PREDIKBEURTEN Harder werken of nieuwe leningen Kappic en de geheimzinnige lading 5 maanden hoogspanning Walcheren Onze uitvoer daalt Ondanks al onze offers (Van onze economische medewerker) De cijfers van onze uit voer, de uitvoer waarvoor «ij onze radiotoestellen, onze manufacturen en onze chocolade opofferen, willen de laatste maan den maar niet sty gen. In tegendeel Terwijl omge keerd de invoer wel om hoog gaat. Uitvoer (in Invoer (in mill, gld.) mill. gld. Januari 108.1 201.4 Februari 97.1 312.7 Maart 138.3 256.3 April 142.6 339.4 Mei 134.8 356.7 Juni 120.5 470.4 741.4 1936.9 Deze ontwikkeling thans wordt de invoer voor slechts 38.2 door de uit voer gedekt is niet alleen bedroevend, omdat wij ons reeds veel artikelen moeten ontzeggen, terwijl het weinig zoden aan de dyk zet, maar in het bijzonder nog, omdat zij het gevaar in zich bergt, dat Nederland bergafwaarts in plaats van bergopwaarts gaat. Boekbespreking 'M. J. KoenenJ. Ende pols: Verklarend Hand woordenboek der Ned. Taal. Bij J. B. Wolters Uitgevers Mij. Groningen verscheen de 21ste druk van het bekende Verklarend Handwoordenboek der Ned. Taal van M. J. Koenen en J. Endepols. Aan de grote lijnen is niets ver anderd, maar wel zijn bij deze nieuwe druk, die verzorgd werd door dr. K. Heeroma, een groot aantal verbeterin gen aangebracht. Vooral nu de nieuwe spel ling is ingevoerd en velen dus weinig of niets meer hebben aan hun oude woor denboek, zal deze nieuwe uit gave in een behoefte voor zien. Fundamenteel cijferen, dl. I, derde leerj., dl. H, vierde leer jaar, onderwijzersboekjes en werkcahiers, door R. H. Zand- voort. Uitgave J. B. Wolters U.M., Groningen, 4.70 com pleet. Met deze deeltjes fundamen teel cijferen heeft de auteur de bedoeling gehad het essentiële van het cijferproceg op de voorgrond te plaatsen. Door een efficiente indeling en uit werking wordt bereikt, dat de leei-lingen geen tijd vermorsen; in de werkcahiers worden de antwoorden van de sommen in hokjes ingevuld, zodat de op gaven niet overgeschreven be hoeven te worden. Het geheel is er op gericht, dat het cijferen geen werktuigelijke bezigheid wordt doch een doeltreffende hersenoefening. In het bijzon der de voorstanders van on derwijsvernieuwing zullen deze uitgave met instemming be groeten. Komt naar Friesland!, uit gave Prov. Friese V.V.V. Papierschaarste ten spijt heeft de Prov. Friese V.V.V. kans gezien een keurig uitge voerd, 20 pagina's omvattend tijdschrift in het licht te ge ven, waarin door middel van onderhoudende, goed geschre ven artikelen en aardige foto's een krachtige propaganda wordt gemaakt voor het vele en afwisselende, dat Friesland vacantleganger en toerl9t kan bieden. i Wat is toch het geval? Wij zijn, willen wij op een enigs zins draaglijke wijze in Neder land leven wij laten het vóóroorlogse peil als een fata morgana voorlopig maar bui ten beschouwing gedwongen meer goederen in te voeren, dan wij kunnen uitvoeren. Dat wil zeggen, dat wij uit dien hoofde meer aan het buiten land moeten betalen dan wij ontvangen. Dit is altijd zo ge weest (wy hadden zoals dat heet, een passieve handelsba lans), maar voor 1940 konden wij die extra invoer volhou den, doordat wij andere in komsten hadden .Wij bewe zen n.l. diensten aan het bui tenland (o.a. scheepvaart-, ha ven- en transitoverkeer)ont vingen rente en pensioenen uit Indië, alsmede rente van aan het buitenland geleende kapitalen. Doch hoe is nu de toe stand? Die ontvangsten we gens verrichte diensten en van dividenden zijn volgens de geschatte cijfers vóór 1947 nog maar de helft van 1938 (wij hebben om de cijfers te kunnen vergelijken, de prij zen van 1938 met 2% ver menigvuldigd). Dus veel te weinig. Bovendien is onze in voer sterk vermeerderd (wij hebben dank zij de vernieti gingspolitiek der Duitsers extra veel nodig). De beta lingsbalans, dat is dan het totaal van alle te ontvangen en te betalen bedragen, wordt door deze elkaar tegenwer kende krachten dus geheel scheef getrokken. Nu begrijpt u wellicht ook de geweldige betekenis, die onze uitvoer heeft. Doordat onze diensten aan en onze beleggingen in het buitenland nog zo gering zijn, rust op de export de plicht, die extra invoer mogelijk te maken. En die uitvoer blijkt tot nu toe niet tegen deze taak op gewassen te zyn. Minister Lieftinck heeft volgens zijn deviezennota voor 1947 gehoopt op een export van 1.620 millioen. Voor het le halfjaar komt dat neer op 810 millioen en daar blij ven wij dus met onze 741.4 millioen nog een slordige f 1SV2 millioen bij ten achter. Er rest dus: harder werken of buitenlandse credieten. Maar er zijn nog meer donderwolken aan de hemel. Het buitenland, dat voor het zelfde dilemma staat als wij, wil zijn invoer gaan beper ken. (Zweden, Denemarken en Engeland). Daar komt nog bij, dat de goederen, die wij kunnen leveren, door het bui tenland veelal als „luxe" worden beschouwd. Om grond stoffen en machines zit men ook daar te springen en die kunnen wy nog niet genoeg leveren. En toch moeten wij er doorheen! Laten wy hopen, dat het plan Marshall ons lucht zal kunnen geven. Kerknieuws NED. HERV. KERK. Candidaat Keizer te Zut- phen heeft de toezegging van beroep naar de Ned. Herv. Kerk te St. Laurens aange nomen. GEREF. KERK. Ds. C. Boon, Geref. predi kant te Duurswoude heeft 't beroep naar St. Laurens aan genomen. WEDVLUCHT. De ver. v. Postduivenhou- ders „de Luchtbode" te Sou burg hield een wedvlucht van uit Waardamme (B.) met jonge duiven. De uitslag luidt: 1, 4 en 10 W. Wou ters; 2 H. Meulmeester; 3 C. Boogaard; 5 gebrs Caljouw; 6 en 7 P. Babyn; 8 J. Pot huizen. FILMS VAN DE WEEK Electro-Middelburg. Het doet weldadig aan in deze tijd van spanningen en ge ruchten een film te zien, die vriendschap tussen het Ame rikaanse en, Russische volk bepleit. „Russische rhapso- die" met Robert Taylor en Susan Peters is zulk 'n film. Hier en daar wat naïef, heeft zij toch grote kwaliteiten, terwijl men bovendien van goede muziek (Taylor speelt een dirigent) kan genieten. Er zijn aardige bijrollen van Felix Bressart en Robert Benchley, terwijl Gregory Ra- toff op vaardige wijze regis seerde. Schouwburg-Middelburg. De foeilelijke maar buitenge woon amusante Judy Cano- va heeft de hoofdrol in „Dat is Amerika". Het ware juis ter geweest deze geschiede nis van een plattelandsmeis je in de hoogste kringen van New York „Dat is Ameri ka niet" te noemen, want de Hollywoodse onwaarschijn lijkheid druipt er af. Voor 't overige een vrolijk geval met dolle situaties en zes leuke liedjes. Alhambra-Vlissingen. Een van de aardigste kluchten van Stan Laural en Oliver Hardy, het duo, dat in Sep tember naar Nederland zal komen, „In het vreemdelin genlegioen" is onder de ti tel „Door dik en dun" op nieuw uitegebracht. Van Dinsdag af draait een nieuwe, ditmaal Ame rikaanse verfilming van Jules Verne's geliefde ro man „Michaël Strogoff, de koerier van de Czaar." Adolph Wohlbrlick speelt de koerier. Een knap gemaakte film met vaart en spanning. Luxor-Vlissingcn. IJs- revue-films schijnen in de mode te zijn. „Icecapades", een aardige woordspeling op escapades, is er het nieuwste bewijs van. Grote ijsshows, waarin de Tsjechische Vera Hruba Ralston schittert, vor men het middelpunt, waarom heen een vlot verhaaltje met Ellen Drow en Jerry Colon- na is geweven. Van Dinsdag af draait ook hier een co- medie met Judy Canova, „De verdwenen kampioene", waar bij de lach in de zaal niet van de lucht zal zjjn. Staking in Antwerpen. Onder de havenarbeiders te Antwerpen is opnieuw 'n staking uitgebroken. De ar beiders protesteren tegen de belastingen en te hoge huur prijzen. „Opzet" verboden. Bij nagenoeg alle gehouden aanbestedingen blijken de meeste van de deelnemende aannemers in het bedrag van hun inschrijving een bepaald percentage opzet te hebben be grepen. Wordt het werk ge gund, dan is de betrokken aan nemer gehouden het opzetgeld aan zijn collega's uit te keren, die deze uitkering beschouwen als een tegemoetkoming voor de kosten, die zij moesten ma ken om aan de aanbesteding te kunnen deelnemen. Tegen deze reeds jarenlang bestaande gewoonte bestonden veel bezwaren, ook in brede kringen van de aannemers zel ve, vooral doordat dikwijls aannemers inschreven voor werken, uitsluitend met de be doeling op deze wijze mede te profiteren van de opzet. De Ministers van Wederop bouw en Volkshuisvesting en van Verkeer en Waterstaat achten het niet verantwoord een toestand te bestendigen, waarbij een gedeelte van de aannemingssom ten goede komt aan inschrijvers, die niet tot de ernstig gegadigden voor het werk behoren. Op straffe van langdurige uitsluiting van alle by een dergelijke opzet be trokkenen zal een dergelijke opzet niet meer worden toege> laten. 32. „Wat een ellende, wat een narig heid!" vond de maat. „Ik begrijp er niets van." „Natuurlijk is er iemand mee wegge varen! Waarschijnlijk een stelletje opiumsmokkelaars, die de Kraak toch naar Bok-king brengen. We moeten achter hem aanvaren en hem zien in te halen!" vond Kappie. „Daar ligt een jonk. Laten we er maar eens heen gaan. Als er niemand op is, va ren we er mee weg!" Ze liepen naar de jonk en die bleek helemaal ver-* laten te zijn. „Kom mee aan boord, jong!" zei Kap-» pie. „Ik heb nog wel nooit van m'n leven op een jonk gevaren, maar dat leren we wel!" Aangetekende brief terecht. De aangetekende brief met 65 aandelen Kon. Olie, die een Amsterdamse bankinstelling onlangs verzond, is bij de ge adresseerde, een bank in Pana ma, gearriveerd. Als gevolg van een fout der Amerikaan se postadministratie werd de brief aanvankelijk als vermist opgegeven. Postzegelboekjes. Sedert korte tijd zijn aan de P.T.T.-kantoren wederom pcfstzegelboekjes verkrijgbaar, die 24 frankeerzegels (type Hartz) van 10 cents bevat ten. De werkgelegenheid. Op 5 Juli 1947 stonden In geschreven 541 (38) personen, waarvan er 349 in de D.U. W. waren tewerkgesteld. Over de week, eindigend 5 Juli '47 werden 825 (57) personen ge plaatst. Het aantal overge bleven aanvragen bedroeg 6531 (389). De tussen haakjes geplaat ste cijfers hebben betrekking op vrouwen. Gevraagd worden o.a.: Walcheren: leerling zetter, drukkers, bouwvakarbeiders, kistenmakers, leerling zager, slijper, loodgieters, hulp-las ser, zandvormers, banfcwer- kers, rev. draaier, smid, auto monteurs en leerlingen, elec- tricien, naaimachine-monteur, div. metaalberoepen, arb. melkfabriek, koks en hulp koks, landarbeiders, bloemis ten. lompensorteerders, mag. bediende, leerling kellner, kan toorpers., verzekeringsagent, kampknechten, bewaarders, kapsters, naaisters, strijksters, hoedenmodiste, arb. sierkunst- atelier, arb. metaalfabriek, winkeljuffrouwen, kookster, hotelpersoneel, serveerster, huish. personeel. ;erd adema En intussen had de klant al weer een andere wonder lijke schepping te pakken en zette ze op naar hoofd, ver draaide haar hals voor de spiegel om zich van voren en van achteren te kunnen bekijken en een ontevreden stem zei: „Heeft u werkelijk niets anders? Dan vrees ik, dat er voor mij geen keus is." Waar is het standbeeld voor de winkeljuffrouw van een hoedenafdeling, of van een afdeling schoenen, waar de klant in een gemakkelijke fauteuil zit en het arme ver koopstertje zich als een sla vin in het stof buigt om voe ten teneen, niet te was sen, maar te omvatten en te trachten er iets omheen te doen dat de klant zou kunnen bekoren. Dikke benen en dunne rech te en kromme oude en jon ge, grote voeten en kleine, voor alles was er in het wa renhuis een passende kous en een passende schoen, maar voor de klant en het schoen tje elkaar gevonden hadden, waren er Akkertjes en As pirientjes nodig en de ner- veuse verkoopstertjes, bleek van moeheid en ellende, snakten naar 't ogenblik, dat n beuren zou sluiten en alles wat vrouw was en t£,o kS' m^,ntels cn japonne tjes begeerde, om een zo gunstig mogelijke indruk op de heren der schepping te maken, weer wegtrok om haar aanval op 't menselijke uithoudingsvermogen de vol gende dag met hernieuwde woede te hervatten. In de afdeling dameshoe den stond juffrouw Irma Hoogvorst, gedegradeerd van kantoorjuffrouw die zich alleen aan mannen als de heer Protsinger behoefde te ergeren tot winkeldame, alias slavin van ieder, die iets wilde kopen, in de onge lijke strijd van onaantastba re klant tegen de altijd aan het kortste eind trekkende vendeuse. Zij werkte hier nu een paar weken en haar rode wangen hadden haar kleur verloren, het gezicht kreeg vermoeide trekken en er was geen vast heid meer in haar nerveus bewegende handen. Hans van Linschoten kon, als hij in haar afdeling ver toefde, met medelijden naar haar kijken. Trouwens, ook hij had een gedaanteverwis seling ondergaan. Hij was, als de chef in het restaurant in streepbroek en jacquet en hij begreep nu, wat men in kellnerskringen bedoelt als men zegt, dat ieder die een rok draagt daarom nog geen heer is, althans geen heer in het teken van maatschappe lijk aanzien. Hij voelde zich, wat dat betreft, allesbehalve een heer, hij was een pias, een aange klede aap met souteneurs kansen, die leefde van de welwillendheid der vrouwen, die zich dagelijks om hem verdrongen en van wier wel behagen of ontevredenheid zijn positie toch immers af hankelijk was. „Wordt u al geholpen, me vrouw Juffrouw Emma, de ze dame heeft al vyf minu- ten naar u uitgekeken. Neemt u ons niet kwalijk, mevrouw, het is zo bijzonder druk. Een zomertoiletje, zegt u? Na tuurlijk, dame, deze kant uit alstublieft. Hier vindt u een uitgebreide sortering. Juf frouw AlbertinePardon mevrouw, één momentje juf frouw Albertine!!! Waar zit u nu weer? Deze dame wacht al een hele tijd. U wordt ge holpen, mevrouw." Dan keek de mevrouw, als zij oud was, spinnijdig naar de juffrouw en als zij jong was, met 'n dankbare blik naar de interessante jonge man, die iets gedistingeerds had. En zy treuzelde ais zij schoenen of een hoedje moest hebben en liet zich opnieuw geleiden en beschermen en vertelde later aan haar vrien dinnen, dat er in het Waren huis „De Gouden Tros" zo'n alleraardigste jongeman was. Niet dat zij enigszins gechar meerd was, natuurlijk niet. Stel je voor! Maar toch, het maakt zo'n groot verschil, nietwaar, of je door den een of door den ander wordt ge holpen. Juffrouw Irma Hoog vorst paste hoedjes, hoedje op, hoedie af en meneer Van Linschoten liep niet meer door het Warenhuis, maar schreed, met een bestuderende pas, die b$j de streepbroek en het jacquet behoorde en hij vloekte binnensmonds en bedacht, dat als hy ooit kin deren zou hebben, niet één daarvan voor blanke slaaf in een Warenhuis zou spelen. ((Wordt vervolgd).. Scheepvaartberichfen Aangekomen te Vlissingen Hilda v. Ipswich; Frean v. Antw.; Progress v. Antw. Vertrokken: Badzo n. Oslo; Majorie n. Abó; Jacoba n. Ipswich; Frean n. Cowes; Wea n. Stockholm; Eton n. Oslo; Hilda n. Ipswich. Gepasseerd v. Antw.: Zee hond n. Gdynia Edam n. Rot terdam; Ero n. Plymouth: Delft n. R'dam; Jozo n. Co wes; Taurus n. Middlesbu- rough; Rottum n. Oslo; Zwa luw n. Nyhes. Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: C. H. J. v. d. Veen- Kok, d. en z.; A. M. A. de Bruijn-Roosa, z.; J. van Wezel- de Vries, d.; L. Gideonse-Quist, z.; Th. C. Hoogesteger-Koole, z.; J. de Visser-de Kok, d.; J. H. Deker-Houmes, z.; C. J. Tissink-Pattenier, d.; W. Rin- gersma-den Hoed, d.; E. C. v. d. Hoek-Huysman, d.; P. Mes- ker-Blommers, 2 z. Overleden: J. Corveleijn, 51 j., echtgen. van M. H. de Ly; P. de Noorier, 58 j., echtgen. van J. Bliek; G. van den Broe- ke, 70 j., wed. van G. Dekker; C. P. van Steenhuijsen, 80 j. Ondertrouwd: J. P. van der Hoek, 27 j. en E. Talaraski, 20 j.; D. Faase, 27 j. en A. Land man, 22 j.; A. Lampert, 25 j. en P. Dekker, 24 j.; J. van den Broek, 22 j. en J. Josiasse, 22 Getrouwd: A. F. de Jonge, 49 j. en A. Davidse, 41 j.; J. H. W. van Loon, 20 j. en N. de Witte, 21 j.; A. Kunst, 22 j. en W. J. de Vos, 21 j.; J. Denies, 26 j. en M. L. J. Wisse, 20 j.; P. Meliefste, 25 j. en J. J. Bouman, 19 j. Ondertrouwd: J. F. Ver stappen, 19 j. en M. de Wolff, 21 j.; F. de Boer, 29 j. en B. Hendrikse, 30 j.; W. J. van Broekhoven, 25 j. en E. L. Barentsen, 24 j.; J. Gillissen, 23 j. en C. Nieu- wenhuijze, 24 j. Getrouwd: D. Cevaal, 20 j. en J. P. Jacobse, 18 j.; W. J. Krijger, 29 j. en N. S. Westerweel, 22 j.; G. W. Alofs, 21 j. en Th. M. Gie- len, 21 j.; P. R. Podkowicz, 39 j. en E. M. Wellmaa, 37 j.; P. Janse, 24 j. en E. J. de Nooijer, 20 j.; P. Klap, 26 j. en C. in den Bosch, 25 j.; A. R. den Boer, 41 j. en J. W. Bimmel, 34 j.; J. J. van Hout, 20 j. en A. W. van der Graaf, 21 j. Bevallen: A. van der Lin de, geb. Serlé, d.; W. E. van Holland, geb. Verhoef, z.; L. F. Marijs, geb. Ratel band, z.H. Braakhekke, geb. ten Broeke, d.; M. Kloos, geb. Campagne, z.; M. P. Blom, geb. Mieras, d.; J. J. Bruning, geb. Abrahamse, d.; J. H. M. Bakker, geb. van de Walle, d.; Th. Gunst, geb. Platzer, d.; M. C. Jilleba, geb. Leijdekkers, z. Overleden: W. J. Schot, 20 j.; D. Maarschalk, echtgen. van G. G. Schinkel, 72 j.; A. M. Raamsdonk, 76 j. ZONDAGSDIENST ARTSEN EN APOTHEKEN. Voor spoedeisende gevallen in Middelburg is Zondag te be reiken de heer C. F. Frumau, arts, Groenmarkt, tel. 2635. In Vlissingen heeft dienst de heer J. J. Wolters, arts, Bad huisstraat 70, tel. 136. In Middelburg dg Zondag en de nachten van de daarop vol gende week geopendi apotheek v. d. Harst. Korte Delft 12, te Vlissingen: apotheek Ocken. burg, Badhuisstraat. Van 24 tot en met 27 September a.s. zal in Maas tricht het landelijk congres van de Ned. Ver. voor Ex-po litieke gevangenen uit de be zettingstijd gehouden worden. Ned. Herv. Kerk. Aagteker- ke 10 Cand. Don, 2.30 Ds. v Willenswaard (H.D.); Arne- muiden 10 en 2.30 Ds. Hooij- kaas; Bigeekerke 10 en 2 (H. D.) Ds. Witteveen; Domburg 10 Ds. v. Willenswaard; Ga- pinge 10 Ds. Valeton (H.A.); Grijpskerke 10 Ds. v. Loon 2.30 Ds. Visser; Kleverskerké 9.30 Ds. Otte; Meliskerke 2.30 Ds. Oosthoek (H.D.). Nieuw en St. Joosland 10 en 2.30 Ds. Waardenburg; Oost- en West- Souburg 8.30 en 7 Ds. Spijker boer; Oostkapelle 10 en 2.30 Ds. Richard; Ritthem 10 H.A. en 7 Ds. Breukelmans; Vlis singen St. Jacobskerk 10 Ds. Vossers, 5 Ds. Aalbers (H.A.); Havendorp (cantine) 10 dhr. v. Sabben; Vrouwepolder 2 Ds. Drijvende huisjes. Een bouwmaterialenbe- drijf in Hillegom heeft het initiatief genomen voor de bouw van beton nen weekend-huisjes, die de uitzonderlijke eigen schap hebben, ie kunnen drhven. Deze betonnen huisjes rusten op een rechthoekige bak even eens van beton, die met specie aan de muren is verbonden en absoluut waterdicht is. Het pro ject is bij wijze van proef uitgevoerd en de acht huisjes, die vervaardigd zijn, hebben aanstonds aftrek gevonden. Over de Nederlandse wateren zwerven acht huisjes met vacantiegan- fers, die met recht „op et water thuis" zijn. Valeton (H.A.); Westkapelle 9.30 Leesd.; 2.30 Ds. Breukel- man; Zoutelande 9.30 Ds. Oosthoek, 7 Ds. Korevaar. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 Ds. Veldhuizen; Dom burg (R.K. kerk) 11 Ds. Streefkerk; Gapinge 9.30 Ds. Drost, 2 dhr. Lammers; Grijps kerke 10 Leesd., 4.30 Ds. Veld- huijzen; Koudekerke 9.30 en 2.30 Ds. v. Doornick; Me liskerke 9.30 en 2.30 Ds. Vreugdenhil; Middelburg (Hofpleinkerk) 9 en 5.30 uur Ds. Oussoren, (Noorderkerk) 9.30 en 2.30 Ds. Colenbrander; Oost- en West-Souburg 10.15 en 2.45 Ds. v. Swigchem; Oost kapelle 10 en 2.30 Ds. Scheele; Serooskerke 9.30 Ds. Streef kerk, 2.30 Ds. Oussoren; St. Laurens 10 en 2.30 Cand. Meuleman; Veere 9.30 Lees- dienst; 2.30 uur Ds. Streef kerk; Vlissingen 9.30 en 5 Ds. Hindriks 5 (H.A.); Vrouwepol der 10.30 en 4 dhr. Lammers; Westkapelle 9.30 Ds. Scheele, 2.30 Leesdienst. Geref. Kerk cx art. 31. Mid delburg 2 en 7 Stud. K. Ded- dens; Oost- en West-Souburg 10 en 4 Stud. K. Deddens. Geref. Gem, Aagtekerke 9.30 2 en 6 Leesdienst; Oostkapelle 10 en 2.30 Leesdienst; West kapelle 10 en 4.30 Leesdienst. Chr. Geref. Kerk. Middel burg 10 en 3 Ds. Rijksen; Vlissingen 9.30 en 5 Ds. Slof- stra. Ver. Vrtfz. Herv. Middelburg 7 Ds. Kruijt. Evang. Luth. Gem. Middel burg 10 Ds. Pel; Vlissingen 10 Ds .Smeding, 7 Ds. Pel. Doopsgez. Gem. Middelburg 10 en 5 Mej. Da. A. H. A. Bakker; Vlissingen 10 Ds. Smeding. Leger des Heils. Middelburg 10 en 8 Kap. Bakkenes; Vlis singen 10 en 7.30 Kap. Krom menhoek. Officiële publicaties. INLEVERING AANVRAAG FORMULIEREN RIJWIEL BANDEN. De Directeur van de Distri butiekring Middelburg maakt bekend, dat de ingevulde, aan vraagformulieren voor rijwiel banden, van ingezetenen der Gemeente Middelburg (MD 333- 30) moeten worden ingeleverd op kamer 16. kantoor Zuidsin gel ingang Korte Herengracht op de datum zoals op het for mulier is vermeld. Het afhalen der blanco for mulieren kan eerst geschieden na 22 Juli a.s. lokaal 2, loket 3 ingang Zuidsingel. Stamkaarten medebrengen. HINDERWET. B. en W. van Vlissingen, gelet op art. 8 der hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat aan: le de N.V. Provinci ale Zeeuwse Electriciteits- Maatschappy te Middelburg op de daarbij gestelde voor waarde vergunning is ver leend tot het bijplaatsen van een stoomketel met een ver warmend oppervlak van 550 M2 en een stoomdruk van 15.5 K.G./cm2 overdrijk; een elec tromotor van 40 P.K., een elec tromotor van 20 P.K. en een electromotor van 3*4 P.K. in het Ketelhuis van hare elec- triische centrale te Vlissingen. op het perceel Koningsweg No. 37; 2e de Stoomvaart Maat schappij Zeeland, N.V. alhier op de daarbij gestelde voor waarden vergunning is ver leend tot de oprichting van een inrichting- voor machinale houtbewerking waarin zal worden geplaatst een electro motor van 5 P.K. voor het drijven van een zaagmachine in het perceel Kenau-Has selaarstraat No. 49; 3e de Weduwe Post en Zo nen. a'.hier, op de daarbij gestelde voorwaarden ver gunning is verleend tot de uit breiding van de inrichting voor machinale houtbewerking door het bijplaatsen van een electromotor van 3 P.K. voor het drijven van een vlakschaaf- machlfie ln het perceel Nieuw- straat No. 54. Vlissingen. 17 Juli 1947. Radioprogramma's ZONDAG. Hilversum I: 8 Ber.; 10 Hoogmis in de kerk van het Trappistenklooster te Tegelen; 12.25 In 't Boeck- huijs; 12.30 Lunchconcert; 13 Ber.; 13.20 Lunchconcert; 14 Fragmenten uit Italiaanse ope ra's; 14.30 Kurhaus Concert: 15.40 Erica Morini, viool; 17 Vesper uit de Oud-Katholieke Kerk van St. Marie te Utrecht; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.30 Ber.; 20.15 De Zilvervloot; 21.15 De Wilde Zwanen, luisterspel; 22.30 Ber. Hilversum II: 8 Ber.; 9.30 Gramofoonmuzïek; 12.30 Zon dagclub; 13 Ber.; 13.50 De spoorwegen spreken; 14.05 Boekenhalfuur; 14.30 Het Ra dio Philharmonisch Orkest; 15.30 Filmpraatje; 15.45 Ka mermuziek; 17.30 Mannenkoor; 18 Ber.; 18.30 Omroeporkest; 19.30 Stradiva-Sextet; 20 Ber.; 20.15 Operaconcert; 21.25 Zo meravondprogramma; 22.15 De blauwe smaragd, hoorspel 22.40 Pierre Palla; 23 Ber. MAANDAG. Hilversum I: 7 en 8 Ber.; 9.30 Morgenconcert; 11.15 Van oude en nieuwe schry'vers; 12 Pianoduo; 12.15 Het Kamerorkest; 13 Ber.; 14.20 Gemengd koor; 15 Pablo Casals; 15.25 Wialna-Trlo; 16.45 Voor blaasinstrumenten; 17 De school bezoekt de stu dio; 18 Schiltz-Monteverdi Cy clus; 18.30 Ned. Strijdkr.; 20 Ber.; 20.15 Bach-programma: 21.30 Langs de Donau; 22.20 Gramofoonmuzïek; 22.30 Ber. Hilversum II: 7 en 8 Ber.; 9.35 Arbeidsvitaminen: 11.15 Werken van Tsjaikofskv en Liszt; 12 Het Lyra trio; 12 35 I Richard Crooks, Bing Crosbv en Denny Dennis; 12.55 Gra mofoonmuziek: 13 Ber.; 13.15 Het Vaudeville-orkest; 13.50 Pierre Palla, orgel; 14.20 Zuid- Afrikaanse Poëzie; 15.05 Bon- bonnière; 16.30 Gricg program ma; 17 Gramofoonmuziek; 18 Ber.; 18.15 The Skymasters; 19 De gramofoonplaat van de omroeper; 20 Ber.; 20.15 Resi dentieorkest; 21.15 „De zeven de sluier", hoorspel; 23.30 Do wereld spreekt tot U; 23 Ber. Weerbericht IETS KOELER. Weersverwachting, mede gedeeld door 't K.N.M.I. tc De Bilt, geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Tijdelijk toenemende bewol king met slechts enkele ver spreide buien. Iets lagere tem peratuur. In het Noorden vaJi het land meest matige wind tussen Noord en Oost, in het Zuiden weinig wind.. HOOG- EN LAAG WATER TE VLISSINGEN. Zondag 20 Juli 19.47. Hoog 3.18 en 15.37 uur '(2.47 en 2.37 NAP). Laag 9.42 cn 22.24 u. (2.04 en 2.39 NAP). Maandag 21 Juli 1947. Hoog 4.05 en 16.26 uur (2.45 cn 2.28 NAP). Laag 10.31 cn 23.16 u. (1.99 en 2.38 NAP). ZON EN MAAN. Zondag 20 Juli 1947. Zon: Op 4.42. Onder 20.49. Maan: Op 7.20. Onder 22.41. Maandag 21 Juli 1947. Zon: Op 4.44. Onder 20.48. Maan: Op 8.49. Onder 22.59. Amsterdamse beurs 17 juli 18 Juli Kon. Petr. 414 415*/, Unilever cv A 284 284 Philips 365'/2 369"/, A.K.U. 182 181'/, Fokker VI. 221 221 Ned. Ford 351 357 Ned. Kabel 268 264 Calvé cv A 166'/2 166'/a Scheepv.U. 180*/, 179'/, H.ALyn 205'/, 204 Deli B.Mjj. 153*/, 154 H.V.A. 237'/, 236 Amst. Rubb. 145 1443/, Ned.H.Mij. cv A 135'/, 135 N.LHand.B. 101 101 Billiton 340 Vrijdag werd bekend dat Sjarifoeddin zou hebben ver klaard, dat de republiek on middellijk het bevel tot staken der vijandelijkheden zou uit vaardigen, onder bepaalde, door Nederlanders na te komen voorwaarden. Ter beurze werdi het bericht gunstig geïnter preteerd en de stemming voor al voor Cultuurfondsen en Ko ninklijke wag dan ook beter. De hoofdkoersen «telden zich. vrijwel algemeen boven de vo rige slotprijzen, zij het dan ook, dat dé verschillen niet groot waren. Nagekomen advertentie Op 18 Juli nam do He- re tot Zich, na een moe dig gedragen lijden, onze innig geliefde Broeder, Zwager en Oom, de Heer WILLEM HUIBREGTSE, in de leeftijd van 54 jaar. Zijn heengaan is voor ons allen een zeer smar telijk verlies. Dat hij rus te in vrede. Vlissingen: S. JANSE-HUIBREGTSE. M. JANSE. F. C. IZEBOUD— HUIBREGTSE. W. IZEBOUD. I. J. IZEBOUD. Middelburg: J. G. KOOLE. Wdn. v. C. HUIBREGTSE. J. C. KOOLE. M. KOOLE—BOONE en Kinderen. D. ZWIGTMAN—KOOLE C. ZWIGTMAN en Kind. M. HOOGESTEGER, Wdn. van T. C. KOOLE, en Kinderen. Vlissingen: J. VERHOOG—JANSE. M. VERHOOG en Kinderen. A. JANSE N. JANSE— VERMEULEN en Kinderen. Vlissingen, 18 Juli 1947.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 3