Republiek liet 14°|0 der Madoerezen sterven Zeeuws-Vlaams auteur voor tribunaal UIT DE PROVINCIE LAATSTE NIEUWS WALCHEREN nippers Mr. van Kleffens sprak in de Veiligheidsraad. De PhillpptJnen hebben offi cieel verzocht de bespreking van de Indonesische kwestie in de Veiligheidsraad te mogen bewonen. en Hiertegen hebben België Groot-Brlttannlë zich verzet maar de Australische afge vaardigde, William Hodgson, vaardigdo, William Hodgson, bepleitte krachtig, dat de Phi- lippijnen een vitaal belang had den bij het Indonesisch ge schil. Het PhllipplJnse verzoek werd met zes stemmen vdór verwon>en. De Voor-Indische gedelegeer de B. R. Sen, deed een beroep op de Veiligheidsraad om een bevel uit te vaardigen, dat zo wel de Indonesische als de Ne derlandse strijdkrachten zich zouden terugtrekken op de stellingen welke zij voor het uitbreken der vijandelijkheden innamen. De heer Sen beschul digde de Nederlandse regering ervan hot accoord van Llng- gadjati op eigen wijze te inter preteren. De Indonesiërs waren bereid met de Nederlanders op allepuntcn accoord te gaan, behalve op dat betreffende het handhaven van de orde door een gemeenschappelijke Neder lands-Indonesische politie macht, zo zeide hij. De Voor-Indische gedelc- eerde verklaarde voorts, dat ndla de voorkeur zou geven aan internationale arbitrage. nederland antwoordt. Mr. van Kleffens ontkende ten sterkste, dat de kwestie van de gemeenschappelijke po litiemacht het struikelblok was geweest. HIJ herhaalde, dat de rede nen voor de Nederlandse mili taire actie waren: het vasthou den van gijzelaars; het staken van de lcvensmiddelentoevocr, waardoor hongersnood ont stond; meer dan duizend be standsschendingen; de on macht van de Indonesische re gering om ongeregelde elemen ten in bedwang te houden. Van Kleffens verklaarde vervol- {;ens, dat als gevolg van de ndoncsische blokkade 13 der inwoners van Madocra van honger was omgekomen dat 27 van honger onge neeslijk ziek was: „WIJ konden dat niet langer tolereren". Do zitting van de Veilig heidsraad werd tot Maandag verdaagd. oost-ïndonesïe. Van Kleffens heeft de Vei ligheidsraad een dringende boodschap van Nadjamoeddin doorgegeven, waarin deze ver- Waart, dat Oost-Indoneslë ver baasd is over het verzoek van Australië en India aan de Vei ligheidsraad om te interve niëren in de Indonesische kwestie. Oost-Indlë. aldus de boodschap, beschouwt deze stappen als een miskenning van het essentiële karakter van het conflict en tevens als een zich mengen in de interne zaken van Indonesië, waardoor de wereldvrede zou kunnen worden bedreigd. republikeins antwoord. Naar het Franse persbureau A.F.P. bericht heeft mr. Tam- zil het antwoord van de Repu blikeinse regering op het Ame rikaanse aanbod van goede diensten aan Walter Foote te Batavia overhandigd. Afschrif ten van het antwoord werden aan de consuls van Engeland, Australië, Frankrijk en China ter hand gesteld. sjahrir. Sjahrir ig Donderdagmiddag om 13.30 uur (Nederianbse tijd) in gezelschap van Hadlj Agoes Sal lm, de Republikeinse mi nister van buitenlandse zaken, naar Amerika vertrokken. Tij dens het oponthoud! te Cairo heeft Sjahrir een officieel be zoek gebracht aan Egyptische regeringspersonen om hun dank te betuigen voor him steun aan de Republikeinse zaak. (Ingezonden mededeling) SCHEERMESJES. Er zyn al tientallen merken, maar wat wij U nu kunnen brengen is werkelijk iets aparts. Het is ons gelukt om het wereldberoemde Zweedse mesje B A R B E T T een zuiver import artikel te kunnen verkopen. Dit kwali teitsmesje, welke in 2 soorten in de handel gebracht wordt, n.L voor harde baard en voor gevoelige huis, kost per pakje van 5 stuks 75 cent. Vanzelf koopt U het by JO FIBBE, de zaak, die steeds het beste van het beste ver koopt. Bovendien hebben wij steeds: Nationaal mesjes 10 st 50 ct Indiana mesjes 10 st. 50 ct Gladweg mesjes lOstOOct Olanda mesjes 10st50ct Excentriek mesjes 10 st 50 ct Record Guld mesjes 10 st 75 ct Tevens brengen wij prima metalen SCHEERAPPARATEN passend voor alle soorten mes jes, prijs 140 cent. JO FIBBE, Vlissingen Middelburg. javaanse benden. Maandag is de Loerah (dorpshoofd) van TJiandjoer (by Bandoeng) door nog niet opgeruimde oenden vermoord, terwijl twee dessahoofden zyn ontvoerd. troepensituatie. Radio Djokja meldt, dat de Nederlandse troepen by Gom- bong steeds opmarcheren in Oostciyke richting. Een ander bericht meldt, dat do Republikeinse chef van de staf een onderzoek gelaat heeft naar de situatie, waarin de beide legers zich bevonden, op het moment dat de order „staakt het vuren" werd ge geven. nieuwe klachten. Volgens een officieel Repu blikeins communiqué hebben de Nederlanders opnieuw het bestand geschonden, toen Ne derlandse vliegtuigen op ver schillende punten over Repu- bikeins gebied vlogen, met name boven het vliegveld van Soerakarta. Deze verkennings vluchten hadden volgens dit communiqué eveneens plaats boven het gebied van Malang en verschillende andere streken van Midden-Java. rode kruis. In een radio boodschap aan de vertegenwoordiger van het Internationale Rode Kruis te Singapore heeft de vice presi dent van het Indonesische Ro de Kruis, de heer Mar am La, Donderdagavond aangekondigd dat -voor Rode Kruis vliegtui gen ten alle tijde veiligheid zal gewaarborgd zyn. wanneer deze over Republikeins gebied vliegen, mitg zfj geen vijande lijke acties uitvoeren. Neder landse vliegtuigen mogen on der geen beding over Rej keins gebied vliegen. .epubli- .Snoetje" naar Artis. In alle vroegte is he denochtend „Snoetje", de Vllssingse zeehonden baby, uit de Scheldestad vertrokken en per auto naar Artis in Amster dam vervoerd. De jonge zeehond is nu naar schatting zes weken oud en verslond de laatste dagen dusda nige hoeveelheden vis, dat het nauwelijks mo gelijk was steeds voor voldoende voedsel te zor gen. „Snoetje" verkeert overigens ln blakende welstand en de poging om het dier, dat nauwe lijks een week oud was, toen het gevonden werd, in leven te houden, mag dus volledig geslaagd heten. Vlissingen is hiermede een attractie armer Artis er een ryker ge worden! Calvinistische wijsbegeerte, Naar wy vernemen is de stichting tot oprichting en in standhouding van bijzondere leerstoelen voor Calvinistische wijsbegeerte aan openbare uni versiteiten en hogescholen, ge vestigd te Amsterdam, voorne mens, behoudens koninklijke machtiging, aan de ryksuniver- sitelt te Utrecht (faculteit let teren en wijsbegeerte) een by- zondere leerstoel te vestigen hi de Calvinistische wijsbegeer- Boeren naar Canada. Het m.s. „Tablnta" van de Stoomvaart Mij Nederland zal 5 September van Rotterdam naar Montreal vertrekken met Nederlandse emigranten voor Canada aan boord. Het be treft hier Nederlandse boeren die in Canada een nieuw be staan hopen te vinden. „Ik leefde in een droom' Voor de voorzitter van het Leeuwarder Tribunaal zit een lijkbleke man, die in de twee jaar internering, die hij ach ter de rug heeft, zo verzwakt is, dat hij zich ternauwernood op zijn stoel in evenwicht kan houden. Nauwelijks verstaan baar stamelt hij zijn verweer op de tegen hem aangevoerde beschuldigingen: „Ik leefde in een droom en hoopte op een betere wereld". Deze bleke man is Jan H. Eekhout, schijver uit Sluis, die verschillende Zeeuwsch- Vlaamse streekromans heeft geschreven, w.o. „Pastoor Ponke" en „De boer zonder God", benevens een vertaling van het Gilgamesj-epos. Hy staat terecht wegens zijn na- tionaal-socialistische publica ties in het Nationaal Dagblad, „Storm", „De Schouw" en an dere bladen. Gedurende de zitting poogt Eekhout zyn daden te recht vaardigen, door zijn artikelen als zuiver litterair te bestem pelen en door het voor te laten komen als zou hy zijn misstappen niet desbewust ge daan te hebben. Op een 'vraag van president mr. Bijlsma, waarom hy N.S.B.-er was geworden, zei hy, dat hij bij de aanval van de Russen op Finland zyn hoofd verloren was en sedert die tyd steeds meer in de war was geraakt. Er worden fragmenten uit enkele door Eekhout geschre ven artikelen en brieven voorgelezen, waaruit nog eens overtuigend bewezen wordt, dat hij zyn werk doelbewust in dienst stelde van de vijand. Ondermeer gaf hij zich veel moeite voor de oprichting van een schrijversgilde. In een schrijven aan een „ka- meraadske" vroeg hij dispen satie voor tewerkstelling op een vliegveld op grond van zyn voorlichtende taak. Zijn eigen vrienden en broeders in Apollo bracht hij in gevaar: over Sjoerd Leiker schreef hij: „Men zou hem eens een maand in een concentratie kamp moeten opsluiten" en over Hendrik de Vries: „Ik ken geen feller vyand van Duitsland en het nationaal- socialisme". De verdediger, mr. van Raaij, meent, dat speciaal ge let moet worden op de bijzon dere eigenschappen van de dichter by de behandeling van deze zaak. Eekhout stond buiten het werkelijke leven. Thans is hy geestelijk en li chamelijk gebroken; de Zui veringsraad heeft hem voor tien jaar uitgesloten. Pleiter vraagt een zo licht mogelijke straf. Hoeveel radio-luisteraars? Het aantal aangegeven ra dio-toestellen in Nederland be droeg op 1 Aug. j.l. 858.907 te gen 835,545 op 1 Juli. Het aan. tal aansluitingen op het rijka- radio-distributienet bedroeg l Juli 1.1 481.854 tegen 1.842 op 1 Juni Als het pleidooi beëindigd is, barst Eekhout in snikken uit. Ondersteund door twee bewakers wordt hij de recht zaal uitgeleid. De uitspraak luidt: beëindi ging van de internering op 1 October van dit jaar in ver band met de lichamelijke ge steldheid van beschuldigde. NEDERLAND LEENT DOLLARS. Donderdagavond om 8 uur Ned. tyd ls een overeenkomst fetekend, waarbn de wereld ank aan Nederland een cre- diet verleent ten bedrage van 195.000.000 dollar. Nader vernemen wy nog, dat de lening van de wereldbank aan Nederland een looptijd heeft van 25 jaar, terwyl de rentevoet 3% bedraagt In overeenstemming met de voor waarden van de overeenkomst wordt echter op het uitstaande gedeelte van de lening nog een commissie berekend van 1 's jaars, voor het vormen van een speciale reserve. In beginsel zullen de eerste 5 jaren geen terugbetalingen plaats vinden. De wereldbank heeft het doel van de lening als volgt omschreven: „Zy mag uitslui tend worden gebruikt voor het herstel van de Nederlandse productiemiddelen, daar het herstel hiervan aanzienlijk zal bydragen tot het herstel van Europa als geheel." Land- en tuinbouw tentoonstelling afgelast Maandagavond werd in de vergadering van de Commissie voor de te honden Land- en Tuinbouwtentoonstelling te Haamstede besloten deze ten toonstelling niet te houden. De medewerking is helaas onvoldoende. Dit is een gevolg van het weer omdat door de grote hitte verschillende fruit- soorten niet meer geëxposeerd kunnen worden, terwtjl de af deling groenten ook met een dermate te kort aan producten zit, dat geen behoorlijke stand kan worden opgebouwd. Besloten werd het volgend jaar ter gelegenheid van het 50-jarig regeringsjubileum van de Koningin een tentoonstel ling te houden, zy het op be scheidener schaal te organise ren. AMERIKAANSE HOOGLERAREN VAN NEDERLANDSE AFKOMST ONDERSCHEIDEN. Twee Amerikaanse hoogle raren van Nederlandse af komst, prof. J. Anton de Haas en prof. J. A. C. Fagginger Auer, beide van de Harvard University, zyn door de Neder landse regering onderscheiden voor het feit, dat zy reeds ge durende de oorlog voorberei dingen getroffen hadden om de Nederlandse universiteiten en hogescholen bij de wederop bouw van hun uitrusting by te staan. Zowel uit ruime ge schenken van uitgevers, als uit bijeengebrachte gelden, hebben zy omvangrijke boekenzendin- gen samengesteld, die door be middeling van het Nederlands Economisch Instituut te Rot terdam over de verschillende bibliotheken, laboratoria en andere daarvoor in aanmer king komende instellingen zyn verdeeld. Tot dusverre zijn 7000 exemplaren ontvangen. De doorzending zal dadelyk na de vacantie worden hervat. Uit Amerika worden daarna nog nieuwe zendingen ver wacht. Prof. Fagginger Auer, Mid delburger van geboorte, ver toeft, zoals bekend, in ons land om verdere contacten tussen de Amerikaanse en Nederland se instellingen van hoger on derwijs tot stand te brengen, onder andere door het instel len van „ruil-professoraten". De grote betekenis van dit werk heeft de regering er kend door prof. de Haas te bevorderen tot Commandeur in de Orde van Oranje Nas sau en prof. Fagginger Auer te benoemen tot ridder in de Nederlandse Leeuw. Voorwaardelijk buiten vervolging gesteld. De offlcler-flscaal by het Byz. Gerechtshof voor Zeeland te Goes heeft weder 12 perso nen voorwaardelyk buiten ver- 'ging gesteld, van wie drie resp. f 250, f 100 en f 50 moe ten betalen. Onvoonvaardelijk werden 17 personen buiten ver volging gesteld. De officier-fiscaal voor de jeugdzaken stelde een persoon voorwaardelijk buiten vervol ging. BENOEMINGEN DOOR GED. STATEN. Ged. Staten van Zeeland hebben met ingang van 1 Mei 1947 benoemd tot opzichters by de Provinciale Waterstaat de heren I. C. Wieland te Ter- neuzen, J. H. H. Wiertsema te Goes, M. Passenier te Dom burg, J. A. de Nooyer te Vlis singen, C. J. de Regt te Hulst en J. Marinissen te Vlissingen en met ingang van 1 Septem ber 1947 tot technisch ambte naar de heer J. A. Salomé te Biervliet. Wordt doodslok over W.F.A. geluld? De Nederlandse oprichter van de World Friendship Ass. en thans directeur-generaal van de wereldfederatie van de W.F.A., de heer J. W. Nie mann, heeft verklaard, dat het Eersoneel van de W.F.A. te onden, bestaande uit 140 per sonen, met een week opzeg ging is ontslagen by wyze van bezuiniging. Het treedt Vry- dag reeds uit functie. De W. F.A. heeft nog een schuld van 15.000 pond sterling. Over haar toekomst zal worden beslist op de dezer dagen te beleggen bijeenkomst van het interna tionale comité. Als de Britse organisatie zal verdwynen, zal het waarschyniyk met de ge hele wereldorganisatie afgelo pen zyn. Het personeel heeft aangeboden, zolang de buiten landse bezoekers nog in Enge land vertoeven, zonder salaris te werken. Een kleine kern biyft in functie ter afdoening van de lopende zaken. Britse oppositie stemde tegen regering. By de beëindiging van het tweedaagse debat in het Britse Lagerhuis over de Britse eco nomische toestand heeft de op positie tegen de regering ge stemd om haar ongenoegen uit hetgeen vol gens haar de ontoereikendheid te drukken over van de Britse regeringsplannen moet heten. De oppositie werd met 318 tegen 170 stemmen verslagen, hetgeen een meer derheid van 148 stemmen voor de regering betekende. Indische producten Het m.s. ;,Tarakan", dat te Cheribon de eerste lading van 1100 ton Indische producten aan boord heeft genomen, zal op 3 September via Djeddah naar Amsterdam vertrekken. Het schip zal eerst in Birma pelgrims aan boord nemen en düe naar Djeddah vervoeren. Opstand In Paraguay. Van de Argentyns-Paraguese grens komen berichten, dat de opstandelingen Donderdag een ultimatum aan president Mo- rinigo gesteld hebben. Zy heb ben thans de hoofdstad Asun cion omsingeld. De regerings troepen bieden weerstand, doch naar verluidt, heeft men de in druk, dat Asuncion spoedig zal vallen. Protest van Tlto. De Joego-Slavische premier, maarschalk Tito, heeft te ken nen gegeven, dat de Verenigde Staten een soort economische blokkade tegen Joegoslavië ten uitvoer leggen. Joego-Slavië kon zelfs in de V.S. niet de ma chines kopen, die het nodig heeft voor de wederopbouw. In Slaats van zyn goud, dat zich 1 de V.S. bevindt, ontving het rekeningen voor wapenleveran ties, die volgens Tito zelfs niet hebben plaats gehad. Charles Livengood. Naar het A.N.P. verneemt, is de nieuwe consul-generaal der V.S. in Ned.-Indië, Charles Livengood, Donderdagochtend met een vrachtvliegtuig van de K.L.M. naar Batavia vertrok ken. Hoofdredacteur van Readers Digest bezocht Walcheren. De hoofdredacteur van het wereldberoemde Amerikaanse maandblad Readers Digest, de heer J. P. McEvoy, maakt mo menteel een rondreis door Eu ropa. Hy heeft enkele dagen in ons land vertoefd, waar hy de Wieringermeer en Walche ren in ogenschouw wilde ne men. Woensdag kwam mr. Mc Evoy naar Walcheren, waar hy werd rondgeleid door de heren ir. P. C. D. Toxopeus, inspec teur van de Ryksdienst voor Landbouwherstel, E, Smit, di recteur van de Prov. V.V.V. en J. G. N. Bakker, technisch ambtenaar van Rijkswater staat. Het oude Middelburg, met name de abdy, maakte veel in druk op de Amerikaanse be zoeker, die het plan koestert in het verslag, dat hy over zyn reis zal schryvein, speciale aandacht aan het oude bouw werk te besteden. Tevens bezocht de heer Mc Evoy Vlissingen, het Menno- nitecamp by St. Janskerke, Domburg, Veere en het stu dentenkamp te Westkapelle, terwyl hy zich tevens op de hoogte stelde van het werk, dat de studenten verrichten. Ook werd een kort bezoek ge bracht aan Goes. Na afloop van de tour vérklaarde hy bui tengewoon voldaan te zyn over het vele interessante, dat hij in korte tyd had aanschouwd. Hy zet thans zyn reis naar Parys voort. Readers Digest is een maan- delykse samenvatting van in teressante artikelen uit Ame rikaanse en andere bladen. Het wordt over de gehele wereld in de oorspronkelijk taal gelezen, terwijl bovendien in verschil lende landen vertaalde edities verschynen, o.a. Scandinavië, Frankrijk, Portugal en zelfs Japan. v Amerikaans schip ylot gekomen. Het Amerikaanse s.s. „Hen ry Bernard", dat ter hoogte van de Midóelbank by Schou wen strandde, is hedenmorgen met behulp van vyf sleepboten vlot gekomen. Het schip heeft zyn reig voortgezet. CHEQUE VOOR NIEUW WALCHEREN. De stichting Nieuw Walche ren ontving een cheque van 594.96 van de bevelhebber der zeestrijdkrachten, lt-adm. C. E. L. Helfrich, voor de aan plant van 237 bomen. In een begeleidend schrij ven deelde hij mede, dat hem door tussenkomst van het marinehoofdkwartier te Lon den een chèque had bereikt van 55.10 voor het „Wal- cheren-fonds" van de Britse marine, vermoedelijk nog een na storting van de reeds ge houden inzameling. eervol ontslag. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben op zyn verzoek met ingang van 1 September 1947 eervol ontslag verleend aan de heer A. P. de Groote, bureel-ambtenaar 2e klasse by de Provinciale Waterstaat. Middelburg BUITENGEWONE LEDENVERGADERING P. v. d. A. Maandag 11 Augustus des avonds 8 uur zal in zaal Den Boer te Middelburg een buiten gewone ledenvergadering van de plaatselyke afdeling van de Partij van de Arbeid plaats vinden, zulks in verband met het komende landelijke con gres over de ontwikkeling der situatie in Indië. PERFECTA WAS NIET PERFECT De commissaris van politie te Delft maakt bekend, dat zich op zyn bureau een hoe veelheid goed bevindt, afkom stig van het thans opgeheven hoofdfiliaal van de Chem. Wasery en Stoomververy Per fecta aldaar, waarvan de eige naren niet bekend zijn. Hy ver zoekt allen, die goed aan de fi lialen te Middelburg en Vlis singen hebben afgegeven en dit thans nog niet in hun bezit hebben, zich schriftelyk met hem in verbinding te stellen Gandhi in Pakistan. De 78-jarige Voor-Indische Hindoeleider Gandhi heeft ver klaard, dat hij de rest van zyn leven in „Pakistan" een der twee dominions van Voor- Indië, waarvan de bevolking overwegend Mohammedaans is zal doorbrengen. Gandhi legde deze verklaring af voor arbeiders van de Congres-par ty te Lahore. Roemeense grens gesloten. Een aantal reizigers, onder wie buitenlanders mocht Don derdag Roemenië niet veriaten, toen zij op het spoorwegstati on hun kaartjes reeds geno men hadden. De autoriteiten gaven niet officieel te kennen, dat de grens gesfloten was. K.L.M.-dienst Batavia. Een skymaster van de K.L.M. is, op weg naar Ned.-Indië, ge land op het vliegveld van Lyd- da in Palestina, daar Voor-In- dië geweigerd heeft het vlieg tuig te Bombay te laten lan den. De 36 passagiers over nachten te Lydda. Nieuws In een notedop Eva Peron, de vrouw van de Argentijnse president, zal uit Zwitserland rechtstreeks naar Argentinië terugkeren, zonder nog andere Europese landen te bezoeken. De gemeenteraad van Amsterdam heeft 6.700.000 uitgetrokken .voor verbetering van de Houthaven. Het werk zal anderhalf jaar duren. Het byzonder gerechtshof te Amsterdam eiste tegen de 70-jarige Ma. v. Geel en haar tweede echtgenoot, C. Pouw, wegens het overleveren van minstens 19 Joden aan de S. D., 20 jaar gevangenisstraf. Tussen Engeland en Ne derland is een regeling tot stand gekomen over de export van aardappelmeel en aardap- pelmeelproducten. Per 1 Sep tember ltan begonnen worden met de export van een hoeveel heid van 50.000 ton. De kapokmatrassen-fa briek van de Pol te Oostzaan is door brand verwoest. De in ventaris was niet, de fabriek wel tegen brandschade verze kerd. President Truman zal einde Augustus of begin vol gende maand een driedaags bezoek aan Brazilië brengen. Persberichten uit Janni- na maken melding van onge wone concentraties van Alba nese troepen aan de Grieks- Albanese grens. en op. te geven soort, signale ment, oorspronkelyke en event, nieuwe kleur van deze kleding stukken, aard van gevraagde behandeling en het nummer van het bewys van afgifte. Vlissingen huizenveiling. Door Notaris J. L. Vertragen werden op 6 Aug. 1947 in het openbaar verkocht de vol gende percelen, alle te Vlissin- gen: Koudekerkseweg 82, koper de heer A. du Burck voor 6500.—. St Jacobsstraat 26, koper de heer C. J. Mommaas voor 6742,gunning werd voor behouden; Hobelnstraat 85, koper de heer J. Gerritsen voor 4700; Van der Manderestraat 16, koper de heer J. Hekhuis voor f 4750.—; Palingstraat 13, koper Mevr. N. de VisserHollebrandse voor 960,gunning werd voorbehouden. PARTIJ VAN DE ARBEID VLISSINGEN. Nadat vorige week de af deling Vlissingen van de Par tij van de Arbeid in huishou delijke vergadering het beleid van de regering in het Indo- nesië-geval besprak, wordt nu a.s. Maandagavond in het Con certgebouw wederom een huis- houdelyke vergadering gehou den ter verkiezing van de af gevaardigden voor het buiten gewoon congres van de Party van de Arbeid, te Amsterdam, dat Vrijdag en Zaterdag a.s. wordt gehouden. Oostkapelle JEUGD RODE KRUIS. Men schrijft ons: Door de leden van de afd. Utrecht van het Jeugd Rode Kruis werd aan de patiëntjes van het Zeehospitium „Zon neveld" te Oostkapelle op Dinsdag 29 Juli een toneel- en muziekmiddag gebracht. Een vlot programma, geti teld „De Kaleidoscoop", be staande uit toneelschetsjes, muziek en zang, werd in de tuin van het Zeehospitium ten tonele gebracht. Het gebodene, alsmede de diverse tractaties, maakten deze middag voor de patiën tjes tot een onvergetelijke. Het doel van het Jeugd Ro de Kruis: „de gezonde kinde ren voor de zwakke kinderen", kwam hier wel zeer tot zijn recht, temeer toen aan het eind van het programma door de speelsters en spelers aan alle patiëntjes een pakketje werd uitgedeeld, allerlei aar dige kindergeschenken bevat tende, bijeengebracht door kinderen van het Amerikaanse Jeugd Rode Kruis. Koudekerke RINGRIJDERIJ In de duinen by de z.g. „Dis hoek" te Koudekerke werd Woensdag een ringrydertj ge houden. De uitslagen luiden: 1 J. Reynierse Pz.; 2 W. van Sluis; 3 Jac Vos; 4 D. v. d. Voorde; 5 A. Reynierse; 6 Joh. Stroo; 7 C. Kodde; 8 J. S. Reynierse; 9 D. Vos; 10 K. P. de Witte; 11 Jac. de Witte; 12 M. v. d. Driest; 13 P. Bos- schaart; 14 W. Koole; 15 A. Janse; 16 Ad. Wielemaker; 17 Chr. Jobse; 18 P. Brasser; 19 Jac. Cyvat; 20 Jac v. d. Heide; 21 P. Boone; 22 Joos Vos; 23 L. de Loof; 24 W. Kluyfhout; le extra prijs gewonnen door J. Reynierse Pz.; 2e extra prijs gewonnen door J. S. Reynierse Cz. Meeste volgringen J. Rey nierse Pz. Potlepel J. Reynier se Pz. H.M. de Koningin stelt medaille beschikbaar. Voor de ln September te Goes te houden grote bloemen tentoonstelling is door H.M. de Koningin een grote bronzen medaille geschonken. Marktberichten COOP. VEILINGSVER. „WALCHEREN" Groenten: Andyvie 1924, Stoksnybonen 1450, Dubbele bonen 2650. Stamsnybonen 1629, Pronkbonen 2732, Rode kool 2228, Savoije kool 1620, Postelein 222, Uien 16—22, alles per kg. Bospeen 621, Boskroot 39, beiden per bos. Sla I 9 14, idem II 18, Bloemkool I 2858, idem n 37, idem Hl 410, alles per stuk. Fruit: Kasperzik 9—45, Kas- Eruimen 24, beiden per stuk, 'ruiven: Frankenthaler 2.52 2.65, Tomaten natuur 1620, beiden per kg. Peren: Clapps Favorite IA 4546, A 29—30, Kreekpeer A 1519, idem B 7, Précose IA 2635, idem A 26, idem B 13 19, Bruine Herenpeer 1820, alles per kg. Appels: Keswich A 1214, idem B 10—12, Perzikappels IA 49—52, idem A 40, Made- lein A 42—45, idem B 32—33, Zigeunerin IA 5260, idem A 35—52, idem B 19—35, Earley Vict. A 1416, idem B 913, alles per kg. Meloenen: Net 6577, Sui ker 33106, Annanas 81121, alles per stuk. Pruimen: Washington 37 61, Ontario 2561, Burbant 46, Czaar 3450, alles per kg. Nieuwe aardappelen: Bintjes 7.50—810, Grote 790—950, Drieling 550—760, Bonken 920, alles per 100 kg. Tribunaal Goes. uitspraken. Het tribunaal te Goes deed Donderdag uitspraak ln de volgende zaken: R. Pol, 49 jaar, slager te Vlissingen, vernietiging van de uitspraak van de Derde Ka mer en beschuldiging verval* len verklaard. J. P. Walrave, 46 jaar, typograaf te Goes en destyds wethouder van Vlissingen en burgemeester van Harmeien, 2 jaar voorwaardelyke interne ring met proeftijd van 3 jaar, onder toezichtstelling van de S.T.P.D. en ontzetting van rechten, o.a. het bekleden van een functie in het vervoersbe* dry'f. Zeeuwse' 1 Per l September is be noemd tot adjunct-lnternaats- hoofd en leraar Engels aan het Nederlands Opleldings-Instl- tuut voor het buitenland (N.O. I.B.), gevestigd op het kasteel Nyenrodie te Breukelen, de heer Dirk L. Broeder, vroeger te Veere. De heer Broeder is geruime tyd als correspondent aan ons blad verbonden ge- Te Breda slaagden voor costumière de dames L. Bo* ard, G. Hol, R. Corveleyn, V. Muller te Vlissingen en C. Kluyfhout, J. Witte te Kou dekerke. Zy ontvingen hun op leiding bij mevr. Hovens Meerkerk te Vlissingen. Nieuwsland's Reisvereni- g te Nieuw- en St. Joos* land maakte Dinsdag een va* cantietrip per autobus naar Rotterdam. Te Breda slaagden voor bet diploma costumière de da mes J. de Voogd te Middelburg en P. S. Meijers, N. Sinke, C. Maljaars te Serooskerke Burgerlijke stand vlissingen. Ondertrouwd: J. Scheffer, 54 j. en A. J. Mallie, 41 j.; A. Hoogesteger, 29 j. en J. Adrlaanse, 23 j.P. C. van der Schraaf, 25 j. en M. J. van Zweeden, 22 j.; W. de Keizer, 37 j. en L. H. C. Melse, 35 j. Getrouwd: G. Schunselaar, 50 j. en M. de Klerk, 49 j.; C. van der Gaast, 25 j. en M. Wiegman, 23 j.; J. Gillissen, 23 j. en C. Nieuwenhuyse, 24 j.; A. Hoogesteger, 33 j. en C. Meijers, 33 j. Bevallen: J. M. Sturm—Rys- dyk, d.; L. A. van Llere Kole, d.; A. J. Oosterhuisde Jong, d.; M. de KeyzerDu- vekort, d.; J. C. Loekemeyer Coppoolse, d.; J. de Gravede Nooyer, z.; J. J. Kortvan der Burgt, z.; C. M. Lindenberg de Nooyer, z. Overleden: S. Gil jam, 52 j., echtgen. van J. A. van der Walle; P. H. Tanner, 31 1.; R. W. Davey, 58 j.; P. A. de Roos, weduwn. van J.le Roy; A. Ale- wynse, 64 j., echtgen. van H. de Ruijter; W. Janisse, 82 j., wed. van P. Westerbeke. O.- en W.-Souburg OPENBARE VERKOPING Door notarissen Batten enHa- melynck werd te Souburg openbaar verkocht: 1. het kof fiehuis „Dorpszicht", koper de heer B. Verbeem, 6700. 2. Huis en erf, Braamstraat, koper P. J. Boone, 600. 3. Huis en erf, Braamstraat, J. Poelman, 665; 2 en 3 eerst afzonderlyk, daarna in massa. Koper J. Poelman, 1340. 4. Perceel grond, gelegen tussen Vryburgstraat en Nw. Vliss. weg. Koper P. J. Boone, 350. 5. Perceel tuingrond, gelegen tussen Vrijburgstraat en Nwe. Vliss. weg. Koper de heer Kerkhove, voor 310.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 2