Gewijzigde loonbelasting Kampvuurfeest op de Jamboree 5 maanden hoogspanning Kappie en Je geheimzinnige laJïng Ontstaken met resten van het vuur te Vogelenzang. Ned. zeeverkenners kamperen op een eiland. De jongen, die het meeste succes heeft te Moisson is de Franse routier Jean Bauré, wiens naam net zo wordt uit gesproken als het woord Jam boree in het Frans. Telkens wordt hij geroepen en aange sproken, voortdurend wordt er naar hem gevraagd. Bovendien vervult hij een belangrijke functie op de Jam. Hij is net n.l., die elke ochtend om 7 uur de eerste klaroenstoten laat horen, waarmee de kampeer ders worden gewekt. Natuur lijk kan zjjn geschal niet allen bereiken, maar van kamp tot kamp wordt zijn geluid overge nomen. Zo port Jean Bauré el ke dag de gehele Jamboree wakker en hij is daar wat trots op! Maandagochtend hebben de organisatoren van de Jam, die zich temeer uitsloven naarmate er iets anders is gegaan dan zij nou net bedoelden, wat goed gemaakt tegenover de Neder landers, die niet erg te spre ken waren over het feit, dat het 10 jaar lang bewaarde stuk houtskool van het kampvuur van Vogelenzang niet gebruikt was om het openingskampvuur te Moisson te ontsteken. Dat is nu twee dagen later gebeurd als inleiding van het grote kampvuurfeest voor alle naties. Plechtig werden 4 fak kels ontstoken aan het weer tot gloeien gebrachte stuk hout, dat door Nederlandse handen gedragen werd in het bilzijn van hoofdcommissaris W. C. Roest van Limburg en zijn staf. Met deze 4 fakkels, de 4 windstreken voorstellende, werd het vuur ontstoken. De omroeper deelde aan allen me de, dat „Les gargons de Voge lenzang" hiermede zinnebeeldi ge banden legden tussen de vo rige en deze Jam en hij sprak de hoop uit, dat het laatste stuk hout van het laatste kampvuur van deze Jam ook bewaard zou worden om over 4 jaar de 7e padvindersrally in te wijden. EEN HOOGTEPUNT. 'Dit kampvuur was een der hoogtepunten van de Jam. Het vuur laaide hoog op in de wind stille avond en zette de duizen den jongens, die rondom op de heide en onder de dennen geze ten waren, in een roae gloed. De pyramide van hout was op gestapeld op een verhoogd pla teau, zodat allen konden zien wat er rondom gebeurde. En er gebeurde heel wat! Eerst kwa men de Ieren dansen uitvoeren op motieven van hun oeroude nationale muziek en na hen lie ten de Nieuw Zeelanders zien en horen hoe de Maori's in hun land schijngevechten uitvoeren bij familiefeesten. Op hen volg den de Nederlandse verkenners met een klompendans. Ook zij hadden een groot succes. Luide werden zg toegejuicht. Om de schakel van contrasten nog langer te maken volgden na hen 4 heuse Indianen met bont gekleurde veren, die de folklore van hun uitstervend ras de monstreerden. Tot slot kwamen Kinderbijslag voor arbeidscontractanten. Enige tijd geleden heeft het N.V.V. zich gewend tot de Mi nister van Binnenlandse Zaken en verzocht, de uitbreiding van de kinderbijslag tot het eerste en tweede kind, die sinds 1 Oc tober j.l. is ingevoerd, ook van toepassing te doen zijn op de arbeidscontractanten in Rijks dienst. Het ministerie van bin nenlandse zaken heeft thans medegedeeld, dat zeer spoedig een regeling kan worden te gemoet gezien, waardoor deze kinderbijslag met terugwer kende kracht kan worden uit gekeerd. tjEERD ADEMA i' Het was of de man niet weg geweest was, of hy nog altijd hetzelfde bericht las. Mr. van Deventer opende de kantoordeur en het sproetige Jongmens schoot toe om het 'ekje open te zwaaien. Een ogenblik later stond Hans in het privékantoor van ror. Van der Dusse, die hem de hand schudde. .i.Mjjn beste meneer Van Linschoten", zei hy, „wat doet W",at een genoeen. Maar ik heb 't voorspeld. Zodra ik ,^st ik- dat u 't halen g™ukwS„^aer harte mt|n na een flinke ruk de hand los en deze werd overgenomen door de heer De Hoop, die glimlachend bij de verwelkoming had toegekeken. „uok mijn welgemeende ge lukwensen, meneer", zei hij. „Namens uw oom kan ik u nu al mededelen, dat hij van oor deel is, dat u er zich schitte rend doorheen heeft geslagen. Hg verwacht u en uw ver loofde zo spoedig mogelijk te zgnen huize." °°mweet mfln oom? zei Hans een beetje ongerust. J „Dat u verloofd is? Maar natuurlijk", zei de heer De de Franse routiers met een uit voerig spel, voorstellende de inhuldiging van Koning Frans I, waarby stierengevechten werden uitgevoerd met houten stieren. Ook zongen de cheftai- nes weer, die onder leiding van de populaire zangleraar César Geoffray steeds een buitenge woon succes oogstten met hun prachtige welluidende liederen. Het was een feest van roman tiek in optima forma, dat te gen 11 uur zingend uiteenging in de richting van de onder scheidene subkampen. BIJ DE NED. ZEE VERKENNERS. Gisteren heb ik een bezoek gebracht aan het Camp Marin op een eiland in de Seine, waar alle zeeverkenners zijn onder gebracht. Ook daar zijn Neder landers by, al hebben zij helaas hun schepen moeten thuis la ten. Deze jongens hebben een rustig plekje aan het water, ver van de druk-te in het grote kamp. Zij zwemmen en roeien veel en kamperen eigenlijk veel echter dan de massa. Zy heb ben het buitengewoon naar hun zin, maar dat kan geluk kig van alle Nederlandse jon gens gezegd worden, al zijn er een paar honderd, die het een beetje benauwd krygen. Dat zgn zg, die niet bij het officiële contingent van 700 man inge-» deeld zgn, maar desniettemin hiernaartoe gekomen zyn, d.w. z. op de bonnefooi zonder de viezen. Zg hebben eigen Ieeftas meegenomen, maar die raakt op en nu moeten zy leven van de welwillendehid van nieuw verworven vrienden. Zg lgden weliswaar geen honger, maar zij hebben af en toe zorgen om het naaste bestaan. EEN KLEINZOON VAN DE SCOUT. Nog een aardige bgzonder- heid: in dit kamp logeert bij de Engelsen de kleinzoon van Lord Baden Powell, een knaap van 10 jaar, die zijn grootva der nooit heeft ontmoet. Hy heeft hier voor het eerst de stem van Baden Powell ge hoord door de luidspreker op de openingsdag. Van het Néderlandse front: allen zijn welgemoed, zg het tegen net einde van de dag doorgaans dodelijk vermoeid. Alle bagage, die zoek was, is nu gevonden. Als bg het wassen van Uw sweater blgkt, dat enkele kleuren niet wasecht zijn, hoeft dit kledingstuk nog niet verloren te zgn. Een theelepel ontldeuringsmiddel wordt op gelost in kokend water. Het „doorgelopen" gedeelte van de sweater wordt hier even in gehouden en dan gespoeld in koud water. Dit herhalen tot de vlekken verdwenen zijn. Het kledingstuk naspoelen in koud water en later drogen in oude couranten. Vrachtauto's voor personenvervoer. Op vragen van het Tweede Kamerlid, de heer Van Lienden, in verband met personenver voer in niet daarvoor inge richte motorvoertuigen heeft Minister Vos geantwoord, dat het ontbreken van voldoende autobussen met zich mede heeft gebracht, dat tydelijk naast autobussen vrachtauto's worden gebezigd, welke op eenvoudige wyze voor perso nenvervoer zijn ingericht. Ook deze voertuigen zyn regelma- matig aan keuring onderwor pen. Voorts kan worden medege deeld, dat een vrg groot aan tal autobussen in aanbouw en gedeeltelik reeds in dienst ge steld is. Zodra mogelijk zullen de bedoelde vrachtauto's ge leidelijk niet meer voor per sonenvervoer worden goedge keurd. De Catalaanse politieke leider Carlos Suner heeft ge weigerd zich met de vorming van een nieuwe Spaanse rege ring in ballingschap te belas ten. 54. Kappie kreeg z'n zin en ze werden bij de Politiecommissaris toegelaten. Kappie deed het hele verhaal en was daar wel een half uurtje mee bezig. „Zo, hm," zei de Commissaris toen Kappie klaar was. „Dit is een zaak waar meteen werk van gemaakt moet worden. Die kerels moeten ingerekend wordenOpiumsmokkelaars! Kon den we die Lel Sie maar te pakken krygen, want die is natuurlgk de hoofdman van de bende! Wacht U hier maar eveneven m'n orders geven!" Kappie nam een politiekrant van de tafel en begon daarin te lezen en de Maat ging de kamer eens bekgken. Langs één van de wanden hingen alle maal portretten van Politiecommissa rissen uit andere plaatsen van China. En de Maat bekeek ze één voor één omdat hy niets anders te doen had. Werkgever als belasting-ontvanger. Nieuwe plichten. n. BIJ ZIEKTE. Bg arbeidsongeschiktheid tengevolge van ziekte en on- fcval komt het heel vaak voor, at de wettelijke uitkeringen rechtstreeks door of door tus senkomst van de werkgevers worden uitbetaald. Dat. is het Juli 1.1. moet bij het loon of aanvullend loon in deze geval len ook ziekengeld of ongeval lenuitkering worden opgeteld en eveneens de eventuele kin derbijslag. Van het gezamen lijke bedrag wordt de loonbe lasting ingehouden. Wanneer ziekengeld of ongevallenuitke ring aan de arbeiders recht streeks door het uitvoerings orgaan (Raad van Arbeid of B.V.) wordt verstrekt, be hoeft de werkgever van der gelijke uitkeringen geen loon belasting in te houden. De ar beider wordt namelijk dan voor die uitkeringen aangeslagen in de inkomstenbelasting, ook wanneer ze over een jaar lager zijn dan 200.De werkge ver behoeft dan evenmin reke ning te houden met de even tuele kinderbijslag, behalve over die weken, waarin hg de uitkeringen suppleert. VRIJE KOST. Een andere belangryke wij ziging betreft de verhoogde geldswaarde van door werk nemers genoten vrije kost en inwoning, warme en koffie maal tyden en soms ontbyt. Voor werknemers tot en met 40 is de geldswaarde vanaf 1 Juli 1.1.: kost en inwoning 12, warme maaltijd 5.60 en koffiemaaltgd 2.80. Voor hogere weeklonen is de gelds waarde hoger. Voor andere emolumenten in natura (aard appelen, melk, vuur en licht, brandstof enz.) geldt als waar de de gemiddelde prgs ter plaatse van verbruik. Voor dienstwoning de geschatte huurwaarde. In de landbouw is in de collectieve arbeidsover eenkomsten de waarde van de Blijft Karl Barth in Bonn De Broederraad van de Evangelische Kerk in Duits land heeft prof. Karl Barth, die, zoals men weet, evenals het vorig jaar gedurende en kele maanden colleges geeft aan de Universiteit te Bonn, verzocht weer permanent een professoraat in Bonn op zich te willen nemen. Een zelfde verzoek bereikte prof. Barth van de raad van vertrouwens mannen van de Synode der Be- ïydende kerk in het Rynland. belangrgkste emolumenten (dienstwoning, aardappelland, kost en inwoning) by de vast gestelde lonen inbegrepen. Bg genot van deze emolumenten moet dus ter verkrijging van het te betalen geldloon eerst korting plaats vinden. Voor dienstwoning meestal maxi maal 4.:en voor kost en inwoning 10.tot 12. Eer week. Ter verkrijging van et loon, waarvan loonbelas ting moetworden betaald, moet dat geldloon weer wor den vermeerderd met de waar de, welke de fiscus voor die emolumenten heeft vastgesteld. Niet altijd komen die bedra gen met elkaar overeen. DE GROEPEN. Enige wijziging is ook ge bracht in de groepering van de werknemers. Onder groep II vallen thans behalve de ge huwden zonder kinderaftrek en ongehuwden, die de leeftijd van 65 jaar hebben bereikt ook ongehuwden, die tenminste vijf jaar achtereen een echte- Igk huishouden gevormd heb ben. Dat is bijv. het geval met een echtelijk huishouden, dat met één of meer uit het huwe lijk geboren kinderen is voort gezet of met één of meer eigen of aangehuwde kinderen, die tot het echtelgk huishouden behoord hebben. De Inhouding van loonbe lasting over overVrerkgeld is wel eens nadelig voor de werk nemer. De minister heeft nu bepaald, dat de inspecteur op verzoek van de werkgever aan het eind van ieder kwar taal vergunning kan verlenen tot herberekening van de daarvoor verschuldigde loonbe lasting. Voor het eerst over het le kwartaal van dit jaar. BRUTO LOON. In de practijk komen de thans geldende bepalingen hier op neer, dat thans loonbelas ting moet worden betaald van het bruto-loon, waaronder waarde emolumenten, vermin derd met eventuele premie van de werknemer voor ziektewet en wettelijk bedrijfspensioen en daarna vermeerderd met even tuele kinderbyslag en uitkerin gen sociale verzekeringswetten. De 2 ziekenfondspremie mag voor de berekening van de loonbelasting niet worden afge trokken. Tenslote nog iets over de 4% vereveningsheffing, wel ke de werkgever heeft te beta len. Deze wordt geheven van het bruto-loon eventueel ver minderd met ziektewet en pen sioenpremie. Dus niet van kin derbijslag en sociale verzeke ringen. Verder zg herinnerd, dat loon vopr aangenomen werk, uitgevoerd wel in het bedrgf, maar niet door perso nen in dienstbetrekking, van de betaling van vereveningshef fing is vrijgesteld. Hoop. „Mr. Van der Dusse heeft niet tevergeefs zijn jon- §e medewerker in dienst van e directie van het warenhuis gesteld. Wij hebben dagelgks rapporten over u gekregen. Ik behoef u niet te vertellen, dat wij vanmorgen een angstig half uurtje hebben doorstaan, maar juist de omstandigheid, dat u geen ogenblik aarzelde om te doen wat als man van eer van u verwacht werd, heeft uw oom buitengewoon verheugd." „Mgn oomzei Hans, „hg weet dus ook al „Hy is volkomen geïnfor meerd", zei de heer De Hoop. „Schikt 't u met uw meisje vandaag naar de buitenplaats te vertrekken? Wg zullen per auto gaan en ik zal u gelei den. Mischien wilt u nog even enkele voorbereidingen tref fen. Het is de bedoeling, dat u en juffrouw Hoogvorst van avond bij uw oom blgvcn lo geren." „Nog één vraag", zei Hans. „Hoe was het mogelijk, dat mr. Van Deventer geiyktydig met mg in dienst van het wa renhuis kon komen? Was er toevallig een vacature?" „Inderdaad", zei de heer Van der Dusse, glimlachend. „Trouwens, wanneer die er niet was geweest, zouden wy een vacature gemaakt hebben. U moet niet voorbij zien, meneer Van Linschoten dat er met geld veel te bereiken is en dat er met veel geld zelfs dingen kunne gebeuren, die ieder een voor onmogeiyk zou heb ben gehouden." „Wanneer schikt het u, te vertrekken?" informeerde de heer De Hoop. „Mag ik vragen", zei Hans, „waar de reis heengaat?" „Naar de Veluwe", vertelde de heer De Hoop, „waar pre cies, dat zult u vanmiddag wel constateren. Uw oom heeft daar een landhuis waar hy in de zomer meestal ver- blgf houdt. Hy betrekt tegen de winter zyn huis op de Hee rengracht, maar met deze prachtige nazomer zult u on getwijfeld nog enige weken op het buitengoed kunnen, door brengen. verder moest lk", zei hij, „uw nieuwsgierigheid maar niet verder bevredigen. Een klein beetje spanning moet er tenslotte toen over- blfven. Als u het goed vindt, meneer Van Linschoten, zal ik u met onze auto naar het huis van mevrouw Hoogvorst rij den. Ik ga even met u mee om met uwe verloofde en haar moeder kennis te maken. Dan laat ik u een uurtje vry en daarna kom ik u en uw ver loofde halen om u van de hoofdstad naar bosch en hei de van de Gelderse dreven te verplaatsen." Mr. Van der Dusse schud de zgn bezoeker opnieuw de hand en ook mr. van Deven ter kwam afscheid nemen. „My rest vanmiddag nog de minder aangename taak om de mysteriën voor do heren Van Galen en Protslnger op te los sen", zei hy. „Als u wist", zei Hans glim lachend, „hoe u mg vanmorgen alle hoop en levensvreugde plotseling terug heeft gege- „De laatste maanden zgn voor my ook een proeftyd ge weest", zei mr. Van Deventer flimlachend. „Ik verzeker u, at ik er heel wat levenser varing in heb opgestoken en onbetaalbare lessen in geduld en gehoorzaamheid heb gekre gen." „De wgze waarop u zich van uw taak heeft gekweten wordt door mgn opdrachtge ver ten zeerste geapprecieerd" zei de heer De Hoop, zich tot hem wendend. „U heeft ons dageiyks volledig op de hoogte van de stand van zaken ge houden «n er is niemand ge weest, die ook maar enig ver moeden van uw eigenlgke taak had. Toen de chauffeur van de grgze auto Hans met zijn be geleider de stoep zag afdalen kwam hij haastig uit de wa gen om het portier open te nouden. „Waarheen, meneer?" vroeg hg beleefd, toen hg weer ach ter het stuur zat. Hans gaf het adres van zijn verloofde op en de Hispano Suiza gleed geluidloos weg. „Een genot", zei Hans, ter wijl hg zich in de zachte kus sens nestelde, „om met zo'n wagen te kunnen rgden". „Ik veronderstel, dat het u binnen enkele weken niet meer zal opvallen", zei de heer De Hoop. „Men gewent zich zo spoedig aan wat men prettig vindt. b (Wordt vervolgd). Sport WIELRENNEN Scherens wordt in Amsterdam gehuldigd. De wereldkampioen sprint Scherens zal op uitnodiging van het bestuur van het Olym pisch Stadion te Amsterdam vanavond de revanchewedstry- den van de wereldkampioen schappen bijwonen. Tengevolge van de verwondigen bij zijn val te Kopenhagen, is hy niet in staat zelf aan de strijd deel te nemen. Het ligt in de bedoeling Scherens voor het behalen van het wereldkampioenschap te huldigen. Weer een boksdrama. Te Zaandam werd Dinsdag avond een boksmatch gehouden tussen de Amsterdammer Schneider en de Hagenaar Nol- te om het kampioenschap van Nederland vlieggewicht. In de 7de ronde werd Nolte ernstig aan zijn oog gewond en wilde opgeven. Zijn manager stuurde hem echter de ring weer in en daarna beukte Schneider zon der ophouden op het stuk ge slagen oog van Nolte. De scheidsrechter staakte toen de stryd. Het was een onsmakeiyk geval. DUIVENSPORT WEDVLUCHTEN. De vereniging van postdui- venhouders „de Reisduif" te St. Philipsland hield Zondag een wedvlucht uit Soignies. De uitslag is als volgt: 1 en 9 J. Geense, 2 C. Verwys, 3 en 8 J. Verwijs, 4 en 5 G. Quist, 6 H. Hage, 7 A. Verwijs, 10 P. Reyngoudt. Uitslag van de wedvlucht van Zondag 10 Aug. 1947 van af Quivrain, georganiseerd door de vereniging van post- duivenhouders „Oost West Thuis Best" te Kapelle. 1, 3, 6, 7 A. Blok, 2, 4 Joh. Nysse, 5 P. v. d. Vliet, 8, 10 P. Schrg- ver, 9 E. van Overbeeke. De vereniging van postdui- venhouders „de Blauwe Dof fer" te Hansweert hield een wedvlucht met jonge duiven uit Quivrain. De uitslagen luiden: 1 D. v. Ertvelde, 2 F. v. d. Kreke, 3 en 8 J. de Leeuw, 4 en 9 J. Sheenaart, 5 C. v. Oef- fele, 6 Gebr. Smallegange, 7 E. Mollet, 10 Gebr. v. Ertvelde. De vereniging van postdui- venhouders „De Blauwe Dof fer" te Wolphaartsdgk hield een wedvlucht uit Soignies, waarvan de uitslag als volgt luidt: 1, 3, 4 en 6 J. de Jager; 2 G. Eggebeen; 5 Joh. West- veer: 7 P. Houtekamer; 8 Cle ment; 9 P. v. Loo; 10 J. Wal- hout. Scheepvaartberichten Aangekomen te Vlissingen 12 Aug.: „In Orde" v. Londen; „Jacoba" v. Ipswich; 13 Aug.: „Actio" v. Antwerpen. Vertrokken te Vlissingen 12 Aug.: „Zeeland" naar Glas gow; „In Orde" n. Rotter dam; „Jacoba" n. Ipswich"; sleepboot „Fair Play II" n. Antwerpen. Gepasseerd naar Antwerpen 12 Aug.: „Zeehond" van Rot terdam; 13 Aug.: „Coolhoven" v Rotterdam; „Franka" v. Bengkasi; „Ton 5" v. Rotter dam. Gepasseerd van Antwerpen 12 Aug.: „Angeja" naar Fa- versham; „Depa" naar Lon den; sleepboot „Zwarte Zee" naar Maassluis; 13 Aug.: Jo- la" naar Oslo. 12 uur, zelfverzorgers, huisn. 1—220. Donderdag 21 Aug. van 1 3.30 uur, zelfverzorgers, huis- no. 221 en hoger. Vrijdag 22 Aug. van 9.30 12 uur, normaalverbruikers, huisno. 1180. Vrijdag 22 Aug. van 13 uur, normaalverbruikers, huis no. 181 en hoger. Medegebracht moet worden: Alle Tweede Distributiestam kaarten en de lopende bon kaarten. Losse inwisselings bonnen worden niet aangeno-» men. Burgerlijke stand TERNEUZEN. Bevallen: C. P. Dieleman— Veerman, z.; E. M. Bolleman— Scheele, d.; L. J. Eckhardt van der Hooft, z.; C. P. A. de HaanHarms, z.; J. den HooglanderJoosse, z.; I. W. Bliek—But, z.; M. P. Blok— van de Velde, d. Ondertrouwd: R. M. Ver mast, 30 j. en G. J. C. Stock man, 24 j.; P. J. van Waes, 37 j. en F. M. ten Haken, 35 j.; J. C. M. Maas, 30 j. en G. C. de Smet, 26 j.; P. Hamelink, 27 j. en C. Jonkman, 28 j.; C. J. van 't Hof, 29 j. en N. Eek- hart, 26 j.; J. van der Molen, 24 j. en W. M. Quaars, 23 j.; P. C. Willemse, 25 j. en N. J. van der Werf, 21 j. Getrouwd: J. Leeman, 22 j. en J. S. Jansen, 20 j.; E. N. Rammeloo, 29 j. en C. W. van den Bulck, 26 j.; J. Rijnhout. 27 j. en J. M. Bakker, 21 j.; C. van Driel, 35 j. en A. K. van Fraagenhoven, 31 j. Overleden: H. L. Koppejan, 70 j., weduwn. van M. C. Groe- nendyk. SINT MAARTENSDIJK. Bevallen: M. J. Geluk-Pol- derman z.; N. S. Koning-van Driel, d.; W. Bos-Dane, d.; J. Slugter-Westerweele, d. Ondertrouwd: L. IC Boer, 23 j. en W. van Haaften, 22 j. Getrouwd: P. Jasperse, 34 j. en A. W. C. de Bres, 26 J.; P. A. Moerland, 38 j. en J. M. v. d. Berge, 29 D. Bazen, 21 j. en I. van Zetten, 17 J.; M. L. Poot, 27 j. en J. A. de Graaf, Overleden: H. van Nieuwen- huijze, 58 j., echtgen. v. E. L. B. Bentschap Knook. Offlcleele Publicaties. DRANKWET. B. en W. van Middelburg maken bekend, dat de opgaven, bedoeld in art. 35, lid 1, en art. 51, lid 1, der drankwet, voor een ieder ter gemeente-secre tarie (2e afd.), ter inzage zijn nedergelegd en tegen betaling der kosten verkrygbaar zyn gesteld. Middelburg, 8 Augustus '47. DRANKWET. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat by hen is ingekomen een verzoek van het Bestuur van de R. K. militairen vereniging te Middelburg om oen verlof A ingevolge de Drankwet voor de beneden vóór- en achter-lokali teit en de bovenvóór lokaliteit van perceel Lange Giststraat 5 (Kath. Milit. Tehuis) te Mid delburg. Binnen twee weken na he den kan ieder tegen het ver lenen van het verlof schrlfte- ïyk bezwaren inbrengen. Middelburg, 11 Augustus '47. RIJWIELBANDEN. De Directeur van de Dis tributiekring Middelburg maakt bekend, dat uiterlijk tot en met 16 Augustus a.s., 32 uur, gelegenheid bestaat tot 't indienen van een formulier MD 33307 voor het verkry- gen van een inschryvingsbe- wijs 606, 607, 608 of 609 voor hen die nü 1 Jan. 1945, doch vóór 1 Oct. 1946 reeds één of meer bonnen voor toerbuiten- banden ontvingen. Dit geldt ook voor de onder de kring Middelburg ressorterende dor pen, welke, indien nodig, dit te Middelburg moeten dóen. Na 16 Aug. a.s. zal hiervoor geen gelegenheid meer zyn. Bij afhalen en indienen der formulieren moet steeds de stamkaart worden medege bracht. DISTRIBUTIEDIENST 'S HEER ARENDSKERKE. UITREIKING BONKAARTEN. Van 18 Aug. t.m. 25 Sept. zal de uitreiking plaats vinden van bonkaarten voedingsmiddelen voor de 11e en 12e periode '47 en van tabaks-, versnaperin gen- en gemengde kaarten. De juiste datum van uitrei king is op de achterzgde van de bonkaart van het gezins hoofd vermeld. Over het algemeen wordt een bonkaart voedingsmiddelen uitgereikt overeenkomstig de inwisselingsbon van de lopende bonkaart. De voorwaarden voor het verkrijgen van een tabaks-, versnaperingen- of gemengde kaart zin dezelfde als bg de vorige uitreikingen daarvan. Meegebracht moeten worden de Tweede distributiestam kaarten en de lopende bon kaarten voedingsmiddelen. UITREIKING BONKAARTEN De uitreiking van bonkaar ten 11e en 12e periode 1947, tabaks-, versnaperingen en gecombineerde kaarten zal plaats hebben op onderstaan de dagen en uren te: RcncHse (Gemeentehuis): Dinsdag 19 Aug. van 9.30 12 uur, voor zelfverzorgers. Dinsdag 19 Aug. van 13 uur, voor normaalverbruikers. Noordwelle (Gemeentehuis): Woensdag 20 Aug. van 9.30 12 uur, voor zelfverzorgers. Woensdag 20 Aug. van 1—2 uur, voor normaalverbruikers. Haamstede („Tavenu") Donderdag 21 Aug. van 9.30 Radioprogramma's VRIJDAG. Hilversum I: 7 en 8 Ber.; 9.30 Symphonisch programma; 12.35 Het Neder-* lands Kamerkoor; 13 Ber.; 14.20 Van oude en nieuwe schrgvers; 14.40 Planorecital; 15.30 Zangduetten; 16 Voor dracht door Dinja Lap—de Wolff: 16.20 Het Nederlands Strgkkwartet; 17.15 Yehudi Menuhin, viool en Hepzibah Menuhin, plano; 18.30 Ned. Strgdkr.; 19.30 Geestelijke lie deren; 20 Ber.; 20.15 Jaap Stotgn en Feike Asma, orgel; 21.20 Het Residentie orkest; 22.30 Ber. Hilversum II: 7 en 8 Ber.: 8.18 Opera-programma; 10.20 De Regenboog; 10.45 Frans liederenprogramma; 11 Gram.; 11.30 Luchtige klanken; 12 Pierre Palla, orgel; 13 Ber.; 13.45 Operette-fragmenten; 15 Ons volk in zijn dichters; 15.20 Werken van Felix Mcndels- shon; 16 Graag gehoorde or kestwerken; 17 Omroepkamer- ork.; 18 Ber.; 18.20 Orgel spel door Johan Jong; 19.15 De Nederlandse vrouw en de Niwin; 20 Ber.; 20.30 Religie en beeldende kunst; 21 Men vraagten wy draaien; 23 Berichten. STAATSLOTERIJ, f 1000,— 5478, 20942, 21314. 400,— 1587, 14001, 16360, 18867, 21951. I 200,— 4682, 5601, 6030, 7659, 8255, 9136, 14118, 19268. f 100,— 6105, 10884, 14629, 16604, 16899, 17367, 20564. Amsterdamse beurs 12 Aug. 13 Aug. N.I.Hand. B. 102% 101% Ned.H.My. CV A 134% 135% A.K.U. 180 176% Calvé cv A 177% 177 Fokker VI. 212 212 Unilever cv A 294% 294 Ned. Ford 390 383 Ned. Kabel 284% 283 Philips 366% 372% Billiton 350 348 Kon. Petr. 412% 416 Amst. Rubb. 145% 144% H.A.Lyn 228 229% Scheepv. U. 177% 178 H.V.A. 235 233 Deli B. My. 129 129 In de situatie op de effec tenbeurs was hoegenaamd geen verandering gekomen, in zo verre de belangstelling van het publiek zeer gering was en het aantal orders daarmede in overeenstemming. De stem ming was onregelmatig, maar grote variaties deden zich niet voor. De cultuuraandelen wa ren merendeels een kleinigheid luier. De scheepvaartpapieren waren vrywel onveranderd. Ko- ninkiyke waren een paar pun ten hoger. De industriëlen wa ren voor een deel verdeeld. De stemming voor AKU was er nog niet op verbeterd. Weerbericht GELEIDELIJK WARMER. Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag avond tot Donderdagavond. In de na-nacht opnieuw hier en daar vorming van nevel, mist of lage wolkenbanken, die in do ochtend snel oplossen. Overdag zonnig en droog weer met iets hogere temperatuur. Matige, geleideiyk iets meer naar het Oosten draaiende wind. ^ON EN MAAN. Vrijdag 15 Augustus 1947. Zon: op 5.22, onder 20.06. Maan: op 3.14, onder 20.14. 15 Augustus Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee HOOG WATER LAAG WATER 0.28 2.00 1.02 2.18 1.47 2.26 1.59 1.48 12.52 2.08 13.25 2.26 14.12 2.31 14.26 1.47 7.02 1.98 7.40 2.10 8.13 2.26 7.32 1.42 19-36 2.18 20.15 2.29 20.48 2.45 20.09 1.60

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 15