Zaktoilets Zijkammen Jo Fibbe Driemaal lonken naar de vijand PREDIKBEURTEN Examens Ambacht- en Machinisten-school Kappic en Je geheimzinnige lading 5 maanden hoogspanning TRIBUNAAL GOES Burgemeester in belang van ons yoIIc. Donderdag behandelde het Tribunaal te Goes drie be schuldigingen. De 49-jarige R. Pol, slager te Vlissingen, voer de in samenwerking met zijn zoon een transportbedrijf, dat met zijn geld werd begonnen en dat met vrachtauto's werd uitgevoerd, waarvoor een weermachtsvergunning was verkregen. Hij genoot daarvan inkomsten en had ook om gang met leden van de bezet tende macht, die ook bij hem aan huis kwamen. Voor deze feiten was hij reeds voor de kamer te Mid delburg geweest en was ver beurdverklaring van de helft van zijn vermogen geadvi seerd, waarop echter het fiat was geweigerd. Het bleek bij de ondervra ging, dat besch. 5 weken ge ïnterneerd is geweest en dat hij bang werd op de vele hem gestelde vragen te antwoor- den^ toen het bleek, dat men hem toch niet wilde geloven. De verdediger, mr. F. W. Adriaanse, drong op een cle mente straf aan. N.S.B.-BURGEMEESTER. De tweede zaak was die te- den de 46-jarige typograaf en ex-wethouder van Vlissingen J. P. Wak-ave uit Harmeien, vroeger te Goes, die lid en groepsadministrateur der N.S. B. is geweest, gecolporteerd lieeft met Volk en Vaderland, wnd. prov. leider van het N. A.F. was, solliciteerde bij Jan Dekker naar het ambt van burgemeester, zich aansloot bij de Vrijw. Hulppolitie, land- wachter was en in een brief aan Korte meedeelde, dat in Zaamslag een georganiseerd verzet tegen het N.A.F. be stond. Hij was later burge meester van Harmeien gewor den. Besch. zeide, dat hij nooit als plv. leider werkzaam was. Hij wilde doen voorkomen niet naar het ambt van bur gemeester te hebben gesollici teerd, maar de stukken loo chenden deze uitlating. Hij Sportief Zweden mocht zich verheugen in de pres taties van een schitte rend kogelslingeraar. De man heette Umeda- len en werd al gedood verfd als de toekomsti ge Olympische kampi oen. Hij verbeterde het ene record na het an- lere. Onlangs leende zijn concurrent zijn ko gel. En slingerde die nog verder dan Umeda- len! Toen werd de wed- jtrijdgeleider wantrou- ;vig. Zij wogen de ko gel en die bleek 1000 gram te licht! Zweden onthutst en Umedalen geroyeerd Sport DUIVENSPORT De ver. van postduivenhou- ders „De Luchtpost" te Sou burg, hield een wedvlucht uit Moescroen, (84 km.). Uitslag: 1, 3, 7, 9, 10 en 12 J. Flo- risse; 2 en 14 C. Boogaard; 4 Gebrs. Cal jouw; 5 J. Hoo- festeger; 6 en 15 A. de Wart; L. Marinusse; 11 H. Meul- meester; 13 J. Meulmeester. wilde laten voorkomen te heb ben gemeend, dat hij alles deed in het belang van het Nederlandse volk. Beseh. zei- de maar één keer gepatrouil leerd te hebben en ontkende de bedoelde brief te hebben gedicteerd aan de typiste. De verdediger, mr. Boor uit Utrecht, meende dat de effec tieve waarde der verschillen de onderdelen van de tenlas telegging zeer gering is. Het verleden van besch. is goed. Zijn werken bij 't N.A.F. hield op omdat hij niet mede wilde werken aan corruptie. Wat betreft de brief vroeg verd. of de typiste wel Duits kende en zeide dat W. de brief niet zelf ondertekende. Te Harmeien, waar besch. nog burgemeester is geweest, deed hij ook veel goeds en men noemt er zijn naam nog steeds met ere Eindexamens ambachtsschool. De Ambachtschool te Mid delburg heeft aan de volgen de leerlingen een diploma uitgereikt: Afd. Timmeren: D. Bassie, J. v. Belzen, W. v. d. Berge, A. P. Bostelaar, W. E. Franse, J. Florisse, C. Keijzer, G. Labruyère, A. A. Struijck, A. Verhage, allen te Middelburg; J. Barentsen te Ritthem; C. v. d. Broek, J. H. Wondergem, beiden te Serooskerke; A. Cijvat, L. Louwer8e, beiden te Koude- kerke; C. Dingemanse te Big- gekerke; J. v. Eenenaam, J. P. Koelhuis, beiden te Sou burg; J. Jongepier te Aag- tekerke; P. Klopmeijer ,L. Maranus, J. A. Maas, allen te Domburg; J. Lievense, J. v. Roogen, N. Verhulst, al len te Westkapelle; L. v. Sluijs, J. de Voogd, te Grijps- kerke; G. Wattel, te Oost- kapelle. Afd. Schilderen: J. v. d. Driest te Aagte- kerke; S. G. Klaasse, C. A. Meerman, J. Wondergem te Arnemuiden; M. C. Kodde te Veere; C. J. de Rijke en J. N. Speijer te Middelburg. Afd. Metselen: J. Bijl, J. G. v. Hemert, P. M. Slimmen te Middel burg; B. de Hamer te Arne muiden; A. de Lange te Dom burg. Afd. Electrotechniek: L. P. van Belzen, J. Jan sen, A. Joziasse, M. L. v. d. Klooster, J. Moerland te Sou burg; C. Bos, P. Fruijtier, H. A. Saag allen te Vlissingen; L. H. Brand, A. P. C. v. Kle ven, C. Pleijte, L. J. Poer- stamper, W. Poppe, A. Je- roense te Middelburg; D. Brasser te Biggekerke; S. v. d. Heijden, J. Potappel te Koudekerke; M. de Hollan der te Oostkapelle; A. Lou- werse te Westkapelle; A. P. Poppe te Nieuwland. Afd. Rankwerken A: H. J. M. v. Beveren, C. Kraak, M. J. Seijbel allen te Middelburg; S. E. A. Haase, W. Vogel te Vlissingen; W. Leenpoel te Kamperland; H. v. Leest, J. de Ridder te Arnemuiden; M. Matthgsse te Nieuwland; C. A. Mol te Biggekerke. Afd. Rankwerken R: K. Broere, P. M. Wielema- ker, P. Kodde, J. C. Buijs, A. J. Freekenhorst, J. Maas, J. A. Roth, J. de Troye, J. L. de Troye allen te Middel burg; A. Geschiere te Melis- kerke: D. J. Janse te St. Laurens; L. v. Leest, K. de Nooijer te Arnemuiden; M. Matthijsse te Nieuwland; W. Verhage te Zoutelande; W. Vos, P. M. de Waal te Vlis singen; C. P. Wielemaker te Koudekerke. OVERGANGSEXAMENS Aan de Ambachtsschool te Middelburg werden bevorderd naar de tweede klasse: Timmeren IA: P. Francke, E. de Hollander, C. Hoogeste- ger, C. Jeras, L. Jobse, L. Koppejan, M. Louws, G. Mara nus, M. Passenier, A. Reijnier- se, A. de Rijke, W. de Rijke, I. v. Sluijs, J. Verschelling, P. J. Wielemaker, A. de Witte, Moens. Niet bevorderd 9 leerlingen. Timmeren IB: I. de Buck, P. Joosse, J. Koole, I. de Lan ge, A. Polderman, J. Poppe, P. de Rijke, C. Schout, C. Sin- ke, J. Tevel, P. Vogel, C. v. Wallenburg, L. Wouters. Niet bevorderd 12 leerlingen. Electrotechniek I: A. de Beste, H. Hengeveld, N. Kes- teloo, J. Koole, J. Kruisdijk, C. Leunis, C. Marijs, J. Mar'ys, J. Melse, J. Mes, N. de Munck, C. de Smidt, H. Swiers, M. Va der, J. Verstraate, B. Wame- link, P. Weiss. Niet bevorderd 9 leerlingen. Schilderen I: J. Dingemanse, J. Provoost, C. Siereveld, H. Sies, J. v. Sighem, C. de Wolf. Niet bevorderd 1 leerling. Metselen I: A. Dourlefln, W. Dunnes, A. Pieterse, J. v. Sluijs, A. Wielojnaker, P. v. d. Zwaluw, A. de Ridder, P. Ga- briëlse. Niet bevorderd 3 leerlingen. Rankwerken IA: P. Baan, C. Baljeu, J. Besugen, W. Bit- terberg, J. v. Boven, L. Brand, R. Fastenau, P. Gelegn, J. Ge schiere, A. Huibrcgtse, J. Ja cobs, K. Krijger, A. Leenhouts, L. Louws, A. Lnk, C. Maas dam, A. Paling, J. de Ridder, B. Schuilwerve, F. de Troye, J. Vreeke. A. de Wolf. Niet bevorderd 5 leerlingen. Rankwerken IR: A. Adri aanse, W. v. Belzen, H. Bliek, P. v. Breda, D. Caljouw, J. Corbijn, D. Flipse, W. Hui- bregtse, A. Janse, A. J. Janse v. Rosendaal, A. de Jonge, J. Louws, L .Riemens, W. v. Sluijs, P. de Smit, P. Bos voorw., J. de Jong. Niet bevorderd 5 leerlingen. Smeden I: H. Megers, I. Ovaa, G. v. Sighem. Niet bevorderd 2 leerlingen. Theoretici I. H. Achterberg, W. Eiff, C. Ferwerda, L. Joos se, J. Walthuis, E. Minet. Niet bevorderd 3 leerlingen. Practici I: L. Bakker, J. Blind, D. Dirks, A. Gossye, J. Geerse, J. v. d. Graaf, A. Hoo- gesteger, J. Hoogesteger, P. Jiskoot, M. Kik, Chr. Offen- beek, W. Sanderse, J. Sturm, J. de Waal, L. de Theye, J. Lous. Niet bevorderd 5 leerlingen. Eindexamens machinistenschool. Aan de machinistenschool te Middelburg werden gediplo meerd: A. Abrahamse, J. Holt- huizen, A. Kik. A. Nooijens en C. Tange, allen te Middelburg, W. de Bel en J. Blauwkamer, te Krulningen, J. Bimmel, J. de Lange en J. de Pagter, al len te Domburg. J. Blaasse, J. Karelse, S. de Regt, C. v. d. Vliet en J. Zembsch, .allen te Goes, F. Brasser en J. Kleine- pier, te Koudekerke, J. Klei- nepier, te Wolphaartsdijk. C. Heijligers, te Lewedorp, C. Jobse, te Aagtekerke, A. v. d. Mast te Velp, J. Rubé, te Vlissingen. J. Steketee, te Tho- len'en A. Versluis, te Bergen op Zoom. 38. Kappie en de M aat werden naar een cel gebracht en hoe ze ook tegenstrib belden en riepen, niets hielp. De bewaker deed het slot dicht en daar na ging hij voor de cel zitten om hen bovendien nog te bewaken. Kappie zag rood van woede. „Zoiets heb ik nog nooit van mijn leven meege maakt! Zo'n bult onrechtvaardigheid bij elkander. Wat moeten we doen?" „Ik weet het niet", zei de Maat. „Ik weet alleen maar, dat het allemaal na righeid en ellende is en dat we hier gauw weg moeten!" „Maar hoe dan?" vroeg Kappie. „Wat heb je nog in je zakken zitten, buiten de dingen om die je me in de kelder liet zien. Toe jong, verzin eens wat!" „In mijn zakken..." mompelde do Maat, „elastiekjes, veiligheidsspelden, nijptan gen, spijkers, lucifers, tabakszakeh, hemtabakszakeh, humJa, misschien heb ik nog wat!" zei de Maat verlegen. „Vertel op, m'n jong!" zei Kappie. Ned. Herv. kerk. Aagteker ke: 10 ds. Otte, 2.30 ds. v. Woerden; Arnemuiden: 10 en 2.30 ds. Hooijkaas; Bigge kerke: 10 dhr. v. d. Meulen, 2 ds. Wittevcen; Domburg: 10 ds. v. Willenswaard, 7 jeugd dienst; Gapinge: 2 ds. Vale- ton; Grijpskerke: 10 en 2.30 ds. v. Loon; Kleverskerke: 2.30 ds. Otte; Meliskerke: 2.30 ds. Witteveen, 7 ds. Oosthoek; Middelburg: Oostkerk: 10 cand. Janse, 7 ds. de Vries; Concertzaal: 10 ds. v. Woer den; Engelse kerk: 10 ds. de Vries; Nw. en St. Joosland: 10 ds. Waardenburg, 7 dhr. v. d. Meule; Souburg: 8.30 ds. L. C. Spijkerboer HA, 7 ds. H. B. Spijkerboer (Av. en dankz.); Oostkapelle: 10 en 2,30 ds. Ri chard; Ritthem: 10 en 2.30 ds. Sundermeyer; Vlissingen: St. Jacobskerk: 10 (H.D.), ds. Aalbers, 5 ds. Oosthoek; Ha vendorp: (Cantine) 10 ds. Vis- beek; Vrouwenpolder: 10 ds. Valeton; Westkapelle: .9.30 leesd., 2.30 ds. Spijkerboer; Zoutelande: 9.30 en 2 ds. Oost hoek. Geref. kerk. Arnemuiden: 10 en 2.30 ds. Veldhuyzen; Domburg (R.K. kerk): 11 ds. Veldkamp, 3 ds. Scheele; Ga pinge: 9.30 ds. Verhave, 4.30 ds. Rutgers; Grijpskerke: 10 en 2.30 ds. Dorst; Koudekerke: 9.30 en 2.30 ds. Nawijn; Me liskerke: 9.30 en 2.30 ds. Boegenga; Middelburg: Hof- pleinkerk: 9.30 ds. Leenhouts, 2.30 ds. Oosterhoff; Noorder- kerk; 9.30 ds. Oosterhoff, 5.30 ds. v. Sluys; Souburg: 10.15 en 2.45 ds. Visser; Oost kapelle: 10 en 2.30 ds. v. Door- nick; Serooskerke: 10 en 2.30 ds. Rutgers; St. Laurens: 10 en 2.30 ds. Minnetrsga; Veere 9.30 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen: 9.30 en 5 ds. Iiin- driks; Vrouwepolder: 11 en 4 ds. Verhave; Westkapelle: 9.30 ds. Scheele, 2.30 ds. Veldkamp. Geref. kerk ex art. 31. Mid delburg: 2 en 7 ds. Stel; Sou burg: 10 en 4 ds. Stel. Geref. gem. Aagtekerke: 9.30, 2 en 6 leesd.; Oostkapel le: 10 en 2.30 leesd.; Westka pelle: 11 en 4.30 leesd. Chr. Geref. kerk. Middel burg: 10 en 3 leesd.; Vlissin gen: 9.30 leesd., 6 ds. A. Gruppen. Ver. v. Vrijz. Hervormden. Middelburg: 10 ds. v. Biemen. Evang. Luth. gem. Middel burg: 10 ds. Hietkamp; Vlis singen: 10 mej. da. de Boer, 7 ds. Hietkamp. Doopsgez. gem. Vlissingen: 10 mej. da. de Boer. Leger des Hells. Middel burg: 10 en 7.30 kap. Bakke- nes; Vlissingen: 10 en 7.30 kap. Krommenhoek. I7EERD ADEMA 94 Dat komt niet altgd tot uiting, want er lopen man nen en vrouwen rond, die, om het maar eens populair te zeggen, geen vlieg kwaad zullen doen maar die alleen braaf en geëerd z(jn geble ven, omdat zg in hun leven nimmer de kans kregen mis dadig te zgn, terwijl ander zijds de gevangenissen vol zitten met mensen, die in normale omstandigheden een onbesproken leven hadden geleid, maan door een nood lottige samenloop van ge beurtenissen tot misdaad zyn gekomen en boete doen voor daden, welke ze meer dan anderen verfoeien. Niemand zal ooit weten wat zich b^ de eeuwigduren de worsteling tussen goed en kwaad in het hart van ir. Maanakker heeft afgespeeld, maar in het vaak beschei den hoekje waar het berouw zetelt, scheen de gedachte te zijn geboren, dat hfl een stu dievriend op unfaire wgze van zich had afgestoten en dat er een gelegenheid moest gezocht worden, om dat weer goed te maken. Die gelegenheid werd niet gezocht, maar gevonden toen hg een paar dagen later op het Muntplein onder een auto lag en naar het ziekenhuis getransporteerd werd om daar ter reparatie van een ge broken been minstens zes weken naar het plafond te liggen kijken. „Het spijt me geweldig", had hij een paar dagen later met hanepoten in potlood schrift op een door een ver pleegster vastgehouden velle tje postpapier gekrabbeld, „het spijt me geweldig, dat ik u midden in de drukte in de steek moet laten, maar dat Is nu eenmaal niet an ders. Als ik u mag advise ren, zet u dan de rayonchef Van Linschoten zolang in mijn plaats. Ik ken hem van onze Delftse studiejaren en hij kan de zaken evengoed opknappen als ik dat tot dus ver heb gedaan." Het briefje was geadres seerd aan de WelEdelgeboren heer P. G. van Galen, Direc teur van het Warenhuis „De Gouden Tros" en toen deze het gelezen had was hij da delijk naar de afdeling elec- trische artikelen getogen om zich er van te overtuigen, dat een deskundige daar niet kon gemist worden, waarna hij de heer Protsinger had geraadpleegd die het eenvou dig gekkenwerk noemde om een doodgewone chef van de afdeling hoedjes en man teltjes naar de verlichting, de stofzuigers en de electri- sche kacheltjes over te plaat sen. Je zet in het normale leven geen magazijnbediende Aan het stille strand te Kijkduin en bij het verver singskanaal zijn enkele dui zenden levende coloradokevers aangespoeld. in de plaats van een inge nieur in het een of andere laboratorium en misschien was de directie dat gloeiend met hem eens geweest als er van de electrische afde ling geen seintje was geko men dat er zich weer twee klanten voor het ontwerpen van verlichtingsinstallaties hadden aangemeld, en de eis gesteld hadden dat zij zo spoedig mogelijk geholpen moesten worden. Toen was er eenvoudig geen kans meer en het ge volg daarvan was, dat de rayonchef Van Linschoten op een morgen by de directeur werd ontboden en te horen kreeg, dat hy gepromoveerd was althans voor de tgd van zes weken en chef van de afdeling verlichting en electrische artikelen was ge worden. Dat was voor Hans een biy'de tijding. Niet alleen, dat hij plotseling verlost was van de zomertoiletjes en de strooi en hoedjes, die hem on danks hun gebrek aan ge wicht als keistenen op het hart lagen, maar hg zou zich in de eerstvolgende weken aan een taak kunnen wyden, welke hg in zijn studietijd reeds als een der aantrekke- ïykste had leren kennen. Hij kon ontwerpen schep pen met het ijlste, maar mooiste materiaal dat er be staat, met licht en kleur, die van het ordinairste huis een feënpaleisje kunnen maken. (Wordt vervolgd). Scheepvaartberlchten Aangekomen te Vlissingen 24 Juli: Amigo van Londen, Jacoba van Ipswich, Werlin Victory van Rotterdam. Vertrokken te Vlissingen 24 Juli: Jacoba naar Ipswich, Kalle naar Ponte del Gade. Gepasseerd naar Antwerpen 24 Juli: Risico uit zee. Gepasseerd van Antwerpen 24 Juli: Singkep naar Amster dam. Oud Beyerland naar zee. 25 Juli: Risico naar zee, Eems naar Oslo. FILMS VAN DE WEEK Electro, Middelburg. Wan neer wij „De Vreemdeling" aanbevelen, geschiedt dit niet om het gegeven, dat op som mige plaats aanvechtbaar is, ja zelfs voor sommige toe schouwers terugstotend zal blijken te zijn. Ook nog niet om het spel van Edw. G. Robin son en Loretta Young, twee beproefde krachten met groot acteertalent .doch om de mee slepende .fascinerende vertol king van de „stranger" door de knappe acteur Orson Wel les. Schouwburg, Middelburg. In de serie vacantiefilms, die de bioscopen thans presente ren, maakt de kleurenfilm „Aloma van de Zuidzee", een zeer fantastische geschiedenis met Dorothy Lamour, compleet met sarong, en John Hall in de hoofdrollen en een vulkaan uitbarsting als extra attractie, geen slecht figuur. Een aardig amusement, vergeten wanneer men weer op straat staat. Alhambra, Vlissingen. Een verhaaltje, waarvan er 13 in het dozijn gaan, werd een meesterlijk filmepos, dank zg vier van Amerika's beste spe lers en zeer goede regie. De spelers zijn Spencer Tracy, Clark Gable, Hedy Lamarr en Claudette Colbert, de regisseur is Jack Conway en de film, die men niet mag overslaan, heet „Vloeibaar Goud". Van Dins dag af „Road to Singapore" met Blng Crosby, Dotty La mour en de grapjas Bob Hope; een niemendalletje, maar toch een aardige ontspanning. Luxor, Vlissingen. Ook de Engelsen weten kleurige show films te maken, dat bewgst de gloednieuwe rolprent „London Town" met de hier nog onbe kende komiek Syd Field in zijn filmdebuut. Hoewel nog lang geen Amerikaanse show, be vredigt dit product toch wel. Van Dinsdag af wordt „Went the day well" van de vroegere avant-garde regisseur Caval- cantl gedraaid, een product voor de minnaars van de Cine matografie met een grote C. Officieele Publicaties. INLEVERING AANVRAAGFORMULIEREN RIJWIELBANDEN. De distributiedienst kring Vlissingen maakt bekend, dat de aanvraagformulieren MD 33330 voor rijwielbanden moeten worden ingeleverd volgens het schema dat op aanplakborden, bij winkeliers e.a. plaatsen in alle tot de dis tributiekring behorenden ge meenten per bekendmaking is medegedeeld. Alle formulieren moeten door het gezinshoofd zijn in gevuld en ondertekend. For mulieren zonder opgave van alle verlangde gegevens (TD- nummer van belanghebbende, geboortejaar, framenummer) kunnen niet worden geaccep teerd. De stamkaarten moeten bij de indiening der formulie ren wederom worden getoond. NA-UITREIKING BONKAARTEN. De Directeur van de distri butiekring Middelburg maakt bekend, dat de na-uitreiking van bonkaarten 9e en 10e pe riode 1947 te Middelburg zal geschieden in het gebouw Zuidsingel, lokaal 16, en wel op Maandag 28 Juli a.s. voor zelf verzorgers en op 29 Juli a.s. voor niet-zelfverzorgers. INLEVERING AANVRAGEN INSCHRIJVINGSBE WIJZEN De directeur van de Distri- butickring Middelburg maakt bekend, dat op de tot de kring Middelburg behorende gemeenten de ingevulde for mulieren MD 333-30 als volgt moeten worden ingeleverd: Grijpskerke 28 Juli van 9.3011.30 uur. Serooskerke 28 Juli van 14—15.30 uur. Arnemuiden 29 Juli van 9.30 11.30 en van 13.3015.30 uur. Aagtekerke 30 Juli van 1011.30 uur. St. Laurens 30 Juli van 14—15.30 uur. Kleverskerke 31- Juli van 9.30 11.30 uur. Veere 31 Juli van 13.30—15.30 uur Domburg 1 Augustus van 1011.30 uur. Gapinge 1 Aug. van 1415.30 uur. Nw. en St. Joosland 2 Aug. van 9.3011.30 uur. Oostkapelle 4 Aug. van 10 11.30 uur. Vrouwenpolder 4 Aug. van 1415.30 uur. Behalve het volledig Inge vulde formulier moet de stam kaart medegebracht worden. Na-inlevering moet op een nader te bepalen datum te Middelburg geschieden. KANTOOR GEMEENTE-ONTVANGER. B. en W. van Middelburg maken bekend, dat wegens verplaatsing naar Nieuwe Wal 5, het kantoor van de Ge- meente-Ontvahger voor het publiek gesloten zal zijn 28 en 29 Juli a.s. Middelburg, 23 Juli 1947. Amsterdamse beurs 24 juli 25 Jul) Kon. Petr. 415'/« 415'/8 Unilever cv A 2947/8 2923/4 Philips 373 372 A..K.U. l&63/8 i 853/« Fokker VI. 221 Ned. Ford 358'/, 355 Ned. Kabel 270 273 Calvé cv A 157'/, 169 Scheepv.U. 181»/, 1801/, H.A.Lyn 207'/, 205'/, Deli B.MiJ. Hl'/a 136'/, H.V.A. 243'/, 245'/, Amst. Rubb. 151 j 50 Ned.ELMij. cv A 137 1371/, N.I.Hand.B. 103'/, 104'/, Billiton 352 356 Op de laatste dag van deze week was de stemming op de Effectenbeurs goed prijshou dend, in het bijzonder voor de Cultuurwaarden, waarvan de hoofdkoersen vrijwel alle een paar punten boven de vorige slotprijzen lagen. De Industrie-aandelen waren vrijwel onveranderd: en het zelfde kon worden' gezegd van de Scheepvaartaandelen en van Koninklijke. Tijdens het vrije verkeer ontwikkel de zich nogal wat affaire in de Cultuurfondsen en vooral in de Rubberaandelen was nog al wat te doen, maar het enthousiasme om te kopen bleek tijdens het vrije ver keer toch niet zo groot. Radioprogramma's ZONDAG. Hilversum I: 8 Nieuws; 8.30 Hoogmis; 10 Herv. Kerkdienst; 12.30 Lunchconcert; 13 Nieuws; 14 Toonkunstconcert uit Arn hem (Cantate van Poulenc); 17 Chr. Ger. Kerkdienst; 19 Utr. Sted. Orkest; 19.15 ,,Kent gij uw bijbel"; 20.15 De Zilvervloot; 21.15 Hoorspel „Moord in de pauze"; 22.30 Nieuws; 22.50 Mozart-pro- gramma, Hilversum II: 8 Nieuws; 8.30 Voor de tuin; 10.15 Poolse volksliedjes; 10.45 In de tuin der poëzie; 11. 15 Pa rade der Ver. Volken (radio potpourri); 12.40 Amster dams Knapenkoor; 13 Nieuws; 13.50 De Spoorwegen spre ken; 14.30 Residentieorkest (Mozart, Haydn, Wagner); 17 Koor van Deense taxi chauffeurs; 18 Nieuws; 18.30 Cursus Vrijz. Protestantisme; 20 Nieuws; 20.45 Hoorspel „De blauwe smaragd"; 22 Kadio-Philharm. orkest.; 23 Nieuws. MAANDAG. Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 9.30 Morgen concert; 12.30 Populaire or gelbespeling door Piet Post; 13 Nieuws; 14.35 Cellorecital Charles Istcrdael; 16 Bijbel lezing; 18 Zangrecital, Lau rens Bogtman; 19 Nieuws; 20 Nieuws; 21 Orgelconcert, Slmon Jansen (Bach-herden- king); 22 Indrukken van dc Wereld-Jeugdconferentie te Oslo; 22.30 Nieuws; 23 Vi oolrecital, George Boulanger. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws; 9 Kamermuziek; 11.15 Truus van As (viool) en Cor van Booven (piano); 12 Vaudeville-orkest; 13 Nieuws; 14.30 Voor de vrouw; 14.45 Opera „Paljas" (gr. pl.17.30 Licht Orkestcon cert; 18 Nieuws; 18.15 Ma- lando en zyn tango- en rum ba-orkest; 19 Elilit Bliek- ström (alt) en Rutger Schou- to (piano); 20 Nieuws; 20.15 Residentie-orkest m.m.v. Louis Zimmerman (Von We ber, Bruch); 21.15 G.G.-ca- baret; 23 Nieuws. Weerbericht WARM. Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdag avond tot Zaterdagavond: VVindstille nacht met plaat- selgk nevel of mist. Morgen overdag over het algemeen zonnig warm weer, maar met geleidelijk iets toenemende onweersactiviteit. Weinig wind, aan de kust echter tij delijk zeewind. HOOG- EN LAAG WATER TE VLISSINGEN. Zondag 27 Juli 1947. Hoog 9.37 en 21.57 uur (1.49 en 1.42 -f NAP). Laag 3.28 en 15.52 u. (1.80 en 1.58 NAP). Maandag 28 Juli 1947. Hoog 10.47 en 23.09 uur (1.49 en 1.48 NAP). Laag 4.37 en 17.04 u. (1.74 en 1.63 NAP). ZON EN MAAN. Zondag 27 Juli 1947. Zon: Op 4.52. Onder 20.40. Maan: Op 16.34. Onder 0.16. Maandag 28 Juli 1947. Zon: Op 4.54. Onder 20.38. Maan: Op 17.43. Onder 0.40. (Ingezonden mededeling) Een flinke stevige zakkam met een grote heldere spiegel te zamen in een keurig étui. koopt U voor 95 ct. hebben wij steeds in voorraad in een degelijke kwaliteit voor 70 ct. per paar. Dus ook voor alle soorten kammen naar Vlissingen Middelburg. (Ingezonden mededeling) Achter een glimlach prachtig witte tanden. Een glimlach is eersl char mant als er mooie witte tanden te voorschijn komen. Maar witte tanden moeten ook ge zond zijn, dus vrij van tand steen. Solidox maakl dat moge lijk, Solidox bevat sulforicin- oleaat, het unieke middel, dat tandsteen bestrijdt en voorkomt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 3