De T.R.I. plundert Vacantie-tochten LAATSTE NIEUWS UIT DE PROVINCIE ZUID-BEVELAND WAPEN-UITDELING. De correspondent van Ane ta, die van Bandoeng naar Cheribon ging, merkte op, dat verscheidene suikerfabrieken geheel onbeschadigd waren ge bleven. De bevolking in net Cheribonae reageerde gunstig op de komst der Nederlanders. De T.R.I. is blikbaar naar de bergen gevlucht. In een enkele plaats werken de republikeinse ambtenaren reeds samen met de Nederlanders. LA WANG GEPLUNDERD. In het stadje Lawang werd in de nacht van Woensdag op Donderdag geplunderd door de T.R.I. Winkels werden in brand gestoken en moorden op toko houders gepleegd. DE WAPENS. De republikeinse minister raad te Djocla heeft bevel go- geven do plaatselijke wapen- voorraden te verdelen onder de bevolking. SJAHRIR. Slahrir, die in Br. Indlë ver toeft, heeft voorlopig van zyn reis naar Engeland en U.S.A. afgezien. HM heeft gevraagd om de beschlKbaarstellIng van Rode Kruis-artlkclen voor de Indonesiërs. VERWARDE BERICHTEN. De legerberiehten uit Indo nesische bron biyvcn ver ward. Zy zyn dikwyis met elk aar in tegenspraak en komen biykbaar uit verschillende bronnen, die nlot met elkaar in contact staan. Thans wordt gemeld, dat cr drio tegenaan vallen gedaan zouden zyn ten Zuiden van Semarang. AUSTRALIË WEIGERT. De Australische regering heeft aan de Australischo con sul-generaal te Batavia opge dragen dc aan hem verzochte vertegenwoordiging van de Re publikeinse regering af tc wy- zcn. Volgens radio-Djogja duren de gevechten ten zuidwesten van Cheribon voort. Verder wordt melding gemaakt van republikeinse tegenstand bij Socmcd&ng en Soekaboemi op West-Java. Ook in de buiten wijken van Semarang zouden gevechten gaande zyn. De Ne derlandse verbindingen met Oegaran zouden zyn afgesne den en rond Ambarawa zou door de republikeinen hevige tegenstand worden geboden. CHIN. CONSUL-OENE RAAL NEEMT SCHA DE OP. Vrijdagochtend heeft de Chi nese consul-generaal TsjlaJtg 'n bezoek gebracht aan Krawang, Tjlkampek en Renbandengkok, waar hy do door de Chinezen geleden schade opnam. Te Krawang 7.yn ongeveer 110 toko's, huizen en rijst |>elle- rtlen afgebrand, waarvan alle pelleriipn en 83 toko's en hul zen Chinees eigendom waren. De andere afgebrande huizen Nieuws in een notedop Tegen Potsjakof, die er van beschuldigd wordt een contra-revolutionnaire bewe ging in Bulgarije te hebben georganiseerd; is dc doodstraf of levenslange gevangenis straf geëist. Er is gedemonstreerd voor het secretariaat van de Ver. Naties in U.S.A., omdat huiseigenaren, die pensions aan het personeel aer Ver. Naties verhuurden, geen ne gers in die pensions wensten toe te laten. Een neger-spre ker eiste gciyke behandeling voor het gehele personeel van het secretariaat. In Zweden zyn vier Est- landers gearresteerd, die van spionnage ten bate van Rus land worden beschuldigd. Een bende van 300 man heeft Woensdag een dorp In Griekenland aangevallen. 16 vrouwen en kinderen en 17 mannen werden vermoord. De Alg. Kunstzijde Unie te Arnhem neeft besloten een gedeelte van haar bedrijf te vestigen in Emmer Compas- cuum. In de tweede helft van Augustus wordt begonnen met het afleveren van het tweede deel van de naamlijst voor de interlocal© telefoondienst. (Ingez. mededeling.) (Ingezonden mededeling) Tot uiterlijk Dinsdag 29 Juli zUn bij V.V.V., roosje Buskenstr., Vlis singen, nog kaarten ver krijgbaar voor de boot tocht naar Antwerpen op 4 Aug. en de auto bustochten naar Brugge op 7 en 9 Augustus. stonden tussen deze Chinese eigendommen. Te TJlkamj>ek zijn meer dan 130 toko's, \vo- ningpn en pellerijen afgebrand, terwyi alle Chinese winkels werden leeggeroofd. In deze plaats was, behalve het sta tion en de markt, alles wat verbrandde Chinees eigendom. Te Renbandengkok zijn 8 pelleryen en 10 woningen, al le aan Chinezen toebehorend, verbrand. Ed kwamen geen persoonlijke ongelukken \oor. Alle Chinezen ln deze plaat sen zijn vertoornd over de wU- ze, waarop het Indonesische leger de verschroeide-aarde- polltiek uitvoert. BEZETTING VAN CHERIBON. Aneta's speciale correspon dent te Cheribon schrijft, dat minder dan 48 uur na het bin nentrekken der Nederlandse troepen het normale leven in de stad goeddeels was hervat. De komst van de troepen heeft de Republikeinse bevelhebber zo volkomen verrast, dat een groot aantal van zijn soldaten nog aan dc maaltijd was, toen de eerste afdelingen de straten binnenrukten. Zelfs mllitalrfc papieren en orders van het Re publikeinse hoofdkwartier wa ren niet vernietigd. De weg van Bandoeng naar Cheribon is door landmijnen op sommi ge gedeelten volkomen vernield en verschillende bruggen zyn omgeblazen, hetgeen ae opmars ech|er niet vertraagd heeft, daar de genie door bailybrug- gen deze verving. De bevol king van de dorpen en dessa's, volwassenen en jeugd, groetten niet opgestoken duim. In de omgeving van Cheri bon trof men twee suikerfa brieken brandend aan. Een van deze is de „Sindang Laoet" fabriek één der grootste van Java. Ook tc Tegal zyn branden waargeno men. Inmiddels is 'n Nederlandse colonne van Cheribon naar 't Oosten opgerukt. Naar gene raal Mojet mededeelde zijn dc verliezen aan materieel ui terst gering. Vele republi keinse functionarissen, onder wie de hoofden van politie, douane, havenwezen, economi sche zaken en het electrici- teitsbedryf verklaarden zich bereid in functie te blijven. Textiel voor de bevolking is reeds onderweg. REPUBLIKEINSE BERICHTGEVING. De republikeinse berichtge ving tracht de indruk te wekken, dat in bepaalde ste- Een bad te Sydney. Australische studenten en havenarbeiders, die te Sydney demonstreerden voor het Nederlandse consulaat raakten slaags met de politie en met de burgerij. Er ontstonden formele gevechten. Leden van het Neder landse consulaats-perso- ncel wierpen putsen wa ter op de strijdenden. Daarop schreeuwden de demonstranten: „Wy willen vrede in Indonesia, wy willen geen bad". De ordo werd spoedig hersteld. den, zoals Probolinggo en Loemadjang, nog gevochten zou zyn, terwijl in Semarang ook conflicten uitgebroken zouden zyn. In West-Java worden ook een reeks plaatsen genoemd, waar het onrustig zou zijn. Tenslotte wordt nog uit Djoc- ja gemeld, dat men bezig is daar uit „buitenlanders" een internationale brigade te vormen. Het vliegveld by Tegal werd gebombardeerd door Ne derlandse vliegtuigen. IN FADANG. Uit Padang wordt gemeld, dat in het gezuiverde gebied de bevolking naar de dessa's terugkeert. De meesten ver klaarden blij te zijn, dat ze nu van de plaag, die de T. R. I. vormde, verlost zyn. De bevolking is gerustge steld door het correcte op treden der Nederlandse troe pen. De T.R.I. vorderde rijst op zonder betaling. De medede ling, dat niets meer gevorderd zal worden zonder betaling, heeft er toe geleid dat de bevolking thans weer naar de rijstvelden terugkeert. IN BIXDJEI. Het politiecorps in Bindjei (bij Mcdan) heeft zich ge heel ter beschikking van het Nederlandse bestuur gesteld, nadat het republikeinse be stuur was gevlucht. DAGBLADEN. De republikeinse dagbladen Rajat en Merdeka te Bata via vcrschynen weer. De prijs is thans vijftig Nica-centen per nummer. BEZETTING VAN TJILATJAN Gemeld wordt, dat een aan tal Nederlandse schepen ge arriveerd is voor de liaven van Tjilatjap. Er wordt een lan ding verwacht. Minister Wilson gewond. Het vliegtuig, waarmede de Britse minister voor over zeese handel, Harold Wilson, Vrydagavond uit Moskou te rug kwam van zyn handels besprekingen aldaar, heeft op het Londense vliegveld een ongelukkige landing ge maakt. waardoor het zwaar beschadigd werd en Wilson zelf gewond geraakte. De machine kwam voorbjj dc landingsbaan terecht. Minister Wilson deelde me de, dat het hem niet gelukt was een handelsverdrag met Rusland te sluiten. Franse verdragen. Bldault, de Franse minister van buitenlandse zaken, heeft Vrijdagavond tydens de debat, ten over de buitenlandse poli tiek in de Assemblee meege deeld, dat de Franse regering reeds weken geleden aan de regeringen van Tsjecho-Slo- wakye en Polen voorstellen heeft doen toekomen tot het sluiten van verdragen volgens model van het Frans-Sowjet- Russisch pact. GROMyKO OVER BALKAN KWESTIE. Gromyko. de Sowjet-Russl- sche afgevaardigde in de Vei ligheidsraad, heeft in de ver gadering van Vrijdag ver klaard, dat de Sowjet Unie de drie nabuurlanden van Grie kenland, Albanië, Bulgarije en Joego Slavlë, haar steun zal verlenen, indien deze weigeren om de de commissie van on derzoek der V. N. inzake de Balkan hun grenzen te laten overschrijden. GEROOFDE shidlerijen TERUG. Een aantal schilderijen van oude Nederlandse meesters is gisteren j>er vrachtauto uit Baden-Badcn naar Nederland vervoerd. De schilderijen ver tegenwoordigen 'n waarde van 2 mlllioen gulden. De helft hiervan word tijdens de oorlog in Nederland goroofd ten be hoeve van het museum van Bonn en werd ln dc Franse zóne verborgen gehouden. De andere schilderijen werden te ruggevonden in een klooster te Marienstadt. Militair vliegtuig vernield. Bü het houden van schiet oefeningen op de Noorderhei bij de legerplaats Harskamp kreeg een militair vliegtuig Vrijdagmorgen te kampen met motorpech, dat van dien aard was, dat een sergeant-vlieger, de piloot, meende Soesterberg of Deelen niet meer te kun- nen bereiken. Hy maakte der halve aanstalten voor een noodlanding, scheerde laag over dc bomen en kwam met een van de vleugels in aanra king met dc grond, met het gevolg, dat het toestel in drieën brak en hij er uit ge slingerd werd. Ernstig ge kwetst werd hy naar Arnhem overgebracht. Sleepboot gezonken. De Nederlandse sleepboot Minerva" uit Rotterdam is met een baggerbak op sleep touw ten Zuiden van Ierland op een klip gelopen en gezonken. De bemanning heeft het schip veilig verlaten. De baggerbak is in de haven van Rosslare binnengesleept. Er zal nog een poging tot bergine van de sleepboot worden gedaan. Documenten-speurtocht een succes. Met een flinke stapel foto- copieën van documenten, die te voorschyn zijn gekomen uit de uitgebreide persoonlijke ar chieven van de voormalige Relchsführer S.S., Himmler, is dezer dagen uit Beriyn een delegatie van het Rijksinsti tuut voor Oorlogsdocumentatie van haar derde speurtocht in drie maanden in Amsterdam teruggekeerd. Onder deze do cumenten bevinden zich o.a. brieven, die in verband met het proces, dat t.z.t. tegen Rautcr aanhangig zal worden gemaakt, van het grootste be lang kur.nen zyn. ZONDAGSDIENST ARTSEN EN APOTHEKEN. Voor dringende gevallen is Zondag in Goes te bereiken de heer Looijen, arts, Ganze- poortstraat 5, tel. 2266. Voor Driewegen, 's Hee- i-enhoek cn Nieuwdorp doet dienst de heer Gelderblom, arts te Nieuwdorp. Tel. 327 (K 1196). Voor Hcinkenszand, 's Heer Arcndskerke en Wolfaarsdijk doet dient dc heer Vos, arts te Wolf aartsdijk, tel. 231 (K 1198). Te Goes is Zondag en de nachten van de volgende week geopend de Goese apo- teek. Zoengeld wordt vergoed. Aangezien door de Duitsers destyds opgeh gde zoengelden als vooruitbetaling op de vermogensaanwasnelastlng en de vermogensheffing wor den aangemerkt, heeft minis ter IJeftinck thans bepaald, dal met toepassing van het besluit op de materiële oor logsschaden aan diegenen, die hier buiten vallen de door zoengeld geleden oorlogsscha de volledig zal worden ver goed. Ook voor de gemeenten zal deze schade worden ver goed. Per luchttaxi van Knocke naar Holland. Burgemeester S. van Dongen heeft in de raadsvergadering te Aardenburg medegedeeld, dat de N.V. Frits Diepen, naast de luchttaxidienst Gent- Y penburg, thans ook een luchttaxidienst KnockeYpen_ burg heeft geopend. De kosten bedragen 52.50 voor maxi maal drie personen enkele reis. Vrachtgeld wordt niet berekend. Voor Westel y k-Ze e uw sch - Vlaanderen ls deze snelle luchtverblndiner met Holland van grote betekenis. Drama te Axel. Vrijdagmiddag heeft zich te Axel een vreselijk drama af gespeeld. De dertigjarige me vrouw Köhne—Gilijamse heeft eerst haar kindje van bijna één jaar ln een badkuip ver dronken en daarna zich zelf van het leven beroofd door op hanging. Zekerheid omtrent de motie ven bestaat er niet. doch vermoed wordt, dat mevrouw K. zioh het feit. dat haar kindje waarschijnlijk niet ge heel normaal was, zo zeer heeft aangetrokken dat zij tot deze verschrikkelijke daad is gekomen. Marktberichten COöP. VEILINGSVER. „WALCHEREN". Groenten: Andijvie 815; Dubb. Stamprincessen 1014; Pronkbonen 2237; Rode kool 7—13; Savoije kool 12—18; Postelein 210; Rabarber 13 14: Pootuien 12—25; Wage naars 16: Saxa's 26; Snij bonen 13—65. alles per kg. Bloemkool IA 2428; ia. I 325; idem II 213; idem III 27; Platglaskomk. IA 16 21; idem I 1020; idem n 8 21; idem III 4—15; Sla I 6— 22; idem II 57, alles per kg. Kroten 2—6; Peen 411, beiden per bos. Fruit: Diversen: Kasperzik 340; Kaspruimen 317; Me loenen Oranje Annanas 93; Me loenen Net 6395, alles per stuk. Druiven. Frankenthaler 3.08 3.59; Tomaten Kas 2842, ales per kg. Pruimen: Early Laxton 73 1.20; Oranje Pruim 7478; Tollenaars 3140, alles per kg. Appels: Perzik rode Zomer- appels A 26; B 1616; Made- Iein IA 19—25; A 16—28; B 10—18: Val 2—14, alles per kg: Pereil: Oomskinderen A 48 —54; Idem B 38—52, beiden per kg. Nieuwe Aardappelen: Bon ken 7.10—7.40; Grote 6.50— 7.30; Drieling 4.90—6.40; Kriel 4.204.60, alles per 100 kg. VEILING S VERENIG ING ZUID-BEVELAND. 25 JULI 1947. Kropsla 4—10; komkommers IA 9.50—13; Idem I 11—15; idem II 911; idem III 2 7.50; bloemkool IA 1825; idem I 918; idem II 4.509; Meloenen 67105. alles per 100 stuks. Aardappelen 69; dubb. prinaessebonen 1012; groene bonen 29; tomaten 49; sny- bonen 1230: augurken 3.50— 51; kroten 2.505; uien 912; rode kool 23.50; savoye kool 2—3: ancüjvie 5.509.50; postelein 9.50—13, alles per 100 kg. Wortelen 9.50—10; kroten 2.50-r-5.50; uien 1011: selde rij JÉ—11; peterselie 12.50, alles per 100 boe. VEILINGSVER. KRABBEXDIJKE E.O. 25 Juli 1947. Yellow IA 27—37; id. A 16—32; id. B 14—19; Zomer- appel IA 3053; id. A 20— 28; id. B 7—21; Early Vic toria A 718; id. B 412; Oomskinderen IA 4557id. A 31—48; id. B 19—29; Oranjepruim C 38; Eldense Blauwe A 62; id. B 46; Rei ne Claude d'Oullins A 85 85; Ontario A 1.19; id. B 95; Occulanen B 2128, alles per kg- Bloemkool I afw. 811; id. II afw. 614; id. Ill afw. 23, alles per stuk. Tomaten II 29; Bramen A 1.171.34, alles per kg. Rode Kool 5; dubb. Prin- cesse Bonen A 1113; Czar- pruim B 931.14 alles per g' VEILINGSVER. KAPELLE-BIEZELINGE E.O. 24 Juli 1947. Kersen A 85; id. B 54; Id. C 42; Zure Morellen 45—53; id. ontsteeld 5357; Kruis bessen 429; Rode Bessen 4560; Frambozen 147220; Bramen 165207Moerbeien 180; Tollcnaarspruimen 18 53; Occulanen 343; Prince- pruimen 11; Zaailingpruimcn 41; Citroenpruimen 6; Mcr- belanen 8; Engelse Krozen 1449; Kouwelynen 28; Ear ly Laxton 83126; Czar 52 128; Eldense Blauwe 30— 80; Ontario 62—116; Madelei ne 837; Perzikappel 11— 42; Early Victoria 6^—14; Beaty of Bath 1231; val Appels li10; Oomskindercn- peer 11—52; Bruine Heren peer 9li—27; Laagstelen 9; Rode Suikerij 9V&; dubb. Princ. zonder draad 1215; Snybonen 14; Augurken 27; Aardappelen 6—7; Pootuien 13—15 alles per kg. Perziken 1—14; Kasprui men 510 belde per stuk. Gladiolen 9 li—10 per bos. De ontploffing op het. Linker reduit. De ontploffing in het Linker reduit, die Donderdagmiddag plaats had, is zeer waarschyn- lyk niet aan een granaat te wijten. Vorige week Vrydag heeft men met behulp van explosie ve stof een bunker op het Lin ker reduit laten springen. Zorgvuldig is toen nagegaan of er geen springstof was ach tergebleven. Men kon toen echter niets vinden. Met pneumatische boren ruimde men Donderdag de overgebleven brokken Deton van de bunker op en daarby deed zich de ontploffing voor. Vermoedelijk is men met de boor op achtergebleven spring stof gestoten, die toen explo deerde. Het is thans zeker, dat een der beide slachtoffers een oog zal moeten missen. VOOR HET VADERLAND GEVALLEN De jongste opgave van de gesneuvelden in Ned. Indië vermeldt onder meer; 2e lui tenant P. Bareman, afkom stig uit Axel en Izak Voogdt, afkomstig uit 's Gravenpolder. Treinen hadden vertraging. By het rangeren van de lo comotief, bestemd voor de trein die om 9.37 uur uit Vlissingen vertrekt, werd Donderdagmorgen te Vlissin gen door de wisselwachter het wissel te vroeg omgelegd, waardoor de locomotief op 2 sporen vastliep. De trein van 9.37 uur vertrok daardoor met 59 minuten vertraging en de trein die om 11.18 uur moest vertrekken had nog 20 min. vertraging. Ook de twee bin nenkomende treinen waren tengevolge van deze storing Met assistentie uit Roosen daal was 's middags de sto ring weer opgeheven. Brug te Terneuzen weer opengesteld. De Baileybrug over de West- sluis te Terneuzen, die enkele maanden geen dienst heeft kunnen doen. is thans weer voor het verkeer opengesteld. Het kinderkoor te Borssele heeft Woensdag een uitstapje gemaakt naar Rotterdam. De heer Jac. Rijk te Ove- zande slaagde voor het mid- Goes UITSLAGEN MULO-EXAMENS. Vrijdag slaagden te Goes voor het Mulodiploma A: Th. J. Visser, P. Barentsen, J. J. Amoldus, allen Middelburg; E. Weng, P. H. P. de Krijger. W. J. de Lege, M. C. Lorier, G. H. Maljeu, G. Dingemanse, J. van Gelderen, C. M. Her man. allen Vlissingen; R. P. de Korte. J. C. Maas, E. C. Voogdt, allen Souburg; C. v. d. Sluijs. Zoutelande; H. Spruyt, Mellskerke; J. J. Konraad, Bigeekerke: J. J. van Es. Ter neuzen: P. Faas. Zaamslag; J. Dieleman Axel: G. H. de Croo, Zierlkzee; J. C. Kallema. Co- lijnsplaat. Afgewezen 5 candi dates VOETBALLENDE DAMMERS De voetbalwedstrijd tussen de beide Goese damclubs G. D.C. en D.I.D., te Kloetinge gespeeld eindigde in een 73 overwinning voor D.I.D. Herstel van haven en kanaal Maandag wordt het water uit de haven en het kanaal van Goes verwyderd, in verband met de hoog nodige herstellin gen aan de boorden van de ha ven en het kanaal, die tydens de bezetting en de bevrijding veel geleden hebben. Van het begin van het kanaal tot aa» Wilhelminadorp is alles in ge reedheid gebracht voor de werkzaamheden en liggen de betontegels voor de nieuwe be schoeiing klaar. Volgende week zal met een kleine 200 man aan het werk worden begonnen en men hoopt hiermee binnen een maand klaar te zyn. COMMISSIE NOODWET OUDERDOMS VOORZIENING. Bij besluit van Burgemees ter en Wethouders der Gem. Goes, zyn benoemd tot voor zitter en leden van de com missie van onderzoek ingevol ge de Noodwet Ouderdoms voorziening: De heer A. Buis, wethouder, voorzitter. Leden: de heren, A. C. Burger, M. Zwartepoorte, J. A. Viergever, A. de Jager, W. van Strien. De dames: T. Ouwehand, en A. C. van Latum. Het bureau van de commis sie is gevestigd by de Dienst voor Sociale Zaken, tijdelijk Groote Markt 3 te Goes. Yerseke BEGIN VAN BRAND Woensdag ontstond in de mosselconservenfabriek van de fa. De Leeuw-Geluk te Yer seke een begin van brand. Dank zij het spoedig ontdek ken en het snel ingrijpen van het personeel werd het vuur spoedig gebluscht. Toch kon men niet beletten dat nog een tamelijk groot gat in het dak brandde. De oorzaak schijnt in het te warm wor den van een der afvoerpijpen te schuilen. Kloelinge BOND VOOR STAATSPENSIONNERENG In de gemeentehorberg te Kloetinge werd Donderdag avond een vergadering belegd door dc Bond van' Staatspen- sionnering. Als spreker trad op de heer G. van Roekei uit De venter. De opkomst was ma tig- HUISVESTINGSCOMMISSIE Als adviseur aan B. en W. Inzake woningverhuur etc. zyn nog drie personen aange steld. De commissie bestaat uit de heren K. M. Straub, A. v. d. Slikke, J. Dekker, J. Leijs en P. Hoogstrate. Waarnemend gemeente secretaris beëdigd. In de gemeenteraad van Kloetinge werd Donderdag als waarnemend secretaris de heer A. J. Blok en als waar nemend ontvanger de heer J. van Oosten, Driewegen, beë digd. Aan dc burgemeester zaï evenals aan de gemeente ambtenaren een opbouwtoelage worden toegekend. Vastgesteld werd de Lager Onderwijswet over 1945, '46 en '47. Met ingang van 1 Aug. werd als helpster aan de ge meentebewaarschool met alge mene stemmen benoemd, mej. E. Schipper te Kloetinge. Op het verzoek der vereni ging voor wijkverpleging, om de gemeenteiyke subsidie met ingang van 1 Jan. te verho gen. zal voorlopig niet worden voldaan. Aan het burgerlnk armbestuur wordt verzocht de subsidie te verhogen. Nogmaals kwam de ophaal dienst van huisvuil ter sprake. Wethouder Straub gaf hierover een duidelyke uiteenzetting. Spr. schetste de onhoudbare toestand van thans, alsmede de hoge kosten voor de ge meente zoals dit thans ge schied en in de toekomst zou moeten geschieden en bracht een voorstel in de Raad om een tweede gemeentewerkman te benoemen, die deze even tuele werkzaamheden zou kun nen waarnemen. Met alge mene stemmen werd beslo ten, met ingang van 3 Aug. a.s. de heer A. M. de Visser in vaste dienst te nemen. Tenslotte werden de ge meentebegrotingen over 1946 en 1947 gewijzigd. Baarland BAARLANDERS OP REIS. In verband met het prach tige zomerweer staat ook Baarland in het teken van reizen. Maakte Zaterdag 19 Juli dé Zondagsschool „Im- manuël" een reisje naar Ter neuzen, deze week maakte de Chr. Zangver. een trip naar Knocke, leden van de Kookcursus een tocht naar Den Haag, de Herv. Meisjes ver. een reis naar Breda, de Chr. school een tocht naar Rotterdam en de Ouden van Dagen een uitstapje naar Walcheren. Bij terugkeer van laatstgenoemde groep werd door het muziekcorps een nummertje gegeven en door de Oudjes een rondedansje gemaakt. 's-Heer Abtskerke SCHOOLREISJES. De leerlingen van de hoog ste klasse der O.L. School te 's-Heer Abtskerke maak ten Vrijdag een reisje naar Rotterdam, die van de lagere klassen een uitstapje naar Vlissingen. LANGEWEG WORDT GE DEELTELIJK VERBETERD. De Langeweg, die loopt van 's-Heer Abtskerke naar Kloetinge, verkeerde reeds lang in zeer slechte toestand. Thans is een aanvang ge maakt met het herstel van het deel, dat in onderhoud is van de gemeente 's-Heer Abtskerke. Vermoedeiyk zal het werk over enkele weken voltooid zijn. Schore ORANJEVERENIGING. Te Schore is een Oranje vereniging opgericht. Het be stuur is als volgt gekozen: W. J. Bierens, voorzitter; C. J. Koenders, secretaris; Chr. Ko- le, penningmeester; C. Goud en J. Kievit, leden. Oudelande OUDEN VAN DAGEN NAAR WALCHEREN. Begunstigd door fraai zo merweer, maakten de ouden van dagen uit Oudelande, in gezelschap van de oudjes uit de gemeenten Baarland en Hoedekenskerke, Donderdag een autorit door Walcheren. Kapelle OUDEN VAN DAGEN OP REIS. Donderdagmiddag maakten de ouden van dagen van Ka pelle en Biezelinge per auto een tochtje rond Walcheren. Het fanfarecorps Ons Ge noegen verwelkomde de oud jes bij hun thuiskomst met en kele pittige marsen. Ovezande UITSTAPJE. Door de Herv. Meisjesver eniging werd een jaarlijks uit stapje gemaakt naar Breda en het Liesbos. Ziekteverzorging Prov. personeel. Het voorstel van Geel. Sta ten betreffende de verzorging van het provinciale personeel by ziekte en ongeval is behan deld in de afdelingen van de Prov. Staten. Opgemerkt werd, dat het voorstel niet in de commissie voor georganiseerd overleg was behandeld. Ged. delen mede, dat de commissie van overleg zich in haar vergadering van 19 l?ei 11. geheel heeft verenigd met het voorstel de rijksregeling voor de provincie Zeeland over te nemen. Het Z.V.U.-programma. Reeds eerder is medege deeld, dat het noodzakelijk is gebleken het volgende sei zoen de concerten en toneel voorstellingen van de Z. V. U. in abonnementsvorm te doen plaats hebben. Binnenkort zal een extra nummer van de „Zeemeeuw" worden verspreid. Hierin wor de nalle bijzonderheden be* treffende de abonnementen bekend gemaakt De namen der toneelgezel schappen (Comedla, Rotter dams Toneel, Haagse Come* die, Nederlands Volkstoneel en Amsterdams Toneelgezel schap) en die der musici: Thomas Magyar, Hongaars Strykkwartet, Theo van der Pas, Amsterdams Vocaal Kwartet, Dora van Doorn* Lindeman, Maria Stroo en zelfs het zo beroemd gewor den Engelse tweetal Peter Pears en Benjamin Britten staan er borg voor, dat de uitvoeringen alleszins de moei te waard zijn. OPNIEUW PROEF BIJ MOSSELTEELT. Door de firma D. van den Berg Gideonse te Bruinisse wordt thans opnieuw een proef genomen met het uit zaaien van schelpen op de Oude Tongsche bank in de Grevelingen. Deze schelpen zijn bestemd voor het opvan gen van het oesterbroed, dat omtrent deze tijd van het jaar in het water zweeft De laat ste jaren heeft men dit in de Grevelingen niet meer gepro beerd; vroeger echter kwam dit wel meer voor. De eigen lijke oesterbanken vindt men in de Ooster Schelde op de Yersekae bank. Of de proef zal lukken, evenals die door'de zelfde firma genomen aan het Gouwe Veer, wordt met be langstelling tegemoet gezien. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk. Goes: 9.30 ds. Boerlyst, 5 ds. Korevaar; 's-Heer Abtskerke: 9.30 en 2 ds. Strating; 's-Heer Arends- kerke: 10 en 2.30 ds. v. d. Waa; 's-Heer Hendrikskinderen: 10 en 2.30 ds .de Roos; Katten- dyke: 9.30 ds. Breek; Kloetin ge: 10 en 2.30 cand. v. Waar de; Wilhelminadorp: 11 ds. Breek; Wolf aartsdijk: 10 ds. Moreau, 2.30 ds. Baks; Hans- weert: 9.30 dhr. Heyboer, 6.30 ds. Baarslag; Kapelle: 10 ds. Metselaar. 2.30 ds. Boerlyst; Krabbendyke: 9.30 en 2.30 ds. Baarslag (H.A.); Kruiningen: 10 dhr. de Zwart. 2.30 dhr. Heyboer; Rilland-Bath10 en 2.30 ds. v. d. Ros; Waarde: 9.30 ds. den Boer, 5 ds. v. Heu- ven; Wemeldinge: 10 en 2 ds. Oost; Yerseke: 11 dhr. de Zwart, 4 ds .Baks; Baarland: 9.30 en 2 dhr. Evertse; Bors sele: 9.30 en 2 ds. Vrylandt; Driewegen: 2 ds. Das; Ellc- woutsdyk: 9.30 ds. Lely; 's-Gravenpolder: 9.30 en 2 ds. Kluiver; 's-Heerenhoek: Geen dienst; Heinkenszand10 H.A., 2.30 Dankz., ds. Renting; Hoe dekenskerke: 9.30 en 2 ds. Hulsbergen; Lewedorp: 6 ds. v. d. Waa; Nieuwdorp: 10 en 2.30 ds. Luuring; Nisse: 9.30 en 2 ds. Lely; Oudelande: 9.30 en 2 dhr. Overgaauw; Ovezan de: 9.30 ds. Das; Wissekerke: v.m- dhr. Couvée, n.m. ds. Odé (H.D.). Geref. Kerk. Goes: 10 en 5 ds. Flinterman; Wolfaartsdyk: 10 en 2.30 ds .v. Heiningen; Kapelle: 10 en 2.30 ds. v. d. Leek; Krabbendyke: 9.30 en 2.30 ds. de Koster; Kruiningen: 10 en 2.30 ds. Koolstra; Ril land-Bath: 10 en 2.30 ds. Kui per; Wemeldinge: 10 Leesd., 6 ds. Booy; Yerseke: 9.30 en 2 ds. Booy; Baarland: 9.30 en 2 ds. Y. Tiemersma; Borssele: 10 en 2.30 Leesd.; Driewegen: 9.30 en 2 Leesd.; Nieuwdorp: 10 en 2.30 ds. Beukema; Colijnsplaat: 10 en 6 Leesd.; Kamperland: 9.30 en 2.30 ds. Scholing; Geersdijk: 10 en 2.30 ds. v. Al ler; Wissekerke: 10 en 2.30 Leesd. Geref. Kerk ex art. 31. Goes: 2 en 6 Stud. J. van Dyk, Kam pen. Geref. Gem. Goes: 9, 2.30 en 6 Leesdienst; Krabbendijke: 9.30, 2 en 6 Leesd.; Kruinin gen: 3 x Leesd.; Waarde: 9.30 1.30 en 5.30 Leesd.; Wemeldin ge: 10, 2 en 5.30 Leesd.; Yer seke: 9.30, 2 en 6 Leesd.; Bors sele: 9.30, 2 en 5.30 Leesd.; 's-Gravenpolder: idem; Hoede kenskerke: idem; Nieuwdorp: idem; Nisse: idem. Ver. van Vryz. Godsdiensti- gen. Goes: 6.30 ds. A. v. Bic- men, Bentveld. Doopsgez. Gem. Goes: 10 ds. Bakker Vrije Evang. Gem. Goes: 9.30 en 6 ds. Karelse; Wemeldinge: 10 en 2.30 dhr. Neerings; Yer seke: 10 en 2.30 ds. Timmer man. Leger des Heils. Yerseke: 10 en 6 Adj. Helmhout; Goes: 10 3 en 7.30 Kapt Lissenberg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 8