Jamboree slecht georganiseerd Kappic en de geheimzinnige lading 5 maanden hoogspanning Nederlanders als Phl lippijnen toegejuicht! De stemming is best. (Van onze speciale verslaggever). MOISSON. Maandag Vandaag voel ik mij geroe pen hulde te brengen aan de cheftaines van Frankrijk. De ze meisjes, die wij welpenleid sters zouden noemen, zjjn overdag ten getale van onge veer 1000 op de Jam aanwezig om er allerlei diensten te ver richten. Zn dragen een blauw uniform, die aardig staat. Zg zijn vrolijk, opgeruimd, onver moeibaar en behulpzaam. „Ser vice" staat er op haar onder scheidingsteken en dienen doen zij allemaal, elke dag. Bij de openingsplechtigheid heb ben zij gezongen en dat klonk prachtig in die donkere nacht onder de strakke sterrenhemel op de heide van het Forest de Moisson, waar de Jam wordt gehouden. Nu zingt het koor nog élke avond in het circus, dat de jongens hebben ge bouwd. Als de Jam na afloop ge slaagd mag heten, dan ligt dat in de eerste plaats aan de cheftaines, eerder aan haar dan aan de organisatoren, die er wel eens met hun pet naar gooien. Want er klopt niets De Jam is nu twee dagen officieel geopend en de feesten znn in volle gang. Voortdurend zijn er muzikale rondgangen, marionettenopvoeringen, volks dansen, optochten, zwemwed strijden, rugbymatches en al lerhande demonstraties. Men kan slechts een deel bekijken. Vandaag geven de Nederland se jongens een opvoering in de grote arena, maar daarover wil ik morgén iets vertellen als ik haar gezien heb. Wel voel ik mij verplicht nog even iets te zeggen over de officiële openingsplechtig heid. Het was een mooie avond en er waren behalve de 40.000 deelnemers nog ettelijke dui zenden toeschouwers. Het spel begon anderhalf uur te laat en de bezoekers uit Parijs hebben er dan ook niet meer dan 10 mi nuten iets van gezien, nadat zij Eeruime tijd hadden gewacht. 'e reden was een mankement aan de omroep, een manke ment aan de verlichting, de late komst van minister Pierre Bourdan, kortom de Franse slag, het gebrek aan organi satiezin bij de Fransen, die goede ideeën hebben, maar niet van tevoren beseffen wat ervoor komt kyken om ze uit te voeren. NEDERLANDERS WAREN PHILIPPIJNEN Uit dezelfde oorzaak moet het feit verklaard worden, dat de eregasten de intocht der deelnemers, op zichzelf een in drukwekkende aanblik, op de rug te zien kregen. Men liet de jongens namelijk over de tri bune marcherenln plaats van ernaartoe. Aan de toelichting haperde alles. Onze jongens werden als Philippgnen aange kondigd en als zodanig toege juicht! De stem van Lord Ba den Powell,- stichter van de padvinderij, werd op een ge broken gramofoonplaat af gedraaid met alle gevolgen van dien. De Franse vertaling, die erop volgde, luidde heel an ders dan het Engelse origineel. De omroeper maakte zich aan een grofheid schuldig door bfó de Tsjechen te vertellen, dat zij marcheerden „comme les boches" (net als de mpffen). NEDERLANDERS MAKEN HET BEST! Generaal Lafond, de Franse hoofdverkênner, hield een toe spraakje en de minister opende de Jam omtrent het midder nachtelijk uur. Tussen de be drijven door had het koor van cheftaines allerliefst gezongen, maar daar de geluidsverster king niet klopte, hebben maar weinigen daarvan genoten. Van de ontsteking van het kampvuur door middel van de half verkoolde resten van het kampvur van Vogelenzang, 10 jaar geleden door een Ensche- dese padvinder voor dit doel zorgvuldig bewaard, is niets terecht gekomen. Men vond een paar fakkels toch gemak' keiijker. Er is één ongeluk gebéurd in de Jam. Een Engelse padvin der is bij het zwemmen in de Seine verdronken. Ook is er brand geweest in de bakkerij, maar die was spoedig bedwon gen. De Nederlandse jongens maken het allen uitstekend, en doen dapper mee aan de ruil handel in allerlei insignes! INDISCHE SPAARBANK BOEKJES. Toen de verbinding met In- dië moeilijk en de administratie van de Postspaarbank te Bata via nog niet hersteld was, heeft de Rijkspostspaarbank vele duizenden gerepatrieerde houders van Indische post- spaarboekjes geholpen, door deze boekjes te vervangen en daarop uit te betalen. Thans is de normale regeling van over dracht weer ingevoerd: de In dische boekjes worden door de directie te Batavia met vergun ning van het Ned. Ind. devie- zeninstituut afgesloten en de saldi overgemaakt aan de Rijkspostspaarbank. Voor hen, die zich in Indië gaan vestigen, is thans ook weer overdracht mogelijk van de Rgkspostspa bank op de Indische postspaar bank. De postkantoren ver strekken nadere inlichtingen. NIEUWE BONNEN. Geldig van 17 tot en met 30 Augustus. BONKAARTEN KA t/m KC 709. Brood: K 01 brood en K 06 re serve, 800 gram; K 02 brood, 400 gram; K 03 reserve, 1600 gram. Boter, enz.: K 01 boter, 125 gr. boter; K 02 boter, 125 gram margarine of 100 gram vet; K 03 boter, 250 gram marga rine of 200 gram vet. Melk: K 01 melk, 4 liter; K 03 melk en K 05 melk, 7 liter. Vlees: K 01 vlees, 100 gram; K 02 vlees, 200 gram. Kaas: K 01 diversen, 200 gram kaas of 250 gram korstloze Eieren: K 02 diversen, 1 ei. Suiker, enz.: K 03 diversen, 750 gram suiker, boterhamstrooi sel, enz. of 1500 gram jam, stroop, enz. of 750 gram cho colade of suikerwerk. Koffie: K 04 diversen, 125 gr. Thee: K 05 diversen, 50 gram. Bloem, enz.: K 06 diversen, 100 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel, niet uit rijst bereid. Zeep: K 07 diversen, 225 gram huishoudzeep of 180 gram toiletzeep; K 08 diversen, 250 gram zachte zeep. BONKAARTEN KA t/m KE 709. Spijsolie: K 01 algemeen, 120 gram. BONKAARTEN KD EN KE 709. Brood: K 11 brood en K 13 re serve, 800 gram. Boter, enz.: K 11 boter, 250 gr. boter; K 12 boter, 125 gram margarine óf 100 gram vet. Melk: K 13 melk en K 15 melk, 12 liter. Vlees: K 11 vlees en K12 vlees, 100 gram. Kaas: K 11 diversen, 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas. Eieren: K 12 diversen, 1 ei. Suiker, enz.: K 13 diversen en K 14 diversen, 250 gram sui ker, boterhamstrooisel, enz. 53. „Wel heb ik van myn leven", zei de Maat by zichzelf. „Maar dat is de Chi nees, die met mg op de Kraak de rivier opvoer., „We moeten wat doen!" vond Kappie. Straks zgn alle kisten van boord en wat gaan ze dan met de Kraak doen! We moeten maatregelen nemen, m'n Hoe is dat mogelgkdie langejong! Laten we het stadje maar eens ja hoor, dat is hemdie gekke Lei gaan bekijken. Misschien hebben ze Sie bracht hem meehier ook wel een politiebureau". Zo ge2egdzo gedaan. Ze liepen straat je in, straatje uit en zagen toon wer kelijk een gebouw waar „Politiebu reau" opstond. „Kom, mee jong, we moeten de commissaris te pakken alen te krijgen, en dan zullen we hem een bult vertellen!" Belgisch minister naar Nederland. Op 29 en 30 Augustus zal heer L. E. Troclet, Belgisch minister van arbeid en sociale voorzorg, zich naar Den Haag en Breda begeven, om er een wederzgds^accoord betreffende de sociale voorzorg te parafe ren. Coloradokeverbestrijding. De Plantenziektekundige verbouwers met klem op, dat Dienst wgst er de aardappel- de strijd tegen de coloradoke ver niet mag verslappen. Het is nu de tijd om de jonge ke vers, die straks gaan overwin teren, te verdelgen. Iedere ke ver, die thans vernietigd wordt, betekent het volgende jaar een haard minder. Men blijve dus waakzaam en controlere het gewas geregeld. Reuzel uit Amerika. Het Amerikaanse departe ment van Landbouw heeft een toewijzing van 18.700.000 lbs reuzel voor onmiddellijke ex port bekend gemaakt. Deze toewijzing is gegeven teneinde de dringende behoeften te be vredigen en zal in mindering worden gebracht van de toewij zing voor het vierde kwartaal. Aan Nederland werd een hoe veelheid van 2.200.000 lbs toe gewezen. Verhuizers van Joodse meubelen aangehouden. Op last van het Bijz. Ge rechtshof te Amsterdam heeft de P. R. A. te Alkmaar de Zaandammer J. Tavenier aan gehouden, nadat enige' dagen geleden de Amsterdammer G. Steenbeek in arrest was ge steld. Zij waren reap, firmant en gevolmachtigd procuratie houder van de bevrachtings onderneming Adeka, die tus sen Juli 1942 en September 1944 voor het beruchte Duit se kantoor Kühne ünd Nagel teAmsterdam Joodse meube- jlen naar Duitsland, België en Frankrijk getransporteerd. of 500 gram jam, stroop, enz. of 250 gram chocolade suikerwerk. Zeep: K 15 diversen, 450 gram huishoudzeep of 360 gram toiletzeep; K 16 diversen en K 17 reserve, 250 gram zach te zeep. Bananen: K 17 diversen, 500 gram (voor-inlevering). Bloem, enz.: K 14 reserve, 100 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel, niet uit rijst bereid; K 16 reserve, 600 gram bloem of zelfrij zend bakmeel of kindermeel, niet uit rijst bereid. BONKAARTEN MA t/m MG 709. Brood: K 21 brood, 800 gram. Boter, enz.: K 21 boter, 25Ó gr. boter; K 22 boter, 250 gram margarine of 200 gram vet. Melk: K 21 melk, 5 liter. Vlees: K 21 vlees, 300 gram; K 22 vlees, 10Ö gram. Kaas: K 21 kaas, 200 gram. Eieren: K 21 eieren, 5 eieren. Suiker, enz.: K 21 suiker, 250 gram suiker, boterhamstrooi sel, enz. of 500 gram jam, stroop, enz. of 250 gram cho colade of suikerwerk. VERSNAPERINGS- KAARTEN. K 33 versnaperingen: 200 gram chocolade of suikerwerk, of 200 gram suiker, boterham- strooisel, enz. of 400 gram jam, stroop, enz. K 36 versnaperingen: 100 gram chocolade of suikerwerk of 100 gram suiker, boterham- strooisel, enz. of 200 gram jam, stroop, enz. Aangezien na 30 Augustus weer elke week een bonnenlijst zal worden bekend gemaakt, zal de eerstvolgende suikerbon pas op 5 September worden aangewezen. In verband hier mede is thans voor personen van 5 jaar en ouder een bon van 750 gram aangewezen en voor personen beneden de 5 jaar een voor 500 gram; op 5 September worden voor deze groepen bonnen van 500 gram aangewezen. De bonnen voor spijsolie zijn tot en met -13 Septem- Als voor 100 jaar.... Honderd jaar geleden ver trokken een aantal Neder landse emigranten naar de nieuwe Wereld om te trachten daar een betere positiete ver werven. Zij vestigden zich in een kleine nederzeting, die naar het land van herkomst Holland werd gedoopt. Zij en hun afstemmelingen wisten 't stadje, dat zich uit de neder zetting ontwikkelde, de typi sche Ned. eigenschappen te doen behouden. Vandaar dat het eeuwfeest, dat thans in de staat Michi gan met grote luister wordt gevierd, ook in het moeder land met grote belangstelling wordt gevolgd. Honderd jaar later vertrok ken wederom een aantal Ne derlandse emigranten naar Amerika, nu echter niet per schip, maar met een speciaal voor dit doel gecharterde K. L. M.-machine, De Constella tion PH-T.E.O. Behalve de 28 landverhui zers, die zich definitief in de nieuwe wereld zullen vestigen, maken nog een aantal perso nen de reis mede, die Neder land bij de eeuwfeesten in Hol landMichigan zullen verte genwoordigen, o.w. mr. H. P. Linthorst Homan, Commissa ris van de Koningin in de Provincie Friesland, terwijl in New York zich nogmaals 9 personen aan boord zullen be geven onder wie mr. Van Kleffens. Góede rechercheur was „fout". De procureur-fiscaal van het bijz. Gerechtshof te Amster dam eiste Maandag een gevan genisstraf van 20 jaar tegen de 54-jarige ex-rechercheur van lolitie H. Blonk, die tgdens de •ezetting in 3 maanden tijds meer dan 1Ó0 Joden heeft ge arresteerd. Blonk was altijd een zeer actief rechercheur, die vele zaken tot klaarheid heeft gebracht, maar die weinig waardering ondervond en daar door in de N.S.B. terecht kwam. Hij is niet alleen tegen Joden, doch ook tegen land storm- en S.S.-mannen opge treden. De uitspraak is bepaald op 25 Augustus. Kalver-drieling geboren. Na de berichten over de melkgevende Zaanse bok en het wonderkalf te Zutphen, komt uit Nieuw Weerdinge in Drente de melding dat bij de landbouwer W. Brinks drie kalveren ter wereld zijn ge bracht door een koe, die reeds meermalen tweelingen had. Sport Zwemfeest te Souburg. Om ook aan hen, die hun va- cantie niet elders kunnen door brengen, enige ontspanning te geven had het Walcners Comi té „Vacantie 1947" plannen ge maakt om een zwemfeest te organiseren. Bg plannen maken is het niet alleen gebleven. Dank zij de medewerking van de Souburgse Zwemver. „Luc-, tor et Emergo" is het een ge slaagd zwemfeest geworden. De heer M. v. d. Putte sprak namens het Vacantie Comité een welkomstwoord. Zeemeeuw vloog vliegtuig binnen. De Britse piloot Ma- thieson, raakte in een moeilijke situatie toen een zeemeeuw door de voorruit van zijn Lancas ter-bommenwerper vloog en deze verbrijzelde. Het toestel bereidde zich juist op een landing voor; de tweede piloot nam de stuurinrichting over en kon de machine veilig aan de grond zetten. Het gelaat van piloot MathieSon was vrij ern stig gewóhd door glas scherven. Hij zal waar schijnlijk een oog moeten missen. fjEI IEERD ADEMA 108 HOOFDSTUK XX. Oom Leopold. Hans van Linschoten zat in de door mr. Van Deventer aan geroepen taxi als een man, die door het snelle verloop van al lerlei ingrypende gebeurtenis sen uit zijn evenwicht gerukt is. Door do beslommeringen der laatste dagen was het hem vol komen ontgaan, dat heden zijn proeftijd zou aflopen en op het moment, dat hij zich realiseer de, dat hij de heer Protsinger had neergeslagen, was hem het onzalige gevoel bekropen, dat hij zijn toekomst en die van zijn verloofde hopeloos verknoeid had. De woorden van mr. Van Deventer hadden hem als mu ziek in de oren geklonken. Het was hem of hg op de rand van een diepe afgrond was uitge gleden en op het laatste mo ment door een reddende hand was gegrepen. JHij keek eens naar het meis- o, dat volkomen versuft naast lem zat en bedacht dat voor haar dit alles nog veel myste rieuzer moest zijn en dat de emoties, welke zij het laatste uur had moeten doorstaan, vol doende waren om iedero vrouw de gedachte bij te brengen, dat de wereld eenvoudig op haar kop stond. „Irma", zei hy, haar hand grijpend. Zij gaf geen antwoord en hjj zag hoe zg met betraande ogen voof zich uitstaarde. Alles leek verloren. Met de slag waarmee hy de heer Prot singer in zijn fauteuil had doen zinken, had haar verloofde alle toekomstplannen de bodem in geslagen en toen... toen was daar plotseling die secretaris opgestaan en wat had die ge zegdwat betekende dit al les... waarom zaten zg nu hier in een taxi... waarom werd zij naar huis gebracht en waar mpest Hans dan heen? Wat zouden ze met hem doen? „Hans", zei ze, haar gezicht naar hem opheffend. „Wat... wat betekent dit alles?" Hg keek eens naar de secre taris, die naast de chauffeur had plaats genomen en druk met de man in gesprek was. „Irma", zei hy, terwyi hH zyn arm om haar heen legde en haar dicht tegen zich aandruk te. „ik kan... ik mag je nog niets vertellen, maar ik ben er van overtuigd... ik weet ze ker... dat alle zorgen voorby zijn. Heb nog enkele uurtjes geduld en geloof my, als ik je voorspel, dat wij vanavond het gelukkigste paar van Amster dam zullen zg'n, Ik kom naar je toe, zodra er... eh... enige formaliteiten vervuld zijn" De auto stopte aan de Ach- rgracht en Hans bracht zijn meisje naar haar moeder ale verschrikt kwam toelopen. „Hans", vroeg ze angstig, „is Irma ziek?" „Het is niets, mevrouw", zei Hans geruststellend. „Zy moet even tot zich zelf komen. Wan neer' u haar een uurtje uw goede zorgen wilt wijden, hoop ilc weer hier te zgn en ik zal dan u beiden waarschijnlijk verrassend en verblijdend nieuws kunnen mededelen". Hij geleidde zijn meisje naar een fauteuil, gaf haar een kus op het voorhoofd en liep vlug naar buiten, waar mr. Van De venter een plaats achter in de taxi had ingenomen. „Ik kan mij voorstellen, dat u een beetje uit uw evenwicht is", zei hij glimlachend. „Had u er zelf niet aan gedacht dat uw proeftgd heden zou aflopen?" „Het was my door m(jn druk ke werkzaamheden, totaal ont schoten", zei Hans. „Wat een geluk, dat ik die kerel, die... eh... meneer Protsinger, niet drie minuten eerder zijn portie heb gegeven. In dat geval was myn kans natuurlijk hopeloos verkeken geweest". „Ik vrees van wel", zei de heer Van Deventer, „hoewel uw oom uitdrukkelijk rekening wilde houden met de omstan digheden waaronder u en UW vrouwelijke partner de proef tijd doorstaan hebben". „Dat is waar ook", zei Hans belangstellend, „er is nog een vrouweiyke partner. Is zy... ik .bedoel,., heeft zij ook haar proeftijd beëindigd?" „Inderdaad", zei mr. Van De venter glimlachend. „Zij is, om het zo maar eens uit te druk ken, geslaagd, maar met cij fers, die heel wat minder mooi zyn dan de uwe. Het scheelde niet veel of het was onvoldoen de geweest". „Het doet mij toch genoe- ren", zei Hans, „dat wij beiden loor ons examen zijn gekomen. Ik ben zeer benieuwd kennis met haar te maken". Dat zal ongetwgfeld gebeu ren", zei de heer Van Deventer, „zy bevindt zich reeds enige tijd ten huize van uw oom, om dat haar proeftgd vroeger dan de uwe is begonnen". „Weet zy", vroeg Hans, „dat ik...?" „Zij weet", zei de heer Van Deventer,, „dat een jongeman in dezelfde omstandigheden verkeert, maar zij weet niet wie het is. Ik veronderstel, dat u haar vanavond zult ontmoe ten. Dan kunt u zich gezamen- ïyk over uw wederzijdse avon turen onderhouden. Het zal on getwijfeld een interessant ge sprek zijn". De chauffeur stopte op de Princessengracht en de heer Van Deventer stapte uit en opende hoffelyk het portier om Hans te laten uitstijgen. Het was ruim vijf maanden geleden, sinds Hans hier ge weest was en het leek of er niets was veranderd. De voor name herenhuizen stonden nog netjes in ry en gelid, onder de bomen langs de waterkant lie pen enkele voorbijgangers en voor de hoge stoep van no, 352 Stond weer de prachtige His- fiano Suiza, waarin de chatif- eür in livrei rustig zyn cou rantje zat te lezen. (Wordt vervolgd). De uitslagen van de wedstrg- den luidden: Dames 100 M. Schoolslag: W. Wagenaar (Vliss.) 1 m. 50.2 sec.; N. Passenier (Souburg) 1 m. 50.3 sec. Heren 100 M. Schoolslag: Johan Blommert (Souburg) 1 m. 49.4 sec.; Johan Dnont (Souburg) 1 m. 51 sec. Heren 100 M. vrye slag: C. Wagenaar (Vliss.) 1 m. 18.2 sec,; Jo Keulemans (Souburg) 1 m. 29 sec.; Johan Blommert (Souburg) 1 m. 39.2 sec Dames rugslag 100 M.: N. Pasenier (Souburg) 2 m. 6.1 sec<; M. Hartman (Souburg) 2 m. 24 sec. Heren 100 M. rugslag: Rinus Gilde (Souburg) 2 m. 6.4 sec.; Jo Keulemans (Souburg) 2 m. 13 sec. Dames 1000 M. vrye slag: W. Wagénaar (Vliss.) 22 ni. 28.5 sec.; N. Passenier (Sou burg) 23 m. 43 sec. Heren 1000 M. vrjje slag: C. A. Wagenaar (Vliss.) 16 m. 36.1 sec.; Jo Keulemans (Sou burg) 23 m. 26.3 sec. "eisjes 69 jaar 25 M. vrije slag: G. Haccau (Vliss,) 29.1 sec.; Elsje Jonk (Vliss.) 34 sec. Jongens 69 jaar 25 M. vrije slag: H. Schenkel (Vliss.) 35.2 sec.; Fr. Meyers (Vliss.) 36.2 sec. Meisjes 10—13 Jaar 50 M. Schoolslag: Rie Melle (Vliss.) 54.2 sec.; A. Wispelaere (Vlisö,) 55.1 sec, Jongens 1013 jaar 50 M. Schoolslag: K. Paauwe (Sou burg) 57.2 sec,; T. Izebout (Souburg) 62.4 sec. Meisjes 14—15 jaar 100 M. Schoolslag: Cathi'. Wisse (Sou burg) 1 m. 44 sec.; M. Joosse (Souburg) 1 m. 50.2 séc. Jongens 1415 jaar 100 M. Schoolslag: R. Sissingh (Vliss.) 1 m. 46 see.; J. v. d. Grijp (Souburg) 1 m. 56.3 sec. Meisjes 1013 jaar 50 M, vrye slag: L. Bezuyen (Sou burg) 57 sec.; S. v. d. Woes- teiine (Souburg) 58 sec, Jongens 10—13 Jaar 50 M. vrije slag: Chr. Verbeek (Vliss.) 40.3 sec.; J. Oranj< (Souburg) 52.5 soc. Meisjes 1415 jaar 100 M. vrije slag: Cathr. Wisse (Sou burg) 1 m. 44.3 sec.; Dina Koets (Souburg) 1 m. 45 sec. Officieele Publicaties. AANVRAAG TRANSPORT BANDEN EN BANDEN VOOR INVALIDENWAGENS De Distributiedienst Kring Vlissingen maakt bekend, dat van 14 t.m. 23 Aug. de gele genheid bestaat tot het aan vragen van transportbanden. Hierbg mogen thans eveneens aanvragen worden ingediend voor carriers, welke thans nog zijn voorzien van houten zgwie- len. Wanneer de aanvraag hier op betrekking heeft, dient zulks op het aanvraagformu lier uitdrukkelgk te worden vermeld. Aanvraag banden voor inva- lidenwagens. Personen en in stellingen, die tot dusverre nog feen bonnen voor banden foutbanden niet medegere- kend) voor hun invaliden wa gens hebben ontvangen, kun nen, ongeacht of de eigenaars hiervan in het arbeidsproces zijn opgenomen, eveneens in bovengenoemd tijdvak aanvra gen indienen voor toerbinnen- en buitenbanden. Aanvraagformulieren MD 333—07 zgn verkrijgbaar ten kantore BroüWenaarstraat 4, Vlissingen, loket 5 en bij de agentschappen ter plaatse. Radioprogramma's DONDERDAG, Hilversum I: 7 en 8 Berichten; 9 Klassiek morgenconcert; 10.45 Orgel spel In de Sint Jorlskerk te Amersfoort; 11 De Zonne bloem; 12.03 Liederen van Hugo Wolf; 12.33 Lunch concert; 13 Ber.; 13.25 Ver volg lunchconcert; 14.40 Cau serie voor de vrouw; 15 Het Kamerorkest; 16.45 Flultrecl*» tal; 17.30 Het Amusementsor kest; 18.30 Ned. Strydkr.: 19.15 Hoe staat het in Indië; 20 Ber.; 21 Een van oude Ber. Hilversum II: 7 en 8 Ber.; 35 Arbeidsvitaminen; 11 Operafragmenten van Richard Wagner; 12 Zeno Marcella; 13 Ber.; 13.15 Salon-orkest; 14 Gramofoonplaten; 15 Voor zieken en gezonden; 17 Kalel- doscoop; 17.30 Londens Philh. ork.; 18 Ber.; 18.30 The Sky- masters; 19.10 Bont program ma; 20 Ber.; 20.15 Concert iti de gemeentelijke Concertzaal te Haarlem; 20.55 „De duivel in de fles", hoorspel; 22.30 Negro-SpiritUals; 23 Ber. SPREEKUUR DIRECTEUR. De Directeur van -de Distri butiekring Middelburg maakt bekend, dat op 14 en 21 Au gustus a.s. door hem geen spreekuur zal worden gehou den. AANVRAAG BANDEN VOOR INVALIDENWAGENS. De Directeur van de Distri butiekring Middelburg maakt bekend, dat van 14 t.m. 21 Augustus personen óf instellin gen, welke over een invaliden- wagen beschikken en tot dus verre nog geen bonnen voor banden hiervoor hébben ont vangen (foutbandén niet mede gerekend), een aanvraagformu- ,ier MD 333-07 hiervoor kun nen afhalen en indienen zaal 2, loket 3 en by de Agentschap pen. AANVRAAG TRANSPORT BANDEN. De Directeur van de Distri butiekring Middelburg maakt bekend, dat van 14 t.m. 21 Aug. a.s. voor hen, die in het bezit zijn van transportrijwie len, carriers enz. en hiervoor transportbanden nodig hebben, gelegenheid bestaat een aan vraagformulier MD 33315 af te halen en in te dienen. Formulieren kunnen worden afgehaald zaal 2, loket 3 'C< Jongens 1415 jaar 100 M. rjje slag: R. Gilde (Souburg- m. 33.2 sec.; J. Passenie 21 Een programma huismuziek; 22.30 Amsterdamse beurs 11 Aug. 12 Aug. N.I.Hand.B. Ned.H.Mij. cv A 134 A.K.U. Calvé Fokker VI. Unifever Ned. Ford Ned. Kabel cv A Bilfltbn Kon. P%tr, Amst. ÈUbb. H.A.Lyn Scheepv. U. H.V.A. Deli B. My. 103% 102% P iff8 CV A 377 177% 212 212 294% 400 390 284% 284% 370% 366% 353% 350 415 412% 148 145:% 231% 2f28 178% 177% 237 235 129 129 by de Agentschappen. Zy, dié nog een aanvraag lo pende hebben, mogen niet aan vragen, tenzij zij inmiddels aanvulling nodig hebben. pao—wpia—Bief i (Souburg) 1 m. 39,4 sec. Na deze wedstrijden werd er onder leiding van de heer Bode door een 9-tal meisjes-leden van de Souburgse Zwemver. een nummer figuurzwemnien uitgevoerd, dat door de zeer vele belangstellenden met een applaus werd beloond. De heer M. A. v. d, Putte reikte ten slotte na een woord van dank aan allen die mede gewerkt hadden tot het welsla gen van deze dag, de prijzen Uit. DUIVENSPORT WEDVLUCHT. De vereniging van postdlii- venhouders „De Zeeuw" te Goes Hield Zondag een wed vlucht met jonge duiven van uit Quivrain, De uitslag luidt: J. J. Kuypers 1; M. J. van Liere 2 en 9; J. Foudrainé 3; N. Gelok 4; L. Baert 5; H. Maas 6; P. C. Kerkhove 7; J. Schryver 8; P. C. Voois 10. Scheepvaartberlchten Aangekomen te Vlissingen 11 Augustus: Necton van Fo- wey; 12 Aug.: Capella van Lowestoft, Zeeland Van Ant werpen. Vlissingen vertrokken 11 Aug.: Zwaluw naar Londen; 12 Aug.: Deni naar Ipswich. Gepasseerd naar Antw. 11 Aug.: Marie van Par, Maas- kerk van Afrika, Dordrecht van Philadelphia, Borelli van Hull, Vecht van Vasa, Niger- stroom v. Dover, Beveland Londen, sleepboot Zwarte Zee met Koseiusko. Gepasseerd van Antwerpen 11 Aug.: Maria naar zee, Frico naar Ulster (Oost), Mr. Lint- horst-Homan naar Rotterdam, Rachus naar Rotterdam, Sam- bre naar Rotterdam, Amigo n. Aalborg, Romea n. Wisby. bey. De effectenbeurs te Am sterdam had een kalm, onbe wogen en onbelangwekkend verloop. Er zat hoegenaamd geen tekening in de markt en de hoofdkoersen van de toon aangevende aandelen ver schilden weinig bij de vorige slotkoersen en daarbij was de ontwikkeling nog onregelma tig. Vanzelfsprekend ging de belangstelling in de eerste plaats uit naar Aku, waarvoor gisteren in verband met de regeling der Amerikaanse be langen van het Aku-concerri, geen notering mocht worden gemaakt. Overeenkomstig de verwachtingen stelde de koers zich vandaag lager, bg een vorige slotprijs van 192%' werd ^de hoofdkoers vastge steld op 180, zodat zich per saldo geen schokkend verschil openbaarde. Weerbericht HETZELFDE WEER. Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.I. te De P1it,T,Felcli£ van Dinsdagavond tot Woensdagavond. In de na-nacht plaatseiyk vorming van nevel, mist of la ge wolkenbanken, die in de ochtend snel Oplossen. Morgen overdag enkele overdrijvende wolkenvelden, doch over het algemeen zonnig en droog. Weinig verandering van tem peratuur. Zwakke, tfideiyk ma tige wind tussen Noord en Oost. ZON EN MAAN. Donderdag 14 Augustus 1947 Zon; op 6,20, onder 20.08. Maan: op 1.52, ondier 19.86. STAATSLOTERIJ, 1000.—: 5645, 14028, 16409, 21720. 400.—: i303. 6618, 7897, 11364, 14789, 200.—: 2912, 10280, 16377, 100.- 173«fo. -: 8053. 8871, 19529, 20805. 20990. 14 Augustus Vlissingen 11.52 1.90 HOOG WATER U. -f NAP u. -f-NAP LAAG WATER U. —NAP u. —NAP Terneuzen Manswcert Zierikzee 12.26 2.08 0.38 2.08 1.59 1.48 13.07 2.17 14.26 1.47 0.00 1.92 6.36 2.04 7.08 2.20 7.32 1.42 18.38 2.00 19.11 2.12 19.48 2.28 19.18 1.48 501ste STAATSLOTERIJ S* KLA83K - 1« TltKKKINU - II AUUU»ti;.H 1917 Hot* prlixn 100»,- «901 II8H 19*21 400.— SOM 137» 889.1 19833 200.— 57113 8182 8810 v 100,- 1855 278» 4912 5812 frljlf b »*n 8»,- M40 1198 1228 1372 1412 1488 1572 1595 1084 1093 2118 Si«« 2232 2428 2088 2741 2188 '2810 3043 210» 3215 3300 3358 336U 3428 2487 3188 3580 3721 3?92 JBUO 4524 4573 4574 47U7 4828 49II 5iig« JOT7 5188 5280 .5377 5858 0140 «151 0'J98 0375 08(19 0923 0974 7078 1124 7244 7300 7538 1852 «911 8105 8180 82.'» 0472 8325 (571 8748 *882 8897 9098 9213 #128 9188 910U 9325 9585 9725 101/0(1 19124 19528 11010 1)103 1 1 159 1 1298 1 1274 1 1275 1 1344 1 181(1 1 1818 1292(1 11359 1391(1 IJIU3 11221 13338 13490 13402 13581 13093 13(120 11734 I.I9U7 14120 14241 14317 14732 14754 14922 14980 15010 15918 15192 15190 15338 15.19.1 15538 15582 15594 I59V9 18810 15012 15699 15701 15895 19)81 19213 19222 19518 19928 19098 UI105 18744 11081 17391 17119 17541 17993 11781 18985 19893 IBJOU 18950 18997 18703 18788 19014 19192 192)4 19292 1935" - '.'119(4 29144 29920 211

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 3