O'Kelly wint het Europese zone-tournooi PREDIKBEURTEN Wat Ned. Indië voor Nederland betekent 5 maanden hoogspanning «ppic en Je geheimzinnige ln Ji ing Mislukt Boerenbedrij f scrediet EEN ECONOMISCHE BALANS. Wij rullen het moeilijk hebben. I (Van onze financiële medewerker.) De gebeurtenissen in Indo nesië hebben, laten wij dat vooral niet verbloemen, een zeer belangrijke economische zijde. Zou ons land het Rijk in de Oost kwijt raken, dan zouden wy daardoor een slag krijgen, die wij voorlopig niet te boven zullen komen. Mo gen wij dit met een enkel cijfer illustreren. Van de totale uitvoerwaar de ad 688.000.000 in 1938 ging 102.000.000 naar Ne derland, terwijl omgekeerd in dit jaar voor 106.000.000 aan Indië geleverd werd. We gens interesten, dividenden, handelswinsten, overmakingen aan familieleden, directiekos- ten (incl. tantièmes), pensi oenen, verlofstratementen en levensverzekeringsgelden be taalde Indië aan het 'buiten land in 1938 320.000.000, waarvan 70 pet. of 224.000.000 naar Nederland de schepen, die in 1938 uit Indië vertrokken, voeren er 35 pet. onder Ne derlandse vlag. Tenslotte was volgens schatting in 1939 door Nederland in Indië be legd voor 2.625.000.000, zynde 75. pet. van de totale beleggingen. Genoeg dunkt ons, om te Zien, dat wij economisch zeer grote belangen bij Indië heb ben, welker afstoting voor onze levensstandaard op de duur onberekenbare nadelige gevolgen zouden hebben. DE BEURS. Is het met het oog op deze sterk economische banden een wonder, dat de beurs, de ge voelige barometer bij uitstek, op zeer sterke wijze reageert op de ontwikkeling van het strijdtoneel? Om onze lezers hiervan een beeld te geven, hebben wij de ondernemingen, die bij Indië betrokken zijn, in enkele groepen verdeeld en vervolgens het gemiddelde van de koersen van elke froep vergeleken op 8 en 0 Juli. Banken Handel Rubber Suiker Tabak Openbare Nutsbedrijven Mijnbouw Diverse cultuur ondernemingen Schijnbaar bewijst deze stij ging, dat de kapitaalbezitters veel vertrouwen in de toe komst hebben. Bedrieg u evenwel niet. Tegenover het inderdaad te lage koerspeil van vóór het politioneel op treden is een verantwoorde verbetering van de koersen ge komen, doch deze kan a.h.w. dagelij les weer te niet worden gedaan door berichten om trent vernietigde fabrieken en plantages en door de steeds sterker wordende agi tatie in het buitenland. Er zit in die stijging en in de gunstige berichten van mi litaire vorderingen, alsmede van een spoedige export van producten, bovendien het grote gevaar, dat wij de toekomst te gemakkelijk gaan zien. Ook bij een spoedig herstel van orde en rust is het nog lang geen botertje tot de boom. MOEILIJKHEDEN. Een terugkeer van de Ne derlandse ondernemer met zijn staf naar zijn bedrijf is bijv. alleen mogelijk als er volko men veiligheid heerst, maar dan komt het probleem van de arbeiders. Ook al zullen 8 Juli 30 Juli 110 115 95 104 78 86 132 141 135 144 100 107 258 273 77 92 die weder aan het werk gaan, dan dient er rekening mede te worden gehouden, dat zfl anders tegenover hun patroon staan dan vroeger. Te meer, daar de meesten de laatste jaren „gezamenlijk" zelf het bedrijf hebben „geleid". Tege moetkoming aan sociale eisen zal in vele gevallen dan ook wel onafwendbaar zijn. Maar ook als deze klippen zijn omzeild, komen wij nog voor twee vraagstukken te staan: hoe zullen de prijzen van de producten op de wereld markt zich ontwikkelen (zul len de momenteel gunstige prijzen niet langzaam aan gaan dalen, terwijl de arbeids kosten gaan stijgen?) en hoe moet het herstel van de fa brieken, machines en planta- ges gefinancierd worden iteraard zijn omtrent de tor tale schade geen juiste bedra gen bekend, doch in dit ver band memoreren wij, dat dr. ir. P. Honig, plv. v. Dir. v. Economische Zaken, eind 1946 de deviezenbehoefte voor een minimum herstelprogram op ca 1.300.000.000 getaxeerd heeft. En ook al taxeert men de voorraden aan producten, die momenteel gevonden wor den, op 400 500 mil- lioen, dan nog blijkt Indonesië voor zijn algehele herstel een groot beroep op Nederland te moeten doen. Welk beroep be tekent, dat wij in Nederland bereid moeten zrjn door nog grotere bezuining^n en ver sobering onze toekomst te redden. PROF. HANSSEN COADJU TOR VAN DE BISSCHOP VAN ROERMOND. Monseigneur Dr. G. Lem- mens, bisschop van Roermond, ontving bericht, dat door de Paus tot zijn coadjutor met recht van opvolging is benoemd Prof. Dr. J. A. Hanssen, pro fessor aan het groot-scmenari te Roermond. Radioprogramma's ZONDAG. Hilversum I: 8 Ber.; 8.30 Kerkdienst uit do Begijnhofkapel te Haarlem; 10 Hoogmis in de Praemonstra- tenserabdij Bern te Heeswijk; 12.15 In 't Boeckhuys; 12.30 Lunchconcert; 13 Ber.; 13.20 Lunchconcert; 14 Volksliedjes; 14.30 Het Residentieorkest; 16.30 Ziekenlof; 17 Kerkdienst; 18.30 Ned. Strfldkr.; 19.15 Ba- zeler Kamerkoor; 20 Flitsen van het H. Bloedspel te Brug ge; 20.15 De Zilvervloot; 21.15 „Moord in de pauze", luister spel door Louis Povel; 22.30 Ber. Hilversum II: 8 Ber.; 10.30 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Middenmeer; 12.30 Londens Symphonie Orkest; 13 Ber.; 13.50 De Spoorwegen spreken; 14.05 Boekenhalfuur; 14.30 Muziek Mozaïek; 15 Filmpraatje; 17.30 Mannen koor; 18 Ber.; 18.30 Omroep orkest; 19 Vlaggen wapperen boven de Paasheuvel; 19.25 Omroeporkest; 20 Ber.; 20.15 Operaconcert; 21.10 „De Blau we Smaragd", hoorspel; 21.35 Pierre Palla; 23 Ber. MAANDAG. Hilversum I: 7 en 8 Ber.; 9.30 Licht klassiek morgenconcert; 11.15 Van oude en nieuwe schrijvers; 12 Zang recital; 13 Ber.; 14 Voor jonge Moeders; 14.20 Canzonetta- Sextet; 15.30 Pianorecital; 16.45 Schots Orkest; 17.45 Het Ryk over zee; 18 Schiitz-Mon- te-verdi Cyclus; 18.30 Ned. Strfjdkr.; 20 Ber.; 20.15 Michiel Adriaansz De Ruyter Cantate; 21.20 Het Residentie-orkest; 22.30 Ber. Hilversum II: 7 en 8 Ber.; 11.15 Ensemble Jetty Cantor; 11.45 Werken van Antonin Dvorak; 13 Ber.; 13.15 Ensem ble Geza Kiss;13.50 Pierre Pal- la; 14.35 Dick Vos, viool en Wim Kloek, piano; 15 Bonbon- nière; 16 De meneer en de kioskjuffrouw; 16.30 Maria Stroo, piano Debussy program ma; 17 Operette concert; 17.45 Werken van Percy Fletcher; 18 Ber.; 18.15 The Skymasters; 19.30 Hongaarse Steppen; 20 Ber.; 20.15 Volksconcert; 22.30 De Wereld spreekt tot U; 23 Ber. Van Scheltinga vierde. Nadat de 13e en laatste ron de een uitermate spannend ver loop had gehad, is de Belg O'Kelly er in geslaagd met een vol punt Voorsprong het Euro pese zóne-tournooi te winnen, ongeslagen en met 10% punt uit de 13 partijen. O'Kelly zelf rekende in drie kwartier met de zwakke Lu xemburger Doerner af, ter wijl de Tsjech Pachman, die in fiunten aantal met de Belg ge- ijk stond, een felle strijd lever de met de Bulgaar Tzvetcoff. Pachman, die met zwart speel de, had lange tijd een betere steling en won zelfs een pion. Alle overige partijen waren reeds geruime tijd beëindigd, toen alleen deze beslissende kamp nog voortduurde. Wist Pachman te winnen, dan was hij met O'Kelly in punten aan tal gelijk, maar via het Zonnen- borg-systeem zou hij winnaar van het tournooi zyn geweest, een graag begeerde titel, daar deze immers het recht geeft in 1948 aan de belangrijke ont moeting tussen de winnaars van de zöne-tournooien deel te nemen. De Tsjech, enigermate in tijdnood, overzag tenslotte een fraaie aanvals-combinatie van zijn tegenstander, welke via een dame-offer tot mat leidde. Pachman deelt thans de twee de en derdë prns met, Trifuno- vic (Joego Slavië). 1 De Nederlandse vertegen woordiger van Scheltinga capi tuleerde voor een prachtig of fensief van de Hongaar Szabo, die zulk een sterke partij speel de, dat de jury haar aanvanke lijk besluit beide schoonheids prijzen aan de Engelsman Alexander toe te kennen, wij zigde, en Szabo met de tweede schoonheidsprijs vereerde. De eindstand luidt: 1. (400 gld. 4- medaille be schikbaar gesteld door gemeen tebestuur van Hilversum) O'Kelly (België) 10% punt; 2. en 3. (300 en 250 gld.) Pach man (Tsjecho Slowakije) en Trïfunovic (Yoege Slavië) elk 9% punt; 4. (200 gld.) van Scheltinga (Nederland) 9 pun ten; 5. en 6. (150 en 125 gld.) Szabo (Hongarije) en Alexan der (Engeland) elk 7% punt; 7. en 8. Max Blau en Rossoli- mo, elk 6% punt; 9. Castaldi 6 punten; 10. Tzvetcoff 5% punt; 11. Foerder 5 punten; 12. Plater 4% punt; 13. Doerner 3 punten; 14. O'Sullivan punt. lste Schoonheidsprijs (100 gld. -f medaille beschikbaar gesteld door H. K. H. Prinses Juliana) Alexander (Engel.) voor partij gespeeld tegen Pachman (Tsjecho SI.). 2e Schoonheidsprijs (50 gld.) Szabo (Hongarije) voor partij gespeeld tegen van Scheltinga (Nederland). tjEERD ADEMA 100 Tot dusverre was zijn proef tijd ondanks enige huivering wekkende episoden gunstig verlopen, maar hij was nog niet aan het einde en hij voel de zich als een schaatsryder, die in een wedstrijd weliswaar de voorste is, maar rekening houdt met mogelijke scheuren in het ijs, die hem vlak voor de finish nog ten val kunnen brengen. Toen hij door de heer Sam son als kokshulp was aange nomen en daarmede eigen lijk zijn officiële "intrede in het warenhuis had gedaan had hij aan het 'ïantoor van de heren Van der Dusse en Garst- houwer een briefje gestuurd, waarin hij van dag en uur van zijn aanstelling had kennis ge geven, daar hy dit tijdstip als het begin van zijn proeftijd be schouwde. Reeds de volgende dag was er toen aan zijn tijdelijk adres in de Korte Utrechtse Dwarsstraat een officieel schrijven gekomen, waarin de heren procureurs hem mede deelden, dat zjj met belangstel ling van zyn schrijven hadden kennis genomen, maar dat een en ander hen reeds bekend was. Het had Hans een ogenblik de indruk gegeven, dat hij in de eerstvolgende vflf maanden voortdurend onder contróle zou staan en de eerste dagen had nij op straat herhaaldelijk om gekeken met de min of meer benauwende gedachte, dat hy geschaduwd werd en in de vyf maanden, welke nu komen gin- ;en, niets meer zou kunnen oen zonder dat het opgemerkt en gerapporteerd zou worden. Toen hij niemand kon ont dekken, die byzonder belang in hem scheen te stellen; was die vrees weer verdwenen, maar helemaal rustig had hij zich sindsdien niet gevoeld en hij begon de laatste dagen sterker dan tevoren naar het einde van zyn proeftijd te verlangen. De avonden waarop hy niet met Irma verstrooiing zocht, bracht hy ten huize van me vrouw Hoogvorst door. Me vrouw hield zich zolang haar commensaals haar al thans met rust lieten on ledig met een handwerkje, Irma speelde piano of zy la zen de tijdschriften uit een leesportefeuille, bespraken 'n pas uitgekomen boek of hiel den zich onledig met een partijtje tafeltennis, waarbij Hans de grootste moeite had om het vlugge en goed ge trainde meisje te verslaan... Een der huisgenoten, een ernstig jongmens, die biolo- fie studeerde, kwam vaak eneden om aan de gesprek ken deel te nemen en eenmaal toen de partner, die weke lijks met do gepensionneerde referendaris een partijtje schaak speeldé, door ziekte verhinderd was en de teleur- festelde bullebak daarover uidelyk zyn ongenoegen te kennen had gegeven had Hans discreet aangeboden, de plaats van de weggebleven speler in te nemen. De referendaris had hem van het hoofd tot de voeten opgenomen, als een mevrouw die een daghitje huurt en een indruk wil kr\jgen van het milieu waaruit net is voort gekomen en was brommend naar zijn kamer gegaan, maar hy had een half uurtje later gescheld en mevrouw Hoog vorst opgedragen dat jong mens hoe heette hij ook weer? naar boven te stu ren, omdat hij het wekelijkse partytje, dat hy tegen de oud postdirecteur speelde, toch liever niét wilde missen. Hij had, bij de aanvang van het spel, de stukken opzette- lyk verkeerd op het bord ge zet, in de verwachting, dat zyn tegenspeler dat niet eens zou opmerken, maar Hans, die in het Delftse schaakge nootschap een der beste spe lers was geweest, had de stukken zwygend verwisseid en was een Siciliaanse partij begonnen waarin de oude brompot bij de zesde zet een levensgrote bok schoot, met het gevolg, dat hy zich wel dra in een zeer precaire po sitie bevond en Hans ieder ogenblik een nydige vuist slag op het bord verwacht te, waardoor de stukken links én rechts door de kamer zou den vliegen. De lust bekroop hem, die oude ysbeer eens in een hoek je te drijven, maar hy be dacht dat zrjn aanstaande schoonmoeder daarvan in de eerstvolgende dagen waar- schynlijk de minder aange name gevolgen zou ondervin den, Dus offerde hy zich op, mankte opzettelyk enkele blunders, waardoor zyn part ner in een veel betere posi tie kwam en gaf, na drie-en- twinitig zetten, de partij ge wonnen. (Wordt vervolgd.) 44. Nadat Kappie in z*n zak had ge grabbeld en daar een paar dollars uit gehaald had, hield hy de Chinezen met de rickshaws tegen. „Hoor eens hier, vrienden", zei Kappie tegen de Chine zen. „Jullie hebben toch wel eens van de plaats Bok-King gehoord, nietwaar?" De Chinezen knikten bly en één van hen zei: „Veel gloot, mooi stad". „Juist! Ja!" zei Kappie. „En nu heb ik hier een paar van die mooie Amerikaan se papiertjes en die mogen jullie heb ben, wanneer jullie ons naar Bok-King brengen". „Willen glaag jou naar Bok-King blen- gen!" zei één der Chinezen. „Prachtig", vond Kappie, en h(J gaf do dollars aan de Chinezen. „Kom Maat, laten we gaan zitten. We hebben verder niets meer te doen dan te gaan zitten en te kyken. Wat een bof, ra'n jong!" „Hm", zei de Maat, nadat zo plaats hadden genomen. „Dat moet ik eerst zien. Het is hier allemaal narigheid en ellende! Maar het zit hier goed!" Walcherse boerenleen banken achten critiek onjuist Ons artikel van 17 Juli jl. over bovenstaand onderwerp heeft scherpe critiek uitgelokt by de Boerenleenbanken op Walcheren. Hieraan werd ui ting gegeven op een speciaal voor dtit -doel uitgeschreven vergadering van de Ring van Boerenleenbanken in Walche ren op 23 Juli jl., tot welke ver. gadering wy waren uitgeno digd. Zowel de voorzitter als de leden betreurden het, dat een h.ï. onverdiende blaam is geworpen op de plaatselijke Boerenleenbanken. Uit de gege vens bleek, dat in Walcheren 10 bijzondere bedrijfscredieten werdén aangevraagd, waarvan er 7 werden toegekend; 3 wer den om gegronde reden afge wezen door Landbouwherstel en Centrale Bank. Duidelyk heeft men doen uitkomen, dat het niet de Boe renleenbanken zijn. die moei- lykheden aan het toekennen van bijzondere bedrijfscredie ten in de weg leggen, doch dat de Herstelbank, die voor 70 garant is, de voorwaar den vaststelt. Indien de Boe renleenbanken de aan hen van hogerhand verstrekte voor schriften streng toepassen, ls het bijna onmogelijk bijzondere bedrijfscredileten te verlenen. Een ln het voorjaar door de Ring. van Boerenleenbanken in Walcheren ondernomen poging om meer gunstige bepalingen te verkrygen, ls mislukt. Van zelfsprekend is het nodig, dat ook voor do bijzondere be drijfscredieten regelen en voor waarden worden gesteld. De ze worden echter niet door de plaatselijke Boerenleenban ken, doch door de Herstelbank vastgesteld; de Boerenleenban ken z(jn verplicht zich daaraan te houden. Nadrukkelyk is medegedeeld, dat als zij dit niet doen, de door de Herstel bank en Centrale Bank gege ven garantie van resp. 70 en 20 vervalt. Wii vestigen er de aandacht op, dat ln Brabant en Limburg voor 4 millioen gulden bijzon der bedryfscrediet is aange vraagd, ln Utrecht (mede voor Gelderland) voor 1 milli oen. ln Zeeland slechts voor 100.000. Er werd toen gewezen op het karakter der Walcherse boe ren, die zich zelf zo lang mo gelijk trachten te redden voor zij een beroep op hulp van an deren doen. Bovendien zijn de Walcherse bedrijven nog niet op gang. In verband waarmede de verwachting werd uitgespro ken, dat over enkele jaren de behoefte aan bijzondere be drijfscredieten aanzienlijk gro ter zal zyn dan thans. Op onze vraag hoe het mogelijk was, dat niettemin in Middelburg enkele boeren in handen zijn gevallen van woekeraars, kón men ons geen antwoord geven. Wel werd opgemerkt, dat bo nafide landbouwers door de Boerenleenbanken kunnen wor den geholpen. De mogelijkheid werd open gelaten. dat ln andere delen van Zeeland door de plaatse lijke Boerenleenbanken .een minder soepel standpunt werd ingenomen dan op Walcheren. Van de zijde van de Rijksdienst Landbouwherstel werd daarby opgemerkt dat men inderdaad zyn hoofd wel eens geschud heeft over de gang van zaken. In dit verband kan er op gewezen worden dat die bijzon dere credietverenlging aan ge dupeerde Land- en Tuinbou wers ook een onderwerp van bespreking Is geweest in het besstuur der Z.L.M. Daarbij werd er de aandacht op geves tigd dat er Boerenleenbanken zijn, die aan normaal goed za kelijk onderpand de voorkeur geven boven de noodcredietre- geling. E'en bespreking van de Provinciale Stichting voor de Landbouw met de ringen van Boerenleenbanken ln Zeeland over dit onderwerp werd ge wenst geacht. Wij zullen trachten ook voor overig Zeeland de gang van zaken bii het verlenen van bij zondere bedryfscredieten na te gaan en hopen daarop eerst daags terug te komen. FILMS VAN DE WEEK Electro Middelburg heeft haar programma's aangepast aan de kermistyd. Van Vrijdag af draait een muzikale Wild Westfilm met de zingende cowboy Roy Rogers. „Fiësta op de Farm". Show, zang en paardenrennen zijn ln dit luch tige product wel de hoofdzaak. Van Dinsdag af kan men het nog steeds populaire komieken duo Laural en Hardy zien als boemelstudenten. Hun avontu ren ln Oxford zyn natuurlyk te dwaas om log te Lopen, het geen een kolfje op de hand is- van de minnaars van het gooi en smytgenre. Schouwburg Middelburg. „Land zonder wet", een Ame rikaanse rolprent, ls om ver schillende redenen het zien waard. Zij biedit gezonde span ning, goede buitenopnamen, waarbij Californië Austra lië moet voorstellen en zeer bevredigend spel van Victor McLaglen al de ru we Blackie, Brian Aheme als de onverschrokken Captain Fury, Paul Lukas en John Carradine. Hal Roach, vroeger producent van smijtfilms, re gisseerde. In het verzorgde by- programma uitgebreid nieuws. Alhambra Vlissingen. Op nieuw draait een kleuren_spec. takel van Alexander Korda, .HuwelyksreLs" geheten. Het verhaaltjë over een jong meis je. dat 18 millioen erft, een dorpsdokter en een aantal pa rasieten, doet denken aan treinlectuur van 3 stuivers, maar het geheel is wel amu sant. Rex Harrison, Lonis Bo- rel, een Holl. acteur en Merle Oberon vormen het tableau de la troupe. Van Dinsdag af draait: „Er komt een vriend vanavond" met Michel Simon en Madeleine Sologne, het uit stekende verzetsdrama, waar over wy reeds schreven. Luxor Vlissingen. „Melo die der liefde" verplaatst ons naar het oude Wenen en pre tendeert een episode uit het le ven van Franz Schubert te ver beelden. Muziekliefhebbers kunnen dan ook hun hart op halen. De juiste sfeer is niet steeds getroffen, maar Alan Curtiz is overtuigend als Schu bert. Naast hem spelen Horna Massey en Alb. Bassermann. Van Dinsdag af John Wayne in; „Vlammen over San Fran cisco". een spannend filmwerk, waarin de ramp van Saai Fran cisco het middelpunt vormt. Marktberichten COÖP. VEILINGSVER. „WALCHEREN." Woensdag 30 Juli 1947. Groenten: Andijvie 1420; Stamsnijbonen 16—20; Stok- snljbonen 4453; Stokprinces- sen 1525; Stamprincessen 312; Pronkbonen 1420; Rode Kool 1618; Savoye kool 17—23; Rabarber 23; Pootuien 22; Zllveruien 46, alles per kg. Bloemkool I 34—35; id. H 6—27; id. m 4—14; Platglas- komkommers IA 10-13; Plat- f laskomkommers I 8—15; id. I 8—12; id. Ill 5—7; Natuur- sla 814, alles per stuk. Kroten 6—10; Peen 12—21, beide per bos. Fruit: Diversen: Kasperzik 3—45; Kaspruimen 620; Me loenen 2984, alles per stuk. Druiven: Frankhenthaler 2.232.35; Tomaten Natuur 2430, beide per kg. Appels: Madeleine IA 35 47; id. A 28—39; id. B 20— 29; Perzikappels IA 4049; id. A 30—41; id. B 16—31; val 410; Keswich A 20; id. B 14—20; Early Victoria A 23—24; id. B 18—20, alles per kg. Peren: Précose de Frévoine IA 50—51; id. A 41—48; id. B 3240; Oomskinderen B 38; Mad. Trijle A 45—48; id. B 36—40; N.H. Sulkery A 34, alles per kg. Nieuwe aardappelen: Bon ken 8.608.90: grote 7.60 9.00; drieling 5.70—7.10; kriel 4.60—5.20: Bintjes 8.10, alles per 100 kg. VEILINGSVER. KAPELLE-BIEZELINGE Veiling van 31 Juli 1947. Appelen: Madeleine 18—41; Early Victoria 4—15; Perzik- appels 1639; Zigeunerin 28 —85; Keswick 513; Nel son's Glorie 1227; Zomer- aagt 13—24; Lord Suffield 13—23. Peren: Précose de Trevoux 1257; Oomskinderenpeer 11 62; Bruine Herenpeer 14 HITTEGOLF. Man in een restaurant: „Ik wil weer naar de Zuidpool Tweede man; „Ben je daar al eerder geweest Eerste man: „Nee ...maar ik heb dit jaar al eerder gewild". Ne<l. Herv. kerk: Aagteker- ke; 10 da v. Loon, 2.30 ds. de Vries; Arnemuiden: 10 en 2,30 ds. v. d. Lindt; Domburg: 10 dg. v. Willenswaard (H. A.), 7 ds. Hak; Gapinge: 10 ds. Va- leton; Grypskerke: ds. Hak, 2.30 geen dienst; Kleversker- ke: 2.30 ds. Otte; Middelburg: (Oostkerk): 10 ds. v. Voorst Vader (H.D.), 7 Cand. Janse, (Concertzaal): 10 ds. de Vries, (Engelse kerk): 10 C. Gort; N.- en St. Joosland: 10 ds. Waardenburg (H.D.). 2.30 cand. Janse; O.- en W.-Sou- burg: 8.30 en 7 ds. Spykerboer; Oostkapelle: 10 dhr. Huijsman, 2.30 ds. de Vries IH.D.); Rit- them: 10 cand. Janse, 2.30 ds. Breukelmans; Vlissingen: (St. Jacobskerk)10 ds. Breukel- man, 5 ds. Visboek, Haven- dorp; 9 ds. Aalbcrs; Vrouwen polder: 2 cand. Don. Geref. kerk: Arné'muiden: 10 en 2.30 ds. Boeyenga; Dom burg: (R.K. kerk) 11 en 3; Gapinge; 8.45 en 2 leesd. (Herv. kerk); Grypskerke: 10 en 2.30 ds. Dorst; Koudekerke: 9.30 en 2.30 ds. Nawyn; Mells- kerke: 9.30 en 2.30 ds. v. Nes; Middelburg: (Hofplednkerk) 9.30 ds. Veldkamp. 5.30 dr. Oussoren, (Noorderkerk)9.30 dr. Oussoren, 2.30 ds. Veld kamp; O.- en W.-Souburg: 10.15 en 2.45 ds. v. d. Berg; Oostkapelle: 10'en 2.30 ds. Dee- nik (H.A.); Serooskerke: 10 en 2.30 ds. den Boer; St. Lau rens: 10 en 2.30 ds. Snoey; Veere: 9.30 en 2.30 ds. Streef kerk; Vlissingen: 9 en 5 ds. Smeenk; Vrouwenpolder: 9.30 en 4 dienst; Westkapelle: 9.30 en 2.30 dienst. Geref. kerk ex art. 31. Mid delburg: 2 en 7 cand. J. v. Pop- ta; O- en W.-Souburg: 4 Cand. J. v. Popta; Zoutelande: 10 Cand. J. v. Popta. Geref. gem.: Aagtekerke: 9.30, 2 en 6 leesd.; Oostkapel le: 10 en 2.30 leesdienst. Chr. Geref. kerk: Middel burg: 10 en 3 ds. den Boer; Vlissingen: 9.30 leesd., 5.00 dis. den Boer. Ver. VrUz. Herv.: Vlissin gen: 10.45 ds. Goudsbloem. Evang. Luth. gcm.: Middel- delburg: 7 ds. Johannes; Vlis singen: 10 Johannes. Leger des Heils: Middel burg: 10 en 7.30 Kap. Bakke- nee; Vlissingen: 10 en 7.30 Kap. Krommenoek. ZONDAGSDIENST ARTSEN EN APOTHEKEN. Voor dringende gevallen in Veere, Vrouwenpolder, Se rooskerke en Grijpskerke is Zondag te bereiken dr. Reyn- dersSchilt. In Middelburg heeft dienst dr. J. C. B. Simons, Vlissingse singel, tel. 2191. In Vlissingen is te bereiken dr. H. Detmar, Badhuisstraat 25, tel. 258. In Middelburg is van heden af tot en met volgende week Vrijdag des nachts en de ge hele Zondag geopend apo theek Nonhebei en te Vlissin gen apotheek Engering, Sin gel. 37; N.H. Suikert) 16—27; Ro de Suiloery 19. Pruimen: Washington 91 164; Czar 76166; Ontario 113154; Eldense Blauw© 74 135; Dubb. Boeron Witte 101142; Kouweiynen 51; Princepruimen 32—54; Occu- lanen 1652; Merbelanen 13 42; Tollenaars 4870; Zaai- hnjrpruim 925; Abrikozen Diversen: Frambozen 137 264; Bramen 80183; Zure Morellen 44; id. ontsteeld 39; Rode Bessen 45—60; Kersen B 85; dubb. Princ. z. draad 1420; Snijbonen 12; Augur ken 50; Aardappelen 7%9, alles per kg. DUIVENSPORT WEDVLUCHT. Door de Souburgse vereni ging van postdulvenhouders, „De Luchtbode" werd een wedvlucht gehouden uit Mos- croen. Ie en 4e C. Boogaard, 2e J. Pothuizen; 3e J. Meul- meester; 5e L. Marinusse; 6e en 8e H. Meulmeester; 9e en 10e P. Babyn. Officieele Publicaties. TAP VERBOD. B. en W. der gemeente Mid delburg. brengen ter algemene kennis, diat het ingevolge de verordening op de verkoop van sterke drank gedurende de kermistijd (van 4 Augustus tot en met 9 Augustus 1947) verboden is, in een of meer voor het publiek toegankelijke localiteiten, waarvoor een ver gunning voor de verkoop van sterke drank is verleend, ster ke drank tc koop aan te bie den, te verkopen, te verruilen, af te leveren! ter beschikking te stellen, ten geschenke te geven en te gebruiken. Amsterdamse beurs N.I.Hand.B. Ned.H.My. A..K.U. Calvé Fokker VI. Unilever Ned. Ford Ned, Kabel Philips Billiton Kon. Petr. Amst. Rubb. H.A.Lyn Scheepv.ü. H.V.A. Dell B.Mij. 31 lull I Aug. 101'/, 102«/4 cv A 133'/i 137 183 187 cv A I70'/2173 218 *220 cv A 287 289 365 375 273 274 367% 370% 343 350 405 408 1467a 146 199% 201% l76'/2l77>/2 238'/2 242 I26V2 134 Op de effectenbeurs te Am sterdam bestond op de laatste dag van deze week een bepaald vaste stemming. De handel was niet omvangryk, maar voor zo ver er orders waren, hadden deze toch grotendeels betrek king op aankopen, met het re sultaat, dat de hoofdkoersen op alle afdelingen tenminste wat de toonaangevende aandelen aangaat, hoger ware dan de vorige slotpryzen. Een bepaal de reden was hiervoor niet on middellijk aan to voeren, maar naar het scheen heeft een ge voel van meer vertrouwen in de ontwikkeling van Indonesië by het publiek post gevat. Weerbericht HOGERE TEMPERATUREN Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.I. te de Bilt, geldig van Vrydagavond tot Zaterdagavond. Op enkele plaatsen ochtend mist, overigens zonnig weer met hogere temperaturen. In het Noorden van het land weinig wind, ln het overige f;edeelte aanvankeiyk zwakke, ater matige wind uit Ooste- ïyke richtingen. ZON EN MAAN. Zondag 3 Augustus 1047. Zon: Op 5.03, Onder: 20.28. Maan: Op 21.38, Onder 6.00. Maandag 4 Augustus 1947. Zon: Op 5.04, Onder: 20.27. Maan: Op 21.54, Onder 7.13. 3 Augustus Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee 4 Augustus Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Hoog Water U. -f NAP u. -f NAP Laag Water u. —NAP u. —NAP 2.53 1.99 3.24 2.16 .4.12 2.24 4.27 1.47 3.29 2.04 3.59 2.21 4.51 2.28 5.04 1.51 15.02 1.95 15.36 2.12 16.21 2.18 16.38 1.35 15.35 1.98 16.09 2.13 16.57 2.21 17.11 1.36 9.13 1.93 9.48 2.03 10.23 2.20 9.49 1.40 9.44 1.96 10.20 2.04 10.56 2.20 10.22 L40 21.44 2.27 22.19 2.37 22.54 2.54 22.46 1.76 22.18 2.31 22.53 2.10 23.28 2.55 22.46 L78

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 3