Ontwikkeling op Java is verrassend snel zeeuwQnippers LAATSTE NIEUWS UIT DE PROVINCIE ZUID-BEVELAND De republiek heeft geen steun meer. Er kan niet te lang gewacht worden. De berichten van Java wQzen er op, dat de Interne verwarring in de republiek groot Is. Door de merkwaardige houding, welke do I)jocja- regering aanneemt tegen over d« Amerikaanse be middelingspogingen en door het snel groeien van nieuwe toestanden, is het niet on mogelijk, dat de Neder lands-Indische regering nieuwe beslissingen moet nemen. CHINESE PERS. Dc Chinese pers op Java wjjst er op, dat de republiek niet het fundament van een staat bezit, want zy is niet ih staat onderdanen van andero landen te respecteren en te be schermen. Het Chinese blad „Star Weekly" zegt, dat van een guerilla geen sprake is, want de bevolking wijst dc schuil- Slaatsen van de benden en van e sluipschutters aan de Neder landse troepen aan. De bevol king voelt zich niet solidair met de republikeinse troepen. INDONESISCHE OPINIE. Do heer Abdoel Kadir, die door de Ned. Indische rege ring aan het hoofd van net bestuur over West-Java werd geplaatst, heeft in tal van plaatsen de republi keinse archieven geïnspec teerd. Het bleek hem, dat het bestuur uiterst verward gevoerd werd. Behalve do diensthoofden, gaven ook de bende-hoofden en de arbei dersleiders bevelen. Dege nen, die de bevelen ontvin gen, namen du zaak niet ernstig op. Vaak werd een door de cen traio regering aangewezen au toriteit niet erkend. „Ik heb", verklaarde kolonel Abdoel Ka dir, „in mgn leven niet zoveel naaktlopers gezien". Het volk, ging hg voort, zal eerst zelf respect krjjgcn als het weer behoorlijk gekleed en gevoed is. Hij verklaarde dc indruk te hebben, dat dc regeerders van Djocja handelden alsof ze be stuursleden van 'n voetbalclub waren, maar regeren is moei lijker dan leiding geven aan 'n voetbalclub. Wy hebben duizenden man nen, die knapper en oprechter z|jn dan generaal Soetomo. Spoedig zal alles weer veilig zgn en onze werkelijke leiders zullen aan de wederopbouw werken. NADJAMOEDDIN NAAR U.SA. Uit Makassar wordt gemeld, dat de minister-president van Oost-Indonesië, Nadjamoeddin, vergezeld van twee ministers naar do Verenigde Staten zal gaan op uitnodiging van de Amcrikaanso regering. MINISTERRAAD. Woensdag is in Den Haag 'n ministerraad gehouden, waar bij de leden der Commissie- Generaal aanwezig waren. Naar w|j vernemen is het over leg van de regering met de ncraal hiermee Commissie-Genera! nog niet afgesloten. COMMUNISTEN. De Comm. Part|j Nederland heeft een verklaring uitgege ven, waarin zij bezwaar maakt tegen uitsluitend Amerikaanse bemiddeling tussen Nederland en de Republiek. Voorts dringt de party aan op het aftreden van de regering BeelJonk man. De E.V.C. heeft een verkla ring uitgegeven, waarin deze organisatie als haar mening uitspreekt, dat het transport van troepen en oorlogsmate riaal naar Ned. Indlë in strijd is met de order „Staakt het vuren". REPUBLIEK KLAAGT. Radio Djocja meldt uit offi ciële bron, dat Nederlandse troepen het bestand geschon den zouden hebben door van Gombong uit op te rukken naar Karanganjar. ERNSTIGE GEVOLGEN. De Nederlandse gezant ln Australië, do heer Teppema, heeft de Australlseho regering er op gewezen, dat do boycot van Nederland»! schepen do ernstigsto gevolgen dreigde te hebben voor do betrekkingen tussen Nederland en Australië. DE K.L.M. In verband met de moeilijk heden in Brits-Indië is het K. L.M. vliegtuig voor Batavia, Woensdag niet uit Amsterdam vertrokken. Bestrijding van colorado kever een succes. Engelse phvtopathologen heb ben dezer dagen in ons land studio gemaakt van de be strijding van de coloradokever. Zij kwamen onder de indruk van de kracht van de bestrij ding en de bereikte resulta ten. De deskundigen hebben gele genheid gekregen zich een goed beeld van de situatie te vormen, waarbH him volkomen opening van zaken is gegeven. Z|j zullen thans in andere landen poolshoogte nemen over de bestrijding van de colorado kever. NEDERLAND'S STANDPUNT. In aansluiting op de aan kondiging van de Amerikaan se minister van buitenlandse zaken, dat de V.S. bereid wa ren afgevaardigden ter bemid deling naar Indonesië te zen den, indien beide partijen het aanbod van „goede diensten" aanvaarden, heeft mr. van Kleffens nogmaals het stand- Mint van de Nederlandse rege ring uiteen gezet „De Veilig heidsraad, aldus de Nederlan- se ambassadeur, is inzake In donesië niet competent, daar de republiek geen souvereine staat is". Hij deelde voorts mede, dat het Amerikaanse voorstel tijdens het onderhoud van gisterochtend met de vi ce-minister Lovett niet ter sprake was gekomen. Mr. van Kleffens wilde dit aanbod zien als een aanbod van „goe de diensten" en niet als een tot bemiddeling, daar deze laatste formulering inhoudt dat beide partijen op voet van gelijkheid staan. Van Kleffens en Lovett hebben Woensdag opnieuw hun standpunten in het conflict uiteengezet, zon der echter te slagen in het op stellen van een nieuwe proce dure voor een oplossing. 60 Chinezen levend verbrand. Het op Sumatra verschy'nen- de Chinese blad „Sumatra Binpo" bericht, dat te Kaband- jahe, 70 km. ten Zuidwesten van Medan, zestig Chinezen le vend verbrand zijn in huizen, welke door leden van het re publikeinse volksleger (een on geregelde strijdorganisatie) in brand waren gestoken. Het blad verzet zich scherp tegen „deze barbaarse daad" en vraagt de Chinese delega tie by de Verenigde Naties, bij de Indische en Australische afgevaardigden te proteste ren. Bus puilde uit. De bewoners van Drie huizen, een dorpje by de Schermer, begrepen er niets meer van: de brie ven, die zH verstuurden, kwamen al weken niet op de bestemde plaats aan. Een timmerman, byv., kreeg voor zijn bonnen, die hy weg zond, geen hout, de schoolmeester kreeg 'n reprimande, omdat hij zh"n dienstbrieven niet tbdig de deur uit deed, allerlei vacantieafspra- ken liepen in de war, een jongeman ontving wanhopige brieven van zyn meisje in Friesland, omdat hij taal noch te ken van zich liet horen, kortom vele brave men sen, die stipt op tijd hun correspondentie verzorgden, stonden voor een raadsel, ver telt het A. H. Dit is nu opgelost. De nieuwe postbode had, toen hy medio Juli voor het eerst zfo'n ronde deed, van sommige mensen brieven meege kregen met het ver zoek die te posten. Hg had begrepen, dat dit zo de dorpsgewoonte was en sedert dien niet meer naar de brievenbus om- f ekeken. Die bus puil- e na achttien dagen langzamerhand uit ders", doch thans bh de fami lie C. op haar gemak was ge komen. Bg nader onderzoek bleek de vermiste inderdaad van de haar oorspronkeiyk toe bedachte pleegouders wegge gaan te zijn en thans met ge noegen by de familie C. in Brixton te vertoeven. Engeland gaat economische crisis bezweren. Een geladen atmosfeer ken merkte het debat over de Brit se economische toestand, dat Woensdag in het Lagerhuis werd begonnen. Van de zijde der oppositie, die verzocht had dit debat te houden, werd fel le critiek geleverd op de hui dige regering. De voormalige minister van koloniën, Oliver Stanley, beschuldigde Dalton, min. van financiën, er van ge durende de laatste twee jaar de inflatie in de hand gewerkt te hebben, die ontwrichting van de Britse economie tot gevolg had. De Amerikaanse lening had voor vier laar toe reikend kunnen zg'n, .doch bin nen een jaar was men bezig haar uit te putten. Onder toe juichingen zeide hg dat de op positie alle maatregelen, die de regering zich voorstelt te nemen voor de redding van Groot Brittannië, zal onder steunen. Daarna legde premier Attlee zyn „crisis" verklaringen af. Hy ontkende dat de regering de lening verspild zou hebben en schetste wat op het gebied van export en wederopbouw bereikt kon worden. Hij deel de mede, dat Marshall 'thet^ Engelse voorstel tot bespre king van de Britse dollaroo- sitie had goedgekeurd. Ver volgens maakte Attlee de maatregelen bekend, die de regering denkt te nemen om de economische toestand het hoofd te kunnen bieden. De voornaamste hiervan is wel, dat de binnenlandse hulpbron nen verder ontwikkeld zullen worden. Om de uitgaven te beperken, zal het totaal aan tal gedemobiliseerde soldaten tegen eind Maart 1948 xond 200.000 bedragen. Franse prijspolitiek. Het Franse kabinet heeft de ovoreenkomst tussen de werk- geversbond en het algemeen vakverbond afgekeurd met het oog op het Inflatiegevaar. Vol gens de overeenkomst zouden tie lonen met 11 procent wor den verhoogd. Wat de prijzen betreft heeft het kabinet zich uitgesproken tegen een alge mene herziening daarvan. Het handhaaft echter zijn besluit in de naaste toekomst de prij zen van bepaalde goederen, waarvan de productie niet lan ger lonend is, te herzien. Staking in Tunesië. De Franse resident-generaal in Tunesië heeft bekend ge maakt, dat de algemene sta king aldaar is geëindigd en dat het door een speciale com missie gedane voorstel tot herziening van de lonen zal worden overwogen. Bij de gevechten van Dins dag tussen stakers en troe pen hebben ongeveer 40 per sonen het leven verloren. Er zijn meer dan 100 gewonden. Evila naar huis. Mevrouw Peron verklaarde tegenover een correspondent van Reuter, dat zij geen tijd meer had voor een bezoek aan Londen. Bovendien was zij niet officieel uitgenodigd. Haar besluit hield echter geen ver band met de politieke verschil- len tussen Engeland en Ar gentinië. Nationaal monument op de Dam. De gemeenteraad van Am sterdam heeft besloten het mkMen-Damterrein, dat Inge richt is als plantsoentje, te bestemmen voor een aldaar op te richten nationaal monu ment, dat „de gedachte aan de strijd van het Nederlandse volk gedurende de bezettingsjaren" uit zal dragen. Fllmquotering wordt beëindigd. De Motion Picture Export heeft bekend gemaakt, dat de Nederlandse regering besloten heeft het ministerieel besluit, waarbij bepaald was, dat in Ne derlandse bioscopen ten hoog ste achtentwintig speelweken per jaar films uit de Ver- Sta ten vertoond mogen worden, op te heffen. TWEE DODEN BIJ AUTO ONGELUK. Dinsdagmiddag is op de Gmvenweg te Nijmegen een militaire truck van de Hoge- weg afgegleden en terecht ge komen in een sloot. Een twin tigtal militairen van het op leidingskamp van de marine, Volked by Uden, kwam onder de wagen terecht. Twee hun ner werden gedood. KORSTLOZE KAAS OP KAASBON. Met ingang van de volgen de distributieperiode (17 Lm. 30 Aug.) kan de consument desgewenst op de aangewe zen kaasbon inplaats van per rantsoen van 100 gram na tuur kaas, 125 gram gesmol ten (korstloze en/of smeer kaas, met uitzondering van buitenlandse kaas) betrekken. MAKREEL 10 CENT DUURDER. De Prijs voor gerookte of gestoomde makreel is met 10 cent verhoogd. De maximum- verkoopprijs is thans vastge steld op 1.45 per kg. netto. Het bedrijfschap voor Visserij producten heeft tevens be paald, dat in het belang van de afzet kleine kabeljauw tot 35 cm en schelvis tot 30 cm. gerookt of gestoomd mogen worden. De maximumprijzen voor deze vissoorten bedragen 1.10 resp. 0.95 per kg. net to. KONINGIN BEZOEKT TENTOONSTELLING. Woensdagmorgen om half twaalf heeft H. M. de Konin gin een bezoek gebracht aan de tentoonstelling „Natuur en Landschap", welke in Apel doorn wordt gehouden. Nederlands meisje werd vermist. De Londense politie is enige dagen lang in touw geweest met naspeuringen naar een 14- jarig Nederlands meisje, Anne- Marie E., afkomstig uit Laren (N.H.), dat in het kader van de vacantie-uitwisseling in En geland was gearriveerd en on dergebracht, doch sedert 1 Augustus onvindbaar was. Te Laren ontving men een brief kaart, gedateerd 2 Augustus, waarin door zekere miss C. te Brixton, een voorstad van Londen, werd medegedeeld dat Anne-Marie goed was aange komen, het eerst slecht getrof fen had met haar Duurder brood. Zoals gemeld is besloten teneinde de broodprijzen op één niveau te brengen, voor zover de maximumprijs voor volkswitbrood lager ligt dan 23 cent, deze ingaande 6 Au gustus met één cent per 800 gram te verhogen. Deze verhoging geldt voor geheel Zeeland. Slachtoffers van de „Fair Play II" geborgen. By het leegpompen van de Fair Play n, welke Dinsdag naar de Vlissingse buitenhaven werd gesleept, zgn nog drie lijken van Britse zeelieden ge borgen, die bij het zinken van dit schip waren omgekomen. De Vlissingse brandweer zorg de voor het vervoer van de stoffelgke overschotten. EEN ZEEUWS DICHTER. Naar wg vernemen is het ge dicht van de heer H. den En gelsman te Middelburg, dat hg vervaardigde op de geboorte van Prinses Marijke, getoonzet door de heer R. A. van Pelt in Den Haag. Het lied zal in druk verschgnen en uitgegeven wor den ten bate van het Algemeen Ned. Verbond. Wy vernemen voorts, dat een tweede druk zal verschynen van het „Gebed voor het Va derland" van dezelfde dichter en getoonzet door Arnold Spoel. Dit laatste lied, dat op de Volkszangavond van Arnold Spoel door duizenden ook voor H. M. de Koningin werd gezongen, is destijds ge publiceerd in de Prov. Zeeuwse CL Examen-fraudes. Op vragen van het Eerste Kamerlid, de heer Algera, be treffende het artikel van dr. H. Höppener in „De Tijd", ge titeld „Eindexamen-practij- ken", heeft de minister van Onderwgs o.m. geantwoord, dat rapporten, aanwijzingen of gegevens hieromtrent noch hem zelf, noch voor zover hem bekend een zgner ambtsvoor gangers gedurende de laatste 20 jaren bereikt hebben. Hem is niet gebleken, dat de ernstige beschuldigingen in genoemd ar tikel geuit, een feitelgke grond bezitten. Bg geen enkel exa men is fraude door wettelijke bepalingen of reglementen ge heel te voorkomen. Het strekt echter tot eer van het Neder landse onderwgs, dat dergelij ke practijken in dit land tot de hoge uitzonderingen blijken te behoren, zulks niet in het minst door de algemene min achting, die zij opwekken, en door het ernstig nadeel, dat hieruit voor betrokkenen zou voortvloeien. Het komt de mi nister voor, dat hiermede, voor zoveel nodig en voor zover hem betreft, de Nederlandse gym nasia van blaam en verdenking zgn gezuiverd. De broodprijs. De verlaging van de over heidssubsidie op broodbloem welke op 20 Juli j.L inging en een besparing van 13 mil- lioen betekent voor 't land bouw crisisfonds, zal op 11 Augustus a.s. worden uitge breid met een nieuwe verla ging, ditmaal van de subsidie op patentbloem van 6.80 Ser 100 kg, hetgeen bij het uidige verbruik een vermin dering der uitgaven van het landbouw crisisfonds met 5 millioen betekent, zo deelt de afdeling voorlichting van het ministerie van landbouw, vis serij en voedselvoorziening mede. Teneinde de broodprgzen op het platteland op één niveau te brengen, is besloten voor zover de maximumprijs voor volkswitbrood lager ligt dan 23 cent, deze ingaande 6 Au gustus a.s. metéén cent per 800 gram te verhogen. Mede aan dc hand van ingestelde onderzoeken is gebleken, dat in enige provinciesteden de huidige broodprijs ongewijzigd kan blgven. In afwachting van 'n nader onderzoek wordt de broodprijs in de grote ste den, naar het ministerie van landbouw, visserij en voedsel voorziening verder mededeelt, nog niet gewijzigd. Kerknieuws ZENDING IN NED. INDIË. De Ver. Ned. Zendingscor poraties hebben een verklaring- uitgegeven, waarin o.m. het volgende wordt gezegd: In ootmoedige erkenning van onze schuld, dat wg het wantrouwen tussen onze vol keren niet hebben kunnen uit bannen, betuigen wg, dat, wat ons ook menseiykerwgs schei den moge, de gemeenschap in Christus ver boven dat alles uitgaat. Waar niets ons mag scheiden van Hem, mag ook niets ons scheiden van elkaar. De gebedsverbondenheid van Christus' kerk kan, wij klem men "ons daaraan vast, nooit verbroken en machteloos wor den. Zo is het onze vurige wens, dat wij elkander als broeders en zusters in Chris tus biyven ontmoeten en de handen ineen slaan voor een waarachtig samenleven in vrij heid en zelfstandigheid. God feve, dat het zwaard we er- ere in de schede. Hij, die de harten van volkeren en rege ringen leidt, geve, dat wy er aan mogen medewerken de weg vry te maken tot samen- arbeid tussen onze volkeren op de basis van gerechtigheid en naastenliefde. De werkgelegenheid. Op 26 Juli 1947 stonden in geschreven 437 (49) personen, waarvan er 246 in de D.U.W. waren tewerkgesteld. Over de week eindigend 26 Juli 1947 werden 1466 (62) personen ge plaatst Het aantal overgeble ven aanvragen bedroeg 4057 (325). De tussen haakjes geplaatste cgfers hebben betrekking op vrouwen. Gevraagd worden o.a.: Walcheren: 1.1. zetter, 1.1. druk kers, stoffeerder, bouwvak arbeiders, kleermaker, lederbe werker, plaatwerkers, metaal bewerkers, hulp-lasser, naai machinemonteur, zandvormers, slijper, bankwerker, revolver draaier, automonteur, 1.1. mon teurs, 1.1. electrlciën, 1.1. koper slagers, 1.1. rijwielmonteur, 1.1. zager, meubelmakers, hulpkoks en koks (intern), landarbei ders, bloemisten, lompensor teerders, pakhuisknecht, mag. bedienden, fabr. arb. melkfa briek, kampknechten, ongesch. arbeiders, kapsters, naaisters, wassergpersoneel, hoedenmo- diste, arb. sierkunstatelier, arb. metaalfabr., verkoopsters, ho telpersoneel, kantoorpersoneel, verplegend personeel, huishou delijk personeel, loodgieters. Zuid-Beveland: Aank. arb. drukkerij, drukkers, zetters, stoffeerder, bouwvakarbeiders, zeilmaker, wassergpersoneel, smeden, auto-monteur, bank werker, fabr. arbeiders, elec- triciën, verwarmingsmonteur, fitter-electriciën, stoker, draai er, boekbinders, bakkersknecht, kruideniersbed., venters, kiosk- boeken en krantenverkoper, loopjongen, bakschipper, onge sch. kantoorpersoneel, bewa kers, landarbeiders, conser- veerarbeiders, ongesch. arbei ders, wassergpersoneel, kou- senreparatrice, kantoorperso neel, leerling verpleegsters, huishoudelgk personeel. Schip gestrand. Het Amerikaanse s.s. „Hen ry Bernard" is ter hoogte van de Middel bang bij Schouwen gestrand en vroeg as sistentie. Sleepboothulp is van Vliissingen en Maassluis vertrokken. LUCHTVERKEER ZEELAND De motie betreffende het luchtverkeer tussen Zeeland en overige delen van ons land, die Dinsdag, zoals gemeld in een vergadering te Middel burg werd aangenomen, is mede ondertekend door verte genwoordigers van het ge meentebestuur van Vlissingen. Ds. C. S. Adama van Scheltema. Op 12 Augustus a.s. Is het vijftig jaar geleden, dat de pionier voor de geheelont houding in Nederland, ds. C. S. Adama van Scheltema, in Arnhem is overleden. Ds. Adama van Scheltema werd geboren in 1815. Nadat hij zijn theologische studie be ëindigd had, was hij achter eenvolgens als predikant werkzaam in Zeeland, in Borssele en Colijnsplaat, daarna in Hcorn en sinds 1849 in Amsterdam. Hier heeft hij vooral gearbeid in de Jordaan, waar in 1862 het Koning Wil lemshuis werd gesticht, dat een centrum werd van evan- gelisatie en geheelonthouding. Tot de drankbestrijding werd hij gedrongen door een droevig voorval in Colijns plaat. Een jonge man, enige steun van zijn. moeder, ïie weduwe was, maakte op een veiling zo ruim gebruik van de gratis aangeboden brande wijn, dat hij bij het laatste glas dood neerviel. Ds. Adama van Scheltema is toen toege treden tot de Ned. Ver. tot afschaffing van sterke dran ken, welke vereniging in 1842 was opgericht. De Nat. Chr. Geheelonthoudersvereniging werd in 1881 opgericht S.S.-ers ontsnapten. In de morgenuren van Maan dag 4 Augustus slaagden twee S.S.-ers te Cadzand er in de bewaking te ontglippen, by de boerderij van de heer Basting. Onmiddellgk werd de rijkspo litie van Cadzand gewaar schuwd, die spoedig het spoor der ontvluchten wist te vin den. Ze werden ingerekend en op transport naar Sluis ge steld. Veerdienst Tholen. De overzetdienst van het veer over de Eendracht te Tholen zal, wegens het nazien der veerpont, Zaterdag 9 Aug. a.s. van des morgens ongeveer 9 uur tot des avonds 9 uur ge stremd zijn voor het overzet ten van voertuigen en vee. Voetgangers en rijwielen wor den dan per roeiboot overge zet, terwijl het andere verkeer wordt omgelegd over het veer te Oud-Vossemeer. Goes OP EEN LANDMIJN GEREDEN. Naar aanleiding van het ern stig ongeluk dat Maandagmor gen aan het Goese Sas voor viel, verzoekt men ons te mel den, dat de omgeving wel door de militairen vrij is gegeven, doch dat de rijkspolitie een ieder waarschuwt, zich zo wei nig mogelgk aan de Oostzijde van het Goese Sas op te hou den. De toestand van de bij het ongeluk gewonde groentehan delaar B. was Woensdag nog steeds zeer ernstig. Wolphaartsdijk Succes voor kennel „Wolphaarlsdijk". De kennel „Wolphaartsdijk". met 4 honden vertegenwoor digd op de hondententoonstel ling in R'dam, heeft opnieuw successen geboekt. De 4 hom- den, 2 Hollandse en 2 Mechel- se herders, behaalden een eer ste prijs. De Hollandse herder „Aukje van Wolphaartsdijk" werd bovendien beste der Hol landse herders en won de eer site prn's als beste hond van de nationale rassen. NOODWETOUDERDOMS VOORZIENING. In de commissie voor de uit voering van de nootwetouder- domsvoorziening hebben in Wolphaartsdijk zitting: Voor zitter, burgemeester S. A. M. van Oeveren en verder de he ren A- Kloet, M. Verschure, J. J. v. d. Velde, F. Ossewaar- de Jz., F. Ossewaarde Pz., M. de Vos, D. Vleugel Sr., G. Hensdgk, J. Klompe en J. Prinsaard. Hoedekenskerke COMMISSIE NOODWET OUDERDOMSVOORZIENING De Commissie Noodwet Ouderdom svoorziming te Hoe dekenskerke is als volgt sa mengesteld: voorzatter: J. C. Vogelaar, burgem. plaatsver vangend-voorzitter: M. Steijn, leden: M. J. la Grand, M. A. v. d. Have en Jacs. Beulens. Heinkenszand OUDEN VAN DAGEN NAAR WALCHEREN. Maandagmiddag hebben de ouden van dagen van Hein kenszand een uitstapje naar Walcheren gemaakt. Bij hun terugkeer werden zij verwel komd door het muziekgezel schap „Euterpe", dat enkele pittige marsen ten gehore bracht De oudjes maakten hierna een ronddansje. Nisse. COMMISSIE NOODWET OUDERDOMSVOORZIENING In de Commissie van onder zoek Noodwet Ouderdomsvoor ziening te Nisse zijn benoemd burgemeester J. D. Janse. voor zitter en die heren H. Moer man, C. Huöge, W. L. Hart- hoorn en M. Nieuwenhuise, terwiil die heer C. d)e Ruiter met het secretariaat werd! be last Wemeldinge BOOMGAARDEN VERPACHT. Dinsdagavond werden ten overstaan van notaris J. C. Kram in de herberg van de Gez. Korstanje te Wemeldinge, de oppervruchten wassende in diverse boomgaarden publiek verkocht. Kopers van de navol gende percelen zijn als volgt: Perc. I voor mevr. de wed. A. Lindenbergh de boomgaard „de Afbraak". Koper D. Je- remiasse voor 770. Perc. II voor het Burgerlgk of Algem. Armbestuur te We meldinge de boomgaard aan de Zandweg. Koper J. de Schip per Cz.; voor 225. Perc. m. voor mevr. de wed. A. Lindenbergh de boomgaard achter de Kerk. Niet verkocht. Perc. IV. Voor de Ned. Herv. kerk de boomgaard aan het Paardeweegje. Koper Joh. Slabbekoorn te Yerseke voor 150. Perc. V voor mevr. de wed. A. Lindenbergh de boomgaard „De Nisse". Koper Joh. Slab bekoorn te Yerseke voor 605. Perc. VI voor de heer E. Wabelce Fz., de boomgaard „Hildernisse hoek". Koper N. Eversdijk te Kapelle voor 1960. Perc. VII voor het Burger lgk of Algem. Armbestuur te Wemeldinge, de boomgaard achter „VredeBest". Koper J. de Schipper Cz. voor 350. Perc. 8. Voor mevr. de wed. A. Lindenbergh, de boomgaard „Witkamp", koper Wavergn te Kapelle voor 4410. Kopers achter wier naam geen woon plaats ls vermeld, wonen te Wemeldinge. Onkosten 7 71 De appels en peren zgn voor boomgaarden met vol gewas tegen 10 15 ct. per kg. aan het hout verkocht. Te Gent (B.) slaagden voor het lager diploma voor piano, de dames Janny Schip per en Rie Burgers te Goes. Voor het middelbaar mej. Rie Schipper te Goes en mej. Cora van Arenthals te Kort- gene. De heer B. H. Mulder te Vlissimgen, is ges-laagd voor het examen M. O. Frans te Groningen. Geslaagd voor het prac- tgk-diploma boekhouden van de Nederlandse Associatie voor Practgkexamens de he ren C. Ardewgn, L J. Herman en A. Schouten, allen te Mid delburg, Varende cursisten. Ontvangst te Vlissingen. Ongeveer 80 deelnemers aan de 23e vacantiecursus van het Koninklgk Onderwgsfonds voor de Scheepvaart onder- wgzers, leraren, vakvereni* gings-vertegenwoordigers en vertegenwoordigers uit reders-* kringen werden Woensdag middag officieel op het stad huis van Vlissingen door het gemeentebestuur verwelkomd. Ook andere autoriteiten, zo* als de heer Blokland-Visser van de „Schelde", de heer C. v. d. Mark, commissaris van politie, de lieer W. L. v. Leeu wen van de K.P.M., de heer H. Vader van de Zeevaart school en de heer F. P. C. Mgs, directeur van de N.V. Haven van Vlissingen, waren ter begroeting aanwezig. Het gezelschap was Dinsdag uit Drodrecht gestart en had daarna met hun boot, de „Prinses Juliana", een bezoek aan Wemeldinge gebracht. Wethouder L. P. v. Oor* schot, die burgemeester B. Kolff verontschuldigde, wees op de plaats, die Vlissingen in de Binnenvaart steeds heeft ingenomen. Hij hoopte, dat het Onderwgsfonds voor de Binnenscheepvaart voor zover dit in haar vermogen ligt, zou medewerken aan het spoedige herstel van de binnenhavens. Waar het hart vol van is, loopt de mond van over en de heer v. Oorschot eindigde zijn speech met een hartstochtelgk pleidooi voor de terugkeer van de „Zeeland" naar Vlis* singen. De directeur van het Onder* wijsfonds, de heer C. de Jong, dankte^ de heer van Oorschot voor zgn vriendelijke woorden en schetste de betekenis van Vlissingen voor 'de binnen scheepvaart, Deze trip, die meer „een cursus in de va- cantie is", betekent ook voor hen, die zich belasten met de opleiding van binnenschippers, een nieuwe oriëntatie. Hij hoopte, ja wist dit zeker, dat Vlissingen eerlang zgn plaats in de binnenscheepvaart weer zou innemen. Na een intermezzo reed men naar de Nolledgk waar de heer van Oorschot een uiteenzetting over de inundatie en dichting van Walcheren, gaf. Na een rondrit over het eiland, waar* bij o.m. Westkapelle bezocht werd, keerde 's avonds het ge* zeischap in Vlissingen terug. Donderdag zou een bezoek aan Breskens worden gebrachL Kath. padvinders ie Middelburg bijeen. Op 16 en 17 Augustus a.s. zal zich een groot aantal ka tholieke padvinders uit alle de len des lands te Middelburg verzamelen voor een bedevaart naar die miraculeuze beeltenis van O. L. Vrouw van den Pol der, welke te Middelburg wordt bewaard. Een deel der bezoekers bi vakkeert aldaar, terwgl een andere groep een zomerkamp te Vrouwenpolder zal houden, waar op Zondag 17 Augustus met de beeltenis een rondgang over het kampeerterrein ge maakt wordt. Op het Molen water te Middelburg wordt Za terdagsavonds een kampvuur gehouden tijdeng hetwelk de letterkundige Gabriel Smit een kampvuurverhaal zal voordra gen. De intentie der bedevaart is, dat de jeugd van Nederland! voor moge gaan in de be oefening der naastenliefde. Marktberichten VEILINGSVER. KRABBENDIJKE E.O. 6 Aug. Precose de Trevoux A 31—33, id. B 19—26; Clapp's Favorite IA 3940, id. A 31 34, id. B 2226; Zigeunerin IA 53—67, id. A 59—74, id. B 36—38; Keswick A 12—13, id. B 48; Early Victoria A 16 17; id. B10-15; Perzikappel IA 4547, id. A 34—58, id. B 20— 21; James Grieve A 6370f Bramen A 1.16—1.20; Wash ington A 72—76, id. B 58—60; Ontario A 63—70, id. B 55— 60; RdCl'd Oullins A 65—71, id. B 45—54. VEILINGSVER. „ZUID-BEVELAND." Woensdag 6 Augustus. Kropsla 29; Komkom mers IA 45; id. I 3.504; id. n 1.50—4.50; id. m 0.50 —1.50; Bloemkool IA 28—34; id. I 17—34; id. n 9—17; id. in 4—5; Meloenen 43—68, alles per 100 stuks. Aardappelen 6.508; dub* bele Princessebonen 1828; Stokprincessebonen 3650; Stoksnijbonen 743; Stamsng* bonen 1022; Tomaten 11— 25; Postelein 13—17; Andyvie 10—21; Rode Kool 9.50—15; Savoye Kool 1317; Uien 14 17; Perfectbonen 930; Pronkbonen 13; Charlotten 4 •11; Augurken I 3672; id. H 13—40; id. HI 3.50—18; id. IV 1, alles per 100 kg. Kroten 8.50; Wortelen 8.50 20 per 100 bos. XIngezonden mededeling)' Zo juist weer ontvangen; schapenlederen boodschaptassen, waaronder met ritssluiting en voorvak. Deze keurig afge werkte tassen hebben wij reeds in prijzen vanaf slechts 10.33. Zie onze etalage lederwaren en ook U zult zeggen, voor alle soorten lederwaren naar jo FIBBE, Vlissingen Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 6