5 maanden hoogspanning Vergadering „Stad en Lande" op Schouwen Duiveland Koppic en Je geheimzinnige lading Schouwen en Duiveland VOETBAL DAMMERS GAAN VOETBALLEN Op het sportterrein van „Umtas" te Kloetinge wordt Woensdagavond 7.30 uur een virendschappelijke voetbalwed strijd gespeeld tussen de Goe- *"e Damclubs en D.I.D. BOKSEN GENTSE BOKSERS NAAR VLISSINGEN? In het kader van de Scarbo rough-week zullen op 4 Sep tember a.s. in het Concertge bouw te Vlissingen bokswed strijden worden georganiseerd. Naast een 6-tal partijen tussen Vlissingen en Scarborough, zullen vermoedelijk een aantal partijen tussen Vlissingen en Gent worden ingelast. Vier der beste amateur-boksers uit Gent werden hiervoor uitgeno digd. ATHLETIEK Staf Dobbelaere weer naar Marathon. De bekende Zeeuwse athleet Staf Dobbelaere heeft over schrijving aangevraagd van A.V. '23, Amsterdam, naar zijn vroegere vereniging Mara thon, Vlissingen. Met hem zal weer een graag geziene loper op de Zeeuwse velden verschij nen. WIELRENNEN Ronde van Zuid-Beveland. De provincie Zeeland kent tal van plaatselijke wieler ronden. Vooral in Zeeuwsch- Vlaanderen, maar daarnaast ook in Zuid-Beveland zijn ve le gemeenten, die hun jaarlijks terugkerende course hebben. Tot een ronde van meer dan plaatselijk belang is het ech ter nooit gekomen. Vorig jaar werden plannen gemaakt om dit jaar een gro te roadie door Zeeuwsch- Vlaanderen te organiseren. De uitvoering laat nog steeds op zich wachten. Anders gesteld ia het In Zuid-Beveland. Reeds vorig jaar trachtte een comité uit Goes, bestaande uit de heren H. B. Pilaar, A .de Coninck en L. Menheere een Ronde door Goes te organiseren, maar doordat het gemeentebestuur bezwaren had tegen sluiting van enkele wiegen moest van verdere organisatie worden afgezien. Hetzelfde comité heeft ech ter nu een Ronde van Zuid- Beveland ontworpen met een parcours door niet minder dan 18 gemeenten, die gehouden zal worden op 23 Augustus. Overal werd volledige mede werking verkregen. Start en finish zijn op de gemeentelijke sportterreinen te Goes. Er ia voor tenminste 650 aan prjj- zen. Bovendien zullen in Iede re gemeente, die gepasserd wordt, premleg worden uitge loofd. Tijdens de koers zullen op de gemeentelijke sportterrei nen een handbal- en voetbal wedstrijd worden gehouden., Hellas (Goes) speelt tegen P. S.V. (Eindhoven), terwijl twee eerste klassers een voetbal wedstrijd zullen spelen. RONDE VAN OOSTBURG Op 30 Augustus a.s. wordt te Oostburg weer de „Oranje- course" verreden, een weg wedstrijd voor amateurs over 100 km. Aan de start verschij nen o.m, v. d. Elshout, Sieve- king, Bloemers en Geerts. „Andromachi" heeft ketelschade. Het Engelse s.s. „Androma chi", vroeger „Hachlens" ge heten, is op weg naar Antwer pen, Zondag op de redle van Vlissingen voor anker gegaan. Het schip heeft lichte schade aan de ketel en zal op de werf van de Kon. Maatschappij de Schelde te Vlissingen gerepa reerd wonden. (§8ERD ADEM» 80 Op een regenachtige dag, als forse buien neerschoten en de klanten slechts in bescheiden aantal binnenkwamen, had hij gelegenheid, wat langer op de afdeling dameshoeden te ver toeven. Dan stond hij naast de eer ste vendeuse en gaf haar in structies waarvan de jongere verkoopstertjes geen woord ontging, maar zachtjes fluis terde hij haar bemoedigende woordjes toe, die altijd verge zeld gingen van een veelzeg gende blik naar de klok. Nog een uur, nog een kwartiertje en aan was de dag weer om, althans de dag in dienst van de onderneming. Dan liepen do verkoopster tjes als kwetterende vogeltjes te hoop in de vestiaire, haalden rouge en lippenstift voor de dag, spraken, allen tegelijk, kwaad over de een en goed over de ander, deden opgeto gen verhalen waarin de MAN meestal het onderwerp van ge sprek was, Oc man met wie ze Zondagavond waren uitge weest, die gekeken en gelachen en buiten gewacht had, of de ma? een engerd was en met wie ze niks te maken wilden hebben. En al die meisjes, voorbe stemd om een gelukkige jeugd te hebben, vrouwen en moeders te worden, verzuurden in baan tjes, die uitsluitend geld bete kenden» vijftien, twintig gulden VOGELEILANDEN. VERDWIJNEN NIET. Excursie naar Slot Moermond. Zaterdag werd te Renesse de zomervergadreing gehouden van „Stad en Lande"' onder presidium van Dr. J. J. Wes tendorp Boersma. De ruim 70 aanwezige leden werden namens het Gemeente bestuur verwelkomd door Wet houder van Klooster. In zijn openingswoord ge waagde de voorzitter van de steeds sneller wordende aan was van leden en van het vele werk door de Ver. verricht. Hij deelde mee, dat door een wijziging der plannen van het waterschap Schouwen, de be roemde Vogeleilanden thans geen gevaar voor verdwijning meer duchten. Uit de ingekomen stukken bleek, dat in tal van zaken be middeling was verleend en een groeiende belangstelling en sa menwerking beslaat tussen de diverse gemeenten op het ei land en bestaande verenigin gen die ook het natuur- en stedenschoon wensen te bevor deren en behouden. Hierna sprak de heer de Nooyer uit Renesse over het leven van Jan van Renesse. Allereerst gaf hjj een beschrij ving van de geografische toe stand van Zeeland ten tijde van het Hollandse gravenhuis, en een beschouwing over de politieke constellatie dier da- fen, die West-Europa verdeel- e in twee delen, de Franse en de Engelse georiënteerde de len. De Holl. graven waren meest Engels gezind en vooral Floris V, die echter in zijn laatste jaren Frans gezind werd. In al deze gebeurtenissen speel den de Zeeuwse edelen een grote rol en de diplomatiek aangelegde Jan van Renesse niet het minst. Waar nu de belangen der Sraven niet altijd overeenstem- en met de belangen der ede len, ontstonden twisten die nu eens in 't voordeel der ene, dan in die der andere partij uitvielen, doch welke ten slotte Jan van Renesse niet alleen zjjn have en goed maar ook zQn leven hebben gekost De voorzitter dankte de heer de Nooyer, waarna de verga dering werd geschorst. In de middagvergadering werd het bestuur gemachtigd om een nieuwe uitgaaf van „De Kloosters van Zierikzee en Schouwen" van wijlende heer P. D. Vos te verzorgen, waar bij Dr. Unger (Rijksarchivaris) aanbeval, ook de lijst van de door de voorzitter geregistreer de klokken van het eiland uit te geven. Besloten werd 13 Sept. een excursie te houden naar het Burgerweeshuis en de poorten van Zierikzee. Ing. P. Dingemans sprak daarna over „de kerk van Re nesse". Spreker begon te vertellen, dat er van deze kerk niets be kend was en dat alles moest afgelezen worden uit het bouwwerk zelve. Van de kerk zelf zou kun nen vastgesteld worden vol gens een ingemetselde steen, dat zn in 1506 gebouwd werd, terwijl de klok het jaartal 1458 draagt. Toen daarna de voorzitter de vergadering wilde sluiten vroeg Mr. F. Wisse uit Rot terdam het woord, die meent namens allen te spreken, als hij het Bestuur dankzegt voor het vele werk door haar ver richt en voor het grote genoe gen de leden ook op deze dag geboden. Na de sluiting van de verga dering werd een excursie ge maakt naar de kerk en het Slot Moermond. Zeeuw0Mppers In de gemeente St. Anna- land zijn 21 personen opgeroe pen, die op 11 Augustus a.s. te Bergen op Zoom gekeurd moeten worden voor de lich ting 1948. Voor de lichting 1948 zijn m de gemeente Poortvliet 10 personen ter keuring opge roepen. De heer P. Jagt te Scherpenisse is benoemd tot ontvanger-griffier van het waterschap „Scherpenisse". In de vacature van de heer M. Kloet, werd de heer A. Hage Azn. te Scherpenisse benoemd tot secretaris der veilingsvereniging „Scherpe nisse eu omgeving", De heren H. W. v. Noort en C. Mol te St. Philipsland zijn geslaagd! voior het diploma boekhouden. c De heer J. Smit te Stave- niase slaagde te Rosendaal voor het mulo-diploma B. De Roode Kruis-collecte te Oud-Vossemeer bracht op 90.03. De buurtvereniging „Van Randwijckstraat" te Yerseke maakte een reisje naar Val kenburg en omgeving. De door het comité der collecte-actie „Pro Rege" ge houden collecte heeft te Yer seke opgebracht een bedrag van 563,85 m de week, de een meer, de ander minder, maar geld, dat voor levensonderhoud noodza kelijk was en geen harer kon ontberen. In die trfd dacht Hans aan de dag, dat er aan deze ver schrikking een einde zou ko men, een einde, dat, naar hij zich vast voorgenomen had. tegelijkertijd het slot van de beproevingen voor zijn dapper meisje zou worden. Hoe moe, hoe lusteloos ze s avonds ook zijn kon, ze klaagde met, toonde hem al tijd weer een vrolflk gezichtje en had een onverwoestbaar vertrouwen in de toekomst. „Hans, jongen, als we later een eigen huisje zullen heb ben Steen voor steen van dat huisje moest gekocht en be taald worden met levensblijheid en gezondheid en Hans dacht met diep medelijden aan de honderden vrouwen en meisjes, die hier him brood verdienden en in de avonduren haar net ten spanden voor de man, die haar uit dit lijden kon verlos sen. Op een middag, toen hij in de afdeling mantelpakken stond, zag hij juffrouw Marie. Hij stond half achter de deur van een kleedkamer, toen zij hem voorbijging en paste er angstvallig op, dat zij hem niet zien zou. Een chef in een warenhuis is iemand, die dagelijks door honderden vrouwen ontdekt wordt en natuurlijk had in het Kroegje van baas Govers de een of ander de opmerking gemaakt, dat de sprookjesprins waarover zulke geheimzinnige verhalen de ronde deden, niets anders was dan een doodge- De heer A. M. Hageman, onderwijzer aan de Hervorm de school te Yerseke, is be noemd tot onderwijzer te Ar- nemuiden. De leerlingen van de Christelijke school Korhoekte Yerseke, maakten Vrijdag on der leiding van het onderwij zend personeel een uitstapje naar Den Haag en Schevenin- gen. De leerlingen van de openbare lagere school te 's-Gravenpolder hebben Don derdag een schoolreisje naar Oosterhout gemaakt. De leerlingen van de Ned. Herv. Zondagsschool te 's-Gravenpolder hebben Za terdag een uitstapje naar Rot terdam gemaakt Vrijdag maakten de leer lingen der hoogste klassen der O.L. school te Kloetinge, on der leiding van hun onderwij zers, een uitstapje naar Rot terdam. De buurtvereniging „Te- watense weg" te Kloetinge maakte Zaterdag een uitstapje naar Nijmegen. De leerlingen van de openbare lagere school te Oud-Vossemeer maakten Vrij dag een uitstapje naar Rot terdam. De leerlingen van de 5 hoogste klassen van de Openb. lagere school te Waterland kerkje hebben een tweedaags schoolreisje door Brabant, Gelderland, Utrecht en Zuid- Holland gemaakt. wone bediende. Hij kon zich de verontwaar diging van juffrouw Marie voorstellen nadat ze zoiets had horen beweren en haar uit stapje, midden op de dag, naar „De Gouden Tros" geschiedde uitsluitend om zich persoonlijk van de leugen te overtuigen. Zij zag hem niet; zij dwaalde meer dan een kwartier door 't rayon en verdween met triom fantelijk gezicht door de draai deur om dezelfde avond te ver kondigen dat er van al die praatjes niets, maar dan ook totaal niets, waar was. Soms kwam de heer Prot- singer door het rayon en hij had er bijzonder slag van, iemand nerveus te maken al leen door stil te staan en naar hem of haar te kijken. Als hij in haar nabijheid was, trilden de handen van juffrouw Irma en in de blik. waarmede hij naar haar keek, zag Hans hoe hij genieten kon van zijn im morele overwinning. Dan liep hH Hans hem opzettelijk rakelings voorbij als een stille, maar ernstige waar schuwing en hg beantwoordde de honende blik van de procu ratiehouder met het hautainste glimlachje, dat hij kon produ ceren. Een enkele maal dwaalde de heer Van Neyenstein door het gebouw, gaf juffrouw Irma een emoedigend knikje, stond en kele ogenblikken met een vriendelijke glimlach te kijken hoe zij de lastigste klanten te vreden stelde en richtte daarna zijn blikken op de slanke, cor rect geklede rayonchef, die hij i m„,. een böna vriendschap pelijk gebaar begroette. „Bevalt 't u hier, meneer Van Linschoten?" .(Wordt vervolgd). 34. Kapple en de maat hadden het zo druk, dat ze er helemaal geen erg in hadden, dat de boot, die achter hen aan kwam, met 'n grote snel heid naderde. Ze merkten het pas, toen de motorboot langszij kwam, na vaart geminderd te hebben. „Wat is dat nu weer voor ellende!" zei de maat, toen er twee agenten met revolvers in hun hand van de motorboot op de jonk stapten. „Handen omhoog!" riepen de agenten, „Of we schieten!" Daar stonden Kap- pie en de maat met hun handen om hoog. „Wat betekent dit?" vroeg Kapple. „Dit is het smokkelaarsschip „De vette Draken" en we hebben jullie allang ge zocht. Nu hebben we jullie eindelijk te pakken! Jullie z\jn smokkelaarsl" De werkgelegenheid. Op 12 Juli 1947 stonden in geschreven 471 (36) personen, waarvan er 269 in de D.U.W. waren tewerkgesteld. Over de week eindigend 12 Juli 1947 werden 817 (69) personen ge plaatst. Het aantal overgeble ven aanvragen bedroeg 4908 (371). De tussen haakjes geplaat ste cijfers hebben betrekking op vrouwen. Gevraagd worden o.a.: Walcheren: Leerling zetter, drukkers. bouwvakarbeiders, stoffeerders, kistenmakers, leerling zager, leerling kleer maker, lederbewerker, slijper, loodgieter, hulp-lakser, zand- vormers, stoker, bankwerker, revolver-draaier, smid, auto monteur, halfwas monteur, leerjongen autogarage, rijwiel herstellers, leerling kopersla gers, ververs, koks en hulp koks (intern), arbeiders melk fabriek, landarbeiders, bloe misten, lompensorteerders, leerling kellner, magazijnbe dienden, loopjongen, kantoor personeel, verzekeringsagent, bewakers, kampknechten, kap sters, naaisters, strijksters, hoedenmodiste, arbeidsters sierkunst-atelier, arbeidsters metaalfabriek, winkelperso neel, kookster, hotelpersoneel, serveerster, kantoorpersoneel, Zuid-Beveland: Aankomende arbeiders drukkerij, drukkers, huishoudelijk personeel, zetters, bouwvakarbeiders, stoffeerder, zeilmaker, wasse- rijpersoneei, smeden, automon teurs, bankwerkers, fabrieks arbeiders, aankomend verwar mingsmonteur, fitter-electri- cien, stoker, draaier, boekbin ders, aankomende arbeiders melkfabriek, kok, arbeiders conservenfabriek, bakkers knechts, landarbeiders, paar denknechts, kruideniersbedien de, venter, loopjongen, expedi tieknecht, kantoorpersoneel, bewakers, ongeschoolden, was- serijpersoneel, kousenrepara- trice, kantoorpersoneel, leer ling verpleegsters, huishoude lijk personeel. Tholen: Bouwvakarbeiders, schippersknecht, fabrieksarbei ders, bankwerker-draaier, elec- tricien-loodgieter, landarbei ders, Huishoudelijk personeel. Sohomven-Duiveland: Bouw vakarbeiders, kappers, schoen maker, smeden, wagenmaker, landarbeiders, leerling kellner, hotelbedienden, loopknechts, naaister, huishoudelijk perso neel. Zeeuwsch-VlaanderenHand- zetters, ketelbikker, koerwer- ker, mach.-houtbewerkers, bouwvakarbeiders, meubelma kers, stoffeerders, kappersleer lingen, electr.-lasser, leerling schoenmaker, electriciens, au tomonteurs, bankwerkers, ma chinist» smeden, stokers, bak kersknecht, landarbeiders, vlasbewerker, textielarbeiders, tuinarbeider, loopjongen, transportarbeiders, hulpbestel ler P.T.T., kantoorpersoneel, ongeschoolden. Kapster, leerling kapster, kousenreparatrice, leerling naaister, vrouwelijke chef tex tielfabriek, textfelarbeidsters, reizigster, verkoopsters, ka mermeisjes, kookster, leerling telefoniste, kantoorbedienden, ders, huishoudelijk personeel. Het Gewestelijk Arbeidsbu reau te Middelburg heeft bij kantoren te Vlissingen, Goes, Kruiningen, Tholen, Zierikzee, Temeuzen, Hulst, Oostburg eu Sas van Gent. DISTRIBUTIEKRING ZIERIKZEE. UITREIKING INSCHRUVINGSBEWUZEN RIJWIELBANDEN. D© Directeur van de Distri- butiekning Zlerkzee maakt be kends, dat in de week van 21 tot en met 26 Juli aanvraagfor mulieren van rijwielbanden welke in de voorafgaande Week zijn gehaald, kunnen worden ingeleverd onder overlegging van de Tweede Distributie- simkaart. Bij inlevering zal direct een inschrijvingsbewijs worden uitgereikt. De uitreiking ving Maandag 21 Juli aan voor Zierikzee van. 912: wflk A, huisno. 1 180, van 24: wijk A, huisno. 181—360; Dinsdag 22 Juli van 912: wijk A, huisno. 361 en hoger, van 2—4: wijk B, huisno. 1 180. Woensdag 23 Juli van 9—12: wijk B, huisno. 181360, van 24: wijk B, huisno. 361 en hoger. Donderdag 24 Juli van 2 4: wijk D, huisno. 1180. Vrijdag 25 Juli van 912: wijk D, huisno. 181360, van 24: wijk D, huisno. 360 en hoger; Maandag 28 Juli van 24: wijk C, huisno. 1150. Dinsdag 29 Juli van 24: wijk C, huisno. 151300. Woensdag 30 Juli van 24: wijk C, huisno. 301450. Donderdag 31 Juli van 2 4: wijk C, huisno. 451—600. Vrijdag l Aug. van 24: wük C huisno. 601 en hoger. Bruinisse: Woensdag 23 Ju li van 152. Nieuwerkerk: Dinsdag 22 Ju li: van 91. In de niet genoemde gemeen ten zal de uitreiking plaats hebben gedurende de gewone zittingsuren. AFHALEN FORMULIEREN. In de week van 21 Juli tot en met 26 Juli kunnen ook nog nieuwe formulieren worden af gehaald. Over de inlevering hiervan volgt nog een nadere publicatie. NAAMLIJSTEN VOOR TOESLAG BIJZONDERE ARBEID. De naamlijsten voor toeslag bijzondere arbeid 9e en 10c periode 1947 kunnen alleen nog worden ingeleverd te: Zierikzee: op Donderdag 24 Juli van 912 uur. INLEVERING BROODBONNEN. In de week van 21 tot en met 26 Juli dienen bakkers de bi-oodbonnen van de C-strook, eventueel aangevuld met rant soenbonnen E 21 en/of coupu res X 125, afzonderlijk in te leveren van de nieuw aan te wijzen bonnen van de H- strook. Beide series bonnen dienen dus in veelvouden van 680 rantsoenen met afzonderlijke ontvangstbewijzen MD 242 05 te worden ingeleverd. Voor zover van de C-barmen niet precies een veelvoud van 680 rantsoenen kan worden in geleverd, mag aanvulling tot het eerstvolgende veelvoud ge schieden met broodbonnen van de H.strook. Kerknieuws NED. HERV. KERK Aangenomen naar St. Lau rens, H. J. J. Keijzer, cand. te Zutfen. Bestrijk de onderkant van grof aardewerk met waterglas, dan wordt dat aardewerk niet vlekkerig. Burgerlijke stand Z1ERIKZEE. Bevallen: A. O. D. SnHders- de Jonge, z.; W. M. L. Hoger- heide-Haze, z.; M. J. Verkaart- Peute, d.; W. H. J. v. d. Ouden- Quant, z.; A. B. Schouls-Rotte, z.; A. M. Fokkelman-Berrc- voets, z. Overleden: J. W. Raap, 49 j. .echtgen. v. J. J. Hijlkema; J. E. M. König, 74 1. Gehuwd: J. v. Zuidland, 29 j. en H. W. Alburg, 34 j. '-HEER ABTSKERKE. Gehuwd: A. L. Hage, 23 J. en J. J. Bazen, 23 j. Overleden: A. A. Nouwt, 6 dagen. Ondertrouwd: J. Nauta, 27 j. en S. P. v. Wjiw, 28 j.; J. A. Eggebeen, 25 j. en M. A. - '- nan, 24 j. P?vallen: J. Bosman-Bras, lz.; C. H. Griffoen-van Eljk, z Officiële publicaties. BESTRIJDING COLORADO KEVER. De Burgem. van Goes her innert eraan, dat ter bestrij ding van de coloradokever, al le aardappelvelden (ook de kleine perceeltjes en tuintjes, waarin aardappelen geplant zijn) voor de derde keer met calciumarsenaat bespoten moe ten worden vóór 31 Juli. Tegen betaling der kosten kan bespuiting van de kleine percelen geschieden door de spuitdienst der gemeente. Nadere inlichtingen door dhr. K. Goudzwaard, Violen straat 62. DISTRIBUTIEDIENST 's-HEER ARENDSKERKE. UITREIKING INSCHRÏJ- VINOSBEWIJZEN VOOR RIJWIELBANDEN. In aansluiting op de vorige publicatie wordt bekend ge maakt, dat de aanvraagformu lieren voor een algemeen in schrijvingsbewijs voor rijwiel banden op onderstaande zittin gen moeten worden ingeleverd: Baarland 31 Juli van 9—12; Borssele 28 Juli van 912 en 1316; Driewegen 2 Aug. van 911.30; Ellewoutsdijk 29 Juli van 1416; 's-Gravenpolder 25 Juli van 9—12 en 13—15.30; 's-Heer Abtskerke 1 Aug. van 911.30; 's-Heer Arendskerke (A-L) 6 Aug. van 9—12 en 13.30—16.30; (M-Z) 7 Aug. van 9—12 en 13.30—16.30; Nieuwdorp 7 Aug. van 912 en 13—16; Lewedorp 9 Aug. van 912; 's-Heerenhoek 30 Juli van 912 en 1316; Heinkenszand 4 Aug. van 9 12 en 1316; Hoedekenskerke 2 Aug. van 9—12; Kwaden- damme 31 Juli van 13.3016; Kapelle (A-L) 28 Juli van 9— 12 en 13—16; (K-T) 29 Juli van 9—12 en 13—16; (U-Z) 1 Aug. van 1316; Schore 1 Aug. van 911.30: Kattendijke 30 Juli van 9—11.30; Wilhel- minadorp 30 Juli van 13 15.30; Kloetinge 6 Aug. van 9—12 en 13—16: Nisse 1 Aug. van 13—16; Oudelande 29 Juli van 912; Ovezande 31 Juli van 9—12 en 13—18; Wemel- dinge 5 Aug. van 912 en 13 —16: Wolf aartsdijk 8 Aug. van 9—12 en 13—16. De zittingen worden in de gebruikelijke lokalen gehouden. In plaatsen waarbij niet an ders is vermeld en een gehele dag zitting gehouden wordt, worden des voormiddags ver wacht degenen wier beginlet ter der 'familienaam een der letters A-L is, en des namid dags de overigen. De inwoners van 's-Heer Hendrikskinderen dienen zich op 's-Heer Arendskerke te ver voegen. Bij het inleveren der aan vraagformulieren moet de T.D. worden overgelegd. De formu lieren moeten volledig zijn in gevuld. Onvolledig ingevulde formulieren worden niet aan genomen. Degenen die na 1 Jan. 1945 geen rijwielband (en) Marktberichten VEILING ST. ANN AL AND. Eerstelingen 09.12, Drie lingen 4.93; Gele eigenheimers 11.8212.25; Drielingen 5.08 5.51; Blauwe eigenheimers 12.74—12.94; Bonen 53; Dubb. stambonen 38, alles per 100 kg. Aanvoer aardappelen 90 ton. VEILING THOLEN. Eerstelingen 8.969.91; Poters 5.60—6.—; Kriel 3.65; Eigenheimers 13.22, alles per 100 kg.; Bonen 0.38 per kg. Donderdag 17 Juli. Eer8tclingen99.12, Drie lingen 4.93; Gew. Eigenhei mers 11.82—12.15; Drielingen 5.095.51; Blauwe Eigenhei mers 12.74—12.94. alles per 100 kg.; Bonen 0.53 per kg. COÖP. VEILINGSVER. TE ZIERIKZEE. Andijvie 2.80—4.80; Princes- sebonen 2932; Stokprinc.bo- nen 40; Stoksnjjbonen 6063; Stamsniibonen 31; Wagenaars 16; Rode kool 14; Spitskool 4.505; Eerstelingen (grote) 7.9010.70; Eigenheimers (grote) 10.1010.70; Tomaten 60—97; Kruisbes 42—82; Ro de bes 45; Morellen 28.50; Yellow IA 62—75; idem A 51 60; idem B 3538; idem val 2529; Valappels 610; Frambozen 162; Early Laxton 80111; Doperwten 34—43; Rabarber 5, alles per 100 kg. Meloenen 124; Komkommers 17—23; B'o— 'ooi 2—24: Kron '-v (MC Po-kroten 2: 3, alles per 100 ufes en bos. ontvingen en de beschikking hebben over een rijwiel, zullen op dezelfde zittingen bfl inle vering van het formulier een inschrijvingsbewijs algemeen AB ontvangen. In verband met bovenstaan de zittingen zullen de agent schappen vanaf 28 Juli t/m 9 Aug. gesloten zijn. Voor spoed gevallen kan men zich wenden tot het kringkantoor. De uit reiking van toeslagkaarten bijz. arbeid zal pas na 9 Aug. a.s. op nader bekend te maken dagen plaats vinden. Aanvragen voor rijwielen kunnen ingediend worden in het tijdvak van 1020 Aug. Scheepvaartberichten Aangekomen te Vlissingen 19 Juli: „Medo" van Gefle; 20 Juli: „Triton" van Ant werpen; „Andromachi" van Antwerpen; „Theuna" van Londen. Vertrokken te Vlissingen 19 Juli: „Twin" naar Stockholm; „Helena" naar Curasao; 20 Juli: „Jacoba" naar Ipswich; „Triton" naar Oslo. Gepasseerd naar Antwerpen: 19 Juli „Actenia" uit zee; „Emmanuël" van Rotterdam; „Java" van Rotterdam; „Theuna" van Londen; „Slng- kep" van Genua; „Oud Bev erland" van Portsmouth; „Fiducia" uit zee; 21 Juli: „Aktzo" van Colchester; „Zeeland" naar Dover. Gepasseerd van Antwerpen: 19 Juli: „Talisse" naar Am sterdam; ..Larlx" naar Zwe den; 20 Juli: „Euterp" naar zee; 20 Juli: „Libra" naar New Port; „Oranjefontein" naar IJmuiden Radioprogramma's Woensdag. Hilversum I. 7 en 8 Ber., 9 Ochtendbezoek b(j onze jonge zieken. II Zang en pianospel, 11.45 Symphonie orkest, 12.15 Orgelconcert, 13 Ber., 14 Metropole-orkest, 15.15 Het Utrechts strijkkwar tet, 16.15 Zingende jeugd, 17.30 Ned. Volksherstel, 17.35 De Varianten, 18.30 Ned. strijdkr., 19 Ber., 20 Ber., 21.15 Het Radio Philh. orkest, 22.30 Ber. Hilversum II. 7 en 8 Ber., 9 Operette progr., 9.35 Het Philh. orkest, 10.35 Maurits v. d. Berg, viool en Cor van Bo ven, piano, 12 Vaudeville-or kest, 12.35 Vaudeville-orkest, 13 Ber., 13.20 Ensemble Vin- centino, 14 Voor de vrouw, 14.15 Omroep kamerorkest, 15 Meisjes- en kinderkoor, 15.35 Robert Marino zingt met or kest, 16.15 Voor de jeugd, 17.15 Jan Vogel en zijn accor deonorkest, 18 Ber. 18.20 Weens Symphonie ork., 19.15 Het nieuws uit Indonesië, 20 Ber., 20.15 Residentie-orkeat, 21.15 Het andere Duitsland, 22.05 Les chanteuses de la Colombière, 23 Ber. Weerbericht WARMER Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.I. te de Bilt, geldig van Maandag, avond tot Dinsdagavond. Windstille nacht met plaat selijk: nevel of mist, morgen in de loop van de dag gelei delijk weer iets toenemende bewolking, maar nog vrHwel nergens buienvorming. Flinke stijglne van temperatuur. Ma- tlge wind tussen Zuidwest en Zuidoost. HOOG- EN LAAG WATER TE VLISSINGEN. Woensdag 23 Juli 1947, Hoog 5.50 en 18.40 uur (2.11 en 1.94 NAP). Laag 0.05 $n 12.09 u. (2.36 en 1.90 NAP). TE ZIERIKZEE. Woensdag 23 Juli 1947. Hoog 7.20 en 19.20 u. (1.58 en 0.25 -fNAP). Laag 0.25 en 12.46 u. (1.79 cn 1.38 —NAP). ZON EN MAAN. Woensdag 23 Juli 1947. Zon: Op 4.47. Onder 20.45. Maan: Op 11.33. Onder 23.28. De Staasloterij. 3© klasse, le trekking. 5000 3253 1000 7747 400 5217, 8027 200 2870 4401 10060 100 5110 6941 10188 11388 12179 13998 14616 18068 20257.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 15