Parlementaire enquête Middelburg's dierentuin Kcrsenproef mislukt? PREDIKBEURTEN Kappie en Je geheimzinnige lading Walcheren 5 maanden hoogspanning ZULLEN DE VOORDELEN TEGEN DE NADELEN OPWEGEN? Vóór- en tegenstanders onder de Kamerleden. Aan het voorlopig verslag der Tweede Kamer, betreffen de het voorstel van de heer van der Goes van Naters tot het houden van een enquête naar de gebeurtenissen, ver band houdend met de Duitse inval in Nederland en naar het beleid der opeenvolgende kabinetten te Londen, is het volgende ontleend: Vele leden bleken van oor deel dat een dergelijk gron dig onderzoek in beginsel wenselijk is. Verscheidene an dere leden zouden gaarne uit voerig van dc voorsteller wil len vernemen, welke voordelen deze van de enquête ver wacht. In elk geval zal moe ten worden nagegaan of even- tuële voordelen wel enigszins in evenredigheid staan tot de buitengewoon grote moeiten, tijdverlies en onkosten, die de enquête met zich zal brengen. WELKE RECHTSGROND? Van meer dan één zijde werd de vraag opgeworpen, welke rechtsgrond aan het voorstel ten grondslag ligt. Met betrekking tot de vraag, of de te verwachten resultaten het ter hand nemen van de inderdaad zeer om vangrijke werkzaamheden wel wettigen, betoogden vele le den, dat de enquête-commis sie de omvang van haar .werk binnen redelijke grenzen zal kunnen houden door zich te beperken tot de grote ïynen van het gevoerde beleid. Verscheidene leden zouden gaarne vernemen, of en in hoeverre de voorsteller ge tracht heeft de medewerking van leden uit ander politieke groeperingen te verkrijgen. Andere leden meenden te we ten, dat de voorsteller deze aangelegenheid reeds gerui me tijd geleden in het senio renconvent ter sprake had gebracht, doch dat hij bg die gelegenheid geen steun had gevonden. Algemeen zou men gaarne nader vernemen, hoe de voor steller zich de practischo uit voering van zijn voorstel ge dacht heeft. Vrijwel algemeen was men van oordcel, dat de voorge stelde termijn van een jaar, binnen welke het onderzoek afgelopen zal moeten zijn, tekort is. HET JAAR 1948. Sommige leden vestigden er nog de aandacht op, dat grote voorzichtigheid betracht zal moeten worden bij de keuze van de publicatie van het rapport der enquête-commissi.e In het jaar 1948 toch zal, naar mag worden gehoopt, het 50-jarig regeringsjubileum van H.M. ae Koningin gevierd worden. Tevens zal dan het feit worden herdacht, dat 300 laar geleden de vrede van Munster gesloten werd. Wan neer nu in dat jaar, dat zal moeten staan in het teken der nationale eenheid, door de publicatie van de uitkomsten dezer enquête gevoelens moch ten worden opgewekt, welke daarmede in strijd zijn, zou dit ernstig moeten worden be treurd. zondagsdienst artsen EN APOTHEKEN. In Middelburg 1$ Zondag voor dringende gevallen de heer W. L. Pel, arts, Rouaan- se kade 11, tel. 2585, te berei ken. In Vlissingen heeft dienst de heer A. J. v. Kooten, arts, Koudekerkse weg West, tel. 394. In Middelburg Is van heden af tot en met volgende week Vrij dag des nachts en de gehele Zondag geopend apotheek Nonhebei, Lange Delft. In Vlissingen is geopend apotheek van Ockenburg, Walstraat. Zeeuws Kamerlid stelt vragen. Het Tweede Kamerlid mr. A. J. J. M. Mes heeft de minister van economische zaken schrif telijk gevraagd of het juist is, dat landbouwers en landarbei ders volgens de thans gelden de distributievoorsenriften slechts in aanmerking komen voor een bon voor een werk broek en dat aan hen geen bon voor een overall wordt ver strekt Voorts heeft mr. Mes ge vraagd of het juist is, dat fruitteeltarbeiders en tuln- bouwarbelders wel voor een bon voor overalls in aanmer king komen, omdat zij met giftige stoffen, zoals sproei middelen, moeten omgaan? Als de feiten zo liggen zo besloot mr. Mes zijn schrifte lijke vragen is de minister dan niet van oordeel, dat ook landbouwers en landarbeiders die met dergelijke stoffen moe ten omgaan, eveneens overalls nodig hebben. AANHOUDEN VAN varkens. De Provinciaal Voedselcom- missarig voor Zeeland deelt aan belanghebbenden mede, dat aanvragen voor het aan houden van een varken nog tot en met Dinsdag 15 Juli a.s. ten kantore van de Plaatselijke Bureauhouders kunnen worden ingediend. Leerzaam en amusant. Wij twijfelen er niet aan, dat de meeste Zeeuwen wel eens een middag in de een of ande re diergaarde hebben doorge bracht en er hebben genoten. Maar wist U, provinclege- noot, dat Middelburg ook een dierenpark bezit? Natuurlijk niet met tijgers en olifanten en beren op sokken, want dan had U er al lang eens van ge hoord. Zelfs niet met apen, pa pegaaien en schildpadden, maar die komen er later, net als de speeltuin. Nee, het Mid delburgse dierenpark draagt een bescheiden karakter: het is gespecialiseerd in kippen, eenden, ganzen en duiven, ko nijnen, geiten en marmotten, parelhoenders en kalkoenen. Misprijzende lieden zullen het dan ook laatdunkend een hoenderpark noemen. Alsof het eerste het beste kuikentje van een fraaie hoendersoort niet geestiger kan zijn dan een pin guïn, een Pools konijntje niet interessanter dan een rhinoce ros, met een bek als een hooi schuur, een doodgewone, maar slimme geit, die zgn baas kip penvoer poogt te ontfutselen, niet even amusant als een gi raffe met een nek als een brandslang. Dit dierenpark ligt aan de Veerse weg en behoort aan de heer Joziasse, die al 25 jaar lang voldoening vindt in het kweken van hoender- en konij nenrassen en die niet minder dan honderd medailles heeft gewonnen, waaronder een van de Koningin. Het was waarlijk geen gek idee van hem om zijn tuin open te stellen voor het publiek, want laat ons het maar eerlhk bekennen: weten w\j eigenlijk wel, hoeveel vol doening het geeft eens een uurtje tussen al die kippen, ganzen en konijnen te toeven? Daarom, vaders, ga er eens op een zonnige Zondagmiddag met Uw kroost naar toe. U zult zien, dat het belangwek kend en leerzaam is. maar bo venal amusant, ronduit amu sant. Limburgse veilingen en fruittelers in actie. Zoals onlangs werd gemeld, heeft de Ned. regering toe gestemd in een in- en uit- voer-regeling met Benelux van fruit uit België en van groenten uit Nederland. De bedoeling zou zijn een ex portheffing door te voeren om te voorkomen, dat pro ducten zouden worden inge voerd beneden kostprijs. De proef is genomen met kersen, en deze proef is, vol gens de mening o.a. van de Zuid-Limburgse veilingen, 'n volkomen mislukking gewor den. België wilde grote hoeveel heden kersen Invoeren, maar de importeurs, die daar voor zeer beduidende francs toewijzingen hadden gekre gen, hadden weinig animo tot kopen. Het gevolg was, dat de francs, die voor kersen aan kopen bestemd waren, voor andere doeleinden werden ge bezigd. De ZuidTLimburgse veilin gen hebben zich, in samen werking met de Limb, fruit telersorganisatie, tot de mi nisters van landbouw en fi nanciën gewend met het ver zoek op korte termijn maat regelen te treffen, opdat in het belang van deze hele fruitteelt van ons land, een behoorlijke lonende prijzen- bepaling gehandhaafd kan blijven. In het belang van de ge dupeerde kersentelers wordt er op aangedrongen met alle kracht te bevorderen, dat de import van kersen onmiddel lijk wordt stopgezet. De re gering heeft een onderzoek op korte termijn toegezegd. Middelburg OPENLUCHTCONCERT. Vrijdag geeft het Middel burgs Muziekkorps onder lei ding van de heer J. H. Caro opnieuw een avondconcert in de muziektent op het Molen water te Middelburg. Muziek liefhebbers wachten o.m. uit voeringen van de populaire Lunawals van Linche, terwijl tevens potpourieën van Strauss walzen en Léher-melodieën uit Die lustige Witwe het pro gramma sieren. Op verzoek wordt nog eens de ouverture tot de opera De barbier van Sevilla, van Rossini, uitge voerd. Ritthem VERSPERRING AFGEBROKEN. De stenen versperring bij het begin van het zgn. Kor- tenswegje te Ritthem is nu af gebroken, waardoor deze weg weer voor 't verkeer is open gesteld. De versperring werd door de Duitsers aangebracht, omdat deze weg leidde naar het voormalig Duitse steun punt „Diebel". 26. En voordat de maat ergens erg in had werd hij van achteren aange vallen en kreeg hij een zware klap op zijn hoofd. De maat zag een ogenblik sterren, die uite elkaar spatten en toen zag hij niets meer. Twee Chinezen sleepten hem weg de steeg in en toen een trapje af. Toen gooiden ze hem in dezelfde kelder, waar Kappie zat, die intussen weer helemaal bijgekomen was. „Wat heb ik nu aan mijn fiets han gen!" dacht Kappie. „Maar jong toch, dat is immers de maat! Hoe komt die nou hier! Wat moet dat betekenen, dat we hier allebei in deze kelder zitten. Jong, jongen de maat weet nog van nietsHelemaal bui ten westen Ned. Herv. kerk. Aagteker- ke: 10 ds. Richard; Arnemui- den: 10 en 2.30 ds. Hooy- kaas; Biggekerke: 10 en 2 ds. Witteveen (H.Av.); Dom burg: 10 en 7 ds. v. Willens- waard; Gapingc: 2 ds. Wijs man; Grijpskerke: 10 cand. Don, 2.30 ds. de Vries; Kle- verskerke: 9.30 ds. Otte; Nw. en St. Joosland: 10 en 2.30 dhr. v. Sabben; O. en W. Souburg: 8.30 en 7 ds. Spijkerboer; Oostkapelle: 10.30 ds. Spykerboer, 2.30 ds. Ri chard; Ritthem: 10 en 2.30 ds. Breukelman; Vlissingen: St. Jacobskerk 10 ds. Har tjes (H.Av.); 5 ds. Aalbers; Engelse kerk: 9.30 dienst voor jongeren; Havendorp: 10 ds. Aalbers; Meliskerke: 2.30 ds. Spijkerboer, 7 ds. Oosthoek; Zoutelande: 9.30 en 2 ds. Oosthoek; Vrouwepolder: 10 dhr. Wijsman; Westkapelle: 9.30 leesd., 2.30 ds. Aalbers. Geref. kerk. Arnemulden; 10 en 2.30 ir. Steneker; Dom burg: 11 leesd., 3 ds. Scheele; Gapinge: 9.30 leesd., 5 ds. v. d. Berge; Grijpskerke: 10 lees- dienst, 4 ds. Veldkamp; Koudekerke: 9.30 leesd., 2.30 ds. Hindriks; Meliskerke: 9.30 en 2.30 ds. v. Nes; Middel burg: (Hofpleïnkerk)9.30 en 2.30 dr. Oussoren; Noor- derk.: 9.30 en 5.30 ds. Veld kamp; Souburg: 10.15 en 2.45 ds. v. d. Berg: Oostkapelle: 10 en 2.30 ds. Leenhouts; Se- rooskerke: 10 en 2.30 ds. Flinterman; St. Laurens: 10 leesd., 5 dr. Oussoren: Veere: 9.30 en 2.30 ds. Streef kerk; Vlissingen: 9.30 en 5 ds. Hindriks; Vrouwenpolder: 10.30 leesd., 4.30 ds. Flinter man; Westkapelle: 9.30 ds. Scheele, 2.30 dr. Oussoren. Geref. kerk ex. art. 31. Mid delburg: 2 en 7 ds. Francke, Souburg: 10 en 4 ds. Francke. Geref .gem. Aagtekerke: 9.30, 2 en 6 leesd.; Oostka pelle: 10, 2.30 en 6.40 stud. Hagestein; Westkapelle: 11 en 4.30 leesd. Chr. Geref. kerk. Vlissin gen: 9.30 en 5 ds. Slofstra. Ver. Vryz. Hen-. Middel burg: 10 ds. Dikboom; Vlis singen: 10.45 ds. Meihuizen. Evang. Luth. gem. Middel burg: T ds. Meyer; Vlissingen: 10 ds. Meyer. Leger -des Heils. Middel burg: 10 en 7.30 kapt. Bak- kenes; Vlissingen: 10 en 7.30 Kapt. Krommenhoek. Burgerlijke stand RITTHEM. Overleden: P. Dorleijn, 13 m., z. van P. Dorleijn en J. Molenbroek. Bevallen: A. A. Dellebeke v. d. Linde, z. Ondertrouwd: J. Nieuwen- hugse, 25 j. en J. Hoogesteger, 22 j. SlEERD adema 84 Hans drukte Irma de rozen in handen en stapte naar bin nen, waar hij werd verwel komd door een vrouw van on geveer vtfftig jaren met een vriendelijk gezicht, die hem met een lange, vorsende blik opnam en daarna, blijkbaar voldaan, twee handen naar tem uitstrekte. „Meneer Van Linschoten," *ei ze, „Irma heeft mij zo juist het grote nieuws verteld. U begrüpt, dat ik het mij op het ogenblik nog niet goed kan re aliseren, maar ik ben blij, dat u haar gelukkig wilt maken en ik heet u van ganser harte welkom." „Moeder!" riep Irma, kijk toch eens wat een prachtige rozen!" „Maar kind." zei ze, meneer Van Linschoten verwent „Ik heet Hans, Mevrouw," zei hg. „Je heet Hans," zei mevrouw Hoogvorst „een mooie naam. Kom binnen, kinderen en laten we elkaar eens beter bekgken, dat wil zeggen, Hans en ik, want jullie hebt elkaar van morgen natuurlijk al zo vaak bekeken, dat het nieuws er al bijna af is." „Moeder!" riep Irma, met haar vinger dreigend. „Het spijt mij, mevrouw," zei Hans, toen de dames hem in een diepe fauteuil gepoot had den „dat ik voor de eerste maal als een opgelapte inva lide in uw huis moet verschij nen." „Eeriyk gezegd, heb ik dat nog niet eens opgemerkt," zei mevrouw Hoogvorst glim lachend. „Ik heb alleen naar uw ogen gekeken." „Die pleisters," zei Hans... „Irma heeft mij de geschie denis verteld," zei mevrouw. „Het is maar goed, dat ze gis teravond niet geweten heeft in welke gevaarlijke positie u verkeerd heeft." „Gevaarlijker dan u kunt beseffen, moeder," zei Irma lachend. „Er was nog een in sluiper, die veel gevaarlyker voor hem had kunnen worden, maar hij wil niet zeggen wie het geweest is." „Kinderen," zei mevrouw Hoogvorst „laten we deze blij de dag met een feesteiyke dronk vieren. Ik kan op net ogenblik helaas niets naders schenken dan een glas vruch- tnewijn. maar ik verwacht, dat het wel zal smaken." Zij klonken en dronken en de ogen van mevrouw Hoog vorst gleden van het stralende gezichtje van haar dochter naar een portret van een forse man in kapiteinsuniform, dat aan de wand hing. „Als je vader dat nog eens had mogen beleven," zei ze. „Ik weet, dat hij even ge lukkig zou geweest zyn als u, moeder," zei het meisje. „Als u my toestaat," zei Hans, „zou ik graag vanavond eens rustig met u willen pra ten. Het is vanzelfsprekend, dat ik u volkomen op de hoog te zal brengen van mijn fami lierelaties en financiële om standigheden." „Zijn uw vader en moeder nog in leven?" vroeg mevrouw. „Helaas, mevrouw", zei Hans, „zij zijn beiden overle den. Vader was..." Irma drukte haar handje op zgn mond. „Dat is van later zorg", zei ze. „Alleen" zij dreigde hem glimlachend met haar vinger „als het blijkt, dat je vader geen directeur-generaal of zo iets geweest is, wil ik je niet hebben". „Wat jij krijgt", zei Hans lachend, „dat is een simpele rayonchef uit een warenhuis, met veertig gulden in de week en geen cent op zijn spaar bankboekje". „En,jg", zei ze, „bent er nog veel slechter aan toe. Jg krggt een doodgewoon winkelmugje met vyf-en-twintig gulden per week, een spaarduitje waar van nog in geen vgf jaar een uitzet is te kopen en een moe- dertie, dat de bruiloft niet kan betalen, hoewel ze de beste en liefste moeder is, die er ooit op de wereld is geweest". „Kinderen", zei mevrouw Hoogvorst glimlachend, „laten we er een eind aan maken, dat wil zeggen, ik kan niet langer bg jullie biyven, want mijn plichten roepen mg naar de keuken". Alsof hy haar woorden wil de onderêtrepen, drukte op dat ogenblik de gepensionneerde referendaris van de Raad van Arbeid op de knop van een belletje om zich te beklagen over het feit, dat hij een hard inplaats van een zacht gekookt eitje had gekregen en daaraan voor de officiersweduwe de mededeling toe te voegen, dat hy verwachtte, dat zoiets In de toekomst niet meer zou ge beuren. (Wordt vervolgd). FILMS VAN DE WEEK Electro-Middelburg. De beste film van de week is de met de Grand Prix International te Cannes bekroonde „La Bataille du Rail" van René Clement, waarin het ondergronds verzet van de „cheminots", de Franse spoorwegmannen, op nobele wyze is geëerd. Hun dapper werk is gestalte gegeven vol gens de beste tradities van de Franse filmkunst. Zonder enige pathos, maar met tal van dra matische gebeurtenissen en ftjne trekjes, op eerlijke wijze door de mannen zelf gespeeld, filmisch een meesterwerk, ver dient dit epos een warme aan beveling. Schouwburg-Middelburg. Meer dan twee uur duurt het nieuwste massafilmwerk van Cecil B. de Mille, „Piraten van Key West", een indruk wekkend schouwspel in kleu ren vol romantiek en avontu ren, zich afspelende in het Amerika van 1840. Cecil pre senteert een adembenemend gevecht tussen man en inkt vis op de bodem van de oceaan. Ray Milland, Paulette Goddard, John Wayne en voor al Raym. Massey geven goed spel te zien. Luxor-Vlissingen. Frankrijk's meest veelzijdige dichter Jean Cocteau schreef en regisseerde de opmerkelijke film „La Belle et la Béte", die eveneens te Cannes bekroond werd. On danks de poëtische charme is het jammer, dat de vederlichte sprookjessfeer niet consequent werd volgehouden. Niettemin een interessant experiment met Jaen Marais als het monster en Josette Day als het meisje. Tot en met Maandag draait „Tweelingbroeders", een ro mantische verfilming van een werk van Dumas met degen- gekletter, zoete romantiek en... Douglas Fairbanks Jr. Alhambra-Vlissingen. Ver geef het ons, maar wij vinden het gegeven van de „best sel ler" van Daphne du Maurier, „Rebecca", dat door millioenen verslonden werd, nog al goed koop en gezocht. Zelfs een re gisseur als Hitchcock kon niet voorkomen, dat wij, na zijn ongetwijfeld suggestieve verfilming hiervan gezien te hebben, de bioscoop niet ge heel voldaan verlieten. De goed volgehouden beklemmen de sfeer en het voortreffelijke spel van Joan Fontaine, Lau rence Oliver, Georg Sanders en Junith Anderson verdienen echter alle lof. De nieuwe geluidsinstallatie, welke dezer dagen in het Al- hambra-theater in gebruik ge nomen werd, bleek een goede verbetering: de kwaliteit van het geluid is nu werkelijk uit stekend. Offlcieele Publicaties. UITREIKING SCHOENENBONNEN. De Distributiedienst Kring Vlissingen maakt bekend, dat aan kinderen, geboren in de maand Juli van één der iaren 1932 t.m. 1945, alsmede kinde ren, die de leeftijd van 10 maanden hebben bereikt en welke ln het bezit zijn van een inlegvel GC, GD of GE, waar aan zich de bon 604 bevindt ln aanmerking kunnen komen voor een schoenenbon. echter niet naar keuze. De uitreiking geschiedt in de volgende ge meenten: 15 Juli: Souburg, van 9—12 en van 24 uur; 15 Juli- Havendorp. van 9—12 en van 24 uur; 16 Juli: Meliskerke, van 9—12 uur; 17 Juli: Rit them, van 912 uur; 17 Juli: Zoutelande, van 912 uur; 18 Juli: Vlissingen, van 9—12 en van 24 uur, aan loket 4: 18 Juli: Westkapelle, van 1012 en van 24 uur: 22 Juli; Big gekerke, van 1.30—4 uur; 23 Juli: Koudekerke, van 912 en van 24 uur. HINDERWET. B. en W. van Middelburg maken bekend, dat le. het ver zoek van N.V. the Texas Com pany te 'srGravenhage om op perceel Bodenplaats, een elec- trische benzinepomp-installatie ten mogen oprichten en 2e. het verzoek van J. M. de Keyzer, om in perceel Lange Giststraat 32 een cirkelzaagmachine te mogen plaatsen, door hen is ingewilligd. Middelburg, 9 Juli 1947. Kerknieuws NED. HERV. KERK. Ds. T. G. A. v. Dijk, Ned. Herv. predikant te Wolphaarts- dijk heeft bedankt voor het be roep naar Oud-Woude en Wes tergeest. Beroepen te Colijnsplaat, P. G. Verweys, te Zevenbergen. GEREF KERKEN (ART. 31 K.O.). Bedankt voor Temeuzen, J. van Popta, cand. te Santpoort. OUD GER. GEM. Beroepen te St. Philipsland (2e maal), Joh. v. d. Poel, te Giesendam. Scheepvaartberichten Aangekomen te Vlissingen 10 Juli Marat V van Huil, Browning van Bonn, 11 Juli Jacoba van Ipswich. Vertrokken te Vlissingen. 10 Juli Hilda naar Ipswich Zn'pe naar Hansweert. Gepasseerd naar Antwerpen, 10 Julj Quo Vadls van Shore- ham, Oranje van Amsterdam, Progress van Londen, Fortuna van Newport, Maria v. Wight, Algiers van St. Vincent, Kool hoven van Rotterdam. Gepasseerd van Antwerpen. 10 Juli Oud Beyerland naar Millord Flandria naar Lon den, Corsica naar Oslo, 11 Juli, Wilpo naar Stockholm, Olst naar Parijs, Titus naar zee. Marktberichten co»p. veilinqsver. „walcheren w.a. TE MIDDELBURG. Marktbericht van Woensdag 9 Juli 1947. Groenten: Andijvie 1216 ct., Stamsnijbonen 69— 72 ct., Stamprincessen 7490 ct„ Tuinbonen 13—21 ct., Dop erwten (stam) 42—51 ct., Ro de kool 3136 ct., Postelein 8 18 ct., Spinazie 12—15 ct., Pootuien 15—20 ct., Wa genaars 50—78 ct., Saxa's 66 74 ct., alles per kg.; Bloem kool I 23—46 ct., idem II 8— 29 ct., Idem III 4—15 ct., Plat- glaskomk. IA 14 ct., idem I 13 —16 ct., idem TI 10—13 ct., id. Ill 812 ct., Natuursla I 6— 10 ct., alles per stuk, kroten 4—13 ct., Peen 9—19 tc„ Ra- menas 34 ct., alles per bos. Fruit: Kasperzik 837 ct., Meloen Net 75 ct„ beiden per stuk, Kaspruimen 313 ct. per stuk, Rode bessen (Prolific) 4569 ct., Witte bessen 45 60 ct., Kruisbessen 34—38 ct., Tomaten kas 72 ct., alles per k.g., Kersen 38—85 ct., Appels val 2657 ct., beidon per kg. Nieuwe aardappelen: Bonken 11—13 ct., Grote 9—1.1 ct.. Drieling 6—8 ct.,. Kriel 3—5 ct., alles per kg. Radioprogramma's ZONDAG HILVERSUM I: 8 Ber.; 8.3 Hoogmis uit het klooster der Paters Augustijnen te Nijme gen: 10 Kerkdienst van de Geref. kerk te Zwolle; 12.15 In 't boeckhuis; 12.30 Vaude ville-orkest; 13 Ber.; 13.20 Vervolg Vaudeville-orkest; 14 Amerikaanse platen; 15.45 Ba- silïcakoor „De nachtegalen v. Meerssen"; 16.30 Ziekenlof uit het St. Canisius ziekenhuis te Nijmegen; 17.05 Kerkdienst uit de Ned. Hen', kerk te Wa- geningen; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.30 Ber.: 20.15 „De zilver vloot"; 12.15 „Stuivertje wis selen". luisterspel; 22.30 Ber. HILVERSUM II: 8 Ber.; 10.20 S-ymphonie-orkest; 11 Omroep orkest; 12.30 De Zondagclub; 12.40 Gemengd koor; 13 Ber.; 13.15 Van alles wat; 13.50 De spoorwegen spreken; 14.30 Aansluiting: met het Kurhaus te Scheveningen 16.30 Sport flitsen; 17 Harmonie-orkest; 17.20 Mannenkoor; 18 Ber.; 19 Kerkdienst uit de Doopsgez. kerk te Hilversum: 20 Ber.; 20.15 Opera-concert; 21.10 „De twee Egyptische dieven", hoorspel; 22.30 The Skymas- ters; 23 Ber. MAANDAG HILVERSUM I: 7 en 8 Ber.; 10 Fluitrecitai; 11.15 Van oude en nieuwe schryvers; 12.30 Holanda-scxtet; 13 Ber.; 13.15 Staf muziekcorps; 14.20 Metro- pole-orkest; 15 Bij een kopje thee; 16.45 Het Boyd Neel strijkorkest; 17.45 Het R(jk over zee; 18 Gemengd omroep koor; 18.30 Ned. Strijdkracht.; 20 Ber.; 20.15 Jan Zwart-her- denking; 21.25 Het B.B.C.- Symhonie-orkest; 22 Radio Philharmonisch orkest; 22.30 Ber. HILVERSUM II: 7 en 8 Ber.; 9 Kamermuzlekprogr.; 10.20 De Regenboog; 11.45 Lawrence Tlbett zingt met orkest; 12 Orgelspel; 13 Ber.; 13.15 Voor het platteland; 14.10 Itali aanse liederen; 15 „De keizer en de komediant", hoorspel; 16 „Wiebrecht gaat een gesprek voeren", fabel; 16.15 Operette programma; 17.30 Rosa Spier, harp; 18 Ber.; 18.15 The Ram blers; 19 Meisjeskoor „De kre kels"; 20 Ber.; 21.05 Een half uur bij het G.G. Cabaret; 22.15 Malando en zgn tango-rumba orkest; 23 Ber. Weerbericht OPKLARINGEN. Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.T. te De Bilt, geldig van Vrijdag avond tot Zaterdagavond: Zwaar bewolkt met flinke opklaringen. Hier en daar nog enkele regenbuien. Matige nu en dan krachtige wind uit Westelgke richtingen. HOOG- EN LAAG WATER TE VLISSINGEN. Zondag 13 Juli 1947. Hoog 9.06 en 21.28 uur (1.55 en 1.48 NAP). Laag 3.07 en 15.26 u. (1.79 en 1.55 NAP). Maandag 14 Juli 1947. Hoog 10.15 en 22.36 uur (1.63 en 1.59 NAP). Laag 4.11 en 16.37 u. (1.81 en 1.66 ANP). ZON EN MAAN. Zondag 13 Juli 1947. Zon: Op 4.34. Onder 20.56. Maan: Op 0.43. Onder 15.43. Maandag 14 Juli 1947. Zon: Op 4.35. Onder 20.55. Maan: Op 1.03. Onder 17.10. (Ingezonden mededeling) Tanden van het zuiverste Een mond wordt bekoor lijk door helderwitte tanden. Echt zuiver wit zijn tanden eerst, als zelfs het laatste spoortje tandsteen is verdwe nen. Solidox weet dat te be reiken ;Solidox bevat sulforicin- oleaat, het unieke middel dat tandsteen bestrijdt en voorkomt. BEURSOVERZ1CHT REGERINGSVERKLARING HAD GEEN INVLOED. Verloop bleef onbelangwekkend. De effectenbeurs te Amster- dam had tot de laatste dag van deze week een onbelang wekkend verloop. De rege ringsverklaring gisteren door minister Beel afgelegd, werd klaarblijkelijk voor kennisge ving aangenomen, maar oefen de vrijwel geen invloed uit. Het publiek hield zich gere serveerd en er zat nagenoeg geen tekening in de markt, zodat de hoofdkoersen van de meeste toonaangevende fond sen niet veel verschilden bij de vorige slotprijzen. In en- kele gevallen was de hoofd- koers iets hoger en in andere gevallen weer iets lager. Bij het begin van de vrije handel kon onmiddellijk worden ge constateerd, dat de animo niet groot was. Zoals de laatste tyd gebruikelijk, ging de be langstelling nogal uit naar de scheepvaarthoek. In de scheepvaartpapieren was door elkander genomen wel niet veel te doen, maar de claims, de stockdividenden en de aan delen Koninklijke Boot trok ken weer goede belangstelling. Voor de claims werd een hoofdkoers vastgesteld van 26 bij een vorige slotprijs van 22.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 3