Het peil der Duitse industrie Java's handel hervat 5 maanden hoogspanning Oostenrijk wil niet „Oosters" worden Stemmen uit de Kerken ORDE-HERSTEL IN OOST-JAVA. Een speciale correspondent van Aneta te Soerabaia deelt mede, dat veertien Indo-Europeanen uit de omgeving van Banjoewangi, 7,(jn vermoord. In het kamp in Tamansari ten Noord-Westen van Banjoewangi zyn acht personen gedood, terwijl acht worden vermist. In het dichtbijgelegen Pangang z^Jn zes personen gedood. Do „Recoraba" voor Oost-Java heeft aan Aneta verklaard, dat de lichamen van de slacht- ofers zijn geïdentificeerd. Naar verluidt bevonden zich nog meer Indo-Europeanen in de omgeving, doch deze zjjn veilig te Banjoewangi aangekomen. nomische toestand wordt nog gemeld, dat vele rubberaan- plantingen ernstig zijn be schadigd. De orders tot ver nieling der rubberbomen wer den, naar is komen vast te staan, reeds op 4 Mei van dit jaar gegeven. Van de grotere bedrijven in en om Soekaboe- mi zijn slechts weinige ge spaard gebleven. Wel kunnen tal van machines hersteld worden, zodat vele bedrijven niet totaal verloren zijn. Het in gebruik nemen van de on dernemingen is reeds begon- IN OOST-JAVA. Inmiddels is de eerste trein uit Pasoeroe an te Soerabaia aangekomen. Dinsdag vertrekt de eerste trein naar Probo- linggo. Zeer binnenkort zal deze doorrijden tot Djember. Over Oost-Java schrijft de correspondent van Aneta te Soerabaia, dat het door de Nederlanders bezette gebied aldaar ongeveer zo groot is als Nederland. Uit Djember is bericht ont vangen, dat men beslag heeft gelegd op voorraden medicij nen van de T.N.I., waardoor het zièkenhuis aldaar voor zes maanden voldoende heeft. In verscheidene plaatsen in Oost- Java zyn reeds verscheidene vertegenwoordigers van het binnenlands bestuur aange steld. HANDEL HERLEEFT. Volgens een mededeling van het departement van econo mische zak n te Batavia zal nog deze maand begonnen worden met de verscheping van import-goederen uit Ba tavia naar Cheribon. De ver scheping van exportgoederen wordt aanstonds hervat. Voor 5 Augustus zal het eerste Amerikaanse schip de haven van Cheribon binnenlopen, teneinde daar enige duizenden tons rubber en andere export producten te laden en deze naar de Ver. Staten te vervoe ren. De eerste verscheping van exportgoederen naar Neder land zal geschieden door de Tarakan van de mij. Neder land. De Tarakan vertrekt op D Augustus naar Nederland. IN HET SOEKABOEMISCHE. Omtrent de in het Soeka- boemische aangetroffen eco- TEXTTEL. Officieel is medegedeeld, dat een begin is gemaakt met het aanvoeren van textiel voor de nieuw-bezette gebieden. Bin nen enkele dagen zullen een millioen yards textiel naar Cheribon worden verzonden. Regering wii kooizaadteelt aanmoedigen. Zonder daar al te veel rucht baarheid aan te geven heeft de regering besloten de richtprijs voor koolzaad dusdanig te wij zigen, dat het voor de Neder landse boeren weer aantrek kelijk wordt om tot de teelt van dit product over te gaan. Er is dit seizoen ternauwer nood een 1000 ha geoogst; d.L 2 pet. van 1943, toen er 50.000 ha met koolzaad was bezaaid. Toen echter was ons land van de buitenwereld afgesloten en moesten wij zelf de grondstof fen leveren voor onze marga- rinefabrieken. Nu komt er weer copra uit Indië en de „Willem Barendsz" heeft ruim 12.000 ton traan meegebracht, maar by elkaar is het nog niet veel. Als daar nog eens 12.000 ton koolzaadolie bijkwam zou ons dat een stuk schelen; voor die hoeveelheid moet ongeveer 20.000 ha worden ingezaaid. Nieuws in een notedop De kaasproductie van de 156 bij het kaascontrólestation „Friesland" aangesloten be drijven uit Friesland, Gronin gen, Drenthe en Overijssel, steeg in 1946 met 44 pro cent. Zij bereikte een hoogte van 42.034A18 kg. De Belgische radiomarkt ontvangt thans ongeveer 250.000 radioapparaten per jaar en aan de enorme voor raden, die zich bij de han delaren bevinden is duidelijk te merken, dat de markt ver zadigd is. ïn Augustus driemogend- hedenconferentie Volgens betrouwbare, maar onbevestigde berichten uit Washington, hebbën Bevin, de Britse minister van buiten landse zaken, en Bidault, zijn Franse ambtgenoot, het plan opgevat medio Augustus naar Washington te reizen, waar zij met Marshall, de Ameri kaanse minister van buiten landse zaken, een uiteindelij ke overeenkomst zullen be- SUMATRA INDISCHE OCEAAtf *=-£> Heftige Repubf. tegenstand Opmarsrichting der Ned. troepen Door Ned. troepen beret Spoorwegen >elcn lohor ^Soekadano t' spreken over het invoegen van de kwestie der Duitse indus triële productie ïn het plan- Marshall. De bijeenkomst der ministers, aldus de berichten, zou kort na afloop vdn de Brits-Amerikaanse besprekin gen over de steenkoolproduc tie van' het Ruhr-gebied ge houden worden. Het voor naamste doel zou zijn: eens en voor altijd de Franse vrees t. a.v. de opvoering van het Duitse productiepeil weg te nemen, Groot-Brittannië ge rust te stellen, voorzover het de voortdurende grote uitga ven aan dollars voor de func tionering van de gecombineer de Westelijke zones van Duits land betreft en te komen tot een driemogendhedenaccoord t.a.v. het plan voor het peil der Duitse industrie en de plaats die het moet innemen in het plan voor het econo misch herstel van West-Euro pa. Een woordvoeder van het Britse ministerie heeft ver klaard, dat er geen plan be staat, volgens hetwelk Bevin in de naaste toekomst een be zoek zal brengen aan Wash ington. In Londen meent men te weten, dat de gedach- tenwisseling tussen Londen, Parijs en Washington over de kwestie van de Duitse indus trie waarschijnlijk langs diplo matieke weg zal geschieden. Een woordvoerder van het Franse ministerie van buiten landse zaken ontkende, iets af te weten van een dergelijk plan voor minister Bilault. Kerknieuws NED. HERV. KERK. Ds. W. Vroegindeweij, Ned. Herv. predikant te Poortvliet, heeft een beroep ontvangen naar Dussen (N.-B.). fjEERD ADËMA „Er zijn drie redenen waar om ik van uw interessante aanbieding geen gebruik zal kunnen maken", zei Hans. „De eerste is dat ik de luiste, eigen wijste en stomste colporteur ben die u ooit gehad heeft dat was althans uw mening de tweede, dat uw stofzuigers de prulligste, duurste en on- verkoopbaarste producten zijn, die ooit in de handel gebracht zijn dat was de mijne en dat is ze nog en ten derde, dat ik geen zaken doe met mensen die jongelui zonder geld en zonder vooruitzichten op straat zetten en ze opnieuw in de goot trappen als ze een po ging durven wagen, zich op te „Je kunt naar de maan lopen", zei meneer Lewyt toen zyn kaakspieren weer uit de knel raakten. ,,'t Was mij bijzonder aange naam, u nog eens te spreken", zei Hans. „Vergeet u niet om de colporteur Bobbelmans myn complimenten over te brengen en doet u de groeten aan juf frouw Toontje". De heer Lewyt verslikte zich in een vloek en sleepte zyn Kangoeroe de kamer uit „u moet maar aan uw di recteur zeggen dat u vandaag niets verkochtheeft", riep Hans. „Zoiets heb ik vroeger ook wel eens moeten vertel len". De heer Lewyt eloeg met een smak de deur van het Erivékantoor dicht en Hans ep glimlachend naar de ka mer van de directeur om hem een overzicht van de die mid dag bestelde lampen en appa raten te verstrekken. Het directiekantoor bleek leeg en omdat hij meende dat de heer Van Galen zich naar het naastgelegen bureau had begeven, richtte Hans zijn schreden naar het kantoor waar hij als corespondent- boekhouder enkele maanden was werkzaam geweest en waar zijn plaats was ingeno men door een fatterig jong mens met acte Mercurius Boekhouden en diverse diplo ma's voor handelscorrespon dentie in de moderne talen een zekere meneer Williams protégé van de heer Protsin- ger. Hg hoorde by de matglazen tussendeur een stem en als re actie daarop voelde hij een rem op al zijn spieren, zodat hij roerloos bij de ten dele geopen de deur bleef staan. Het was een kwartier na kantoortijd en de heer Sanders had ongetwijfeld weer een hui selijk feestje, waardoor hij vroeger dan gewoonlijk was vertrokken. „Ik moet het voor morgen vinden", zei de stem van een blijkbaar wanhopige Giesela. „Zou uzou jeme niet willen helpen zoeken?" „Datdat kan niet dat durf ik niet......" zei me neer Williams. „Morgen is er weer kascon- tróle", legde Giesela met een snik in haar stem uit, „en als 't dan niet klopt... dan... o stelt u... stel ie voor, wat er zou kunnen gebeuren". „Maar het is streng-verbo den, na kantoortyd nog hier te komen", zei meneer Williams, die blijkbaar zijn hoofd reeds gedeeltelijk in de voor hem uitgestoken strop had gesto ken, „Als u... als je... vanavond om negen uur terug zou kun nen komen," pleitte Giesela, „ik ben er zeker van, dat we de fout vlug zullen vinden, toe, meneer Wiliams, ik zal u er altyd dankbaar voor blyven." „Maar de nachtwaker," wierp meneer Wiliams nog te gen. „Die zal niets zeggen," be toogde juffrouw Giesela. „Ik weet het, die herkent niemand in het donker. Doe het alsje blieft, meneer Wiliams... me neer Henk... Henk." „Giesela," zei een nerveuse stem en Hans, die op dat ogen blik weer de macht over zijn spieren terugkreeg, opende plotseling de deur en zag juf frouw Giesela van Arkel in de armen van een blozend jong mens, die juist van plan was zijn lippen op het rouge van de hare te persen toen hij de deur hoorde opengaan. Over zyn schouder keek Gie sela als een kind, dat betrapt is op het moment, dat het een vinger in de jampot wil ste ken. „Pardon," zei Hans, glim lachend, „ik wist niet, dat er weer zestig gulden tekort wa ren." De heer Williams draalde zich woedend om, maar de deur was al weer gesloten. Juffrouw Giesela scheen een ogenblik op het punt, de In dringer achterna te snellen maar zy begreep blijkbaar, dat haar kansen om op deze man nog enige invloed uit te oefe nen voorgoed waren verkeken. (Wordt vervolgd.) Kappic cn Je geheimzinnige lading 42. „Heellyk, lekkel!" zei de bewaker en hij deed een lange trek aan zijn pijp, terwijl hij glimlachend voor zich uit keek. Kappie en de Maat bespiedden hem en ze zagen dat de bewaker steeds slaperiger werd, totdat hy tenslotte he lemaal in slaap viel! „Nu de sleutel, m'n jong!" zei Kappie tegen de Maat „Dat zal ik wel even doen". Kappie stak z'n arm door de tralies van het hek, totdat hy by de sleutelbos van de bewaker kon. Daar was niet veel kunst aan, want de be waker sliep heel vast en merkte niets. „En nou met de sleutel in het slot even proberenja, dio past! Kom Maat, hou Je klaar!" VREES VOOR OPDRINGEND COMMUNISME. Als Engelsen en Amerikanen weggaan. OOSTENRIJK. Oostenrykse regeringslei ders leggen een toenemende angst aan de dag voor een mogelyk terugtrekken van de Amerikanen en Engelsen uit Oostenryk, dat dan, naar zij zeggen zou worden overgela ten aan het naar het Wes ten opdringend communisme. Britse en Amerikaanse au toriteiten verzekerden dat die vrees ongegrond is, maar er zijn bepaalde ontwikkelingen, die waarschijnlijk verantwoor- lijk zijn voor dit Oostenrijk se gevoelen. In de eerste plaats zyn er dc uiterlyke tekenen dat het Amerikaanse militaire apparaat in sterk te verminderd wordt. Rode Kruisgebouwen en verschil lende soldaten-canlines zijn gesloten en de Amerikaanse burger-beambten verliezen vele van hun legervoorrech- ten en worde nmeer en meer op één lijn met de Oosten- rijkers geplaatst. REORGANISATIE. Al deze maatregelen wor den door de Amerikanen uit gelegd als „reorganisatie" en een gevolg van de nieuwe Amerikaanse dollarpolitiek, die er op gericht is Oosten rijk meer toegang te geven tot het dollargebied. Bovendien is het een pu bliek geheim, dat dc Engel sen een gedetailleerd plan hebben opgesteld voor de terugtrekking van hun be zettingsleger, zodra het vre desverdrag ondertekend zou zijn. Al is er weinig of geen uitzicht op zulk een 'onder tekening in de naaste toe komst, toch is dit Britse plan nooit officieel ingetrokken. De snelle voortgang in het Engels-Amerikaan se plan voor de teruggave van de Oostenrykse economie aan de Oostenrijkers zelf heeft er slechts toe bijgedragen om de ongerustheid te verhogen. Ie dere toevloeiing van politie ke uitwijkelingen uit aan Oostenryk grenzende landen In het Oosten brengt nieuwe angstgevoelens by de Oos tenrijkers teweeg. RUSLAND HEEFT GEEN HAAST. Reeds treffen verscheidene Oostenrykse anti-communisten voorbereidingen om direct 't land te verlaten, „als de dag aanbreekt." Niet-communistische Oos tenrijkers missen erg de aan wezigheid van generaal Mark Clark, de gewezen Ameri kaanse commandant, die zy beschouwden als hun kampi oen tegen de Russen. Clark had zich een enorme popula riteit en een groot prestige verworven en de Ooslenry- kers .begrijpen niet waarom hy teruggeroepen is naar de Ver. Staten. Engelse en Amerikaanse functionarissen verzekeren om strijd dat de vrees voor een terugtrekking uit Oosten rijk der Westelijke geallieer den ongegrond is, maar ge ven tegelijkertijd toe, dat het er wel naar uitziet, dat Rus land nog geen vredesverdrag met Oostenryk wil tekenen en nog „jaren" in deze hou ding zal volharden. Het ingewikkelde probleem van de Duitse bezittingen in Oostenrijk het voornaam ste Struikelblok in de huidige verdragsbesprekingen zal, zo menen de Engelsen en Amerikanen, nog wel het onderwerp blyven van be sprekingen door de Grote Vier personen, onder wie twee monniken, zyn te Zag reb ter dood veroordeeld on der beschuldiging van sabo tage in fabrieken. Vijf an deren, onder wiedrie mon niken, kregen gevangenis straffen van 7 tot 15 jaar. WOODBROOKERS IN HOLLAND. Deze zomer zal de Vere niging Woodbrookers in Hol land weer enkele godsdiens tige cursussen houden. Daar de gebouwen te Barchem tengevolge van de beschadi ging tijdens de oorlog, nog niet in gebruik kunnen wor den genomen, komt men voorlopig byeen in Bentveld in het gebouw van de Ar beidersgemeenschap der Woodbrookers, een zijtak van de vereniging. Na de oorlog heeft er een grondige reorganisatie van de vereniging plaats gevonden opdat het cursuswerk meer nog dan vroeger in dienst moge staan van het oecume nische streven naar gods dienstige en Icerkeiyke ver nieuwing. De eerste cursus is inmid dels aangevangen, de tweede zal gehoude nworden van 9 tot 15 Augustus en geleid worden door ds. P. Smits van Enschede, by wie men zich voor deelname kan op geven. U.S.SJt. Het Patriarchaat van Mos kóu heeft de verschillende Orthodoxe Kerken uitgeno digd om afgevaardigden naar een concilie te zenden, dat in het najaar van 1947 in Moskou zal worden gehou den. Dit Pan-Orthodoxc con gres zal de volgende punten behandelen le. De verhouding tussen het Vaticaan en de Ortho doxe Kerk gedurende de laat ste dertig jaar. 2e. De houding van de Or thodoxe Kerk tegenover de oecumenische beweging. 3e. De vraag omtrent de erkenning van de Anglicaan se kerkorde. 4e. De verhouding van de Armeens-Gregoriaanse Kerk, de Syrlsch-Jacobitische Kerk, de Ethiopische Kerk, de Sy- risch-Chaldese Kerk tot de Orthodoxe Kerk. 5e. De Russisch Orthodoxe Kerk en verschillende cano nieke vragen zoals de kalen der, het wederopnemen van afvallige priesters enz. Tydens een bezoek, dat Pa triarch Alexis onlangs aan Roemenië bracht, verklaarde hy, in verband met het ko mende congres, dat het nodig was een Orthodox front te vormen. Wij moeten ons be wust worden van het feit, dat de Orthodoxe Kerk een grote macht betekent. Daar om zullen al deze Oosterse Kerken een front vormen, dat door niets is te verslaan. Ik vertrouw, dat God de ar beid van het congres zal ze genen en dat Hy alle hinder nissen uit de weg zal ruimen. Wil de conferentie echter slagen dan moeten wij de verschillende problemen van te voren bestuderen. Wanneer wij dit met alle ernst doen, zal God ons werk zegenen en in de plaats van de Ooster se Kerken zal er een vere nigde Orthodoxe oecumeni sche Kerk komen, die waar lijk leeft." Laatste Ned. vliegtuig in Voor-Indië. Voor-Indië heeft volgens A, F.P. de luchtvaart overeen komst met Nederland niet ver lengd in verband met de ge beurtenissen in Indonesië. Het laatste vliegtuig steeg Dins dagmiddag te Calcutta op. Weer een Sovjet-veto. In de gisteren gehouden vergadering van de Veilig heidsraad' heeft Rusland zyn veto uitgesproken over het gehele Amerikaanse voorstel om een commissie van onder zoek naar de situatie op de Balkan uit te zenden. Hierdoor is een ernstige si tuatie geschapen. Amerika schynt de kwestie opnieuw aan de orde te willen stellen. Het was de elfde maal, dat Rusland op deze wijze een voorstel torpedeerde. Montgomery niet naar Japan. Montgomery, dio thans in het Vere Oosten vertoeft, zal geen bezoek aan Japan bren gen, maar keert overhaast naar Engeland terug. Het ge rucht gaat, dat hy dit doet om dat de regering in verband met de dreigende crisis het leger sterk zou willen inkrim pen. Sport VOETBAL NEDERLAAG SERIE. Zaterdag 26 Juli j.L werd te St. Ann al and de vierde wed strijd van de Nederlaag-serie espeeld tussen W.H.S. en O.V. r. I uit Bergen op Zoom. De gastheren verloren deze wed- stryd met 42. Zaterdag 2 Aug. a.s. wordt in het kader van de „Neder laagserie" de match W.H.S. S.V.O. I (Oud-Vossemeér) ge speeld. DUIVENSPORT WEDVLUCHT. De vereniging van postdui- venhouders „De Reisduif" te St. Philipsland hield Zaterdag een wedvlucht uit St. Cat. Wa ver. De uitslagen luiden: 1, 2, 3, 5 en 6 I<. Vermey; 4 en 7 A. Verweys; 2, 8, 9 en 10 J. C. Verweys. SCHAKEN v. Scheltinga verloor. In de 12e ronde van het zóne-tournooi te Hilversum verloor v. Scheltinga van Tri- funivic. Pachman won van Szabo en O'Kelly speelde re mise met M. Blau. Door deze resultaten is de stand in het zönetourriooi na de 12e ronde als volgt: 1 en 2 Pachman (Tsj. Slow.) en O'Kelly (Ierland) 9^ uit 12; 3 en 4 van Scheltinga (Ned.) en Trifunivic (Joego slavië) 9 uit 12; 5 en 6 Szabo (Hongarye) en Alexander (Engeland)-6uit 12; 7 en 8 Max Blau (Zwitserland) en Rossolimo (Frankrb'k) 6 uit 12. De anderen volgen met min der dan 6 punten. Offlcleele Publicaties. DISTRIBUTEEDIENST 'S-HEER ARENDSKERKE Uireiking inschryvingsbewy- zen voor rijwielbanden. Bij het inleveren der aan vraagformulieren voor een inschryvingsbewijs voor rij wielbanden op de reeds in de pers bekend gemaakte zittin gen, dienen alle T.D. van het gezin te worden overgelegd. Staatsloterij: 4e klasse, 2e trekking. 5000.—: 21686. 1500.—: 2526, 17298. 1000.—: 3032, 20112. 400.—: 5172, 19787. 200.—: 17008, 19214. 100.—: 2456, 2581, 7989, 10404, 10676, 11084, 11635, 13379, 15858, 20208, 21237. Amstérdamse beurs 29 lull 30 juli 1053/4 1 04 cv A 137 135 186 184 cv A 1693/4 1703/4 220 218 cv A 291 365 270 375 353 109 152 N.I.Hand.B. Ned.H.My. A.K.U. Calvé Fokker VI. Unilever Ned. Ford Ned. Kabel Philips Billiton Kon. Petr. Amst. Rubb. H.A.Lijn Scheepv.U. H.V.A. Deli B.My. 288 365 2727, 370 3527, 4087, 148 201 20074 181 1767a 245 241 132 127 De stemming op de effec tenbeurs te Amsterdam was gedrukt en vooral kwam dit tot uiting in de koersontwik keling van de Cultuurfond sen, de andere Indische aan delen en Koninklijke. De In- dustriëelen en Scheepvaart papieren waren echter ook iets lager. Beginbeurs kon op alle afdelingen aanbod wor den geconstateerd en, zoals hierboven uiteengezet, bewo gen de hoofdkoersen zich op een lager peil dan de vorige slotpryzen. De ontwikkeling van de effectenmarkt te Lon den en in mindere mate de kleine reactie van Wallstreet waren aan een en ander klaarblykeiyk niet vreemd. Burgerlijke stand TERNE UZEN. Bevallen; T. van den Berge Verschelling, d.; H. C. Catshoek Honders, d.; A. de Waele vsb1 Poorten, z.; A. C. van der Hagenvan den Berge, z. Ondertrouwd: A. J. F. Neve, 25 jaar en J. M. Fonteine, 20 jaar. Getrouwd: M. M. Gulden. 22 j. en C. Bondewel, 21 j.; P. Hamelink, 21 i. en C. M. Dek ker. 20 j.; W. A. M. van de Winckel, 19 j. en J. Scheele, 19 jaar. Overleden: A. den Hamer, 79 j., weduwe van W. Koole; J. van der Sneppen, 86 jaar, weduwn. van M. F. Midden dorp; P. Thysebaert, 61 j; echtgen yan E. van Bouchaii- te. ZIEIilKZEE. Bevallen: J. de Vlieger Boot, cL; M. Schraverv. d. Berge, z. en d.; C. P. de Graaf Goedegebure, z. Overleden: A. Bos, 80 jaar. wede. van M. Polderman. Marktberichten VEILINGSVER. KAPELLE-BIEZELINGE E.O. Veiling van 29, Juli 1947. Kersen A 85; Zure Morel-" len 3641; id. ontsteeld 18— 46; Rode Bessen 4560; Frambozen 177246; Bramen 100—187; Moerbeien 94; Tol- lenaarspruimen 3864; Occu- lanen 1941; Engelse Kro zen 2653; Princepruimen 21 43; Merbelanen 11-^34; Oranjepruimen 22; Zaailing- pruimen 8; Czar 63155; Early Laxton 82127; Onta rio 86142; Washington 109 140; Eldense Blauwe 66— 133; Madeleine 1141; Per zikappels 2040; Early Vic toria 615; Beauty of Bath 1756; Zigeunerin 1667; Rode Astrakan 27; val Ap pels 415; Oomskinderenpcer 1952; Préooce de Trevoux 24—59; N.H. Suikery 18—28; Zomerlouwtje 24; Bruine He- Senpeer 17—28; val Peren 5 11; Snybonen 21; dubb. Princessen z. d. 1022; Au gurken 236—32; Tomaten 22 —38; Aardappelen 7—8; id. Kriel 436, alles per kg. Abrikozen 18—37; Perziken 320, beide per stuk. Radioprogramma's Vrijdag. Hilversum I: 7 en 4, ,n ZalW"dtal: 11.45 Pianospel van Eileen Joyse; 12 VtoOl»11 d. Frltz Krelaler; 12.15 Holanda-Sextet: 13 Her denkingsdienst; 14.30 Sympho nic Ork.: 14.40 Fluitrecital; 15.15 Van alles wat; 16 Decla matie d. Mevr. N. Zalmé—Roe- lofswaard; 16.20 Het Domstad Strijkkwartet; 17 Planoduo; 17.45 All Round Sextet; 18.30 Ned. Strykr.; 19.30 Geestelijke liederen; 20 Ber.; 21 Bekend... maar altijd weer gevraagd1: 21.30 Het Resldentieörk.22.30 Ber. Hilversum II: 7 on 8 Ber 10.20 D,e Regenboog; 10.45 Co- ba Kuurstra. sopraan en Cor van Boven, piano; 11.05 Phil- harmondsch orkest; 11.15 Voor dracht; 11.30 Orgelspel d. Jo- han Jong; 12 The Skymasters; 12.35 Pierre Palla; 13 Ber.; 14 Kookkunst; 14.20 Wolfgang Aniadeus Mozart-concert; 15.30 Middagconcert; 16 Bekende Marsen en Walsen; 17.30 Mu zikaal babbeltje; 18 Ber.; 18.30 Metropole^-ork.; 20 Ber.; 20.30 Religie cn beeldende kunst; 21 Men vraaigten wy draaien; 22.15 Swing and sweet from Hollywood and 52nd irt-reet; 23 Ber. Weerbericht N.O. WIND. Weersverwachting, medege deeld door het ICN.M.L te Dc Bilt, geldig van Woensdag avond tot Donderdagavond. In do ochtend gclcideiyk wat toenemende wind tussen Noord en Oost. Enkele overdryvende wolkenvelden. Byna overal droog weer. Weinig verande ring van temperatuur. ZON EN MAAN. Vrijdag 1 Augustus 1947. Zon: Op 5.00, Onder 20.32. i: Op 20.54, Onder 3.41. 1 Augustus Vlissingen Terneuzen Hanweert Zierikzee Hoog Water u. -f NAP u. -{-NAP u. Laag Water -NAP u. —NAP 1.39 1.82 2.11 2.00 2.51 2.13 3.04 1.39 13.55 1.84 14.27 2.02 15.06 2.12 15.23 L32 8.02 1.88 8.M 2.00 9.09 2.16 8.39 1.42 20.30 2.12 21.05 2.23 21.38 2.39 21.09 1.64

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 15