Parlementaire enquête Middelburg's dierentuin PREDIKBEURTEN Kersenproef mislukt? 5 maanden hoogspanning Koppic en Je geheimzinnige lading SOLIDOX ZULLEN DE VOORDELEN TEGEN DE NADELEN OPWEGEN? Vóór- en tegenstanders onder de Kamerleden. Aan het voorlopig verslag der Tweede Kamer, betreffen de het voorstel van de heer van der Goes van Naters tot het houden van een enquête naar de gebeurtenissen, ver band houdend met de Duitse inval in Nederland en naar het beleid der opeenvolgende kabinetten te Londen, is het volgende ontleend: Vele leden bleken van oor deel dat een dergelijk gron dig onderzoek in beginsel wenselijk is. Verscheidene an dere leden zouden gaarne uit voerig van de voo,vételler wil len vernemen, weifke voordelen deze van de •enquête ver wacht. In elk geval zal moe ten worden Ttagegaan of even tuele voordelen wel enigszins in evenredigheid staan tot de buitenge;woon grote moeiten, tijdverlies en onkosten, die dc enquête met zich zal brengen. Welke rechtsgrond? Van meer dan één zijde ;werd de vraag opgeworpen, welke rechtsgrond aan het voorstel ten grondslag ligt. Met betrekking tot de vraag, of de te verwachten resultaten het ter hand nemen van de inderdaad zeer om vangrijke werkzaamheden wel wettigen, betoogden vele le den, dat de enquête-commis sie de omvang van haar werk binnen redelijke grenzen zal kunnen houden door zich te beperken tot de grote lgnen van het gevoerde beleid. Verscheidene leden zouden gaarne vernemen, of en in hoeverre de voorsteller ge tracht heeft de medewerking van leden uit ander politieke groeperingen te verkrijgen. Andere leden meenden te we ten, dat de voorsteller deze aangelegenheid reeds gerui me tijd geleden in het senio renconvent ter sprake had gebracht, doch dat hij bij die gelegenheid geen steun had gevonden. Algemeen zou men gaarne nader vernemen, hoe de voor steller zich de practische uit voering van zijn voorstel ge dacht heeft. Vrijwel algemeen was men van oordeel, dat de voorge stelde termijn van een jaar, binnen welke het onderzoek afgelopen zal moeten zijn, tekort is. het jaar 1948. Sommige leden vestigden er nog de aandacht,op, dat grote voorzichtigheid betracht zal moeten worden bij de keuze van de publicatie van het rapport der enquête-commissi.e In het jaar 1948 toch zal, naar mag worden gehoopt, het 50-jarig regeringsjubileum van H.M. de Koningin gevierd worden. Tevens zal dan het feit worden herdacht, dat 300 jaar geleden de vrede van Munster gesloten werd. Wan neer nu in dat jaar, dat zal moeten staan in het teken der nationale eenheid, door de publicatie van de uitkomsten dezer enquête gevoelens moch ten worden operewekt, welke daarmede in strijd zijn, zou dit ernstig moeten worden be treurd. HET WINNEN VAN OESTERBROED. De gekalkte pannen voor het winnen van oesterbroed zijn deze week zo goed als alle in het water gebracht. Ook de mosselschelpen voorzover aan wezig, zijn op de percelen uit gezaaid, terwijl de uitzaai van kokhanenschelpen ook nog ge regeld voortgang vindt. Men mag hieruit concluderen dat de oesterkwekers ook dit jaar weer alles in het werk stellen om zoveel mogelijk oesterbroed op te vangen. Zeeuws Kamerlid stelt vragen. Het Tweede Kamerlid mr. A. J. J. M. Mes heeft de minister van economische zaken schrif telijk gevraagd of het juist Is, dat landbouwers en landarbei ders volgens de thans gelden de distributievoorsenriften slechts in aanmerking komen voor een bon voor een werk broek en dat aan hen geen bon voor een overall wordt ver strekt? Voorts heeft mr. Mes ge vraagd of het juist is, aat fruitteeltarbeiders en tuin- bouwarbeiders wel' voor een bon voor overalls in aanmer king komen, omdat zij met giftige stoffen, zoals sproei middelen, moeten omgaan Als de feiten zo liggen zo besloot mr. Mes zgn schrifte lijke vragen is de minister dan niet van oordeel, dat ook landbouwers en landarbeiders die met dergelijke stoffen moe ten omgaan, eveneens overalls nodig hebben. AANHOUDEN VAN VARKENS. De Provinciaal Voedselcom- missarig voor Zeeland deelt aan belanghebbenden mede, dat aanvragen voor het aan houden van een varken nog tot en met Dinsdag 15 Juli a.s. ten kantore van d8 Plaatselijke Bureauhouders kunnen worden ingediend. Leerzaam en amusant. Wij twijfelen er niet aan, dat de meeste Zeeuwen wel eens een middag in de een of ande re diergaarde hebben doorge bracht en er hebben genoten. Maar wist U, provincicge- noot, dat Middelburg ook een dierenpark bezit? Natuurlijk niet met tijgers en olifanten en beren op sokken, want dan had U er al .lang eens van ge hoord. Zelfs niet met apen, pa pegaaien en schildpadden, maar die komen er later, net pegaaien als de speeltuin. Nee, het Mid delburgse dierenpark draagt een bescheiden karakter: het is gespecialiseerd in kippen, eenden, ganzen en duiven, ko nijnen, geiten en marmotten, parelhoenders en kalkoenen. Misprgzende lieden zullen het dan ook laatdunkend een hoenderpark noemen. Alsof het eerste het beste kuikentje van een fraaie hoendersoort niet geestiger kan zijn dan een pin- guin, een Pools konijntje niet interessanter dan een rhinoce ros, met een bek als een hooi schuur, een doodgewone, maar slimme geit, die ztfn baas kip penvoer poogt te ontfutselen, niet even amusant als een gi raffe met een nek als een brandslang. Dit dierenpark ligt aan de Veerse weg en behoort aan de Limburgse veilingen en fruittelers in actie. Zoals onlangs werd gemeld, heeft de Nea. regering toe gestemd in een in- en uit- voer-regeling met Benelux van fruit uit België en van groenten uit Nederland. De bedoeling zou zijn een ex portheffing door te voeren om te voorkomen, dat pro ducten zouden worden inge voerd beneden kostprijs. De proef is genomen met kersen, en deze proef is, vol gens de mening o.a. van de Zuid-Limburgse veilingen, 'n volkomen mislukking gewor den. België wilde grote hoeveel heden kersen Invoeren, maar de importeurs, die daar voor zeer beduidende francs- toewijzingen hadden gekre gen, hadden weinig animo tot kopen. Het gevolg was, dat de francs, die voor kersenaan kopen bestemd waren, voor andere doeleinden werden ge bezigd. De Zuid-Limburgse veilin gen hebben zich, in samen werking met de Limb, fruit telersorganisatie, tot de mi nisters van landbouw en fi nanciën gewend met het ver zoek op korte termijn maat regelen te treffen, opdat in het belang van deze hele fruitteelt van ons land, een behoorlijke lonende prijzen- bepaling gehandhaafd kan blijven. In het belang van de ge- dupeerdè kersentelers wordt er op aangedrongen met alle kracht te bevorderen, dat de import van kersen onmiddel lijk wordt stopgezet. De re gering heeft een onderzoek op korte termijn toegezegd. heer Joziasse, die al 25 jaar lang voldoening vindt in het kweken van hoender- en konij- nenrassen en die niet minder dan honderd medailles heeft gewonnen, waaronder een van de Koningin. Het was waarlijk geen gek idee van hem om zgn tuin open te stellen voor het publiek, want laat ons het maar eerlijk bekennen: weten wij eigenlijk wel, hoeveel vol doening het geeft eens een uurtje tussen al die kippen, ganzen en konijnen te toeven? Daarom, vaders, ga er eens op een zonnige Zondagmiddag met Uw kroost naar toe. U zult zien, dat het belangwek kend en leerzaam is, maar bo venal amusant, ronduit amu sant. Middelburg OPENLUCHTCONCERT. Vry'dag geeft het Middel burgs Muziekkorps onder lei ding van de heer J. H. Caro opnieuw een avondconcert in de muziektent op het Molen water te Middelburg. Muziek liefhebbers wachten o.m. uit voeringen van de populaire Lunawals van Linche, terwijl tevens potpourieën van Strauss walzen en Léher-melodieën üit Die lustige Witwe het pro gramma sieren. Op verzoek wordt nog eens de ouverture tot de opera De barbier van Sevilla, van Rossini, uitge voerd. FILMS VAN DE WEEK Grand-Goes. Dat de Engel sen uitmuntende „thrillers" maken, blijkt andermaal uit „Moord onder narcose", een boeiende geschiedenis uit een ziekenhuis, die logisch opge bouwd is en psychologisch vol strekt verantwoord. Dit is in de eerste plaats te danken aan de scherpe uitwerking door het bekende Duo Gilliat en Laun der. Ook het spel is tot in de bijrollen uitstekend; wg noe men slechts Trevor Howard, Sally Gray en Alastair Sim, de laatste zeer humoristisch als een Scotland Yard-speur hond. Degenen, die zich door de titel laten afschrikken, mis sen een pretentieloze maar waarlijk goede film. Van Dinsdag af zegt George Form- by: „Hy is voor de bakker". Of de toeschouwers het ten aanzien van deze „Klucht" zul len beamen, menen wij te moe ten betwyfelen. •oor ÏJEERD ADEMA 84 Hans drukte Irma de rozen in handen en stapte naar bin nen, waar hij werd verwel komd door een vrouw van on geveer vijftig jaren met een vriendelijk gezicht, die hem met een lange, vorsende blik opnam en daarna, blgkbaar voldaan, twee handen naar hem uitstrekte. „Meneer Van Linschoten," zei ze, „Irma heeft my zo juist het grote nieuws verteld. U begrijpt, dat ik het mg op het ogenblik nog niet goed kan re aliseren, maar ik ben blij, dat u haar gelukkig wilt maken en ik heet u van ganser harte welkom." „Moeder!" riep Irma, kijk toch eens wat een prachtige rozen!" „Maar kind." zei ze, meneer Van Linschoten verwent „Ik heet Hans, Mevrouw," zei hij. „Je heet Hans," zei mevrouw Hobgvorst „een mooie naam. Kom binnen, kinderen en laten we elkaar eens beter bekgken, dat wil zeggen, Hans en ik, want jullie hebt elkaar van morgen natuuriyk al zo vaak bekeken, dat het nieuws er al bijna af is." „Moeder!" riep Irma, met haar vinger dreigend. „Het spijt mij, mevrouw," zei Hans, toen de dames hem in een diepe fauteuil gepoot had den, „dat ik voor de eerste maal als een opgelapte inva lide in uw huis moet verschij nen." „Eerlijk gezegd, heb ik dat nog niet eens opgemerkt," zei mevrouw Hoogvorst glim lachend. „Ik heb alleen naar uw ogen gekeken." „Die pleisters," zei Hans... „Irma heeft mij de geschie denis verteld," zei mevrouw. „Het is maar goed, dat ze gis teravond niet geweten heeft in welke gevaarlijke positie u verkeerd heeft." „Gevaarlijker dan u kunt beseffen, moeder," zei Irma lachend. „Er was nog een in sluiper, die veel gevaarlgker voor hem had kunnen worden, maar hij wil niet zeggen wie het geweest is." „Kinderen," zei mevrouw Hoogvorst „laten we deze blij de dag met een feestelijke dronk vieren. Ik kan op het ogenblik helaas niets naders schenken dan een glas vruch- tnewijn, maar ik verwacht, dat het wel zal smaken." Zij klonken en dronken en de ogen van mevrouw Hoog vorst gleden van het stralende gezichtje van haar dochter naar een portret van een forse man in kapiteinsuniform, dat aan de wand hing. „Als je vader dat nog eens had mogen beleven," zei ze. „Ik weet, dat hg even ge lukkig zou geweest zbn als u, moeder," zei het meisje. „Als u mij toestaat," zei Hans, „zou ik graag vanavond eens rustig met u willen pra ten. Het is vanzelfsprekend, dat ik u volkomen op de hoog te zal brengen van myn fami lierelaties en financiële om standigheden." „Zijn uw vader en moeder nog in leven?" vroeg mevrouw. „Helaas, mevrouw", zei Hans, „zij zijn beiden overle den. Vader was..." Irma drukte haar handje op zijn mond. „Dat is van later zorg", zei ze. „Alleen" zij dreigde hem glimlachend met haar vinger „als het blijkt, dat je vader geen directeur-generaal of zo iets geweest is, wil ik je niet hebben". „Wat jg krijgt", zei Hans lachend, „dat is een simpele rayonchef uit een warenhuis, met veertig gulden in de week en geen cent op zgn spaar bankboekje". „En jy", zei ze, „bent er nog veel slechter aan toe. jy krijgt een doodgewoon winkelmugje met vyf-en-twintig gulden per week, een spaarduitje waar van nog in geen vgf jaar een uitzet is te kopen en een moe dertje, dat de bruiloft niet kan betalen, hoewel ze de beste en liefste moeder is, die er ooit op de wereld is geweest". „Kinderen", zei mevrouw Hoogvorst glimlachend, „laten we er een eind aan maken, dat wil zeggen, ik kan niet langer b3 jullie biyven, want mijn plichten roepen mij naar de keuken". Alsof hy haar woorden wil de onderstrepen, drukte op dat ogenblik de gepensionneerde referendaris van de Raad van Arbeid op de knop van een belletje om zich te beklagen over het feit, dat hH een hard inplaats van een zacht gekookt eitje had gekregen en daaraan voor de officiersweduwe de mededeling toe te voegen, dat hy verwachtte, dat zoiets in de toekomst niet meer zou ge beuren. (Wordt vervolgd). 26. En voordat de maat ergens erg in had werd hij van achteren aange vallen en kreeg hij een zware klap op zijn hoofd. De maat zag een ogenblik sterren, die uite elkaar spatten en toen zag hg niets meer. Twee Chinezen sleepten hem weg de steeg in en toen een trapje af. Toen gooiden ze hem in dezelfde kelder, waar Kappie zat, die intussen weer helemaal bggekomen was. „Wat heb ik nu aan mgn fiets han gen!" dacht Kappie. „Maar jong toch, dat is immers de maat! Hoe komt die nou hier! Wat moet dat betekenen, dat we hier allebei in deze kelder zitten. Jong, jongen de maat weet nog van nietsHelemaal bui ten westen N^d. Herv. kerk. Baarland: 2 Ds. Beneder (H. Av.); Borssele: 9.30 leesd., 2 ds. Vrglandt; Driewegen: 2 ds. Das; Ellewoutsdijk: 9.30 (H. Av.) ds. Vrglandt; 's-Graven- polder: 9.30 ds. Lely (bev.), 6 ds. Kluiver (intrede); Hein- kenszand: 10 ds. Boerlijst, 2.30 dhr. Heyboer; Hoedekens- kerke: 9.30 (voorber. H.Av.), 2 (H. Av.) ds. Hulsbergen; Lewedorp: 6 ds. Luuring; Nieuwdorp: 10 (H.Av.), 2.30 (dankz.) ds. Luuring; Nisse: 9.30 ds. Beneder; Oudelande: 9.30 en 2 cand. van Waarde; Ovezande: 9.30 (H.Av.) ds. Das; Goes: 9.30 ds. Odé, 2 ds. Boerlgst, 5 ds. Oost; 's- H. Abtskerke: 9.30 ds. Stra- ting, 2 ds. Nutbey; 's H. Arendskerke: 10 en 2.30 ds. v. d. Waa; 's H. H.kinderen: 10 dhr. Diercx, 2 ds. Karelse Kattendijke: 9.30 en 2 ds. Breek; Kloetinge: 10 en 2.30 ds. Elderenbosch; Wilhelmina- dorp: 10 ds. Nutbey, 6 ds. Strating; Wolf aartsdijk: 10 ds. Korevaar; Hansweert: 9.30 dhr. de Zwart, 6.30 ds. Mortier; Kapelle: 10 en 2.30 ds. Dro3t (H.Av.); Krabbendijke: 9.30 en 2.30 ds. Baarslag; Waar de: 9.30 dhr. Overgauw, 2 dhr.* de Zwart: Wemeldinge 10 en 2 ds. Oost; Yerseke 11 ds. Baks, 4 dhr. de Zwart; Colijnsplaat: 10.15 dhr. Louwerse, 2.30 ds. Ver steeg; Geersdijk: vm. en nm. dhr. Kraak; Kamperland: 9.30 leesd., 6.30 ds. Postma; Kats: 10 en 2 ds. Morreau; Kort- gene: 10 ds. Versteeg, 2.30 cand. Don; Wissekerke: vm. ds. v. Dgk, nm. dhr. Lou werse. Geref. kerk. Borssele: 10 en 2.30 ds. Tiemersma; Drie wegen: 9.30 leesd., 5.30 ds. Tiemersma; Heinkenszand: 10 en 2.30 ds. do Wit; Nieuw dorp: 10 en 2.30 ds. Beuke- ma; Goes: 10 en 5 ds. de Wit; Wolfaartsdijk: 10 en 2.30 ds. Stam; Krabbendyke: 9.30 en 2.30 ds. Sybrandv; Krui- ningen: 10 en 2.30 ds. Kool stra; Rilland-Bath: 10 en 2.30 ds. Kuiper; Wemeldinge: 10 leesd., 6 ds. v. d. Leek; Yer seke: 9.30 en 2 ds. Booy; Coiynsplaat: 10 en 6 dienst; Kamperland: 9.30 en 2.30 ds. Scholing; Geersdijk: 10 en 2.30 ds. v. Aller; Wissekerke: 10 en 2.30 ds. Visser. Geref. gemeente. Borssele: L30, 2 en 5.30 leesd.; !s-Gra- venpolder: 9.30, 2 en 5.30 leesd.; Hoedekenskerke: 9.30, 2 en 5.30 leesd.; Nieuwdorp: 9.30, 2 en 5.30 leesd.; Nisse: I.30, 2 en 5.30 leesd.; Goes: 2.30 en 6 leesd.; Krabben dijke: 9.30, 2 en 6 leesd.; Waarde: 9.30, 1.30 en 5.30 leesd.; Wemeldinge: 10, 2 en 5.30 leesd.; Yerseke: 9.30, 2 en 5 ds. v. Stuyvenberg. Oud Geref. gem. 's-Graven- polder: 9.30, 1.30 en 5 ds. Kram. Geref. kerk ex art. 31. Goes: 2 en 6 stud. B. v. Riet. Ver. van Vrijzinnig godsd. Goes 6.30 ds. H. W. Meihui zen. VOETBAL De Chr. Jongemannenvereni- ging te Schore, speelde een voetbalwedstrijd tegen de Chr. Jongemannenvereniging van Hansweert. De wedstrijd ein digde in een 52 overwinning voor Hansweert. DUIVENSPORT WEDVLUCHT. De vereniging van postdui- venhouders „De Noordster" te Yerseke hield een wedvlucht vanuit Orleans (Fr.). De uit slag was als volgt: 1 L. Minnaard; 2 en 9 C. de Koeijer; 3 M. de Koeijer; 4 en 5 Joh. van Stee; 6 S. van de Plasse; 7 C. Pekaar; 8 Joh. van Es; 10 A. Zoeteweg. Het dit jaar door de vereni ging van postduivenhouders „De Noordster" te Yerseke in- festelde hok-kampioenschap ad tot resultaat dat Ph. C. van Os het kampioenschap be haalde, 2e werd L. Minnaard, 3e C. Pekaar. Voor het duif-kampioen- schap behaaldo L. Minnaard de meeste punten zodat hij le werd; Joh. van Stee 2e en J. J. van der Jagt 3e. De heer van Os werd harte- ïyk gehuldigd. De uitslag van de wedvlucht van 5 Juli georganiseerd door de vereniging van postduiven- houder8 O.W.T.B. te Kapelle is: 1. 2, 3, 4 G. v. d. Vliet; 5. P. Bruinzeel; 6, 7 A. v. Driel. ;ez. gemeente. Goes: 10 ds." Bakker. Vrij Evang. gemeente. Goes: 9.30 en 6 ds. Karelse; Wemel dinge: 10 en 2.30 ds. de Goe de; Yerseke: 10 en 2.30 ds. Timmerman. Leger des Heils. Goes: 10, 3 en 7.30 kapt. L.; Yerseke: 10 en 6 adj. Helmhout. De Niwin-huis-aan-huis- collecte heeft te Yerseke 293.85 opgebracht. De collecte voor het Prins Bernhardfonds bracht te Nisse een bedrag van 21.11 op. De collecte voor het Rode Kruis leverde te Nisse een be drag van 38.08 op. Officieele Publicaties. distributiedienst krabbendijke. Aanvragen werkschoenen. Personen van 16 jaar en ouder, die een beroep uitoe fenen waarvoor werkschoenen worden verstrekt en die na 30 September 1946 geen bon voor werkschoenen hebben ontvangen, kunnen van 14 tot 26 Juli a.s. een aanvraag voor werkschoenen indienen. Inlichtingen omtrent de in aanmerking komende beroe pen worden verstrekt op het Kringkantoor en de plaatse lijke zittingen van de reizen de ambtenaren, waar ook de formulieren worden verstrekt en ingenomen. Scheerzeep voor houders van versnaperingen- en gemengde kaarten. In verband met de aanwij zing van bon „Tabak 2 Re serve" voor scheerzeep, kun nen mannelijke personen, ge boren in 1929 of eerder, aan wie een versnaperingen- of gemengde tabaks-versnaperin- genkaart is uitgereikt, onder overlegging van hun Tweede Distributiestamkaart, een bon „één rantsoen scheerzeep E 43" afhalen op het kringkan toor en de plaatselgke zittin gen van de reizende ambte naren. Deze bon wordt slechts tot uiterlijk 26 Juli a.s. ver strekt. Kerknieuws NED. HERV. KERK. Ds. T. .G. A. v. Dijk, Ned. Herv. predikant te Wolphaarts- djjk heeft bedankt voor het be roep naar Oud-Woude en Wes tergeest. Beroepen te Colijnsplaat, P. G. Verweys, te Zevenbergen. GEREF KERKEN (ART. 31 K.O.). Bedankt voor Terneuzen, J. van Popta, cand. te Santpoort. OUD GER. GEM. Beroepen te St. Phillpsland (2e maal), Joh. v. d. Poel, te Giesendam. Radioprogramma's ZONDAG HILVERSUM I: 8 Ber.; 8.30 Hoogmis uit het klooster der Marktberichten VEILINGS VER. KAPELLE— BIEZELINGE E.O. Kersen: Klerken 4781; Dubb. Eierkrieken 3458; Ronde Krieken 2737; Zoete Krieken 41; Vleeskersen 36 50; Morellen 3759; Zure Morellen 4253; id. ontsteeld 80; Suikerkersen 29; Abesse de Mouland 2445; Hedelfin- ger Riesenkirsche 85; Mar kiezen 63—81; Rode Blanche 2228; Meikersen 35-^-81; Bruine Blanche 31; Porcelein- kersen 9, alles per kg. Diversen: Frambozen 123— 186; Kruisbessen 1871; Witte Bessen 3745; Rode Bessen 4560 (vastgest. pr.); Oran jepruimen 5687val id. 6%36; vroege Pruimen 50—61; Citroen Pruimen 31; Val Madeleine 40; Val Perzikappels 12; Dubb. Princ. z. draad 71109; Wagenaars bonen 42; Saxasbonen 58; Gele bonen 21—22; Doperw ten 21; Aardappelen 1013, alles per kg. lospeen 10 per bos. .Jloemkool 20Kasperziken 27, beide per stuk. VEILINGSVER. KRABBENDIJKE E.O. 10 Juli 1947. Prolific A 60 c.; (vastgest. pr.): Zwarte Bessen 90 (vast- Test. pr.) Frambozen 1.19; Kruisbessen B 32; Yellow 31-38; Dubb. Princ. Bonen 1.031.08: Spekbonen 35 47, alles per kg. Aardappelen 10.90—11 per 100 kg. Kroten 8 c. per bos. ZONDAGSDIENST ARTSEN EN APOTHEKEN. Voor dringende gevallen is Zondag in Goes te bereiken de heer H. Snoek, arts, Wijn gaardstraat 51, tel. 2121. Zondag en de nachten van de volgende week ia te Goes de Goese apotheek geopend. Burgerlijke stand NISSE. Getrouwd: P. C. Raas. 32 1 en T. Vette, 31 j. Paters Augustijnen te Ngme- §en; 10 Kerkdienst van de eref. kerk te Zwolle; 12.15 In 't boeckhuis; 12.30 Vaude ville-orkest; 13 Ber.; 13.20 Vervolg Vaudeville-orkest; 14 Amerikaanse platen; 15.45 Ba- silicakoor „De nachtegalen v. Meerssen"; 16.30 Ziekenlof uit het St. Canisiug ziekenhuis te Nijmegen; 17.05 Kerkdienst uit de Ned. Herv. kerk te Wa- geningen; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.30 Ber.; 20.15 „De zilver vloot"; 12.15 „Stuivertje wis selen". luisterspel; 22.30 Ber. HILVERSUM n: 8 Ber.; 10.20 Symphonie-orkest; 11 Omroep orkest; 12.30 De Zondagclub; 12.40 Gemengd koor; 13 Ber.; 13.15 Van alles wat; 13.50 De spoorwegen spreken; 14.30 Aansluiting- met het Kurhaus te Scheveningen 16.30 Sport flitsen; 17 Harmonie-orkest; 17.20 Mannenkoor; 18 Ber.; 19 Kerkdienst uit de Doopsgez. kerk te Hilversum; 20 Ber.; 20.15 Opera-concert; 21.10 „De twee Egyptische dieven", hoorspel; 22.30 The Skymas- ters; 23 Ber. MAANDAG HILVERSUM I: 7 en 8 Ber.; 10 Fluitrecital; 11.15 Van oude en nieuwe schrijvers; 12.30 Holanda-sextet; 13 Ber.; 13.15 Stafmuziekcorps; 14.20 Metro- pole-orkest; 15 B« een kopje thee; 16.45 Het Boyd Ncel strijkorkest; 17.45 Het Rijk over zee; 18 Gemengd omroep koor; 18.30 Ned. Strijdkracht.; 20 Ber.; 20.15 Jan Zwart-her- denking; 21.25 Het B.B.C.- Symhonie-orkest; 22 Radio Philharmonisch orkest; 22.30 Ber. HILVERSUM II: 7 en 8 Ber.; 9 Kamermuzlekprogr.; 10.20 De Regenboog; 11.45 Lawrence Tibett zingt met orkest; 12 Orgelspel; 13 Ber.; 13.15 Voor het platteland; 14.10 Itali aanse liederen: 15 „De keizer en de komediant", hoorspel; 16 „WIebrecht gaat een gesprek voeren", fabel; 16.15 Operette programma; 17.30 Rosa Spier, harp: 18 Ber.; 18.15 The Ram blers; 19 Meisjeskoor „De kre kels"; 20 Ber.; 21.05 Een half uur bij het G.G. Cabaret; 22.15 Malando en zyn tango-rumba- orkest; 23 Ber. Weerbericht OPKLARINGEN. Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrgdag- avond tot Zaterdagavond: Zwaar bewolkt met flinke opklaringen. Hier en daar nog enkele regenbuien. Matige en dan krachtige wind uit Westelijke richtingen. HOOG- EN LAAG WATER TE VLISSINGEN. Zondag 13 Juli 1947. Hoog 9.06 en 21.28 uur (1.55 en 1.48 NAP). Laag 3.07 en 15.26 u. (1.79 en 1.55 NAP). Maandag 14 JuU 1947. Hoog 10.15 en 22.36 uur (1.63 en 1.59 NAP). Laag 4.11 en 16.37 u. (1.81 en 1.66 ANP). ZON EN 5IAAN. Zondag 13 Juli 1947. Zon: Op 4.34. Onder 20.56. Maan: Op 0.43. Onder 15.43. Maandag 14 Juli 1947. Zon: Op 4.35. Onder 20.55. Maan: Op 1.03. Onder 17.10. (Ingezonden mededeling). Tanden van het zuiverste wit. Een mond wordt bekoor lijk door helderwitte tanden. Echt zuiver wit zijn tanden eerst, als zelfs het laatste spoortje tandsteen is verdwe nen. Solidox weet dat te be reiken ;Solidox bevat sulforicin- oleaat, het unieke middel dat tandsteen bestrijdt en voorkomt. TANDPASTA TEGEN TANDSTEEN BEURSQVERZICHT REGERINGSVERKLARING HAD GEEN INVLOED. Verloop bleef onbelangwekkend. De effectenbeurs te Amster dam had tot de laatste dag van deze week een onbèlang- wekkend verloop. De rege ringsverklaring gisteren door minister Beel afgelegd, werd klaarblijkelijk voor kennisge ving aangenomen, maar oefen de vrijwel geen invloed uit Het publiek hield zich gere serveerd en er zat nagenoeg geen tekening in de markt, zodat de hoofdkoersen van dc meeste toonaangevende fond sen niet veel verschilden bij de vorige slotprijzen. In en kele gevallen was de hoofd- koers iets hoger en in andere gevallen weer iets lager. Bij het begin van de vrge handel kon onmiddellijk worden ge constateerd, dat de animo niet groot was. Zoals de laatste tijd gebruikelijk, ging de be langstelling nogal uit naar de scheepvaarthoek. In de scheepvaartpapieren was door elkander genomen wel niet veel te doen, maar de claims, de stockdividenden en de aan delen Koninklijke Boot trok ken weer goede belangstelling. Voor de claims werd een hoofdkoers vastgesteld van 26 bij een vorige slotprijs van 22.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 9