Zonnebrand crèmes J0 FIBBE Rede Dr* L* J* M+ Beel UIT DE PROVINCIE Nog geen ambtenaar voor Vreemdelingenverkeer WALCH EREN (Slot van pag. 1). SCHENDINGEN. Van de ondertekening van net bestand af tot vandaag toe zijn van republikeins grondge bied uit overschrijdingen der demarcatielijnen, schermutse lingen, aangebonden door re gelmatige of onregelmatige troepenonderdelen, beschietin- fren van Nederlandse patrouil- es, brandstichtingen in de kampongs, Intimidatie, mis handeling, ontvoering en dood slag, optreden van sluipschut- ontvoering en dood- w, _eden van sluipschut ters en artillerie, aanleg van stellingen, storing van tele foon en spoorwegverbindin gen, vernieling van wegen en bruggen enzovoort aan de orde van de dag geweest. Linggadjati zou een tijdperk van eerlijke samenwerking in luiden. Niettemin is het aan tal schendingen sinds de on dertekening van Linggadjati de duizend gepasseerd. Bij ons bezoek aan Indone sië hebben mjjn ambtgenoot van overzeese gebiedsdelen en ikzelf de toestand in ogen schouw genomen. Wy ztfn diep onder de indruk gekomen van het welhaast bovenmenselijk freduld, dat van onze Neder- andse soldaten werd gevergd. Zeker: ook onzerzijds heb ben schendingen van het be stand plaats gevonden. De re publiek heeft er enkele tien tallen medegedeeld. Al deze gevallen zijn onderzocht en over elk hunner is een rap port opgemaakt en toegezon den aan de republiek. Nim mer heeft do republiek ons enig rapport doen toekomen aangaande door ons opgege ven schendingen. wij vj t zy e>— einde zou maken aan deze on houdbare toestand. In de do cumenten, gewisseld na 27 Mei, waarover Ik u zo Juist sprak, is telkens opnieuw de eis gesteld opdracht to geven tot staking van de vijandelijk heden. Do republiek heeft de ze cis zo lang mogelijk gene geerd en tenslotto afgewezen ontdat zU een eenzijdig gestel- do voorwaarde zou Inhouden. In werkelijkheid heeft Neder land van de eerste dag af het bestand nageleefd en boven dien voorgesteld om weder zijds de troepen terug te trek ken en te verminderen mits zU door ene deugdelijke politie organisatie zou worden ver vangen. Landgenoten, ik behoef u niet te zeggen, dat het dc regering in de laatste maanden niet gemakkelijk is gevallen haar lankmoedigheid Jegens dit al les te bewaren. Men zal van haar niet kunnen getuigen, dat zH het geduld niet tot het uiterste heeft betracht. Zij heeft dit gedaan vooreerst om- Herhaaldelijk hebben wij van de republiek geëist, dat z|J een (Ingezonden mededeling) UVIOLAN zonnebrand crème een wetenschappelijk opgebouwd product. ml kruin, rttTTÜ, a/waikaar, rtills licbthltm, ketl cp dt huid. ZONNEBRAND CRÈME 1.1} ptr tukt N.V. Koninklijke PturmaeeutiKhe Fabrieken v/h BROCADES-STHEEMAN PHARMACIA (Ingezonden mededeling) tegen punen sneue zekere werkingv-jp Zwitsaletten IWnSAlSASailMH AHIOOORM (Ingezonden mededeling) kunnen wy U voorleggen van de allerbeste firma's in tuben en dozen, o.a. Nivea-crême 25 ct. Amilda-zonnebruin 40 ct. Pento-crême 50 ct India-crêmc 100 ct. Castella-crême 00 ct Bij een gebruinde huid beho ren ook mooio bruine benen, waarvoor wij hebben: Sau- mon-beenbruin, de zogenaam de SOIE LIQUIDE welke een bruine vlies op de huid geeft Dit pracht artikel kost slechts per flacon 135 cent. U weet het: voor alle goede artikelen naar Vlissingen Middelburg. dat zfj de overtuiging koester de en nog koestert, dat zeer velen zowel binnen als buiten het republikeinse gebied, Indo nesië In het algemeen en Java en Sumatra in het bttzonder willen opbouwen in blijvende samenwerking met Nederland. ONWILLIGE GROErEN. Z(j heeft dit gedaan omdat zy zowel in de verwerping der grnodgedachten van Linggad- lati als in de voortdurende bestandsschendingen boven al het drijven zag van bepaalde groepen binnen de republiek, die helaas tenslotte zo mach tig bleken, dat zij degenen, die een eerlijke, constructieve po litiek voorstonden. dwongen tot heengaan of het onmoge lijk maakten voorstellen die deze persoonlijk redelijk ach ten. aan te nemen. Zij heeft dit gedaan, omdat zij elders, in de Maiino-gebie- den steeds meer de gelegen heid kreeg te tonen, wat in goede samenwerking te berel- :en valt, hoe daar ln onder ling vertrouwen, constructief werk kan worden aangevat. Tenslotte scheen dit ook met de republiek nog mogelijk te worden. Op 15 Juli werd over eenstemming bereikt met hare vertegenwoordigers, met de minister-president, de vice-mi- nister-president en twee an dere ministers over uitvoe ringsmaatregelen, die de hoop schenen te wettigen, dat een begin kon worden gemaakt met de practische samenwer king. Helaas verwierp Djocja ook deze overeenkomst van haar eigen voormannen. Zo als vroeger al de heer Sjahrir tot aftreden werd gedwongen, werd nu de heer Sjarifouddin gebracht tot bestrijding der voorstellen, door hem zelf aanvaardt. EEN KKEERPUNT. Landgenoten, er komt een punt, waarop lankmoedigheid ophoudt een deugd te zjjn: Nu het vaststaat, dat do te genwoordige regering der re publiek economischo afbraak en plundering, monetaire ver warring en wetteloosheid, niet kan tegengaan en dus aller minst in staat mag worden jeacht om in haar gebied vci- igheid en recht te verzekeren en anderzijds weigert om sa men met ons de voorwaarden hiertoe te scheppen; nu vaststaat, dat lndién hier niet snel verandering in komt, talrijke economische objecten, utlllteltsbedrijven, verkeers- werken en andere waardevolle bezittingen, merendeels toebe horende aan nlet-Indoneslërs en buitenlanders, mitsgaders »Tote voorraden levensmidde len en grondstoffen, waar de wereld do grootste behoefte aan heeft, zullen worden ver nield; Nu de gevaren voor de be woners van bepaalde streken door het uitblijven van een behoorlijke voedselvoorziening worden vergroot, en nu vast staat, dat deze republikeinse regering weigert aan het ge rechtvaardigd verlangen der Nederlandse regering, tot het beëindigen van al deze aperte schendingen van eenmaal aan- gegano overeenkomsten ge volg te geven, nu moet de Nederlandse regering zich op het standpunt stellen, dat èn het op 14 October 1946 ge sloten bestand èn de op 28 Maart 1947 getekende over eenkomst van Linggadjati door do republikeinse regering en haar organen zodanig zijn overtreden en geschonden, dat do Nedorlandse regering hierbij goede wil niet meer aanwezig kan achten en dus haar vrUheld van handelen overeenkomstig hetgeen bil 't aangaan der overeenkomst van Linggadjati harerzijds is ultgestlpneld, moet hernemen. De Nederlandse regering heeft dit gedaan. Zij heeft de landvoogd gemachtigd, om, gezien het nog steeds voortduren, het verscherpen zelfs van de vijandelijkheden, de vernie lingen en al wat dies meer c||. met de hem ter beschik king staande strijdmacht tot politioneel optreden over te gaan. om datgene te ver wezenlijken, waartoe de re publiek zelf onmachtig blijkt. Landgenoten, de regering verheelt niet, dat deze stap haar zelf grote moeite heeft PRINSES MARUKE HERSTELD. Na een verblijf van ca. vHf weken ln het Nederlands Gasthuis voor Oogljjders te Utrecht, kan Prinses Marijke dezer dagen 't ziekenhuis verlaten. De operatieve behande ling van dc aangebo ren oogafwijking is met goede uitslag bekroond. Het Prinsesje heeft de behandeling zeer goed verdragen en sne de dank zij het feit, dat H. K. H. de klei ne nog steeds voedt, zich inmiddels ontwik keld tot een prachtige gezonde normale baby. Prinses Juliana èn Prins Bern hard betui gen hun hartelijke dank voor de vele blijken van medeleven, welke zij van zo vele zijden mochten ontvangen. "N LINGGADJATI BLIJFT. De regering bljjft aan de beginselen van- Linggadjati vasthouden. Wie mocht me nen, dat nu aanleiding is om zich van deze beginselen te ontdoen, zal de regering te genover zich vinden. De toepassing dezer richt lijnen ten aanzien van de bei de andere, reeds gevormde deelstaten van Indonesië en ten aanzien van al die delen, die daartoe de wens alsnog zullen te kennen geven, zal ononderbroken voortgang vin den. Ook tegenover de repu bliek behouden zij ten volle hun kracht. Zodra een leiding der repu bliek bereid en by machte zal blyken tot ene daadwerkelijke samenwerking overeenkomstig Linggadjati, staat ene gelijk berechtigde plaats, als door de andere deelstaten ingeno men, in de kring van de Ver enigde staten van Indonesië voor haar open". Indonesië's ondergang Overwerk op De Schelde. Directie en Rolt. Lloyd storten f 100.000 in weduwenpensioenfonds. gekost en zfl is er zich van bewust, dat hierdoor bij velen onder u naast bezorgdheid voor hen, die ginds, ver over zee. hun plicht moeten doen, een teleurstelling wordt ge wekt, niet geringer dan de hare. GEEN DRUK. Wy hebben zorgvuldig na gelaten enige druk op de re publiek uit te oefenen zolang net orom ging tot een accoord te geraken, integendeel, de Neaerlandso regering Is de re publiek in deze zover mogelijk tegemoet gekomen. Zij heeft volledig begrip getoond voor het gezonde nationalistische streven, hetwelk zich in Indo nesië heeft geopenbaard. Dat haar Iedere neiging om dit gezonde nationalisme te weer streven vreemd is. Oost-In- donesië en West-Borneo kun nen het getuigen en getuigen het ook. Wfl hebben de republiek in volkomen vrijheid tot een overeenkomst bewogen op be ginselen, waarvan wij de juistheid blijven erkennen en do toepassing blijven vergen, ook nu. Het is echter ten enenmale onaanvaardbaar, dat, wanneer eenmaal een overeenkomst vrijwillig is getekend, deze van dag tot dag wordt ge schonden. Minister Gani en vice- minister Tamzil zyn de enge republkeinse mi nisters, die in Batavia ge bleven zjjn. Tamzil verklaarde Zon dagmorgen aan ©en verte genwoordiger van de „Agence Franco Presse": „De Nederlanders willen oorlog". Hy meende dat het enige resultaat zou zijn de ondergang van In donesië en een wilde haar van de Indonesiërs tegen de Nederlanders. Van het Indonesische leger zeïde hij, dat het 250.000 man sterk was, maar niet in staat georganiseerde weer stand te stellen tegen een groots opgezette aanval. „Onze voornaamste ver dediging, zo zeld,0 hjj, zal de tactiek van de ver schroeide aard.e zyn". Hy meende evenwel, dat het Nederlandse leger niet ln staat zou zjjn de weer standsnesten op te ruimen in het bijzonder op Suma tra en besloot: „De Neder landers gaan hun onder gang tegemoet. Nederland is een te klein land om een koloniale oorlog te voeren". De ministers Gani en Tam zil zijn in hun ambtswoning onder Nederlandse mlitaire bewaking gesteld. Andere re publikeinen, onder wie burge meester Soewirjo ziin tydeliik ondergebracht in het republi keinse ministerie van buiten landse zaken. BRITS COMMMÜNTQUÊ. De Britse regering heeft Zondagavond een communiqué uitgegeven, waarin zij haar grote teleurstelling, uit over het mislukken van de pogin. gen om in Ned. Indië een vreedzame regeling te verkrij gen ran de moeilyke situatie, die na de Japanse overgave is ontstaan. Zij heeft zowel aan de Ne derlandse regering als die van de republiek wederom haar goede diensten aangeboden na volledig overleg met de rege ring van de Verenigde Staten. De Britse regering herinnert aan de arbeid van de heer Dening en Lord Inverchapel, die bemiddelend optraden. Een Brits voorstel om een neutrale polltle-commtssaris aan te stellen, werd niet aan vaardbaar geacht. Bjj de N.V. Kon. My. De Schelde te Vlissingen wordt heden, Maandag, aangevangen met overwerk. Dit was gewenst ln verband met de noodzaak om het m.s. Willem Ruys in September de werf te kunnen doen verlaten en ook de Borneo en de belde mailschepen, die in reparatie zyn, zo spoedig mogelijk ge reed te maken voor de vracht vaart. De directie van de N.V. Kon. MIJ. De Schelde heeft zich be reid verklaard om als tege moetkoming tegenover dit of fer der werknemers, in samen werking met de Rotterdamse Lloyd, 'n bedrag van f 100.000 te storten in het reeds opge richte, doch nog niet in wer king getreden weduwenpen sioenfonds der werklieden. In dit verband kan er de aandacht op worden gevestigd, dat het personeelstekort by De Schelde niet opgeheven kan worden zo lang er ln Vlissin gen niet voldoende woningen zyn om personeel van elders aan te kunnen trekken. Er ls een grote achterstand in het werk, die nog verergerd wordt omdat ook nog aan anderen hulp moet worden geboden. De overwerkregeling geldt alleen voor werklieden van 18 jaar en ouder. Vacanlieloeslag voor het bakkerijpersonee! In verband1 met de moeilijk heden, ontstaan door het niet verstrekken van vacantietoe- slag aan de bakkersgezellen, zullen deze week onderhande lingen worden gevoerd met de bakkersgezellen- en bakkers- patroonsorganisaties. Zowel in Middelburg als Vlissingen zullen gecombineer de vergaderingen worden ge houden. Dijkvoorzieningen door prijsgeven van polder. In verband met het prijsge ven van de AI-te-kleinpolder op N.-Beveland, die 10,0330 h.a. groot was en van 1610 dateerde, zullen aan de dijk van de daarachter liggende polder de nodige voorzienin gen moeten worden getrof fen. Tijdens de jaarvergade ring van de Zeeuwse Polder en Waterschapsbond te Kort- gene werd medegedeeld, dat hiervoor volgend jaar een le ning van ca. 500.000 aange gaan zal moeten worden. „Schoondijke herbouwt". Te Schoondijke is opgericht de stichting „Schoondijke her bouwt". Het doel van de stich ting ls herbouw op grote schaal van woon- en winkelhulzen te Schoondijke en de Instelling-be- schikt hiertoe over deskundi gen op bouwkundig en finan cieel-technisch gebied. Het bestuur van de stichting bestaat uit de heren Mr. K. Hoekzema, waarnemend bur gemeester van Schoondijke, voorzitter, P. J. Huigh, wet houder van Schoondijke, secre taris-penningmeester, J. A. Gransberg, C. M. Zuidweg, W. C. C. Brasem, H. M. v. d. Vegt en J. A. v. Tienhoven. BUITENLANDSE STUDENTEN TE WESTKAPELLE. Zaterdag is te Westkapelle ln het werkkamp de eerste groep buitenlandse studenten geïnstalleerd, die vrijwillig ge durende drie weken komen werken om mee te helpen aan het herstel van het eiland Wal cheren. Burgemeester de Ca- sembroot en lr. P. C. D. Toxcx- peus hebben reedg voorlichten de causeriën gehouden. Plaats gebrek noopt ons het verslag van de aankomst der jongelui een dag aan te houden. Middelburg TOELATINGSEXAMENS R.H.B.S. TE MIDDELBURG. Geslaagd: A. van Aartsen, W. Appel. H. Arendse, A. Bakker, Wilhelmina van Beu- zekom, Antoinette Bosdyk, H. Boutens, A. Clement, J. van Damme, W. Dumon Tak, A. Geljon, Willy Hardon, C. J. den Hollander, H. Hu- bregtse, Nonny Jacobsen, F. Jellema, Louise de Jong, W. van de Kamer, Magda Kok- kelink, Mary Lievense, J. P. Melse, J. Mes, J. Meijeren, J. Minet, Johanna v. d. Myie, J. de Pagter, Tonia Plurjmers, J. Poppe, Annie Postma, I. Reijerse, D. Roth, J. Schip per, Maatje Seybel, P. Swan- born, Maria Verbeek, L. de Vlieger, Elizabeth de Smit, Louise Verryken, Maria van Helleman, C. de Jager, allen te Middelburg; J. Coppoolse, Koudekerke; J. Crucq, Arne- muiden; Janny van Dyke, A. C. de Kam, Corrie de Voogd, allen te Oostkapelle; Nies je Schenk, J. Nieuwen- huize, beiden te Zoutelande; J. Leijnse, Rit them; Maria Moerman, Koudekerke; J. Ver- hage, Aagtekerke; A. Simpe laar en F. Janse te Bigge- kerke; F. Minnebo te Veere: T. de Vries, Souburg. 54 toegelaten, afgewezen 7. KIND WEGGELOPEN. Een tien-jarig kind dat uit Kinderzorg te Middelburg was weggelopen, is in Goes door de politie opgespoord en weer ter beschikking van Kinderzorg gesteld. Geslaagd voor het staats examen muziek, theoretisch gedeelte, de heer A. C. Lich- tendahl, vroeger te Middel burg. GEMEENTERAAD VLISSINGEN BAKKERSSTAKING AFGELAST. Hedennacht werd uit Am sterdam gemeld, dat de drei gende bakkersstaking voorlo pig is afgelast. De minister van landbouw zegde in een conferentie, die door burge meester d'Ailly was belegd, een hernieuwd onderzoek toe naar de broodprijs, waarbij ook een vertegenwoordiger van de bakkers in de accoun tantscommissie zitting zal heb ben. De bakkers, die hedennacht vergaderden in Krasnapolsky, legden zich bij deze beslissing neer. De bloemprijstoeslag der regering blijft verlaagd met 1.70. - Bloemendaal wordt het tweede verlofcentrum ln Ne derland voor de militairen van het Amerikaanse bezettings leger. - Een 35-jarig scholier werd te Rotterdam door een stoom tram van de R.T.M. gegrepen en gedood. Plan-Oost wordt bouwrijp gemaakt. Het eerste punt van enige importentie was een adres van de Buurtvereniging tegen het rooien der bomen op net Bollamypark. Weth. VAN PO- PERING deelde mede, dat de bestaande bomen nog maar kort zouden leven en dat de landschapsarchitect van „Nieuw Walcheren" daarom aanried, het Bellamypark in eens goed op te .knappen en de bomen te rooien. Overi gens waardeert spr. het me deleven, dat uit het adres blykt met de schoonheid van de stad. Eervol ontslag werd ver leend aan de heer F. Ste vens als tijd. leraar lich. oef. aan de dagcursus van de Avondsch. v. Nijverheidson derwijs, terwijl de heer R. Ottens benoemd werd tot leraar in de Ned. Taal aan de Gem. Middelb. Handels avondschool. Zonder discussie keürde de raad een voorstel goed tot het aangaan van een geld lening van 600.000 ter dek king van de begrotingstekor ten tot en met het jaar 1945. DUINEN EN STRANDEN. Bij het voorstel van B. en W. over het weer openstel len van de duinen en stran den, drong de heer VAN ROOYEN (C.H.) aan op het maken van meer doorgangen door de duinen naar het strand. De heer MARIJS (A. R.) drong erop aan, dat een beroep op andere gemeenten zou woraen gedaan, om ook daar strand en duinen open te stellen. De VOORZITTER achtte meer doorgangen op Vllssin- gen-gebied nauwelijks moge lijk. Wel kan er wellicht een mogelijkheid worden gevon den om vóór de Nolledyk langs naar het strand te gaan. In Koudekerke zijriwel verschillende doorgangen, naar het strand en B. en W. zullen zich met deze gemeen te verstaan. Overigens heeft de Polder Walcheren het recht om de duinen af te sluiten. BH het voorstel van B. en W. tot het verlenen van een crediet van 618.000 voor 't opspuiten van gronden ten N. van de Pr. Hendrikwcg en van een zanddepöt aldaar, vroeg de heer DE WIT (A. r.) of de Spuiboezem niet geiyktydig gedempt kan worden. Hiertoe is volgens de voor zitter nog overleg met de Polder Walcheren nodig, om dat er dan een nieuw ge maal moet komen. De heer MARIJS drong aan op betere verlichting van de Oude Vliss. weg, speciaal als deze werkzaamheden worden uitgevoerd. Weth. VAN PO- PERING deelde mede, dat dit de aandacht heeft van B. en W. HET PLAN OOST. Naar aanleiding van het voorstel van B. en W. tot het verlenen van een crcdiet van S756.000 voor het bouw rijp maken van gronden in het plan Oost. De heer J. MOLL, hoofd opzichter van gemeentewer ken, gaf een uiteenzetting van dit Plan Oost. Terwijl in Vlissingen momenteel 179 woningen in aanbouw zijn, zijn de plannen voor 864 nieuwe woningen momenteel in ver gevorderde voorbe reiding. Een groot deel hier van komt in plan Oost, d.w.z. ten N. v. d. Anjelierenlaan, ten W. van de Bloemenlaan en de verl. Irislaan en ten Oosten van de Watergang. De grond moet nu echter bouwrijp worden gemaakt. Bedriegen de voortekenen niet, dan zullen dus weldra 1043 nieuwe woningen in aanbouw zijn, waarby ook de bouwverenigingen weer een werkzaam aandeel hebben. Het gehele plan Oost zal ten slotte 1313 woningen omvat ten. De heer KNOOP (P. v. d. V.) verwonderde er zich over, dat alle straten N.Z. lopen, zodat een deel van de wonin gen nooit zon krijgt. De heer MOLL meende, dat dit wel mee zou vallen. De heer DE WIT achtte het onjuist, dat in een der blokken hoogbouw zal worden toegepast: woningen van 4 verdiepingen. B. en W. vra gen zich eveneens af, of dit in de smaak zou vallen, maar hadden zich dit ene blok gedacht als overgang op de meer gesloten stadsbouw. Tevens is de heer De Wit tegenstander van stroken- bouw, omdat de be woners dan meestal tegen eik aars was zitten te kijken. Ook dit bezwaar zal echter ondervangen worden. De heren KNOOP, CORVE- LEYN en DE WIT drongen aan op nadere detaillering als de bouwplannen aan de orde komen. Dit werd door de VOORZITTER toegezeg. Weth. VAN POPERÏNG deelde nog mede, dat de par ticuliere woningbouwvereni gingen zoveel mogelijk zullen worden ingeschakeld bij de wederopbouw van de oude stad. NIEUW GEBOUW VOOR DE WATER LEIDING. Het voorstel van B. en W. om een crediet van 105.000 te verlenen voor het verbou wen van 2 percelen (4 ge meentewoningen) in de Verk. Quakkelaarstraat tot kantoor voor het Waterleidingbedrijf en tot het verbouwen van de restanten van het aan die straat gelegen schoolgebouw tot werkplaats voor genoemd bedryf, werd na veel discussie aangenomen. Of deze vesti ging definitief zal zyn, moet later blyken. De heer CORVELEYN vond voor een mogeiyk tydeiyke oplossing een ton nogal roy aal en zou liever wachten tot er een definitief plan was. Een definitief plan zou echter, naar de VOORZIT TER mededeelde, belangryk duurder uitkomen. De heer MARIJS pleitte voor een de finitieve oplossing aan de Paul Krugerstraat. Besloten wordt evenwel, dat als er gegadigden voor de grond in de Paul Kruger straat mochten komen, B. en W. deze grond niet zullen weigeren zonder de zaak aan de Raad te hebben voorge legd. LIDMAATSCHAP PEN. De voorstellen van B. en W. om de gemeente lid te doen worden van de Stich ting „Nieuw Walcheren" te gen een contributie van 100 per jaar en een voorstel om de gemeente lid te doen wor den van het Ned. Wegencon gres tegen een contributie van 25 per jaar, werden z.h.st. aangenomen. VACANTTETOESLAG. Het voorstel van B. en W. om een gratificatie van 2 van het salaris aan het ge- meentepersoneel toe te ken nen tot een maximum van 50 voor zover de bezoldi ging van gemeentewege wordt geregeld, lokte enige discussie uit. De heer POST (ARB.) wilde ook de mensen, wier salaris niet door de gemeen te wordt geregeld, onder de ze regeling doen vallen. De neer MARIJS vroeg 'n datum te bepalen waarop de ze toeslag betaald zal wor den. De VOORZITTER zeide, dat deze betaling nog vóór 1 Aug. zal plaats vinden. Ten slotte zeide spr. dat ook de zgn. arbeidscontractanten de toeslag zullen krygen. VERKOOP VAN GROND. Het voorstel om aan de heer H. J. Smit 13 vierk. meter grond naast het hotel Noord zeeboulevard en v.m. café Albion voor een bedrag van 15 per meter te ver kopen, werd z.h.st. aangeno men. AMBTENAAR VOOR DE V.V.V. Aan de orde kwam hierna het voorstel van B. en W. om de heer J. Louwerse te benoemen tot ambtenaar voor het Vreemdelingenverkeer. De heren MARIJS (A.R.) VAN SCHIJNDEL (Arb.) en BEUN (Arb.), hadden geen bewondering voor dit voor stel. Zy juichen het toe, dat B. en W. belangstelling to nen voor de V.V.V., maar dit dient niet te geschieden door een ambtenaar by de V.V.V. te detacheren. Er is immers gebrek aan geroutineerd se- cretariepersoneel. Bovendien wenst de V.V.V. deze oplos sing niet. De VOORZITTER ant woordde, dat deze zaak wat lang gelopen heeft en dat een jaar geleden de V.V.V. wel met dit plan instemde. Uit een brief van de V.V.V., geschreven na de vergadering van Donderdagavond, biykt verder, dat de V.V.V. er nog steeds mee instemt, maar ook de subsidie gaarne ge handhaafd zou zien. De amb tenaar zal tevens conserva tor zyn van het Stedelyk Museum en dus werk in over vloed zal hebben. De heer MARIJS verwon derde zich ten zeerste over deze brief en zou haast zeg den: Ze moeten nog eens :omen klagen! Ook de heer VAN SCHIJN DEL zeide dat de V.V.V. toch wel snel van inzicht veran derd is. De V.V.V. voelde zich ccn ambtenaar opgedron gen. De heer POST merkte op, Vlissingen SCARBOROUGH. De trekking van de door dé Contact-Commissie te Vlissin gen voor Uitwisseling van Sportmensen te Vlissingen ge- georganiseerde loterij ten bate van de Scarborough-week, zal plaats vinden op Zaterdag 26 Juli a.s. in het Concertge bouw. STUURMANSEXAMENS. Voor de afdeling Stuur mansleerling Getuigschrift B. S. slaagden aan de „De Ruy- terschool" te Vlissingen: L. Almekinders, H. M. Bochman, J. Bonnewei, G. H. ten Broeke, H. Dekker, J. van Dyk, H. H. F. Fastenau, G. Geertse, H. de Graaf, E. P. Helleman, J. J. Holdijk, J. Hulst, J. P. Jongbloed, A. Jo- ziasse, F. M. Kuiper, T. W. Langendam, L. v. d. Meulen, J. H. Nas, B. G. v. Ommen, W. Ouwens, P. J. A. C. Schel- lekens, C. A. Schijve, J. W. Schuit. P. J. H. Seybel.H. Son- dag. E. Spykerboer, J. A. M. v. Stekelenburg, L. J. Stroo- band, P. N. Stuy, O. C. Ver- hen'e, J. Vinke. J. Vinke, P. C. Vos, J. P. F. de Vries, P. A. v. d. Weyde, C. Wiegand. Afgewezen 1 candidaat. Voor de afdeling stuurmans leerling Getuigschrift A. S. J. H. v. d. Belt, J. A. C. Berting, J. H. Boersma, J. Th. Bouwhuis, H. de Geest, N. A. de Jager, W. Janssen, C. W. H. Kerling, H. J. Kok, C. A. Oostermeyer, J. Pijpenseel, J. v. Schayik, A. J. J. Thuys. Afgewezen 6 candidaten. kinderspeelplaats. De heer J. P. Ventevogel heeft in de jongste raadsver gadering van Vlissingen ge pleit voor kinderspeelplaatsen in de stad. Wethouder M. A. van Po- pering antwoordde, dat ge meentewerken een plan ge reed heeft voor een speeltuin bij de Paardenmarkt, maar dat de uitvoering daarvan op moeilijkheden stuit, omdat men eerst een nieuwe plaats moet vinden voor het opslag terrein voor oud ijzer van de fa. Cracau. Geslaagd voor het diplo ma machineschrijven Pittman de heer J. Ridderlof Wz. te Yerseke. R0B1C WON DE TOUR DE FRANCE De uitslagen van de laatste etappe van de Tour de France (Caen—Parys 269 km.) lui den: 1. Schotte (België) 7 uur 16 min. 13 sec.; 2. Gauthier (Zuid Oost) zelfde tyd; 3. Diederich (Luxemburg) zelfde tyd; 11. Klabinsky 7 uur 35 min. 19 sec.; 13. Joly zelfde tyd; 26. Camellini 7 uur 36 min. 54 sec.; 40 Janssens 7 uur 48 m. Het'algemeen eind-klasse ment luidt: 1. Robic 148 uur 11 min. 25 sec.; 2. Fachleit- ner, 148 uur 15 min. 23 sec.J 3. Brambilla 148 uur 21 min. 32 sec.; 4. Roncönie 148 uur 22 min. 25 sec.; 5. Vietto 148 uur 26 min. 47 sec.; 32. Jans sen 152 uur 8 min. 36 sec.; 34. Klabinsky 152 uur 18 min. 1 sec.; 47. Joly 153 uur 3 m. 43 sec. Het landen eind-klassement luidt: 1. Italië; 2. Frankryk; 3. Frankrijk West; 4. België; 5. Frankrijk Zuid-Oost; 6. Zwit serland-Luxemburg; 7. Ne derland met buitenlanders; 8. Centraal Zuid West Frank ryk; 9. He de France; 10. Frankrijk Noord Oost. dat het contact tussen V.V. V. en gemeentebestuur toch wel buitengewoon slecht is. Hy stelde evenals de heer Ma rys voor het voorstel aan te houden tot de kwestie opge helderd is. De VOORZITTER zeide nog, dat de zaak lang gehangen heeft, omdat de pensioenre geling van de heer Louwer se, die V.V.V.-ambtenaar zou worden, nog al moeilijkheden zou beleven. Het contact met de V.V.V. is voldoende ge weest. Nog enkele dagen ge- leden verklaarde de voorzit ter der V.V.V. zich ingeno men met het voorstel van B. en W. Spr. ging echter accoord met aanhouden van dit punt tot nader overleg heeft plaats gehad. Aldus besloten. HET MEDISCH CENTRUM. By de bespreking van het voorstel van B. en W. tot wyziging van het raadsbe sluit van 13-8-'46 tot het in het leven roepen van een Stichting Medisch Centrum biykt. dat de Prov. Ver. tot bestriding der t.b.c. niet meer tot de oprichters wenst te behoren. Zij acht dit n.l. niet op haar weg liggen. Verscheidene leden drongen er op aan, dat de vereni gingen, die zich op medisch gebied bewegen, zoveel mo- gelyk in het stichtingsbestuur vertegenwoordigd zullen zijn. Weth. v. OORSCHOT deelde mede, dat deze mogelykheid inderdaad bestaat. Men moet echter opschieten. De uitvoe ring van het raadsbesluit is reeds te lang op de lange baan geschoven. Dc Raad ging daarna accoord met het voor stel. Het voorstel van B. en W. om een bydrage van 10 te verlenen in de kosten van het herstel van de Oranje molen werd z.h.s. aangeno men. Daarna volgden de vragen van de heren van Poelje en vr>-> Rcoyen over de „Zeeland" ?n dc rondvraag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 2