De Zeeuwse kolenbonden Republiek gaat aan Nederland leveren Tour de France UIT DE PROVINCIE e 'Qnippers LAATSTE NIEUWS Noord-Beveland ZUID-BEVELAND Walcheren Rijst en tabak. De Republikeinse minis ter van economische za- 1 ken. dr. A. K. Gani, hoeft Maandag officieel bekend gemaakt, dat de Republi keinse regering overeen komsten heeft afgesloten met de Nederlandse rege ring en andere wederpar tijen, waarbij goederen zul len worden uitgewisseld. Door de republiek zal 76.000 ton rijst van Java geleverd worden in ruil voor tweederde deel van de Nederlandse goe deren, welke in Australische havens liggen opgeslagen, zo als textiel en landbouwwerk tuigen. De leveranties zullen geschieden in de periode van Juli 1947 tot Juni 1948. De rijst zal verscheept wor den in de havens Banjoewangi en Probolinggo, die een capici- teit bezitten van duizend ton per week. Eind deze maand zullen de leveranties aanvan- Nieuws in een notedop In een tiental dorpen in de buurt van Ankara, die door stortregens zijn overstroomd, zijn 21 personen verdronken. Honderden hulzen staan onder water en de oogst werd ver woest. Er is ook veel vee om gekomen. Te Ustl. 90 km. ten Noor den van Praag, reed een volle tram heuvel afwaarts tegen 'n stilstaande tram op met het gevolg, dat 26 personen om 't leven kwamen. Het Amerikaanse militai re bestuur in Duitsland maakt bekend, dat in April 20 Duitse wapenfabrieken voor herstelbe talingen werden bestemd. Eind Mei bedroeg het aantal voor dit doel bestemde Duitse fa brieken in de drie zönes van West-Duitsland 738. Tot 1 Juni waren 239 fabrieken in de Westelijke zönes ter delging van herstelbetalingsschulden gebruikt. De republikeinse vice- minister van buitenlandse za ken, mr. Tamzil. heeft een gelukwens gezonden aan de Franse consul-generaal te Ba tavia ter gelegenheid van de verjaardag van de Franse re volutie. Er is een Hcinebond in Nederland opgericht, die, o.m. zal trachten tot de uitgave van een Nederlandse Heinebiogra- fic te komen. -To Bordighera by Genua, Is een plein naar Senora Peron vernoemd. Marktberichten VEILINGSVER. ZUID-BEVELAND. Bloemkool IA 54, idem I 24 48, idem II 2232, aardap pelen 1113, kriel 67, dubb. princessebonen 6076, snijbo nen 7289, groene bonen 14 55, gele bonen 34, tuinbonen 14, andijvie 1720, doperwten 1832, postclijn 30, uien 20, savoye kool 1822, spitskool 3.50, rode kool 18, kroten 13 15, wortelen 1213, uien 20 21, alles per 100. Velllngsvereniging Kapelle Blëzelinge en Omg. 14 Juli 1947. Klerken 85, Dubbl. Eier- kricken 76—85, Krieken 72— 85. Vleeskersen 7174, Mo rellen 7785, zure Morellen 3785, Abesse dc Mouland 72—85, Meikersen 84—85. Ci troenkersen 1985, Rode Blanche 66, zwarte Blanche 1285, Mierloze Zwarte 82, Frambozen 161200. Kruis bessen 965. rode Bessen 45 60. witte Bessen 45, Oran- jepruimen 3675, idem val 3332, Occulanen 40, Wijn krozen 75. Ruth Gerstetter 79—125. Early Laxton 107— 112, Madeleine 3479, val idem 1126, Janbaasperen 57, val idem 9. Kroeappels 11 21, Dubb. Princ. z. draad 60 94, gele Bonen 1430, Saxasbonen 59, groene Bonen 5556. Doperwten 3137, Augurken 1835, Aardappe len 1315, alles per lc.g.; Bospeen 1317, kroten 7M, beide per bos; Komkommers 5. Kropsla 46. Kasperziken 1320. Kasprulmen 7*616, Gladiolen 5, alles per stuk. (Ingezonden mededeling) KNIPCURSUS. Voor de abonné's van dit blad wordt een schriftelijke cursus patroontekenen, knip pen en naaien geopend. Elke week ontvangt U een met tal rijke voorbeelden rijk ge- illustreerde les. Gedurende de cursus staan wij U met raad en daad bij. Binnen twee maanden te kent U patronen en maakt U al leuke japonnen. Materiaal voor het gemak kelijk tekenen van patronen ontvangt U er gratis bij. Het lesgeld bedraagt 75 cent per les. Inschrijving vóór 1 Augus tus as. onder vermelding Naaicursus ILMO" te vermel den op de enveloppe,Bureau van dit blad. gen. Nederland zal meststof fen. varkens en vergifstoffen leveren vanuit Soerabaja in ruil voor mais en suiker uit de Republiek. Voorts zullen de Nederlanders mijnwerktuigen leveren in ruil voor kolen uit dc Tandjoeng en een mijn na bij Palembang op Republikeins gebied. De Republiek zal on dernemingsproducten uit het gebied van Soekaboemi leveren 1 ruil voor medicamenten, textiel en zoutevis van Neder landse zijde. De republiek le vert verder vee uit Madoera en tabak uit Probolinggo in ruil voor textiel. De tabak is bestemd voor de British-Ame rican Tobacco Co. te Soeraba ja, Deze overeenkomst is vol gens de verklaring van de re publikeinse minister in de maanden Mei en April opge steld. Koningin bezocht Annen en Anlo. Tijdens haar bezoek aan Drente heeft Koningin Wil- helmina Maandagmiddag een bezoek gebracht aan Annen en Anlo. In Annen werd het dorpshuis bezichtigd en in Anlo bezocht de Koningin de kerk, die tot de oudste van Drente behoort. Via Rolde keerde H.M. naar Assen terug. Politieke délinquenten in het bouwvak. Tijdens een persconferentie te 's-IIertogenboscli is mede gedeeld, dat, gezien de ernsti ge belemmering van de weder opbouw door het gebrek aan geschoolde bouwvakarbeiders, het Directoraat Generaal on middellijk toestemming heeft verleend om 99 politieke de linquenten, die geschoolde bouwvakarbeiders bleken te zijn, to werk te stellen bij het bouwen van een blok huizen te 's Hortogenbosch. Men zal in deze weg voort gaan. Britse kranten krijgen minder papier. Met ingang van 21 Juli mogen de Britse dagbladen in niet groter omvang verschij nen dan vier pagina's, tenzij door inkrimping van de op- ,g de nodige hoeveelheid papier wordt bezuinigd. Op deze wijze zal in de ko mende zes maanden voor een bedrag van ruim een millioen pond aan dollars worden ge spaard. De strijd in Griekenland. In Griekse regeringskrin gen wordt verklaard, dat er thans in het Grieks-Albanese grensgebied om de stad Ko- ritza, twee veldslagen woed den. Het Griekse persbureau meldt, dat de Griekse rege ringstroepen bij Konitza tot de aanval zijn overgegaan. Zij zouden thans het initia tief in handen hebben. Ook de plaatselijke com mandant te Konitza verklaar de, dat hg voldoende troepen heeft om de situatie in de hand te houden. Mevrouw Lupescu buiten gevaar. Magda Lupescu, die enkele dagen geleden met ex-koning Carol van Roemenië is ge trouwd en te Rio de Janeiro ernstig ziek lag, verkeert thans, volgens de mening der artsen, buiten gevaar. Rond de aarde in 67 uur. De Boeing-fabriekcn te Seattle in de V.S. hebben een stratosfees- kruiser gebouwd met twee verdiepingen, die 114 passagiers kan ber gen. Men vliegt met dit toestel in 67 uur rond de aarde, in 15 uur van Seattle naar Tokio, in 11^ uur van New York naar Lon den. Zonder tussenlan ding kan 6700 km worden afgelegd (Am sterdamNew York is 5300 km.) Het vlieg tuig is hypermodern in gericht. (Frankrtfk), 113 13 sec.; 2. Bram- TACCA WINNAAR VAN DE 16e ETAPPE. Het klassement van de 16e etappe van de Tour de France van Pau naar Bordeaux luidt: 1. Tacca, 195 km. in 5 uur 41 min. 39 sec.; 2. Mollin zelf de tijd; 3. Pawlisiak; 4. Lator- re; 5. Goasmat; 7. Joly; 26. Janssen, 5 uur 45 min. 6 sec.; 27. Camellini, zelfde tijd. Het algemeen klassement na de 16e etappe luidt: 1. Vietto uur 44 min, billa (Italië) 113 uur 44 min. 47 sec.; 3. Ronconi (Italië) 113 uur 48 min. 8 sec.; 4. Fach- leitner (Frankrijk) 113 uur 50 min. 59 sec.; 5. Robic (West- ploeg) 113 uur 52 min. 21 sec.; 6. Camellini, 113 uur 58 min. 59 sec.; 34. Janssen. 117 uur 14 min. 54 sec.; 41. Klabinsky, 117 uur 48 min. 12 sec.: 50. Joly 118 uur 33 min. 31 sec. Vliegramp te Vichy. Een vliegtuig van de lijn ParijsAlgiers is bij de lan ding op het vliegveld van Vichy in brand geraakt. Eén passagier kwam hierbij om het leven, terwijl 18 anderen zwaar werden gewond. Om een duif vermoord. Te Axel werd Zaterdagmid dag de 50-jarige visventer O. door de gebroeders E. met een riek aangevallen en zo ernstig in de bulk gestoken, «lat liQ Zondag aan de gevolgen is overleden. De oorzaak van deze laag hartige aanval was een tuist, welke tussen de gebrs. E. er de schoonzoon van de versla- gene was ontstaan ovér het be zit van een duif. De gebrs. E. maakten aan spraak op deze duif, maar dat werd betwist en daarbij had de visventer de party van zyn schoonzoon gekozen. Zaterdagmiddag hebben de beide moordenaars hun slacht offer opgewacht, waarbij ze tevoren de riek hadden klaar gezet, zodat hun opzet tot het toebrengen van ernstig letsel wel duidelijk was. De beide daders zijn door de politie in arrest gesteld. Zij stonden te Axel ongunstig be kend. J. W. Raap t Toen Zaterdagavond met de Provinciale boot van 6 uur notaris J. W. Raap te Zie- rikzee huiswaarts was ge keerd, voelde hij zich plot seling onwel. Hij begaf zich naar bed en overleed korte tijd later. De gemeente verliest in hem een algemeen gezien en geacht burger. Notaris Raap werd op 15 Maart 1898 te Oldeboorn ge boren. Hy bekleedde de func ties van gemeenteraadslid voor de C. H. Party, kerk voogd en diaken der Ned. Herv. Gem., boekhouder van het Diaconale Verpleeghuis, regent van het Burger Wees huis, bestuurslid van het Rusthuis „Ons Huis", voor zitter van het Groene Kruis, lid van de commissie voor Sociale Zorg en lid van de commissie voor het beheer van het legaat Dekker. De teraardbestelling zal Woensdag a.s. plaats hebben. BEKENDE ORGANISATIE IS HERLEEFD. Bijeenkomst te Goes. Uit alle delen van Zeeland kwamen Zaterdagmiddag de afgevaardigden van de plaat selijke coöperaties en kolen- verenigingen bijeen in „De Prins van Oranje" te Goes. De heer J. Jobse uit Aag- tekerke sprak een inleidend woord, terwijl de heer L. P. van Oorschot uit Vlissingen een beschouwing gaf over de taak van de Federatie vóór de oorlog en hoe die in de toekomst zal moeten zijn. De vergadering besloot met al gemene stemmen zichzelf te doen herleven, na een ge dwongen stilstand als gevolg van de oorlog. Aan het oude bestuur, be staande uit de heren J. Job- se te Aagtekerke, L. P. van Oorschot te Vlissingen, C. Philipse te 's-Heer Arends- kerke, A. P. Bil te St. Anna- Minder thee voor de Engelsen. De Britse minister van voedselvoorziening heeft in het Lagerhuis medegedeeld, dat het theerantsoen voorlo pig van 10 tot 8 ounces per maand zal worden verlaagd tengevolge van de stakingen, die te Calcutta en Colombo hebben plaats gevonden. land, P. de Kraker te Hoek en L. van de Klooster te Burgh-Haamstede werd opge dragen, voorbereidende maat regelen te treffen voor een eventuele actie en consolide ring van de organisatie. Daarna hield de heer A. Stok van dc Groothandelsvereni ging HAKA (Handelskamer) te Rotterdam .,een causerie over de vestigingswet, waar na een geanimeerde discussie volgde. De heer Jobse sprak nog een sluitingswoord. DURE POOTAARD APPELEN. Te Witmarsum (Fr.) wer den 100 z.g. elite-stammen of 50 kg. pootaardappelen, ver bouwd op het proefveld van de vereniging voor bedrijfs voorlichting, verkocht voor 255. De 8 are brachten in het geheel niet minder dan 2050 op. ACCOORDWERK IN DE LANDBOUW GEREGELD. Het College van Rijksbemid- delaars heeft zijn goedkeuring Sehecht aan een aantal van de oor de landbouworganisaties en landarbeidersbonden opge stelde tarievenregelingen voor accoordwerkzaamheden in de landbouw en wel in de pro vinciën Groningen, Drente, Gelderland, Noord-Holland, Zeeland, Utrecht en Limburg. VIJF COMMISSIES. RESULTAAT VAN DE CONFERENTIE TE PARIJS. Do werkcommissie van de conferentie over de economi sche samenwerking in Europa, die Maandagmiddag te Parijs met haar werkzaamheden is klaargekomen, zal Dinsdag op de plenaire zitting voorstellen 5 commissies te benoemen en wel: Een uitvoerende commis sie van samenwerking, een commissie voor voedsel en land bouw (in deze beide commis- sie's heeft ook Nederland zit ting), een commissie voor ijzer en staal, een commissie voor ervoer, en een commissie voor brandstof en energie. Daar alle 16 landen verte genwoordigers hebben in de werkcommissie, kan het zeker geacht worden, dat haar rap port zal worden aangenomen. TERUGKEER. Men verwacht, dat Bevin,' dc Engelse minister van bui tenlandse zaken. Dinsdagmid dag of Woensdag uit Parijs naar Londen zal terugkeren. Zijn Ned. ambtgenoot, baron van Boctzelaar van Ooster hout. keert waarschijnlgk Dins dag naar 's-Gravenhage terug. Franse ambtenaren staken nog niet. Van het hoofdbureau van de bond van Franse ambte naren is officieus vernomen, dat de bond tegen ohmiddel- 11)ke stakingsactie heeft ge stemd. De bond zou op een bijeenkomst- besloten hebben de onderhandelingen voort te zetten. Het terugtrekken der Amerikaanse troepen. Binnen 12 of 18 maanden zullen de Amerikaanse troe pen waarschgnlgk uit Duits land, Oostenrijk, Japan en Korea worden teruggetrok ken en vervangen worden door politietroepen, aldus heeft John Peurifoy, die aan het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken belast is met administratieve aangele genheden, voor de Commissie voor de Credieten voor het Huis van Afgevaardigden ver klaard. Rusland protesteert weer. Rusland heeft Dinsdag of ficieel geprotesteerd tegen een tussen Amerika en Oostenrijk gesloten overeenkomst, waar bij Amerika aan Oostenrijk 100 millioen dollar zou le nen. Rusland, zo werd er ver klaard, zou deze overeenkomst niet erkennen. Er werd niet bekend gemaakt wat de gevol gen van deze verklaring zou den zijn. Bevin sprak tot de Fransen. Ter gelegenheid van de 14e Juli, de dag, waarop Frank rijk de bestorming van de Bastille herdenkt, heeft de Britse minister van buiten landse zaken, E. Bevin, een radiorede tot het Franse volk gehouden, waarin hij uitdruk king gaf aan het vaste voor nemen der Franse en Britse regering om niets meer tus sen beide volken te laten ko- weeg zou brengen. Sinds wij tezamen kwamen, aldus Bevin, hebben wg twee oorlogen gevoerd tegen mach ten, die de volken der wereld onder hun tyrannie wilden brengen. Thans zullen wij ons gezamenlijk wijden aan de wederopbouw van onze lan den. Kan Rusland graan leveren De Amerikaanse minister van landbouw, Anderson, ver klaarde, dat de Ver. Staten geen graan aan Tsjecho-Slo- wakije zullen leveren, daar dit land graan van Rusland ont vangt. Hoewel hij de Russen er niet van beschuldigde graan te onthouden aan landen, die hieraan gebrek hebben, wees hij er toch op, dat de Sowjet- Unie een overschot voor ex port heeft. Egyptische klacht voor de Veiligheidsraad. Een hoge functionaris van de V.N. heeft verklaard, dat de Egyptische aanklacht te gen Engeland, waarin de te rugtrekking der Britse troe pen uit Egypte en de Soedan wordt geëist, Donderdag of Vrgdag a.s. door de Veilig heidsraad in behandeling wordt genomen. T.b.c. in Duitsland. Volgens berichten uit de Amerikaanse bezettingszöne van Duitsland, zou daar de tuberculose sinds vorig jaar met 50 zijn gestegen. 14.000 Igders konden door plaatsgebrek niet ln een sa natorium of ziekenhuis wor men, dat een scheiding te den Amsterdamse Postharmonie naar Kapelle. Zuid- en Noord-Beveland en ook Walcheren worden thans iy de gelegenheid gesteld om op Zaterdag 26 Juli te Kapelle, de bekende „Amsterdamse Postharmonie" onder leiding van d'c heer Speets, te komen beluisteren. De heer Speetsdie in de Zeeuwse Bond van Har monie- en Fanfare-verenigin gen gTote bekendheid geniet als jurylid, leefde met Zeeland mede en wilde gaarne ook iets doen voor dit geteisterde ge west. Hij komt nu met zijn. 80 medewerkers geheel belan geloos. De baten van dit con- oert komen ten goede aan ge teisterd Zeeland. Van Rilland, Borsseie en Kamperland zullen extra bus sen rijden, terwijl van de rich ting Goes en Walcheren de trein van 11 uur gelegenheid biedt hulswaartg te keren. Sportfeest te Krabbendijke. De turnkring „Zeeland West-Brabant" hield Zaterdag te Krabbendijke een aspiran- ten-turndag. Van het station begon de afmars naar het sportterrein, met pittige marsmuziek door „Concordia". Het uitgebreid program be stond uit vrije en stokoefenin- gen, paardspringen, vlaggen- dans, brugoefeningen, enz. Vooral de gezamenlijke oefe ningen maakten een goede in druk. Hieraan werd door plm. 400 jongens en meisjes mede gewerkt. De burgemeester van Krab bendijke, de voorz. van „Spar ta" uit Krabbendijke en een vertegenwoordiger van de Turnbond voerden het woord. De volgende prijzen werden behaald: meisjes van 15—16 jaar: Achilles 2e pr„ Medio- burgum 3e pr., Oostkapelle 3e pr„ Volharding 3e pr„ Sparta, Krabbendijke le pr.; meisjes 1214 jaar: Achilles 2e pr., Domburg 2e pr., Dreischor 2e pr., Medioburgum 3e pr., Spai'ta 3e pr„ V.Z.O.S. 3e pr., Wilhelmina 2e pr.; jongens van 1516 jaar: Olympia 3e pr., Sparta, Bergen op Zoom 3e pr.; jongens van 1214 j.: Achilles 2e pr., Dreischor 3e pr., Sparta. Krabbendijke 3e pr., V.Z.O.S. 2e pr. Oranjemolen wordt hersteld. De Oranjemolen te Vlissin gen zal worden hersteld. Bij de beschieting van de Schelde- stad in October en November 1946 werd de molen zwaar be schadigd, zodat bij 't malen niet meer van windkracht gebruik kan worden gemaakt. De kos ten van het herstel worden geraamd op 6150. Zowel de Wederopbouw als het Rijk zul len in het herstel bijdragen en ook de gemeente wil zich niet onbetuigd laten. B. en W. stel len aan de raad voor 10 met een maximum van 700' in de herstelkosten bg te dra gen. Kamperland. ZENDINGSSAMENKOMST Zaterdagmiddag werd op het landgoed „Sorgvijck"' te Kam perland een zendingssamen- konist gehouden.. Na opening door ds. Scholing tekende dr. Oussoren de grote nood der ve le millioenen, die lezen noch schrijven kunnen. Spreker zeide, dat het voor al de jeugd is op wie een be roep gedaan wordt, waartoe de onderwijzers, J.V.'s en M. V.'s veel kunnen bijdragen. Ver-schillende vragen werden door spreker beantwoord. Ds. Aller van Geersdijk. sprak een slotwoord. Het ge meenschappelijk zingen werd door het Chr. Muziekcorpg van Colrjnsplaat op voortreffelijke wijze begeleid. Zeeuwse In de week van 7 t/m 12 Juli werden te Veere 5872 kg. consumptiegarnalen aan gevoerd. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het can- didaatsexamen Ned. letteren J. Kwekkeboom uit Aagtekerke. Voor het cand. ex. sociale geographie slaagde aan de Rijks-Universiteit te Utrecht, de heer B. Korstanje te Goes. De collecte ten bate van het Rode Kruis bracht in Ove- zande op f 33.18. Det heer E. Willems te Vlissingen is aan de Techni sche Hogeschool te Delft ge slaagd voor het propaedeu- tisch examen electrotechnisch ingenieur. Kerknieuws NED. HERV. KERK. Bedankt voor Oudwoude Westergeest (toez.) T. G. A. van Dijk te Wolfaartadgk. Ds. L. H. W. Theunisse uit Lutten a.d. Dedemsvaart heeft het beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Aagtekerke aan- ;enomen. Zomervergadering B. V. G. Zaterdag werd te Oostburg de zomervergadering gehou den van de B.G.V., de vroegere vereniging van oud-leerlingen der landbouwscholen. Tal van autoriteiten woonden deze ver gadering bij. De voorzitter van de afdeling Oostburg, de heer J. de Klerk, heette allen wel kom en de algemeen voorzit ter, de heer W. de Buck uit Meliskerke, dankte voor de gulle ontvangst. De rgkslandbouwconsulent, de heer L. van Dijk hield een lezing over „De wederopbouw van de West Zeeuwsch Vlaamse landbouw". Hij drong er op aan, in snel tempo uitvoering te geven aan de» bouw van boerderijen en hangars. Om het stroprobleem op te lossen moet een fabriek voor strocel- lulose worden gesticht. Hier voor zou, aldus de heer van Dijk, een kapitaal van 7 mil lioen gulden nodig zijn. Een fabriek voor strocarton is niet renderend wegens gebrek aan afzetgebied. Na afloop van de lezing werden nog verschillende vra gen gesteld, 's Middags werd een excursie gemaakt naar Knockc. Op de heenweg wer den te Aardenburg paarden- fokstallen bezichtigd, op de te rugweg in België. Lijk van de „Fair Play H" geborgen. Tijdens werkzaamheden by het lichten van het wrak van de „Fair Play II" is het lijk van de loods, de 40-jarige CamilJe Lafère uit Oostende gevonden. Het stoffelijk overschot is te Vlissingen aan wal ge bracht. VOORWAARDELIJK BUITEN VERVOLGING GESTELD. De officier-fiscaal voor Zee land ressorterende onder het bijz. gerechtshof te 's-Herto- gènbosch heeft 15 personen, voorwaardelijk buiten vervol ging- gesteld, van wie 6 resp. 7000, 5000, 750, 600, 300 en 75 moeten betalen. Bovendien zijn 7 personen onvoorwaardelgk buiten vervol ging gesteld. Goes OP STRAAT UITGEKLEED. Zondag werden op het poli tiebureau te Goes manskleren gedeponeerd, die men op het Pie ter Jasperplein gevonden had. De politie stond eerst voor een raadsel, maar het kwam uit, dat een bewoner van dat stadsdeel onder in vloed van sterke drank zich in plaats van in zijn huis, op straat had uitgekleed. 's-Heer Arendskerke HOOISCHELF UITGEBRAND. Waarschgnlijk tengevolge van hooibroei is Maandag middag brand ontstaan in de hooischelf, welke in de onmid dellijke nabijheid van de schaapskooi van M. D. van Hekke te 's-Heer Arendsker ke staat. Doordat de brand weer zeer spoedig ter plaatse was, kon voorkomen worden, dat ook de schaapskooi ver loren ging. De hooischelf brandde echter geheel uit. Schore Ongeluk bij Vlakebrug. Toen Donderdagavond een groepje werklieden bezig was met het laten springen van een landhoofd van de Vla kebrug, ging een der Ionten niet af. Even later ging de lont wel af, met het gevolg dat 2 personen werden ge wond. Direct werd geneeskun dige hulp ingeroepen. Een per soon werd zwaar gewond over gebracht naar een Ziekenhuis te Goes. AUTO-ONGELUK. Donderdagavond is te Scho re een auto-ongeluk gebeurd. Een lege vrachtauto die van de Rijksweg op de Schoorse Zandweg door de bocht kwam rijden, kwam in botsing met een vrachtauto, geladen met stenen, die uit de richting van Schore kwam rijden. Beide auto's werden beschadigd. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Beide wagens ver voeren stenen bestemd voor de Woningbouw te Kapelle-Bieze- linge, en waren beide van Hoe- dekenskerke afkomstig. De po litie stelt in deze zaak een on derzoek in. Yerseke BUITENMIDDAG JONGENSCLUB Op de weide van de heer J. Luteijn aan de Zanddijk te Yersèke hielden Zaterdagmid dag de kring van Jongens- clubs op Zuid-Be veland-Oost en Tholen een buitendag. De middag was gewijd aan zang en spelen. Ook werd een voet balwedstrijd gespeeld tussen jongens uit Yerseke en Tholen, welke eindigde in een gelijk spel 00. Het wag een zeer ge zellige middag. DISTRIBUTIEDIENST GAAT VERHUIZEN In verband met de per 1 Sep tember a.s. te openen Chr. U. L.O.-school te Yerseke moest voor de d&strlbutiedienst een onderdak worden gezocht. Thans is genoemde dienst ondergebracht in de zaal Nolet. SCHOOLREISJE Vrijdag maakten de leerlin gen van de Chr. School, „Ka- keldans" te Yerseke een uit stapje naar Breda. Bezocht werden o.m. de mooie grote kerk, alsmede het Lies- en Mastbos. Op de terugreis werd nog even een speeltuin te Ber gen op Zoom bezocht. Driewegen BENOEMING STREEKONTVANGER. De heer J. van Oosten te Driewegen is benoemd tot streek-ontvanger over de ge meenten Driewegen, Oudelan- de, Nisse, 's-Heer Abtskerke en Kloetinge, zulks met in gang van 16 Juli a.s. Gemeentesecretaris benoemd. Tijdens de laatste raadsver gadering te Driewegen is voor zien in de vacature van ge meente-secretaris. door de be noeming van de heer M. A. Slaakweg met ingang van 16 Juli aanstaande. Aan de wnd. secretaris de heer J. van Oos ten wordt met ingang van die datum eervol ontslag verleend. De voorzitter dankte de heer van Oosten voor het werk in het belang der gemeente door hem verricht. Ook de heer De Jager en wethouder W. van Waarde spraken woorden van dank, waarop de heer Van Oosten de sprekers dankte voor hun waarderende woor den. Daarna werd de heer M. A. Slaakweg beëdigd. De voorzit ter feliciteerde hem met zijn benoeming. De heer Slaakweg dankte de raadsleden voor het in hem gestelde vertrouwen. Hij hoop te op een goede samenwerking en beloofde zijn beste krachten te geven in het belang der gè- meente. Wolphaartsdijlc HANDBOOG-CONCOURS. De handboog-societeit „Doel naar Hoger" te Wolphaartsdijk hield Zaterdag een concours waarvan de uitslag luidde Hoofdvogel Jac. de Baar, Willem Teil, Ovezande; le klep A. Geense, Zorgvliet, Ellewoutsdijk; 2e klep H. J. Driehuis, Doel n. Hoger, Wol phaartsdijk; 3e klep P. Boon man, Jacoba van Beieren, Goes; le zij vogel L. Boonman, Spes Nostra, Ovezande; 2e zij- vogel C. Hoogesteger, Willem Teil, Kapelle; le hoofdkal C. Hoogesteger, voornoemd; 2e hoofdkal J. Vermeule, Sebas- tiaan, Heinkenszand; le kleine, kal M. de Jonge, Willem Teil, Ovezande; 2e kleine kal M. v. Stee, Jacoba van Beieren, Goes. Kapelle HAAGSE SCHOLIEREN OP BEZOEK. Nadat onlangs een 45 kin deren van de Openbare Lagere School te Kapelle gast waren bij de Haagse kinderen, waren van Donderdag af tot Zater dag ruim een 60 kinderen met hun onderwgzers uit Den Haag naar Kapelle gekomen. Donderdagmiddag troffen ze het bij hun aankomst niet erg best met het weer, maar toch werd een bezoek aan de ker senboomgaarden niet vergeten. Vrijdag brachten de kinde ren een bezoek aan de geteis terde gebieden van Walcheren en maakten een tochtje naar Breskens. Zaterdagmorgen werd nog een bezoek gebracht aan de oesterpercelen en de mossel industrie te Yerseke. Ieder kind kreeg een potje verse Zeeuwse mosselen mee naar huis. Zaterdagmiddag vertrokken de kinderen per trein huis waarts. Middelburg Rondrit ouden van dagen. Voor deze 10de rondrit is te Middelburg de deelname groter dan ooit tevoren. Ruim 250 ouden van dagen hebben zich gemeld. Om al deze mensen een aangename middag te kunnen bezorgen, hetgeen met grote kosten gepaard gaat, doet de Commissie thans een beroep op alle ingezetenen die met dit doel sympathiseren. Zij heeft hiervoor de volle mede werking van de burgemeester, waardoor zij in de gelegen heid is gesteld op intekenlijsten gelden voor dit mooie doel te verzamelen. Het U.V.V. heeft hiervoor spontaan haar belang loze medewerking toegezegd en vanaf Dinsdag 15 Juli zullen dames van het U.V.V. deze lijsten ter intekening aanbie den. De Commissie vertrouwt er gaarne op dat een ieder, zo wel rijk alg arm, z'n steentio zal willen bijdragen teneinde deze jubileumrit voor onze oudjes tot een onvergetelijke dag te maken. Het adreg van de Commissie is: J. Verhage, Kromme We- le 16, (telef. 2286 (9—12 en 2— 5 uur), »P. de Vos, Seissingel

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 6