Zaktoilets Zijkammen Jo Fibbe Sas van Gent zamelt in Zeeuw^)nippers Driemaal lonken naar de vijand toppie en Jc geheimzinnige lading iü PREDIKBEURTEN SU 5 maanden hoogspanning Vrouwen en Duiveland Tholen. Zeeuwsch-Vlaanderen. Een grote loterij. Bij het organiseren van feesten en andere grotere ge beurtenissen speelt de vraag „Hoe komen we aan de nodige geldmiddelen?", altijd een be langrijke rol. Het spreekt dan ook als vanzelf dat het comi té dat de viering van de 400e o-eboortedag van Sas van Gent organiseert, zioh dadelijk de- ze vraag stelde. Zonder geld immers geen feest. Collectes, inschrijvingen. speldjesver koop. enz, het zijn allen be proefde middelen maar ze leken niet in staat een dermate groot bedrag op te brengen als nodig was voor een be hoorlijk herdenkingsfeest. Daarom werd besloten een loterij op touw te zetten en te proberen de daarvoor vereiste vergunning van de minister van Justitie te krijgen. Dit alles is prachtig gelukt en de minister vond geen ter men aanwezig de gevraagde toestemming te weigeren. Nochtans werd de vergunning aan alle mogelijke bepalingen gebonden. Dit niet alleen om te bereiken dat de goklust van het publiek binnen redelijke perken wordt gehouden, maar tevens om de op een prijs be- lustte kopers van loten de ze kerheid te geven dat er eer lijk spel gespeeld wordt. Zo mogen er bijvoorbeeld niet meer dan tien duizend lo ten 1.- per stuk worden verkocht en moet de trekking vóór 1 Januari 1948 ten over staan van een notaris plaats hebben. Prijzen in geld of geldswaardig papier mogen op grond van de loterijwet niet worden gegeven, terwijl krachtens de beperkende bepa lingen van de vergunning geen prijzen mogen worden uitge loofd. waarop de distributie bepalingen toepasselijk zijn, tenzij aan de desbetreffende bepalingen zal worden vol daan. Sportief Zweden mocht zich verheugen in de pres taties van een schitte rend kogelslïngeraar. De man heette Umeda- len en. werd al gedood verfd als de toekomsti ge Olympische kampi- 3en. Hij verbeterde het ene record na het an- lere. Onlangs leende zijn concurrent zijn ko gel. En slingerde die nog verder dan Umeda- len! Toen werd de wed strijdgeleider wantrou wig. Zij wogen de ko gel en die bleek 1000 gram te licht! Zweden onthutst en Umedalen geroyeerd Eindexamens machinistenschool. Aan de machinistenschool te Middelburg werden gediplo meerd: A. Abrahamse, J. Holt- huizen, A. Kik. A. Nooijens en C. Tange, allen te Middelburg, W. de Bel en J. Blauwkamer, te Kruiningen, J. Bimmel, J. de Lange en J. de Pagter, al len te Domburg. J. Blaasse, J. Karelse, S. de Regt, C. v. d. Vliet en J. Zembsch, allen te Goes, F. Brasser en J. Kleine- pier, te Koudekerke, J. Klei- nepier, te Wolphaartsdrjk. C. Heijligers, te Lewedorp," C. Jobse, te Aagtekerke, A. v. d. Mast te Velp, J. Rubé, te Vlissingen. J. Steketee, te Tho- len en A. Versluis, te Bergen op Zoom. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Voor het eiland Tholen is Zondag voor spoedeisende ge vallen te bereiken de heer Duinker, arts te Tholen. Voor het eiland St. Philipsland doet dienst de heer Bruinzeel, arts te St. Philipsland. LOTEN VERKOOP In vrijwel alle gemeenten van Zeeuwsch-Vlaanderen is iemand bereid gevonden om, ook alweer tegen een door de minister van justitie vastge stelde provisie, loten te ver kopen ten bate van het Sasse comité. Sas van Gent zelf puilt uit van de loten. Om echter de verkoop van loten in Sas van Gent zoveel mogelijk te stimuleren zullen op verzoek van het comité een dezer dagen de hoofdprijzen bij de verschillende leveran ciers worden tentoongesteld. De bontjas zal binnenkort bij de firma van Goethem worden geëtaleerd. De radiotoestellen zijn door de meeste ingezetenen reeds bewonderd, evenals de volledige geëmailleerde keu- kenuitzet. Nadat aanvankelijk toestemming was gekregen tot aankoop van een tweetal Franse fietsen werden de dis tributiebepalingen daarvoor opgeheven, waarna het comité andermaal een poging waagde om fietsen van Nederlands fa brikaat ter beschikking te krij gen. Ook dit streven werd met succes bekroond en zo zullen thans mede te winnen zijn één compleet herenrijwiel én één dito damesrywiel, fabrikaat R. S. Stokvis. Poortvliet OUDEN VAN DAGEN op Naar vernomen wordt ligt het in het voornemen van die afdeling Poortvliet van de Ouden van Dagen in de loop van volgende week een reisje te maken met de ouden van dagen. Te 's-Gravenhage slaagde voor de acte Handelskennis de heer A. W. Gossije, onderwij zer aan de Openb. U.L.O.- school te Oostburg. Bij het examen te Bergen op Zoom voor het Midden standsdiploma slaagden de he ren D. van den Berg, C. Bo- lijn en M. Capelle Sz., allen te Bruinlsse. Mej. A. J. v. d. Stel te Tholen slaagde by het te Am sterdam gehouden examen voor de akte M. O. Engels. Door de kinderen van de hoogste klassen van de Open bare Lagere School te Poort vliet werd Maandag een reisje gemaakt naar Tilburg en 's- Hertogenbosch. TRIBUNAAL GOES Burgemeester in belang van ons volk. Donderdag behandelde het Tribunaal te Goes drie be schuldigingen. De 49-jarige R. Pol, slager te Vlissingen, voer de in samenwerking met zijn zoon een transportbedrijf, dat met zijn geld werd begonnen en dat met vrachtauto's werd uitgevoerd, waarvoor een weermachtsvergunning was verkregen. Hij genoot daarvan inkomsten en had ook om gang met leden van de bezet tende macht, die ook bij hem aan huis kwamen. Voor deze feiten was hij reeds voor de kamer te Mid delburg geweest en was ver beurdverklaring van de helft van zijn vermogen geadvi seerd, waarop echter het fiat was geweigerd. Het bleek bij de ondervra ging, dat besch. 5 weken ge- interneerd is geweest en dat hij bang werd op de vele hem gestelde vragen te antwoor den, toen het bleek, dat men hem toch niet wilde geloven. De verdediger, mr. F. W. Adriaanse, drong op een cle mente straf aan. N.S.B.-BURGEMEESTER. De tweede zaak was die te- den de 46-jarige typograaf en ex-wethouder van Vlissingen J. P. Walrave uit Harmeien, vroeger te Goes, die lid en groepsadministrateur der N.S. B. is geweest, gecolporteerd heeft met Volk en Vaderland, leider dienst organisatie en wnd. prov. leider van het N. A.F. was, solliciteerde bij Jan Dekker naar het ambt van burgemeester, zich aansloot bij de Vrijw. Hulppolitie, land- wachter was en in een brief aan Korte meedeelde, dat in Zaamslag een georganiseerd verzet tegen het N.A.F. be stond. Hij was later burge meester van Harmeien gewor den. Besch. zeide, dat hij nooit als plv. leider werkzaam was. Hij wilde doen voorkomen Iteerd adema Dat komt niet altijd tot uiting, want er lopen man nen en vrouwen rond, die, om het maar eens populair te zeggen, geen vlieg kwaad zullen doen maar die alleen braaf en geëerd zijn geble ven, omdat zij in hun leven nimmer de kans kregen mis dadig te zyn, terwyl ander zijds de gevangenissen vol zitten met mensen, die in normale omstandigheden een onbesproken leven hadden geleid, maar door een nood lottige samenloop van ge beurtenissen tot misdaad zyn gekomen en boete doen voor daden, welke ze meer dan anderen verfoeien. Niemand zal ooit weten wat zich by de eeuwigduren de worsteling tussen goed en kwaad in het hart van ir. Maanakker heeft afgespeeld, maar in het vaak beschei den hoekje waar het berouw zetelt, scheen de gedachte te zijn geboren, dat hij een stu dievriend op unfaire wijze van zich had afgestoten en dat er een gelegenheid moest gezocht worden, om dat weer goed te maken. Die gelegenheid werd niet gezocht, maar gevonden toen hij een paar dagen later op het Muntplein pnder een auto lag en naar het ziekenhuis getransporteerd werd om daar ter reparatie van een ge broken been minstens zes weken naar het plafond te liggen kijken. „Het spjjjt me geweldig", had hij een paar dagen later met hanepoten in potlood schrift op een door een ver pleegster vastgehouden velle tje postpapier gekrabbeld, „het spijt me geweldig, dat ik u midden in de drukte in de steek moet laten, maar dat is nu eenmaal niet an ders. Als ik u mag advise ren, zet u dan de rayonchef Van Linschoten zolang in mijn plaats. Ik ken hem van onze Delftse studiejaren en hij kan de zaken evengoed opknappen als ik dat tot dus ver heb gedaan." Het briefje was geadres seerd aan de WelEdelgeboren heer P. G. van Galen, Direc teur van het Warenhuis „De Gouden Tros" en toen deze het gelezen had was hij da delijk naar de afdeling elec- trische artikelen getogen om zich er van te overtuigen, dat een deskundige daar niet kon gemist worden, waarna hij de heer Protsinger had geraadpleegd die het eenvou dig gekkenwerk noemde om een doodgewone chef van de afdeling hoedjes en man teltjes naar de verlichting, de stofzuigers en de electri- sche kacheltjes over te plaat sen. Je zet in het normale leven geen magazijnbediende niet naar het ambt van bur gemeester te hebben gesollici teerd, maar de stukken loo chenden deze uitlating. Hy wilde laten voorkomen te heb ben gemeend, dat hij alles deed in het belang van het Nederlandse volk. Besch. zei- de maar één keer gepatrouil leerd te hebben en ontkende de bedoelde brief te hebben gedicteerd aan de typiste. De verdediger, mr. Boor uit Utrecht, meende dat de effec tieve waarde der verschillen de onderdelen van de tenlas telegging zeer gering is. Het verleden van besch. is goed. Zijn werken bij 't N.A.F. hield op omdat hij niet mede wilde werken aan corruptie. Wat betreft de brief vroeg verd. of de typiste wel Duits kende en zeide dat W. de brief niet zelf ondertekende. Te Harmeien, waar besch. nog burgemeester is geweest, deed 'hij ook veel goeds en men noemt er zijn naam nog steeds met ere i „COLONNE NFÜHRER". 's Middags stond terecht de 49-jarige expediteur H. G. M. Kompanje uit Naaldwijk, die werkte als chauffeur bij het vliegveld Haamstede, van 1941 tot 1944 zgn. Colonnenführer was, zijn vrachtauto's aan de Diritse bouwleiding verhuur de; door de eilandcomman dant met het gehele transport met paardenwagens op Schou wen werd belast; met dit alles aanzienlijke winsten maakte en vriendschappelijk omging met leden van de weermacht. Besch. wilde het doen voorko men dat hij steeds alles ge daan heeft tegen de belangen van de vijand in. Hij weigerde alle opdrachten, doch kon er ten slotte niet tussen uit. De voorzitter zeide, dat als besch. wellicht iets goed heeft gedaan, daar tegenover verder niets dan slechts staat. De verdediger, mr. M. C. v. d. Poel, vroeg onmiddellijke invrijheidstelling, hetgeen niet toegestaan werd. in de plaats van een inge nieur in het een of andere laboratorium en misschien was de directie dat gloeiend met hem eens geweest als er van de electrische afde ling geen seintje was geko men dat er zich weer twee klanten voor het ontwerpen van verlichtingsinstallaties hadden aangemeld, en de eis gesteld hadden dat zy zo spoedig mogelijk geholpen moesten worden. Toen was er eenvoudig geen kans meer en het ge volg daarvan was, dat de rayonchef Van Linschoten op een morgen bij de directeur werd ontboden en te horen kreeg, dat hy gepromoveerd was althans voor de tijd van zes weken en chef van de afdeling verlichting en electrische artikelen was ge worden. Dat was voor Hans een blyde tijding. Niet alleen, dat hy plotseling verlost was van de zomertoiletjes en de strooi en hoedjes, die hem on danks hun gebrek aan ge wicht als keistenen op het hart lagen, maar hij zou zich in de eerstvolgende weken aan een taak kunnen wijden, welke hij in zijn studietijd reeds als een dér aantrekke lijkste had leren kennen. Hij kon ontwerpen schep pen met het ijlste, maar mooiste materiaal dat er be staat, met licht en kleur, die van het ordinairste huis een feënpaleisje kunnen maken. (Wordt vervolgd). 38. Kappie en de M aat werden naar een cel gebracht en hoe ze ook tegenstrib belden en riepen, niets hielp. De bewaker deed het slot dicht en daar na ging hy voor de cel zitten om hen bovendien nog te bewaken. Kappie zag rood van woede. „Zoiets heb ik nog nooit van myn leven meege maakt! Zo'n bult onrechtvaardigheid by elkander. Wat moeten we doen?" „Ik weet het niet", zei de Maat. „Ik weet alleen maar, dat het allemaal na righeid en ellende is en dat we hier gauw weg moeten!" „Maar hoe dan?" vroeg Kappie. „Wat heb je nog in je zakken zitten, buiten de dingen om die je me in de kelder liet zien. Toe jong, verzin eens wat!" „In myn zakken..." mompelde de Maat, „elastiekjes, veiligheidsspelden, nijptan gen, spijkers, lucifers, tabakszakeh, hemtabakszakeh, humJa, misschien heb ik nog wat!" zei de Maat verlegen. „Vertel op, m'n jong!" zei Kappie. WIELRENNEN DE JAGER IN DE RONDE VAN ZUID-BEVELAND Na Lavoy heeft thans ook de all-round sportman en Zeeuwsch schaatskampioen Jaap de Jager zich het nodi ge materiaal aangeschaft en besloten deel te nemen aan de ronde van Beveland. KORFBAL De korfbalvereniging S.V.O. te St. Annalana speelde Woensdagavond een vriend- appelijke wedstrijd tegen W. 5. te St. Annaland. De wed strijd eindigde in een 33 ge lijk spel. DUIVENSPORT De ver. van postduivenhou- ders „De Luchtpost" te Sou burg, hield een wedvlucht uit Moescroen, (84 km.). Uitslag: 1. 3. 7. 9. 10 en 12 J. Flo- risse; 2 en 14 C. Boogaard; 4 Gebrs. Caljouw; 5 J. Hoo- gesteger; 6 en 15 A. de Wart; 8 L. Marinusse; 11 H. Meul- meester; 13 J. Meulmeester. De vereniging van postdui- venhouders „De blauwe dof fer" te Wolphaarsdjjk hield een wedvlucht uit Nieuw-Na- men. De uitslagen zijn: 1, 3, 4, 5 en 11 C. van de Velde; 2. J. de Jager; 6. 8, 9, 12. 14 P. Houtekamer: 7 P. van Loo; 9 Westveer; 10 en 15 J. Koets. De vereniging van postdui- venhouders „De Reisduif" te St. Philipsland hield een wed vlucht uit Roosendaal. Dc uit slagen lulden: 1, 2, 4, 5. 8, 12. 14 en 20 L. Vermey. 3 en 6 A. Verwijs, 7, 10, 11 en 16 J. Geense, 9 en 17 J. C. Verwijs. 13, 18 en 19 P. Reyngoudt, 15 J. Bakker. De concoursbond „Zuid- Beveland" hield Zondag een wedvlucht met jonge duiven van Moescroen. De uitslag luidt: 1 en 2 P. Sonke; 3 K. Kamp; 4 en 6 P. Verschure; 5 M. Krombeen; 7 C. Dorre- paal: 8 C. Zuid weg; 9 en 10 J. Theenaart. De uitslag van de wed vlucht met oude duiven uit Moscroen is: 1 K. Kamp; 2 J. van Langevelde; 3 L. van Ertvelde; 4 en 9 J. Nagelker- ke; 5 P. Bruynzeel; 6 P. van de Vliet; 7 A. de Leeuw; 8 F. Ars; 10 J. Tjarks. De vereniging van postdui- venhouders O.W.T.B. te Ka- pelle organiseerde Zondag een wedvlucht uit Moescroen. De uitslag luidt: Jonge dui ven: 1 en 3. E. v. Overbeeke; 2. F. Hundersmarck; 4. en 7. J. Nijsse; 5. M. Schouten; 6. P. I. Butler; 8. P. Bruinzeel; 9. en 10. P. Schrijver. Oude duiven: 1. P. Bruin zeel; 2. en 3. P. v. d. Vliet: 4. A. v. Driel: 5. J. Nijsse; 6. G. Eversdijk; 7. P. Schrijver. Amsterdamse beurs 24 lull 25 Juli Kon. Petr. 415'/4 415'/8 Unilever cv A 2<>47/8 2923/4 Philips 373 372 A.K.U. 1863/8 853/4 Fokker VI. 221 Ned. Ford 358'/-» 355 Ned. Kabel 270 273 Calvé cv A 157'/2 169 Scheepv.U. 1813/4 180'/2 H.A.LtJn ?073/g 205'/g Deli B.My. hv/2 t36'/8 H.V.A. 243'/' 245'/, Amstu Rubb. 151 150 Ned.H.Mij. cv A 137 1)71/ N.I.Hand.B. io37/* 104'/, Billiton 352 356 Op de laatste dag van deze week was de stemming op de Effectenbeurs goed prijshou dend, in het bijzonder voor de Cultuurwaarden, waarvan de hoofdkoersen vrijwel alle een paar punten boven de vorige slotprijzen lagen. De Industrie-aandelen waren vrywel onveranderd en het zelfde kon worden gezegd van de Scheepvaartaandelen en van Koninklijke. Tijdens het vrije verkeer ontwikkel de zich nogal wat affaire in de Cultuurfondsen en vooral in de Rubberaandelen was nog al wat te doen, maar het enthousiasme om te kopen bleek tijdens het vrije ver heft* r»>et zo groot. Ned. Herv. kerk: Brouwers haven: 10 ds. v. d. Broeck (H. D.); Brulnisse: 10 (H.D.) en 5 ds. Marsman; Burgh: 10 ds. Enklaar: Dreischor: 7 ds. Kniiff: Eikerzee: 10 ds. v. d. Grift (H.A.); Haamstede: 9.30 dhr. Bolyn; Kerkwerve: 2.30 ds. v. d. Grift; Nleuwerkerk 6 ds. v. d. Broeck; Noordwelle: 7 ds. Enklaar; Noord-gouwe: 10 ds. ten Cate; Ouwerkerk: 9.30 ds. KnijffOosterland: 3 ds. v. d. Broeck; Renesse: Ned. Herv. kerk: 10 ds. Hindelopen: Evangelisatie: 7 dhr. Bo/n; Serooskerke: 7 ds. v. d. Grift; Sirjansland: 10 ds. Jacobs; Zierikzee: Nieuwe kerk: 10 ds. Pjjnacker Hordijk: Kleine kerk: 10.30 ds. Knyff (H.D.); Zonnemaire: 10 ds. Tonsbeek. dienst. Ger. kerk: Brouwershaven: 11 leesdienrt in. de kerk. 3 lok. a.d. kerk, dhr. Aalbersberg v. Zonnemaire: Bruinlsse: 1.30 en 6.30 ds. den Boer; Haamste de: 10 en 6.30 ds. Mulder; Nieuwerkerk: 10 en 6 ds. den Boer van den Bommel; Scha- rendyke: 11 en 2.30 ds. Mey- nen te 's Gravewhage; Zierik zee: 10 en 5 ds. S. Grevlng; Zonnemaire: 10 Dhr. Aalbers berg. Ger. gem.: Haamstede 10, 2.30 en 6.30 leesd.; Bruinisse: 9.30 en 3.30 leesd.: Oosterland: 10. 2.30 en 6 leesd.; Zierikzee: (St. Domusstr.) 10 en 2 en 6 leesdienst. Ouid-Ger. gem.: Bruinlsse: 11 en 4.30 leesd.; Oosterland: 9.30, 2 en 5.30 leesd.; Zierik zee (L. Nobelstr.): 10, 2 en 6 leesdienst. Chr. Ger. kerk: Zierikzee: 10 en 6 ds. Hoogendoom. Evang. Luth. kerk: Zierik zee: 10 mej. ds. M. E. Monsees v. Edam. Leger des Heils: Zierikzee: 10 en 7.30 Envoy Verheule van Goes; 3.30 openb. samenkomst b. d. Nobelpoort. Ned. Herv. Kerk. Oud-Vos- semeer: 10 Leesdienst, 2.30 ds. Goverts, (H.D.); St. Anna land: 9.30 en 2 dhr. de Jong; Stavenisse: 10 ds. de Lint, 6 dhr. de Jong; Tholen: 10 ds. Radioprogramma's ZONDAG. Hilversum I: 8 Nieuws; 8.30 Hoogmis; 10 Herv. Kerkdienst; 12.30 Lunchconcert; 13 Nieuws; 14 Toonkunstconcert uit Arn hem (Cantate van Poulenc); 17 Chr. Ger. Kerkdienst; 19 Utr. Sted. Orkest; 19.15 „Kent gij uw bybei"; 20.15 De Zilvervloot; 21.15 Hoorspel „Moord in de pauze"; 22.30 Nieuws; 22.50 Mozart-pró- gramma. Hilversum II: 8 Nieuws; 8.30 Voor de tuin; 10.15 Poolse volksliedjes; 10.45 In de tuin der poëzie; 11. 15 Pa rade der Ver. Volken (radio potpourri); 12.40 Amster dams Knapenkoor; 13 Nieuws; 13.50 De Spoorwegen spre ken; 14.30 Residentieorkest (Mozart, Haydn, Wagner); 17 Koor van Deense taxi chauffeurs; 18 Nieuws; 18.30 Cursus Vrtfz. Protestantisme; 20 Nieuws; 20.45 Hoorspel „De blauwe smaragd"; 22 Radio-Philharm. orkest.; 23 Nieuws. MAANDAG. Hilversum I: 7 en 8 Nieuws: 9.30 Morgen concert; 12.30 Populaire or gelbespeling door Piet Post; 13 Nieuws; 14.35 Cellorecital Charles Isterdael; 16 Bijbel lezing; 18 Zangrecital. Lau rens Bogtman; 19 Nieuws; 20 Nieuws; 21 Orgelconcert, Simon Jansen (Bach-herden- king)22 Indrukken van de Wereld-Jeugdconferentie te Oslo; 22.30 Nieuws; 23 Vi oolrecital, George Boulanger. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws; 9 Kamermuziek; 11.15 Truus van As (viool) en Cor van Booven (piano) 12 Vaudeville-orkest; 13 Nieuws; 14.30 Voor de vrouw; 14.45 Opera „Paljas" (gr. pl.)17.30 Licht Orkestcon cert; 18 Nieuws; 18.15 Ma- lando en zijn tango- en rum ba-orkest; 19 Elilit Bück- ström (alt) en Rutger Schou- te (piano); 20 Nieuws; 20.15 Residentie-orkest m.m.v. Louis Zimmerman (Von We ber, Bruch): 21.15 G.G.-ca- baret; 23 Nieuws. Goverts, 3 ds. de Lint; St. Philipsland: 10 ds. de Lint, 2.30 Leesdienst; Poortvliet: 10 en 6.30 ds. Roselaar; St. Maar tensdijk: Rehoboth 7 ds. Steen beek; Scherpenisse: 10 Leesd. en 2.30 ds. Steenbeek. Geref. Kerk. Oud-Vossemeer: 10 en 2.30 ds. Vreugdenhil; Poortvliet: 10 en 2.30 ds. Lan- ning van Fjjn&art; Tholen: 10 en 5 ds. Egging van Apeldoorn. Geref. Gemente. Poortvliet: 9.30 en 2 Leesdienst, 6 ds. Vis ser; Scherpenisse: 9.30 en 2 ds. Visser, 6 Leesdienst; St. Annaland: 9.30, 2 en 5.30 Lees dienst; Stavenisse: 10, 2.30 en 6 Leesdienst: Tholen: 10, 2.30 en 6.30 Leesdienst. Ou<l-Geref. Gein. St. Maar tensdijk: 10, 2.30 en 6 Lees dienst. Chr. Geref. Kerk. Oud-Vos semeer: 10, 2.30 en 6.30 Lees dienst; Tholen: 10 ds. Meye- ring, 2.30 Leesdienst, 6.30 ds. Meyering. Ned. Herv. kerk: Aardenburg: 2.30 ds. Foumler; Biervliet: 10 ds. Wiebosch; Breskens: 16 en 6.30 dg. v. Vliet; Cadzand: 10 ds. Enker; Groede: 9 d?. Derk- sen; Hoofdplaat: 10.45 ds. Winckel; Nieuwvlaet; 10.45 ds. Derksen; Oostburg: 2.30 ds. Barnouw: Rertanchement: 10 ds. Barnouw; Schoondijke: 10.15 ds. Schopenhauer (H. D.); Sluis: 9.30 ds. Schrale; St. Anna ter Muiden: 11 ds. Schrale; St. Kruis: 8.45 ée. Fournier; Waterlandkerkje: 10 ds. v. IJperen; IJzendijke: 10 ds. Doorn: Zuidzande: 10 dhr. Verduyn; Axel: 10 en 2.30 ds. P. J. Pennings; Hoek: 10 da G. v. Moorsel, 2.30 ds. A. J. Kromhout: Hontenisse: 9.30 ds. A. Soetekouw; Hulst: 10.30 ds. W. L. Hermanldes; Philippine: 2.30 ds. J. van der Graaff; Sas van Gent: 10 ds. J. van der Graaff; Terneuzen: 10 en 2.30 dr. L. J. Cazemier; Zaamslag 9.30 en 2.30 ds. J. A. Talma; Sluiskil: 10 ds. A. J. Kromhout. 2.30 ds. G. van Moorsel. Ger. kerk: Aardenburg: 10 en 3 dhr. A. Vingerling; Brer- kens: ds. de Vries; Oostburg: (Pro Rege) 9.30 en 3 dhr. de Jonge; Schoondyke: 9 en 3 ds. de Vries: Axel; 10 en S ds. Couvée; Hoek: 10 en 2.30 ds. Ven-een: Terneuzen: 10 en 3 Dienst; Zaamslag: 9.30 en 2.30 ds. v. Minnen: Zoutespui: 10 en 2.30 stud. Brilman. Geref. gein.: Oostburg: 10 en 2.30 leesdienst; Terneuzen: 9.30, 2 en 6 Leesd.; Hoek: 9.30, 2 en 6 Leesdienst. Oud. Ger. gem.: Oostburg: 9.30 en 2 ds. de G.mlter; Ter neuzen: (Ger. kerk) 1 en 6 ds. de Reuver. Vrijt' Evang. gem.: Bres kens: 10 ds. v. Wfo'ck; Cadzand: 7 ds. van Wtfck: Nleuwvliet: 10 dhr. de Bruyne; Retranche- nient: 2 ds. van Wyck; Doopagcz. gem.; Aardenburg: 10 ds. Nolthenlus. Verg. der gel.: Breskens: 10 en 5.30 samenkomsten. Leger dee Heils: Terneuzen: 10 en 8 Kap. Heynsdrjk. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN Voor dringende gevallen is Zondag in Breskens, Groede en Schoondyko te bereiken de heer Eggink, arts te Schoon- dijke, tel. 6. Voor Sluis, Cad zand en Zuidzande doet dienst de heer Timmer, arts te Cad zand, tel. 25. Voor Aarden burg en Oostburg is te be reiken de heer de Hullu, arts te Aardenburg, tel 24. Weerbericht Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdag avond tot Zaterdagavond: Windstille nacht met plaat selijk nevel of mist. Morgen overdag over het algemeen zonnig warm weer, maar met geleidelijk iets toenemende onweersactiviteit. Weinig wind, aan de kust echter ty- deiyk zeewind. HOOG- EN LAAG WATER TE VLISSINGEN. Zondag 27 Juli 1947. Hoog 9.37 en 21.57 uur (1.49 en 1.42 -f NAP). Laag 3.28 en 15.52 u. (1.80 en 1.58 NAP). Maandag 28 Juli 1947. Hoog 10.47 en 23.09 uur (1.49 en 1.48 NAP). Laa* 4.37 cn 17.04 u. (1.74 en 1.63 NAP). TE ZIERIKZEE. Zondag 27 Juli 1947. Hoog 10.43 en 23.01 u. (l'.Zi en 1.10 -}-NAP). Laag 4.06 en 16.41 u. (1.48 en 1.24 —NAP). Maandag 28 Juli 1947. Hoog 11.53 u. (1.21 -f-NAP). Laag 5.16 en 17.50 u. (1.44 en 1.30 —NAP). ZON EN MAAN. Zondag 27 Juli 1947. Zon: Op 4.52. Onder 20.40. Maan: Op 16.34. Onder 0.16. Maandag 28 Juli 1947. Zon: Op 4.54. Onder 20.38. Maan: Op 17.43- Onder 0.40. (Ingezonden mededeling) Een flinke stevige zakkam met een grote heldere spiegel te zamen in een keurig étui. koopt U voor 95 ct. hebben wij steeds in voorraad in een degelijke kwaliteit voor 70 ct. per paar. Dus ook voor alle soorten kammen naar Vlissingen Middelburg. (Ingezonden mededeling) Achter een glimlach prachtig witte tanden. Een glimlach is eerst char- mant als er mooie witte tanden te voorschijn komen. Maar witte tanden moeten ook ge zond zijn, dus vrij van tand steen. Solidox maakt dat moge lijk, Solidox bevat sulforicin- oleaat, het unieke middel, dat tandsteen bestrijdt en voorkomt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 15