Het peil der Duitse industrie Java's handel herval 5 maanden hoogspanning ITEERD ADEMA Kappic en Jc geheimzinnige lading Oostenrijk wil niet „Oosters" worden Stemmen uit de Kerken Mosselen en Walvissen ORDE-HERSTEL IN OOST-JAVA. Een speciale correspondent van Aneta te Soerabaia deelt mede, dat veertien Indo-Europeanen uit de omgeving van Banjoewangi, zgn vermoord. In het kamp in Tamansari ten Noord-Westen van Banjoewangi zyn acht personen gedood, terwijl acht worden vermist. In het dichtbijgelegen Pangang zyn zes personen gedood. De „Recomba" voor Oost-Java heeft aan Anqta verklaard, dat de lichamen van de slacht- ofers zyn geïdentificeerd. Naar verluidt bevonden zich nog meer Indo-Europeanen in de omgeving, doch deze zyn veilig te Banjoewangi aangekomen. nomische toestand wordt nog gemeld, dat vele rubberaan- plantingen ernstig zijn be schadigd. De orders tot ver nieling der rubberbomen wer den, naar is komen vast te staan, reeds op 4 Mei van dit jaar gegeven. Van de grotere bedrijven in en om Soekaboe- mi zijn slechts weinige ge spaard gebleven. Wel kunnen tal van machines hersteld worden, zodat vele bedrijven niet totaal verloren zijn. Het in gebruik nemen van de on dernemingen is reeds begon nen. TEXTIEL. Officieel is medegedeeld, dat een begin is gemaakt met het aanvoeren van textiel voor de nieuw-bezette gebieden. Bin nen enkele dagen zullen een millioen yards textiel naar Cheribon worden verzonden. IN OOST-JAVA. Inmiddels is de eerste trein uit Pasoeroean te Soerabaia aangekomen. Dinsdag vertrekt de eerste trein naar Probo- linggo. Zeer binnenkort zal deze doorrijden tot Djember. Over Oost-Java schrijft de correspondent van Aneta te Soerabaia, dat het door de Nederlanders bezette gebied aldaar ongeveer zo groot is als Nederland. Uit Dj ember is bericht ont vangen, dat men beslag heeft gelegd op voorraden medicij nen van de T.N.I., waardoor het ziekenhuis aldaar voor zes maanden voldoende heeft. In verscheidene plaatsen in Oost- Java zijn reeds verscheidene vertegenwoordigers van het binnenlands bestuur aange steld. HANDEL HERLEEFT. Volgens een mededeling van het departement van econo mische zaken te Batavia zal nog deze maand begonnen worden met de verscheping van import-goederen uit Ba tavia naar Cheribon. De ver scheping van exportgoederen wordt aanstonds hervat. Voor 5 Augustus zal het eerste Amerikaanse schip de haven van Cheribon binnenlopen, teneinde daar enige duizenden tons rubber en andere export producten te laden en deze naar de Ver. Staten te vervoe ren. De eerste verscheping van exportgoederen naar Neder land zal geschieden door de Tarakan van de mij. Neder land. De Tarakan vertrekt op 9 Augustus naar Nederland. IN HET SOEKABOEMISCHE. Omtrent de in het Soeka- boemische aangetroffen eco- Regering wil koolzaadteelt aanmoedigen. Zonder daar al te veel rucht baarheid aan tc geven heeft de regering besloten de richtprns voor koolzaad dusdanig te wij zigen, dat het voor de Neder landse boeren weer aantrek- keiyk wordt om tot de teelt van dit product over te gaan. Er is dit seizoen ternauwer nood een 1000 ha geoogst; d.i. 2 pet. van 1943, toen er 50.000 ha met koolzaad was bezaaid. Toen echter was ons land van de buitenwereld afgesloten en moesten wg zelf de grondstof fen leveren voor onze marga- rinefabrieken. Nu komt er weer copra uit Indië en de „Willem Barendsz" heeft ruim 12.000 ton traan meegebracht, maar by elkaar is het nog niet veeL Als daar nog eens 12.000 ton koolzaadolie bijkwam zou ons dat een stuk schelen'; voor die hoeveelheid moet ongeveer 20.000 ha worden ingezaaid. Nieuws in een notedop De kaasproductie van de 156 by het kaascontröïestation „Friesland" aangesloten be- dryven uit Friesland, Gronin gen, Drenthe en Overijssel, steeg in 1946 met 44 pro cent. Zy bereikte een hoogte van 42.034.118 kg. De Belgische radiomarkt ontvangt thans ongeveer 250.000 radioapparaten per jaar en aan de enorme voor raden, die zich by de han delaren bevinden is duidelgk te merken, dat de markt ver zadigd is. In Augustus driemogend- hedenconferenlie Volgens betrouwbare, maar onbevestigde berichten uit Washington, hebben Bevin, de Britse minister van buiten landse zaken, en Bidault, zijn Franse ambtgenoot, het plan opgevat medio Augustus naar Washington te reizen, waar zij met Marshall, de Ameri kaanse minister van buiten landse zaken, een uiteindelij ke overeenkomst zullen be- SUMATRA spreken over het invoegen van de kwestie der Duitse indus triële productie in het plan- Marshall. De bijeenkomst der ministers, aldus de berichten, zou kort na afloop van de Brits-Amerikaanse besprekin gen over de steenkoolproduc tie van het Ruhr-gebied ge houden worden. Het voor naamste doel zou zijn: eens en voor altijd de Franse vrees t. a.v. de opvoering van het Duitse productiepeil weg te nemen, Groot-Brittannië ge rust te stellen, voorzover het de voortdurende grote uitga ven aan dollars voor de func tionering van de gecombineer de Westelijke zones van Duits land betreft en te komen tot een driemogendhëdenaccoord t.a.v. het plan voor het peil der Duitse industrie en de plaats die het moet innemen in het plan voor het econo misch herstel van West-Euro pa. Een woordvoeder van het Britse ministerie heeft ver klaard, dat er geen plan be staat, volgens hetwelk Bevin in dë naaste toekoijnst een be zoek zal brengen aan Wash ington. In Londen meent men te weten, dat de gedach- tenwisseling tussen Londen, Parijs en Washington over de kwestie van de Duitse indus trie waarschijnlijk langs diplo matieke weg zal geschieden. Een woordvoerder van het Franse ministerie van buiten landse zaken ontkende, iets af te weten van een dergelijk plan voor ftiinister Bilault. Vier personen, onder wie twee monniken, zijn te Zag reb ter dood veroordeeld on der beschuldiging van sabo tage in fabrieken. Vijf an deren, onder wie drie mon niken, kregen gevangenis straffen van 7 tot 15 jaar. „Er zijn drie redenen waar om ik van uw interessante aanbieding geen gebruik zal kunnen maken", zei Hans. „De eerste is dat ik de luiste, eigen wyste en stomste colporteur ben die u ooit gehad heeft dat was althans uw mening de tweede, dat uw stofzuigers de prulligste, duurste en on- verkoopbaarste producten zijn, die ooit in de handel gebracht zijn dat was de mgne en dat is ze nog en ten derde, dat ik geen zaken doe met mensen die jongelui zonder geld en zonder vooruitzichten op straat zetten en ze opnieuw in de goot trappen als ze een po ging durven wagen, zich op te heffen". „Je( kunt naar de maan lopen", zei meneer Lewyt toen zyn kaakspieren weer uit de knel raakten. ,,'t Was mij bijzonder aange naam, u nog eens te spreken", zei Hans. „Vergeet u niet om de colporteur Bobbelmans mgn complimenten over te brengen •mplimer en aoet u de groeten aan juf frouw Toontje". De heer Lewyt verslikte zich in een vloek en sleepte zyn Kangoeroe de kamer uit. „u moet maar aan uw di recteur zeggen dat u vandaag niets verkocht heeft", riep Hans. „Zoiets heb ik vroeger ook wel eens moet«Q vertel len". De best Lewyt «loeg mot een smak de deur van het privékantoor dicht en Hans liep glimlachend naar de ka mer van de directeur om hem een overzicht van de die mid dag bestelde lampen en appa raten te verstrekken. Het directiekantoor bleek leeg en omdat hg meende dat de heer Van Galen zich naar het naastgelegen bureau had begeven, richtte Hans zgn schreden naar het kantoor waar hg als corespondent- boekhouder enkele maanden was werkzaam geweest en waar zgn plaats was ingeno men door een fatterig jong mens met acte Mercurius Boekhouden en diverse diplo ma's voor handelscorrespon dentie in de moderne talen een zekere meneer Williams protégé van de heer Protsin- ger. Hg hoorde bg de matglazen tussendeur een stem en als re actie daarop voelde hg een rem op al zgn spieren, zodat hy roerloos bg de ten dele geopen de deur bleef staan. Het was een kwartier na kantoortijd en de heer Sanders had ongetwijfeld weer een hui selijk feestje, waardoor hy vroeger dan gewoonlgk was vertrokken. „Ik moet het voor morgen vinden", zei de stem van een blgkbaar wanhopige Giesela. „Zou uzou jeme niet willen helpen zoeken?" „Datdat kan niet dat durf ik nietzei me neer Williams. „Morgen is er weer kascon trole", legde Giesela met een snik in haar stem uit, „en als 't dan niet klopt... dan... o stelt u... stel je voor, wat er zou kunnen gebeuren". „Maar het is streng verbo den, na kantoortyd nog hier te komen", zei meneer Williams, die blgkbaar zijn hoofd reeds gedeeltelgk in de voor hem uitgestoken strop had gesto ken. „Als u... als je... vanavond om negen uur terug zou kun nen komen," pleitte Giesela, „ik ben er zeker van, dat we de fout vlug zullen vinden, toe, meneer Wiliams, ik zal u er altgd dankbaar voor biy'ven." „Maar de nachtwaker," wierp meneer Wiliams nog te gen. „Die zal niets zeggen," be toogde juffrouw Giesela. „Ik weet het, die herkent niemand in het donker. Doe het alsje blieft, meneer Wiliams... me neer Henk... Henk." „Giesela," zei een nerveuse stem en Hans, die op dat ogen blik weer de macht over zgn spieren terugkreeg, opende plotseling de deur en zag juf frouw Giesela van Arkel in de armen van een blozend jong mens, die juist van plan was zijn lippen op het rouge van de hare te persen toen hg de deur hoorde opengaan. Over zgn schouder keek Gie sela als een kind, dat betrapt is op het moment, dat het een vinger in de jampot wil ste ken. „Pardon," zei Hans, glim lachend, „ik wist niet, dat er weer zestig gulden tekort wa ren." De heer Williams draaide zich woedend om, maar de deur was al weer gesloten. Juffrouw Giesela scheen een ogenblik op het punt, de in dringer achterna te snellen maar zg begreep blgkbaar, dat haar kansen om op deze man nog enige invloed uit te oefe nen voorgoed waren verkeken. XWordt vervolgd.) 42. „Heeliyk, lekkel!" zei de bewaker en hg deed een lange trek aan zyn pgp, terwijl hg glimlachend voor zich uit keek. Kappie en de Maat bespiedden hem en ze zagen dat de bewaker steeds slaperiger werd, totdat hy tenslotte he lemaal in slaap viel! „Nu de sleutel, m'n jong!" zei Kappie tegen de Maat „Dat zal Ik wel even dpen". Kappie stak z'n arm door' de tralies van het hek, totdat hy by de sleutelbos van de bewaker kon. Daar was niet veel kunst aan, want de be waker sliep heel vast en merkte niets. „En nou met de sleutel in het slot oven proberenja, die past! Kom Maat, hou Je klaar!" VREES VOOR OPDRINGEND COMMUNISME. Als Engelsen en Amerikanen weggaan. Oostenrgkse regeringslei ders leggen een toenemende angst aan de dag voor een mogelgk terugtrekken van de Amerikanen en Engelsen uit Oostenrijk, dat dan, naar zij zeggen zou worden overgela ten aan het naar het Wes ten opdringend communisme. Britse en Amerikaanse au toriteiten verzekerden dat die vrees ongegrond is, maar er zijn bepaalde ontwikkelingen, die waarschijniyk Verantwoor- lijk zgn voor dit Oostenrgk se gevoelen. In de eerste plaats zgn er de uiteriyke tekenen dat het Amerikaanse militaire apparaat in sterk te verminderd wordt. Rode Kruisgebouwen en verschil lende soldaten-cantines zgn gesloten en de Amerikaanse burger-beambten verliezen vele van hun legervoorrech- ten en worde nmeer en meer op één lgn met de Oosten- rgkers geplaatst. REORGANISATIE. Al deze maatregelen wor den door de Amerikanen uit gelegd als „reorganisatie" en een gevolg van de nieuwe Amerikaanse dollarpolitiek, die er op gericht is Oosten rijk meer toegang te geven tot het dollargebied. Bovendien is het eer pu bliek geheim, dat dë Engel sen een gedetailleerd plan hebben opgesteld voor de terugtrekking van hun be zettingsleger, zodra het vre desverdrag ondertekend zou zyn. Al is er weinig of geen uitzicht op zulk een onder tekening in de naaste toe komst, t,och ls' dit Britse plan nooit officiéél ingetrokken. De snelle voortgang in het Engels-Amerikaanse plan voor de teruggave van de Oostenrijkse economie aan de Oostenrijkers zelf heeft er slechts toe bggedrégen om de ongerustheid te verhogen. Ie dere toevloeiing van politie ke uitwykelingen uit aan Oostenrgk grenzende landen in het Oosten brengt nieuwe angstgevoelens by de Oos tenrijkers teweeg. RUSLAND HEEFT GEEN HAAST. Reeds treffen verscheidene Oostenrijkse anti-communisten voorbereidingen om direct 't land te verlaten, „als de dag aanbreekt" Niet-communlstische Oos- tenrgkers missen erg de aan wezigheid van generaal Mark Clark, de gewezen Ameri kaanse commandant, die zy beschouwden als hun kampi oen tégen de Russen. Clark had zich een enorme popula riteit en een groot prestige verworven en de Oostenry- kers begrgpen niet waarom hg teruggeroepen is naar de Ver. Staten. Engelse en Amerikaanse functionarissen verzekeren om strijd dat dq vrees voor een terugtrekking uit Oosten rgk der Westelijke geallieer den ongegrond is, maar ge ven tegelijkertijd toe, dat het er wel naar uitziet, dat Rus land nog geen vredesverdrag met Oostenryk wil tekenen en nog „jaren" in deze hou ding zal volharden. Het ingewikkelde probleem sitting van de Duitse bezittingen in Oostenrijk het voornaam ste struikelblok in de huidige zo menen de Ekigelsen en Amerikanen, nog wel het onderwerp blgven van be sprekingen door de Grote De bijzondere vrij landstorm en de Burgerwacht zullen niet worden heropge richt. Alleen de vereniging „Volksweerbaarheid" zal olij ven bestaan. WOODBROOKERS IN HOLLAND. Déze zomer zal de Vere niging Woodbrookers in Hol land weer enkele godsdiens tige cursussen houden., Daar de gebouwen te Barchem tengevolge van de beschadi ging tijdens de oorlog, nog niet in gebruik kunnen wor den genomen, komt men voorlopig bycen in Bentveld in het gebouw van de Ar beidersgemeenschap der Woodbrookers, een zijtak van de vereniging. Na de oorlog heeft er? een grondige reorganisatie van de vereniging plaats gevonden opdat het cursuswerk meer nog dan vroeger in dienst moge staan van het oecume nische streven naar gods dienstige en kerkelgke ver nieuwing. De eerste cursus is inmid dels aangevangen, de tweede zal gehoude nworden van 9 tot 15 Augustus en geleid worden door ds. P. Smits van Enschede, bg wie men zich voor deelname kan op geven. i U.S.S.R. Het Patriarchaat van Mos kou heeft de verschillende Orthodoxe Kerken uitgeno digd om afgevaardigden naar een concilie te zenden, dat in het najaar van 1947 in Moskou zal worden gehou den. Dit Pan-Orthodoxe con gres zal de volgende punten behandelen: le. De verhouding tussen het Vaticaan en de Ortho doxe Kerk gedurende de laat ste dertig jaar. 2e. De houding van de Or thodoxe Kerk tegenover de oecumenische beweging. 3e. De vraag omtrent de erkenning van de Anglicaan se kerkorde. 4e. De verhouding van de Armeens-Gregoriaanse Kerk, de Syrlsch-Jacobitische Kerk, de Ethiopische Kerk, de Sy- risch-Chaldesc Kerk tot de Orthodoxe Kerk. 5e. De Russisch Orthodoxe Kerk en verschillende cano nieke vragen zoals de kalen der, het wedcropnemen van afvallige priesters enz. Tydens een bezoek, dat Pa triarch Alexis onlangs aan Roemenië bracht, verklaarde hy, in verband met het ko mende congres, dat het nodig was een Orthodox front te vormen. Wij moeten ons be wust worden van het feit, dat de Orthodoxe Kerk een grote macht betekent. Daar om zullen al deze Oosterse Kerken een front vormen, dat door niets is te verslaan. Ik vertrouw, dat God de ar beid van het congres zal ze genen en dat Hij alle hinder nissen uit de weg zal ruimen. Wil de conferentie echter- slagen dan moeten wg de verschillende problemen van te voren bestuderen. Wanneer wii dit met alle ernst doen, zal God ons werk zegenen en in de plaats van de Ooster se Kerken zal er een vere nigde Orthodoxe oecumeni sche Kerk komen, die waar- lgk leeft." Scheepvaartberichten Aangekomen te Vlissingen 29 Juli: „Cateli" van Huil; 30 Juli „Geziena" uit Antwer pen; „Henriëtte" uit zee. Vertrokken te Vlissingen 29 Juli: „Abro" naar zee; „Mudo" naar Oslo; 30 Juli „Jacoba" naar Ipswich. Gepasseerd naar Antwerpen 29 Juli „Theuna" van Londen; „Hoop van Zegen" van Bos ton; Sleepboot „Ganges" van Rotterdam; „Amerskerk" van Port Said. Gepasseerd van Antwerpen 29 Juli: „Marat V" naar Lon den; „Coen" naar Oslo; „Meer kerk" naar Marseille; „Aler- nat" naar Buenos Aires. Burgerlijke stand KRUININGEN. Bevallen: D. A. van de Wege de Pauw, d. Ondertrouwd: M. de Bat, 24 j. en A. van Iwaarden, 22 j.; J. Buizer, 31 j. en S. Diete- man. 26 j.; A. Hoebeke, 24 j. en C. de Kunder, 20 j. Getrouwd: F. Stevense, 64 j. en S. L. Lavoog, 53 j; G. Hofmeyer, 33 j. en J. Geenae, 24 j.; J. van Beek, 29 j. en C. Kanaar, 21 j. Overleden: A. A. Nouwt, 6 dagen; H. A. Verstraeten, 25 jr., echtg. van J. J. Potter, Naast de zichtbare materiële schade die de Duitsers in Brul- nisse hebben aangebracht, is er evenals elders de onzicht bare geesteiyke schade, doch daarnaast is er nog een derde schadefactor dlq zeker niet te verwaarlozen is, de onzichtbare materiële schade. Het ls bekend, dat mosselen een grote dosis vitaminen be vatten en voor de oorlog wer den deze vitaminen door de combinatie PhilipsVan Hou ten aan de mosselen onttrok ken en aangewend ter ver- SCHAKEN v. Scheltinga verloor. In de 12e ronde van het zöne-tournooi te Hilversum verloor v. Scheltinga van Tri- funivlc. Pachman won van Szabo en O'Kelly speelde re mise met M. Blau. Door deze resultaten is de stand in het zónetournooi na de 12e ronde als volgt: 1 en 2 Pachman (Tsj. Slow.) en O'Kelly (Ierland) 9l,£ uit 12; 3 en 4 van Scheltinga (Ned.) en Trifunivlc (Joego slavië) 9 uit 12; 5 en 6 Szabo (Hongarye) en Alexander (Engeland) 6% uit 12; 7 en 8 Max Blau (Zwitserland) en Rossolimo (Frankrgk) 6 uit 12. De anderen volgen met min der dan 6 punten. Marktberichten VEILINGSVER. K APELLE-BIEZELIN GE E.O. Veiling van 29 Juli 1947. Kersen A 85; Zure Morel len 3611; id. ontsteeld 18 46; Rode Bessen 4560; Frambozen 177246; Bramen 100187; Moerbeien 94; Tol- lenaarspruimen 3861Occu- lanen 1941; Engelse Kro zen 2653; Princepruimen 21 43; Merbelanen 1134; Oranjepruimen 22; Zaailing- pruimen 8; Czar 63355; Early LEixton 82127; Onta rio 86—142; Washington 109 140; Eldense Blauwe 66 U3; Madeleine 11—41; Per zikappels 2040; Early Vic toria 615; Beauty of Bath 1756; Zigeunerin 1667; Rode Astrakan 27; val Ap pels 415; Oomskindcrenpeer 1952; Précoce de Trevoux 24—69; N.H. Suikery 38—28; Zomerlouwtje 24; Bruine He renpeer 1728; val Peren 5 11; Sngbonen 21; dubb. Princessen z. d. 1022; Au gurken 2%32; Tomaten 22 38; Aardappelen 78; id. Kriel 41/fc, alles per kg. Abrikozen 1837; Perziken 320, belde per stuk. Amsterdamse beurs 29 lull 30 juli 1053/4 104 N.LHand.B. Ned.H.Mij. A.K.U. Calvé Fokker VI. (Jnilever Ned. Ford Ned. Kabel Philips Billiton Kon. Petr. ^ttnst Rubb. H.A.Lgn Scheepv.U. H.V.A. Dell B.My. cv A 137 135 186 184 cv A 1693/4 1703/, 220 218 cv A 291 365 270 375 353 409 152 288 '365 272>/2 370 352>/a 408'/2 148 2013/. 200'/4 181 176 V2 245 241 1,32 127 De stemming op de effec tenbeurs te Amsterdam was gedrukt en vooral kwam dit >t uiting in de koersontwik keling van de Cultuurfond sen, de andere Indische aan delen en Koninklijke. De In dustriëlen en Scheepvaart- den geconstateerd en, zoals hierboven uiteengezet, bewo gen de hoofdkoersen zich op een lager peil dan de vorige slotprgzen. De ontwikkeling van de effectenmarkt te Lon den en in mindere mate de kleine reactie van Wallstreet waren aan een en ander klaarbiykeiyk niet vreemd. vaardiging van vitamine prae- paraten. Mosselen, die niet voor con sumptie geschikt waren, door dat het visgewicht te laag was, omdat zo met z.g. pok- kens bedekt waren of omdat er in dit laatste niet in het minst, een productieoverschot was, alles ging naar Arnemui- den om daar te worden gelost en gekookt Duizenden tonnen gingen wekeiyks daarheen, zodat men in de mosselcultuur goede hoop koesterde, dat deze industrie, wier capaciteit steeds uitbreid de, een der grootste afnemers zou worden, die op de duur zelfs de afname voor de con sumptie zou overtreffen. Een tweetal persberichten die dezer dagen verschenen heeft daaraan voorgoed de bo dem ingeslagen, nadat te vo ren reeds was geconstateerd, dat in 1947 de leveringen naar Arnemuiden nog niet konden beginnen. Het eerste ls, dat bedoelde combinatie de levers der walvissen heeft gekocht, die de Willem Barendz had ge vangen en het tweede, dat de fabriekshallen te Arnemuiden, waaruit de machines zHn ver dwenen, in het kader der be- van mosselen, zullen worden gebruikt. Een schade voor de mosselcultuur, die eenvoudig niet te becttferen is en die al leen enigszins zou worden ge dekt, wanneer ieder Hollands gezin minstens eenmaal per week mosselen zou eten. Maar zover zyn we nog lang niet. Mosselen en walvissen, de strgd is inderdaad te ongelijk en het is is geen wonder dat ze in het nadeel van de mossel wordt beslist. Staatsloterij. 4e klasse, 2e trekking. 500021686. 1500.—: 2526, 17298. J000.—: 3032, 20112. 400.—: 5172, 19787. 200.—: 17008, 19214. 100.—: 2456, 2581, 7989, 10404, 30676, 11084. 11635, 33379. 15858. 20208, 21237. Radioprogramma's Vrydag. Hilversum I: 7 en 8 Ber.; 11 Zangrecltal; 11.45 Pianospel van Eileen Joyse; 12 VLoolsoli d. Fritz Krelsler; 12.35 Holanda-Sextet; 13 Her denkingsdienst; 14.30 Sympho nic Ork.; 14.40 Fluitrecital; 15.15 Van alles wat; .16 Decla matie d. Mevr. N. ZalméRoe- lofswaard16.20 Het Domstad Strijkkwartet; 17 Planoduo; 17.45 All Round Sextet; 18.30 Ned. Strgkr.; 19.30 Geestelijke liederen; 20 Ber.; 21 Bekend... maar altUd weer gevraagd; 21.30 Het Resldentleork.; 22.30 Ber. Hilversum II: 7 en 8 Ber.; 10.20 De Regenboog; 10.45 Co- ba Kuurstra. sopraan en Cor van Boven, piano; 11.05 Phil- harmoniisch orkest; 11.15 Voor. dracht; 11.30 Orgelspel <J. Jo- han Jong; 12 The Sky masters: 12.35 Pierre Palla; 13 Ber.; 14 Kookkunst; 14.20 Wolfgang Amadeus Mozart-concert; 15.30 Middagconcert: 16 Bekende Marsen en Walsen; 17.30 Mu zikaal babbeltje; 18- Ber.; 18.30 Metropole-ork.; 20 Ber.; 20.30 Religie en beeldende kunst; 21 Men vraagten wy- draaien; 22,15 Swing and sweet from Hollywood and 52nd street; 23 Ber. Weerbericht N.O. WIND. Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag avond tot Donderdagavond. In de ochtend geleldciyk wat toenemende wind tussen Noord en Oost Enkele overdrijvende wolkenvelden. Bijna overal droog weer. Weinig verande ring van temperatuur. ZON EN MAAN. Vrydag 1 Augustus 1947. Zon: Op 5.00, Onder 20.32. Maan: Op 20.54, Onder 3.41. 1 Augustus Vlissingen Terneuzen Hanweert Zierikzeo Hoog Water u. If NAP u. +NAP Laag Water u. —NAP u. —NAP 1.39 1.82 2.11 2.00 2.51 2.13 3.04 1.39 13.55 1.84 14.27 2.02 15.06 2.12 15.23 1.32 8.02 1.88 8.M 2.00 9.09 2.16 8.39 1.42 20.30 2.12 21.05 2.23 21.38 2.39 21.09 1.64

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 9