Honger zonder hoop Gas in Vlissingen Studentenkampen geopend Duitsland nu: UIT DE PROVINCIE WALCHEREN Even peultjes TWEEDE BLAD PROVINCIALE ZEEUWSCHE COURANT DINSDAG 22 JULI 1947 Tegenstelling Oost-West beheerst het leven (Van onze speciale verslaggever). In Duitsland zoekt men naar politieke vormgeving. Maar dit zoeken wordt gekenmerkt, enerzijds door wantrouwen, an derzijds door de angst. Wan trouwen en angst hebben een ontmoetingspunt: de honger. De honger, die die activiteit doodt; en de dreiging van een nog vreselijker hongersnood in de komende winter, welke het leven maakt tot een rusteloze jacht. Een jacht op iets, dat er niet is Het politieke leven, zo daar van al sprake kan zijn, staat sterk onder invloed van de te genstelling Oost-West. Dit is maar niet een gegeven, waar over men in alle gemoedelijk heid debatteert, zoals dat in Nederland het geval zou kun nen zijn (maar zover zijn we nog maar nauwelijks)deze te genstelling is het Duitse leven zelf en zij neemt steeds scher per vormen aan. Twee werelden staan tegen over elkaar en zij hebben ip het verslagen Duitsland hun meest directe contrasten. Bei de partijen, de Amerikanen en de Russen, zijn vervuld van de gedachte aan vooruitgang der beschaving en de wijze waarop zjj deze gedachte laat ons haar samenvatten in het woord democratie interpreteren en willen bezielen doet hen beidie neigen tot een vereenvoudiging van formules, zjj neigen an- derszijds ook beide tot een ver eenvoudiging van organisatie en zij zoeken het beide in de richting van snelle, mechani sche oplossingen. Zjj verschil len slechts van inzicht waai* het gaat om de maatschappe lijke organisatie, binnen welke zg hun doelstellingen trachten te verwezenlijken. tragiek. Het is de tragiek van Duits land, dat het ontmoetingspunt is geworden, het voorterrein, waarop bolsjewisme en Ame rikanisme elkanders stellingen aftasten, het gebied ook waar uit de laatste krachten worden weggezogen ten behoeve van de versteviging dier stellingen. Naar het uiterdijk: de demon tering der Duitse economie, in (het Oosten, zowel als in het Westen. Voor het overige zien we dan nog, hoe rondom de krater, waarin de meest weer zinwekkende exponent van het nationalisme kenmerk voor deze overganstyd naar een so cialistische wereldordening ten onderging, juist dit natio nalisme zijn wildste orgiën viert. Het sterkst wellicht in de Oostelijke zóne van Duits land achter het ijzeren gor dijn maar in het Westen zijn de symptomen er evenzeer Is ook de vergeldingsdrift niet een geëxalteerd nationalisme, dat zich ten koste van de ver slagen vijand sterk maakt te gen de dreiging uit het Oos ten? Tegenover deze verschijnse len staat een groot deel van het Duitse volk, tot het besef van leven teruggekeerd uit een benauwde droom, met een gevoel van verbijstering. Het is waarlijk niet zo'n wonder, dat, waar de honger dit leven weer poogt af te snoeren, men het spel der groten roof bouw, op het voze lichaam van 'n uitgemergeld volk beant woordt met de wedervraag: Hitier? En dat deze stem aan kracht wint. De tegenstelling Oost-West ataat diep in d'it Duitse leven gekrast. Hoe? In de jonge ke rels, die uit vrees voor depor tatie naar Siberië, langs smok- kelpaden de Britse en Ameri kaanse zóne binnen komen, zonder doel, maar met de ijde- le hoop, het daar beter te krij gen. In de haveloze stoeten van mannen en vrouwen en kinde ren. die met hun laatste scha mele bezit de zónegrens pas seren, een eindielooze trek van Oost naar West. In de nachtelijke mensen- opeenhopingen, die de stations- tunnels bevolken; in de terug kerende mannen uit Russische krijgsgevangenschap Tenslotte in de afkeer van het Amerikaanse kapitaal van investeringen in de Duitse eco nomie. CHAOS. In deze chaos, welke haar scherpste accent krijgt in de honger, zoekt het Duitse poli tieke leven zijn bedding. In de ze chaos pogen mannen en vrouwen, die de diepste grond van dit probleem peilden en die Boekbespreking Golf in Holland en Naar Holland op de fiets, twee fol ders, uitgave A.N.V.V. Twee folders, die door hun attractieve uitvoering hun weg wel zullen vinden naar de buitenlandse vacatieganger. De eerste, in het Engels ge steld, geeft uitvoerige bijzon derheden over de Nederlandse golflinks, de tweede, bestemd voor onze Zuiderburen, geeft een uitvoerige kaart van ons land, een lijst van jeugdher bergen en opgave van vijf mooie fietstochten. Helaas zijn bij deze opgave zowel Zeeland als de Achterhoek en Twente totaal genegeerd. I3 daar geen natuur- en stadsschoon te vin den, A.N.V.V.? ook de moed hadden tot con frontatie van bolsjewisme en Amerikanisme dit crisispro bleem, welks object de wereld is met de christelijke le venswaarden. richting' tè geven aan het denken. Dit pogen moet steun krijgen naar binnen ter argumentering van de schuldvraag zal zij ook een stem krijgen naar buiten Dat hangt van ons af. Hoe het zij ik stelde de vraag: bestaat er in Duitsland een politieke vertrouwenscri sis? Het antwoord was veelzijdig geschakeerd in velerlei over weging, maar in één opzicht stemde men overeen: ja! de binding. De bevolking gevoelt zich niet politiek gebonden; zij kan dat ook niet, om de simpele reden, dat 't begrip politiek in discrediet is geraakt. Want dit begrip is zo nauw verweven met het jonge verleden, dat de afkeer van velen begrijpelijk is. Men heeft een instinctief wantrouwen tegen alles, wat zich als partij aandient en wan. neer er sprake is van discus sie, dan bepaalt deze zich vooral in de kringen der jon geren tot de vraag, of het zin heeft zich partijpolitiek te binden. De afkeer van het par lementarisme is zeker niet overwonnen en wanneer er, gelijk in Wetsfalen, wekenlang moet worden gesproken en ge marchandeerd over de vorming van een regering alsof er geen belangrijkere vragen zijn dan is dit niet bevorderlijk voor het prestige. Vandaar het oordeel: partijen drijven het volk uiteen. Daarbij komt, dat de genera tie tussen de 30- en 40-jarigen aan de politiek niet te pas komt, nademaal zij zich aan de denazificatiewetten moet on derwerpen. Haar werking is niet vlot en tijdens een zitting van de Landdag van Nieder- sachsen, die ik bijwoonde, wer den er harde noten over ge kraakt. politieke straf. Een merkwaardige overwe ging kan ter verklaring van de politieke ongeïnteresserd. heid nog worden vermeld, ook omdat zij tekenend is voor de invloed van het probleem Oost- West in het openbare leven. Reeds tweemaal in één gene ratie werden mensen bestraft, omdat ze bij een partij waren aangesloten. Eerst in de nazi- tijd, omdat ze communist of centrumlid waren en daarna, omdat ze nazi waren. Wie ga randeert, dat iets dergelijks niet nog eens zal gebeuren, wanneer straks de Russen baas zijn in Duitsland. In de Oostelijke zone van het voor malige Derde Rijk weet men er al van mee te praten! Een tegenstelling beheerst het leven. Zij verteert dit le ven. Het proces wordt verhaast door de honger ende pro paganda. die op de angst spe culeert. Zo valt in Duitsland het ver schijnsel waar te nemen, dat de angst naar de politiek de mensen drijft tot een politiek van de angst. Met alle gevol gen van dien. Gratie verleend. Bij K.B. is gratie verleend aan B. J. van der Aa, tot de doodstraf veroordeeld door het Bijz. Gerechtshof te Amster dam. De doodstraf is veran derd in levenslange gevange nisstraf. Schildklier overgeplant De „News Chronicle" maakt melding van een bijzondere operatie in het Melbourne-zieken- huis te Sydney, waar bij, in een laatste po ging om een twintig jarig meisje te redden, de schildklier van een juist gestorven man op haar werd overge plant. Dit moest gebeu ren binnen een half üur na het overlijden van degene, wiens schildklier gébruikt werd. De man in kwes tie was bjj een auto ongeval omgekomen. De patiënte gaat thans vooruit, doch pas over enkele dagen zal ge zegd kunnen worden, of de operatie volko men gelukt is. v ni win in middelburg. In het plaatselijk N.I.W.I.N.- comité te Middelburg hebben de volgende personen zitting genomen: de dames M. J. Sandberg tot EssenburgHie- bendaal, voorzitster, M. Ren tenaarPaarlberg, 2e secreta resse, M. C. EverwijnBeha- ge, le penningm., J. G. van 't WestendeVervenne, 2e penningm., A. BattenPaarl berg, M. J. H. Bomer en J. de JongBikker en de heren J. C. F. van Kamer, 2e voorzit ter, G. J. van Holthuysen, le secretaris, A. Imanse, J. J. Meyboom en Mr. J. M. Pilaar. Het plaatselijk comité van aanbeveling van het NIWIN- werk wordt gevormd door Kap. A. T. H. Bakkenes, mr. W. F. E. Baron van der Feltz, mr. T. H. Portheine, ds. G. Rijksen, jhr. mr. W. C. Sand berg- tot Essenburg, Pastoor H. Snel, Ds. H. Veldkamp, ds. P. J. F. van Voorst Vader en mr. A. J. van der Weel. Begrafenis C. Lafère. Onder overgrote belangstel ling werd Vrijdag het stoffe lijk overschot van de op zo tragische wijze om het leven gekomen, alhier geboren Belg. zeeloods C. Lafère in Oosten de, zijn woonplaats, ter aarde besteld. Op het kerkhof waren behalve de heer Glabbeke, oud-min. v. Justitie, thans lid van de Belg. Senaat, aanwe zig de inspecteur en de comm. van het Belg. Loodswezen, alsmede vele collega's van de overledene en een deputatie van de Ned. loodsen. Namens de Belg. loodsen sprak een bestuurslid van de Belg. lood- senbond en wees op het grote verlies dat deze bond leed door het heengaan van haar voorzitter. Een familielid me moreerde daarna de grote achting die deze zeeloods ge noot zowel in eigen kring als in Belg. regeringskringen, het geen o.m. tot uiting kwam doordat de Belg. regering hem posthuum het ridderkruis in de orde van Leopold II had toegekend. Middelburg h.b.s.-ers meten hun krachten. Nadat de leerlingen van. de H.B.S. te Oud-Beijerland Dins dag eerst Walcheren bezich tigd hadden, hadden zjj Woensd. de 2e jaarlijkse ont moeting met de leden van de Middelburgse H.B.S.-sportclub H.S.C. De krachten werden gemeten op het gebied van de athletlek. De Middelburgers wisten met een totaal van 12806 punten van de Oud- Beijerlanders, die met een totaal van 11749 punten uit de strijd kwamen, te winnen. De ontmoeting werd beslo ten met een gezellige avond, die tevens ter ere van de eind- examenandi werd gehouden. „achilles" bracht een serenade. Voorafgegaan door een kleine rondwandeling bracht de signaalafdeling van de Gymnastiekvereniging „Achil les" Zaterdagavond te Mid delburg een serenade aan haar bestuurslid de heer P. Kooman ter gelegenheid van zijn 30-jarig huwelijk. Het echtpaar KoomanLeempoel Na September wordt een vierde oven gebouwd. In de jongste raadsvergade ring heeft bij de rondvraag de heer J. Marijs geklaagd over de slechte gasvoorzienkig. De ze verwekte, naar hij zeide, steeds meer ontevredenheid en werd met de dag slechter. Het komt op de spitsuren voor, dat er niet eens gas is om een maaltijd te bereiden. Spreker drong daarom aan op ingrij pende maatregelen. De burgemeester, mr. B. C. Kolff, antwoordde, dat de slechte gaslevering haar oor zaak vindt in de slechte ko len en de slechte ovens. Zodra betere kolen gebruikt kunnen worden verbetert de situatie. De moeilijkheden met de ovens zullen nog wel enige tijd duren, maar ook daarin wqprdt voorzien. Twee ovens functionneren en de derde komt eind September in be drijf. Als de derde gereed is, wordt met de bouw van een vierde begonnen. Deze bouw zal een half jaar vorderen. Daarna is een goede gasvoor- ziening onder alle omstandig heden, ook als de kolen slecht zijn, gewaarborgd. De heer Marijs wees er op, dat de toestand in Middelburg en Goes veel beter is en vroeg, of Vlissingen dan het uitschot van de kolen krijgt. De voorzitter antwoordde, dat de ovens in deze steden beter zyn dan in Vlissingen en dat daaruit het verschil voort vloeit. werd by monde van de voor zitter de heer K. de Vries, waarbij tegenwoordig was 't voltallige bestuur, geluk ge wenst, terwijl 4 jeugdige ad- spiranten het bruidspaar een lauwerkrans en bloemen aan boden. overgang r.h.b.s. Aan de Rijks H.B.S. te Middelburg werden bevor derd van de le naar de 2e klasse: Helena van Aartsen, Anne Marie Adriaanse, bei den te Middelburg; Elisabeth van Benthem Jutting, Oost- kapelle; J. Boekhout, Nieuw- land; H. Boersma, Domburg; A. Bommel jé, St. Laurens; S. Bommeljé, Oostkapelle; A. de Bruin, Middelburg; Adrie de Bruine, Kamperland: A. Cop- pejans, Middelburg; Tannetje Dingemanse, Middelburg; R. van Duijenvoorde, Souburg; N. van den Ende, St. Lau rens; Elisabeth den Engels man, J. Flipse, Cornelia Geld hof, H. Gillissen, J. de Groot, Lenie de Groot, M. Harinck, C. Kammeraad, Dewa Kamp- fraath, Ben de Rugter, Dick de Ruijter, allen Middelburg; Adriana Jobse, Zoutelande; J. Koole, Elizabeth Landman, J. Langedgk, Middelburg; I. Lu- teijn, Grijpskerke; P. Maljers, Middelburg; B. Mosselman, Koudekerke; L. Nienhuis, Mid delburg; J. de Nooijer, Ar- nemuiden; J. Notebaard, L. Nijssen, C. de Rijk, P. Seij- bel, M. van Slugs, J. Smaar- dijk, Jacomina Steen, D. Stenhuis, N. Stufkens, T. Swets, Maria Tevel, Ina Ver hage, P. Vlieger, Trinie de Vries, allen te Middelburg; Janna Wisse, Kamperland; Ch. van Zetten, Middelburg; Adie Zeegers, Kapelle; H. Maas, Domburg. 12 leerlingen werden afge wezen. Van de 2e naar de 3e ld.: Nelly in 't Anker, Oost kapelle; Th, Blokpoel, Hankie Bos, R. Clarlsse, Middelburg; F. Collot d' Escury, Kloos- terzande; J. Dogge, Souburg; Annie van Dullemen, Dom burg; Irma Geers, J. Gide- onse, Ineke Hardon, Henny Hondius, J. van Houte, J. Huijsman, J. Izeboud, Nelle- ke Janse, allen Middelburg; Bram Janse, Biggekerke; Magda Jobse, Zoutelande; A. de Pagter, Domburg; J. van Rooijen, Westkapelle; J. Vreke, Domburg, R. Jobse, Virgenie de Groot, J. Kasse, allen M'burg; Maria Kloet, Nieuwland; J. Krugsse, Mid delburg; P. Lampert, Bigge kerke; A. van Langevelde, St. Laurens; Ola van Leeu wen, J. Legnse, A. Loomans, J. Montaan, J. Ossewaarde, F. de Pagter, allen te Mid delburg; J. Passenicr, Sou- burg; G. de Regt, Koude kerke; C. Reijerse, Dineke Rosenboom, J. Roth, f. Tave- nier, Eva Verbeek, P. Ver- hage, Ineke de Wit, J. Rad der, allen te Middelburg; Cor nelia de Voogd, Oostkapelle. 18 Leerlingen werden afge wezen. 1 Leerling kreeg- her examen. Van de 3e naar de 4e kl.: Louiske Berdenis van Ber- lekom, P. Bassie, R. Blaauw, allen Middelburg; L. Carlier, Domburg; Corry Corbgn, Zoutelande; J. Damman, Adri ana van Damme, beiden Mid delburg; Joke Dregmans, Kou dekerke; D. Dronkers, Ella Goedbloed, beiden Middel burg; J. van Hercules, Vlis singen; D. van 't Hof, Leen- tje den Hollander, beiden Middelburg; J. Janse, Nieuw land; G. Joziasse, J. Kamp- fraath, Anne Marie Klaren- beek, Janneke de Klerck, Jo- zua Maas, Henk Maassen, Dineke Weijburg, L. Nijssen, Truus Kweldam, allen Mid delburg; W. Passenier, Sint Laurens; P. Barentsen, Mid delburg; J. Keulemans, Sou burg; Th. Kodde, K. de Kuij- per, beiden Middelburg; H. Lous, Oostkapelle; Paula Lou- werse, Jopie Mathijse, P. Min derhout, F. Munters, allen te Middelburg; S. van der Peijl, St. Laurens; J. Rademaker, Oostkapelle; H. de Rgk, J. Schenk, Lietje Schram, Paula Tazelaar, Willy Verhage, Cor ry Verrijzer, E. Wöhler, Toby Wondergem, allen te Middel burg; Rebecca Stemerding, Souburg; Nelly Vos, Nieuw- dorp. 10 Leerlingen werden afge wezen. Van klasse 4A naar 6A: Wilna Boutens, Jenny Geers, Nelly van Loo, C. Maas, Corry Poppe, Anne Marie Meursinge Rennders, B. Schoonaard, Alide Schouten, J. Verhage, allen te Middel burg; J. van Dug venvoorde, P. Henderikx, beiden Souburg. 1 Leerling afgewezen en 1 leerling her-examen. Van klasse 4B naar 5B: P. Akkerman, B. Bosch, W. de Jonge, J. van Luijk, Willy van Ver. J. Wesse- link, J. Beun, J. Auër, allen te MiddelburgV/. van Praet, Koudekerke; J. Pro voost, Domburg; J. Riemens, St. Laurens. 6 Leerlingen afgewezen en 1 leerling voorwaardelgk be vorderd. e.h.b.o. diploma's. Voor het eenheidsdiploma E. H.B.O. zijn Woensdag geslaagd de dames: M. Martgn-Verboom; N. Janse-Vermeulen; P. J. Tel lier; M. C. Ardewijn, en de he ren: H. van Akkeren: A. Jan se; L. Linders; P. C.. Tellier; H. de Vuijst; E. Hokke; A. van de Linde; Ch. Lems en P. Vos van de afdeling Oost kapelle. De heer J. A. Geluk, vroe ger werkzaam op de secretarie te Tholen, thans adjunct-com mies te Rheden, is met ingang van nader te bepalen datum benoemd tot adjunct-commies ter gemeente-secretarie te Vlissingen. De spa in de grond. Westkapelle heeft sedert de bevrijding zeer veel internatio naal bezoek gehad, maar het is nog niet voorgekomen, dat verschillende nationaliteiten in het dorp veremiigd. waren en men zoveel verschillende talen kon horen spreken als tihans het geval is, nu het kamp voor de eerste groep buiten landse studenten, die vrgwillig gedurende 3 weken zandaf- gravingswerk op Walcheren zullen verrichten, is geopend. Engelsen, Zweden, Denen. No ren, Finnen, Tsjechen, Ieren, Schotten, Zwitsers. Oostenrij kers, Italianen, Fransen en... Nederlanders, 230 jonge man nen in totaal, hebben hier „hun tenten opgeslagen" om het nuttige met het aangena me te verenigen: het uitvoe- i*en van harde maar gezonde arbeid in het belang van Ne- derland's herstel in hun va- cantie. Tegelgkertijd is ook het studentenkamp te Bigge kerke. waar 110 meisjesstu denten van dezelfde nationali teiten als de mannen hun in trek hebben genomen geopend. Zoals is gemeld zullen zg me dehelpen aan de fruitoogst in Kapelle-Biezellnge. geen grapje „Deze werkzaamheden zgn geen grapje", verzekerde ons student D. Groeneveld van het Ned. Bureau voor Buitenland se Studentenbetrekkingen, die gehoupen door 8 mannelijke en 6 vrouwelijke assistenten, de leiding heeft over de beide kampen. Zowel de meisjes als de jongens werken 39% uur per week en moeten volledige prestaties leveren, waarvoor zij stukloon ontvangen. Zij worden ook net eender behan deld en hebben hetzelfde werk- systeem als de arbeiders, die anders dergelgk werk verrich ten. Hollandse studenten tre den op als arbeider-voorwer ker, terwg'l de leiding van het door de jongens uitgevoerde werk berust bg een Rotter damse arbeider, die het tem po aangeeft. Voor de jongens is er kwart voor zes réveille, terwgl zij om 7 uur op hun werk moeten zijn. De meisjes staan iets later op en worden per autobus naar haar werk gebracht". Buiten de werktgden genie ten de buitenlandse gasten veel vrijheid. Regelmatig zul len excursies worden gemaakt, waarvoor men zich de mede werking heeft verzekerd van verschillende instanties. Met het geld dat de jongelui ver dienen, zullen zü na afloop van de 3 weken elders in ons land vacawtie kunnen houden. Gepoogd zal wonden hen in jeugdhertKTgen bü de grote Stalingrad bouwt snel op. De meeste fabriekscomplexen werken weer op volle kracht. Deze foto toont tr actoren, die voor verzending gereed staan. steden op te nemen. Over het algemeen hebben de studenten zich grote finan ciële opofferingen getroost, om naar ons land te kunnen komen. Zo moesten de Finnen, die langer dan de anderen zullen blijven, 230 260 voor hun reis betalen. De we tenschap een prettige vacan- tletgd te beleven en tevens het Nederlandse volk te helpen in een internationale sfeer van studentenvriendschap, maak te. dat de liefhebberij voor het werk in Zeeland aan de bui tenlandse universiteiten on danks de hoge reiskosten, zeer groot was. ontspanning en excursies. Voor de ontspanning van de jongens en meisjes, die op 9 Augustus door een tweede groep afgelost zullen worden, is goed gezorgd. Iedere Maan dag wordt in Westkapelle en iedere Dinsdag in Biggekerke het programma van de cult.- dienst van de wederopbouw opgevoerd. De eerste maal is dit de film „Het leven van Louis Pasteur", de tweede maai het Westkappels Dames koor en de Sonmy Boys en de deaide mattf Frans van de Vel de met Italiaanse volksliede ren en Medioburgum met klompendansen. Verschillende lezingen, o.a. door Leidse pro fessoren, staan tevens op het programma. Déze week gaan de studenten Walcheren bekij ken, terwijl zij op Zondag 3 Augustus een door de Prov. Ver. van Vreemdelingenver keer georganiseerde boottocht naar Schouwen en Duiveland zullen maken. In verband met geldelijke kwesties kan deze tocht echter alleen dan door gaan, wanneer burgers zich eveneens voor deelname opge ven. Het valt dus te hopen, dat zij hiervoor animo tonen. De kosten zgn laag 2), waar voor zü kunnen rekenen op een plezierige trip, verleven digd door het contact met de etudenten. Natuurlgk bevinden zich in de kampen cantines, terwijl men er tal van spelen kan be oefenen. Op de Zondagmor gens vinden protestantse en katholieke erediensten plaats. eerste indrukken. Om de jongens een indruk te geven van de toestand van de grond op Walcheren, hield ir. P. C. D. Toxopeus, inspec teur van landbouwherstel, Za terdagavond ln de cantine van het kamp te Westkapelle een instructieve lezing, verduide lijkt door de geluidsfilm „De grond wordt weer goed". Na afloop kwam de burgemeester, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot, naar voren om de stu denten in zijn gemeente wel kom te heten. Zondagmorgen werd met enige plechtigheid de vlag in het kamp gehesen, terwijl 's avonds burgemeester de Casembroot een causerie hield over de slag om de Schelde. De eerste indrukken van de jongens en meisjes waren zeer vleiend voor ons land. „Nederland is maar een klein land", zei ons een Zweed, die te Stockholm economie stu deert. „Echter alleen klein wat betreft de oppervlakte!'" voegde hjj er aan toe. Aan de afwezigheid van bergen en heuvels kon hy echter nog niet wennen. Over eten en lig ging bleken allen zeer tevre den, terwijl de geest in geen van beide kampen iets te wen sen overlaat. Thans zal ook kunnen blijken, hoe het werk bevalt, want vandaag zal met spitten en frultplukken begon nen worden. «leppan knock out Mary Kirk Brown, actrice en model, vgfkeer getrouwd, zat in New York's Madison Sq. Gardens, juichte bokser Tonv Bellone toe. Betty Bunetta, dochter van commissaris van politie ln New Yersey, naast haar juich te Tony's rivaal toe. Mary keek naar Betty. Bet ty keek naar Mary. Zij schol den elkaar uit. Toen begonnen zij te vechten. De duizenden aanwezigen vergaten mannen in de ring, volgden gespannen onaangekondigde match. Tot dat politiereserves opdaagdën. Boksllefhebber „Beste ge vecht van de avond" navy mixture Ruw weer: An. Douglas Wiltcher, varende op Theems, viel uit motorboot. Kwam weer boven water. Pijp die hg rook te brandde nog. familie banden Meneer Story uit Westcott (Eng.) liet 1000.na aan juffrouw Hamshaw, de zuster van de eerste man van zijn eerste vrouw. paradijs De Moskouse Dierentuin heeft 10 slangen gezonden naar de Londense Dierentuin. trouwe gedienstigen gehuldigd. Al is het een witte raaf ge worden, desalniettemin komt het nog wel eens voor, dat meisjes haar„mevrouwen" door de jaren heen trouw blü- ven. Vier van deze trouwe dienstmeisjes werden Donder dagmiddag ir. Hotel de Burg te Middelburg door de Vereni ging ter bevordering van de belangen van de dienstbare stand te Middelburg gehul digd. Het waren de dameg P. Davldse, die 35 jaar in dienst is bij mevr. J. J. Vertregt Hendink, G. Timmer, die 30 jaar bij mevr. A. H. van Géuns Binnertr, dient. W. A. Jobse, die reeds 15 jaar voor mevr. l. M. Ultée—Preuniger werkt en W. den Engelsman, 10 jaar by mevr. G. van Doornlck Bartling. Bij monde van de voorzitster, mej. A. W. Errne- ring, werden zij door het be stuur van de vereniging ge huldigd, terwgl zg een fraai uitgevoerd diploma en een enveloppe-met-inhoud in ont vangst mochten nemen. middelburgse rijvereniging Het bestuur van de onlang.1» opgerichte „Middelburgse Rij veren." is als volgt samen gesteld: de heren P- Bouwens, voorzitter, Vos en van de Mgle en de dames E. Zandee, pen- ningmeesteresse en C. Tenime, secretaresse. Als instructeurs hebben de heren Sprint en J. de Pagter zich beschikbaar gesteld. Vlissingen variété in het concertgebouw'. Eindelijk is het dan toch zover, dat Vlissingen weer over et-n behoorlijke toneel zaal beschikt. Weliswaar moet er in het Concertgebouw nog het een en ander worden afge werkt, zodat de officiële her opening pas in October kan plaats vinden, maar de grote zaal, welke Zondagavond voor het eerst werd gebruikt, ziet er reeds keurig uit en bleek in elk opzicht aan de eisen te voldoen. Ter gelegenheid van deze officieuze opening werd door het gezelschap van Gerard Auerbach een variété-program ma geboden, dat in zgn genre werkelijk uitstekend genoemd mag worden. Daar was bgv. Albert de Booii, die met zijn liedjes werkelijk voor „elck wat wils" bood: ernstig, sen timenteel en grappig. Maar succes had hij steeds! En dan de Vlaamse „lachbom" Ron- ny, die niet alleen een koste lijke „praatjesmaker", maar bovendien een even geestige als vaardige muzikale grapjas bleek te zijn. Mr. Max oogstte daverend 'applaus als karika turist en sneltekenaar, Peter Pikos niet minder met zijn ook van de radio reeds bekende malle imitaties. Van een geheel andere genre was het optredien van Flick en Flack, twee Belgische acroba ten, die o.m. meer met een metalen laddertje adem-bene- mende kunststukjes uithaal den, terwyi het Holbom-trlo charme aan kracht gepaard deed gaan en met een „doden sprong" voor de nodige sen satie zorgde. Ten slotte ver melden we nog het optreden van de accordeonvirtuoos Her man Theunissen, die bovendien zeer slagvaardig aan de plano accompagneerde. De aanwezigen, die de zaal geheel vulden, hebben werke lijk bijzonder genoten. Serooskerke ongeluk. Een tankwagen, die gekop peld was aan een vracht auto schoot Donderdagmid dag op de Noordweg te Se rooskerke plotseling los, waardoor de wagen, die ge vuld was met hete asphalt, bestemd voor de dijkwerk- zaamheden te Westkapelle, in de naast de straatweg lopen de sloot terecht kwam. By een poging om de tank te openen liep een der werklie den zeer ernstige brandwon den op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 5