PROVINCIALE ZEEUWSCHE COUPAMT Memorandum der Ned. Regering Fruitvervoer Vlissingen-Ipswich Batavia is rustig Niet staken Russische boer wil eigen varkentje Dr Gani protesteert Kleding en voeding der Indische bevolking werden ernsiig bedreigd Woord van de Koningin sovjetsoldaten w orden bourgeois. 190e Jaargang - No.171 Dinsdag 22 Juli 1947 Uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwsche Courant. Middelburg. Drukkerij Firma F. van de Velda Jr., Vlissingen. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Algemeen Christelijke feestdagen. W.O. DE MIDDELBURGSCHE. VLISSINGSCHE, GOESCHE, BRESKENSCHE COURANT EN VRIJE STEMMEN Brouwerijstraat 2. Postrekening nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. ABONNEMENTSPRIJS i 25 cent per weekf 3.20 per kwartaal s franco per post 3.45 per kwartaal. Losse nummers 5 cent. ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm,, minimtfm per adver tentie 2.—. Bureaux gevestigd te Vlissingen t VValstraat 58-60. telefoon 10 (2 lijnen) - Middelburg i Londensche Kaai 79. telefoon 2077 en 2924 Goes i Turf kade 15. telefoon 2475 Oostburg i Gratamastraat 3. telefoon 102: Tern Zondag ia door de Neder landse minister van buiten landse zaken, een memoran dum aan de ambassadeur der Ver. Staten en aan de Britse zaakgelastigde in Den Haag aangeboden, In dit memoran dum wordt er op gewezen, dat gedurende vele maanden de Nederlandse regering met het grootste geduld alles in het werk heeft gesteld om te ko men tot een regeling onder welke de Republiek Indonesia, wier autoriteit niet meer om vat dan Java en Sumatra, haar volledige positie zou kunnen innemen tezamen met haar deelgenoten de staat Oost-Indonesdë en Borneo. De Ned. regering had grote verwachtingen, dat de over eenkomst van Linggadjati zou leiden tot een snelle en effec tieve uitvoering van haar be palingen, bedoeld om te ko men tot de vestiging van de yrije federale staten van In donesië, een federatie, welke op haar beurt met Nederland zou worden verbonden aan het Huis van Oranje met een ge meenschappelijke band. Deze verwachtingen zij® niet in vervulling gegaan. Voorstellen van de Ned. re gering, waarvan het redelijk karakter niet werd betwist en welke meer dan voldoende ruimte lieten voor onderhande ling, zijn in feite verworpen door de Republiek Indonesia. Talrijk zyn de Indonesiërs, die het niet eens zjjn met de aan de zjjde van de Republiek gevolgde tactiek, (maar zij hebben moeite onder het huidige regime him stem te doen horen. Dit regime is totalitair geïnspireerd. Dit re gime gaat voort met he,t aan houden van gijzelaars, een practijk, welke door de gehele wereld veroordeeld wordt en onwaardig is voor een rege ring, die er aanspraak op (maakt beschaafd te zijn. VERNIETIGINGEN In dit gebied, dat on der contröle staat van de Republiek, worden voor de rehabilitatie en het herstel van het land onmisbare waarden (in het bijzonder communi catie-middelen) vernie tigd in een tempo, dat het voortdurend moeilij ker zal maken de zeer grote bevolking, welke op Java alleen (een el- land half ongeveer zo groot als Engeland en Schotland) 40 millioen inwoners telt, te kleden en te voeden .Deze moed willige vernietiging, wel ke voornamelijk veroor zaakt wordt door gue rilla's, die de regering van de Republiek ten dele niet in de hand heeft moet leiden tot een belangrijke vertraging in het beschikbaar ko men van de vele pro ducten van Java en Su matra voor alle landen der wereld, die daar zo dringend behoefte aan hebben. SJAHRER'S AFTREDEN Zolang de gematigde en re alistische invloed van Sjahrir zich deed gevoelen scheen de hoop gewettigd, diat uiteinde lijk de rede zou overwinnen, en dat men ondanks de moei lijkheden tot overeenstemming zou geraken, die voor alle partijen aanvaardbaar zou zijn en tevens de basis zou verze keren van gezonde constitu tionele begrippen voor de toe komstige federatie. Het feit, dat Sjahrir ge dwongen was af te treden en vervangen werd door een be stuur, dat nóch in staat bleek definitieve garanties te geven nóch zich daaraan te houden, bewijst, dat er op dit ogen blik geen voldoende verant woordelijke autoriteit In de Indonesische Republiek ls, waarmede de Ned. regering met enige mate van vertrou wen kan onderhandelen. Daar Nieuwe boycot. In Australië. De algemene secretaris van de vakvereniging van haven arbeiders in Australië heeft verklaard, dat de Australi sche havenarbeiders onder geen omstandigheden schepen zullen laden, welke bestemd zijn voor ondersteuning van de Ned. militaire plannen in Indonesië. Indien de Neder landers oorlog voeren tegen de Indonesiërs, zal de vakver eniging in overweging nemen om opnieuw alle Nederlandse schepen te boycotten. God ze gene U en die U in Indonesië lief zijn" H.M. de Koningin heeft de volgende boodschap ge richt tot de familie der strijdkrachten in Indonesië: Gelijk de regering u bij monde van de minister president heeft medegedeeld, is zij overgegaan tot politioneel optreden met de strijdkrachten ter zee, te land en in de lucht op Java en Sumatra. Ik weet dat gij allen, die een man, zoon of verloofde in Indonesië hebt, dagen van grote zorg en spanning tegemoet gaat. Ik behoef U wel niet te verzekeren, hoezeer ik met U medeleef en begrijp wat in U om gaat. Ons volk is kortgeleden door onnoemelijk zwaar leed en beproevingen heen gegaan en heeft deze met moed en fierheid gedragen. Ik ben overtuigd dat het deze nieuwe beproeving even flink en dapper en met het zelfde vertrouwen in de toekomst zal doorstaan. God zegene U en die U in Indonesië lief zijn. WILHELMINA. bovendien aan het herhaalde lijk geleverde vriendschappe lijke advies van de Amerik— en Britse regeringen door de republikeinse regering geen aandacht werd geschonken, is H.M.'s regering noodgedwon gen tot de conclusie gekomen, dat thans maatregelen moeten worden genomen om gunstiger toestanden te scheppen voor de succesvolle ten uitvoerleg ging van de beginselen, ver vat in de overeenkomst van Linggadjati. MISLEIDENDE TACTIEK. Het is onjuist te veronder stellen. dat de Ned. regering haar geduld verloren heeft of daarin te kort schiet. De door slaggevende overweging is, dat de misleidende tactiek, welke kennelyk door de republiek wordt gevolgd, slechts kan lei den tot een verergering der onhoudbare economische posi tie zonder dat er enige kans bestaat op compensatie in de vorm van een spoedige politie ke oplossing. De Ned. regering richt zich niet tegen de integriteit van de Indonesische republiek. Zij blijft evenals vroeger bereid om met de republiek to't een overeenkomst te geraken, aan nemende, dat deze republiek wordt gesteund door de meer derheid van de bevolking en samenstellende bevolkingsgroe pen. Zy heeft echter geen andere keuze dan over te gaan tot politionele maatregelen van zeer beperkt karakter, gericht op het scheppen van toestan den in de republiek, waaronder iedereen weer de hoop kan koesteren in vrede te leven en te werken ten eigen nutte en ten nutte van de gehele we reld, terwijl te zelfder tijd die toestanden worden geschapen, welke het mogelijk moeten maken om de beginselen van de overeenkomst van Lingga djati vrucht te doen dragen. Openbare diensten werken normaal. Avondklok ingevoerd. Twaalf uur na de be kendmaking van dr. van Mook, dat de Nederlandse regering haar vrijheid van handelen herneemt, was het stadsbeeld in Batavia niet opmerkelijk ongewoon. De straten waren Maan dag niet zo druk als an ders, doch mogelijk is dit gedeeltelijk te wijten aan het inzetten gedurende de nacht van heftige regen en onweer, hetgeen iets on gewoons is voor het droge seizoen. De telefoons werkten niet gedurende de nachtelijke uren, doch in de morgen was het weer mogelijk te telefoneren, alhoewel men moeilijk verbin dingen kon krijgen. De tele foonjuffrouw van de centrale zegt thans bij een oproep niet meer „Djakarta", «°ch „Weltevreden", evenals voor de Japanse invasie. Water en electriciteit func- tlonneren normaal. Volgens een officiële mededeling is de stroomlevering aan de indus trie gestaakt, daar het thans van het hoogste belang wordt geacht, met name voor de veiligheid van de bevolking, dat de verlichting op straat en in de huizen zoveel moge lijk kan branden. Aan de bevolking van Ba tavia is door middel van aanplakbiljetjes en pamfletten medegedeeld, dat het, gezag in Batavia uitsluitend berust b\j de wettige overheidsorganen van Ned. Indië. Met uitsluiting vau alle andere instanties zyn het deze organen, zowel de militaire als de civiele, die de rust, de veiligheid en de orde handhaven en daarvoor ver antwoordelijk zyn. Het dragen van wapens op straat is voor alle burgers verboden. Tegen de overtre ders zal zonder sommatie worden opgetreden. De avondklok is gesteld van 1&30 tot 5.30 uur Batavia- tijd. PERS EN RADIO. Nederlandse militairen heb ben het republikeinse pers bureau „Antara", dat tot op het laatste ogenblik berichten over de gevechten had door gegeven, gesloten. De republikeinse radio-zen der te Batavia heeft Maan dagmorgen de uitzendingen onder Nederlandse supervisie hervat. TOESTAND IN BANDOENG. Volgens de correspondent van Aneta te Bandoeng was Zondag de toestand aldaar vol komen normaal. Van nervosi teit onder de burgers en mili tairen was niets te merken. Slechts voor een nauwkeurige waarnemer was het opvallend, dat in de avonduren weinig militairen op straat waren. HEILIGE OORLOG! Volgens berichten uit Djoc- jakarta trokken Ned. troepen uit het gebied van Soerabaja ongeveer 70 kilometer op in de richting van Malang. Hoewel nog geen officiële oorlogsver klaring van een van beide par tijen werd gedaan, heeft Sjari- foeddin na een kabinetszitting in een radio-oproep de Indone siërs te wapen geroepen „ter verdediging van uw vrijheid". Sjarifoeddin verklaarde, dat Indonesië een vrije natie was met een eigen regering en dat het nooit een andere regering meer zal erkennen, zoals het dit gedaan had gedurende de bittere periode van de Neder landse en Japanse bezetting. De Indonesiërs beschouwen de strijd als „een heilige oor log". Deze is begonnen gedu rende de maand Ramadan. De hevige regen, welke de hele dag was gevallen, is ongewoon voor de tyd van het jaar. De Indonesiërs beschouwen dit feit als een „wonder". Generaal S-oedirman, opper bevelhebber der Republikein se strijdkrachten, richtte zich tot het Indonesische volk met de woorden: „Thans js het ogenblik voor alle Indone siërs aangebroken om hun land te verdedigen tegen de Nederlandse aanval. Het gaajt om de verdediging van onze natie". Oproep van Christelijke en R.K. Vakbeweging. De besturen van de Ned. Kath. Arbeiders Bevyeging en het Chr. Nationaal Vakverbond hebben in onderling overleg een mededeling aan hun leden verstrekt inzake de Indonesi sche kwestie. De besturen van de K.A.B. en het C.N.V. vinden, hoewel feitelijk overbodig, in het jong ste gebeuren in Indonesië aan leiding allereerst haar leden met nadruk te wijzen op hun verantwoordelijkheid in deze dagen. Hetgeen in Indonesië plaats vindt is een politieke kwestie. Regering en volksver tegenwoordiging zijn verant woordelijk. De vakbewegingen staan daar buiten. Alleen daar, waar de vakactie vermengd wordt met politieke agitatie, kan men partij kiezen in de Indonesische kwestie, waarbij ook internationale invloeden een rol spelen. De K.A.B. en het C.N.V. doen onder geen enkele om standigheid aan zulk een poli tieke actie en agitatie mede. De verantwoordelijke besturen vertrouwen erop, dat de leden, in welk deel van het land zjj ook wonen, niet enkel onder geen omstandigheid aan zulke politieke acties zullen deelne men, doch dat zy zich eventu eel met alle geoorloofde doel treffende middelen daartegen zullen verzetten. De besturen doen een beroep op alle werk nemers van ons land zich In deze critieke tjjd onder geen omstandigheden, waar ook in het land, het werk neer te leg gen. Geld waardeloos. De handel te Bata via ligt thans geheel stil en het republikeins geld heeft bijna alle waarde verloren, ter wijl ook de Ned. Indi sche gulden aanmerke lijk in waarde is ge daald. RADIOREDE VAN DR. VAN MOOK. Dr. van Mook heeft in de vroege morgen van Maandag een radiorede gehouden, waar in hij aan het Indonesische volk bekend maakte, dat de Nederlandse regering haar vrijheid van handelen herno men heeft. „Ik ben er van overtuigd," aldus dr. van Mook, „dat niet tegenstaande de schijn van mis lukking die dit besluit zou kunnen wekken, wy staan aan het begin van een periode, waarin werkelyk herstel mo gelijk zal zijn". Hij voegde hieraan toe, dat de regering de overtuiging had, dat dit besluit de medewerking en goedkeuring zou verkrijgen van zeer velen, die ontevre den zijn over de huidige si tuatie en die zich realiseren dat het voortduren hiervan het tot stand brengen van de werkelijke vrije Verenigde Staten van Indonesië onmo gelijk zou maken". Buitenlands overzicht Moskou neemt maatregelen. Toen de Russische soldaten tegen het einde van de tweede wereldoorlog de grenzen van hun eigen land overschreden en in bezet gebied terecht kwamen, stonden zij stom-ver baasd te kijken. Bezet gebied is over het algemeen geen schouwtoneel van welvaart, maar het leek de Russen vaak een paradijs. Zij konden maar niet geloven, dat de goederen, die zij in de verschillende win kels uitgestald zagen, werke lyk te koop waren en herhaal delijk heeft men kunnen lezen, dat menige Iwan er bitter wei nig voor voelde om terug te keren naar zijn fabrieken of collectieve boerderijen. Het le ven leek hen buiten de Sowjet- Unie meer de moeite waard... Op merkwaardige wyze wordt dit feit telkens weer bevestigd. Een Time-corres- Eondent we hebben van zijn evindingen reeds eerder mel ding gemaakt sprak met de „Engeland en Amerika moeten er een einde aan maken". De republikeinse ministers Gani en Tamzil, die, zoals gemeld, thans onder bewa king in hun huis verblyven, hebben tegenover Reuter een beroep gedaan om een onder houd met de Consuls-gene raal van Engeland, Amerika, China, Frankrijk en Austra lië te hebben, teneinde hen te bewegen tot interventie. Zij protesteerden tegen het feit, dat Nederlandse solda ten hen in arrest hadden ge steld vijftien minuten, nadat zy de Nederlandse nota, waar in het verbreken van de be- Antwoord op Engels aanbod. Naar aanleiding van het communiqué van het Foreign Office van 20 dezer, waarin de Britse regering verklaard heeft dat zij altyd bereid is haar goede diensten aan te bieden teneinde het vinden van een oplossing voor de moei lijkheden, die in Nederlands- Indië zijn gerezen te bevorde ren, heeft het A.N.P. van be voegde zyde vernomen, dat van het aanbod der Britse re gering om haar goede dien sten ook in de toekomst te verlenen in Den Haag goede nota is genomen. Het zal uiteraard van de ontwikkeling van de toestand afhangen of en zo ja wanneer, het opportuun zal worden ge acht een nieuw beroep op de bevriende Amerikaanse en Britse regeringen te doen. trekkingen met de republiek werd medegedeeld en vóórdat zy de tyd hadden gehad hun regering te Djogja hiervan in kennis te stellen. Dr. Gani verklaarde verder, dat hy de Amerikaanse con sul-generaal verwacht had met een nota van het Ame rikaanse ministerie van bui tenlandse zaken, maar ver rast w-as, dat de consul-ge neraal zich niet aan zijn af spraak gehouden had. „Engeland en Amerika m'oe- ten ogenblikkelyke stappen ondernemen om aan deze catastrofe een einde te ma ken", aldus dr. Gani. Geen productie verhoging In Duitsland. De V.S. hebben als antwoord op het Franse protest en op sterk aandringen van Bevin, de Engelse minister van bui tenlandse zaken, zij het schoor voetend, besloten om het ten uitvoer brengen van het nieu we plan voor de verhoging van industriële productie in de Emgeil s-Amerikaanse zóne van Duitsland minstens tot Sep tember uit te stellen, aldus meldt de „Daily Telegraph". Men is er te Washington van op de hoogte, aldus gaat het blad verder, dat generaal Clay de militaire gouverneur van de AmeriJcaanse zóne, in dit ver band een krachtig, doch vruch teloos protest te Washington heeft doen horen. De „Daily Worker" ziet in de aanvankelijke opdracht aan Clay om de productie van steenkool, voedsel en export goederen te verhogen, de kern van het plan-Marshall: her stel van Europa om een sterk kapitalistisch Duitsland heen. Het brengt deviezen in het laatje In de herfst ook stapelproducten Dag in, dag uit rollen Ita liaanse en Nederlandse goede renwagons met fruit naar de buitenhaven van Vlissingen, waar hun lading onmiddellyk overgaat in de ruimen van coasters en naar Engeland ge transporteerd. Het is ccn non stop vervoer, dat op het eerste gezicht een normaal gebeuren lykt voor een haven. Voor na oorlogs Nederland en zich langzaam herstellend Vlissin gen heeft dit transport echter verschillende aspecten, die het een minder normaal aanzien geven. Het biedt niet alleen aan een legertje van 45 laad- en losarbeiders 8 uur per dag werk, maar betekent ook een heel klein stapje voorwaarts op de weg naar herleving van de haven, terwijl het last but not least een bron van deviezen vormt. En wat kan ons ver armde landje beter gebruiken? SCHIP MET VERLEDEN. „Wij zy'n net een pont, die met de regelmaat van een klok overvaart", zegt een van de opvarenden van de 320 ton metende Delfzyise kustvaarder Hilda, die met de even grote Jacoba en de 100 ton grotere Dem de vrachtdienst tussen Vlissingen en Ipswich onder houdt, waar het fruit gelost wordt. Op de machinist na komt de gehele bemanning, zes man sterk, uit het Grönniger land. Zij nemen de bemoeizuch tige journalist, die de reis mee zal maken, met dezelfde goed moedigheid aan boord als de keurig in spanen mandjes verpakte perziken en pruimen uit het zonnige Zuiden en ter wyl de avond over Vlissingen valt, gooien zy de trossen los en schuift de Hilda langs de boulevard naar open zee, waar het geflits van de Westkappel- se vuurtoren het laatste is wat men van Zeeland ziet. „Hilda", uitgerust met een Dieselmotor en 8 myl lopend, kwam in '39 van stapel en is dus nog een bakvisje. Zy kan echter al op een groot verle den bogen, want in de oorlog stond zy in dienst van de ge allieerden. By de evacuatie van de strydkrachten op het Duin kerkse strand in 1940 heeft zij duizenden soldaten in vei ligheid gebracht en verschil lende vaartuigen, w.o. zeilbo ten, gesleept, waardoor zy de hoogste aantekening van ver dienste verwierf. Terwyl het schip in de vroege ochtend En geland nadert en een gezonken Libertyschip passeert, doet „kap" G. Zoutman, die met de pijp in de mond op de brug staat, het relaas en hij steekt zyn trots over deze wapenfei ten niet onder stoelen en ban ken. VERVOER MET TEMPO. Gewoonlyk wordt direct na aankomst in Ipswich, gelost. In verband met de Zondag moest dit echter een dag uit gesteld worden. Dit lossen ge schiedt op zeer efficiënte wij ze. Terwijl twee kranen de la ding ditmaal 40 ton, andere keren 100 of meer ton uit de ruimen halen, stapelt een aantal havenarbeiders de mandjes fruit op gereedstaan de vrachtauto's. Over gebrek aan tempo by het vervoer, een eerste vereiste voor fruit, mag niet geljlaagd worden, want 3 uur na het opladen van de trucks arriveren deze reeds op de gfote Londense markt Co- vent Garden. Soms worden ook partyen naar andere ste den, zoals Birmingham en Manchester, verzonden. GESPREK MET FRUITETERS. Niet iedere Engelsman, die wry over het fruitvervoer spra ken, was zo goed geïnformeerd als de taxichauffeur uit Ips wich, die zei: „De Hilda? Dat schip kennen wij hier langza merhand allemaal", maar ieder had zyn commentaar klaar. Een Londense politieagent, die naar hét verkeer in Tottenham Ct. Road keek, prees onze han delsgeest. „Nederland zal op nieuw een vooraanstaande plaats ln het scheepvaartver keer innemen", voorspelde hij. Een „clippie", zoals de Londe- naars hun busconductrices noemen, zei, dat het haar koud liet, waar de vruchten van daan kwamen, als zij ze ook maar kon kopen, terwyl een 12-jarige vertegenwoordiger van Engeland's hope der toe komst vroeg: „Neemt die boot ook bananen mee?" Een kiosk houder in Ipswich klaagde over de duurte van het fruit en oordeelde een krachtiger prijspolitiek noodzakciyk en 'n fruithandelaar in 't zwaar ge teisterde Oosten van Londen meende, dat de fruitimport be knot zal worden. EXPORT MET TOEKOMST. Momenteel wordt van Vlis singen uit voor 2/3 deel Itali aans en voor 1/3 deel West- lands fruit verscheept, doch binnenkort zullen hier waar schijnlijk ook vruchten uit Bel gië bykomen. Het fruitvervoer eindigt eind October, waarna men tot eind Februari stapel- Eroducten van onze tuinbouw oopt te verschepen. Het aan tal afvaarten zal dan tot drie per week verminderd worden. Het is alles niet zo buiten gewoon belangryk. We weten het wel. Maar het levert de viezen op en het brengt wat leven in de Vlissingse haven. En dat is toch van betekenis, bewoners van collectieve boer derijen. Zij vonden de samen werking prachtig, maar naar niets hunkerden de eenvoudige Russische boeren meer, dan naar het bezit van een varken tje, zoals ze vroeger hadden gehad, een varkentje, dat nu eens geen collectief bezit zou zyn, maar helemaal alleen van hen zelf Een actuele bevestiging komt thans weer uit Colum bia. De radio-omroep van deze Zuid Amerikaanse staat heeft een order in handen kunnen krygen, die door generaal Koe- rasof, de bevelhebber van de Russische troepen in Oosten rijk en Hongarije, tot zyn man schappen was gericht in Mei of Juni. Generaal Koerasof keert zich daarin tegen een deel van zyn troepen, dat er van beschul digd wordt in de ban te zijn geraakt van de ideologie der bourgeois en zelfs verraad zou hebben gepleegd. Waaruit hun misdaad bestond? Zij hebben getracht persoon lijk bezit te verwerven, zy heb ben betrekkingen aangeknoopt met niet-Russische vrouwen, die romantischer en gevoeliger zijn dan de Russische. Twin tig, dertig jaren communisme maken ook de vrouwen hard en nuchter. Zij bezoeken bios copen en schouwburg, deze Russische „verraders" en ko men in café's... En hun com munistische overtuiging gaat er door dit alles niet op voor uit. De opperbevelhebber heeft in dit alleg, een reden tot in grijpen gezien en met ingang van 19 Juni op de omgang met de bevolking van Oosten- ryk en Hongarye zware straf fen gesteld. Ongehoorzaamheid aan zyn verbod zal als ver raad worden beschouwd. Nu staat het wel vast, dat Oostenryk en Hongarije alles behalve welvarende gebieden zijn. En als de Russische sol daten niettemin tot de ont dekking komen, dat het er aangenamer leven is, dan in de Sowjet-Unie, dan zegt zo iets meer, dan talloze officiële be richten uit Moskou en Lenin grad. In ieder geval mag men er de conclusie uit trekken, dat de zegeningen van Moskou al lerminst zo groot zyn, als men ons wel eens wil laten geloven. Als de geruchten juist zijn, zouden de Russen de grootste moeite hebben met soldaten, die in het buitenland zijn ge weest Palar neemt ontslag. De heer Palar is in verband met de jongste gebeurtenissen in Indo nesië afgetreden als lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal en heeft bedankt als lid van de Partij van de Arbeid. De heer Palar stelde er prijs naar aanleiding hiervan op, het volgende mede te delen: „Het hoofdbestuur van de P. v. d. A. heeft be sloten zich achter het regeringsbeleid te stel len. Als Indonesisch lid van het partijbestuur, heb ik, by het nemen van dit besluit, tegen gestemd". Curacao niet tevreden. Dr. D. A. Costa Gomez, Hd van de Staten van Curasao, heeft by zijn aankomst in New York, op doorreis naar Nederland, verklaard, dat do Nederlandse voorstellen inzake de nienwe staatsregeling voor Curasao „geen enkele bevre diging geven". Dr. D. A. Gosta Gomez is op weg naar Nederland om de mening der Staten van Curasao omtrent deze voor stellen aan de minister van overzeese gebiedsdelen mede te delen. Hy verklaarde ver der: „Wij verlangen in de eerste plaats een geheel ge kozen parlement, vervolgens zelfbestuur met inbegrip van een eigen executieve macht. Momenteel is de gehele uit voerende macht in handen van de gouverneur. Wy hopen, dat de door ons gewenste her vormingen nog kunnen wor den bereikt". Moerdijkbrug krijgt .nieuwe overspanning. Waarschyniyk zal omstreeks half Augustus een nieuwe overspanning in de verkeers- brug by de Moerdijk worden ingevaren. Men hoopt voor de winter mot het wegdek van de brug gereed te zjju.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 1