TASSEN Woningbouw in Zeeland UIT DE PROVINCIE Muziekconcours te Zierikzee Dokter keurde S.S.-ers Schouder ZEEUWSCH-VLAANDEREN nippers 'chouwen en Duiveland Tholen St. Philipsland. PROGRAM 1947: 4197 WONINGEN. ER GEBEURT IETS! „Iïo« staat liet met 't houu program 1941 voor Zee- landDeze vraag hebben wtf gesteld aan jlir. Ir. j. de do R&nitz, directeur van do volkshuisvesting voor Zee- Het antwoord op deze vraag luidde bemoedigender, dan me nigeen venvacht zou hebben. Er was voor Nederland een bouwprogramma gemaakt, waarvan aan Zeeland werd toe- Eewezen het materiaal voor de ouw van ongeveer 2750 nieu we arbeiders- en middenstands- woningen. Enkele maanden geleden bleek, dat tal van gemeenten in Nederland weinig voortgang maakten met de voorbereiding en do aanbesteding van de nieuw te bouwen woningen. Minister Neher greêp toen in. Hij besliste, dat de gemeen ten alles wat zy voor 1 Juni j,J. aanbesteed konden kragen, toe voegen konden aan het oor spronkelijke woningcontingent. Er ontstond toen ook in Zeeland een grote activiteit bij gemeentebesturen, de wo nJngbouwverenigingen enz. Het gevolg daarvan is ge weest, dat Zeeland dit jaar een contingent van 4107 nieuwe woningen zal krijgen. Er ls bij de diverse Instan ties, die voor deze woningbouw ingeschakeld moesten worden, heel wat extra werk verzet, om do aanbestedingen vóór de critieke datum gereed te krij gen. We zijn nu zo ver, dat in Zeeland op 22 Juli voor 1331 nieuwe woningen de gunning aan een aannemer had plaats gevonden. Aanbesteed waren nog 1388 woningen, waarvan de gunning nog bekeken moest worden en in ver stadium van voorberei ding waren (plan gereed of bil na aanbcstedingsklaar) 1471 woningen. DE VERDELING. Deze nieuwbouw is over Zee land globaal als volgt verdeeld Walcheren: gegund 490, aanbe steed 600, in voorbereiding 670; W. Z. Vlaanderen: gegun< 130, aanbesteed 180, in voor bereiding 400; O. Z. Vlaande ren: gegund 40. aanbesteed 450, in voorbereiding 75; Beve- landen: gegund 610, aanbe steed 10. in voorbereiding 220; Noord Zeeland: gegund 60, aanbesteed 150, in voorberei ding 100. uit deze globale cijfers biykt, dat bepaalde gebieden wel enigszins achterblijven. Meestal houdt dat verband met bijzondere moeilijkheden bij het verkrijgen van bouwrijpe gron den etc. Ook levert de vaststelling van wederopbouwplannen soms bijzondere bezwaren op, die niet in enkele weken tijds over wonnen kunnen worden. In hot algemeen, zo verze kerde de heer De Ranitz ons, heeft men zich ook in de ge bieden, waar men thans nog slechts kleinere aantallen wo ningen bouwt, veel moeite en zorg getroost om iets tot stand te brengen. Men heeft er echter tegen slag gehad. Dit neemt niet weg, dat Zeeland wat het wo- ningbouwprogram 1947 betreft, goed voor de dag komt en dat een woord van waardering voor allerwego ontplooide acti viteit, ook van de architecten, dc aannemers en tal van ge meentelijke- en andere over heidsinstanties, op zfln plaats WONINGWETWONINGEN. Do grote meerderheid van de te bouwen woningen zijn zo genaamde woningwetwoningen, waarvan do financiering het gemakkelijkst is. (Ingez. mededeling.) die ook als handtas gedragen kunnen worden en gemaakt van prima zuiver blank tuig- leder, met 1 en 2 voorvakken. Een tas, welke door het dra gen donkerder en veel mooier wordt kunnen wij U aanbie den voor - 18.75 gl(L In dezelfde prima kwaliteit verkopen wij ook Klnderschoudertasjes practisch onverslijtbaar en de prijs 7.35 gld. In imitatie leder kunt U ze al krijgen vanaf 2.75 gld. Voor alle soorten lederwaren naar JO.FIBBE, Vlissingen Middelburg. (Ingezonden mededeling) De nieuwbouw, die voort komt uit eigen initiatief van oorlogsgetroffenen, beperkt zich ia Zeeland nog slechts tot enkele tientallen woningen. (Hierbij zijn boerderijen niet inbegrepen). Maar ook daar is bewezen, dat nieuwbouw by de huidige financleringsschema's wel mogelijk is en de verwach ting bestaat, dat nu do eerste schapen eenmaal over de brug zijn, het particuliere initiatief zal opleven. Er wordt thans in Zeeland een woningbouw program af gewerkt zoals in de historie van deze provincie nog niet is vertoond 1 Ook zullen er dit jaar reeds enkele gemeenten zijn, waar de allergrootste wo ningnood is gelenigd. In plaat sen zoals Goes, Torneuzen, Heinkenszand en Hulst komt men met de nieuwbouw dit jaar boven het oorlogsverlies uit. Daar begint dus reeds de uitbreiding. Dat is bemoedigend voor ge heel Zeeland! OOG8THELPEBS VOOR OVERIJSSEL. In Overijssel komt men nog handen te kort voor de poot- aardappelenoogst. Het bureau Oogsthulp roept thans helpers op. die gedurende 14 dagen willen assisteren. Een tweeling-ei. Een witte leghorn van te Oud-Vossemeer legde, de heer P. Engel vaart zoals bh' kippen gebrui kelijk ia, een <s'. Het cl was echter bijzonder groot. Na onderzoek bleek dit ei nog een ei te be vatten, compleet tot de schaal toe. Sleepboot gezonken. De Nederlandse sleepboot Minerva" uit Rotterdam is met een baggerbak op sleep touw ten Zuiden va« Ierland op een klip gelopen en gezonken. De bemanning heeft het schip veilig verlaten. De baggerbak is in de haven van Kosslare binnengesleept. Er zal nog een poging tot berging van de sleepboot worden gedaan. Franse verdragen. Bidault, de Franse minister van buitenlandse zaken, heeft Vrijdagavond tijdens de debat, ten over de buitenlandse poli tiek in de Assemblee meege deeld, dat de Franse regering reeds weken geleden aan de regeringen van Tsjecho-Slo- wakije en Polen voorstellen heeft doen toekomen tot het sluiten van verdragen volgens model van het Frans-Sowjet- Russisch pact. Apollo won de wisseltak. Er heerste Zaterdag een feestelijke stemming in Zie rikzee. De bond van muziek- en zanggezelschappen op Schouwen-Duiveland hield zijn bondsconcours waaraan met minder dan 11 fanfarc- en harmoniegezelschappen deelnamen. Het feest werd ingeluid door een carrillonbespcling door de heer J. -M. Luykenaar, stadsklokkenist van Zierik zee. De burgemeester van Zie rikzee hield daarna voor de vertegenwoordigers van het ere-comité, de financiële commissie en de- regelings commissie, een welkomstrede. Hij bracht de erkentelijkheid van het gemeentebestuur en de burgerij over aan de orga nisatoren van dit muziek festijn. Na er op gewezen te hebben, dat men in Zierikzee dit concours op hoge prijs stelde, wenste hg de organi satoren een genoegelijke en succesvolle dag toe. Namens de regelingscom- missie dankte de heer Anker dc burgemeester voor zijn toespraak. Verder dankte hy het gemeentebestuur, de mid denstand, het Zierikzeese mu ziekgezelschap „Kunst en Eer'r en allen die medewerk ten aan de voorbereidingen van deze dag. Namens het bondsbestuur voerde de heer Blok het woord, die op de moeilijkhe den waarmee het muziekle ven nog te kampen heeft wees, en ten slotte dank bracht aan de organisatoren van het concours, dc heer Anker en de heer Swenne. Hy heette ook de jury, de heer H. J. A. Bokhoven uit Breda welkom. Na het aanbieden van de crewijn van het concours trokken de 11 deelnemende verenigingen vooraf gegaan door „Kunst en Eer" naar 't Havcnplein waar gezamenlijk een mars werd geblazen. Met een avondconcert, ge geven door „Luctor et Emer- fo" te Renesse en „Kunst en Ier" te Zierikzee, werd de dag besloten. De volledige uitslagen lul den: le Afd.: Ie pr. „Apollo", Brouwershaven, 103 pt. De Zilveren Wisseltak ln 1923 geschonken door Nut en Ge noegen van Zonnemalre en de zilv. medaille van de bur gemeester. le pr. „Witte van Haam stede", Haamstede, 102 pt.; Zilv. medaille van de heer Mr. C. J. B. du Croo. le pr. „Luctor et Emergo", Renesse, 96 pt., zilv. medaille van de heer A. Steendyk. 2e pr. „Kunst cn Eer", Zie rikzee. 85 pt., Zilv. medaille van de heer F. Naerebout. 2e pr. „Nieuw Leven" Ouwerkerk, 84 pt., bronzen medaille van de heer Ch. Kocvocts. 2e Afd.: le pr. „Oefening en Uitspanning", Nieuwer- kerk, 98 pt., zilv. medaille van de heer R. Gerritsen. 2e pr. „Con Amore", Noord- gouwe, 90 pt., zilv. medaille van de heer R. P. Hogerhei- de. 2e pr. „Nut en Uitspan ning", Zonnemaire, 86 pt., zilv. medaille van de heer C. J. v. Westen. 2e pr. „Crescendo", Drel- schor, 86 pt., zilv. medaille van de heer A. Ribbens. 3e Afd.: 2e pr. „Ooster- lands Fanfare", Oostcrland, 85 pt., bronzen medaille van de heer J. C. Lunenberg. 3e pr. „Nu met Hope", Bruinisse, 77 pt., bronzen me daille van de heer A. v. d. Kreke. Overbruggingscursus voor M.T.S. Nu het eindelijk werke lijkheid is geworden, dat ook Middelbaar Technisch Onderwijs voor de Werk tuigbouwkunde in Zeeland zal worden gegeven, zijn te Vlissingen besprekingen ge voerd om voor jongelui, die met goed gevolg de Am bachtsschool of de Avond school voor Nijverheidson derwijs hebben doorlopen, een overbruggingscursus te openen, welke zal opleiden voor het toelatingsexamen M.T.S. Deze cursus zai toegankelijk zijn voor jongelui, welke over de gewenste capaciteiten be schikken en de nodige energie aan de dag leggen om na af loop hiervan met succes ver der te kunnen studeren. Voor jongelieden, welke zich willen bekwamen voor liet examen voor een Nijver heidsonderwijsakte is dit voor bereidend onderwijs in 't alge meen ook noodzakelijk. Excursie Zeeuws landschap Zaterdag hebben leden van de vereniging Zeeuws Land schap een excursie gemaakt over Schouwen, waarby mede aanwezig was de Commissaris der Koningin, jhr. mr, J. W. Quarles van Ufford, die voor zitter van deze vereniging is. De excursie geschiedde onder leiding van het bestuur van de ver. Stad en Lande. Verschillende dorpen op Schouwen werden bezocht en ook de vernieuwing van het bos by het slot Moermond te Renesse, waar de D.U.W. 24.000 bomen heeft omgehakt, genoot de belangstelling van de gasten. De heer Vnezen- EEN MIJN IN HET NET. Toen dezer dagen het vis sersvaartuig YE 77 van de fa. J. van de Plasse te Yerseke bezig was aan het vissen van mosselzaad in de bocht van Zoutelandc, trof do bemanning bij het ophalen der korren een myn in oe netten. Behoedzaam werd de mijn aan boord ge haald en na de vracht gevist te hebben aan de mijnoprul- mingsdienst te Westkapelle overgel(*verd. GE8LAAGDE BONDSDAG, ONDANKS REISPECH. Het Ned. Jongelingsverbond hield Zaterdag een bondsdag te Renesse, waarbij jongeren uit alle delen van de provin cie aanwrezig waren. Het pro gramma werd gevuld met le zingen, een gecostumeerde voetbalwedstrijd, spelen en een gezellige openluchtkoffie maaltijd. Het tamboers- en pijperscorps „Juliana" te Mid delburg zorgde voor de muzi kale noot. Te betreuren viel het, dat er op het laatste moment van de R.T.M., die ongeveer 600 deel nemers naar Zierikzee zou vervoeren, bericht kwam, dat niet de boot „De Schelde'' doch de „Maasnympf" 'be schikbaar was. Toen dit vaar tuig, dat veel minder groot cn snel is, 's morgens van Zijpe naar Middelburg voer, om de jongeren te halen, kwam een zodanige mist op zetten, dat het voor anker moest gaan. In plaats van op het vastgestelde tijdstip (9.15 uur) in Zierikzee te arriveren kwam de boot eerst om 12.15 aan. De regelingscommissic, zowel als de jongelui zelf kwamen hierdoor in moeilijk heden. dorp leidde het gezelschap hier rond, waarna de Commissaris de gastheer voor de ontvangst dankte. In de Schouwse Boer werd de inwendige mens versterkt, waarna by de familie Knigt een duinlandschap bezichtigd werd. 20 jaar geleden werd hier met de bebossing begon nen. Ook de Dominiale duinen, waar in 1942 met dennenbe planting begonnen werd, wer den in ogenschouw genomen. Tenslotte werd ook nog een bezoek gebracht aan de zilver meeuw kolonies. Na de thee, die by van de Zande op Wes- terschouwen gebruikt werd, keerde het gezelschap naar huis terug. Op de noot werd door de se cretaris van Stad en Lande aan elk der deelnemers een boekje uitgereikt over het verleden van het eiland. De Commissaris der Kónin gin dankte tenslotte voor de uitstekende leiding van de ex cursie. Schoondijke CONTROLEURS C.C.D. GEWEIGERD. Een landbouwer in Drenthe, die aan controleurs van de C. C.D. de toegang tot zyn be drijfsgebouwen had geweigerd, werd in hoger beroep veroor deeld tot öO.boete en het storten van een waarborgsom groot 200.die verbeurd verklaard wordt, wanneer hy zich wederom schuldig zou ma ken aan een gelijk feit Nieuws In een notedop In een myn in West Vir ginia zyn 12 mijnwerkers na een ontploffing ingesloten. Een brand maakte tot dusver hun rtxVüng onmogelijk. In de maanden Januari tot Mei werd voor 58 milliocn g-ulden -uit de Britse en Ameri kaanse bezettingszónes geëx porteerd. Naar uit New York wordt gemeld is de moeder van president Truman in do lccftyd van 94 jaar heden overleden. Dc Amerikaanse minister van buitenlandse zaken. Marshall, heeft voor zyn plan tot het economisch her stel van Europa de Ameri kaanse vrijheidsprijs voor '47 k-onnen. Tribunaal Terneuzen. Foute marine-officier. Zaterdag stond voor het tribunaal terecht de 53-jarige arts J. F. Dikkenberg, vroe ger te Zuidzande, thans ge ïnterneerd. Hij was lid van de N.S.B., N.V.D., Medisch Front en de Ned.-Duitse Kuituurge meenschap. Dr. Dikkenberg heeft als controle- en of keu ringsarts bij het Gewestelijk Arbeidsbureau te Haarlem, plm. 30.000 personen gekeurd voor uitzending naar Duits land of voor tewerkstelling in Nederland ten "behoeve van de vijand en daarvan heeft hij er plm. 90 goedgekeurd. Hij keurde personen voor de S.S., was vertrouwensarts van het Amt für Volkswohlfahrt, trad op als leider Medische Dienst van de N.V.D. en landwacht arts, waardoor hij personen keurde voor de W.A. Aan dat alles verdiende hij veel geld. In Mei 1940 werd hij gearres teerd en bij zijn terugkeer in Zuidzande, was zijn prak tijk verlopen, waarom hij zich om hulp heeft gewend tot de Duitsers. In Januari 1942 schreef hij in een brief aan bekenden, dat er volgens hem in Oostburg veel gevaarlijker mensen wa ren dan not. Mjjs, o.a. de cand. notaris, die hij kwalifi ceerde als een onbemind heer schap, die een kalme afzon dering beter zou nodig heb ben. In brieven van 21 Juni 1940 aan de N.S.B.-er Rost van Tonningen en aan kameraad van Genechten, vestigde hij de aandacht op Schout bij Nacht van der Stad en op de Commissaris- der Koningin, mr. Quarles van Ufford, waar bij hij beide heren beschul- digdè van het in de steek la ten van hun posten en be schuldigde vroeg of er ten aanzien van de Schout bij Nacht, nog van „andere" zij de iets tegen de „held" werd ondernomen, terwijl hy ook sprak van een „stel" op hol geslagen democratische auto riteiten. Verder liet dr. Dik kenberg zich minder fraai uit over zyn collega, dr. Timmer Cadzand. Van de Führer kreeg deze kameraad een dankbetuiging, omdat hij een kledingstuk had geschonken voor het Oost front. Bjj zijn verhoor verdedig de dr. Dikkenberg zich met de bewering, dat hij niet an ders heeft kunnen handelen, beriep zich op zijn beroeps eer en was niet overtuigd, dat hij fout was geweest. Thans is dr. Dikkenberg arts in het kamp waarin hij verblijft en kan na zijn be vrijding vermoedelijk een be trekking krijgen als contro lerend geneesheer. Mr. F. W. Adriaanse be toogde, dat dr. Dikkenberg niet als slavenjager is op getreden. Het feit dat men in de buurt, waar dr. Dikken berg keurde, er geen bezwaar in ziet hem thans als contro lerend geneesheer voor een ziekenfonds aan te stellen, is volgens pl. het beste bewijs, dat de stemming aldaar niet tegen dr. Dikkenberg is. Pl. was van mening, dat men zijn cliënt, die nu 2 jaar ge ïnterneerd is, een kans moet geven, en vroeg zyn invrij heidstelling, desgewenst on der voorwaarden. Na raad kamer werd dr. Dikkenberg in vryheid gesteld, zij het onder voorwaarden. Uitspraak 9 Augustus. GEPENS. MARINE OFFICIER. Vervolgens stond terecht de 61-j. gepens. marine-offi cier G. de Jongh, te Aarden- burg, die zich had aangeslo ten bij de Duits-Vlaamse ar beidsgemeenschap „De Vlag". Verder zou hij omgang gehgd hebben met N.S.B.-ers en Duitse officieren in zijn wo ning hebben ontvangen, ter wijl hij werkzaam is ge weest op het bureau van een Duitse firma. Mr. P. C. Adriaanse ver klaarde, dat de Jongh reeds in Juni 1946 voofwaardelyk buiten vervolging is gesteld, waardoor dit dagvaarden voor het tribunaal juridisch onjuist is. De voorzitter was hot daar- POLDERBESTUREN. Benoemd tot: afgevaardigde van de calam. Margarethapol- der, naar de algemene verga dering van het waterschap Hulster en Axeler Ambacht, J. Tollenaar te Zaamslag; plaatsvervanger van de dijk graaf van het waterschap Smids Koegorsschorre c.a„ M. de Feyter te Axel; gezworene van de Autriche- polder, G, E. M. Govaert te Westdorpe; dijkgraaf van de Nieuwepol- der bij Sas van Gent (Oost- deel), H. F. van dey Bossche te Sas van Gent en tot plaats vervanger van de dijkgraaf G. E. M. Govaert te Westdorpe; gezworene van het water schap Hengst en Rummersdijk J. P. E. Verschueren te Hengstdijk (Vogelwaarde); gezworene van de Willem III Polder, P. de Jonge te Zaamslag; gezworene van de Zuiddor- pepolder-Noorddeel, R. L. D'Hert te Zuiddorpe; dijkgraaf van de Klein Cam- bronpolder, Th. P. Cornelis sens te Hulst en tot plaatsver vanger van de dijkgraaf Th. G. J. Vereecken te Vogel waarde. Breskens DE OUDERDOMS VOORZIENING. Tot ledien van de commissie, belast met de uitvoering van de noodwet ouderdomsvoor. zlenlng te Breskens werden be. noemd de heren: P. J. Note- baart, voorzitter; J. de Ko ning, A. J. Vermeulen, A. J. Steijaert, J. J. van- Wijek, J. J. Oosterling en Mevr. S. M. KeijmelSuwijn. Als secreta resse zal optreden mej. M. Risseeuw. Aardenburg JAARVERGADERIN G VOETBALVERENIGING. Donderdag kwam de Aar- denburgse Voetbalvereniging onder voorzitterschap van de heer J. Paridaen in algeme ne vergadering bijeen. Uit het jaarverslag van de pen ningmeester bleek, dat de uitgaven over het afgelopen jaar aanmerkelijk hoger wa ren dan de inkomsten, t.w. 192.78. Het voorstel tot het stichten van een fonds, waar uit by eventuele voetbalonge vallen aan de betrokken speler een zeker bedrag voor loonderving zal- worden uitge keerd, vond veel by val. Bij de bestuursverkiezing werden de heren Trapman en de Maree herkozen en de he ren W. de Koster, J. Pictcrs en A. Crommelin gekozen. Be sloten werd, om het volgen de seizoen met drie elfti in de competitie uit te ko men. Bij acclamatie werd de burgemeester, de heer J. van Dongen, tot ere-voorzitter be noemd. Zeeuwse' De heer J. Kurving te St Annaland slaagde te Bergen op Zoom voor het examen Han delskennis. Tot stoker aan de ge meentelijke gasfabriek te Tholen is benoemd de heer P. Nouwen te SL Philipsland. mede eens en besloot daarom deze zaak aan te houden, op dat er nader geïnformeerd kan worden. Ook de behandeling tegen de echtgenote van de Jongh werd, in verband daarmede, aangehouden. UITSPRAKEN: L. Moeliker, Philippine: schuldig bevonden, zonder op legging van maatregelen. F. A. Centenaere, Biervliet: schuldig bevonden, zonder op legging van maatregelen. C. A. Dossche, P. E. Dos- sche, A. F. Dossche, L. E. Dos scheMinnaart, J. M. Dossche Raes, allen te Hoofdplaat: beschuldiging vervallen ver klaard. BURGEMEESTER WEER IN FUNCTIE De heer F. A. van Rosevelt, burgemeester-secretaris van Sohoondijke, die sedert half Februari wegeng ziekte buiten dienst is, zal op 1 Augustus a. s. weder in functie treden. Aan de heer A. Luteyn, onderwijzer aan de O.L.-school te Schoondyke, is in verband met zijn benoeming te Voor burg, met ingang van 1 Aug. a.s. eervol ontslag verleend. Bruinisse OPNIEUW PROEF BIJ MOSSELTEELT. Door de firma D. van den Berg Gideonse te Bruinisse wordt thans opnieuw een proef genomen met het uit zaaien van schelpen op de Oude Tongsche bank in de Grevelingen. Deze schelpen zijn bestemd voor het opvan gen van het oesterbroed, dat omtrent deze tijd van het jaar in het water zweeft. De laat ste jaren heeft men dit in de Grevelingen niet meer gepro beerd; vroeger echter kwam dit wel meer voor. De eigen lijke oesterbanken vindt men in de Öoster Schelde op de Yersekse bank. Of de proef zal lukken, evenals die door de zelfde firma genomen aan het Gouwe Veer, wordt met be langstelling tegemoet gezien, MIDDENSTANDS. EXAMENS. Op de tweede examendag slaagden voor het Midden standsdiploma de volgende he. ren uit Bruinisse: M. Jumelet Dz., P. de Koning. Jam de Kor te, Jacob de Korte, Henk Kik Sz., Jac. Kik Kz., R. Janse en J. van Oeveren. VAKDIPLOMA SLAGER. De heren C. Deurloo te Tholen en P. J. Hage tg St. Annaland slaagden by het te Utrecht gehouden examen voor het diploma „Vakbe kwaamheid Slager". HANDELSKENNIS. Voor het diploma Handels kennis slaagden by 't te Ber gen op Zoom "gehouden exa men, Cor Quist, Joh. Over- beeke en Jannetje Scherpe- nisse te St. Annaland. St. Annaland OP STAP. De zangvereniging „V.Z.O.S". te St. Annaland, maakte Woensdag een reisje naar Arnhem en Bene- en Dal. Tholen BAKKERSVACANTIE. De afdeling Tholen van de Nederl. Bakkersbond gaat met vacantie. Daar niet alle bakkers tegelyk verlof kun nen nemen is onderling een regeling getroffen, die Maan dag 28 Juli ingaat. SCHADEPOST. Doordat enige jongens Don derdag 24 Juli het gras langs de berm van de Bergseweg brand hadden gestoken, geraakten verschillende daar liggende oesterziften van de firma B. te Tholen in brand. St. Maartensdijk ONTEIGENING. Ten behoeve van het „Bouwplan 1947" te St. Maar tensdijk zal door het College van Algemene Commissaris sen voor de Wederopbouw 'n aantal percelen in St. Maar tensdijk worden onteigend. Woensdagmiddag 6 Augustus zal deze Commissie ten raad- huize zitting houden, waar eventuele bezwaren ingediend kunnen worden. NI WIN COLLECTE. Het Niwln-comité te- St. Philipsland, is haar actie be gonnen. Op 4 en 5 Aug. zal een collecte gehouden worden. Het comité bestaat uit de he ren C. v. Strien. J. v. Hekke. M. de Braber, C. Staraaerand en Ds. E. S. de Llnd. Herverkaveling Walcheren. In zijn jongste vergadering heeft het hoofdbestuur van de Z. L. M. zich o.m. bezig fchouden met de voorwaar- en, die gelden voor de uit gifte van gronden in de Noord Oost polder. Deze voorwaarden zyn van die aard, dat zij voor de Walcherse boer, die in het kader van de herverkave- lingswet Walcheren daarheen zou gaan, onmogelyk zwaar worden genoemd. Het bestuur nam aan, dat dit niet de be doeling kan zijn. Het zal in formeren naar eventueel al leen voor Walcherse boeren geldende voorwaarden en acht spoedige bekendmaking daarvan gewenst. Men zal zich herinneren, dat deze materie in de Her- verkavelingswet Walcheren geregeld is en dat wij dit na de verschyning van die wet reeds als een ernstig be zwaar aanmerkten. Drama te Axel. Vrijdagmiddag heeft zich te Axel een vreselijk drama af gespeeld. De dertigjarige me vrouw Köhne—GUijamse heeft eerst haar kindje van bijna één jaar ln een badkuip ver dronken en daarna zich zelf van het leven beroofd door op hanging. Zekerheid omtrent de motie ven bestaat er niet, doch vermoed wordt, dat mevrouw K. zlcih het feit, dat haar kindje waarschijnlijk niet ge heel normaal was, zo zeem heeft aangetrokken, dat zij tot deze verschrikkelijke daad is gekomen. Ziekteverzorging Prov. personeel. Het voorstel van Ged. Sta ten betreffende de verzorging van het provinciale personeel by ziekte en ongeval is behan deld in de afdelingen van de Prov. Staten. Opgemerkt werd, dat het voorstel niet in de commissie voor georganiseerd overleg was behandeld. Ged. delen mede, dat de commissie van overleg zich in haar vergadering van 19 il. geheel heeft verenigd met et voorstel de rijksregeling voor de provincie Zeeland over te nemen. UITSLAGEN MULO-EXAMENS. Vrydag slaagden te Goes voor het Mulodiploma A: Th. J. Visser, P. Barentsen, J. J. Artnoldus, allen Middelburg; E. Weng, P. H. P. de Krijger. W. J. de Lege, M. C. Lorier, G. H. Maljeu, G. Dingemanse, J. van Gelderen, C. M. Her man, allen Vlissingen; R. P. de Korte. J. C. Maas, E. C. Vloogdt, allen Souburg; C. v. d. Siujjs, Zoutelande; H. Spruyt, MeliskerkeJ. J. Konraad, Biggekerke; J. J. van Es, Ter- neuzen; P. Faas, Zaamslag; J« Dieleman. Axel; G. H. de Croo, Zierikzee; J. C. Kallema, Co- Hjnsplaait. Afgewezen 5 candi dates De heer J. J. v. Rosma len, onderwyzer aan de O.L. School te Oud-Vossemeer, slaagde voor de hoofdacte te Breda. Marktberichten VEILING ST. ANNALAND. 24 Juli. Aardappelen: Gewone een stelingen 8.249.43; Drie lingen 5.205.47; Bonken 8.14; Kriel 3.53; Gele Eigenheimers 1111.48; Drielingen 5.50—5.69; Kriel 3.50; Blauwe Eigenheimers 12.48—12.52. Aanvoer 60 ton. Bonen 15. Aanvoer 3Ya ton. COöP. VEILINGSVEREN, ZIERIKZEE. Veiling van 25 Juli 1947. Andy vie f 2.005,00; Prin* cessebonen 12.0016.00; Stamsnijbonen 10.0013.00; Stoksnybonen f 17.0032.00; Rode kool 7.00; Aardappe len 6.70—9.00; Tomaten 14.00—31.00; Yello IA 28.00; idem A 21.00 26.00; idem B 16.00—19.00; idem val 6.00—10.00; Ooms- kinderpeer 32.00—39.00; id. A 29.00—31.00; idem B 23.00; idem val 16.00; Earlij Victoria A 15.00 17.00; idem B 10.00; Early Laxton 101.00—111.00; Kruisbessen 43.00; Krozen 46.00; Morellen 49.00; Netmeloen 70.0076.00; Ananasmeloen 99.00-101.00; Perziken IA 20.00; Kom kommers 9.0014.00; Bloemkool 8.0016.00; Bos Uien 10.00; Bos Peen 6.00 9.00. Alles per/100 stuks en 100 K.G. VEILING ST. ANNALAND. 21 t/m 26 Juli. Maandag. Aardappelen, eer stelingen (gewoon) 7.69—8.11; drieling 3.85; gele eigenh. (ge woon) 9.0610.15; blauwe eigenh. (gewoon) 12.7513.06; drieling 4.10; bintjes 7.09 7.51. Aanvoer 60 ton. Bonen 2935; aanvoer 4 ton. Dinsdag. Drieling 4.105.49; Eerstelingen, pryzen variërend van 7.699.43; bonen, prbzen variërend van 1535; eigenhei mers, pr. variërend van 10.15 11.48. Aanvoer aardappelen gedu rende deze. week 220 ton; bo nen 21^ ton. Kerknieuws GEREF. GEMEENTE. Bedankt voor Bruinisse: ds. Chr. van de Woestyne te Rid derkerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 10