De T.R.I. plundert LAATSTE NIEUWS Vacantie-tochten UIT DE PROVINCIE WALCHEREN WAPEN-UITDELING. De correspondent van Ane- ta, dio van Bandoeng: naar Cheribon ging, merkte op, dat verscheidene suikerfabrieken geheel onbeschadigd waren ge bleven. De bevolking in net Choribonsc reageerdo gunstig op do komst der Nederlandors. De T.R.I. is blijkbaar naar de bergen gevlucht. In een enkele plaats werken de republikeinse ambtenaren reeds samen met do Nederlanders. LAW AN Q GEPLUNDERD. In het stadje La wang werd In de nacht van Woensdag op Donderdag geplunderd door de T.R.I. Winkels werden ln brand gestoken en moorden op toko houders gepleegd. DE WAPENS. Do republikeinse minister raad te Djocia heeft bevel ge geven de plaatselijke wapen- voorraden te verdelen onder de bevolking. SJAHRIR. Sjahrir, die in Br. Indiö ver toeft, heeft voorlopig van zUn reis naar Engeland en U.S.A. afgezien. Hij heeft gevraagd om de beschikbaarstelling van Rodo Kruls-artikelen voor do Indonesiërs. VERWARDE BERICHTEN. De legerberichten uit Indo nesische bron blgven ver ward. Zij zijn dikwijls met elk aar in tegenspraak en komen blijkbaar uit verschillende bronnen, die niet met elkaar in contact staan. Thans wordt gemeld, dat er drie tegenaan vallen gedaan zouden zyn ten Zuiden van Semarang. AUSTRALIË WEIGERT. Do Australische regering hoeft aan de Australische con sul-generaal to Batavia opge dragen do aan hem verzochte vertegenwoordiging van de Re- publikeinso regering af te wij zen. Volgens radio-Djogja duren do gevechten ten zuidwesten van Cheribon voort. Verder wordt melding gemaakt van republikeinse tegenstand bij Soemcdang en SockaboemI op West-Java. Ook in de buiten wijken van Semarang zouden gevechten gaande zijn. De Ne derlandse verbindingen met Oegaran zouden zjjn afgesne den en rond Ambarawa zou door do republikeinen hevige tegenstand worden geboden. CHIN. CONSUL-GENE RAAL NEEMT SCHA DE OP. Vrijdagochtend heeft de Chi nese consul-generaal Tsjlang 'n bezoek gebracht aan Krawang, Tjikampek en Renbandengkok, waar hij de door de Chinezen geleden schade opnam. Te Krawang 7.\jn ongeveer 110 toko's, hulzen en rljstpello_ rijen afgebrand, waarvan alle pellerijen cn 88 toko's en hul zen Chinees eigendom waren. De andere afgebrande huizen Nieuws in een notedop Tegen Petsjakof, die er van beschuldigd wordt een contra-re volutionn aire bewo ging in Bulgarije te hebben georganiseerd, is de doodstraf of levenslange gevangenis straf geëist. Er ls gedomonatreerd voor het secretariaat van de Ver. Naties in U.S.A., omdat huiseigenaren, die pensions aan hot personeel der Ver. Naties verhuurden, geen ne gers in die pensions wensten toe te laten. Een neger-spre ker eiste golijke behandeling stonden tussen deze Chinese eigendommen. Tc Tjikampek zijn meer dan 180 toko's, wo ningen cn pellerijen afgebrand, terwijl allo Chinese winkels werden leeggeroofd. In deze plaats was, behalve het sta tion cn de markt, alles wat %-erbranddo Chinees eigendom. Tc Renbandengkok zijn 8 pellerijen en 10 woningen, al le aan Chinezen toebehorend, verbrand. Ed kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. Alle Chinezen ln deze plaat sen zijn vertoornd over de wij ze, waarop het Indonesische leger de verschroeidc-aarde- polltiek uitvoert. BEZETTING VAN CHERIBON. Aneta's speciale correspon dent to Cheribon schrijft, dat minder dan 48 uur na het bin nentrekken der Nederlandse troepen het nonnalo leven in de stad goeddeels was hervat. De komst van de troepen beeft do Republikeinse bevelhebber zo volkomen verrast, dat een groot aantal van zyn soldaten nog aan do maaltijd was, toen de eersto afdelingen de straten binnenrukten. Zelfs militaire papieren en orders van het Re publikeinse hoofdkwartier wa ren niet vernietigd. De weg van Bandoeng naar Cheribon is door landmijnen op sommi ge gedeelten volkomen vernield en verschillende bruggen zyn opgeblazen, hetgeen de opmars echter HM vertraagd heeft, daar de genie door bailybrug gen dezo verving. Do bevol king van de dorpen en dessa's, volwassenen en jeugd, groetten met opgestoken duim. In de omgeving van Cheri bon trof men twee suikerfa brieken brandend aan. Een van deze is de „Sindang Laoet" fabriek één der grootste van Java. Ook te Tegal zijn branden waargeno men. Inmiddels is 'n Nederlandse colonne van Cheribon naar 't Oosten opgerukt. Naar gene raal Mojet mededeelde zyn de verliezen aan materieel ui terst gering. Vele republi keinse functionarissen, onder wie de hoofden van politie, douane, havenwezen, economi sche zaken en het electrici- teitsbedrijf verklaarden zich bereid in functie te blijven. Textiel voor de bevolking is reeds onderweg. REPUBLIKEINSE BERICHTGEVING. De republikeinse berichtge ving tracht do indruk te wekken, dat in bepaalde ste- Een bad (e Sydney. Australische studenten en havenarbeiders, die to Sydney demonstreerden voor het Nederlandso consulaat raakten slaags met de politie en met de burgerij. Er ontstonden formele gevechten. Leden van het Neder landse consulaats-perso- ncel wierpen putsen wa ter op de strijdenden. Daarop schreeuwden de demonstranten: „Wij willen vrede in Indonesia. wij willen geen bad". De orde werd spoedig hersteld. den, zoals Probolinggo en Loemadjang, nog gevochten zou zijn, terwijl in Semarang ook conflicten uitgebroken zouden zijn. In West-Java worden ook een reeks plaatsen genoemd, waar het onrustig zou zijn. Tenslotte wordt nog uit Djoc- ja gemeld, dat men bezig ls daar uit „buitenlanders" een internationale brigade te vormen. Het vliegveld bij Tegal werd gebombardeerd door Ne derlandse vliegtuigen. IN PADANG. Uit Padang wordt gemeld, dat in het gezuiverde gebied de bevolking naar de dessa's terugkeert. De meesten ver klaarden blij te zijn, dat ze nu van de plaag, die de T. R. I. vormde, verlost zijn. Dc bevolking is gerustge steld door het correcte op treden der Nederlandse troe pen. De T.R.I. vorderde rijst op zonder betaling. Dc medede ling, dat niets meer gevorderd zal worden zonder betaling, heeft er toe geleid dat de bevolking thans weer naar de rijstvelden terugkeert. IN BINDJEI. Het politiecorps in Bindjei (bij Medan) heeft zich ge heel ter beschikking van het Nederlandse bestuur gesteld, nadat het republikeinse be stuur was gevlucht. DAGBLADEN. De republikeinse dagbladen Rajat en Merdeka te Bata via verschenen weer. De pry's is thans vijftig Nica-centen per nummer. BEZETTING VAN TJILATJ AN Gemeld wordt, dat een aan tal Nederlandse schepen ge arriveerd ls voor de liaven van Tjilatjap. Er wordt een lan ding verwacht. voor het gehele porsoneel van het secretariaat. In Zweden ztfn vier Est- landcrs gearresteerd, die van spionnage ten bate van Rus land worden beschuldigd. Een bende van 300 man heeft Woensdag een dorp ln Griekenland aangevallen. 16 vrouwen en kinderen cn 17 mannen werden vermoord. De Alg. Kunstzijde Unie te Arnhem heeft besloten een gedeelte van haar bedrijf te vestigen in Emmer Compas- cuum. In de tweede helft van Augustus wordt begonnen met het afleveren van net tweede ileel van de naamlijst voor de lnterloc&le telefoondienst. (Ingez. mededeling.) (Ingezonden mededeling) Tot uiterlijk Dinsdag 29 Juli zUn bij V.V.V., roosje Buskenstr., Vlis singen, nog kaarten ver krijgbaar voor de boot tocht naar Antwerpen op 4 Aug. en de auto bustochten naar Brugge op 7 en 9 Augustus. Minister Wilson gewond. Het vliegtuig, waarmede de Britse minister voor over zeese handel, Harold Wilson, Vrijdagavond uit Moskou te rug kwam van zfc'n handels besprekingen aldaar, heeft op het Lonuense vliegveld een ongelukkige landing ge maakt, waardoor het zwaar beschadigd werd en Wilson zelf gewond geraakte. Dc machine kwam voorbij de landingsbaan terecht. Minister Wilson deelde nic- de, dat liet hom niet gelukt was een handelsverdrag met Rusland to sluiten. Franse verdragen. Bidault, de Franse minister van buitenlandse zaken, heeft Vrijdagavond tijdens de debat, ten over de buitenlandse poli tiek in de Assemblee meege deeld, dat de Franse regering reeds weken geleden aan de regeringen van Tsjecho-Slo- wakyc en Polen voorstellen heeft doen toekomen tot het sluiten van verdragen volgens model van het Frans-Sowjet- Russisch pact. GROMyKO OVER BALKAN KWESTIE. Gromyko. de Sowjet-Russi- sche afgevaardigde in de Vei ligheidsraad, heeft in de ver gadering van Vrijdag ver klaard, dat de Sowjet Unie de drie nabuurlanden van Grie kenland, Albanië, Bulgarije en Joego Slavië. haar steun zal verlenen. Indien deze weigeren om de de commissie van on derzoek der V, N. inzake de Balkan hun grenzen te laten overschrijden. GEROOFDE 8 H IDLE RIJEN TERUG. Een aantal schilderijen van oude Nederlandse meesters is gisteren per vrachtauto uit Baden-Baden naar Nederland vervoerd. De schilderijen ver tegenwoordigen 'n waarde van 2 mllliocn gulden. De helft hiervan werd tijdens de oorlog ln Nederland geroofd ten be hoeve van het museum van Bonn en werd in de Franse zóne verborgen gehouden. De andere schilderijen werden te ruggevonden in een klooster te Marienatadt. Militair vliegtuig vernield. Bil het houden van schiet oefeningen op do Noorderhei bij dc legerplaats Harskamp kreeg ccn militair vliegtuig Vrijdagmorgen te kampen met motorpech, dat van dien aard was, dat een sergeant-vlieger, de piloot, meende Soesterberg of Deelcn niet meer te kun nen bereiken. Hij maakte der halve aanstalten voor een noodlanding, scheerde laag over de bomen cn kwam met een van de vleugels ln aanra king met de grond, met het gevolg, dat het toestel ln drieën brak en hrj er uit ge slingerd werd. Ernstig ge kwetst werd hij naar Arnhem overgebracht. Sleepboot gezonken. De Nederlandse sleepboot „Minerva" uit Rotterdam is met een baggerbak op sleep touw ten Zuiden van Ierland op een klip gelopen en gezonken. De bemanning heeft het schip veilig verlaten. De baggerbak is in de haven van Rosslare binnengesleept. Er zal nog een poging tot berging van de sleepboot worden gedaan. Documenten-speurtocht een succes. Met een flinke stapel foto- copieën van documenten, die te voorschijn zijn gekomen uit de uitgebreide persoonlijke ar chieven van de voormalige Reiehsftlhrer S.S., Himmler, is dezer dagen uit Berlijn een delegatie van het Rijksinsti tuut voor Oorlogsdocumentatie van haar derde speurtocht in drie maanden in Amsterdam teruggekeerd. Onder deze do cumenten bevinden zich o.a. brieven, die in verband met het proces, dat t.z.t. tegen Rauter aanhangig zal worden ffemaakt, van het grootste be- ang kunnen zijn. Per luchttaxi van Knocke naar Holland. Burgemeester S. van Dongen heeft in de raadsvergadering te Aarden burg medegedeeld, dat de N.V. Frlts Diepen, naast de luchttaxidlenst Gent- Ypenburg, thans ook een luchttaxklicnBt Knocke—Ypen- burg heeft geopend. De kosten bedragen f 52.50 voor maxi maal drlie personen enkele reis. Vrachtgeld wordt niet berekend. Voor WestelUk-Zeenwsch- Vlaanderen Is deze snelle luchtverbinding- met Holland van grote betekenis. Drama te Axel. Vrijdagmiddag heeft zich te Axel een vreselijk drama af gespeeld. De dertigjarige me vrouw Köhne—Gilijamse heeft eerst haar kindje van bijna één jaar In een badkuip ver dronken en dlaama zich zelf van het leven beroofd door op hanging. Zekerheid omtrent de motie ven bestaat er niet, doch vermoed wordt, dat mevrouw K. zloh het feit, dat haar kindje waarschijnlijk niet ge heel normaal was. zo zeer heeft aangetrokken, dat zij tot deze verschrikkelijke daad is gekomen. Amerikaanse opstelwinnaars op Walcheren. Ter gelegenheid van het eeuwfeest van de stad Hol land in Michigan, waar nog zo veel sporen van Neder landse kolonisten zyn tc vin den, werd een prijsvraag uit geschreven voor ccn opstel over het onderwerp: „De in vloed der Nederlandse kolo nisatie op de Amerikaanse beschaving", dat geschreven moest worden door Ameri kaanse jongens of meisjes. Vorige week zyn de win naars per K.L.M. naar ons land gevlogen, waar zy vier weken de gast zijn van de regering. Donderdag heeft 't zestal een bezoek gebracht aan Walcheren, dat uiteraard bij de sight-seeing-tour niet overgeslagen mocht worden. Dr. Ph. J. Idenburg, direc teur-generaal van onderwijs, vergezelde de jongelui, die ons land „lovely" vonden, ver rukt waren over het fraaie weer en ontsteld over de oorlogsvernielingen in Zee land. 's Morgens arriveerden zij uit Den Haag op Walche- 'ren, dat in snel tempo beke ken werd. In Westkapelle werd vanzelfsprekend een be doek aan het voormalige dijk- :at en de nieuwe dijk ge bracht, waarna de jonge Amerikanen een bad in zee namen. De meisjes aten in het studentenkamp te Bigge- kerke en de jongens in het kamp te Westkapelle. 's Avonds verzamelden zij zich weer en vervolgden hun trip, die nu naar Oostburg leidde, waar de nacht werd doorge bracht. Vrijdag werd de te rugreis naar Den Haag aan vaard. De ontploffing op het. Linker redult. Dc ontploffing in het Linker redult, die Donderdagmiddag plaats had, is zeer waarschijn lijk niet aan een granaat te wijten. Vorige week Vrijdag heeft men met behulp van explosie ve stof een bunker op het Lin ker reduit laten springen. Zorgvuldig is toen nagegaan of er geen springstof was ach tergebleven. Men kon toen echter niets vinden. Met pneumatische boreu ruimde men Donderdag de overgebleven brokken beton van de bunker op en daarbij deed zich de ontploffing voor. Vermoedelijk is men met de boor op achtergebleven spring stof gestoten, die toen explo deerde. Het is thans zeker, dat een der beide slachtoffers een oog zal moeten missen. Treinen hadden vertraging. Bij het rangeren van de lo comotief, bestemd voor de trein die om 9.37 uur uit Vlissingen vertrekt, werd Donderdagmorgen te Vlissin gen door de wTsselwachter het wissel te vroeg omgelegd, waardoor de locomotief op 2 sporen vastliep. De trein van 9.37 uur vertrok daardoor met 59 minuten vertraging en de trein die om 11.18 uur moest vertrekken had nog 20 min. vertraging. Ook de twee bin nenkomende treinen waren tengevolge van deze storing Met assistentie uit Roosen daal was 's middags de sto ring weer opgeheven. Brug te Terneuzen weer opengesteld. De Baileybrug over de West- Sluis te TerneuZen, die enkele maanden geen dienst heeft kunnen doen. ls thans weer voor het verkeer opengesteld. Marktberichten COöP. VEILINGSVER. „WALCHEREN". Groenten: Andijvie 815; Dubb. Stamprincessen 1014; Pronkbonen 2237; Rode kool 7—13; Savotje kool 12—18; Postelein 210; Rabarber 13 14; Pootuien 12—25; Wage naars 1—6; Saxa's 26; Snij bonen 1365. alles per kg. Bloemkool IA 2428; id. 1 3—25; idem II 2—13; idem III 27; Platglaskomk. IA 16-— 21; idem I 1020; idem II 8 21; idem IH 4—15; Sla I 6— 22; idem II 57, alles per kg. Kroten 26; Peen 411, beiden per bos. Fruit: Diversen: Kasperzlk 310; Kaspruimen 317; Me loenen Oranje Annanas 93; Me loenen Net 63—95, alles per stuk. Druiven, Frankenthaler 3.08 3.59; Tomaten Kas 2842, ales per kg. Pruimen: Early Laxton 73 1.20; Oranje Pruim 7478; Tollenaars 3140, alles per kg. Appels: Perzik rode Zomer- appels A 26; B 16—16; Made- lein IA 19—25; A 16—28; B 1018; Val 214, alles per kg. Peren: Oomskinderen A 48 —54; idem B 38—52, belden per kg. Nieuwe Aardappelen: Bon ken 7.10—7.40; Grote 6.50— 7.30; Drieling 4.90—6.40; Kriel 4.204.60, alles per 100 kg. Herverkaveling Walcheren. In zHn jongste vergadering heeft het hoofdbestuur van de Z. L. M. zich o.m. bezig fehouden met de voorwaar- en, die gelden voor dc uit gifte -van gronden in de Noord Oost polder. Deze voorwaarden zjjn van die aard, dat zij voor de Walcherse boer, die in het kader van de herverkave- lingswet Walcheren daarheen zou gaan, onmogelyk zwaar worden genoemd. Het bestuur nam aan, dat dit niet de be doeling kan zijn. Het zal in formeren naar eventueel al leen voor Walcherse boeren geldende voorwaarden en acht spoedige bekendmaking daarvan gewenst. Men zal zich herinneren, dat deze materie in de Her- verkavelingswet Walcheren geregeld is en dat wij dit na de verschijning van die wet reeds als een ernstig be zwaar aanmerkten. Middelburg In de aether Naar wij vernemen zal het I.K.O.R. Interkerkelijke overleg voor radiozaken te Hilversnm Zondag 17 Augustus een kerk dienst in de Doopsgezinde Kerk in de Noordstraat te Middelburg uitzenden. Voorgangster in deze dienst ig mej. dr. A. H. A .Bakker Doopsgezind predikante te Middelburg, terwijl de heer J. Kuiler het orgel bespeelt. Voordat de dienst een aan vang neemt, zal een kort praatje voor de microfoon worden gehouden over het wel en wee van Middelburg en het overige Walcheren in dc ach ter ons liggende periode. De uitzending geschiedt door middel van 2 telefoon aansluitingen. PROTESTSTAKING BOUWVAKARBEIDERS GEEN SUCCES. De proteststaking, die door de E.V.C. tegen Donderdag middag j.l. voor de bouwvak arbeiders was geproclameerd, ls geen succes geworden. Slechts op enkele objecten, o. m. te Middelburg en Biggeker- ke, legden de arbeiders voor korte tijd het werk neer. Middelburg MIDDELBURGS SPORTTERREIN IN SEPTEMBER GEREED. Tijdens de rondvraag in de Woensdag gehouden gemeen teraadszitting te Middelburg, vroeg de heer L. J. Breel (Arb.), wanneer het sport terrein aan de Nadorst voor gebruik gereed zal zijn. De voorzitter antwoordde hem hierop, dat dit in September het geval zal Zijn. De heer ir. M. de Vink (Arb.) kreeg op een desbetreffende vraag van de wethouder, de heer L. J. van 't Westenae, tc horen, dat er op het terrein bij de Seissingel nog geen gronden zijn uitgegeven buiten het plan voor Oostenrijkse wo ningen. Een gedeelte van dit terrein is gereserveerd voor zg. „betere welstand-wonin gen." De heer M. Wattel (A.R.) vroeg of het geen aanbeveling verdient de koop van de 6 Oostenrijkse wo ningen te annuleren, nu het niet zeker is, dat deze inder daad geleverd zullen worden. De heer C. A. Hesselink (Vryh.) informeerde of er reeds vorderingen gemaakt worden met de nieuwe ver- keersverordening voor Mid delburg en de bouw van mid denstands- en arbeidswonin- gen. Gedurende een discussie over het al dan niet soepel toepassen van de bouwveror dening, merkte de heer van 't Westende op. dat desamenwer king van aannemers en pu bliek met Gemeentewerken momenteel zeer veel te wensen overlaat. BOEFJES OP REIS NAAR BAZEL. Twee avontuurlijke boefjes uit Middelburg, nauwelijks 12 jaar oud, hebben Woensdag het ouderlijk huis veriaten met het plan al liftende Zwitserland te bereiken. Ba zel was hun reis doel. 's Avonds waren zy al tot Bergen op Zoom gekomen, waar zy by een boer over nachtten. De volgende mor gen wandelden de heren naar 't veilingsterrein van de Boe renbond, om wat eten „op te doen", en te proberen een nieuwe „lift" te pakken te krijgen. Op hun snuffeltocht ontdekten zy in een jas, die in een autocabine hing, een portefeuille, die zij zich toe eigenden. Van de inhoud werd een bedrag aan geld, ruim 350 groot, in de zak gesto ken en papieren verscheurd. De ondernemende boosdoe ners hadden echter over het hoofd gezien, dat zy erg op vielen, daar zij ieder een gro te bal torsten. Nog dezelfde middag vielen zy dan ook in handen van de Bergen op Zoomse politie, waardoor hun avontuurlijke tocht een plot seling einde nam. Wij gaan op stap; wie doet ons wat? MIDDELBURGSE OUDJES ZIEN WALCHEREN. Eén ding was zeker: toen de deelnemers aan de tiende rij toer voor Middelburse ouden van dagen Vrijdagmiddag on der grote belangstelling op de Markt hun tocht begonnen, waren de weergoden hun gun stig gezind. Ware het tegen deel het geval geweest, het zou aan de goede stemming Officiële publicaties. AFSLUITING VERKEER. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat net verboden is de Bree vanaf het Begynhof naar de Wagenaarstraat te berijden met motorrijtuigen en bespan nen ry- en voertuigen. Middelburg, Juli 1947. ZONDAGSDIENST ARTSEN EN APOTHEKEN. Voor dringende gevallen in dc gemeenten Veere, Vrouwen polder, Scrooskerke, Oostka- pellc en Grypskerke is Zondag te bereiken Dr. Reynders Schilt te Serooskerke. In Vlissingen is voor spoed eisende gevallen to bereiken de hoer L. P. Boone, arts, Bad huisstraat 24, tel. 602. Zondag en de nachten van de volgende week is geopend apotheek In Middelburg heeft dienst de heer W. Feikema, arts, tol. 2993, Dam 16. Geopend is apo theek van Pienbroek. niets hebben afgedaan, want de oudjes waren niet van plan hun eerste rijtoer sedert jaren anders dan in feestelijke stem ming tè maken. Het was een hele toer voor de organisatoren om de 230 oudjes (die allen de 7 kruisjes gepasseerd waren) op tijd in de 72 auto's, die beschikbaar waren, te'krijgen, maar het lukte en op het vastgestelde tijdstip werd de trip, nadat het Wilhelmus door „Crescendo'' was gespeeld, begonnen. De burgemeester van Middelburg maakte de toer als belangstel lende mede. Via Veere reed men naar Domburg, waar de dorst gelest werd. Op initiatief van een deelnemer, de heer J. F. v. d. Berge, werd de tekst van het Zeeuwse volkslied, dat luidkeels gezongen werd, voor enige centen verkocht ten ba te van „Nieuw Walcheren". De oudjes willen een boom op het Seisbolwerk te Middel burg plaatsen. Men reed vervolgens langs Westkapelle naar Vlissingen, waar de inwendige mens werd versterkt, Een van de organi satoren, de heer P. de Vos, sprak een speech uit, terwijl twee oudjes een driewerf hoe ra voor allen, die aan het wel slagen van de tocht meewerk ten, aanhieven. Omstreeks half 8 keerde men terug in Middelburg, uiterst voldaan over de geslaagde trip. Eén van de oudjes zei ons: „De wereld, is toch groot, me neer 1 Wat is er veel te zien I" Vlissingen Ontspanning voor de Zeeuwse jongens. In April van dit jaar werd in de Scheldehal te Vlissin gen, door een viertal vereni gingen een uitvoering gegeven ten bate van het Zeeuwse Bataljon te Padang op Su matra. De netto opbrengst van deze avond bedroeg 97. Dit bedrag werd besteed voor het aanschaffen van gezel schapsspelen. Volgende week gaat een kleine zending ontspannings- spelen naar Padang. Een Vlissingse zakenman neemt de vrachtkosten voor zyn reke ning. Het O.V.O.-comité hoopt dat dit sympathieke gebaar navolging vindt. Allen die hun meeleven met onze Zeeuwse soldaten willen tonen, kunnen dit doen door een gezel- schapspel of een boek te schonken en dit te bezorgen vóór 1 Aug. by de heer A. L. Schmelzer, Sporthuis, Coosje Buskenstraat 62, Vlissingen. HERVORMDE KERKBOUW. In de jongste vergadering van de Kerkvoogdij der Ned. Hervormde Gemeente te Vlis singen is gesproken over de kerkbouw. Vast staat, dat het definitief herstel van bescha digde kerken zal vóórgaan by nieuwbouw. En dan zal er eerst ook nog een wijkge- bouw moeten worden gebouwd waarin eventueel ook dien sten zullen kunnen worden gehouden voor er aan een nieuwe kerk in het Westen van de stad begonnen zal kunnen worden. Men hoopt, dat het Wykgebouw in 1950 gebouwd zal kunnen worden. Wedstrijd met een voetbal. De talrijke Vlissingse jochies die Vrijdagavond naar het v. Nispenplein togen om hun meesters een wedstrijd met de voetbal te zien spelen tegen Vlissingse gemeente-ambtena ren, hebben alle reden tot jui chen gehad, want de „mees ters" sleepten ccn 51 over winning in de wacht. Aanvan kelijk zag het daar niet naar uit. Toen begonnen werd vie len de eerste druppels al en geen vijf minuten later, het eerste doelpunt voor de mees ters was al gevallen, moest alles, bezoekers en spelers, een droog heenkomen zoeken. Maar zelfs dat mocht hen niet hinderen, want toen de bui over was werd de wed strijd rustig voortgezet. „Ons Genoegen" kwam, ook al ten gevolge van de regen, met eni ge vertraging binnen. Maar de wedstrijd werd er niet saai door. Integendeel, dat kon ook Ziekteverzorging Prov. personeel. Het voorstel van Ged. Sta ten betreffende de verzorging van het provinciale personeel by ziekte en ongeval is behan deld in de afdelingen van de Prov. Staten. Opgemerkt werd, dat het voorstel niet in de commissie voor georganiseerd overleg was behandeld. Ged. delen mede, dat de commissie van overleg zich in haar vergadering van 19 ï/ei j.l. geheel heeft verenigd met het voorstel de rijksregeling voor de provincie Zeeland over te nemen. Het Z.V.U.-programma. Reeds eerder is medege deeld, dat het noodzakelijk is gebleken het volgende sei zoen de concerten en toneel voorstellingen van de Z. V. U. in abonnementsvorm te doen plaats hebben. Binnenkort zal een extra nummer van de „Zeemeeuw" worden verspreid. Hierin wor-» de nalle byzonderheden be treffende de abonnementen bekend gemaakt. De namen der toneelgezel schappen (Comedla, Rotter dams Toneel, Haagse Come- die, Nederlands Volkstoneel en Amsterdams Toneelgezel schap) en die der musici: Thomas Magyar, Hongaars Strykkwartet, Theo van der Pas, Amsterdams Vocaal Kwartet, Dora van Doorn- Lindeman, Maria Stroo en zelfs het zo beroemd gewor den Engelse tweetal Peter Pears en Benjamin Britten staan er borg voor, dat de uitvoeringen alleszins de moei te waard zyn. UITSLAGEN MULO-EXAMENS. Vrijdag slaagden te Goes voor het Mulodiploma A: Th. J. Viseer, P. Barentsen, J. J. Amoldus, allen Middelburg; E. Weng, P. H. P. de Krijger. W. J. de Lege, M. C. Lorier, G. H. Maljeu, G. Dingemanse, J. van Gelderen, C. M. Her man, allen Vlissingen; R. P. de Korte. J. C. Maas, E. C. Vioogdt, allen Souburg; C. v. d. Sluiis, Zoutelande; H. Sprayt, Meliskerke; J. J. Konraad, Biggekerke: J. J. van Es. Ter- neuzen; P. Faas, Zaamslag; J. Dieleman. Axel; G. H. de Croo, Zierlkzee; J. C. Kallema, Co- Hjnsplaat. Afgewezen 5 candi dates moeilijk. Het is immers geen alledaags gezicht prominente Vlissingers achter zoals ze dat in België noemen een klein beetje verpakte lucht te zien hollen als verdienden ze er een koninkrijk mee. De directeur van 't woning bureau bleek nog iets anders te kunnen dan vestigingspro blemen uit te knobbelen en de brandweer in de voorhoede sloeg heus geen gek figuur (evenmin als overigens bij brandjes). Maar ondanks alle gezwoeg van deze en andere prominenten konden ze niet tot een overwinning komen. Het opnieuw jeugdige onder wijs, hier en daar met grijze haren, nog steeds wachtend op de toegezegde salarisverho ging, ging met de overwinning strijken. Een aardige, misschien zelfs enigszins eigenaardige wed- sti'ijd. Maar 't doel, en volgens Tollens telle men slechts dat, was goed, en de verrijzing van het monument op de landings plaats der geallieerden is er weer een stap dichter door bij de werkelijkheid gekomen. NIEUWE ZEESLEPER NAAR VLISSINGEN. De „Union de' Remorquage et de Sauvetage" heeft de zee sleper „Amsterdam" aange kocht. Het schip is in „Adnen Letzer" herdoopt en zal in Vlissingen gestationneerd wor den om by eventuele ongeval len op de Schelde de schepen assistentie te verlenen. De „Amsterdam" werd in 1938 te water gelaten en is 45 meter lang en 8.35 meter breed. De hoogte van kiel tot dek bedraagt 5 metex\ De sle per meet 367 ton en de kracht van de stoommachine is 1400 P.K. Het schip is uitgerust met een draadloze telefoon en een radio-goniometer waardoor de juiste plaats van het schip kan worden bepaald. De kruissnelheid bedraagt 12,5 myl per uur. AANBESTEDING. De woningbouwvereniging „Gemeenschappeiyk Belang" te Vlissingen heeft Vrijdag aan besteed de herbouw en het herstel van verdiepingshui zen in de Verk. Quakkelaar- straat. Inschrijvers waren: dc heer Hoogendam 209.000; firma Visscher 205.500; v. d. Berg en v. d. Klis 199.990; fa. van Stapel 198.400; fa. Stegink 196.880. E.M.M.-NIEUW BORGVLIET. Voor de promotie-degrada tie wordt morgenavond om 6.30 uur de return wedstrijd E.M.M.Nieuw Borgvliet ge speeld. Wil E.M.M. het 3e klasserschap behouden, dan zal deze ontmoeting ge wonnen moeten worden en zal een beslissingswedstrijd tenslotte moeten uitmaken of cfit heterdaad het geval zal zyn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 2