De Mormonen jubileren Indonesische kwestie heden in Veiligheidsraad De nieuwe Omzetbelasting LAATSTE NIEUWS UIT DE PROVINCIE ZUID-BEVELAND Walcheren Pionierswerk in onvruchtbare zoutvlakte. In Nederland 3000 leden. Op 1, 2 en 3 Augustus viert de Kerk van Jezus Chrls- van de Heiligen der Laatste Dagen (Mormoonse kerk) het zg. Pionier-Eeuwfeest. Op 24 Juli van dit jaar was het na- meiyk honderd laar geleden, dat de eersto pioniers in de vallei van hot Grote Zoutmeer in het Westen van Noord- Amerika aankwamen. Daartoe gdwongen door folio vervol gingen, hadden zij ongeveer 20.000 kilometer door de wil dernis gereisd, grotendeels te voet, om als verblijfplaats do- ze doodse zoutvlakte te kie zen. ZH baanden het pad voor do 86.000 pioniers, die deze tocht eveneens volbrachten voor de aanleg van do spoor lijn Oost-West Zesduizend hunner stierven onderweg door uitputting, gebrek aan voedsel, enz. in de zoutmeer- vlakte, vèr bulten de toenma lige grenzen der blanke be- België beste klant voor Ned. sigaren. In hot Jaar 1946 voerde Bel- ffië uit Nederland 15.428.682 sigaren in alsmede 67.380 kg. tabak. Hiermede ig België de voornaamste afnemer van si garen vttfï Nederland. Hierna volgt Tsjecho-Slowakije met 6.8 millioen sigaren. Spionnen gearresteerd. Door de afdeling spionna- ge-onderzoek van dc Haagse P.R.A. werden Woensdag gearresteerd de Nederlanders L P. A. E. Latien en A. van Olst. wier namen nog wel bekend zijn uit do ge ruchtmakende unlformon- smokkelzaak van 1939. Zij zijn thans aangehouden wegens het verrichten van werkzaamheden, ten gunste van de Duitse spionnage en contra-spionnagedicnst, voor cn tgdens de bezetting. Dinsdagmiddag is te Bergen aan Zee een 18-jarig meisje by het baden verdron ken. Haar vriendinnetje kon nog worden gered. WIELRENNEN Ook Schutte faalt. Ook Schulto hoeft gefaald in de wercldkampioenschan- Sen wielrtjden. Hij werd in ac eml-finale geklopt door de Italiaan Coppi, met een ach terstand van 165 meter. Cop- fti won in de finale van zijn ondgenoot Bevilacque en werd daardoor kampioen. HÖ werd vierde. Bij dc amateurs zegevierde de Italiaan Benc- fatti. Coppl vestigde in dc finale een nieuw wereldre cord. Onze laatste kansen heb ben nu de wegrenners in actie. Falen ook zfl, dan be haalt Nederland voor het eerst sedert 1935 geen we reldtitel. Bovendien heeft schaving. Ongehinderd hun godsdienst belevend, koloni seerden zH Utah en de omlig- Sende gebieden en maakten eze tot één grote lusthof. Het „Pionier-Eeuwfeest" wordt in Utah met grote luis ter gevierd, o.a. door de op richting van een btfna 17 me ter hoog granieten monument op de plaats, waar de leider der pioniers, tevens tweede President der kerk, Brigham oung, de vallei voor het eerste aanschouwde en zeide „dit is de plaats". Niet alleen in Utah, maar ook in de zen dingen der kerk, dio over de gehele wereld verspreid zyn, zal dit feest gevierd worden. Er zal hulde gebracht wor den aan deze pioniers, die al les, wat hunlief was, prijsga ven terwille van hun geloof. Het feestprogramma in Ne derland omvat o.a.: de opvoe ring van toneelstukken en openbare bijeenkomsten. De heer Alma Sonne, president der kerk In Europa, zal aan wezig zijn. De Mormoonse kerk in Nederland telt ruim 3000 leden. Jaarlijks valt er een toename van het leden tal te constateren, doch door dat er geregeld leden naar Amerika emigreren om zich in Utah te vestigen, blijft de omvang der kerk in Neder land vrijwel gelijk. Het aantal Mormonen, ver spreid over de gehele aarde, bedraagt meer dan 1 millioen. Tomaataardappelen of aardappeltomaten John Odgen, 'n tuin man in Indiana, heeft medegedeeld, dat hfl een nieuwe plant heeft ge kweekt, die in deze tijd van voedselschaarste ze ker met vreugde begroet zal worden. Niet ver van een perk tomaten had hij aardap pelen geplant Enige da gen geleden ontdekte hij in zyn tuin een nieuw soort planten, die aard- appelèn onder de grond en tomaten aan het bo vengrondse gedeelte droegen. Dit wonder ver klaart hü door de werk zaamheid van de bijen, die van de ene naar de andere plant vliegende, de kruising tot stand hadden gebracht... EERSTE KAMER. Dinsdagavond Is de Eerste Kamer bijeen geweest. Bij de behandeling van de douanoovereenkomst met Bel gië en Luxemburg merkten verschillende sprekers op, dat zij de overeenkomst gaarne met andere landen zouden zien uitgebreid. Alle partijen ver klaarden tenslotte het eens te kunnen zijn met deze over eenkomst. De vergadering werd daarna verdaagd tot 30 Juli. De mi nister van financiën zal de sprekers beantwoorden. Oesterkwekers, poeliers en schippers. De Middenstandsorganisaties in Nederland hebben een brief gericht aan do minister van economische zaken om ernstig te protesteren tegen de beper king van de doorberekening der omzetbelasting. Do middenstanders zeggen in hun brief, dat er geen redelijk overleg met de organisaties heeft plaats gehad over deze nieuwe last, die op de midden stand wordt gelegd. Zij vragen nu een algemene machtiging om de verhoogde omzetbelasting te mogen leg gen op de bestaande prHzön van 3(f Juni 1947. VOORLICHTING. Tot zover de brief, van de middenstandsorganisaties. Het is ons gebleken, dat er over de nieuwe voorschriften voor de omzetbelasting nog wel enig misverstand bestaat. In het bijzonder voor Zee land is het volgende van be lang. De oesterkwekers van Yerseko moeten 15 omzetbe lasting betalen van 1 Juli j.l. af. Vele kwekers z{jn blijkbaar nog onbekend met dit nieuwe voorschrift. Ook de kreeften vissers moeten er aan denken, Pronk nog kans op een zege, I dat ze 15 van de verkoops- daar hij de herkanslngsrlt prijs als omzetbelasting moe won en dus in de finale ten betalen. Een andere cato- komt. gorle, dio ook onder de 15 Beperkingen Brits leger. De Britso minister van oor log, Bellenger, hooft Woens dagavond in liet parlement me degedeeld, dat het Britse leger beperkt zou worden door ver snelde demobilisatie. De regering is van plan het geregelde leger, bestaande uit vrijwilligers, uitte breiden,- doch de overige 48.000 in oor logstijd opgekomen officieren en manschappen sneller te de mobiliseren, uitgezonderd de handhaving van als van vitaal belang beschouwde onderdelen. Bellenger verklaarde, dat veldmaarschalk Lord Montgo mery, de chef van do generale staf van het imperium, niet in verband met drastische beper kingen van de Britse gewagen de machten naar Groot-Brit- tannië terugkeerde. Brits bezettingsleger in Februari naar huis De Britse minister-presi dent, Clement Attlee, zou in de Woensdagmiddag met de Labour-park-mentsfractie ge houden bijeenkomst medege deeld hebben, dat het me rendeel van het Brltso le ger in de Duitse bezettings zone in Februari a.s. terug getrokken zou worden. Labour-fractle steunt Attlee. De parlcmentsfractie van de Britse Labourparty heeft Woensdagavond haar „cens- Sezindc steun" gegeven aan e maatregelen, door minister president Clement Attlee aangekondigd, ter bestrijding van dc economische crisis. Attlee heeft op de partij bijeenkomst medegedeeld, dat de regering volgende week een volledige verklaring over deze maatregelen in het par lement zal afleggen. Attlee verklaarde voorts nog, dat van do mijnwer kers zal worden gevraagd één half uur per dag over to werken. DE RAMP TE BREST. Te Brest zijn door de ont ploffing van het Noorse schip 5000 huizen verwoest. Prijs op het hootd van Markos. Do Griekse regering heeft bij decreet een prijs van twintig millioen drachmen gesteld op het hoofd van Markos Vafiadcs, alias „go- ncraal Markos", leider van de guerilla-strijders. RUSLAND WEIGERT. In de V. N. heeft Rusland wederom belet dat Transjorda- nië, Ierland en Portugal lid worden. Het verzet zich omdat Ierland cn Portugal dc As heb ben gesteund en tegen Trans- jordanië omdat deze staat En geland toestaat er troepen te nebben. Samenwerking voor kunststoffen-industrie. Het kunststoffeninstltuut T. N.O. te Delft, de kunststoffen- commissie T.I. van het tech nologisch instituut V.I.V. te Antwerpen, cn 't British Insti tute of Piastics Technology te Londen hebben Woensdag te Delft een overeenkomst geslo ten betreffende voorlichting en opleiding op het gebied van kunststoffen. Duitse volkswagens naar België. Naar do heer Spaak in antwoord op een schriftelijke vraag mededeelde, worden thans particuliere bespre kingen gevoerd over de in voer van Duitse volkswagens in België. De prijs van deze auto's zou mot inbegrip van allo invoerrechten en belas tingen fr. 37.500 bedragen." Regeringsinstanties zouden op deze basis reeds bestel lingen hebben gedaan. Prins Bernhard in Heerenveen. Woensdag heeft Prins Bern. hard een bezoek gebracht aan Hoeren veen. Evenals Zondag in Snaek- werd ook hier de Prins een geestdriftige ontvangst be reid. Hot gemeentebestuur ver welkomde de Prina op het ge meentehuis en verschillende sprekers lichtten Prins Bern- hard In over geestelijke stro mingen cn sociale en culturele vraagstukken over dc Z.O. hoek van Friesland. omzetbelasting valt, zijn de poeliers. Het is al gebleken, dat verscheidene van hen niet op de hoogte waren van de nieuwe maatregel. Dan weten een aantal brand- stoffenhandelaren, die aan pu bliekrechtelijke lichamen leve ren, niet, dat deze lichamen thans als consument worden beschouwd en dat voor leverin gen aan deze lichamen dus hetzelfde omzettarief geldt als voor particulieren. Tenslotte is met ingang van 1 Juli de binnenscheepvaart, die vroeger vrg was, ook belast geworden. Voor binnen-schip- Sers en sleepbootschippers eeft de heffing plaats bij de bevrachtingscommissarissen en sleepbootcommissarissen. Dc beurtschippers evenwel moeten zelf aangifte doen en wanneer ze nog geen aangifte formulier hebben ontvangen, dan is 't verstandig er een aan te vragen, want anders valt straks de aanslag bitter tegen. Er bestaat aangifteplicht voor deze belasting. Nederlandse zweefvliegers naar Duitsland Vertegenwoordigers van het bureau luchttourisme van de Kon. Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart en de A.N.W. B. op Ypenburg hebben on langs overleg gepleegd met de Amerikaanse luchtvaart atta ché Colonel Ware, en met de Engelse luchtvaart attaché group Captain Heber Pércy, over het bevorderen van uit zending van Nederlandse zweefvliegers naar zweefkam- Pen in de Amerikaanse en En gelse bezettingszones van Duitsland. AARDBEVING G EREGISTREERD. Do seismograaf van het K. N.M.I, te de Bilt registreerde Dinsdagmiddag om 14.54 uur een zeer sterke aardbeving, waarvan de oorsprong gele- ?en was op een afstand van 500 km. in Oost-Noord-Oos- teiyke richting. NIEUWE BONNEN voor het tfc'dvak van 3 Aug. tot en met 16 Augustus a.s. bonkaarten ka. kb, KC 709 (Serie J) Brood: J01 Brood, 800 gram brood; J02 Brood, 400 gr. brood; J03 Reserve, 1600 gram brood; J06 Reserve, 800 gram brood. Boter: J01 Boter, 125 gram boter; J02 Boter, 125 gram margarine of 100 gram vet; J03 Boter, 250 gram mar garine of 200 gram vet Vlees: J01 Vlees, 100 gram vlees; J02 Vlees, 200 gram vlees. Melk: J01 Melk, 4 liter melk; J—03, J—05 Melk, 7 liter melk. Kaas: J01 Diversen, 200 gr. kaas; J02 Diversen, 50 gr. korstloze kaas; J04 Reser ve, 200 gram kaas. Suiker: J—03 Diversen, 750 gr. suiker, boterhaxnstrooisel enz. of 1500 gram jam, stroop, enz. of 750 gram ver snaperingen. Waspoeder: J04 Diversen, 250 gram waspoeder -f- 250 gram soda. BONKAARTEN KD, KE 709 (Serie J) Brood: J—11 Brood, 800 gram brood; J13 Reserve, 800 gram brood. Boter: J11 Boter, 250 gram boter; J—12 Boter, 125 gr. margarine of 100 gram vet. Vlees: J—11, J—12 Vlees, 100 gram vlees. Melk: J—13, J—18 Melk, 12 liter melk. Kaas: J—11 Diversen, 100 gr. kaas; J12 Diversen, 50 gr. korstloze kaas. Suiker: J—13, J—14, J—15 Diversen, 250 gram suiker, boterhamstrooisel, enz. of 500 gram jam, stroop, enz. of 250 gram versnaperingen. Waspoeder: J16 Diversen, 250 gram waspoeder -{- 250 gram soda. Ryst: J16 Reserve, 500 gr. rijst of kindermeel (uit rijst bereid) of kinderbiscuits. BONKAARTEN MA, MB, MC, MD, ME, MF, MG en MH 709 (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken) (Serie J) Brood: J21 Brood, 800 gram brood. Boter: J21 Boter, 250 gram boter; J—22 Boter, 250 gr. margarine of 200 gram vet. Melk: J—21 Melk, 5 liter melk. Vlees: J—21 Vlees, 300 gram vlees; J22 Vlees, 100 gram vlees. Kaas: J21 Kaas, 200 gram Eieren: J21 Eieren, 5 eieren. Suiker: J21 Suiker, 250 gr. suiker, boterhamstrooisel, enz. of 500 gram jam, stroop, enz. of 250 gram versnape ringen. VERSNAPERINGENKAAR- TEN ENZ. QB, QC 707. J33 Versnaperingen: 200 gr. versnaperingen of 200 gram suiker, boterhamstrooisel, enz. of 400 gr. jam, stroop, enz. J36 Versnaperingen: 100 gr. versnaperingen of 100 gram suiker, boterhamstrooisel, enz. of 200 gr. jam, stroop, enz. Bovengenoemde bonnen kun nen reeds op Vrijdag 1 Augus tus worden gebruikt, met uit zondering van de bonnen voor melk, waarop eerst op Maan dag 4 Augustus mag worden gekocht. DE ZEE EIST OFFERS. Woensdagmiddag omstreeks twee uur begaf de 39-jarige A. de J. uit Amsterdam zich by Zandvoort in zee. Hg zwom vrg ver uit de kust, plotseling verdween hg in de golven en verdronk. Enkele badgasten uit Eg- mond aan Zee waren met een bootje do zee opgeroeid, toen dit plotseling, een paar hon derd meter uit de kust, om sloeg. Een van de inzittenden, de heer Lits uit Amsterdam, overleed. Secretaris verduisterde gelden. De Arr. Rechtbank to Mid- delburg deed gisteren uit spraak in de zaak tegep AL H. Br. uit Nw. en St. Joos- land, die verdacht werd van verduistering, meermalen ge pleegd, in zyn functie van secr. der Cult. Verz. der Ar beiders in Arbeidskampen en van valsheid in geschrifte. Br. werd veroordeeld tot een jaar gev., waarvan 4 mnd. voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd onder bijz. voor waarde, dat hy zich zal hou den aan de aanwyzingen hem door het Ned. Gen. tot Re classering, afd. Middelburg, te geven, met aftrek der se dert 14 Febr. ondergane voor lopige hechtenis. Bevordering van de rundveestapel. Woensdagmiddag had in het Schuttershof te Goes de in Februari door de vorst uitge stelde jaarvergadering plaats van de Vereniging tot bevor dering van de rundveestapel in Zeeland, welke gecombi neerd werd met de bijeen komst van het district Zee land van het Rundveestam boek. In de vergadering van de vereniging werd tot be stuurslid herkozen de heer A. C. Geluk te St. Annaland. In de vacature van de heer A. M. J. Waes, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd ge kozen de heer C. F. Vercraije te Aardenburg en in die van wijlen de heer J. B. Becu-de Hullu, de heer A. Verhage Hoste te Schoondijke. De heer C. Zwagerman* rijksveeteeltconsulent voor Zeeland, hield een inleiding over de toestand inzake het veeteeltbedrijf op Walcheren. Dr. G. Wagenaar, hoofd van de gezondheidsdienst voor vee, hield daarop een inleiding over de kunstmatige bevruch ting als bestrijding van het be-1 smettingsgevaar. In de daarop volgende ver gadering van het Rundvee stamboek deed een ambtenaar verschillende mededelingen, terwijl tenslotte een film ge draaid werd over hetgeen op verschillende fokdagen te zien viel. Vliegveld Vlisslngen onvindbaar. Drie Engelse piloten klaag den in een periode van veertien dagen bij het bureau Lucht tourisme op Ypenburg over ge gevens hen In Eng-eland ver strekt aangaande Nederlandse vliegvelden. Zij hadden willen landen op de vliegvelden „Vlissingen" en „Waalhaven'' en waren er niet van op de hoogte, dat deze velden in de oorlog waren ver woest. Het bureau Luchttourisme heeft nu een overzichtskaartje van de Nederlandse vliegvel den uitgegeven, dat aan bui tenlandse piloten gratis wordt verstrekt. Het ware, vooral voor Zee land. beter de vliegvelden te hersteilen. Bezoek arbeiderskampen Zéeuwsch-Vlaanderen. Een gezelschap Nederlandse journalisten heeft Dinsdag een bezoek gebracht aan de kam pen voor wederopbouwarbei- ders in Aardenburg en Oost burg. In een toespraak te Oostburg werd gewezen op de moeilgkheid om de opbouw- kampen bevolkt te krijgen. Er werd een beroep gedaan op de bevolking om voetbalwedstrij den te organiseren. Tevens werd medegedeeld, dat voor Zeeland een sportleraar is be noemd. Men hoopt dat deze proef zal slagen. Woensdag bracht het gezel schap een bezoek aan kampen in de Betuwe. Uit de Staatscourant...... De Staatscourant meldt, dat ingetrokken is het K.B. van 24 Febr. 1940, houdende aan wijzing van de gemeenten Kioetinge en Nisse alg ge meenten, waar de bediening van ontvanger uoor dezelfde persoon wordt bekleed, zijn de gemeenten Driewegen, Nisse en 's-Heer-Abtskerke aange wezen als gemeenten, waar dc bediening van ontvanger door dezelfde persoon wordt be ltleed en is ingetrokken het K. B. van 28 Dec. 1935, waarbij de gemeente Ouddorp werd aangewezen als gemeente, waar de bediening van secreta ris en ontvanger door dezelfde persoon worden bekleed. De vrouwenvereniging der Ned. Herv. Gemeente te We- meldinge maakte Maandag een autotocht naar de Grebbeberg. EINDEXAMENS CHR. MULO Van <ie leerlingen der Chr. Mulo-school te Krabbendijke, slaagden bij het te Roosendaal gehouden eindexamen: Matie Hamelink en Mien van IJzerloo te Kruiningen, Corrie Moerdgk te Bath, B. Blok, J. Spijk, J. Houtekamer, R. Weststrate. K. Overbeeke allen te Krabbendij- ke, P. van Strien, J. Zoetewey en P. Vette te Yerseke, M. Wisse te Waarde. M. Kole te Kruiningen en W. Brandt te Rilland. Afgewezen één candidaat. Goes Gastvrijheid voor de Denen. Dinsdagavond was er gele genheid voor Inwoners van Goes om zich op te geven voor het verlenen van gastvrijheid, gedurende 14 dagen aan één of meer der 54 Denen, die een bezoek aan Zeeland zullen brengen. Dé World Friendschip Asso- cation kreeg op die avond slechts 6 aanbiedingen en men vraagt zich af c,f de medewer king om de internationale vriendschap te bevorderen nu reeds aan het tanen is. Na- Do Indonesische kwestie zal nis eerste punt op de agenda voorkomen, wanneer de veilig heidsraad Donderdag om 20 uur Nederlandse tijd byeen komt. Moeliykheden met de proce dure zullen waarschyniyk het voornaamste onderwerp van bespreking uitmaken. Volgens het charter der Ver enigde Naties moeten bU elk geschil do partyen worden uit genodigd aan de discussie deel to nemen. Men is zich bewust, dat het verscheidene dagen zal duren vooraleer een Indonesisch ver tegenwoordiger In New York zal zyn. Richtprijs voor slachtvarkens. Ingevolge een besluit van het bestuur van het bedrijfs- schan voor vee en vlees, wordt met ingang van Maan dag 4 Aug. een voor het gcnclc land geldende richt- prgs voor slachtvarkens in gesteld van 1.85 per kg. geslacht gewicht. Als gevolg van dit besluit vervalt de regeling van maximumpryzen van 1.87, 1.93 en 2.per kg. ge slacht gewicht. SCHOONZOON VAN NEGUS TER DOOD VEROORDEELD. Ras Gugsa, de schoonzoon van de Negus, is in Addis Abe ba ter dood veroordeeld we gens samenwerking met de Italianen. In de nota, welke heden na mens de Voor-Indische lnte- rimregerlng is overhandigd, verklaarde Pandit Nehroe o.m. nog, dat het Nederlandse leger de aanval op Indonesië heeft ingezet zonder voorafgaande waarschuwing en terwyi de republikeinse afgevaardigden nog bezig waren Fe Batavia te onderhandelen. India vraagt schadevergoeding. De regering van Voor-Indlë heeft aan de Nederlandse regering schadevergoeding gevraagd voor de vernieti ging van het Indische vlieg tuig, dat geneesmiddelen voor Indonesië vervoerde en onderweg is neergeschoten. Operaties op Madoera. Reuter's correspondent te Batavia, Graham Jemkens, seint: Volgens betrouwbare, dooh tot nu toe onbevestigde berichten treffen de Neder landse troepen voorbereidin gen om vanuit Soerabaja naar Madoera over te steken en het eiland te bezetten. Waarne mers zgn van mening, dat, na de bezetting van de haven van Tjilatjap aan de Zuidkust van Java. de bezetting van Madoe ra voorlopig de laatste grote militaire operatie op republi keins gebied zal zijn. Of de Ne derlanders nog verdere mili taire acties zullen ondernemen, zal, volgens Nederlandse bron, afhangen van „politieke over wegingen" en van de houding der republikeinse autoriteiten. Waarnemers menen, dat de re publikeinen niet geneigd zullen zijn de vijandelgkheden te sta ken, tenzij hen door de Veilig heidsraad zulks verzocht zou worden of zich mogelijkheden zouden voordoen van arbitrage door een derde mogendheid. Het blijft warm. Hoewel het regel is, dat op een strenge winter een koele zomer volgt, is het dit jaar niet het geval. Wel het tegen deel is waar. Op de record-winter v.olgde ook een record-zomer. Nog nooit is voorgekomen, dat voor eind Juli ons land door 3 hit tegolven werd geteisterd. Ook de vooruitzichten voor de zo mer zijn van dien aard, dat de mouwen gex*ust opgestroopt kunnen blijven. De wind is naar het Oosten gedraaid. De koele wind, die hiervan het gevolg zou kunnen zijn, wordt echter, voor hij ons land bereikt, verwarmt. Aangenomen mag worden, dat de wind voorlopig Oost zal blijven. Over de vooruitzichten op regen i3 nog niets met-zeker heid te zeggen. De havenstaking in Antwerpen. De Belgische minister van Arbeid heeft thans een drin gend beroep op de arbeiders gedaan om de havenstaking in Antwerpen te beëindigen. tuurlgk zal de vacantiemaand geen goede invloed1 hebben ge had. Indien er niog Goessena- ren zgn, die van 4 of 5 Aug. af een plaatsje beschikbaar hebben, dan herinneren wij er aan, dat Mevr. Hoüman, Kam perfoeliestraat 16, daar gaar ne bericht van ontvangt. JUBILEUM KOUSEMAKER. Het jubileum van de heer A. Kousemaker te Goes, die op 1 Aug. 25 jaar organist bij de Ned. Herv. kerk zal zgn| zal herdacht worden op Zaterdag 16 Augustus. Waarde DE BRANDWEER. Door burgemeester en wethouders van Waarde is de heer M. C. Kopmels-Dek be noemd tot generaal-brandmees- ter. Tot onder-brandmeesters werden benoemd de heren M. v. d. Pol en G. Schrier Jz. Tot bode werd de heer A. Blok be noemd. Krabbendijke ONDERWIJZERS EXAMENS. Bij het te Utrecht gehouden examen voor onderwijzer slaagden van de Chr. Normaal school te Krabbendgke de he ren S. Dorresteyn en J. Mol te Krabbendijke, B. M. de Jongh te Rotterdam en mej. Paula van Hekken te Krabbendijke. Afgewezen: één candidaat. Biezelinge ONGEVAL. Het zoontje van de fam. Nieuwenhuize-Ngssen werd op de hoek van de Blaaspoort Hoofdstraat te Biezelinge aan gereden door een vrachtauto. Doordat de chauffeur flink remde werd erger voorkomen. Met schrammen aan armen en hoofd en een kapotte fiets liep dit ongeluk nog tamelijk goed af. Ovezande Mej. A. J. Oomen, lerares aan de Landbouwhuishoud- school te 'Ovezande is benoemd tot lerares aan de Landbouw- huishoudschool te Posterholt. Luchltrips naar Walcheren. Enkele bladen berichtten dezer dagen, dat de Stich ting „Nieuw Walcheren" po gingen onderneemt om de K. L.M. te bewegen om met kleine Havillandtoestellen een luchtvcrbinding met Zee land in het leven te roepen. Zeer binnenkort, zo werd ge meld, zouden de besprekin gen worden geopend. In dit verband kan wor den medegedeeld, dat deze be richten voorbarig zgn. Er is nog slechts een zeer vluchtig contact en of het ooit tot bovengenoemde luchtverbin- ding zal komen, is ten zeer ste dc vraag. Examens steno en typen. Op 21 en 22 Juli 1.L wer den te Middelburg door de Nationale Vereniging van Leraren in Stenografie „Groo- te" examens gehouden in ste- nografie en machineschrgven. Typist Nederlands (50 let tergrepen per minuut). Aan gemeld 52 candidaten. Ge-, slaagd de dames: J. E. Huys- se, W. A. van Oosten, W. van Meerendonk, E. Missel, C. C. Gabriëlse, C. E. de Steur, C. AL Tissink, P. EL Hengst- mangers, T. Sturm, J. L. de Kam, A. H. Antheunisse, G. F. Damman, J. G. Lammerts van Bueren, M. L. Blok, M. J. van der Welle, A. Steke- tee, J. AL Marteyn en de he ren C. A. Beukert (met'lof), J. J. Sinke, Aiiddelburg; J. Ch. L. van Akkeren, P. den Bleyker, en de dames E. H. AI. Delzenne, N. Spa, M. van Eenennaam, C. v. d. Velde, W. Bogaard, U. S. G. Gysel- man, A. Rademaker, F. van Belle, A. P. Osté, M. E. van Bezooyen en A. A. van der Linde, Vlissingen; AL Minder- houd, Westkapelle (met lof); E. Wouters en J. Verstraa- te, Veere; A. M. Th. Boer booms en de heren J. A. Ris- seeuw en G. C. Rodts, Oost burg; de heren K. J. Mus- son, Aardenburg; J. A. Bas* ting, Zuidzande; A. P. Dek ker, Aagtekerke. Bewgs van vaardigheid: de dames J. Jobsc, Aiiddelburg; T. L. Rookus, Breskens en de heer G.* de Regt, Schoon- dgke. Afgewezen 8. Typist Frans. (50 lettergr.) Geslaagd: mej. N. J. yan Graafeiland, Aiiddelburg. Typist Frans. Concept (45 lettergr.) Geslaagd mej. L. van Sluys, Domburg. Typist Engels. Concept (40 lettergr.) Geslaagd: mej. L. van Sluys, Domburg. Steno-typen Frans. (40 let tergr.) Geslaagd: de dames C. Hovijn (met lof voor ty pen) Koudekerke en N. J, vair Graafeiland (met lof). Middelburg. Idem Concept (55 lettergr.)' Geslaagd: mej. M. N. Sim pelaar, Biggekerke. Steno-typen Engels. Ge slaagd: mej. W. J. Sinke, Vlissingen (met lof voor ty pen). Diktaat Nederlands (130 lettergr.) Geslaagd: de dames AL v. d. Brink, P. Net en C. C. Gabriëlse, Aiiddelburg; C. Hovijn, Koudekerke; M. N. Simpelaar, Biggekerke en M. J. Timmermans, Vlissin gen. 1 Afgewezen. Steno-typen Nederlands. Geslaagd de dames: C. van Zetten en A. P. Janse, Mid delburg; J. C. Schrier, Kam perland; S. Blaas, G. Koetje en F. M. M. Somers (typen 75 lettergr.), Vlissingen; 1 afgewezen. Kantoorstenograaf Engels (100 lettergr.) Geslaagd de dames: AL J. Timmermans, Vlissingen; C. Hovgn, Kou dekerke en M. N. Simpelaar. Biggekerke. 1 Afgewezen. Kantoorstenograaf Neder lands (130 lettergr.) Geslaagd de dames: A. van Gent, M. P. Verburg, P. H. de Rijke, J. Ie Roy en W. J. Sinke (met lof), Vlissingen; L. van Sluys, Domburg; M. E. J. Joziasse en M. Schout, Kou dekerke; A. H. Krgger, St, Laurens; I. Schoonaard, J. C. de Ruyter, W. de Dreu en J. M. Schoolmeester, Aiiddel burg; T. de Graaf, Kioetin ge. Particulier-Secretaresse. Geslaagd de dames: M. v. d. Brink, A. P. Net en C. C. Gabriëlse, Aiiddelburg; C. Ho vgn, Koudekerke; AL N. Sim pelaar, Biggekerke. HOOFD ARCHITECT B. J. M. A. ABSPOEL. Blgkens de Staatscourant van 29 Juli is bg Koninklijk besluit van 21 Juli 1947 no. 23, te rekenen van 1 Alaart 1947 af, benoemd tot hoofdarchitect in vaste dienst bij het College van Algemene Commissarissen voor de Wederopbouw B. J. M. A. Abspoel, vóórdien werkzaam op schriftelgke arbeidsovereen komst. Marktberichten VEILINGSVERENIGING ZUID-BEVELAND. Veiling van 30 Juli. Kropsla 9.5012; Komkom mers IA 1215; Idem I 812; Idem II 8—8.50; Idem m 5.50 7.50: Bloemkool IA 37—49; Idem I 12—31; Idem H 9.50; Idem III 24; Meloenen 38 i, alles per 100 stuks. Aardappelen 913; Dubbele princessebonen 813; Stok- snijbonen 30—34; Stamsngbo- nen 12; Tomaten 2138; Pos telein 615; Andijvie 2.80 14; Rode kool 68; Savoye kool 810; Augurken I 57 71; Idem H 25—54; Idem Hl 2.5026; Stok princessebonen 43; Stoof sla 27—38; Uien 15— 16, alles per 100 kg. Kroten 58.50: Wortelen 4 14, beide per 100 bos. VEILINGSVERENIGING KRABBENDIJKE. Precose de Trevoux IA 48 51; Idem A 38—48; Idem B 2338; Zigeunerin IA 5969; Idem A 4756; Idem B 26 30; Perzikappel IA 3549; Idem A 2837; Idem B 20 31; Yellow Transp. IA 4548; Idem A 3845; Idem B 21 28; Ontarïopruimen A 1.40 1.44; Idem B 821.32; Czar- pruimen A 1.331.41; Idem B 1.211.33; Princepruimen B 2133; Washington A 1.34; Idem B 72; Belle de Louvain B 84; Bramen A 1.301.32, alles per kg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 8