POKON Politieke havenstaking De actie in Ned. Indië UIT DE PROV NCIE Babylonische spraakver warring in Westkapelle Züid-Beveland Noord-Beveland Zeeuw^)nippers Vorderingen in Oost-Java. De regering van Voor-Indië heeft een beroep op Engeland en Amerika gedaan om te trachten de politionele actie tegen de republikeinen op Java en Sumatra ogenblikkelijk te doen eindigen. SJAHRIR. Het blfllct. dat de ex-minlster president van de republiek Soe- tan Sjahrlr met een Voor-In disch vliegtuig, dat bestuurd werd door een vriend van Nehroe, de Brits-Indische po liticus, naar Singapore werd gevlogen. REPUBLIKEINSE TEGENACTIE? Volgens radio Djocja zou den republikeinse strijdkrach ten een tegenactie hebben In gezet ten Westen van Sema rang en daarbij enige vorde ringen hebben gemaakt. Ge meld wordt, dat Oenga ran (circa 12 K.M. van Semarang) door Nederlandse troepen is aangevallen. De republikeinen beweren, dat zij een Neder lands vliegtuig bij Malang hebben neergeschoten. SJARIFOEDDIN. Sjarlfoeddin deed vla de ra dio een beroep op de wereld LEGERBERICHT Gestelde doelen bereikt. Dinsdagmorgen is een le- Scrcomrauniquó uitgegeven, at het volgende mededeelt: Op het vliegveld Tasikma- van de T. R. I. z|jn vernie tigd op het vliegveld Pana- san bij Socrakarta, terwijl enkelo bommen z|jn gewor- Kn op een Itenzine-depét. vee republikeinse vliegtui gen werden op het vliegveld Maospati bij Madioen vernie tigd. AI deze acties zyn uitge voerd door Klttyhawks en Mustangs. Nadere verkenning heeft aan het licht gebracht, dat door hangarbrana als gevolg van cerdero acties op Kalidjati en Tasikmalaja. op elk van dezo velden een vliegtuig werd vernield. Dinsdagmiddag Is op nieuw een legercommuni qué uitgegeven, waarin wordt gezegd, dat In 't belang van do gisteren aangevangen actie van daag geen bijzonderheden kannen worden vermeld. Wel kan worden mede gedeeld, dat de voor do eerst© 24 uur ge- steldo doelen overal wer den bereikt en op vele punten zelfs ruimschoots overschreden. Do door de T. R. L en an dere republikeinse organi saties geboden tegenstand is over hel algemeen veel zwak ker gebleken, dan verwacht werd. De verliezen aan Ne derlandse zyde zyn In ver band hiermede beperkt. Voor een deel z|jn ztf het gevolg van do b|| do demarcatielijnen aangebrachte landmijnen en boobytraps. De bevolking houdt zich rustig en bl|jft aan de arbeid. Van slechts enkele plaatsen worden vernielingen en brand stichtingen vermeld. De militaire maatregelen, dlo genomen moesten worden voor de veiligheidsstelling van de grote steden op Su matra, zyn overal zonder noe menswaardige tegenstand en incidenten uitgevoerd. Het stadsbeeld is overigens volko men rustig en normaal, even- al» In de grote steden op Ja va onder Nederlands bewind. Vrouwelijke diplomate. B|j Kon. besluit is aan jkvr. P. J. C. Schimmelpennlnclc, ter zake en voor de duur harer werkzaamheid aan Harer Ma- iesteits ambassade te Wash ington, de persoonlijke titel van ambassadesecretaris ver leend. TENTOONSTELLING ZEEMACHT. Z. K. H. Prins Bernhard zal Zaterdag in de Haagse Die rentuin de maritieme tentoon stelling „Zeemacht", die daar thans onder auspiciën van de Kon. Ver. „Onze Vloot" in sa menwerking met óe marine voorlichtingsdienst wordt op gebouwd. openen. Nieuws In een notedop De Hongaarse Vrijheids partij heeft geweigerd deel te nemen aan de verkiezingen, omdat zij Hongarije onder Sowjetregim© een politiestaat noemt. Engeland heeft b|j Roe menië geprotesteerd tegen de arrestatie van de leiders der Roemeense boerenpartij. (Ingezonden mededeling) en op „onze vrienden in Australië"' om hun pogingen tot het voorkomen van bloed vergieten te vermeerderen. Die pogingen moeten zeer snel ge daan worden. PROBOLINGGO BEZET. Volgens radio Djocja hebben Nederlandse troepen Probo- hnggo in Oost-Java bezet. Er zouden gevechten ln de stad plaats hebben. GEHEIME ZENDER. Een geheime zender heeft te Makassar enige verwarring gewekt door om te roepen, dat het Nederlandse leger het vu ren moest staken ln verband met Amerikaanse interventie. De mededeling- werd in de loop van de dag herhaald en er werd b|j gezegd, dat zij gedaan werd op last van dr. van Mook. Er wordt een onderzoek Ingesteld. VERENIGDE NATIES. By het secretariaat der Ver. enlgde Naties kwam een nota van de Indonesische republiek binnen. De nota ls niet gepu bliceerd. NAAR MALANG. Een communiqué van de re publikeinse regering deelt me de, dat de Nederlandse troe pen in Oost-Java oprukken naar Malang. In West-Java hebben de troepen Krawang bereikt en ten Zujden van Se marang staan de Nederlandse troepen bij Salatiga. Voorts wordt van republi keinse zijde gemeld, dat 25 bommen geworpen zouden zijn op spoorwegknooppunten en havenemplacementen bij Chcribon. NIEUWE VORDERINGEN. Reuter seinde 21 Juli uit Batavia: Officieel wordt over het op rukken van de troepen niets meegedeeld. Ten Zuiden van Semarang zouden de Neder landers langs de weg naar Magelang oprukken. Ook uit Ambarawa worden gevechten emeld. In West-Java zou loekaboemi, waar door de re publikeinen voor millioenen aan ondernemingsproducten, rubber is opgeslagen, zijn be zet. Naar verluidt zou Socka- boemi zo snel zyn gevallen, omdat de stad reeds maanden practisch afgesndeen was van de republikeinse hoofdmacht. Na de doorbraak van de Indo nesische verdedigingslinie Eerste levensteken van de Willem Ruys. Zware signaalstoten klonken gisteren enige malen over Vlissingen. Zwaarder dan men nier gewoon is. Het was de „Willem Ruys", die voor het eerst sen teken van leven gaf. Een verheugend teken, want het betekent, dat aet ogenblik nadert, waarop de „RuyB", die acht jaar geleden op sta pel werd gezet, het rui me sop gaat kiezen. Er wordt hard gewerkt op lat in de loop van Sep tember de Iuchtfluiten can de „Ruys" opnieuw zware tonen over Vlis- 3ingen kunnen laten ho- :en. Als de grote reis gaat beginnen nu de hoofdpunten daarop, na melijk Krawang, Poerwokarta en Madjalenka, in Nederland se handen zijn, kunnen de Ne derlanders in Noordelijke rich ting naar de kust oprukken en zo een van de rijkste rijst- gebieden bezetten. Voorts rukken de Nederlanders naar verluidt verder op naar Cheri- bon en Indramajoe. kunstmest Dubbele moordaanslag te Volendam. Dinsdagmorgen is op de boerdery van H. Dijkstra te Edam een dubbele moord aanslag gepleegd. Terwijl de boer naar de markt in Purmerend was, heeft zijn 51-jarlge knecht J. Visser het tweejarig dochter tje van z|jn patroon met een mes van het leven beroofd en dien3 vrouw met een Ijzer een slag op het hoofd gege ven, waarna h|j ook haar met het mes bewerken wil de. De vrouw kon zich ech ter nog verweren en wist het mes machtig te worden, waarna zij naar de buren rende. Twee uur later werd de dader, die zich verscholen had in het riet, aan de kust van het IJssclmeer gearres teerd en in verzekerde be waring gesteld. Vierdaagse begonnen. Gisteren begon de vierdaag se. Het eerste traject leidde door de Betuwe. Met traditio neel vlagvertoon werd Maan dagavond de 31ste vierdaagse ingeluid. Achteeenvolgens wer den de doeken van alle deelne mende landèn, (België, Dene marken, Engeland, Frankrijk, Italië. Tsjecho-Slowakije, Ame. rlka, Zwitserland en Neder land) in de masten gehesen. Vandaag begint de eerste tocht door de Betuwe. De eerste dag van de Vier daagse was zwaar voor de wandelaars. De hitte was over weldigend. Gestart werd met 6772 deelnemers, van wie er op de eerste dag reeds 188 uit vielen. Wordt er te .reel In het buitenland gekocht Blykens het verslag no pens de nota Inzake de devie- zenpositie heeft het sommige Kamerleden bevreemd, dat het tekort op de goederen- en dienstenbalans voor 1947, dat in September j.l. nog 1.44 mil liard gulden werd geschat, thans door het Centraal Plan bureau wordt geschat op 2.25 milliard gulden. Heeft de regering de aan kopen in het buitenland wel goed ln de hand en zijn er niet meer bestellingen gedaan dan aanvankelijk in de bedoeling lag? 2000 landarbeiders in staking. Maandag brak in Oostelijk Groningen een landarbeiders staking uit. De bij de E.V.C. aangesloten landarbeiders, die in de gemeenten Beerte en Finsterwolde bijna 90 van het totaal van landarbeiders schijnen uit te maken, wei geren te werken onder de collectieve arbeidsovereen komst van 1 Mei 1947, waar- by het loon op 64 cent per uur werd vastgesteld. Naar schatting zijn onge veer 2000 landarbeiders in staking. NIEUW KAMERLID. Nu de heer Palar bedankt heeft als lid der Tweede Ka mer, kan worden medege deeld, dat op de betreffende lyst als zijn opvolger voor komt, de heer N. Stufkens te De Bildt. Deze is echter lid der Eerste Kamer. Indien hij z|jn benoeming zal aannemen, komt als z|jn opvolger in de Eerste Kamer in aanmerking mr. G. J. van Heuven Goed hart te Bussum. Zou deze zyn benoeming niet aannemen, dan volgen op de lyst voor de Tweede Kamer achtereenvol gens de heren R. van der Brug te Gouda, G. J. N. M. Ruy- gers te Rijswyk, die belden echter reeds in de Kamer zitting hebben genomen en de heer J. Buys te Zaandam. AFGEKONDIGD DOOR E.V.C.-VAKBONDEN BH BLOEM- EN ZAADWINKELS Om Republiek te steunen tegen Nederland. Twee b|j de E.V.C. aan gesloten vakbonden heb ben een actie geprocla meerd voor alle Neder landse schepen, die ge bruikt worden voor mili tair vervoer naar Neder lands Indië. In dit ver band kunnen w|j medede len. dat de Nederlandse regering op de mogelijk heid van een zodanige houding bedacht is ge weest en dat alle maatre gelen z|jn genomen om ogenblikkelijk militairen in te zetten in de havens van Rotterdam en Am sterdam. De bekendmaking van de landelijke bedrijfsgroep trans port der E.V.C. en de algeme ne Nederlandse bond van. zee varenden luidt als volgt: „Alle vervoer naar Indonesië, uit Nederlandse dan wel bui tenlandse havens, voorzover dit direct of indirect het mili tair geweld tegen het volk van Indonesië bevordert, met alle ten dienst staande wettige middelen tegen te gaan. Z|J roepen, zich bewust van hun verantwoordelijkheid, allo transportarbeiders en zeelie den op. alle werkzaamheden welke in verband staan met bovengenoemd vervoer onm'd- deilyk te staken. Zij doen, in deze voor de toekomst van het Nederlandse- en het Indonesi sche volk beslissende dagen, een klemmend beroep op de Centrale Bond van Transport arbeiders en de Unie van Zee lieden, beide aangesloten bij het N.V.V., alle meningsver schillen terzijde te stellen en gezamenlijk met hen dit be sluit uit te voeren. Voorts richten zij zich tot de werkers van Nederland en alle andere vredelievende krachten, de transportarbeiders en zeelle den. ln hun vaste wil de vre de te dienen, met alle kracht te ondersteunen. De beide or ganisaties brengen dit besluit ter kennis van de Sobsi (In donesische vakbeweging) en van het wereld verbond van vakverenigingen, aan welke wereldorganisatie het verzoek wordt gedaan de transportar beiders en zeelieden der gehele wereld op te roepen hen op deze weg te volgen." SITDOWN ST AKING, Aan het slot van de rede, die de secretaris van de C.P. N., het Tweede Kamerlid Paul de Groot, in het RAI-gebouw te Amsterdam op een massa meeting van de C.P.N. heeft uitgesproken, deelde htf mede, dat Woensdagochtend tussen 11 en 12 uur in alle Amster damse bedrijven, waar de be drijf sr aden dit zullen toestaan, een sitdownstaking zal worden gehouden als protest tegen het optreden van de Nederlandse ïixrjdkrachten in Indonesië. Overwerkregeling bij „De Schelde". NIET AANVAARD DOOR AFDELING VLISSINGEN ALG. NED. METAA LB E WER KER S BO N D Dinsdagavond hebben te Vlissingen de afdelingen ver gaderd van de drie metaalbe. werkerffoonden. Naar w|j vernemen heeft de afdeling van de Algem. Ned. Metaal bewerkers bond na de toelichting van bestuurszijde strekkende tot aanvaarding van de overwerkregeling, zich in een stemming- tegen deze regeling uitgesproken. In de Katholieke organisa tie werd geen stemming gehou den, omdat het bestuur zich op het standpunt stelde, dat de procedure, welke b|j het tot standkomen van de over werkregeling was gevolgd vol komen overeenkomstig het ar beidscontract is. Het bestuur heeft zijn leden geadviseerd zich aan de overwerkregeling te houden. Bi de vergadering van de Chr. Metaalbewerkersbond is evenmin een stemming gehou den. Deze afdeling ontving eveneens het advies van het bestuur, zich aan de regeling te houden. Vandaag zal het standpunt van de Algemene Bond via 't districtóbestuur aan de direc tie van „De Schelde" worden medegedeeld, terwijl in de loop van de dag- de leden dan nader advies zullen ontvangen. Domburgse manteling voor publiek toegankelijk. In de Domburgse manteling zijn nu weer borden geplaatst niet de aanduiding, dat de bossen, als vroeger voor alle verkeer gesloten zyn. Voor voetgangers zjjn de bossen echter opengesteld en ook het meevoeren van een flets aan de hand is geoor loofd. Openluchtspel gaat niet door De aanvankelijk op 6 Sept. vastgestelde opvoering van het openluchtspel te Souburg zal niet doorgaan. Rechtsvervolging tegen wnd. commissaris? Onlangs hebben Ged. Staten een voorstel gedaan aan Prov. Staten om de vroegere wnd. commissaris der provincie, mr. P. Dleleman, persoonlijk aan sprakelijk te stellen voor de rond 1550, die h|j ten be hoeve van stadsritten in 1943 ten onrechte ten laste van de provinciale middelen heeft uigegeven. Volgens het college van G.9. betrof het hier dienstuitgaven, die niet ten laste van de provincie mo gen komen. De heer D. kan echter traohten het betr. be drag van het Rijk terug te krijgen. Aan het algemeen verslag ontlenen wij voorts nog, dat naar het oordeel van G. S. de ze zaak, die de publieke finan ciën betreft, in het openbaar behandeld dient te worden. Dit is in overeenstemming met de wet. Voor zover noodzakelijk blijkt, dat een rechtsvervol ging wordt ingesteld, moet daarmee een door de Staten uit hun midden benoemd lid worden belast. Openstelling Thoolse brug. IN SEPTEMBER Het laat zich aanzien, dat men half of eind September zover met de herstelwerk zaamheden aan de brug over de Eendracht bij Tholen zal zijn gevorderd, dat dan een éénrichtingsverkeer over de brug geopend zal kunnen worden. Zomerdag Jongelingsverbond. Zaterdag 26 Juli zal te Re- nesse de Zomerdag van het Nederlands Jongelingsverbond in Zeeland worden gehouden. Ongeveer 1000 jongeren zul len die dag naar Renesse ko men. Op het korfbalterrein ln de Laan zullen verschillende sprekers en r - eekster het woord voeren. Na de gemeen schappelijke koffiemaaltijd wordt in groepen naar het strand gewandeld, waar ver schillende wedstrijden gehou den zullen worden, o.m. een estafetteloop om een wisselbe. kei- en een gecostumeerde voetbalwedstrijd. Minister L. Neher op ende Int. Stud. kamp. Zelfs bezoek uit Barbados. Een Babylonische spraak verwarring! Dit was de eerste indruk, die men gistermiddag kreeg in het Int. Studenten kamp in Westkapelle. Er werd Frans, Engels en Duits gesproken, maar daar naast Tsjechisch, Noors, Fins, Zweeds en Deens. En natuur lijk klonk er ook het wellui dende Zwitserse idioom. Daar tussendoor Nederlands. Van zelfsprekend! Want Nederlan ders waren de gastheren, Ne derlandse meisjes uit het Int. meisjeskamp te Biggekerke, die in Kapelle bessen plukken, dienden verversingen rond. En twee Nederlandse ministers, Jongetjes vonden flesjes met mosterdgas. Flinke blaren aan de hand jes en de benen waren het ge volg van kinderlijke nieuws gierigheid. toen drie jongetjes aan de overzijde van het Y in Amsterdam Noord Maandag avond een geheimzinnige vondst van kartonnen hulzen, waarin zich glazen buisjes met een vloeistof bevonden, open den. Alle drie zijn in het Bin nengasthuis opgenomen, maar de blaren zijn van vrij on schuldige aard, zodat een van hen alweer ontslagen is. Dr. Peters van de volksge zondheid, die een monster van de vloeistof onderzocht, heeft als zijn vermoeden uitgespro ken, 'dat het mosterdgas is. H|j achtte ontsmetting van het terrein noodzakelijk. Men is er tot dusverre niet in geslaagd de origine der flesjes vast te stellen, maar acht het waar schijnlijk, dat zij van Duitse makelarij zijn. De kartonnen hulzen zijn in middels geïdentificeerd als van Duitse makelij. Ztl dragen het opschrift „Gelb Kreuz Kampfstof" Arbeidsvoorwaarden in metaalindustrie. De voorzitter van het colle ge van rij lcsbemiddelaars deelt mede, dat Maandag ln een vergadering van dat college een definitieve beslissing zal worden genomen over de loon- en pensioenvoorstellen van de metaal-industrie, waarover tussen de werkgevers en ar beidersorganisaties volledige overeenstemming werd bereikt en over welke voorstellen de Stichting van de Arbeid een gunstig advies heeft uitge bracht. HONGAARSE VRIJHEIDSPARTIJ OPGEHEVEN. De Hongaarse Vrjjheidsoar- tij heeft zich zelf ópg. V—i omdat voor haar in het h- ge Hongarije geen plaats u. minister L, Neher en z|jn col lega van O. K. en W., Dr. J. J. Gielen, verleenden aan deze plechtigheid bizondere luister door hun tegenwoordigheid. Te midden van het interna tionale studentengezelschap be wogen zich van het Streekbu- reau Walcheren, ir. J. Gerber, de burgemeesters der Wal- cherse gemeenten, de rectoren van verscheidene universitei ten en diplomatieke vertegen woordigers van alle staten, waarvan onderdanen in West kapelle vertoeven en vele, vele anderen. MIN. NEHER SPREEKT. Minister L. Neher opende, mede namens minister Gielen, het kamp. Hij leidde zijn speech in in het Frans, om vervolgens het voornaamste wat hij wilde zeggen in het Engels naar voren te brengen. Woorden van welkom waren het woorden van geloof in het onverwoestbaar idealisme van de jeugd overal ter wereld, alle pessimisme der ouderen ten spijt. De minister herin nerde aan Walcherens onder- fang in 1944, aan het energie- e herstel, aan de worsteling tegen wind en water b|J het dichten der drjkgaten en aan de manier waarop op Walche ren het Luctor et Emergo in pract|jk werd gebracht Dank bracht de minister aan dit in ternationale jeugdgezelschap, dat vol enthousiasme naar Walcheren is gekomen oiA me de te helpen Walcheren weer zo te maken, dat de mensen, die het eens gekend hebben in zijn ongeëvenaarde schoonheid er weer tevreden en gelukkig kunnen leven. En clan, later, zo besloot min. Neher, zet dan dit werk voort. Gij zijt de jeugd, gij hebt de toekomst. Bouwt een betere wereld! Na een bezoek aan de tot Oorlogsmuseum ingerichte bunker op de dijk volgde een eenvoudige maaltijd in de can- tine van het kamp. EEN GAST UIT BARBADOS. Kris en kras zaten alle na tionaliteiten door elkaar. Naast schrijver dezes zat een donker gekleurde schone van het West-Indische eiland Bar bados, die in Southampton ge schiedenis studeert. Hoe komt u in vredes naam hier? Het meisje wendde zich af van haar andere buurman, die alleen Frans sprak terwijl z|j juist geen Frans verstond en antwoordde: Ik hoorde van Walche ren. Ik wilde helpen. Ip. hoop het te kunnen. Dit hopen al deze jonge mensen wier eensgezindheid diepe indruk maakt. Laat het zo zijn, dat zy inderdaad na hun heengaan van Walcheren een betere wereld zullen bou wen daar waar dc ouderen faalden. Minister Kammedy. De heer Kammedy, minister van. landbouw in de Canadese staat Ontario, vertoeft enkele dagen in Nederland. Hy heeft gisteren onder lei ding van Landfoouwherstel een bezoek gebracht aan Walche ren, waar hij kennis nam van de oorlogsgevolgen en het her- steüwerk. DE MOSSELVERZENDING. De moaselverzending ging deze week weer een flink stuk omhoog. Niet minder dan 3550 tonnen, een hoog cijfer voor de t|jd van het jaar, gingen via de losplaatsen te Tholen, Yer- eeke en Baalhoek naar België en naar de inlegger|jen. België was echter de grootste afne mer. Er werden ook nog 340 tonnen rechtstreeks per eigen vaartuig naar België vervoerd. Uit de Laagte van Renesse werden nog 75 tonnen mossel zaad opgevist. TENTOONSTELLING NED. HOENDERBOND. De eerste vergadering van de afdeling Zeeland van de Nederlandse Hoenderbond zal worden gehouden te Breskens op Zaterdag 29 November a.s., tydens de aldaar te houden Provinciale Pluimveetentoon stelling. Voor deze tentoonstelling werden twee grote medailles beschikbaar gesteld te winnen alleen door leden van de Ne derlandse Hoenderbond en wel voor het fraaiste hoen en dwerghoen der tentoonstelling. Denk om de koolrupsen. Boven de te velde staande gewassen in Zeeland zwermen op het ogenblik grote hoeveel heden koolwitjes. Een aardig gezicht, ja maar toch niet leuk! Want straks als de paartijd voorbij is, zullen deze diertjes aan de achterzijde van de kool soorten gele hoopjes eitjes leg- Ten, waaruit dan binnen enige lagen de koolrupsen komen. En deze koolrupsen zijn bui tengewoon schadelijk voor de koolgewassen. Waar er op het ogenblik meer koolwitjes zijn dan in de vorige jaren kan er ook ver wacht worden, dat straks Zee land met een invasie van kool rupsen te kampen zal hebben. De plantenziektenkundige dienst in Goes waarschuwt de landbouwers dan ook voor de- plaag. die bestreden kan worden door, nadat de eitjes zijn uitgekomen, de gewassen te bestuiven met D.D.T. pro ducten. De berging van de „Fair Play II". De werkzaamheden aan het lichten van de voor de boule vard te Vlissingen gezonken zeesleper „Fair Play II" vin den regelmatig voortgang. Het werk wordt echter belemmerd, doordat er slechts enkele uren per dag gedoken kan worden. De bok „Bevrijding" van de bergingsmaatschappij Holland verleent reeds nu assistentie by het werk. Toch zal het nog wel enige tijd duren eer het wrak gelicht kan worden. JUBILEUM RECTOR E. SCHUL. Heden viert rector E. Schul van het Sint Josephs gesticht in Etten zyn 25-jarig jubileum als rector. Deze dag zal feestelijk her dacht worden en ongetwijfeld zullen ook vele goede wensen van Zeeuwen naar hem uit gaan, want vele Zeeuwse geë- vacueerden hebben dankbare herinneringen aan de goede zorgen van de rector, daar zijn gesticht onderdak aan hen ver leende en hij daarby altijd een bemoedigend woord voor hen had. Ondanks zijn drukke bezig heden als directeur van het in- instituut heeft hij altijd voor hen klaar gestaan. De Zeeu wen zullen dat niet vergeten! MULO-EIND EXAMEN. Voor het Mulo-examen A te Goes zijn Dinsdag geslaagd: J. S. Sommeijer, M. Vader, J. S. Theune, C. J. Geldof, H. A. de Visser, allen Vlissingen; L. F. Kuys, J. J. Flipse, C. A. Beukert, M. J. Scheenloop, I. B. Kieboom, A. G. Vroon, al len te Middelburg; A. M. Wil- leboer, A. Duvekot, C. P. Duynhouwer, allen te Goes; C. v. Langeraad, Koudekerke; A. Vlieger, Grijpskerke; M. de Jonge, Breskens; S. Verschoor, Terneuzen; S. Wiegman, Hans- weert; A. M. de Muynck, Zie- rikzee: L. Wielemaker, Nieu- werkerk en G. C. de Jonge, Duijvendijke. Afgewezen 6 candidaten. Borssele SCHOOLREISJE. Vrijdag maakten de leer- lingen aer hoogste klassen van de openbare school te Borssele een schoolreisje naar Burger's Dierenpark te Tilburg en de vennen van Oisterwyk. Kloetinge DONDERDAG RAADSVERGADERING Donderdagavond 24 Juli komt de gemeenteraad van Kloetinge in openbare verga dering bijeen, om %£Q tu» Yerseke VOETZOEKERS ZIJN GEVAARLIJK. Hoe gevaarlijk het is voet zoekers te ontsteken, heeft de ongeveer 16-jarige J. Nieu- wenhuize te Yerseke tot zijn schade ondervonden. Toen hij een zoeker ontstak, kreeg hij de volle laag in het gelaat, waardoor een van zijn ogen dusdanig werd verwond, dat de knaap het waarschijnlijk .zal moeten missen. DOOR STOOM VERBRAND. De arbeider G. Boone, werk zaam als stoker in de mossel- conservenfabriek „De Zeeuw se Banier" te Yerseke, werd door ontsnappende stoom zo danig getroffen, dat h|j aan beide benen ernstige brand wonden opliep. Hoedekenskerke WEER THUIS. Na een verblijf van ruim 14 jaar keerde kwartiermeester J. Hoek van Dijke uit Hoede kenskerke met z|jn vrouw en drie kinderen in zijn geboorte plaats terug. Het muziekge zelschap bracht hem Dinsdag avond, onder grote belang stelling, een serenade. Ovezande t OPENLUCHTCONCERT. Te Ovezande werd door 't muziekkorps van Kwaden- damme Zaterdagavond een concert gegeven op het Marktplein, waarna een rond wandeling plaats had door de gemeente. Kamperland PAARDENSPORTMIDDAG. Het optreden der rijvereni- ging „Noord-Beveland" te Kamperland bracht duidelijk de superieure kwaliteiten die deze groep bezit, aan het licht. Door organisatie en vlot te afwerking maakte deze een zeer sportieve indruk. Marktberichten COÖP. VEILEN" GS VER. „WALCHEREN" W.A. TE MIDDELBURG. 21 Juli. Groenten: Snijboon 3056; Rode kool 820; Andijvie 4 16; Spitskool 56; Postelein 216; Pootuien 1024; Ra barber 1617; Waspeen 8—9; Tuinbonen 1820; Wagenaars 220; Saxa's 4—17; Dubbele 1726, alles per kg. Sla I 2—7; Sla II 1—2; Bloemkool IA 3343; idem I 6—31; idem H 3—20; idem III 28; Platglaskomk. IA 16 20; idem I 10—15; idem n 7— 8 ;idem m 57; Savoye kool 1420, alles per stuk. Kroten 25; Peen 58, bei den per bos. Fruit: Kasperzik 3150; Meloenen suiker 69106, bei den per stuk. Tomaten natuur 6473; Zu re mout 85; Appels: Mad. IA 35—44 .idem A 29—35; idem B 21—28; val 12—20; kroet 511; Pruimen: Early Luctor 65123; Oranjepruim 6084; Tollenaar 3941; Engeltrosen 37, alles per kg. Nieuwe Aardappelen: Bon ken 8.50—8.80; Grote 7.6—8.6; Drieling 5.3—7; Kriel 4.4—5.1 ct., alles per kg. VEILINGSVER. KAPELLE- BIEZELINGE E.O. Kersen A 85; Zure Morel len 54; id. ontsteeld 4447; Kruisbessen 1754; Rode Bessen 4560; Frambozen 67, 173; Bramen 133168; s Oranjepruimen 7187; Tolle- naarspruimen 3781; Occu- lanen 4064; Merbelanen 32 50; Vroege Pruimen 50 71; Engelse Krozen 61; Prin- cepruimen 2851; val Prui- men 627; Early Laxton 105—158; Czar 59—154; El- dense Blauwe 6985; Made leine 1946; Mr. Gladstone 2026; Perzikappels 1532; Beauty of Bath 29; val Ap pels 117; Oomskinderen- peer 2568; Spuitjespeer 30; val Peren 1117; dubb. Prin- cessen z. dr. 2931; Rynse Spekbonen 24; Augurken ys' 40; Kroten V22%; Poot- uien 15; Doperwten 34; Tuin bonen 10; Rapen Aard appelen 67% alles per kg. Bloemkool 6%32; Krop sla 7%8i£; Perzikken 8 22; Gladiolen 3; Komkom mers 19, alles per stuk. Bospeen iy>9%, per bos. VEILINGSVER. „ZUID-BEVELAND." Veiling van 22 Juli. Kersen 2485; Frambozen 981.55; Rode Bessen 45 60; Kruisbessen 3.5042. Oranje Pruimen 1590; Ear ly Laxton 401.33; Czaar- pruimen 341.05; Okkelanen 561Tollenaars 974Prin- cessepruimen 754; Eng. Krozen 857; Yellow Trans parant IA 3336; id. A 24 26; id. B 16—17; Kroet- en valappels 6.5010.Ooms- kinderenpeer IA 4551; id. A 4047; id. B 31—36, alles per 100 kg. Perzikken tB 20.id. C 5.5012.beide per 100 stuks. Dubb. Princessebonen 9 14, per 100 kg. Bij het te Rotterdam ge houden examen voor assistent- calculator m de Grafische be drijven slaagde de heer J. J. Korstanje te Goes. De door het NTWTN-Coml- té te 's Heer-Abtskerke geor ganiseerde inzameling op het Zaterdag j.l. gehouden zang concours heeft i 174JJ5Vi op gebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 6