Vernieling in Probolinggo SHAMPOON JO FIBBE Actie op Sumatra UIT DE PROVINCIE WALCHEREN Zuid-Beveland LEGERBERICHT LANDING OP DE WESTKUST. Pengalengan bezet. Het officiële legercommu niqué van Maandagmorgen luidt als volgt: West-Java: Pengalengan, 30 km ten Zuiden van Ban doeng, werd bezet. Na in Te- gal aanvankelijk zwakke te genstand te hebben geboden, wierpen de republikeinsetroe pen aldaar hun uniformen en wapens weg en Juichten zy de Nederlandse troepen langs de weg luide toe. Sumatra: Op Zuid-Sumatra werden Moearaenim en Lahat ten Zuid-Westen van Palem- bang 'bezet, waarbij ook de kolenmynen van Bockitasem bereikt werden. De Neder landse troepen zijn hiermede thans circa 156 km van Pa- lembang opgemarcheerd. Ten zuid-Westen van Me- dan hadden verkenningsac ties plaats. Overigens zijn geen bijzon derheden te melden. I De militaire luchtvaart: De Nederlandse luchtmacht ver richtte uitgebreide verken ningsvluchten en wierp le vensmiddelen en voorraden ten behoeve van de troepen uit boven do voorste lijn. ACTIE OP SUMATRA'S WEST-KUST. In het legerbericht no. 14 wordt het volgende medege deeld: Ter beveiliging van de scheepvaart tegen herhaalde beschietingen vanuit Boeklt Lampoo (S.W.K.) was 't nood zakelijk de Boengkoes baai te bezetten. Ook in dit gebied bleek T.N.I. overhaast de vlucht genomen te hebben. Eerst 30 km van Padang on dervonden onze troepen enig vuur van sluipschutters. Voorts werden naar de Nederlandse troepen enige handgranaten geworpen, welke echter niet ontploften. De actie by de Boengkoes- baai. vooral de landing van de carriers door middel van lan- dingsboten by Boengkoes, was een grote verrassing voor de T.N.L Deze actie verliep zeer vlot. Na het aanbreken van de dag waren de carriers binnen enkelo minuten aan land. Zuid-Sumatra: Batoeradja werd geheel in tact aangetrof fen. By de bezetting van deze plaats werd geen tegenstand geboden. De bevolking was rustig en de voedselsituatie be vredigend. Do consolidatie van do bezette olievelden heeft voortgang. De houding van het achtergebleven Indonesisch personeel is over het algemeen niet ongunstig. In do Noordeiyke sector langs do weg naar Sekajoe zyn verscheidene dorpen door de republikeinen geheel in de as gelegd. De bevolking werd door de T.N.I. het binnenland in gejaagd. Zy keert thans te rug en toont zich vriendschap pelijk. Bij de actie in Zuid- Sumatra is een aanzienlhkc hoeveelheid wapens In beslag genomen. Op Sumatra's Oost kust zHn meer dan honderd huizen te Kwala verwoest. Zaterdagmorgen is een con- vool naar deze plaats vertrok ken voor het evacueren van de bevolking. Overigens werd de zuivering van het rond Medan bezette gebied voortgezet. De fantasie had de republi keinse radio in ongekende ma te te pakken, toon werd me degedeeld, dat Medan door de republikeinso troepen was be zet. Zelfs van enige actie van betekenis door gewapende re publikeinse troepen is geen sprake. PARA-TROEPEN? Een republikeins legerbe richt beweert, dat Nederland se parachutisten ztin geland te Lamadjang by Bandoeng. Zowel de plaatselijke bevol king als net republikeinse leger vielen de parachutisten aan, waarby een afdeling van hen zou zyn vernietigd. CHINEZEN TE SINGOSARI. Aneta's correspondent te Soerabaia meldt, dat te Sin- gosari in totaal 650 Chinezen zijn bevrijd. Alle Chinese be zittingen in deze plaats zhn geroofd of verbrand, terwijl circa 60 huizen van Chinezen in de as gelegd zyn. Neder landse troepen hebben de Chi nezen naar Lawang gebracht, waar de toestand rustig is. PANDIT NEHROE SPRAK. In een persconferentie heeft Pandit Jawaharlal Nehroe te New Delhi bekend gemaakt, dat de regering van India heeft besloten zich formeel tot de organisatie der Vere nigde Naties te wenden be treffende de oorlog in Indo nesië. Voorts deelde h|) mede, dat de Indische regering eveneens had besloten zeer binnenkort de Nederlandse luchtdiensten het vliegen over India te ver bieden. Het republikeinse legerbe richt maakte Maandag be kend, dat Tjiparai, 20 km. ten Zuidoosten van Bandoeng, se dert 25 Juli in handen der republikeinen is. Voorts heb ben gevechten plaats ten Zuidoosten van Cheribon in het gebied van Tjilimoes en Linggadjati. Zondagmiddag verscheen voor de haven van Tjilatjap een oorlogsschip, dat een artil leriegevecht met de republi keinse batterijen begon. Het schip werd geraakt en ver trok kort daarna, aldus ge noemd republikeins communi qué. VEILIGHEIDSRAAD. Het voorstel van de Unie van Voor-Indië om de kwestie van het Nederlands politio nele optreden op Java en Su matra te beschouwen als een bedreiging voor de vrede en het als zodanig in behande ling te doen nemen door de Veiligheidsraad, brengt de lei ding van deze raad in grote moeilijkheden. Op de agenda staan nog tal van punten, zo als de Griekse kwestie, de Egyptische kwestie en de be merking van de bewapening. De raad wil 20 Augustus a.s. met vacantie. De kans is groot, dat de Veiligheidsraad dus de kwestie Java en Suma tra uitstelt. STEMMING IN BATAVIA. Een United Press-correspon dent seint ons uit Batavia: Do gemiddelde Nederlander in Batavia schynt zich meer ongerust te maken over de re actie van de wereld op de actie in Indonesië dan over de uit slag van de gevechten. Niemand met wie ik gespro ken heb, aldus de United Press correspondent, twhfelde er aan of het goedgetrainde en wel uitgerusto Nederlandse leger kon gaan en staan waar het maar wilde en kon elke positie houden die het had ingenomen, doch by iedereen bestond de vraag, wat de wereld van al dezo gebeurtenissen zou zeg gen. Hier in Batavia zyn er maar weinig Nederlanders die er aan twyfelcn of hun zaak recht vaardig is. De reactie van do gemiddelde Nederlander vari eert van verbazing tot bele diging, over de houding van de rest van de wereld in het bH- zonder van die landen zoals India, dio deze campagne een „kolonialo oorlog" noemen. Zeeleeuwen en damesmode. De laatste vgf jaar zyn op de Goeano-eilan- den, voor de Zuid-Afri kaanse kust, meer dan 30.000 zeeleeuwen ge dood. De hulden van de ze dieren hebben de Zuid- Afrikaanse regering 75.000 pond sterling op geleverd en hebben het mogelijk gemaakt onge veer 5000 bontmantels op de Amerikaanse markt te brengen. De Zeeland-actie. Joodse verzetslieden geëxecuteerd. Naar officieel te Jeruzalem werd bekend gemaakt, zullen de drie Joodse verzetslieden, die wegens de overval op de gevangenis te Acre ter dood zyn veroordeeld, vandaag wor den terecht gesteld. In een verklaring aan de Hebreeuwse pers heeft de op perbevelhebber van de Irgoen Zwai Leoemi bekend gemaakt, dat ook de twee Britse ser geants vandaag terecht zullen staan. Prins Bernhard In Friesland. Het prinselijk jacht „Piet Hein-", met aan boord Z.K.H. Prins Bernhard, voer Maandag op Frieslands grootste meer: het Tjeukemeer. Honderden Friezen zongen de Prins in Lemmer toe, toen deze terug keerde van zijn bezoek aan het grootste gemaal van Euro pa, het Tacozijlgemaal, dat een capaciteit van 7 millioen M3 water per etmaal bezit. Dit is door de Prins omgedoopt in „Ir. Wouda-gemaal" naar de man, die de geestelijke vader er van mag worden genoemd. De Prins werd rondgeleid door de Commissaris der Ko ningin in de provincie Fries land, mr. H. P. Linthorst Ho- man. P.v.d.A. wil opnieuw onderhandelen. Het partijbestuur van de Partij van de Arbeid kwam Maandag in vergadering te Amsterdam bijeen. Over deze vergadering, die vrijwel uit sluitend gewijd was aan de besprekingen van de politieke toestand, in verband met de gebeurtenissen in Indië, werd een, door de algemeen voor zitter Koos Vorrink en alge meen secretaris K. Wouden berg ondertekend, communi qué verstrekt. Het partijbestuur steunt de regeringspolitiek, doch neemt aan, dat de gestelde beperkte doelen welhaast bereikt moe ten zijn. Het partijbestuur acht dan ook dat het tijdstip om de onderhandelingen te heropenen, nabij gekomen is. Recordhitte in Parijs. In Pary's zijn Maandag al le hitterecords sedert 1873 gebroken. De maximumtem peratuur in de schaduw be droeg 39.3 C. Tot nu was de recordtemperatuur 38.4 C. en wel op 28 Juli 1921 en op 19 Juli 1881. Als merkwaardig contrast wordt gemeld, dat in Zuid- Australië, waar het natuur lijk winter is, de sneeuw het luchtverkeer gedesorganiseerd heeft en verscheidene steden door sneeuwbarrières geïso leerd zijn. Ook in Nederland is de hitte zeer groot geweest. Het A. N.P. deelde tenminste mede, dat als gevolg van de zeer hoge temperatuur de telex apparaten dusdanig overver hit waren, dat het niet moge lijk was storingen te voorko men. Noors schip in de lucht In de haven van Brest is Maandagmiddag het Noorse schip „Ocean Liberty", dat een lading amonium-nitraat aan boord had, in de lucht gevlogen. Aan de haven werd aanzienlijke schade toege bracht. By deze ontploffing zouden, naar nader wordt gemeld, 20 mensen om het leven gekomen - - zijn, terwijl er 250 werden ge-1 "e me* het oog op de pension- wond. gasten. Requesten van V.V.V. en „Nieuw Walcheren". De besturen van de Vereni ging ter Bevordering van het Vreemdelingenverkeer in Wal cheren en de Stichting Nieuw Walcheren hebben requesten gestuurd aan de voorzitter van de Ministerraad. Hierin sluiten zy zich aan bH de actie, die momenteel in Zeeland gaande is om te bereiken, dat de N.V. Stoomvaart My. Zeeland naar Vlissingen terugkeert en ver zoeken hem zgn Invloed aan te wenden, opdat de voor de welvaart van net eiland zo be- langryke maatschappg opnieuw hier gevestigd zal worden. De Vereniging ter Bevorde ring van het Vreemdelingen verkeer wees ondermeer op het eminente belang, dat het vreemdelingenverkeer in Zee land heeft bij het bestaan van een bootverbinding tussen de provincie en Engeland, terwgl dq Stichting Nieuw Walcheren haar beroep onderanderen ba seerde op de overweging, dat aan een zwaar getroffen pro vincie als Zeeland, die alle krachten inspant om uit de moeilijkheden te geraken, geen nieuwe onherstelbare slagen mogen worden toegebracht. Nog steeds coloradokevers. Daar de invasies van 'Co loradokevers op de Zeeuwse kust nog steeds voortduren, wordt er door de planten- ziektenkundigendienst op ge wezen, dat de spultplicht voor Zeeland nog voortduurt tot 30 Juli. Terwgl de schade in Zeeland door dc krachtige bestrijding beperkt is gebleven, z\jn in Noord-Frankry'k tal van percelen volkomen kaal gevreten. De werkgelegenheid. Gevraagd worden o.a. Walcheren: leerling zetter, drukkers, bouwvakarbeiders, stoffeerder, kistenmakers, leerling zager, leerling kleer maker, lederbewerker, sig ner, loodgieters, plaatwer kers, hulp-lasser, zandvor- mers, stoker, bankwerker, revolver-dram er, smid, auto monteur, naaimachine-mon teur, halfwas monteur, leer- Jongen autogarage, rgwiel- lerstellers, leerling kopersla gers, metaalbewerkers, koks en hulp-koks (intern), arbei ders, melkfabriek, landarbei ders, bloemisten, lompensor teerders, leerling kellner, magazijnbedienden, loopjon gen, kantoorpersoneel, verze keringsagent, bewakers, kampknechten, kapsters, naaisters, strijksters, hoeden- modiste, arbeidsters sier kunstatelier, arbeidsters me- taalfabriek, winkelpersoneel, kookster, hotelpersoneel, ser veerster, kantoorpersoneel, huishoudeiyk personeel. Overbruggingscursus voor M.T.S. te Middelburg. Niet alleen Vlissingen maar ook Middelburg zal een over bruggingscursus voor het toe latingsexamen der M. T. S. krhgen. In de zitting van 5 Februari j.L hechtte de raad van Middelburg namelijk zijn goedkeuring aan een verzoek van de Ambachtsschool om de pogingen tot het verkrggen van een overbruggingscursus voor jongelui, die met succes de school hebben verlaten en het Middelbaar Technisch Onderwgs voor de werktuig bouwkunde wensen te volgen, te steunen. In verband met de voor schriften, vervat in de Nijver- heidsonderwgswet, berust het verzoek thans bij de betrok ken autoriteiten in Den Haag. Wg vernemen, dat het in de bedoeling ligt de over bruggingscursus in September van dit jaar te doen aanvan gen. Kerknieuws NED. HERV. KERK. Bedankt voor Rgk ds. J. H. Renting te Heinkenszand. BEROEP. Beroepen (met toezegging) bij de Ned. Herv. Kerk te Westkapélle ds. H. Coolsma van Prinsenhage. GER. KERK (ond. art.31 K.O.) Vanaf Zondag 3 Aug. a.s. zullen te Zoutelande, onder leiding van de kerk van Mid delburg, diensten worden ge houden in het verenigingsge bouw „De Ark", Noordstraat. Voorlopig alleen om 10 uur morgens. Dit geschiedt me- BUITEN VERVOLGING GESTELD. De officieren-fiscaal by het bijzonder Gerechtshof te 's- Hertogenbosch voor Zeeland, hebben 10 personen voorwaar delijk buiten vervolging ge steld, waarvan 3 resp. 1250, Middelburg Beplanting bij watertoren. Het park, dat bij de watertoren te Middelburg wordt, aangelegd, zal dit na jaar beplant worden. Ook hoopt men binnen niet al te lange tijd het Molenwater bij de noodwoningcomplexen een vriendelijker aanzien te ge ven. De terugkeer van het Dam-plantsoen zal nog wel even op zich laten wachten, daar dit project niet urgent geacht wordt. De plantsoen aanleg aan het Van Epenpark, 't Zand en De Griffioen zal spoedig ter hand worden genomen. De werk zaamheden zullen hier voor een belangrijk deel door de Ned. Heidemaatschappij wor den uitgevoerd, daar hier sprake is van oorlogsschade. MIDDELBURG'S OUDJES PLANTEN TIEN BOMEN. Tndens een oponthoud in een Domburg's café, gedurendè de rondrit voor Ouden van Dagen uit Middelburg, werd op initiatief van de heer L. Moens en met medewerking van de heer J. F. v. d. Ber ge, twee deelnemers aan de trip, de tekst van het Zeeuw se Volkslied voor enkele cen ten aan de oudjes verkocht. De opbrengst bedroeg 25 en zal gebruikt worden voor aanplant van tien bomen op de Middelburgse bolwerken. Het bedrag zal aan de Stich ting Nieuw Walcheren wor den overhandigd. Wyien de heer W. Vermeu len, die zich tijdens zijn le ven zo verdienstelijk heeft ge maakt voor dé organisatie van de jaarlijkse ritten, is door een van de organisato ren, de heer P. de Vos, in het Strandhotel te Vlissingen herdacht. De ouden van da gen eerden zijn nagedachte nis door een minuut stilte in acht te nemen. 590 en 75 moeten betalen. Onvoorwaardelijk werden 24 personen buiten vervolging gesteld. Noodtoestand in de Zuid-Watering. Het bestuur van de Zeeuw se Landbouwmaatschappij heeft in zgn jongste verga dering onder meer de zeer ernstige beschadiging van de landbouwbedrijven in de Zuid- Watering besproken. De mo gelijkheid om hier sommige bedryven zodanig te herstel len, dat zy weer economisch te exploiteren zgn, wordt zeer sterk betwijfeld. Of de juiste tactiek gevolgd wordt, schgnt eveneens aan twijfel onderhe vig, daar het er op lijkt, dat de verschillende diensten naast elkaar werken. Er worden aan sommige bedry ven bedragen voor het her stel van gebouwen besteed, die vermoedelijk niet verant woord zgn. Door de herver- kavelings-werkzaamheden worden onder de laatste aan wezige goede bedrgven er enige ernstig getroffen. Daar een goed gecoördineerd her stelplan uiterst wenselgk wordt geacht, zal het secre tariaat der Zeeuwse Land- bouwmaatschappy hierover 'n brief richten aan de Rijks dienst voor Landbouw-herstel. MIDDELBURGSE WEDSTRIJDEN. De Middelburgse Korfbal- Vereniging Swift heeft 2 dagen de Gentse korfbalver. Ganda op bezoek gehad. Zaterdagavond werden er enige wedstrijden gespeeld die vooraf gegaan werden door een veteranen korfbal wedstrijd tussen een HET HERSTEL VING REEDS AAN. Spoorweg in gebruik. Volgens het Nederlands-In disch departement van econo mische zaken is tweederde van de pakhuizen van Pro- llnggo op Oostjava totaal ver nield. Enige honderden tons ongepelde ry'st, duizen ton stroop. 250 ton zout en enoge tientallen ton mals gingen verloren. Dit ts de balans van de vernielingen, door de repu blikeinen voor de komst der Nederlandse toepen op 21 Ju- aangericht. Van dc zyde van genoemd departement wordt nog toege voegd, dat de haven aoor een (Ingezonden mededeling) welke als vloeibare zeep bui tengewoon practisch in de huishouding is, koopt U reeds in een behoorlijke inhouds- fles van ongeveer 100 gram voor 65 ct Probeert U eens dat prachtartikel en U zult tevreden zijn, vooral nu het met de zeep nog niet erg vlot gaat. Vlissingen Middelburg. WIELRENNEN De wereldkampioen scheppen. Te Parus werden gisteren de wedstrijden ingezet om het wereldkampioenschap wielren nen achtervolging. Bij de profs won Schulte in 7. 3 3/5 sec. van de Engelsman Ümmer. Peters, de Nederlandse we reldkampioen van verleden jaar, verloor van de Belg Dc- backer en is dus uitgescha keld. By de amateurs won de Italiaan Bonifater van de Ne derlander Harmans. Ook de Nederlander Giesclcr is hier uitgeschakold en wel door een onbekende rgder uit Uru guay. Harmans had 'in zijn serie een Hongaars rennertje uitgeschakeld. aanzienlijk aantal prauwen versperd is. Een belangrijke hoeveelheid suiker is door de republikeinen achter gelaten. In de omgeving van Probinggo zijn aan verscheidene papier fabrieken en rijstpelleryen vernielingen toegebracht. Men hoopt echter dat deze fabrie ken weer spoedig bedryfsklaar gemaakt kunnen worden. Ten slotte wordt medegedeeld, dat de spoorwegverbinding met Socrabaja Dinsdag weer in bruik genomen zal worde Staking te Antwerpen. De Antwerpse havenarbei ders weigeren nog steeds op het wervingskantoor te ver- schgnen. Vernomen wordt evenwel, dat een duizendtal ar beiders Maandag zonder tus senkomst van het oficiële wer vingskantoor rechtstreeks door de werkgevers werd aange nomen. De C.C.D. in Juni. Ambtenaren van dc C.C.D. maakten in Juni 1947 In to taal 6387 processen-verbaal op. Hierby waren 89.900 ver dachten betrokken, van wie er 291 in verzekerde bewa ring werden gesteld. In 1269 gevallen werd tot inbeslagne ming van goederen overge gaan. In beslag genomen werden o.m. 36.949 kg granen, zaden en peulvruchten, 5.953 kg vlees en spek, 62.907 eieren en 133 varkens. Puntenwaardering. Het Rijksbureau voor Tex tiel, sectie Distex, deelt mede, dat in afwgking van de in het algemeen voor tafellakens geldende puntenwaardering ad 15 punten per stuk, voortaai de z.g. napperons (tafellaken tjes van circa lmxim) op slechts 5 punten zullen wor den gewaardeerd. Nieuwe rantsoenbonnen Het centraal distributiekan toor deelt mede, dat met in gang van 3 Augustus l rantsoenbonnen van nieuw model in gebruik zullen wor den genomen. De nieuwe bon nen zijn uitgevoerd in de kleu ren rood met. paars, blauw met Èaars en groen met paars. >e tekst is gedrukt in zwar te letters en bestaat uit de aanduiding van hoeveelheid en artikel, alsmede de letter g, gevolgd door een getal. Deze bonnen biyven tot nader aankondiging geldig. De thans in omloop zynde rantsoenbonnen der e-serie blgven geldig Lm. 27 Sep tember a.s. Eveneens biyven t.m. deze datum geldig de rantsoenbon nen „een rantsoen artikel bb" en „een rantsoen artikel bc". De in omloop zijnde wissel bonnen biyven ook na 27 Sep tember tot nader order gel dig. Extra bon voor korstloze kaas. In de bonneniyst, die op 31 Juli a.s. uitkomt, wordt een bon aangewezen voor 50 gr. korstloze- of smeerkaas (geen buitenlandse kaas). Int. Vakbeweging en de „Republiek". Het uitvoerend bureau van het Wereldverbond van Vak verenigingen heeft, in verband met de gebeurtenissen in In dië, contact opgenomen met de hoofdbesturen van het N. V.V. en de E.V.C. Daar het niet mogelijk bleek op korte termijn een delegatie uit Nederland naar Parijs te doen overkomen, be sloot het uitvoerend bureau een delegatie, bestaande uit de secretaris-generaal Saillant en de adjunct-secretaris Sclie- venels, naar Nederland te zen den. Dinsdag wordt de delega tie uit Parijs te Amsterdam verwacht, waar zij dezelfde dag nog op het bureau van het N.V.V. te Amsterdam met de hoofdbesturen van N.V.V. en E.V.C. besprekingen zal voeren. ELF GEVANGENEN UIT VUGHT ONTSNAPT. BEWAKERS STAAKTEN. Vrydagavond heeft de wacht van het kamp te Vught gewei gerd de posten te betrekken, als de oude regeling van de diensttyden niet werd hersteld. De bewakingscommandant stelde do bewakers toen voor de keus op het appèl' te ver schijnen of op staande voet ontslagen te worden. Vrywel de gehole groep van 45 man verliet daarop het terrein. Het gevolg van de te zwak ke bewaking was, dat in dc nacht van Vrijdag op Zaterdag elf delinquenten zijn ontvlucht. Gocs'-veteranen twaalftal en 'n Middelburgs veteranen twaalf tal. Het was verassend om te zien, hoe goed spel soms door deze oudspelers werd gespeeld. De Bevelanders wonnen dan ook verdiend met 32. Daarna bonden Swift I en Ganda I, en Swift III en Gan da II de strgd aan. Swift I was spoedig door beter mid- denvakspel iets sterker, doch de aanval speelde niet overtui gend, terwijl Ganda het met verre schoten probeerde. Al lengs kwam Swift er iets be ter in, en door 2 schitterende schoten door Rie Jacobs werd de stand 20, doch voor Ide rust verkleinde Ganda de ach terstand verdiend tot 21. Di rect na de rust maakte De Ru er echter 3—1 van, doch Gan da antwoordde op de juiste manier, en het was 32. Swift was in die periode sterker, en Jo Vereldt bracht de stand op 42, Rie Jacobs op 52. Gan da bleef enthousiast door wer ken en verkleinde de achter stand tot 53, waarna S. Schouten aan alle onzekerheid een eind maakte, door met een schitterend schot de eindstand op 63 voor Swift te brengen, wat de verhouding goed weer geeft. Allen kunnen op een prettige sportieve wedstrijd terug zien, waarin de heer Haasdonk als scheidsrechter het niet al te moeilijk had. Ook Swift III wist met 31 van de gasten te winnen. Daarna werd een cyclo ball wedstrijd gespeeld tussen spe lers uit Gent. Dit bal-spel op speciale fietsen is bij het pu bliek werkelijk in de smaak gevallen en het ontbrak niet aan spannende ogenblikken. Het ligt in de bedoeling van Swift, volgend jaar een wed strijd met een volledige bezet ting op een groot veld met twaalf spelers te geven. Vlissingen SPREEKUUR WETHOUDER De wethouder van noderwijs te Vlissingen, de heer W. Pop- pe, is Woensdag verhinderd spreekuur te houden. Het spreekuur is nu a.s. Vrijdag van 2 tot 3.30 uur. Gedurende de hele maand Augustus zal de wethouder van onderwijs geen spreekuur houden. DE HERBOTTWPLICHT. Donderdag 31 Juli a.s. te 20 uur zal Mr. J. van der Weel voor belanghebbenden in de Concordia-zaal te Vlissin- gep spreken over de financiële regelingen bij de herbouwplicht Er zal ruime gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. Domburg UITVOERING. Zaterdagmiddag werden op het weiland aan de Singel te Domburg gymnastiekuitvoe- ringen gegeven door de leden van de Middelburgse vereni ging „Wilhelmina" en de tur ners van Oostkapelle en Dom burg. Met grote aandacht volgden de talrijke toeschou wers de vertoningen. St. Laurens CHR. KLEUTERSCHOOL. In het gemeentelijk verga derlokaal te St. Laurens werd Vrijdagavond een bijeenkomst gehouden van de vereniging „De Christelijke kleuter school". Ds. J. P. Simoons opende met gebed en schrift lezing, waarna de voorzitter mededeelde, dat in een pand in Brigdamme thans lokalen als kleuterschool kunnen wor den ingericht. De inrichting zou in November geopend worden. Inplaats van ds. Simoons, die door vertrek naar Dieren moest bedanken, werd de heer C. J. van Burg als voorzitter gekozen. Verder werden nog in het bestuur gekozen de he ren J. v. d. Bosse, 2e voorzit ter, P. Mesu, secretaris en tot penningmeesteresse mevrouw de MuynckMoll. De heren C. Joziasse en J. de Jong wer den benoemd tot financieel adviseur. MIDDENSTANDS EXAMENS. Voor het op 21 Juli j.l. af* genomen Middenstandsexa men slaagden te Middelburg: P. Aarnoutse, Vlissingen; mej. H. P. Adrlaanse, Vlissingen; L. M. Ars, Borssele; C. en M. v. Baaien, Heinkenszand; P. J. v. Baaien, Kamperland; mej. C. M. de Baar, Wemel- dinge; P. A. Baas, t Nieuw- land; J. Bartelse, Zierikzee; mej. D. M. Bolier, Kruinin- gen; L Bolle, Kortgene; mevr. A. J. Bollenv. Zwienen, Vlissingen; J. Boogaard, Se- iooskerke (W.); I. Boot, Naaldwijk; E. G. Bordui, 's- Heerenhoek; mej. A. F. v. d. Borgt, Kruiningen. Afgewezen 9 candidaten. Uitslagen van 22 Juli j.L Geslaagd: A. B. Bostelaar, Koudekerke; P. v. Boven, 's- Heer Arendskerke; J. J. Braam, 's-Heer Abtskerke; J. de Bree, Souburg; mej. A. v. d. Brink, Krabbendijke; J. H. v. d. Broek, Goes; W. Brouwer, Kapelle; C. J. v. Burg, Kerkwerve; W. Bus- traan, Yerseke; C. Buy ze, Kruiningen; W. F. de Bruij- ne, Wemeldinge; C. en J. Cal jé, Biggekerke; A. C. Cla- risse, Brouwershaven; C. Cla- risse, Vlissingen; F. J. Clijncke, Sluis; B. Kok, Krui ningen; mej. B. C. en C. Con tant, Souburg; mej. S. A, Contant, Colgnsplaat; C. J. M. v. Darnme, Kortgene; C. Dekker, Arnemuiden; P. A. Dekker, Aagtekerke; P. Del- lebeke, Vlake; J. Denies, Mid delburg; P. H. Deurwaarder, Souburg; M. A. F. D'hoore, Sluis; P. Dingemanse, Big* gekerke; L. P. v. Dis, Vrou wenpolder; J. A. Dominicus, Westkapelle; J. de Dreu, 's- Heer Arendskerke; mej. P. G. Duijvesteijn, 's-Heeren- hoek; W. Dijke, Middelburg. Afgewezen 11 candidaten. Uitslagen van 23 Juli j.l. Geslaagd: mej. G. A. Elen- Yerseke; H. W. v. d. Endt, Yerseke; A. v. Enge lenburg, Groede; W. Evers- dijk, Kloetinge; J. Eversen, Goes; A. Freman, Kats; P. H. Filius, Yerseke; J. Fraan- je, Lewedorp; A. Franeke, Goes; P. J. Franse, 's-Heeren- hoek; mevr. M. J. Frenks— v. d. Peijl, Goes; A. Geene, Wolphaartsdijk; G. Geschiere, Heinkenszand; J. Geschiere, Vrouwenpolder; A. Gevaert, Vlissingen; A. Gideonse, Rit- them; mej. M. P. Goeree, Oudelande; A. H. de Graaf, Kapelle-Biezelinge; A. J. de Groote, Cadzand; mej. J. C. v. Halst, Kortgene; mej. C. Hamann, Middelburg; mej. W. N. v. d. Hamer, Wemeldinge; J. Harpe, Biggekerke; mej. E. Harthoorn, Oostdg'k; mej. G. Hendriks, Groede; A. M. Heijboer, Wissenkerke; J. Hegnsdijk, Vlissingen; A. Hil- lebrand, Koudekerke; C. Hil- lebrand, Yerseke; J. Hoek man, Krabbendijke; J. op 't Hof en mej. N. op 't Hof, Oudelanue; W. den Hollan der, Oostkapelle; M. D. Holle- stelle, Goes; M. Hoogex*heijde, Middelburg; A. en G. A. M. Hopmans, Goes. Afgewezen 8 candidaten. Het examen, dat afgeno men wordt in het CJMV-ge- bouw te Middelburg, wordt voortgezet. MULO-EXAMENS. Te Goes slaagden Zaterdag voor het Mulo-dliploma A: G. Klap, H. Kooger, C. D. van Noppen, K. J. Ovaa, S. M. Ko per, allen Vlissingen; J. L. L Baljeu, W. E. J. F. van Wae- geningh, beiden Middelburg; J. K. Mesu, Nw. en St. Joos- land; C. J. M. van Akkeren en A. J. Eederink, beiden Terneuzen; G. van Maelsacker A. J. Dees, Zaamslag; E. S. van Dixhoorn, Hontenisse; W. M. C. Boekstraal, Sas van Gent; J. A. E. Holm en A. W. Heijst, Zierikzee; M. J. Koole en J. v. d. Maas, Ooster- land; C. D. van Nieuwenhuij- zen, Nieuwerkerk; W. de Jon ge, Ellemeet; B. S. van Win- gen, Renesse; C. G. A. de Oude, Brouwershaven; L. Smits, Zonnemaire. Afgewe zen 3 candidaten. De examens zyn beëindigd. Veere GARNALENAANVOER. In de week van 21 t.m. 26 Juli werden te Veere 12.192 kg. consumptiegarnalen en 25.610 kg. drogerij-garnalen aangevoerd. Arnemuiden GEMEENTERAADSLID BENOEMD Door de voorzitter van het stembureau te Arnemuiden is benoemd tot lid van de ge meenteraad, inplaats van A. C. Visser, de heer C. de_ Nooijer. De heer de Nooger is lid van de P.v.d.A. NOODWETOUDERDOMS VOORZIENING In de commissie voor on derzoek der Noodwetouder domsvoorziening hebben zit ting genomen de heren J. Lan- gebeeke, burgemeester, A. Bugs Fzn., gemeenteontvan ger, B. de Ridder, Jac. Schee- Ie, A. Schuit, J. Kryger en A. Klaas se. Driewegen Zondagmorgen kwam de heer A. te Driewegen tot de ontdekking dat 's nachts twee konijnen uit de hokken ge sleurd en doodgebeten waren. De dader is zeer waarschijnlgk een hond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 2