Jamboree slecht georganiseerd Kappic en Je geheimzinnige lading 5 maanden hoogspanning Nederlanders als Phi lippijnen toegejuicht! De stemming is best. (Van onze speciale verslaggever). MOISSON. Maandag Vandaag voel ik mij geroe pen hulde te brengen aan de cheftaines van Frankrijk. De ze meisjes, die wij welpenleid sters zouden noemen, zijn overdag ten getale van onge veer 1000 op de Jam aanwezig om er allerlei diensten te ver richten. Zij dragen een blauw uniform, die aardig staat. Zij zijn vrolijk, opgeruimd, onver moeibaar en behulpzaam. „Ser vice" staat er op haar onder scheidingsteken en dienen doen zij allemaal, elke dag. By de openingsplechtigheid heb ben zij gezongen en dat klonk prachtig in die donkere nacht onder de strakke sterrenhemel op de heide van het Forest de Moisson, waar de Jam wordt gehouden. Nu zingt het koor nog elke avond in het circus, dat de Jongens hebben ge bouwd. Als de Jam na afloop ge- slaa/jd mag heten, dan ligt dat in ae eerste plaats aan de cheftaines, eerder aan haar dan aan de organisatoren, die ér wel eens met hun pet naar gooien. Want er klopt niets De Jam is nu twee dagen officieel geopend en de feesten zijn in volle gang. Voortdurend zijn er muzikale rondgangen, marionettenopvoeringen, volks dansen, optochten, zwemwed strijden, rugbymatches en al lerhande demonstraties. Men kan slechts een deel bekijken. Vandaag geven de Nederland se jongens een opvoering in de grote arena, maar daarover wil ik morgen iets vertellen als ik haar gezien heb. Wel voel ik mij verplicht nog even iets te zeggen over de officiële openingsplechtig heid. Het was een mooie avond en er waren behalve de 40.000 deelnemers nog ettelijke dui zenden toeschouwers. Het spel begon anderhalf uur te laat en de bezoekers uit Parijs hebben er dan ook niet meer dan 10 mi nuten lets van gezien, nadat zij geruime tijd hadden gewacht. ie reden was een mankement aan de omroep, een manke ment aan de verlichting, de late komst van minister Pierre Bourdan, kortom de Franse slag, het gebrek aan organi- satiezïn bij de Fransen, die goede ideeën hebben, maar niet van tevoren beseffen wat ervoor komt kijken om ze uit te voeren. NEDERLANDERS WAREN PHILIPPIJNEN Uit dezelfde oorzaak moet het feit verklaard worden, dat de eregasten de intocht der deelnemers, op zichzelf een in drukwekkende aanblik, op de rug te zien kregen. Men liet de jongens namelijk over de tri bune marcherenln plaats van ernaartoe. Aan de toelichting haperde alles. Onze jongens werden als Philippijnen aange kondigd en als zodanig toege juicht! De stem van Lord Ba den Powell, stichter van de padvinderij, werd op een ge broken gramofoonplaat af gedraaid met alle gevolgen van dien. De Franse vertaling, die erop volgde, luidde heel an ders dan het Engelse origineel. De omroeper maakte zich aan een grofheid schuldig door by de Tsjechen te vertellen, dat zij marcheerden „comme les boches" (net als de moffen). NEDERLANDERS MAKEN HET BEST! Generaal Lafond, de Franse hoofdverkenner, hield een toe spraakje en de minister opende de Jam omtrent het midder nachtelijk uur. Tussen de be drijven door had het koor van cheftaines allerliefst gezongen, maar daar de geluidsverster king niet klopte, hebben maar weinigen daarvan genoten. Van de ontsteking van het kampvuur door middel van de half verkoolde resten van het kampvur van Vogelenzang, 10 jaar geleden door een Ensche- dese padvinder voor dit doel zorgvuldig bewaard, is niets terecht gekomen. Men vond een paar fakkels toch gemak kelijker. Er is één ongeluk gebeurd in de Jam. Een Engelse padvin der is bij het zwemmen in de Seine verdronken. Ook is ex brand geweest in de bakkerij, maar die was spoedig bedwon gen. De Nederlandse jongens maken het allen uitstekend, en doen dapper mee aan de ruil handel in allerlei insignes! INDISCHE SPAARBANK BOEKJES. Toen de verbinding met In- die moeilijk en de administratie van de Postspaarbank te Bata via nog niet hersteld was, heeft de Rijkspostspaarbank vele duizenden gerepatrieerde houders van Indische post- spaarboekjes geholpen, door deze boekjes te vervangen en daarop uit te betalen. Thans is de normale regeling van over dracht weer ingevoerd: de In dische boekjes worden door de directie te Batavia met vergun ning van het Ned. Ind. devie- zeninstituut afgesloten en de saldi overgemaakt aan de Rijkspostspaarbank. Voor hen, die zich in Indië gaan vestigen, is thans ook weer overdracht mogelijk van de Rijkspostspaar bank op de Indische postspaar bank. De postkantoren ver strekken nadere inlichtingen. Belgisch minister naar Nederland. Op 29 en 30 Augustus zal de heer L. E. Troclet, Belgisch minister van arbeid en sociale voorzorg, zich naar Den Haag en Breda begeven, om er een wederzijds accoord betreffende de sociale voorzorg te parafe ren. Coloradokeverbestrij'ding De Plantenziektekundige verbouwers met klem op, dat Dienst wijst er de aardappel- de strijd tegen de coloradoke ver niet mag verslappen. Het is nu de tijd om de jonge ke vers, die straks gaan overwin teren, te verdelgen. Iedere ke ver, die thans vernietigd wordt, betekent het volgende jaar een haard minder. Men blijve dus waakzaam en controlere het gewas geregeld. Reuzel uit Amerika. Het Amerikaanse departe ment van Landbouw heeft een toewijzing van 18.700.000 lbs reuzel voor onmiddellijke oort bekend gemaakt. Deze .oewijzing is gegeven teneinde de dringende behoeften te be vredigen en zal in mindering worden gebracht van de toewij zing voor het vierde kwartaal. Aan Nederland werd een hoe veelheid, van 2.200.000 lbs toe gewezen. Verhuizers van Joodse meubelen aangehouden. Op last van het Bijz. Ge rechtshof te Amsterdam heeft de P. R. A. te Alkmaar de Zaandammer J. Tavenier aan gehouden, nadat enige dagen geleden de Amsterdammer G. Steenbeek in arrest was ge steld. Zij waren resp. firmant en gevolmachtigd procuratie houder van de bevrachtings onderneming Adeka, die tus sen Juli 1942 en September 1944 voor het beruchte Duit se kantoor Kühne und Nagel te Amsterdam Joodse meube len naar Duitsland, België en Frankrijk getransporteerd. NIEUWE BONNEN. Geldig van 17 tot en met 30 BONKAARTEN KA t/m KO 709. Brood: K 01 brood en K 06 re serve, 800 gram; K 02 brood, 400 gram; K 03 reserve, 1600 gram. Boter, enz.: K 01 boter, 125 gr. boter; K 02 boter, 125 gram margarine of 100 gram vet; K 03 boter, 250 gram marga rine of 200 gram vet. Melk: K 01 melk, 4 liter; K 03 melk en K 05 melk. 7 liter. Vlees: K 01 vlees, 100 gram; K 02 vlees, 200 gram. Kaas: K 01 diversen, 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas. Eieren: K 02 diversen, 1 ei. Suiker, enz.: K 03 diversen, 750 gram suiker, boterhamstrooi sel, enz. of 1500 gram jam, stroop, enz. of 750 gram cho colade of suikerwerk. Koffie: K 04 diversen, 125 gr. Thee: K 05 diversen, 50 gram. Bloem, enz.: K 06 diversen, 100 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel, niet uit rijst bereid. Zeep: K 07 djversen, 225 gram huishoudzeep of 180 gram toiletzeep; K 08 diversen, 250 gram zachte zeep. BONKAARTEN KA t/m KE 709. Spijsolie: K 01 algemeen, 120 gram. BONKAARTEN KD EN KE 709. Brood: K 11 brood en K 13 re serve, 800 gram. Boter, enz.: K 11 boter, 250 gr. boter; K 12 boter, 125 gram margarine of 100 gram vet. Melk: K 13 melk en K 15 melk. 12 liter. Vlees: K 11 vlees en K12 vlees, 100 gram. Kaas: K 11 diversen, 100 gram kaas of 125 gram korstloze Eieren: K 12 diversen, 1 ei. Suiker, enz.: K 13 diversen en K 14 diversen, 250 gram sui ker, boterhamstrooisel, enz. of 500 gram jam, stroop, enz. of 250 gram chocolade of suikerwerk. Zeep: K 15 diversen, 450 gram huishoudzeep of 360 gram toiletzeep; K 16 diversen en K 17 reserve, 250 gram zach te zeep. Bananen: K 17 diversen, 500 gram voor-inlevering) Bloem, enz.: K 14 reserve, 100 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel, niet uit ry'st bereid; K 16 reserve, 600 gram bloem of zelfrij zend bakmeel of kindermeel, niet uit rijst bereid. BONKAARTEN MA t/m MG 709. Brood: K 21 brood, 800 gram. Boter, enz.: K 21 boter, 250 gr. boter; K 22 boter, 250 gram margarine of 200 gram vet. Melk: K 21 melk, 5 liter. Vlees: K 21 vlees, 300 gram; K 22 vlees, 100 gram. Kaas: K 21 kaas, 200 gra Eieren: K 21 eieren, 5 eieren. Suiker, enz.: K 21 suiker, 250 gram suiker, boterhamstrooi sel, enz. of 500 gram jam, stroop, enz. of 250 gram cho colade of suikerwerk. VERSNAPERING S- KAARTEN. K 33 versnaperingen: 200 gram chocolade of suikerwerk, of 200 gram suiker, boterham- strooisel, enz. of 400 gram jam, stroop, enz. K 36 versnaperingen: 100 gram chocolade of suikerwerk of 100 gram suiker, boterham- strooisel, enz. of 200 gram jam, stroop, enz. Aangezien na 30 Augustus weer elke week een bonnenlijst zal worden bekend gemaakt, zal do eerstvolgende suikerbon pas op 5 September worden aangewezen. In verband hier mede ls thans voor personen van 5 jaar en ouder een bon van 750 gram aangewezen en voor personen beneden de 5 jaar een voor 500 gram; op 5 September worden voor deze groepen bonnen van 500 gram aangewezen. De bonnen voor spijsolie zijn geldig tot en met 13 Septem- 53. „Wel heb Ik van myn leven", zei de Maat bij zichzelf. „Maar dat is de Chi nees, die met mij op de Kraak de rivier „We moeten wat doen!" vond Kappie. Straks z\jn allo kisten van boord en wat gaan zo dan met de Kraak doen! opvoerWe moeten maatregelen nemen, m'n Hoe is dat mogelijkdie langeJong! Laten we het stadje maar eens ja hoor, dat is hemdie gekke Lei gaan bekijken. Misschien hebben ze Sie bracht hem mee.,...." hier ook wol een politiebureau". Zo gezegd, zo gedaan. Ze liepen straat je in, straatje uit en zagen toen wer kelijk een gebouw waar „Politiebu reau" opstond. „Kom, mee jong, we moeten de commissaris te pakken zien te krijgen, en dan zullen we hem een bult vertellenl" Als voor 100 jaar- Honderd jaar geleden ver trokken een aantal Neder landse emigranten naar de nieuwe wereld om te trachten daar een betere positie te ver werven. Zij vestigden zich in een kleine nederzeting, die naar het land van herkomst Holland werd gedoopt. Zij en hun afstemmelmgen wisten 't stadje, dat zich uit de neder zetting ontwikkelde, de typi sche Ned. eigenschappen te doen behouden. Vandaar dat het eeuwfeest, dat thans in de staat Michi gan met grote luister wordt gevierd, ook in het moeder land met grote belangstelling wordt gevolgd. Honderd jaaf later vertrok ken wederom een aantal Ne derlandse emigranten naar Amerika, nu echter niet per schip, maar met een speciaal voor dit doel gecharterde K. L. M.-machine, De Constella tion PH-T.E.O. Behalve de 28 landverhui- :rs, die zich definitief in de nieuwe wereld zullen vestigen, maken nog een aantal perso nen de reis mede, die Neder land bij de eeuwfeesten in Hol landMichigan zullen verte genwoordigen, o.w. mr. H. P. Linthorst Homan, Commissa ris van de Koningin in de Provincie Friesland, terwyl In New York zich nogmaals 9 personen aan boord zullen be geven onder wie mr. Van Kleffens. Goede rechercheur was „fout". De procureur-fiscaal van het bijz. Gerechtshof te Amster dam eiste Maandag een gevan genisstraf van 20 jaar tegen de 54-jarige ex-rechercheur van politie H. Blonk, die 'tijdens de bezetting in 3 maanden tijds meer dan 100 Joden heeft ge arresteerd. Blonk was altijc een zeer actief rechercheur, die vele zaken tot klaarheid heeft gebracht, maar die weinig waardering ondervond en daar door in de N.S.B. terecht kwam. H\j is niet alleen tegen Joden, doch ook tegen land storm- en S.S.-mannen opge treden. De uitspraak is bepaald op 25 Augustus. Kalver-drieling 'geboren. Na de berichten over de melkgevende Zaanse bok en het wonderkalf te Zutphen, komt uit Nieuw Wcerdinge in Drente de melding dat by de landbouwer W. Brinks drie kalveren ter wereld zijn ge bracht door een koe, die reeds meermalen tweelingen had. Zeemeeuw vloog vliegtuig binnen. De Britse piloot Ma- thieson, raakte in eên moeilyke situatie toen een zeemeeuw door de voorruit van zijn Lancas ter-bommenwerper vloog en deze verbrijzelde. Het toestel bereidde zich juist op een landing voor; de tweede piloot nam de stuurinrichting over en kon de machine veilig aan de grond zetten. Het gelaat van piloot Mathieson was vry ern stig gewond door glas scherven. Hij zal waar schijnlijk een oog moeten missen. tjEERD ADEMA 109 HOOFDSTUK XX. Oom Leopold. Hans van Linschoten zat in de door mr. Van Deventer aan geroepen taxi als een man, die door het snelle verloop van al lerlei ingrijpende gebeurtenis sen uit zijn evenwicht gerukt is. Door de beslommeringen der laatste dagen was het hem vol komen ontgaan, dat heden zijn proeftijd zou aflopen en op het moment, dat hij zich realiseer de, .dat hij de heer Protsinger had neergeslagen, was hem het onzalige gevoel bekropen, dat hij zijn toekomst en die van zijn verloofde hopeloos verknoeid had. De woorden van mr. Vem Deventer hadden hem als mu ziek in de oren geklonken. Het was hem of hij op de rand van een diepe afgrond was uitge gleden en op het laatste mo ment door een reddende hand was gegrepen. Hy keek eens naar het meis je, dat volkomen versuft naast hem zat en bedacht dat voor haar dit alles nog veel myste rieuzer moest zijn en dat de emoties, welke zij het laatste uur had moeten doorstaan, vol doende waren om iedere vrouw de gedachte bij te brengen, dat de wereld eenvoudig op haar kop stond. „Irma", zei hij, haar hand grijpend. Zij gaf geen antwoord en hij zag hoe zij met betraande ogen voor zich uitstaarde. Alles leek verloren. Met de slag waarmee hij de heer Prot singer in zijn fauteuil had doen zinken, had haar verloofde alle toekomstplannen de bodem in geslagen en toen... toen was daar plotseling die secretaris opgestaan en wat had die ge zegdwat betekende dit al les... waarom zaten zij nu hier in een taxi... waarom werd zy naar huis gebracht en waar moest Hans dan heen? Wat zouden ze met hem doen? „Hans", zei ze, haar gezicht naar hem opheffend. „Wat... wat betekent dit alles?" Hij keek eens naar de secre taris, die naast de chauffeur had plaats genomen en druk met de man in gesprek was. „Irma", zei hij, terwyl hij zjjn arm om haar heen legde en haar dicht tegen zich aandruk te. „ik kan... ik mag je nog niets vertellen, maar ik ben er van overtuigd... ik weet ze ker... dat alle zorgen voorbij zijn. Heb nog enkele uurtjes geduld en geloof mij, als ik je voorspel, dat wij vanavond het gelukkigste paar van Amster dam zullen zijn. Ik kom naar je toe, zodra er... eh... enige formaliteiten vervuld zijn". De auto stopte aan de Ach tergracht en Hans bracht zijn meisje naar haar moeder die verschrikt kwam toelopen. .jHans", vroeg ze angstig, „is Irma ziek?" „Het is niets, mevrouw", zei Hans geruststellend. „Zij moet even tot zich zelf komen. Wan neer u haar een uurtje uw goede zorgen wilt wjjden, hoop ik weer hier te zijn en ik zal dan u beiden waarschijnlijk verrassend en verblijdend nieuws kunnen mededelen". Hij geleidde zijn meisje naar een fauteuil, gaf haar een kus op het voorhoofd en liep vlug naar buiten, waar mr. Van De venter een plaats achter in de taxi had ingenomen. „Ik kan mij voorstellen, dat u een beetje uit uw evenwicht is", zei hy glimlachend. „Had u er zelf niet aan gedacht dat uw proeftijd heden zou aflopen?" „Het was my door myn druk ke werkzaamheden, totaal ont schoten", zei Hans. „Wat een geluk, dat ik die kerel, die... eh... meneer Protsinger, niet drie minuten eerder zijn portie heb gegeven. In dat geval was mijn kans natuurlijk hopeloos verkeken geweest". „Ik vrees van wel", zei de heer Van Deventer, „hoewel uw oom uitdrukkelijk rekening wilde houden met de omstan digheden waaronder u en uw vrouwelijke partner de proef tijd doorstaan hebben". „Dat is waar ook", zei Hans belangstellend, „er is nog een vrouwelijke partner. Is zij... ik bedoel... heeft zij ook haar proeftijd beëindigd?" „Inderdaad", zei mr. Van De venter glimlachend. „Zy is, om het zo maar eens uit te druk ken, geslaagd, maar met cy- fers, die heel wat minder mooi 'jn dan de uwe. Het scheelde iet veel of het was onvoldoen de geweest". Iet doet my toch genoe gen", zei Hans, „dat wij beiden door ons examen zijn gekomen. Ik ben zeer benieuwd kennis met haar te maken". Dat zal ongetwijfeld gebeu ren", zei de heer Van Deventer. „Zij bevindt zich reeds enige tyd ten huize van uw oom, om dat haar proeftijd vroeger dan de uwe is begonnen". „Weet zij", vroeg Hans, „dat ik...?" „Zij weet", zei de heer Van Deventer, „dat een jongeman in dezelfde omstandigheden verkeert, maar zij weet niet wie het is. Ik veronderstel, dat u haar vanavond zult ontmoe ten. Dan kunt u zich gezamen lijk over uw wederzijdse avon turen onderhouden. Het zal on getwijfeld een interessant ge sprek zttn". cnai Sport Zwemfeest te Souburg. Om ook aan hen, die hun va- cantie niet elders kunnen door brengen, enige ontspanning te geven had het Walchers Comi té „Vacantie 1947" plannen ge maakt om een zwemfeest te organiseren. Bij plannen maken is het niet alleen gebleven. Dank zij de medewerking van de Souburgse Zwemver. „Luc- tor et Emergo" is het een ge slaagd zwemfeest geworden. De heer M. v. d. Putte sprak namens het Vacantie Comité een welkomstwoord. De uitslagen van de wedstrij den luidden: Dames 100 M. Schoolslag: W. Wagenaar (Vliss.) 1 m. 50.2 sec.; N. Passenier (Souburg) 1 m. 50.3 sec. Heren 100 M. Schoolslag: Johan Blommert (Souburg) 1 m. 49.4 sec.; Johan Dnont (Souburg) 1 m. 51 sec. Heren 100 M. vrije slag: C. Wagenaar (Vliss.) 1 m. 18.2 sec.; Jo Keulemans (Souburg) 1 m. 29 sec.; Johan Blommert (Souburg) 1 m. 39.2 sec Dames rugslag 100 M.: N. Pasenier (Souburg) 2 m. 6.1 sec.; M. Hartman (Souburg) 2 m. 24 sec. Heren 100 M. rugnlag: Rinus Gilde (Souburg) 2 m. 6.4 sec.; Jo Keulemans (Souburg) 2 m. 13 sec. Dames 1000 M. vrije slag: W. Wagenaar (Vliss.) 22 m. 28.5 sec.; N. Passenier (Sou burg) 23 m. 43 sec. Heren 1000 M. vr(je slag: C. A. Wagenaar (Vliss.) 16 m. 36.1 sec.; Jo Keulemans-(Sou burg) 23 m. 26.3 sec. Meisjes 69 jaar 25 M. vrije slag: G. Haccau (Vliss.) 29.1 sec.; Elsje Jonk (Vliss.) 34 sec. Jongens 69 jaar 25 M. vrije slag: H. Schenkel (Vliss.) 35.2 sec.; Fr. Meyers (Vliss.) 36.2 sec. Meisjes 10—18 jaar 50 M. Schoolslag: Rie Melle (Vliss.) 54.2 sec.; A. Wispelaere (Vliss.) 55.1 sec. Jongens 1018 jaar 50 RI. Schoolslag: K. Paauwe (Sou burg) 57.2 sec.; T. Izebout (Souburg) 62.4 sec. Meisjes 14—15 Jaar 100' M. Schoolslag: Cathr..Wisse (Sou burg) 1 m. 44 sec.; M. Joosse (Souburg) 1 m. 50.2 sec. Jongens 1415 jaar 100 M. Schoolslag: R. Sissingh (Vliss.) 1 m. 46 sec.; J. v. d. Grijp (Souburg) 1 m. 56.3 sec. Meisjes 10—13 jaar 50 M. vrye slag: L. Bezuyen (Sou burg) 57 sec.; S. v. d. Woes- teijne (Souburg) 58 sec. Jongens 10—13 jaar 50 M. vrije slag: Chr. Verbeek (Vliss.) 40.3 sec.; J. Oranje (Souburg) 62.5 sec. Meisjes 14—15 jaar 100 M. Officieele Publicaties. AANVRAAG TRANSPORT BANDEN EN BANDEN VOOR INVALIDEN WAGENS De Distributiedienst Kring Vlissingen maakt bekend, dat van 14 tm. 23 Aug. de gele genheid bestaat tot het aan vragen van transportbanden. Hierbij mogen thans eveneens aanvragen worden ingediend voor carriers, welke thans nog zijn voorzien van houten zij wie len. Wanneer de aanvraag hier op betrekking heeft, dient zulks op het aanvraagformu lier uitdrukkelijk te worden vermeld. Aanvraag banden voor Inva liden wagens. Personen en in stellingen, die tot dusverre nog geen bonnen voor banden (foutbanden niet medegerc- kend) voor hun in validen wa gens hebben ontvangen, kun nen, ongeacht of de eigenaars hiervan in het arbeidsproces zijn opgenomen, eveneens in bovengenoemd tijdvak aanvra gen indienen voor toerbinnen- en buitenbanden. Aanvraagformulieren MD 33307 zijn verkrijgbaar ten kantore Brouwenaarstraat 4, Vlissingen, loket 5 en bij de agentschappen ter plaatse. SPREEKUUR DIRECTEUR. De Directeur van de Distri butiekring Middelburg maakt bekend, dat op 14 en 21 Au gustus a.s. door hem geen spreekuur zal worden gehou den. AANVRAAG BANDEN VOOR INVALIDENW AGENS. De Directeur van de Distri butiekring Middelburg maakt bekend, dat van 14 t.m. 21 Augustus personen of instellin gen, welke over een invaliden- wagen beschikken en tot dus verre nog geen bonnen voor banden hiervoor hebben ont vangen (foutbanden niet mede gerekend), een aanvraagformu- er MD 333-07 hiervoor kun nen afhalen en indienen zaal 2, loket 3 en bij de Agentschap pen. AANVRAAG TRANSPORT BANDEN. De Directeur van de Distri butiekring Middelburg maakt bekend, dat van 14 t.m. 21 Aug. a.s. voor hen, die in het bezit zijn van transportrijwie len, carriers enz. en hiervoor transportbanden -nodig hebben, gelegenheid bestaat een aan vraagformulier MD 33315 af te halen en in te dienen. Formulieren kunnen worden afgehaald zaal 2, loket 3 'en bij de Agentschappon. Zii, die nog een aanvraag lo pende hebben, mogen niet aan vragen, tenzij zö inmiddels aanvulling nodig hebben. Radioprogramma's DONDERDAG. Hilversum I: 7 en 8 Berichten; 9 Klassiek morgenconcert; 10.45 Orgel spel in de Sint Joriskcrk te Amersfoort; 11 De Zonne bloem; 12.03 Liederen van Hugo Wolf; 12.33 Lunch concert; 13 Ber.; 13.25 Ver volg lunchconcert; 14.40 Cau- rle voor de vrouw; 15 Het Kamerorkest; 16.45 Fluitreci- tal; 17.30 Het Amusementsor kest; 18.30 Ned. Strttdkr.; 19.15 Hoe staat het in Indië; 20 Ber.; 21 Een programma van oude huismuziek; 22.30 Ber. Hilversum II: 7 en 8 Ber.; 9.35 Arbeidsvitaminen; 11. Operafragmenten van Richard Wagner; 12 Zeno Marcella; 13 Ber.; 13.15 Salon-orkest; 14 Gramofoonplaten; 15 Voor zieken en gezonden; 17 Kalet- doscoop; 17.30 Londens Philh. ork.: 18 Ber.; 18.30 Tho Sky- masters; 19.10 Bont program ma; 20 Ber.; 20.15 Concert in de gemeentelijke Concertzaal te Haarlem; 20.55 „Do duivel in de fles", hoorspel; 22.30 Negro-Spirituals; 23 Ber. De hauffeur stopte op de Princessengracht en de heer Van Deventer stapte uit en opende hoffelijk het portier om Hans te laten uitstagen. Het was ruim vijf maanden geleden, sinds Hans hier ge weest was en het leek of er niets was veranderd. De voor name herenhuizen stonden nog netjes In rij en gelid, onder do bomen langs de waterkant lie pen enkele voorbijgangers en voor de hoge stoep van no. 352 stond weer de prachtige His- pano Suiza, waarin de chauf feur In livrei rustig zijn cou rantje zat te lezen. (Wordt vervolgd). vr(je slag: Cathr. Wisse (Sou burg) 1 m. 44.3 sec.; Dina Koets (Souburg) 1 m. 45 sec. Jongens 1415 jaar 100 M. vtye slag: R. Gilde (Souburg) 1 m. 33.2 sec.; J. Passenier (Souburg) 1 m. 39.4 sec. Na deze wedstrijden werd er onder leiding van de heer Bode door een 9-tal meisjes-leden van de Souburgse Zwemver. een nummer figuurzwemmen uitgevoerd, dat door de zeer vele belangstellenden met een applaus werd beloond. De heer M. A. v. d. Putte reikte ten slotte na een woord van dank aan allen die mede gewerkt hadden tot het welsla gen van deze dag, de prijzen uit. DUIVENSPORT WEDVLUCHT. De vereniging van postdui- venhouders „De Zeeuw" te Goes hield Zondag een wed vlucht met jonge duiven van uit Quivrain. De uitslag luidt: J. J. Kuypers 1; M. J. van Li ere 2 en 9; J. Foudraine 3; N. Gelok 4; L. Baert 5; H. Maas 6; P. C. Kerkhove 7; J. Schrijver 8; P. C. Voois 10, Scheepvaartberlchten Aangekomen igustus: 1 12 Aug.: Capella van Zeeland van Ant- Amsterdamse beurs 11 Aug. 12 Aug. N.I.Hand.B. 103% 102% Nod.H.Mij. CV A 134% 134% A.K.U. 194% 180 Calvé cv A 177 177% Fokker VI. 212 212 Unilever cv A 296 294% Ned. Ford 400 390 Ned. Kabel 284% 284% Philips 370 "4 33814 Billiton 353% 350 Kon. Petr. 415 412% Arast. Rubb. 148 145% H.'A^Lljn 231% 228 Scheepv. U. 178% 177% H.V.A. 237 235 Dell B. Mij. 129 129 De effectenbeurs te Am sterdam had een kalm, onbe wogen en onbelangwekkend verloop. Er zat hoegenaamd geen tekening in de markt en de hoofdkoersen van de toon aangevende aandelen ver schilden weinig bij de vorige slotkoersen en daarbij was de ontwikkeling nog onregelma tig. Vanzelfsprekend ging de belangstelling in de eerste plaats uit naar Aku, waarvoor gisteren in verband met de regeling der Amerikaanse be langen van het Aku-concern, geen notering mocht worden gemaakt. Overeenkomstig de verwachtingen stelde de koers zich vandaag lager, bij een vorige slotprijs van 192% werd de hoofdkoers vastge steld op 180, zodat zich per saldo geen schokkend verschil openbaarde. te Vlissingen 11 Augustus: Necton van Fo- wey; 12 Lowestoft, werpen. Vlissingen vertrokken 11 Aug.: Zwaluw naar Londen; 12 Aug.: Den! naar Ipswich. Gepasseerd naar Antw. 11 Aug.: Marie van Par, Maas- kerk van Afrika, Dordrecht van Philadelphia, Borelli van Hull. Vecht van Vasa, Niger- stroom v. Dover, Beveland v. Londen, sleepboot Zwarte Zee met Koseiusko. Gepasseerd van Antwerpen 11 Aug.Maria naar zee, Frlco naar Ulster (Oost), Mr. Lint- horst-Homan naar Rotterdam, Rachus naar Rotterdam, Sam- bre naar Rotterdam, Amigo n. Aalborg, Romea n. Wisby. bey. Weerbericht HETZELFDE WEER. Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.I. te De van Dinsdagavond tot Woensdagavond. In de na-nacht plaatselijk vorming van nevel, mist of la ge wolkenbanken, die in de ochtend snol oplossen. Morgen overdag enkele overdrijvende wolkenvelden, doch over het algemeen zonnig en droog. Weinig verandering van tem poratuur. Zwakke, tydoiyk ma- tigè wind Oost. tussen Noord en ZON EN MAAN. Donderde? 14 Augustus 1947 Zon: op 5.20, onder 20.08. Maan: op 1.52, ondier 19.36. STAATSLOTERIJ. 1000.—: 5645, 14028, 16409. 21720. 400.—: 1303, 5618, 7897, 11364, 14739. 200.—: 2912, 10280. 16377, 100.8053, 8871, 19529, 20805, 20990. 14 Augustus Vlissingen 11.52 1.90 HOOG WATER U. If NAP u. -}-NAP laag water U. —NAP u. —NAP Terneuzen Hansweert Zlerlkzee 12.26 2.08 0.38 2.08 1.59 1.48 13.07 2.17 14.26 1.47 6.00 1.92 6.36 2.04 7.08 2.20 7.32 1.42 18.33 2.00 19.11 2.12 19.43 2.28 19.18 1.48 501ste STAATSLOTERIJ 5* K LA SSL - TltMtKINO - II AUat-ITI.-V WIJ Moft prtJifD 1000.— 8904 11S2S 19421 «00.— JOU 7378 <801 17(31 100— J708 «182 8878 t 100.— 1888 2785 4913 MUI V rrijMo v«b 18,- 1MS una 1218 1371 1412 M88 1822 1988 1884 IC9.T 21 It 3186 2132 7-138 2888 2741 2788 2810 Mil 3104 .1215 32ÜU 3:15» 3300 2428 1487 3408 3580 3727 3192 3B00 4524 4573 4574 4707 4838 4911 8008 8007 5100 5288 5377 5886 8140 0151 8308 0975 8800 8923 «074 7078 7124 7244 7300 7534 7852 8UII 8105 8180 822# 8422 U325 8573 8718 8882 8897 9000 9213 9228 D2«l 9390 9325 9885 9725 lUOCtf 10324 10521 1 1010 IIIOJ 1115» 1 1208 11274 1 1278 1 1344 1 181(1 11418 I202U 12750 13019 IJIOJ 11721 13118 13408 13402 11581 1200) 13020 13724 13907 14120 14241 14317 14732 14184 14922 14980 15010 15016 15182 15190 18)38 I8JV.1 18838 15562 15594 15009 19(10 19412 1901*9 15793 15895 11181 10213 10272 IU5II 11.026 ICM.8 10705 18744 17011 I7J97 1347» 17541 17093 17784 UoSO I409J 18200 18054 110*37 18702 18716 II0I4 19192 19274 19292 19252 I'JIUU 19497 19805 19958 20004 20214 20452 20841 10800 .'U484 79744 20936 21117 IIII? 2I2M 28272 2IIM 21»i 21124 21818 2K« 2I7M

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 7