Zuster Jobse gedecoreerd 4e eeuwfeest Sas van Gent Scheermesjes JO FIBBE 0ni nippers UIT DE PROVINCIE ZEEUWSCH-VLAANDEREN "-touwen en Duiveland Walcheren Stad wordt geheel versierd. Het comité voor de viering van het vierde eeuwfeest te Sas van Gent heeft nu al het bestelde materiaal voor de ver slering van de stad ontvangen, en het itjdt geen twijfel of die stad zal er tijdens de feestweek prachtig uitzien. Op de vier hoofdwegen die toegang geven tot Sas van Gent zullen reuzen herauten worden geplaatst van ruim drie meter hoog. Spandoeken boven hun hoofden zullen de vreemdelingen welkom heten. Ook het stadhuis zal feeste lijk worden versierd. De bal- konbak zal worden wegge werkt en daarboven zal dan de versiering worden aange bracht. In deze versiering zal zowel het verleden als heden worden uitgebeeld, terwül ook de wapens van Gent en van Sas van Gent er in zijn ver werkt. Het interieur van het Gemeentehuls zal eveneens worden verfraaid. Natuurlijk zal ook de sluis versierd worden. 400 jaar gele. den was dat immers de plaats waarom het leven van Sas van Gent draaide. Het ligt in de be doeling hier de leeuw uit het wapen van Sas van Gent te plaatsen en wel in dergelijke afmetingen, dat iedere echte leeuw er jaloers op zal zijn. Verder zullen er fonteinen wor den aangebracht, die 's avonds door gekleurde gchijnwerpers verlicht zullen worden. Het ge deelte van het kanaal tussen de Sluis en de Dam zal met een speciale verlichting wor den versierd. Op het plein voor het post kantoor zal een lichtzuil wor den geplaatst, die ook weer met de wapens van Gent en Sas van Gent versierd zal wor den. Het ..Lage Sas van Gent" of wel, de Noord-, Oost-, West en Zuidstraat die met de West kade wel het grootst aantal bezoekers zullen trekken, zul len mot groen en erepoorten worden versierd. Het comité zal ook over de overige wijken en straten zoveel mogelijk ver sieringsmateriaal beschikbaar stellen. Het heeft aan de P.Z. E.M, reeds een hernieuwde aanvraag toegezonden om toe te staan, dat tijdens de feest- 100.000 verdreven personen naar Amerika? VOORSTEL VAN MAKSHALL Minister Marshall heeft het Amerikaanse congres verzocht een wetsontwerp goed te keu. ren om 100.000 verdreven per sonen uit Europa toe te laten. Eerder had hü voorgesteld 400.000 personen toe te laten, doch toen dit voorstel weinig bijval vond heeft Marshall het cijfer verlaagd. 100.000 was beter dan niets, zei hg. Een afgevaardigde uit Texas vond het nog rijkelijk veel en zei, dat er toch al te veel vreemdelingen in de Ver. Sta ten waren. Dat is jui9t de betekenis van het vrijheidsbeeld, antwoordde Marshall. Demonstraties te Parijs. Ongeveer 300.000 Parijse bouwvakarbeiders hebben het werk neergelegd als protest tegen de verlaging van de tij delijke toeslagen op het loon. Zy verzamelden zich gisteren op 28 plaatsen in dc stad, van waar zij naar het parlements gebouw wilden marcheren. Er zjjn massabetogingen gehou den, terwijl deputaties door de verschillende parlementsfrac- ties in de wandelgangen van de assemblee zijn ontvangen. Na redevoeringen van vakvereni- gingsleiders ging men echter rustig naar huis. (Ingezonden mededeling) Nu ontvingen wij weer een partijtje originele Zweedse mesjes, waaronder zelfs van 0.06 m.m. dik. Deze en nog vele andere kwaliteiten vindt U in een uitgebreide sortering vanaf 50 cent per 10 stuks bij JO FIBBE, de zaak die ook prima stalen scheermes sen en zuiver lederen scheer- riemen verkoopt. Dus voor al Uw scheerbenodigdheden naar Vlissingen Middelburg. (Ingezonden mededeling) (Ingezonden mededeling) HARMS' Wijn-, likeur- en gedistilleerd- handel, Spuistraat 6 Vlissingen. GESLOTEN van Zaterdagmiddag 4 uur tm. Woensdag 23 Juli a.s. week ook feest, en étalage verlichting wordt toegestaan. Er hoeft dus niet aan ge twijfeld te worden of Sa9 van Gent uiting zal geven aan de vreugde over het 400-jarig be staan. Vanzelfsprekend zullen ook van de hulzen der parti culieren de vlaggen wapperen. Door bemiddeling van de waarnemend burgemeester heeft het comité weten te be reiken, dat met de Nederland se autoriteiten een regeling werd getroffen voor de grens overschrijding. Op vertoon van hun eenzel- vigheidskaart zullen de Belgen Nederland mogen binnenko men. Aan de grens krijgen ze een briefje, dat hun het recht geeft een dag in Sas van Gent door te brengen. Er zal echter streng op wordien toegezien, dat Sas van Gent niet wordt verlaten. Met de Belgische autoritei ten is nog overleg gaande, maar ook van 'die zijde mag alle mogelijke medewerking worden verwacht. Jeugd van Zeeland - Twee Wissekerkenaren en schoolvrienden, de be kende pianist Marinus Flipse en de inmiddels tot gezagvoerder bij de K.L.M. benoemde Jacob Bak, ontmoetten elkaar enkele weken geleden in het restaurant van de New Yorkse vlieghaven. In plat Zeeuws kon men toen horen dat de pia nist terug kwam van een tournee door Ame rika, gereed om naar Europa terug te vliegen, terwijl de gezagvoerder op het punt stond z*n viermotorige Constallati- on over de Atlantic te jagen. Deze twee voorbeelden van Zeeuwen die het ver gestuurd hebben door studie en durf, blijven de trots van ons eiland en onze provincie. De leider der Griekse guerilla-strijders, Markos, heeft het radio-station van het ..Griekse democratische leger" in het hoofdkwartier aan de Noordelijke grens in gebruik gesteld. Prinses Juliana reikte haar de Florence Nlghtingale-medallle uit. „Ik m__ik van deze gelegen heid gaarne gebruik om de ge decoreerden en hare familiele den mondeling de hartelijke ge lukwensen van het Nederland- ge Rode Kruis te herhalen. Wij zijn er trots op zulke vrouwen ln ons midden te hebben en te mogen weten, dat er naast haar nog vele van hare zusters in den lande zijn, die in de ja ren van zware beproeving, die achter ons liggen, blijk hebben gegeven van een moed en een toewijding, die tallozer hoop en redding zijn ge-veest en die zich in de ure des gevaars op uitnemende wijze van hare zware taak hebben gekwe- Franse boeren dreigen met staking. De Franse landbouwers heb ben gedreigd te zullen staken, wanneer de regering geen ver hoging toestaat van de tarwe- prijs. welke voor de oogst 1947 '48 is vastgesteld. Het alge meen landbouwverbond heeft zyn leden gewaarschuwd, ge reed te zijn voor „verzwaring van de druk" in de tijd van een week, wanneer de rege ring- niet aan dé eisen tege moet komt. Deze „druk", zou bestaan in een weigering van de tarwebouwers om geduren de acht tien dagen tarwe in te leveren. Een onderbreking van enkele dagen in de tarwe- leverlng zal waarschijnlijk reeds acute broodschaarste veroorzaken. De boeren verwijten de re gering. en in het bijzonder de minister van landbouw, Tan- guy Prlgent, de binnenlandse tarwebouw tegengewerkt te hebben dioor vaststelling van te lage prijzen, te laat ln het seizoen. Twaalf Polen in Pommeren vermoord. Naar verluidt, zyn bij Ry- pin in de vroegere Duitse provincie Pommeren 12 leden van de Poolse politie en mi litairen door vogelvrij ver klaarde en in de bossen leven de personen vermoord. De gevechten in Griekenland. Do Griekse regeringstroepen hebben 15 tot 1800 guerilla- strijders omsingeld in het Pin- dusgebergte, 35 Ion. ten N.O. van Jannina. Er zijn 312 ge vangenen gemaakt. De eerste groep van 75 gevangenen be stond geheel uit Grieken, die slecht gekleed en totaal uitge put waren. Bij de gevechten om Konitza zijn aan de zijde van de regeringstroepen Zon dag 3 doden en 50 gewonden gevallen. WET OP VOOR-INDIfc DOOR HOGERHUIS AANVAARD. De wet op de onafhankelijk heid van Voor-Indië is Woens dagavond uiteindelijk door het Hogerhuis aanvaard. Lord Addison drukte zijn voldoening uit over de aan vaarding van de wet als bij drage aan het tot stand bren gen van de onafhankelijkheid van Voor-Indië. SCHAKEN Het zóne-tournooi. Resultaten der gistermiddag gespeelde partyen zijn: Pachman (Tsjecho Slowa kije)Doerner (Luxemburg) 1—0; Van Scheltinga (Neder land)Tzvetcoff (Bulgarije) 10; Rossollmo (Italië)Sza- bo (Hongarije) 0—1: O'Sulli- van (Ierland)Castaldi (Ita lië) 0—1; O'Kelly (België) Foerder (Palestina) 10. De Pool Plater kwam 's morgens zeer vermoeid aan. Hij had in 48 uren niet gesla- ten. De wedstrijdleiding heeft lem enkele uren rust gegund, waarna hy om 5 uur zijn party tegen Trifunivic begon. De lei ding hebben Pachman en O'Kelly met 3 punten uit 3 partijen. ten", aldus sprak Prinses Ju liana gistermorgen in Pulchri Studio te Den Haag, waar zij vijf in Nederland toegekende „Florence Nightingale medail les" uitreikte. Bij deze vijf zusters was zuster Leint je -Jacoba Jobse, Rode Kruis helpster te Vlissin gen. Zij behaalde het diploma van helpster 1® klasse in 1940. Gedurende de oorlog van 1914 —1918 hielp zjj reeds bij de uit wisseling der zwaargewonden on verzorgde ook de Belgische vluchtelingen. In vredestyd on derscheidde zij zich door haar voorbeeldige ijver, toewijding' en activiteit. Bjj de opleiding der leerling-helpsters in 1939 1940 vervulde zij een zeer belangrijke rol en tijdens bom bardementen onderscheidde zjj zich hij d© dienst der passieve luchtbescherming. Zjj werkte In het hospitaal van „Bethes- da" van 1940 tot 1944. Met volkomen minachting van elk gevaar onderbrak zij geen ogenblik haar liefdewerk in een toevluchtsoord van 3000 daklozen. Prinses Juliana zeide in Haar toespraak, dat het ma ximum, .a^Pl «i tweejaarlijkse toekenningen der medaille. slechts 36 bedraagt. Het ver heugde Haar. dat de viif voor stellen uit Nederland tot toe kenning alle werden ingewil ligd door de speciale commis sie van het Int. Rode Kruis te Genève. Eskadron vechtwagens opgericht. In aanwezigheid van ver schillende militaire autoritei ten. is Donderdag in de Wil lem III kazerne te Apeldoorn het le eskadron vechtwagens opgericht. Dit uit de cavalerie voort gekomen legeronderdeel is als zodanig het eerste hier te lan de. Nadat de troep, onder lei ding van de commandant, ma joor T. L. A. Steenkamp, door kolonel Latour, directeur van cavalerie was geïnspecteerd, nam laatstgenoemde een défilé af. Zeeuwse' De collecte ten bate van het Prins Bernhard-fonds heeft te Nieuwvliet 9.71 opge bracht. De heer J. de Danschutter, te Axel slaagde te Amster dam voor het examen gcheeps. werktuigkundige, diploma B II Voor het eindexamen Mid delbare Koloniale Landbouw school te Deventer, slaagde de heer P- Jansen Verplanke, te Zaamslag. GASHOUDER WAS LEEG. IN SEPTEMBER AT.T.re NARIGHEID VOORBIJ? Vlissingen tobt al lang met de gas-voorziening. Maanden langMaar zo erg als de laatst© dagen, waa het toch nog niet ge weest. Gisteren was de gashouder zelfs helemaal ïeeg! De directeur van de Gasfa briek deelde ons mede, dat de bijzondere moeilijkheden van de laatste dagen haar oorzaak vinden in de buitengewoon slechte kwaliteit van de kolen, welke gébruikt moeten worden voor de gas-productie. Twee maal kreeg Vlissingen een zen ding van inferieure kwaliteit... Daarbij kwam nog, dat gis termorgen de laaainrichting defect raakte met als gevolg, dat de gashouder op een gege ven moment helemaal leeg raakte. Menige huismoeder, die toch op ttjd de piepers klaar wilde hebben, werd wer kelijk tot wanhoop gebracht. Misschien kan het een troost zijn, dat de Gasfabriek zelf niet eens over gas beschikte, zodat ook het bedrijf van de P.Z.Ct., dat in de gasfabriek zijn „vormen" voor de rota tiepers moet gieten, ernstig gehandicapt werd. Gedeelde smart ls halve smart. Overigens hoopt men zo spoedig mogelijk over kolen van betere kwaliteit te kun nen beschikken, terwijl inmid dels zo hard mogelyk wordt gewerkt aan het bouwen van de nieuwe oven. Want pas als deze in gebruik zal zijn ge steld, zal de narigheid met de gas-voorziening in Vlissingen voor goed tot het verleden be horen. Men hoopt, dat dit in September het geval zal zyn. Prof. Dr. M. C. Kik. Bij K.B. is benoemd tot of ficier in de orde van Oranje Nassau dr. M. C. Kik, profes sor in de landbouwchemie aan de universiteit te Fayette* ville (Arkansas). Dr. Kik is geboren te Brui- nisse, bezocht de H.B.S. te Zierikzee, studeerde aan de landbouw hogeschool te Wa- geningen en vertrok na afge studeerd te zijn, naar Ameri ka, waar hy in 1927 tot prof. werd benoemd. Dr. Kik heeft tezamen met zijn echtgenote, die momen teel in ons land vertoefd, veel aan „relief"-werk gedaan. De consul-generaal te Chicago zal de versierselen der orde aan dr. Kjk overhandigen. Onderzoekingen op het ge bied van de rijstcultuur, ver schaften dr. Kik internationa le bekendheid. 22 Schotse bollebozen naar Walcheren. 22 Jongelui, oud-leerlingen van verschillende middelbare scholen uit geheel Schotland, hebben ter gelegenheid van het feit, dat zij bij de on langs gehouden eindexamens de beste resultaten hebben bereikt, een vacantietrip naar ons land aangeboden gekre gen door de krantenkoning Viscount Lord Kensley, eige naar van alle grote Schotse dagbladen. Tijdens dit be zoek, dat door de World Friendship Ass. wordt geor ganiseerd, zal Zeeland niet worden vergeten. Maandag komen de jongelui naar Mid delburg om deze stad en het eiland te bezichtigen. De Schotse bollebozen wor den te half elf met bussen uit Den Haag in Middelburg verwacht, waar zy koffie zul len drinken in „De Verge noeging". Hierna begeeft men zich naar het Kunstmuseum, waar, alvorens een rondgang wordt gemaakt, jhr. mr. W. C. Sandberg tot Essenburgin zijn kwaliteiten van burge meester en voorzitter van het ontvangstcomité Middel burg van de W. F. A„ de jongelui zal toespreken. Daar na wordt een rondrit over 't eiland gemaakt. Allereerst begeeft men zich naar Veere, waar in de Campveerse To ren de lunch zal worden ge bruikt, terwijl vervolgens o. m. Westkapeïle en Vlissingen worden bezocht. Omstreeks half acht zullen de Schotten terugreizen naar Den Haag. Dr. Hirschfeld dient een plan in. In de door de Parijse confe rentie ingestelde werkcommis- sie voor het Europees herstel heeft de Nederlandse afge vaardigde dr. Hirschfeld een plan ingediend. Volgens dit plan moet men beginnen met vast te stellen hoe men het bestaande Euro pese potentieel kan gebruiken. Eerst daarna kan de moge lijkheid worden bestudeerd om dit potentieel te vergroten. Dr. Hirschfeld drong aan op een maximaal gebruik van de Duitse productie-potentie. Dit bracht aanstonds de Franse afgevaardigde in het geweer. Hy maakte bezwaar tegen de wederopbouw van de Duitse industrie, zolang andere landen nog met de grootste moeilykheden te kampen had den en wees op het gevaar van een te sterk geïndustrialiseerd Duitsland. Zijn kleinzoon ontvoerd. Bij de familie Coster, in de IJpolder onder de rook van Amsterdam, is door de voog dijraad het oorlogsweesje Robert Frederik Teitel onder gebracht. Een week geleden kwam de grootvader Markus Hersch Teitel uit Palestina over om zijn kleinzoontje te bezoeken. Enkele malen reeds had hij gevraagd of hij het jongetje mocht mee nemen, doen dit was door de fami lie Coster als niet serieus beschouwd. Woensdagavond zyn grootvader en kleinzoon per taxi met onbekende be stemming vertrokken. Vliegramp in Voor-Indië. Op het vliegveld Sjaibah by Basra in Voor-Indië is 'n vliegtuig, dat op weg was van Londen naar Calcutta, neergestort. De bemanning kwam om het leven en de 12 passagiers werden ge wond. De Schotse journalist Oli ver zal de tocht meemaken, ten einde hierover een ver slag in de bladen van de gulle krantenkoning te kun nen publiceren. MIDDELBURG'S SECRETARIE VERHUISD. Donderdag is een aanvang gemaakt met de verhuizing van de Middelburgse secreta rie van het gebouw op het Molenwater, waar de kader- school opnieuw gevestigd wordt, naar het in snel tempo ingerichte pand „de Gouden Poorte" in de Wagenaarstraat. Maandag zal het nieuwe, hoe wel wederom tijdelijke raad huis voor het publiek geopend worden. De voorbereidingen voor de werkzaamheden ter herstel van Gothische gevel van het stadhuis op de Markt maken ondertussen goede voortgang. Ooslburg Bouw openbare lagere school. Het herbouwen van vier les lokalen van de openbare la gere school te Oostburg is ge gund aan de laagste inschrij ver, de heer Aug. Verstraete te Clinge, voor 73.300. Met het werk zal reeds Maandag een aanvang wor den gemaakt. AANBESTEDING. Voor de heer U. de Windt te Oostburg is onderhands aanbesteed de bouw van een nieuw café te Oostburg. Ingeschreven was door Aug. Verstraete, Clinge f 46.000; P. F. Barra, Oostburg f 45.110; A. J. Risseeuw, Oostburg f 44.200; Th. Sandaert en A. TERAARDEBESTELLING J. W. RAAP. Woensdagmiddag om twee uur werd onder grote belang stelling te Zierikzee ter aar de besteld het stoffelijk over schot van wijlen notaris J. W. Raap. Het kerkbestuur van de Ned. Herv. Gemeente was daarbij geheel aanwezig. Na dat de kist door diakenen graf waarts was gedragen hield burgemeester S-chuurbecque Boeije een herdenkingsrede, waarin hij de arbeid van de overledene schetste, Ds. A. N. Pynacker Hordijk sprak na mens de diaconie en de heer P. M. Panny, als president kerkvoogd. Voor de Broederschap van Notarissen sprak notaris P. Heer, voor het bestuur van het burgerweeshuis, mr. C. J. B. du Croo, en voor de C. H.- kiesvereeniging, de heer Bol- wyn. Ds. H. M. Knyff, Ned. Herv. Pred., hield de lijkpredicatie. Namens de familie dankte de heer Balllntyn. Mariaanshoqfd Chr. Nat. School bestond 25 jaar. De Chr. nationale school te Moriaanshoofd vierde Dinsdag 15 Juli haar zilveren jubileum. Rium driehonderd aanwezigen javen in een van de versierde lokalen van hun belangstelling blijk. De heer A. Dalebout. ere voorzitter van de school open de bijeenkomst, waarna het hoofd der school de heer F. P. van Westenbrugge, de feest rede uitsprak. In een zelf ge maakt gedicht memoreerde de secretaris van de school, de heer J. L. Boot de historie van de 25-jarige school. Het bestuur mocht daarna vele felicitaties in ontvangst nemen. Namens het gemeentebe stuur voerde de burgemeester het woord en voor het Chris- telyk nationaal onderwijs sprak Dr. K. Huizin ga uit Middelburg. Ook de kerkge nootschappen. te weten de Ned. Herv. Kerk, de Geref. Kerk en de Chr. Geref. Kerk toonden hun belangstelling en brachten bij monde van Ds. v. d. Grift, ouderling Gorter en ouderling Spaans hun felicita ties over. Voor het oud-per soneel voerde nhet woord de heer E. Kuiper, eerste hoofd der school en de heer C. Taze- laar, tweede hoofd der school. Namens het oud-personeel overhandigde de heer E. Kui per het schoolbestuur een en veloppe met inhoud en de heer C. Boot deed dit namens de oud-leerlingen. Ten slotte brachten ook de zusterscho len van het einland hun ge lukwensen over. De talrijke speeches werden afgewisseld met zang. keurig verzorgd door de Christelijk gemengde zangvereniging ,Looft den Heer" te Moriaans hoofd. De leerlingen der school voerde nals besluit van deze feestavond het bevrijdingsspel „Oranje boven" op, dat door de talrijke aanwezigen belang stellend werd gevolgd. De voorzitter van de school, de heer D. v. Wekken had reden te over om alle aanwezigen hartelijk te danken. Na het zingen van psalm 75, vers 1 sloot de heer Keizer de bij eenkomst met gebed. Bruinisse NOODWET OUDERDOMS VOORZIENING. De Commisie tot uitvoering van de Noodwet Ouderdoms voorziening is voor Bruinisse samengesteld als volgt: Burge meester van den Berg, voorzit ter; leden: Joh. Bal Az., A. C. Verspoor, A. Flohil en C. Kik Lz., terwijl als secretaris w-efd benoemd de heer A. Kik, eer ste ambtenaar ter secretarie en secretaris van het B. A. Heijndrix te Eede f 42.192. Het werk is, onder nadere goedkeuring gegund aan de laagste inschrijver. Biervliet Biervliet gaat bouwen. Een dezer dagen is door het gemeentebestuur van Bier vliet een 24-tal woningen aan besteed. De laagste inschrijving was van de fa. Beltman te Amers foort. De architect is de heer J. Faas te Biervliet. Door oorlogsgeweld is het aantal woningen in deze ge meente ook sterk verminderd. Het is dan ook te hopen dat de fa. Beltman spoedig met de bouw gaat beginnen. Werklui zijn inmiddels bezig een ba rak te bouwen voor de bouw arbeiders. SCHOOLREISJE. Dé kinderen van de hoogste klassen aan de openbare school A te Biervliet, hebben onder leiding van het personeel een schoolreisje gemaakt naar Rotterdam. Naast een tocht door de ha_ veng werd een warenhuis en de dierentuin bezocht. Axel DROEVE PLECHTIGHEID. Woensdagmiddag had te Axel, onder grote belangstel ling, de teraardebestelling plaats van het stoffelijk over schot van dhr. A. Oppe, die Zaterdagavond als slachtoffer van een moordaanslag is ge vallen. Ds. Pennings, Ned. Herv. predikant, sprak bij de groeve gevoelvolle woorden. Een tweetal bloemstukken, een van de familie en een van de vereniging van postduiven- houders, waarvan de overle dene, bestuurslid was, dekte de baar. FEESTVERGADERING V.V. AXEL. Woensdagavond hield de voetbalvereniging Axel in het clublokaal een druk bezochte feestvergadering, ter viering van het drievoudig kampioen schap. Alle aanwezigen hebben volop genoten van het rijk gevarieerde programma, dat o.m. bevatte toneel, muziek, zang en goochelkunstjes. Terneuzen DIPLOMA UITREIKING LANDBOUWHUISHOUD- SCHOOL TERNEUZEN. Woensdag 16. dezer, had onder zeer grote belangstel ling de eindles en diploma- uitreiking plaats in de Land- bouwhuishoudschool te Ter- neuzen. De leiding van het officiëel gedeelte was in handen van mej. G. G. Sikkens, consu lente der Z. L. M. De diploma's werden uit gereikt door mevrouw Teile gen, presidente der Commis sie van Toezicht. Na de diploma-uitereiking had een rondgang plaats door de leslokalen, alwaar de werkstukken der leerlingen waren tentoongesteld. Op het terrein buiten de school had een zeer geslaag de gymnastiek-demonstratie plaats door de leerlingen, on der leiding van de heer Mink, leraar Gymnastiek M.O. De volgende leerlingen en cursisten ontvingen een di ploma: Volledige tweejarige cursusr S. de Putter, Hoek; M. Vroegop, M. Kempe, te Zaamslag; A. de Blaay.Hoek; J. de Zeeuw, M. Scheele, bei den Biervliet; A. de Kraker, Hoek; E. van Doeselaar, J. de Bree, A. Jonkman, N. de Fouw, N. Wisse, te Zaam slag; L. de Feyter, J. van Akkeren, K. Hoogsteen, S. Leunis, J. Leunis, te Zaam slag; A. Buyze, T. de Jonge, te Biervliet; S. Mielen, C. den Ouden, te Bier vliet; D. de Meester, Zaam slag en J. Meeuwsen. Halfjaarlijkse kookcursus: K. van Bergen-Steketeè, A. A. A. Boerbooms, A, Th. M. Boerbooms, A. Bonte, J. Burger, C. Burger, A. Bur ger, J. de Clercq-Dhert, J. DeesBaard, W. Dees, te Zaamslag; C. Dees, Zaam slag; M. Dhert, M. Engel- brecht, J. Faas-Willemsen, W. Förch, P. van Gorsel, P. Jansen, J. van Kerkvoort, N. Leunis-Fraanje, M. de Maat, L. van der Meer, C. Mink- v. d. Griend, G. van Mosse- velde, L. Priem-van Eeke- len, M. Scheepers, S. Schip pers, Ch. Standaert, T. van der Straaten, E. van der Straaten, J. Tieleman-Cour- tin, E. Ververs, M. de Vijl- der. De dames en meisjes bö wier namen geen woonplaats is vermeld, wonen allen te Terneuzen. „Koningin Emma" vastgelopen. Vrijdagmorgen is de Provin ciale veerboot „Koningin Em ma" die te 5 uur 30 uit Zie rikzee vertrok in de Zand- kreek omhoog gevaren. De rijkspolitieboot van Wemeldin- ge heeft de passagiers over genomen en te Katseveer aan land gebracht. De boot der Visserijpolitie van Zierikzee heeft om 8 uur 30 een aantal passagiers meegenomen. Men verwachtte, dat de „Koningin Emma" des middags bij hoog water weder vlot zou komen. Intussen was Vrijdagmorgen de verbinding met Schouwen tijdelijk onderbroken. Ir. C. STAF OP BEZOEK. Vrijdag 18 Juli bracht de directeur-generaal van de land bouw, Ir. C. Staf, met do di recteur van landbouwherstel, de heer Herweyer, vergezeld van dr. Toxopeüs van Zeeland, een bezoek aan Schouwen en Duiveland om de stand der landbouwgewassen in ogen schouw te nemen. Des voor middags had een bespreking plaats met de adviescommissie voor het district Schouwen en Duiveland. AANBESTEDING RIJKSWATERSTAAT. De Rykswaterstaat te Mid delburg besteedde in het openbaar aan het uitvoeren van bestek 186, het maken van bruggen en duikers in de Oostelijke en Westelijke Rijkswaterleiding in Oost Zeeuwsch Vlaanderen. Dit werd aanbesteed in drie per* celen. De volgende inschrij vingen kwamen binnen: Perceel 1: J. A. Leijs, Ka- pelle, 44100; perceel 2: P. de Regt, Terneuzen, 42600; P. Blommaert, St. Jansteen, 44500, J. de Oude, Bier vliet. 45500, P. F. Voet, Kloosterzande, 46400, Man- naerts Aannemersbedrijf, Hulst, 47050, J. A. Leijs, Kapelle, 47100; Perceel 3: Mannaert's Aannemersbedrijf, Hulst, 36200, J. de Oude, Biervliet, 36850, J. A. Leijs, Kapelle 37200, P. A. Ram- meloo en A. Roegiers, Philip pine (in combinatie), 39530. Voor de drie percelen te-1 zamen: C. v. d. Klippe, Vlis singen, 116.500, G. A. v. d. Straaten, Terneuzen, ƒ118.000. FEIJENOORD-LONGA, Zaterdagavond 26 Juli a.s. zal te Aardenburg ter gele genheid van de eerste steen legging voor het sportpark, 'ri voetbalwedstrijd worden ge speeld tussen Feyenoord (Rot terdam) en Longa (Tilburg). Hoofdplaat BRAND. Tijdens het .onweer dat zich Woensdaar boven deze streek ontlastte, sloeg de bliksem in een landbouwschuur van de heer J. Backe te Hoofdplaat. De brandspuit kon niets tegen de vuurzee uitrichten. Een groot gedeelte van de land- bouwinventaris benevens een jonge stier kwam in de vlam men om. Middelburg TOELATINGSEXAMENS R.H.B.S. TE MIDDELBURG. Geslaagd: A. van Aartsen, W. Appel, H. Arendse, A. Bakker, Wilhelmina van Beu- zekom, Antoinette Bosdyk, H. Boutens, A. Clement, J. van Damme, W. Duraon Tak, A. Geljon, Willy Hardon, C. J. den Hollander, H. Hu- bregtse, Nonny Jacobsen, F. Jellema, Louise de Jong, W. van de Kamer, Magda Kok- kelink, Mary Lievense, J. P. Melse, J. Mes, J. Meijeren, J. Minet, Johanna v. d. Myle, J. de Pagter, Tonia Pluymers, J. Poppe, Annie Postma, I. Reijerse, D. Roth, J. Schip- Eer, Maatje Seijbel, P. Swan* orn, Maria Verbeek, L. de Vlieger, Elizabeth de Smit, Louise Verrijken, Maria van Helleman, C. dc Jager, allen te Middelburg; J. Coppoolse, Koudekerke; J. Crucq, Arne- muiden; Janny van Dijke, A. C. de Kam, Corrie de Voogd, allen te Oostkapelle; Niesje Schenk, J. Nieuwen- huize, beiden te Zoutelande; J. Leijnse, Ritthem; Maria Moerman, Koudekerke; J. Ver- hage, Aagtekerke; A. Simpe laar en F. Janse te Bigge- kerke; F. Minnebo te Veere; T. de Vries, Souburg. 54 toegelaten, afgewezen 7. Officieele Publicaties. KOSTELOZE INENTING TEGEN POKKEN. Op Maandag 21 Juli a.s. om 17.30 uur zal in het ge meentehuis te Nieuwvliet ge legenheid bestaan tot koste loze inenting en herinenting tegen pokken en inenting te gen diphterie. Men wordt verzocht trouw boekje, geboortebewijs of an der identiteitsbewijs mede te brengen. Scheepvaartberichten Aangekomen te Vlissingen Hilda v. Ipswich; Frean v. Antw.; Progress v. Antw. Vertrokken: Badzo n. Oslo; Majorie n. Abó; Jacoba n. Ipswich; Frean n. Cowes; Wea n. Stockholm; Eton n. Oslo; Hilda n. Ipswich. Gepasseerd v. Antw.: Zee hond n. Gdynia Edam n. Rot terdam; Ero n. Plymouth; Delft n. R'dam; Jozo n. Co wes; Taurus n. Middlesbu- rough; Rottum n. Oslo; Zwa luw n. Nyhes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 14