Lederwaren JO FIBBE Bakkers zijn ongerust Ringrijderij Tour de France UIT DE PROVINCIE Streekplan Zeeuwsch Vlaanderen Damestasjes Boodschap- tassen Nederlandse slavinnen in de „Republiek" ZEEUWSCH-VLAANDEREN Officiële afkondiging. De Commissaris der Konin gin in Zeeland heeft een be sluit geslagen, waarbij is be paald, dat een streekplan voor Zeeuwsch Vlaanderen ln voor bereiding te. De Commissaris heeft daar bij oyerwogen, dat in verband niet de oorlogsschade het streekplan voor de kuststrook BreskensRetranchement, da terend uit 1937, ten spoedigste herzien moet worden on aan gezien de sociaal-economische problemen van West-Zeeuwsch- Vlaanderen ten nauwste met die van Oost-Zeeuwsch-Vlaan deren samenhangen, acht hy het gewenst, dat het nieuwe streekplan, geheel Zeeuwsch- Vlaanderen omvat. Als gebie den, die tot dit plan behoren heeft hij aangewezen: de ge meenten Breskens, Groedie, Nleuwvllet, Retranchement. Zuidzande, Oostburg, Sluis, Aardenburg, Waterlandkerkje, Schoondyke, IJzendijke. Bier vliet, Hoofdplaat, Terneuzen, Hoek, Philippine, Sas van Gent, Westdorpe. Zuiddorpe, Overslag, Koewacht, Axel, Zaamslag, Vogelwaarde, Hon- tenisse, Graauw- en Langen- dam. Hulst, St. Jansteen en Clinge. Het officieel afkondigen van het feit, dat een streekplan voor Zeeuwsch Vlaanderen wordt voorbereid, is het ge volg van een wettelijke pro cedure, waardoor bereikt wordt, dat in dit gebied thans geen werken meer kunnen worden ondernomen, die in flagrante strijd zouden zijn met dc bedoeling van het streekplan. De opstelling van het plan door dc planologische dienst voor Zeeland verkeert nog in een voorbereidend stadium, zodat er nog geen nadere bijzonderheden over gegeven kunnen worden. De bedoeling is in de eerste plaats aandacht te schenken aan West Zeeuwsch Vlaande ren, zulks ln verband met de vele verwoestingen en het feit, dat de herbouw vanCad- zand voortgang moet hebben. Wanneer het streekplan ge reed zal zyn zal het door de vaste commissie, die gevormd is voor de behandeling van dc streekplannen voor geheel Zeeland, geflatteerd worden. X Augustus begint de Nieuws in een notedop De 24-jarige ongehuwde mej. E. Kool, is bij het zwem men ln de rivier de Lek onder de gemeente Lexmond ver dronken. De K.L.M, bereidt een speciale vlucht naar Holland (Mich.) voor, in verband met het eeuwfeest van deze stad. Het toestel zal 11 Aug. star ten en 12 Aug. aankomen. Op terugrei Op de Loosdrechtse hei de wordt Zaterdag een zo merkamp van ex-politiekc ge vangenen geopend. In verband met de grote schade, welke het tot explo sie brengen van oude Duitse munitievoorraden te Bclfeld (Limb.) aanstichtte, is be sloten de hoeveelheden, die tegelijk worden vernietigd, te verminderen. De Belgische krijgsraad heeft de 76-jarige vader van Degrelle, die een zeer werk zaam aandeel heeft gehad in dc Rexisten-beweging tot 8 jaar gevangenisstraf veroor deeld. De Engelse productie voor de export bereikte in Juni, ondanks de dalende steenkoolproductie, de hoogste waarde welke ln 1947 tot nu toe werd bereikt. (Ingezonden mededeling) Wy ontvingen weer een nieu we zending waaronder een pracht boxle deren tasje, in diverse kleu ren, "fyn afgewerkt, slechts 29.75 gld. In prima boxlederen kwaliteit hebben wy op het ogenblik een prachtas met voortas, met prima koperen ritssluiting, flinke maat, kleur wijnrood en de prijs? 37.50 gld. Alvorens een tas te kopen, geven wij U een goede raad: ziet eerst onze grote sortering on U zult zeggen: Er is meer dan ik gedacht had en boven dien verkopen wij gaarne op uw schadeboekje. Nu kunnen wy altijd alles nog niet naar voren brengen, maar straks zullen wij U een collectie tonen, waarvan U zult zeggen: zo iets kan alleen maar. Vlissingcn Middelburg. Daarvan is de Commissaris der Koningin voorzitter en de directeur van de Planolo gische dienst, ir. M. de Vink, secretaris. Tenslotte zal het plan door Ged. Staten van Zeeland behandeld moeten worden, terwijl ook nog. de Kroon er goedkeuring aan moet geven. „walchertje en de weerwolf". Zaterdag 26 Juli zal in het Zuiderpark te Den Haag een openluchtmiddagvoorstelling voor kinderen en volwasse nen worden gegeven van „Walchertje en de Weer wolf" een blyspel-operette van Jan Bresser. Vervolgens zullen enige herhalingen wor den gegeven op nader te be palen datum in Aug. a.s. De opvoeringen worden gegeven onder auspiciën van het Z.- Nedcrlands toneel door het kinderoperettegezelschap van Jan Bresser. Een deel der recette zal worden afgedra gen ten behoeve van de bo- menactie op Walcheren. Op onze bureaux te Mid delburg, Vlissingen, Goes en Oostburg ligt nu ook de passagierslijst van het m.s. „Kota Baroe" ter in zage, dat vermoedelijk 28 Juli te Rotterdam zal ar riveren. De Zwitserse renner Tarchi. nj ig winnaar geworden van de 18e etappe van de Tour de France, welk traject lag tus sen Les Sables en Van nes, een afstand van 236 km. De volgende 9 renners kwa men allen in dezelfde tijd als de winnaar binnen. Alg 2e ging over de eindstreep Paul Piquet (Frankrijk), 3e Weide- man (Zwitserland), 4è Albert Schotte (België), 5e René Ba ret (Frankrijk), 6e René Re- my (Frankrijk). 7e Lolinn (België), 8e ïmpanis (België), 9e Kircher (Luxemburg), 10e Dieörich (Luxemburg). De leiders van het klasse ment deden het weer kalmpjes aan en kwamen binnen in de tijd van 7 uur 18 min. 26 sec. Niettegenstaande zijn fraaie prestaties blijft Tarchini een van de laatste plaatsen van het klassement bezetten. SCHAKEN Het zonetournooi te Hilversum. De resultaten van de tweede ronde van het zone-tourooi te Hilversum waren: Dörner (Luxemburg)Förder (Pales tina) 10; Alexander (Enge land)O'Kelly (België) 01; Castaldi (Italië)Max Blau (Zwitserland) 10; Pachman (Tsjecho-Slowakije)van Scheltinga (Nederland) 10). Ook gezellen en coöperaties onthutst. De broodprijs. Op Dinsdag 15 Juli belegde de Bakkerij-Commissie Zeeland te Goes een vergadering met de afdelingsbesturen van de verschillende Bakkersorgani saties alsmede de coöperatieve bedrijven uit de provincie Zee land in verband met de drei gende broodprijsverlaging. In zijn openingswoord wees de voorzitter, de heer J. de Jonge te Ellewoutsdyk, erop, dat de beslissing die de Rege ring voornemens is te nemen, de bestaansmogelijkheid van de bakkery in ernstig gevaar brengt. Het bestuurslid der Ned. Bakkerij" Stichting, de heer C. van Noppen uit Am sterdam, hield een rede, waar in hy er op wees, dat de Ne derlandse bakkerij gedurende de moeilijkste oorlogsomstan digheden steeds haar plicht heeft gedaan, en dat het pu bliek altijd zjjn, zij het schamel rantsoen, in ontvangst heeft kunnen nemen. Het is daarom wel te betreuren, dat de rege ring nu zo weinig waardering toont, door aan de bakkers prijzen op te leggen, die hun bestaan bedreigen. Dat dit laatste een feit is, wordt be wezen, doordat zowel de ge- zellenorganisaties als ook de coöperatieve bedrijven in ons land zich volledig achter de bakkers scharen. Spr. ging na der ln op de prjjscalculatie door het Dir. Gen. v, d. Prij zen. luxe bakkerijen. Het principiële verschil is, dat de regering zich op het standpunt stelt, dat de brood prijs afhankelijk is van het rendement van. het gehele bak kersbedrijf, terwijl de stichting vecht voor een redelijke winst marge op het volksbrood. Thans worden allereerst die bedrijven getroffen, die naast volksbrood, weinig of geen luxe- en kleinbrood vervaardi gen, hetgeen zeer zeker in Zee land in het algemeen het ge val Is. Bovendien is de verwachting fewettigd, dat binnen afzien- are tijd de bloemmélange aan zienlijk verbeterd zal worden, zodat de kleinbrood-productie ook ln de grote steden zeer snel zal teruglopen, waardoor de bedrijven, die thans nog renderen, dan ook met verlies moeten werken. De strijd in Griekenland. De guerillastrijdkrachten in Noord-Griekenland zijn, vol gens de laatste berichten uit Athene, uit hun verband ge rukt en trekken in kleine groepen terug op het Zagoria- gebergte ten Zuidetn van Ko- nitza, bij de Albanese grens. De voorgestelde verlaging van 2 cent per brood in de grote steden en 1 cent in de provinciesteden, verhoging van de bloemprjjs, moet dus voor de bakkerij funest zyn, en daarom luidt thans allerwege de alarmklok. Spr. eindigde met uitdruk kelijk mede te delen, dat de Ned. Bakkerij Stichting geen strijdorgaan is, zodat ook haar advies-instanties, de Bakkerij- Commissie's, de eventueel te nemen maatregelen aan de bakkers-organisaties zullen overlaten. Daar de on derhandelingen met de rege ring, die eerst gestaakt wa ren, inmiddels zijn hervat, wordt thans de beslissing van de regering nader afgewacht. Hoe tenslotte de Bonden zullen reageren, wanneer de regering haar standpunt hand haaft, valt uiteraard niet te zeggen. Wel kan worden mede- fedeeld, dat de Stichting en e bakkersorganisaties naar standpunt met alle wettige middelen zullen verdedigen. Bondsdag Gerefor meerde meisjes. Honderden leden van de Meisjesverenigingen op Gere formeerde Grondslag uit Zee land kwamen Woensdag in Middelburg bijeen voor het houden van de jaarlijkse bondsdag. Zowel de ochtend als de middagbijeenkomst von den plaats in de Noorderkerk, terwijl de koffiemaaltijd in de Bogardzaal werd genuttigd. In de ochtendbijeenkomst, die door de scheidende voor zitster van het bondsbestuur Zeeland, mej. T. Meyers, om 10 u. werd geopend, hield de bondspresidente, mevr. t. Jan sen van Beek, een inleiding, waarin zij nuttige raadgevin gen gaf voor het clubwerk. Voorts droeg een meisje uit Anna Jacobapolder met char me en op uitstekende wijze een drietal gedichten voor en zong een koortje uit Bergen op Zoom. Na de middagpauze beklom ds. C. Gilhuis uit Eindhoven het spreekgestoelte. Hij vroeg zich af, of de jeugd nog idea len bezit. Velen zijn ontgoo cheld en cynisch en „idealist" is een besmette term gewor den. Men stelt zich op het standpunt: Houd er de moed maar in, neem wat je kunt krygen, want het leven is toch maar rot. Tegenover dit alles stelde spr. de nuchterheid en het idealisme, dat uit het ge loof voortkomt. Het leven moet aanvaard en uitgebreid worden van Christus uit. Ook thans stonden zang en declamatie op het programma, verzorgd door leden uit Kou- dekerke, Westkapelle en Axel. Nadat mej. D. Jonkheer na mens allen afscheidswoorden had gesproken tot de voorzit ster, sloot ds. H. Veldkamp deze geslaagde dag met een korte rede, waarin hij het te ver doorgevoerde intellectua lisme en het humanisme aan viel. De eerstvolgende bondsdag zal te Terneuzen worden ge houden. Sfudentenkamp te Westkapelle. In aansluiting op hetgeen reeds gemeld werd, kan offici eel het volgende medegedeeld wordten: Dinsdag 22 Julj a.s. 's middags om 16.00 uur zullen de ministers van onderwijs, kunsten en wetenschappen en van wederopbouw en volks huisvesting te Westkapelle het internationale studentenkamp, dat aldaar wordt gehouden, openen. Ruim 700 studenten uit ver schillende landen van Europa (meer dan 10 naties vertegen woordigende hebben zich ge durende de zomermaanden be schikbaar gesteld, om op Wal cheren aan de wederopbouw en Wat doet de Nederlandse regering De vrouwelijke leden van het Comité Handhaving Rijkseen heid hebben het volgende tele gram doen toekomen aan de minister-president: „Do Nederl.-Indische eva- cuatiedienst deelt mede: „Dat het de Nederl.Indische regering bekend is, dat zich op verscheidene plaatsen, met name in Tasikmalaja, Nederlandse vrouwen en kinderen bevinden, die in ge dwongen concubinaat met Indonesiërs leven en om die reden niet door do republi- Frankrijk ongerust over opdracht aan Clay. In Franse kringen heerst ongerustheid over de nieuwe instructies, welke door de Amerikaanse regering aan generaal Lucius Clay, de mi litaire gouverneur in de Amerikaanse zöne van Duits land, zyn gegeven. Volgens een woordvoerder van de Franse delegatie te Parijs, wil Frankrijk er over gerustge steld worden, dat de opdracht niet wijst op een besluit om het herstel van Europa on- dei'geschikt te maken aan de wederopbouw van de Duitse industrie. keinen worden vrijgelaten. Dit concrete voorbeeld is nog maar het begin van een reeks van andere dergelijke feiten. Het behoeft geen be toog, dat dergelijke hemel tergende toestanden in een geordende samenleving, waar op de republiek aan spraak maakt, onduldbaar zyn." Dit is handel in blanke sla vinnen. Dit is mensonterend. Dit mogen wij niet dulden. Wij eisen dat hier onmiddel lijk een eind aan gemaakt wordt." MEER PAARDEVLEES OP EEN BON. De rantsoenwaardering van paardevlees, welke op 6 Juni jl. voorlopig gelijk gesteld werd aan die van rund- en varkensvlees, zal van 18 Juli af gesteld worden op 125 gr. Met ingang van deze datum zal men dus op een bon voor 100 gram vlees 125 gram paardevlees zonder been kun nen kopen. Een Argentijns blad meldt dat Eva Peron na haar bezoek aan Parijs naar Argen tinië zal terugkeren zonder eerst Engeland te bezoeken. De emigratie naar Australië. 50 boeren per maand. De Australische regering hecht weinig waarde aan be zit aan geld door immigran ten in Australië, aldus de Australische gevolmachtigde minister voor de immigratie de heer Arthur Calwell, tij dens een persconferentie te Den Haag. Australië kan tot 20 millioen immigranten op nemen, al zal cr lange tijd mee heengaan voor dit aan tal is bereikt Gezien de grote schaarste aan arbeidskrachten, die thans in Australië heerst, heeft men grotere belangstelling voor ar beiders in alle beroepen dan voor het vestigen van nieuwe industrieën. Met de Nederlandse stich ting voor landverhuizing, heeft de Australische rege ring een overeenkomst ge sloten, waarbij iedere maand vijftig jonge boeren naar Australië kunnen emigreren. De Nederlandse regering is trouwens een der zeer wei nige in West Europa, die haar volledige medewerking aan het immigratie-schema van Australië hebben toegezegd, al zal deze medewerking zich voorlopig beperken tot onge schoolde arbeidskrachten: ge schoolde arbeiders zyn te zeer nodig voor het herstel van Nederland zelf. Mij. Nederland wenst concessie voor luchtlijn. Op een persconferentie heeft de heer A. f. Bronsing, direc teur van de N.V. Stoomvaart- mij. Nederland het een en an der verteld over de wenselijk heid van een eigen luchtlyn op Indië. Het vorig jaar heeft de Ne derland zich tot de regering gewend met het verzoek danr- toe een concessie te verlenen. De regering adviseerde toen in overleg te treden met de K.L. M. Dc onderhandelingen ech ter leverden geen resultaten op. De regering wenst blijkbaar, gezien het onlangs door de Ka mer aangenomen wetsontwerp van het luchtvaartbedrijf een monopolistisch bedrijf te ma ken. De heer Bronsing waar schuwde tegen de gevolgen hiervan: de K.L.M. zou een mammoetbedrijf worden met alle nadelen daaraan verbon den. De Mij. Nederland heeft zich met een request tot de Eerste Kamer gewend, waarin zy haar standpunt uiteenzet. Valse Engelse bankbiljetten. Naar het Agence France Presse bericht, heeft Scotland Yard een onderzoek ingesteld naar de plotselinge toevloed van valse bankbiljetten van vjjf en tien pond sterling, wel ke uit Nederland, België en Frankrijk zouden komen. Deze biljetten zouden door de Duit sera gedrukt zijn met het oog op een amsie in Engeland. de oogstwerkzaamheden te helpen. Onder hen bevinden zloh ook enige groepen meis jesstudenten. Deze laatsten zullen voornamelijk op boerde rijen aan de oogstwerkzaam heden helpen. Voor de opening van het kamp zijn ook leden van het corps diplomatique uitgenodigd, van die landen die studenten hebben afgevaar digd. Stichting voor cultureel en maatschappelijk werk. Op initiatief van de Com missaris der Koningin in Zee land, heeft te. Middelburg een voorlopige bespreking plaats gevonden tussen enige per sonen uit verschillende groe pen der Zeeuwse bevolking over de vraag, of de oprich ting van een Provinciale Stichting voor Maatschappe lijk en Cultureel werk in Zee land van nut zou kunnen zijn. Eveneens waren enkele ambtelijke instanties uitgeno digd. In verschillende andere provinciën zyn dergelijke li chamen reeds opgericht, wel ke zich ten doel stellen het sociale en culturele leven op bouwend te beïnvloeden. In verband met de in de toekomst te verwachten liqui datie van de „Stichting Her stel Zeeland '45" en andere lichamen, meende men deze vraag unaniem bevestigend te moeten beantwoorden. Gezien de grote behoeften op sociaal en cultureel ge bied, ook in de provincie Zee land, na de bange oorlogsja ren, meende men dat het in het leven roepen van een zo danig orgaanzeer noodzake lijk was. om het kampioenschap van Zeeland Een attractie voor de vreemdelingen. Dit jaar voor het eerst. Zaterdag 13 September zal in Middelburg een ringrijderij worden gehou den. Op tal van plaatsen ln Zeeland werd deze zomer reedg naar de ring gesto ken. Maar toch is deze ringrijderij in de hoofdstad van óns gewest iets bij zonders. Voor de eerste maal zul len namelijk dit jaar in een sportieve kamp de beste ringlijders van Zee land elkaar het kampioen schap van deze oude, ty pisch Zeeuwse sport be twisten. De centrale commissie voor het kampioenschap ringrijden in Zeeland heeft Zeeland voor deze provinciale wedstrijd ver deeld in zes districten: Schou- wen-Duiveland. St. Philipsland en Tholen, Noord- en Zuid-Be. veland, Oost- Zeeuwsch-Vlaan der en, West-Zeeuwsch-Vlaan- deren en Walcheren. Van elk district komen zoveel afge vaardigden, dat er tenminste 20 en ten hoogste 30 ringrij- derg aan het kampioenschap zullen deelnemen. Iedere deelnemer is ver plicht in Zeeuws costuum te rijden en wel in de kleder dracht van het district dat hij vertegenwoordigt. De deelne mers moeten ook hun paarden versleren en de manen en staart vlechten. Voor de ver siering zullen door de jury zo mogelijk prijzen beschikbaar worden gesteld. Het zal dus een vrolijk gezicht worden. De deelnemer® aan de kam pioenschappen moeten, zoals bij ringrijden gebruikelijk is, rijden zonder zadel, stijgbeu gels en sporen en de paarden moeten in galop lopen. Er wordt bij beurten gere den om de meeste ringen. Als er rijders zijn, die evenveel ringen gestoken hebben, dan zal door kampen uitgemaakt worden hoe de volgorde der winnaars is. Er zullen bij dit kam pioenschap zoveel moge- Officieele Publicaties. De Commissaris der Ko ningin in Zeeland, overwegende, dat het, ten gevolge van de zeer ernstige oorlogsschade in West- Zeeuwsch-Vlaanderen en de noodzaak het d.d. 13 Augus tus 1937 goedgekeurde streek plan voor de kuststrook Bres- kens-Retranchement in ver band met het wederopbouw- plan voor de gemeente Cad- zand ten spoedigste te her zien, noodzakelijk is een streekplan voor dit gebied vast te stellen; dat de sociaal-economische problemen voor het Westen ten nauwste samenhangen met die in het Oostelijk deel van Zeeuwsch-Vlaanderen, wsehalve het gewenstis het sociaal-economisch onderzoek uit te strekken over geheel Zeeuwsch-Vlaanderen dat het derhalve gewenst is te bepalen, dat een streek plan voor Zeeuwsch-Vlaande ren in voorbereiding is; gezien het advies van de Vaste Commissie van de Rijksdienst voor het Nationa le Plan d.d. 19 Juni 1947, 52; gelet op artikel 8, le lid van de Derde uitvoeringsbe schikking van de Secretaris- Generaal van het Departe ment van Binnenlandse Za ken met betrekking tot het besluit van 15 Mei 1941 (no. 91/1941), houdende voor schriften betreffende het na tionale plan en streekplan nen; besluit: te bepalen, dat voor Zeeuwsch- Vlaanderen, omvattende het gebied der gemeenten Bres kens, Groede, Nieuwvliet, Retranchement, Zuidzande, Oostburg, Sluis, Aardenburg, Waterlandkerkje, Schoondij- ke, IJzendijke, Biervliet, Hoofdplaat, Terneuzen, Hoek, Philippine, Sas van Gent, Westdorpe, Zuiddorpe, Over slag, Koewacht, Axel, Zaam slag, Vogelwaarde, Hontenis- se, Graauw- en Langendam, Hulst, St. Jansteen en Clin ge, een streekplan wordt voorbereid. Middelburg, 14 Juli 1947. De Commissaris der Koningin voornoemd QUARLES VAN UFFORD. ljjk prijzen verreden wor den. Er is een kampioens beker beschikbaar gesteld die gaat naar het district, waarvan de vertegenwoor digende rijders d,e meeste ringen hebben gestoken. Deze beker is een wissel- prijs, .die drie achtereen volgende malen, of vyf keer in het totaal gewon nen moet worden eer liy eigendom wordt. Daarnaast Is nog een persoonlyke prijs voor het hoogst aantal gestoken ringen beschikbaar ge steld. Ook dit is een be ker, doch deze wordt met een persoonlyk eigendom. Voor de mededingers wordt geen inleggeld geheven en de Centrale commissie zal zo mo gelijk de vervoerskosten aan de deelnemers vergoeden. Het risico van vervoer van en naar Middelburg en het risico tij dens het kampioenschap blijft echter geheel voor verantwoor ding van de deelnemers. Deze rlngrijdery om het kampioenschap van Zeeland zal elk jaar verreden worden. Zij kan temeer waar de deel nemers in de traditionele kle derdracht rijden, voor de vreemdelingen een bijzondere attractie worden. Niet alleen echter uit folkloristisch, maar ook uit propagandistisch oog punt is deze komende ring rijderij voor onze provincie van groot belang! krant vertraagd. Door een technische sto ring bjj de electrische stroomlevering aan ons bedrijf is het mogelyk. dat een aantal onzer abonne's heden onze courant met vertraging ontvangt. Daar voor onze yerontschuldi- Eins- Jacht op zeehonden. Van Belgische zijde is er eni ge belangstelling voor zeehon den-hulden, die daar gebruikt worden voor de vervaardiging van fijne lederwaren. De toe neming van het aantal zeehon den, voornamelijk op de Oos- terschelde, heeft er toe geleid, dat deze jacht thans wél lo nend is voor de Belgische ja gers. Van Nederlandse zijde be staat er voor de zeehonden- jacht practisoh geen belang stelling. Wel zou dat mogelijk zijn als de Nederlandse rege ring weer een premie ging stellen. Vroeger keerde de re gering namelyk 2.50 uit voor een dode mannetjes-zeehond en 3 voor een wijfje. Het ig wel een aardig ge zicht, wanneer men voor de kust van Noord-Beveland en de kust van Schouwen de vele robben ziet en de zomergasten zullen dat schouwspel zeker weten te waarderen. Maar de vissers hebben er minder waar dering voor, want deze bees ten zijn bijzonder schadelijk voor de visstand. DE POLDER- en WATER- SCHAPSBOND. Zoals reeds werd gemeld komt de Zeeuwse polder- en waterschapsbond op Zaterdag 19 Juli bijeen in de Stadswijn- kelder te Kortgene. Aan de orde komen een reeks jaarverslagen en de be groting 1947. Ter voorziening in een aantal bestuursvaeatu- res zijn de volgende voordrach ten opgemaakt: Vacature Dees: 1. J. Dreg- mans, te Hoek; 2. P. J. L. vari Hoek, te Philippine. Vacature Doeleman: 1. H. C. van de Zande, te Nieuwerkerk; 2. N. A. Deïst, te Dreischor. Vacature Steendijk: 1. E. C. W. A. Geuze, te Poortvliet; 2. P. J. Noom, te Poortvliet. Vacature Gast: 1. J. Klompe, te Serooskerlce; 2. C. A. Boo- gerd, te Noordwelle. Vacature Simonse: 1. L. Si- monse, te Biggekerke; 2. A, P. Koster, te Grrjpskerke. De heer W. A. van der Werff zal een lezing houden over de ruilverkaveling op Walcheren. Er zal een gemeenschappe lijke maaltijd worden gehou den en tot slot wordt een rond rit door Noord-Beveland ge houden. De begroting voor 1947 sluit in ontvangst en uitgaaf ,op ruim 4500.waaronder is begrepen een voordelig saldo ad 766.27 van het voorgaan de jaar. eindexamens h.b.s. b. Aan de afdeling H.B.S. B. van het openbaar lyceum te Terneuzen werden Dinsdag de eindexamens gehouden. De vol gende leerlingen behaalden het diploma: J. E. M. Cornells, Philippine; P. G. Dees, Zaamslag: H. Dhaeze, Terneuzen; J. P. L. Doppegieter, Terneuzen; M. J. den Engelsman, Axel; Sa. de Feijter, Terneuzen; D. C. Galle, Zaamslag; A. L. J. van Hecke, Axel; T. J. L. de Koek, Ter neuzen; P. A. Lrjbaart, Hoek; L. Meermans, Axel; J. J. Mul ler, Terneuzen; C. A. A. M. Nevejan, Sas van Gent; M. J. G. M. Michielsen, Zaamslag. r.h.b.s. oostburg. Bevorderd van klasse 1 naar 2: Jac. Aarnoutse, Piet Beun, Izak van Cruiningen, Roeli van Dijk, Jan Faas, Cia Goedhals, Henri Govaert, Corrie Grim, Henri van der Hauwe, Catho- lien Jansen, Adri Luteijn, Her man Matthijs, Marinus Mazu- re, Hybo Rietema, Piet Ris- seeuw, Izak Salomé, Kees Schijve, Jacob Vasseur, Izak Vermeulen, Nellie de Winde, Wim Jozïasse, Anneke Bruij- nooge, Willy van Damme, Coos van de Heuvel, Wim Houg, Cor Jansen van Rosendaal, Max Jongsma, Willy Kouijzer, Su zan Klaassen, Piet Kolmeijer, Janny Kousemaker, Jacq. Lu teijn, Corrie Overbeeke, Jozien Risseeuw, Bep Slager, Hans Slager, Felix Willems, Han de Winde, Piet Woittiez, Annetje de Hullu, Jaap Kools (herex.). Niet bevorderd 13 leerlingen. Van klasse 2 naar 3: Sari Becu, Betsie de Bolcx, Henk de Bokx, Wim Derksen, Jo de Die, Walter Dierikx, Piet Geij- zels, Dora Grim, Bram van Houte, Cor van Houte, Suus Lako, Herman de Smet, Nellie Zeeland heeft „vliegende ballen". In ons blad van Donderdag hebben wij reeds bericht, dat ook in Zeeland een „vliegende schijf" gesignaleerd zou zijn. Thans blijkt, dat Zeeland ook de primeur heeft van een ander, even geheimzinnig iets. Geen vliegende schijven, maar vliegende ballen! Ongeveer drie weken gele den, ontdekte de heer W. Paasse uit Hansweert, terwijl hij langs het kanaal door Zuid-Beveland tussen Hans- weert en Schore stond, 2 aluminium kleurige ballen, die zich op grote hoogte voortbewogen. De ballen had den ongeveer de grootte van een voetbal en bevonden zich vrü dicht by elkaar. De heer \c. kon de bellen ongeveer t 'i-uic-i naltyken voor ze a.vLiien waren. Versprille, Bart Voliner, Ri chard de Vriend, Suus de Vuijst, Frans Wieme, Theo Brouwers, Jan Dieleman (lof), Betsie Dubois, Jozef Galle, Jan van Herck, Mimi Hoste, Saar. Jansen, Cobie van Kampen, Pliilomenn de Kreijg, Walter Rootsaert, Betsie de Rijke, Leo van Sandick, Greet de Vries, Marinus Bons. Herexamen Bob Brouwer en Anton Bun. Niet bevorderd 12 leerlingen. Van klasse 3a naar 4a: Dick Best, Nellie Broodman, Janny Bruynooge, Frans Bukkens, Cor de Feijter, Adriaan Haak, Willy Hoogerwerf, Jan Huigh, Jaap van Iwaarden, Nellie Ka reis, Izak van der Lijcke, Si mon van der Heulen, Omer Moens, Johan Ncijssen,_ Katha- rina Risseeuw, Izak Risseeuw, Bram Salomé, Sari Scheele, Jan Verduijn, Suus Zonnevijlle. Herexamen: Piet van Cruij- ningen. Niet bevorderd 2. Van klasse 3b naar 4b: Joop Basting, Rie v. d. Berge, Cor Brakman, Jan v. d. Driest, Adriaan Hubregsen, Henk de Kant, David v. Male, Marien Meesen, Bern. v. Ooteghem, Janny Ornée, Lusien v. Poucke, Willem v. d. Ree, Piet Ris seeuw, Wim Vader, Anneke Cysouw. Niet bevorderd 9. Bevorderd naar klasse 4 Gymnasium: Michiel Beun, Hetty Everaars en Piet de Kramer. Van klasse '4a naar 5a: Bet sie Adriaanse, Willy Dusar- duijn, Rie Fremouw, Corrie Claaysen, Rie Lauret, Huib Lu teijn, Johan Marcus, Rietie Snoep, Ant. v. d. Vleuten. Niet bevorderd 1. Van klasse 4b naar 5b: Jo han le Bleu, Hans Boidin, Piet Burgers, Frans Calon, Sjef Govaert, Izak Jansen, Leen de Meijer, Fernand de Paauw, Izak Verkruijsse, Theo v. d. Walle, Dick Folmer, Jaantje Risseeuw. Niet bevorderd 5. Cacfzand aanbesteding. Te Cadzand heeft de aanbe steding plaats gevonden van het definitief herstel van de O. L. school en van het Ge meentehuis. Ingeschreven werd voor de O. L. school: J. van Damme, Hontenisse 12.500.—; Fa. Wed. P. Tous- saint, Cadzand 11.800.W. Hamelink, Cadzand 11.699.-; Fa. Meijer en de Roo, Amster dam 11.345. Voor het Gemeentehuis werd ingeschreven door: Fa. Meijer en de Roo, Am sterdam 1240.Fa. Wed. P. Toussaint, Cadzand 890.-; ,W. Hamelink, Cadzand 868.-. Voor beide projecten werd de gunning nog aangehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 10