu menten (groepen personeel van grote bedrijven enz.) mogelyk worden gemaakt op brood bonnen gezamenlijk bloem te betrekken. Aan de daarvoor ln aan merking komende gemeen tebesturen zal worden aan bevolen eigen verkoop plaatsen voor bloem op en kele punten ln de gemeente ln te richten. De regering heeft verklaard overtuigd te zyn, dat de bak kerijen de subsidieverlaging goed kunnen dragen zonder noodiydend te worden. Omge keerd bespaard deze verlaging aan de regering een bedrag van f 13.000.000 per jaar. Een accountantsonderzoek waartegen geen enkele bakker protesteerde leidde tot de algemene conclusie, dat voor grote delen van het land een verlaging van de bestaande broodprys met een cent moge lyk was en in de grote steden zelfs met twee. De regering is van oordeel, dat deze prijsver laging in de eerste plaats ten goede dient te komen aan een vermindering van de over heidssubsidie van vyf op vier cent per brood van 800 gram. In die plaatsen, waar de uit komsten van de bakkery deze verlaging, die voor het gehele land geldt, niet ten volle moge lyk maakten, is ongeveer ter zelfder tyd een verhoging van de consumentenprijs met een cent toegestaan. De verlaging met een tweede cent in de gro te steden heeft de minister van landbouw, visserij en voedsel voorziening voorlopig opge schort. BAKKERSGEZELLEN PROTESTEREN. De Bedryfsunie in het bak- kersbedryf, waarin de Alge mene, de R.K. en de Chr. gezel- lenbonden samenwerken, heeft aan de minister van economi sche zaken verzocht in het be lang van alle partyen zo spoe dig mogelyk overleg te openen om het conflict te beëlnaigen. De Bedryfsunie meent, dat de belangen van de gezellen door de staking ernstig worden be dreigd. den zouden hebben van de vol- fende inhoud: „Wy delen u me- e, dat wij heden (Maandag) een hongerstaking beginnen om te protesteren tegen onze gevangenhouding aan boord van Britse schepen binnen de Franse territoriale wateren". 4400 mannen, vrouwen en kinderen zijn nu in hongersta king. Volgens een woordvoer der van de emigranten op de „Creanvigour" zou deze hon gerstaking het voorspel van actief verzet betekenen. Veiligheidsraad en Indonesië. De Veiligheidsraad zal heden middag om 16.30 wederom de Indonesische kwestie bespre ken. Daarbij zal vermoedeiyk het Australische voorstel tot het zenden van een commissie van onderzoek in stemming komen. De kwestie is weer op de agenda geplaatst op aan drang van ae Rus Gromyko, die verklaarde, dat Indonesië bloot staat aan druk om een bepaalde oplossing te aanvaar den. Weer 3 veto's van Gromyko. Bij de stemmingen over de toelating van nieuwe leden tot de Ver. Naties, heeft Gromyko in de Veiligheidsraad gisteren drie maal zjjn veto uitgespro ken en wel by de stemming over Transjordanië, Ierland en Portugal. Alleen Pakistan werd toegelaten. Hevige ontploffingen te Cadiz. In de afgelopen nacht von den te Cadiz hevige ontploffin gen plaats, die hun oorsprong iadden op de scheepswerven en oversloegen naar de muni tie-opslagplaatsen van het on derzee-depot. De trilling was op tientallen kilometers af stand voelbaar. De ziekenhui zen zyn reeds alle vol en de gewonden worden naar omlig gende plaatsen vervoerd. De radio-omroep te Jerez en te Se- villa, op 94 km afstand, waar men het geluid gehoord had, roepen artsen op zich naar Ca diz te begeven. Alle telefoon verbindingen met Cadiz zyn verbroken. JAMBOREE GESLOTEN. De Wereldjamboree voor de vrede is gisteren te Moisson op luisterrijke wijze gesloten. ÏXTRA GRATIFICATIE VOOR SCHELDEPERSONEEL Het overwerk begonnen. Maandag 18 Augustus is de onlangs bij de N.V. Kon. My. „De Schelde" door de directie voorgestelde overwerkregellng ingegaan. Er zal 53% uur per week worden gewerkt totdat de overeengekomen 25.000 manwe- ken zijn opgebruikt. Zaterdags zal het werk op de normale tijd worden beëindigd. Dit be tekent, dat er gedurende on geveer twee maanden door het gehele bedryf overgewerkt zal worden, waarna het resteren de aantal manweken door de daarvoor in aanmerking ko mende afdelingen zal worden opgebruikt. Bovendien heeft de directie van „De Schelde" besloten om dit jaar een extra gratificatie te geven ten bedrage van het loon voor 80 werkuren. Maandagochtend heeft de heer A. Smit, namens de direc tie in een byeenkomst met de volledige kern, zyn vreugde uitgesproken over het ingaan van de overwerkregling. Hy noemde het daarbij een verbiy- dend teken, dat de mensen be grijpen, dat we alleen tot be tere toestanden kunnen komen door te werken. Spr. zeide overtuigd te zyn, dat zowel voor het bedryf als voor het personeel het overwerk goede vruchten af zal werpen. Zullen Zeeuwse bakkers staken SOLIDAIR MET HOLLANDSE COLLEGA'S Naar wij vernemen zullen ook de Zeeuwse bakkers met alle hun ten dienste staande middelen pogen te bereiken, dat zy op een naar hun me ning juiste wyze door minister Mansholt zullen worden behan deld. Zy hebben zich solidair verklaard met hun collega's in Amsterdam en zullen zo no dig een korte proteststaking proclameren. Waarschy'niyk zal in een van de komende da gen een grote protestvergade ring worden gehouden. De werkgelegenheid. Op 9 Augustus 1947 stonden ingeschreven 417 (38) perso nen, waarvan er 231 in de D. U. W. waren tewerkgesteld. Over de week eindigend 9 Au gustus 1947 werden 909 (33) iersonen geplaatst. Het aan- ;al overgebleven aanvragen bedroeg 2549 (282). De tussen haakjes geplaat ste cijfers hebben betrekking op vrouwen. Gevraagd worden o.a. Walcheren: leerling zetter, drukkers, stoffeerders, bouw vakarbeiders, meubelmakers, leerling zager, kistenmakers, kleermaker», lederbewerker, slyper, loodgieter, zandvor- mers, bankwerker, revolver- draaier, naaimachinemonteur, smid, automonteur, hulp-mon teur, electriciën, leerjongen autogarage, rijwielmonteur, leerling koperslagers, metaal bewerkers, kolos en hulp-koks (intern), arbeiders melkfa- fabriek, landarbeiders, bloe mist, loondorsers, etaleur, ver kopers, pakhuisknecht, maga zijnbedienden, transportarbei der, kantoorpersoneel, wissel loper, ongeschoolde arbeiders. Hoedenmodiste, kapsters, meisjes atelier, paksters, win kelpersoneel, verpleegster, kan toorpersoneel, huishoudelijk personeel. Zuid-Beveland: Aankomende arbeiders drukkerij, drukkers, zetters, bouwvakarbeiders, zeilmaker, smeden, automon teurs, bankwerker, fabrieks arbeiders, electriciën, aanko mende verwarmingsmonteur, fitter-electrlciën, stoker, draai er, boekbinders, bakkersknecht, kruideniersbediende, landar beiders, petroleumventer, ki osk-kranten en boekenverko per, loopjongen, bakschipper, transportarbeiders, kantoorbe diende, bewakers, ongeschoolde arbeiders. Wasserijarbeidsters, kousen- reparatrice, leerling verpleeg sters, kantoorpersoneel, huis- houdeiyk personeel CHR. ONDERWIJZER EN DE PARTIJ VAN DE ARBEID. Na alles wat daarover in eigen kring is geschreven en gesproken heeft het hoofdbe stuur van de Ver. van Chr. on derwijzers en onderwyzeressen in Nederland en de Overzeese gewesten een commissie be noemd om van rapport te die nen over de vraag of het lid maatschap der vereniging ver enigbaar is met dat van de Party van de Arbeid. Uit eigen kring heeft het hoofdbestuur in deze commissie benoemd de heren A. v. Andel te Utrecht, voorzitter, D. P. Bothof te 's-Gravenhage, dir. van het bu reau der vereniging, die tevens als secr. der commissie funge ren zal, H. J. Huiszoon en D. H. Dulmer. Voorts benoemde het H. B. in deze commissie de heren prof. dr. K. Dijk te Am sterdam, voor de Schoolraad voor de Scholen met de BHbel, ds. M. v. Grieken, em. pred. te Arnhem, voor de ver, voor Chr. Nat. Schoolonderwys; Mr. G. Th. Donner te Scheveningen voor het Geref. Schoolverband; Prof. dr. G. C. v. Niftrik te Amsterdam voor de Ver. voor Chr. Volksonderwys; T. C. Bos te Utrecht voor de Unie van Chr. onderwyzers en H. v. d. Tol te Rotterdam voor de Ver. tot bevordering van de belan gen van het Chr. Mulo. Torpedobootjager Piet Hein naar Vlissingen. Naar wy vernemen zal eer lang de topedobootjager Piot Hein, die thans nog ln Indië vertoeft, voor reparatiewerk zaamheden naar Vlissingen ko men. Het oorlogsschip zal op de werf der N.V. Kon. My. De Schelde worden gerepareerd. Z.V.U. toneel en concerten In 1947-1948. Zoals wy reeds eerder meld den, hangt het slagen van het concert- en toneelseizoen '47- '48 af van het tydig inleveren der ingevulde aanmeldingsfor mulieren voor abonnements voorstellingen, die in het ex tra nummer van de „Zee meeuw" gedrukt staan. In de ze „Zeemeeuw" is hierop reeds met nadruk gewezen. De kun stenaars en gezelschappen zijn bereid gevonden om met de Z.V.U. voorlopige afspraken te maken onder de zeer uit- drukkelyke voorwaarde dat de definitieve beslissing over de ze afspraken vóór 1 Sept. a.s. door de Z.V.U. wordt gegeven. Om de kostbare voorstellin- ren mogelyk tc maken moet de j.V.U. zeker zijn van een be- iaald minimum aantal bezoe- ;ers. Dit zyn de redenen waar om de Z.V.U. reeds in Augus tus (vacan tie tijd!) de inschrij ving voor abonnem. moest openstellen en waarom zy ei niet genoeg op kan aandringen de ingevulde formulieren vóór 23 Aug. in te zenden. Men moet er zich reken schap van geven, dat indien het benodigde minimum aan tal opgaven niet op tyd bin nen is, de voorstellingen niet gewaarborgd kunnen worden en tengevolge hiervan het ge projecteerde concert- en to neelplan niet kan doorgaan! Laat men er dus vooral niet op speculeren dat „de voor stellingen toch wel doorgaan", want dit is niet juist Voor het culturele leven van Zeeland ln het komende win-* terseizoen is er dus zeer veel, zo niet èlles, aan gelegen, dat de liefhebbers van toneel en muziek reeds thans van deze liefde biyk geven. Zonder voldoende inschry- vingen deze winter geen to neel en geen muziek! EXTRA TREINEN VOOR DE JAARBEURS. Op 12 September zal van uit Zeeland een extratrein naar de Jaarbeurs rijden. De tijden van vertrek en aankomst zijn als volgt: Vlissingen (v. 5.53), Middelburg (v. 6.06), Goes (v. 6.30), Kruiningen-Yerseke (v. 6.47), Bergen op Zoom (v. 7.17). Roosendaal (v. 7.43), Breda (v. 8.14), Tilburg (v. 8.44), Utrecht CS. (a. 10.08). Utrecht C.S. (v. 18,43), TM- bure (a. 19.57), Breda (fU 20.25), Roosendaal (a. 20.53), Bergen op Zoom (a. 21.22), Krulndngen-Yerseke (a. 21.52), Goes (a. 22.08), Middelburg (a. 22,29), Vlissingen (a. 22,40). BUITEN VERVOLGING GESTELD. De officier-fiscaal by het byz. gerechtshof te 's-Herto- genbosch heeft wederom 12 personen voorwaardelijk buiten vervolging gesteld van wie twee f 1000 en één f 175 zullen moeten betalen. De officier fiscaal voor Jeugdzaken heeft één persoon buiten vervolging gesteld onder bepaalde voor waarden. Vlissingen Agent maakte een gevaarlijk tochtje. Donderdagmiddag werd de agent van politie Bosma door een burger erop attent ge maakt, dat een luxe auto nog al raar reed en de bestuurder in het Frans en in het Engels de weg vroeg. Hy gaf de auto een stopsein, waaraan de be stuurder voldeed. Toen de auto stilstond boog de agent zich door het portierraam naar binnen en op dat ogenblik gaf de bestuurder weer vol gas en reed met een snelheid van al spoedig 60 km de West- Souburgse weg op. De agent werd meegesleurd, doch hield zich vast aan het portierraam. Toen trachtte de bestuurder door vlak naast de telegraaf palen te gaan ryden de agent van zijn wagen af te ryden. Bosma moest loslaten en smakte op de stenen. Zyn uni form, zyn schoenen enz. wer den deerlijk gehavend en hij had vele ontvellingen en kneu zingen opgelopen. De bestuurder werd de vol gende morgen op de boot naar Breskens gearresteerd. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd en is in het Huis van Bewaring te Middelburg opge sloten. Het staat wel vast, dat hy stomdronken achter het stuur zat, maar nog kon beseffen, dat een proces-verbaal hem voor enige tyd zyn rijbewy's had kunnen kosten. Nu zal het wel voor alty'd worden ingetrokken. SPREEKUUR BURGE MEESTER. De burgemeester van Vlissin gen is Woensdag verhinderd spreekuur te houden, OPENING HUIZE „DE OPHIR". Huize „De Ophir", het inter naat voor de Zeevaartschool zal Woensdag 27 Aug.. 's avonds om 8 uur, geopend worden. NATIONALITEITSGEVOEL In de nacht van Zondag op Maandag heeft te Vlissingen ®en „Vaderlander" de Neder landse vlag die tijdens de Com- mandodagen op het Betje Wolffplein wapperde, gestolen. De dader wil met Koninginne dag blijkbaar de vlag uithan gen. Middelburg 40-jarig jubileum bij de belastingen. Znndag heeft de heer J. J. Omee, commies-titulair by de dienst der registratie van de Bekistingen te Middelburg, zyn 40-jarig ambtsjubileum herdaoht. De heer Omee kwam 40 jaar geleden als loopjongen by de Belastingen te Middelburg, toen nog in het Oost-Indisch Huis gevestigd. Hy is sinds dien, onafgebroken in dezelfde stad gestationneerd geweest en klom op tot zyn tegenwoor dige functie. Zaterdag werd het jubileum ln ambtelijke kring gevierd, waarby alle collega's aanwezig waren. De jubilaris ontving een schat van bloemen en een enveloppe met Inhoud, aange boden door het DepartemeM van Financiën. Hij werd toe gesproken door dé heren H. W. Colmjon, hoofdinspecteur en R- Mcursinge-Reijnders, in specteur van de Successie. KANTOOR LANDBOUW- HERSTEL VERPLAATST. Het districtskantoor Walche ren van Landbouwherstel te Middelburg is verplaatst van de Bierkade naar de Loskade no. 27. BENOEMING. Bij K.B. is benoemd tot kan- tonrechter-plaatsvervanger in het kanton Middelburg Mr. A. C. van Epenhuysen, voorzitter van de Raad van Arbeid te Middelburg. EERVOL ONTSLAG. By K.B. is op zyn verzoek met ingang van 1 Augustus 1947 aan Mr. W. F. E. baron van der Feltz, oud-officier van Justitie by de arrondissements rechtbank te Middelburg, eer vol ontslag verleend uit zijn functie van rechtsgeleerd raadsheer-plaatsvervanger in het bijzonder gerechtshof te 's-Gravenhage. Veere GABNALENAANVOER. In de week van 11 t m. 16 Aug. werden te Veere 8803 kg. consumptiegamalen en 47535 kg. drogerijgamalen aange voerd. Burgerlijke stand VLISSINGEN. Ondertrouwd: f. L. M. Groesser, 27 j. en J. Baas, 21 j.; E. Olijslager, 28 j. en J. M. E. Wevers, 28 j.; L. An- tonissen, 26 j. en P. A. van der Welle, 22 j. Getrouwd: D. R. Baker, 27 j. en I. R. Vemaeve, 25 j.; J. Minnaard, 30 j. en P. Ku- zee, 25 j.; J. Schepen, 40 j. en A. de Vries, 34 j.; Ch. P. Heyman, 30 j. en D. S. Nag- tegaal, 23 j.; J. Wevers, 26 j. en M. E. F. Neillie, 26 j.; W. F. Kieboom, 30 j. en C. M. J. de la Cousine, 19 j. Bevallen: S. Stroo, geb. Ser- vaas, d.; D. Hoorens, geb. van den Berg, z.; N. de Smit, geb. Leendertse, d. Overleden: F. R. Russell, 39 j.; Ch. Summerhayes, 22 j.; P. Wedlock, 41 j.; G. J. Provoost, 3 j. MIDDELBURG. Ondertrouwd: N. Speijer, 51 j. en P. S. Dietsche, 33 j. Getrouwd: A. Lampert, 25 j. en P. Dekker, 24 j.; G. de Voogd, 23 j. en L. Klercq, 23 j.; M. Sanderse, 64 j. en T. Suurmond, 57 j.; S. Taal, 55 j. en D. Korporaal, 57 j. Bevallen: P. C. M. E. J. Schulings, geb. de Vries, z.; M. A. E. Vinke, geb. Schonis, z.; B. A. H. Buursink, geb. Carmiggeltz, z.; A. E. Vader, geb. Minneboo, d.; G. Dekker, geb. Roelse, d.; J. J. van Loo, geb. Leijnse, d.; A. Huybregt- se, geb. Mondeel, d.; J. Poort vliet, geb. Plantefeber, d.; G. E. Graaf huis. geb. BI ach, d.; D. Midavaine, geb. de Groot, d.; A. M. Janisse, geb. Schue- ring, d. Overleden: K. F. H. Acda, 61 j., geh. met W. de Voogd; J. W. den Hollander, 70 j., geh. met J. P. A. van Aart- sen; L. Barentsen, 83 j., wedn. P. Philipse; A. Wagenaar, 56 ;eh. met M. A. v. Riet; ">evel, 22 j., ongeh. d. Zeeuwse' De politie te Goes arres teerde de kermisreiziger J. W. op verzoek van de auditeur militair te Den Haag. Kerknieuws NED. HERV. KERK. Ds. H. Coolsma. Ned. Herv. 'rediikant te Prlncenhage, be dankte voor het beroep naar Westkapelle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 2