5 K.L.M. kan weer naar Indonesië vliegen De Egyptische kwestie inde Veiligheidsraad UIT DE PROVINCIE Zuid-Beyeland nippers Oesterkwekers staan terecht Nederlandse troepe n bezetten dorpen op West-Java. Landing te Colombo weer mogelijk. Van officiële ztydo werd gisteravond gemeld, dat de lucht verbinding met Batavia via Colombo vanaf heden wederom zal worden hervat. De Britse ambassade had omstreeks 16 uur een bericht ontvangen, dat K.L.M.-vileg- tul gen wederom op Ceylon mogen landen. De K.L.M. wist dit te be vestigen. TOESTAND OP OOST- SUMATRA. Ancta meldt van officiële zy- de de volgende gegevens over dc toestand op Oost-Sumatra te hebben ontvangen: In het gehele gebied van Su matra's Oostkust, waar de be volking van de terreur der ge wapende benden werd verlost, wordt grote medewerking van do bevolking ondervonden. In verschillende streken moet nog worden opgetreden tegen ge wapende Denden, waaronder zien ook Japanners bevinden. De destyds door de republiek verbannen en thans door het Nederlandse leger bevrijde volkshoofden worden overal met vreugde ingehaald. In dc omgeving van Tebingtinggi opereert een bende van 50 Ja panners. Hierdoor kunnen de ondernemingen in dit gebied, welke voor de productie gereed zyn. nog niet ln bedrjjf gesteld worden. REPUBLIKEINS COMMUNIQUÉ. Het republikeins legercom muniqué meldt uit West-Java, dat net gebied van Soekaboe- mi drie dagen geleden door de Nederlanders is beschoten. Op Oost-Java werd Boeloelawang na hevige gevechten door de Nederlanders bezet. De daarop volgende dag wer den de Nederlanders weer ver jaagd. NIEUWE BEZETTINGEN? Een Un. Press-correspondent die over West-Java heeft ge vlogen, meldt, dat de Nederlan ders daar de laatste dagen nog enlgo dorpen hebben bezet. Van Nederlandse ztyde werd er echter op gewezen, dat deze dorpen zijn gelegen ln een ge bied, dat reeds geheel onder Nederlandse contrölo stond. Nog :n gre anten- export naar Duitsland. De onderhandelingen, welke eerst in Minden, later in Ber lijn gehouden werden over groen tenexport naar de Britse en Amerikaanse zónes in Duitsland, zyn voorlopig stop gezet. De onderhandelingen waren begonnen op basis van ruilva n groenten tegen indus triële producten. Hierover was men het zo goed als eens en in de laatste dagen ging het alleen nog over de uitwer king van detailpunten. Na zes weken onderhandelen is men van geallieerde zijde van bo vengenoemde basis teruggeko men. Men wenst thans alleen groenten te ontvangen op uit gesteld markenrekening. Voorlopig zullen de onder handelingen niet worden her vat. De grote droogte heeft intussen een ruimere sprei ding van de aanvoer op de veilingen veroorzaakt, zodat van zeer grote productie-over schotten thans niet kan wor den gesproken. Voetbalschandaal in Tsj'echo-Slowakije. Maandag is te Praag een groot voetbal-schandaal bekend feworden. Dc club Kladno leek zo meldt United Press namelijk voor een wedstrijd tegen Bata Zlln ln het voor jaar steekpenningen te hebben aangenomen. Belde verenigin gen zijn door dc bond van de natlonalo competitie uitgeslo ten. Bovendien mag Kladno ge durende de ereste vier weken niet Sn de divisie-competitie uitkomen. De manager en dc aanvoer der van Kladno werden voor het leven geschorst. Zeven an deren die in deze affaire be trokken waren werden voor de tijd van vier Jaar geschorst (Ingezonden mededeling) (Ingezonden mededeling) Heren-sportriemen. Ja, ook hierin hebben wij een uitgebreide sortering, in fijn box- en tuig-rundledcr. Wij hebben leze pracht rie men met schuif en gewone gesp, beide van prima metaal. En do prys? Ach U weet het, voor slechts 2.50 koopt U een on verslijt bare kwaliteits- riem. Voor de jongens hebben wij ook heel mooio Padvlndersrlemen gemaakt van onverslijtbaar leder en hiervan is de prijs slechts 2.35. Zo juist ontvangen keurige Horlogeband-rlemen gemaakt van zuiver naturel rundleder en onverslijtbaar, voor slechts 1.45. Dus ook voor alle sportrie men gaat U naar JO F1BBE, Vlissingcn Middelburg. Landbouwtentoon stelling ln Den Haag. Ter gelegenheid van haar eeuwfeest organiseert de ruim 12.000 leden tellende Hollandse Maatschappij van Landbouw, die zich over de provincies N.- en Zuid-Holland uitstrekt, van 2 t.m. 6 en van 8 t.m. 12 Sep tember een grote landbouwten toonstelling op Houtrust in Den Haag. De tentoonstelling staat on der bescherming van H. M. de Koningin. Minister Mansholt zal deze expositie op Dinsdag 2 September openen. Op een persconferentie, wel ke onder leiding stond van de voorzitter van de jubilerende maatschappij, de heer F. den Hartog, heeft de secretaris, ir. D. S. Tuynman, enige inlich tingen over deze grote tentoon stelling verstrekt en er daarbjj de nadruk opgelegd, dat men de tentoonstelling dienstbaar wil maken aan de toenadering van stad en platteland. De tentoonstelling staat on der de artistieke leiding van de bekende kunstenaar Henri Pieck. Op 2 en 3 September worden er speciale rundveedagen ge houden. Op deze dagen zal men het beste, dat de fokkers te bieden hebben, kunnen bewon deren. De elerexport. Onze pluimveestapel, die in 1945 3 millioen dieren telde, omvat er thans weer IVt mil- loen. Terwijl wy in 1933 700 millioen eieren exporteerden en in 1939 1377 millioen, be droeg onze export in het eer ste halfjaar van 1947 slechts 90 millioen eieren. Het voor oorlogse exportpeil is dus nog lang niet bereikt Majoor Breunese voor de Raad van State. Het beroep van de heer Breunese tegen het besluit van de minister van oorlog, waar bij hem oneervol ontslag Is ver leend uit do militaire dienst, ls Woensdag behandeld voor de Raad van State. De militaire commissie van advies had de minister geadvi seerd de heer Breunese als of ficier te handhaven. Daar de minister dit advies niet volgde, stond beroep open by de Kroon. De heer Breunese verklaarde dat hU het commando van de opbouwdienst had aanvaard uit strijdlust voor de Nederlandse zaak en uit liefde voor de 60.000 man, voor wie hy zich verantwoordeiyk voelde. Do verdediger dr. Korten- horst, las en eindigde met een brief voor te lezen, welke ma- |oor Breunese op 1 Januari 1941 ontving van een medewer ker in de opbouwdienst, welke brief eindigde met de verzeke ring van de schryvcr, dat hy waar en onder welke omstan digheden ook stelling zou ne men tegen de op het beleid van Breunese gerichte aantijgingen en het iuiste licht daarop zou doen schijnen. Pleiter hoopte, dat de schrijver van deze brief de gelegenheid zal krijgen zijn woord gestand te doen. Hy die dit schreef was immers nie mand anders dan de toenmali- :e kapitein by de Opbouw- ienst, de heer Fievez, thans minister van oorlog. Do regeringsvertegenwoordi ger somde daarentegen een aantal bezwarende feiten op. De beslissing van de Kroon zal later volgen. Lagerhuis op reces. Het besluit van de Britse regering om de zitting van het Lagerhuis tot 20 October te verdagen is door het huis met 193 tegen 84 stemmen be krachtigd. De conservatieven hadden een motie ingediend om het reces op 16 September te doen eindigen om de laat ste aspecten van de dollar crisis in overweging te nemen en het gebruik, dat de rege ring van de haar onder de crisiswet verleende bevoegd heden heeft gemaakt, aan een nauwkeurig onderzoek te cn- derwerpen. Fanny Blankers sportphenomeen. De Franse pers is goed '.e spreken over de da- meswedstryd Frankrijk- Nederland te Straats burg, die door „France Soir' 'n „model-ontmoe ting" wordt genoemd. Men la tevreden over de Ërestatics der eigen ath- iten en zwaait lof toe aan de Nederlandse da mes, speciaal aan meyr. Blankera-Koen en mej. Koudys. „Twee Neder landse dames hebben der tien Frangaises versla gen", aegt „Paria Prea- se", en wgst er dan op dat Fanny Blankers- Koen met drie overwin ningen voor 15 van de 51 punten gezorgd heeft, welke de Nederlandse ploeg in totaal behaalde. Het blad „De Soir" noemt haar een wezenlijk phenomeen van de sport en zegt. dat de vrouvve- ïyke athletiek nooit eer der een zo alzydig ont wikkeld athlete gekénd heeft. Half millioen aan juwelen zoek. K.L.M.-POSTZAK OPEN GESNEDEN. Op geheimzinnigo wijze is 'n zending juwelen ter waarde van een half millioen gulden op 't K.L.M.-traject Amsterdam- Karachi verdwenen, zo meldt de Volkskrant. De zending juwelen was uit België afkomstig en werd aan getekend naar Amsterdam ver zonden, waar de K.L.M. voor verder vervoer naar Karachi zorg zou dragen. Op het mailkantoor te Am sterdam werden geen onregel matigheden ontdekt met de zak. In Karachi was de zak echter opengesneden en de in houd verdwenen. Do Amsterdamse recherche tracht met koortsachtige haast te ontdekken op welk traject de diefstal werd gepleegd. Er is geen enkele aanwyzing die de politie een bepaald spoor kan geven en men vreest dat de zending niet meer te ach terhalen is. Ruhr-conferentie in I xlen. Do Britse, Amerikaanse en Franse regeringen zijn over eengekomen zo spoedig moge lijk in Londen een conferentie te houden over het Ruhrgebied. Twee Amerikaanse deskun digen zullen naar Londen ver trekken om de voorbereidingen te treffen. Zooals men weet vindt in Washington een dergeiyke con ferentie al alleen tussen Enge land en Amerika plaats. Rijn-Ruhr-kanaal weer vrij. Het Rijn-Ruhr-kanaal tus sen Duitburg en Mühlheim is voor de scheepvaart vrijgege ven. Hierdoor is het mogelijk het vervoer per schip van de steenkool van het Ruhrgebied naar Frankrijk, België, Neder land en Luxemburg te ver snellen. De Koningin schenkt herten aan Groede. Opnieuw heeft H. M. de Ko ningin biyk gegeven de West- Zeeuws Vlamingen op elk ge bied zoveel mogelijk te willen helpen. Nauweiyks heeft het gemeentebestuur van Groede bericht ontvangen, dat de pli nen voor de aanleg van een hertenkamp in de duinen van Groede door alle betrokken in stanties zyn goedgekeurd, of het kreeg reeds bericht, dat H. M. do Koningin bereid is voor dit doel 3 jonge herten aan de gemeente aan te bieden. In totaal zijn thans voor dit kamp acht jonge herten toege zegd, te weten door H. M. de Koningin 3, door de Nederland se Ambassadeur te Brussel 2. door de gemeente Steenwijk 2 en door de gemeente Dordrecht Het ligt in de bedoeling, dat met de aanleg van het kamp in het a.s. najaar zal worden begonnen. De herten, die uit de Konink lijke bossen komen, zijn reeds gevangen en zullen begin Sep- :ember naar Groede vervoerd worden. Daar het hertenkamp eerst in het voorjaar 1948 ge reed komt zal voor deze her ten eerst een tijdelijk verblijf moeten worden, ingericht. Verse mosselen naar Engeland. Volgende week zullen voor het eerst na de oorlog weer mosselen van Bruinisse naar Engeland worden verzonden. De mosselhandel op Engeland was vóór de Duitse inval van betekenis. Na de oorlog was hy nog niet hervat. Wel wordt op het ogenblik veel handel in geconserveerde mosselen m§t Engeland gedreven. De export van verse mosselen stuitte op velerlei bezwaren. Westkappels Dameskoor naar Ostende. Het Westkappels dameskoor zal, op uitnodiging van het ge meentebestuur van Vlissingen, a.s. Zaterdag een bezoek aan Ostende brengen. O.I.V. de dirigent, de heer P. de Rooy, zal dan 'n concert worden gegeven. Zeeuwse Bollaert niet terug naar Indo-Chlna. Welingelichte kringen te Saigon verklaren, dat het on- waarschynlijk is, dat Emille Bollaert, Frans hoge commis saris in Indo China, die naar Parys is vertrokken voor de tweede maal in twee maanden naar Frankrijk teruggeroepen zal terugkeren. Naar verluidt vraagt de lin kervleugel van de Franse soci alistische party het voeren van een progressieve politiek in Indo-China en hervatting van directe onderhandelingen met Ho Tsjl Minh, president van de regering van Vietnam. De steenkoplconferentie Op dé BritsAmerikaanse conferentie over het Roerge bied te Washington heeft de Engelse vertegenwoordiger verklaard, dat de spoorwegen op grotere capaciteit moeten worden gebracht om de steen kool te kunnen vervoeren. Amerika heeft zich bereid ver klaard, een groter deel van de bezettingskosten voor zijn re kening te nemen, als Engeland afziet van de nationalisatie van de mynindustrie. De reisvereniging te Wol- phaartsdqk heeft vorige week per autobus een reis gemaakt naar Nymegen. De heer F. A. Treffers, ambtenaar ter gemeente-secre tarie te Kattendyke, is be noemd tot adjunctcommies le klasse te Culemborg. Het muziekgezelschap „Ex celsior" te Kloetinge hoopt Zaterdagavond te 8 uur een concert in de muziektent te ge ven. Voor het coupeuse-exa men, gehouden te Oostburg, igden de dames B. Duin dam, R. Theenaert, C. de Pauw en R. Janssens te Hans- weert. Donderdag 14 Aug. zal de fanfare „Luctor et Emergo" te Zoutelande van 8 tot 10 uur een concert geven onder lei ding van de heer Jac. Hol- laers. Goes CONCERT EUPHOMA. De harmonie „Euphonia" te !Goes geeft, zoals wij reeds meldden, Zaterdag 10 Aug. concert in de tuin van 't Schut tershof o.Lv. de tweede diri gent, de heer Wisse zal een programma van marsen walsen worden uitgevoerd. Kapelle Radio-uitzending kerkdienst. De Jeugddienst, die a.s. Zon dag 17 Augustus in de Ned., Herv. kerk te Kapelle gehou den zal worden, begint om 5.30 uur. In deze dienst, die door de radio uitgezonden zal worden, zal voorgaan Ds. J. E. Drost van Kapelle. terwijl het kerk koor van Kapelle zyn mede werking zal verlenen. Aan de dienst vooraf gaat een uitzending van de Herv. Jongeren van de Classis Goes. Ds. Elderenbosch van Kloetin ge zal daarin een kort woord spreken, waarna een prozastuk en enkele voordrachten vol gen. Het Chr. Gem. koor van Kloetinge zal hierin medewer ken. Dit laatste is alleen be stemd voor radiouitzending. Borssele UITSTAPJE ZANGVER. De zangvereniging „Soli Deo Gloria" (dir. J. v. Westen) te Borssele, maakte per autobus een uitstapje naar Oosterhout en omgeving. Met voldoening kan men op deze welgeslaagde dag terug zien. TRIBUNAAL GOES. Brood N.S.B.-ers. Terugtrekking troepen voor September geëist. SOEDAN-DELEGATEE IN LAKE-SUCCESS. In Lake Success ls een Soe- dancso delegatie aangekomen om voor de Veiligheidsraad het standpunt van de Soedan in het Engels-Egyptisch geschil uiteen te zetten. De delegatie bestaat uit 10 man. zy zal pleiten voor be ëindiging van het Britse be stuur en terugtrekking van de Eritse troepen. In de Veiligheidsraad zelf zyn Woensdagavond weer lan- redevoeringen gehouden oor de Britse en Egyptische afgevaardigden. Nokrasjy Pasja verzocht de Raad aan Engeland opdracht te geven de troepen uit Egypte terug te trekken voor 1 Sep tember. EGYPTE'S HOUDING IN DE OORLOG. Sir Alexander Cadogan ver klaarde dat dc Egyptische pre mier schynt te denken, dat 19e ceuws imperialisme en fas cisme hetzelfde ls. Toen de Engelsen in Egypte kwamen, troffen zy daar een ondoelma tig despotisme aan, een slaver nij. een karakteristieke eigen schap van het Nazisme. Thans bestaan deze dingen niet meer en heerst er orde en recht. Op grond van de bepalingen van hot handvest, aldus Ca dogan, moet de eis van Egypte worden afgewezen. Het ver drag van 1936 is geldig en vormt geen gevaar voor de vei ligheid, tenzy Egypte zelf een gevaar schept door zyn ver plichtingen niet na to komen. Over de rol van Egypte in do laatste wereldoorlog zelde sir Alexander, dat het naar zijn mening het verdrag van 1936 en niet Egypte's loyaliteit tegenover de geallieerde zaak was dat in de eerste plaats tot de geallieerde overwinning, ln het Midden-Oosten heeft bygedragen. Cadogan verklaarde, dat de geallieerden tydens de oorlog stappen by de Egyptische ko ning hebben moeten doen in verband met de houding van bepaalde zeer hooggeplaatste Egyptische functionarissen die met de asmogendheden sympa thiseerden en de geallieerden actief tegenwerkten. Wanneer de Egyptische premier zulks zou wensen kon Cadogan zyn beweringen met bewyzen sta ven. Hij wilde Nokrasji Pasja en zyn regering echter niet meer dan nodig was in verlegenheid brengen en liet do verdere be spreking van dit onderwerp aan Nokrasji over. Hij gaf toe, dat de in 1942 by de koning van Egypte gedane stappen met militair machtsvertoon waren gepaard gegaan, doch dat was dan ook de enige keer sedert 1936 geweest, dat vol gens de woorden van Nokrasji: „Er een parade van Britse ba jonetten in de straten van Cairo plaats vond". Een der redenen waarom hy de Raad verzocht van de kwestie af te stappen, was ge legen in het feit, dat er geen sprake is van een geschil dat vredo en veiligheid in gevaar brengt. Engeland bleef bereid met Egypte te onderhandelen en stelde prHs op vriendschap pelijke betrekkingen met dat land. POLEN' STEUNT EGYPTE. Nadat de afgevaardigden van Egypte en Engeland had den gesproken begon de alge mene discussie over de kwestie. Polen steunde Egypte en beschuldigde Engeland "van 19e eeuws imperialisme, door het streven van landen naar nationale o^afhankciyitheld te gen te werken. VLIEGTUIGONGELUK IN FRANKRIJK. Een vliegtuig van de dienst Biarritz-Cannes is op 15 km. van Pau neergestort. De piloot en twee passagiers kwamen om het leven. Al de vijf zaken, die Woens dag voor het tribunaal te Goes werden behandeld, be troffen inwoners van Yerseke. Het eerst kwam J. Evers, een 48-jarige agent voor aan- en verkoop van mosselen, voor de tafel. Deze man, die vooral in verzet was gekomen in verband met de verbeurd verklaring van geld en een motorrijwiel, was vroeger vis ser van beroep. Hij is niet ge ïnterneerd geweest. Hij gaf toe, korte tijd lid der bewe ging te zijn geweest. Mr. F. W. Adriaanse, de verdediger, had hef ditmaal in het bijzonder over de bij komende straf van ontzetting van rechten, wat voor deze man, die maar heel kort N.S. B-er was, zeer zwaar is, om dat hij een semi-overheidsbe- trekking heeft en deze zou verliezen. Spr. verzocht daar mede terdege rekening te wil len houden, opdat E weer in zijn werk terug zai kunnen komen. De 59-jarige oester kweker C. Lindenberg, gaf toe om te kunnen doorwerken destijds 5 maanden lid der N.S.B. te zijn geweest, doch toen hij er varing had opgedaan, wilde hy niets meer van de rotzo hebben. Hy zeide de 6000, die verbeurd verklaard zijn, niet te kunnen betalen. Hij heeft dat geld met hard wer ken van zyn 16e jaar af bij een gekregen en nooit één cent oorlogswinst gemaakt. De verdediger, mr. Dirven, zeide dat zijn cliënt geen N.S. B-er van betekenis was, hij is er volkomen ingelopen. De 49-jarige M. A. Linden- berg, broeder van de vorige beschuldigde, was volgens de dagvaarding ook lid der N.S. B. Deze besch. is destijds reeds 15 maanden geïnter neerd geweest. Hij en zijn broers hebben hun schuit weer terug en in bedryf. Mr. Dirven zeide ook van deze besch., dat hy een brood- N.S.B.-er was, behalve zijn 15 maanden internering wil men hem nu 5000 afnemen, dat hij in jaren bij elkaar Ontslag van onderwijzers uit militaire dienst. Naar wij vernemen, is de mogelijkheid voor zich in mi litaire dienst bevindende on derwijzers om weer naar het onderwys terug te keren uit gebreid. Thans komt nl. een aantal onderwijzers, geboren in 1918, 1919 en 1920 in aanmerking voor groot verlof. Betrokke nen kunnen, indien zij naar het onderwys als bovenge noemd terugkeren, een daar toe strekkend verzoek om groot verlof dan wel onthef fing uit hun vrijwillige ver bintenis lange de hiërarchieke weg tot de minister richten. Biykens statistieken van de Berlgnse politie zijn te Ber- ïyn ln de maand Juni 114 jon ge mannen en mei3jes, 51 kin deren en 55 volwassenen spoor loos verdwenen. heeft gespaard. Men vergete toch ook niet, dat er een lan ge tijd ligt tussen het feit en de berechting ervan. De 40-jarige oesterkweker H. Bom heeft zich aangegeven als lid der N.S.B., ontving één lid van de Weermacht huis en richtte zich tot de Duitser Karl Emde om te voorkomen, dat zijn boot werd gevorderd. Bij het ver hoor bleek, dat de komst van een Duitser meer te wijten was aan de dochter, die hem mede bracht en dat B. daar over niet te spreken was. Ook nu was mr. Dirven ver dediger en deze wees. er op, -dat B. jpolitiek onverschillig was. Toen hij zich als lid had opgegeven en dit thuis ver telde, heeft hij op aandringen van zyn vrouw, weer direct bedankt. Hij was thuis in de minderheid. Hij heeft zich van dreigementen nimmer iets aangetrokken en het is wel erg, dat hy nu nog zijn geld zou kwijt raken ook. Tenslotte werd voortgezet de behandeling van de zaak tegen de 53-jarige oesterkwe ker J. C. van Sprundel, die geïnterneerd is, die in 1935 reeds lid was van de N.S.B., met dè couranten colporteer de, leden van de weermacht aan huis ontving. De verdediger, mr. Krop man, wees o.a. op de ziekelij ke toestand waarin besch. en ook zijn vrouw verkeren. Hy is nu reeds twee jaar geïnter neerd en spr vroeg bij de uit spraak een voorwaardelijke veroordeling op te leggen en besch. reeds direct in vrijheid te stellen. Dit laatste heeft het tribu naal niet ingewilligd. Uitspraak in alle zaken 20 Augustus. Steun aan N.S.B. uit Indlë vlei tegen. De Minister van Justitie heeft ten vervolge op de beant woording van vragen van het Tweede Kamerlid, de heer Donker, betreffende de her komst van de propagandagel- den der N.S.B. o.m: geant woord, dat de jaariykse steun der Indische N.S.B. aan de Nederlandse heel wat minder blykt te hebben bedragen dan het destijds onder de grootste reserve genoemde bedrag van een half millioen. De hoofdbron van inkomsten van de Indische N.S.B. bestond uit de vaste contributies van leden en donateurs, alsmede uit de meestal heimelyk geïnde be dragen van sympathiserenden. Hoezeer de financiële steun van Indië aan de Nederlandse leiding ter harte ging, blykt wel uit het feit, dat Mussert persoonlijk aan het gewestelnk kwartier te Bandoeng en ln 1938 aan dat te Medan ver antwoording over de financiële en regelmatige overmaking der bydragen vorderde. De naar Nederland gezonden geldsbedragen liepen van 1937 af te zamen met het ledental terug, zy bedroegen in totaal over 1937 89.382.49, 1938 40.510, 1939 23.408.15. en Jan. tm. April 1940 8.227.37. Het vermoeden bestaat, dat naast deze bedragen nog door particulieren sommen werden gèschonken. Hieromtrent 7,yn echter geen gegevens verkre gen. De werkgelegenheid. Op 2 Augustus 1947 stonden ingeschreven 449 (41) perso nen, waarvan er 269 in de D. U.W. waren tewerkgesteld. Over de week eindigend 2 Augustus 1947 werden 842 (22) personen geplaatst. Het laantal overgebleven aanvra gen bedroeg 3268 (319). De tussen haakjes geplaat ste cijfers hebben betrekking op vrouwen. Gevraagd worden o.a.: Walcheren: leerling-zetter, leerling-drukkers, stoffeerder, meubelmakers, bouwvakar beiders, kleermaker, lederbe werker, plaatwerkers, lood gieters, metaalbewerkers, hulp-lasser, naaimachinemon teur, zandvormers, slijper, bankwerker, revolver-draaier, automonteur, LI. monteurs. 1.L electricien, LL koperslagers, koks en hulpkoks (intern), landarbeiders, bloemisten, pakhuisknechts, magazijnbe dienden, fabrieksarbeiders melkfabriek, kantoorperso neel, kampknechten, onge schoolde arbeiders, kapsters, naaisters, wasserypersoneel, hoedenmodiste, arbeidster sierkunstatelier, arbeidsters metaalfabriek, verkoopsters, hotelpersoneel, verplegend personeel, huishoudelijk per- soneeL Zuid-Beveland: aank. arbei ders drukkerij, drukkers, zet ters, stoffeerder, bouwvakar beiders, zeilmaker, wasserij- personeel, smeden, automon teurs, bankwerker, fabrieks arbeiders, electricien, aanko mende verwarmingsmonteur, fitter-electricien, stoker, draaier, boekbinders, bakkers knecht, fabr. arb. mosselcon- servenfabriek, landarbeiders, kruideniersbediende, venter, kioskboeken- en krantenver koper, loopjongen, bakschip- per, aankomend kantoorperso neel, bewakers, ongeschoolde arbeiders, kousenreparatrice, kantoorpersoneel, leerling- verpleegster, huishoudelijk personeel. Bosbrand bij Bergen op Zoom. Gistermiddag is op de zgn. Zanderijen te Bergen op Zoom een bos- en heidebrand ontstaan. De brandweer kon door gebrek aan water weinig doen. 5 h 6 h.a. bos en heide zyn in vlammen opgegaan. De brand ontstond vermoedelijk door vonken uit een passeren de locomotief. Marktberichten VEILINGSVERENIGING KRABBENDIJKE E.O. Veiling van 12 Aug. 1947. Zigeunerin 3048, James Grive 4062; Mank's Codlin 2035; Keswick 810; Clapp's Favorit 2532; dubb. Boere- witte 4550; Belle d'Louvain 42—47; R'Cl'D Oullins 24—43; Washington 3851; Witte Wijnpruimen 3238; Reine Vic 39—50; Bramen 1.19—1.20. VEILINGSVERENIGING „ZUID-BEVELAND. Tsaar pruimen 1645, Washington pr. 1043, Belles de Louvaine 1938, Reines Victoria 1545, dubb. boeren- witten 1137, enkele b. w. 10 36, witte wynpruimen 14 36, Antario 1243, monsieur Hative 2544, Kirkes pruimen ative 2544, Kirkes pruimen Utility 4042, Jefferson 2330, claps favorites 1730, Precose de Trevoce 2037, N.H. suikerperen 1022, Jut te 2440, kroet- en afvalpe- ren 312, Early Victoria 8 15, Kroetappels 312, kropsla ".5011, komkommers Ia 19, 14—17, n 10—15, m 6.50— ,g0, bloemkool la 40, I 3540, II 1527, II 212, meloenen 2584, rode kool 1324, sav. kool 1326, postelein 15, andy- vie 16, stoksnybonen 4258, dubb. princ. bonen 3150, stokprinc. 672, pronkbonen 1427, uien 517, spitskool .50, kroten 1017, augurken 275, tomaten 2128, aard appelen 9.5010, wortelen 9.50 19, kroten 1517, alles per 100. KAPELLE-BIEZEEINGE EN OMGEVING. Veiling van 12 Aug. 1947. Appelen: Zigeunerin 1473, The Queen 8 J/216, Early Vic toria 415, Keswick 413, Duchesse d'Oldenburg 1219, L. Grosv. Calville 89, Peren: Précose de Trevoux 436, CL Favourite 9—34, N. H. Suike- rtt 7—14, Goudballen 8—18, Diamantperen 618, Pruimen: Washington 1251, Czaar 10 56, Belle de Louvain 11—49, Monseigneur Hative 1558, Utility 1257, Dubb. Boeren- witte 16—45, Reine Victoria 18 62, Purple Pershore 1121, Jefferson 21—47, Witte Wyn- •ruimen 1140, Tonneboers :0, Reine Claude d'Althan 17 —43, Ontario 16—57, Abri- koospruimen 1822, Heron 18, Kirkes 40, Pond's Seedling 27 43, Merbelanen 512, Diver sen: Frambozen 193241, Bra men 137196, Moerbeien 94, Rode bessen 45, Snijbonen 32, Dubb. princ. z. dr. 29—40, Uien 614, Aardappelen 8%9, Augurken 5%32, Sjalotten 9, alles per k.g.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 8