Parlementaire enquête Onverkoopbare groente Kersenproef mislukt? 5 maanden hoogspanning ^appic en de geheimzinnige ioj; •ng PREDIKBEURTEN Tholen en Omveland 7ee'.iwsch-VIaanderen Tour de France SOLIDOX ZULLEN DE VOORDELEN TEGEN DE NADELEN OPWEGEN? Vóór- en iegènstanders onder de Kamerleden. Aan het voorlopig verslag der Tweede Kamer, betreffen de het voorstel van de heer van der Goes van Naters tot het houden van een enquête naar de gebeurtenissen, ver band houdend met de Duitse inval in Nederland en naar het beleid der opeenvolgende kabinetten te Londen, is het volgende ontleend: Vele leden bleken van oor deel dat een dergelijk gron dig onderzoek in beginsel wenselijk is. Verscheidene an dere leden zouden gaarne uit voerig van de voorsteller wil len vernemen, welke voordelen deze van de enquête ver wacht. In elk geval zal moe ten worden nagegaan of even tuele voordelen wel enigszins in evenredigheid staan tot de buitengewoon grote moeiten, tijdverlies en onkosten, die de enquête met zich zal brengen. WELKE RECHTSGROND? Van meer dan één zjjde werd de vraag opgeworpen, welke rechtsgrond aan het voorstel ten grondslag ligt. Met betrekking tot de vraag, of de te verwachten resultaten het ter hand nemen van de inderdaad zeer om vangrijke werkzaamheden wel wettigen, betoogden vele le den, dat de enquête-commis sie de omvang van haar werk binnen redelijke grenzen zal kunnen houden door zich te beperken tot de grote lijnen van het gevoerde beleid. Verscheidene leden zouden gaarne vernemen, of en in hoeverre de voorsteller ge tracht heeft de medewerking van leden uit ander politieke groeperingen te verkrijgen. Andere leden meenden te we ten, dat de voorsteller deze aangelegenheid reeds gerui me tijd geleden in het senio renconvent ter sprake had gebracht, doch dat hij bij die gelegenheid geen steun had gevonden. Algemeen zou men gaarne nader vernemen, hoe de voor steller zich de practische uit voering van zijn voorstel ge dacht heeft. Vrijwel algemeen was men van oordeel, dat de voorge stelde termijn van een jaar, binnen welke het onderzoek afgelopen zal moeten zijn, tekort is. HET JAAR 1948. Sommige leden vestigden er nog de aandacht op, dat grote voorzichtigheid betracht zal moeten worden bij de keuze van de publicatie van het rapport der enquëte-eommissi.e In het jaar 1948 toch zal, naar mag worden gehoopt, het 50-jarig regerin; van H.M. de Koi {jubileum w 1 gevierd worden. Tevens zal dan het feit worden herdacht, dat 300 jaar geleden de vrede van Munster gesloten werd. Wan neer nu in dat jaar, dat zal moeten staan in het teken der nationale eenheid, door de publicatie van de uitkomsten dezer enquête gevoelens moch ten worden opgewekt, welke daarmede in strijd zijn, zou dit ernstig moeten worden be treurd. Marktberichten VEILINGSVER. KAPELLE— BIEZELINGE E.O. KersenKlerken 4781 Dubb. Eierkrieken 3458; Ronde Krieken 2737; Zoete Krieken 41; Vleeskersen 36 50; Morellen 3759; Zure Morellen 4253; id. ontsteeld 80; Suikerkersen 29; Abesse de Mouland 24—45; Hedelfin- ger Riesenkirsche 85; Mar kiezen 6381; Rode Blanche 22—28; Meikersen 35—81; Bruine Blanche 31; Porcelein- kersen 9, alles per kg. Diversen: Frambozen 123 186; Kruisbessen 1871; Witte Bessen 3745; Rode Bessen 4560 (vastgest. pr.); Oranjepruimen 5687; val id. 61436; vroege Pruimen 5061; Citroen Pruimen 31; Val Madeleine 9%40; Val Perzikappels 12; Dubb. Princ. z. draad 71109; Wagenaars bonen 42; Saxasbonen 58; Gele bonen 2122; Doperw ten 21; Aardappelen 1013, alles per kg. Bospeen 10 per bos. Bloemkool 20; Kasperziken 27, beide per stuk. Zeeuws Kamerlid stelt vragen. Het Tweede Kamerlid mr. A. J. J. M. Mes heeft de minister van economische zaken schrif telijk gevraagd of het juist is, dat landbouwers en landarbei ders volgens de thans gelden de distributievoorschriften slechts in aanmerking komen voor een bon voor een werk broek en dat aan hen geen bon voor een overall wordt ver strekt? Voorts heeft mr. Mes ge vraagd of het juist is, dat fruitteeltarbeiders en tuin- bouwarbeiders wel voor een bon voor overalls in aanmer king komen, omdat zij met giftige stoffen, zoals sproei middelen, moeten omgaan Als de feiten zo liggen zo besloot mr. Mes zijn schrifte lijke vragen is de minister dan niet van oordeel, dat ook landbouwers en landarbeiders die met dergelijke stoffen moe ten omgaan, eveneens overalls nodig hebben. aanhouden van varkens. De Provinciaal Voedselcom- missarig voor Zeeland deelt aan belanghebbenden mede, dat aanvragen voor het aan houden van een varken nog tot en met Dinsdag 15 Juli a.s. ten kantore van de Plaatselijke Bureauhouders kunnen worden ingediend. HET WINNEN VAN OESTERBROED. De gekalkte pannen voor het winnen van oesterbroed zijn deze week zo goed als alle in het water gebracht. Ook de mosselschelpen voorzover aan wezig, zijn op de percelen uit gezaaid, terwijl de uitzaai van kokhanenschelpen ook nog ge regeld voortgang vindt. Men mag hieruit concluderen dat de oesterkwekers ook dit jaar weer alles in het werk stellen om zoveel mogelijk oesterbroed op te vangen. „Liever naar de vuilnisbelt dan naar de steuntrekkers". Enkele getallen. „Liever de overtollige groen te naar de vuilnisbelt, dan naar de steuntrekkers", me nen de tuinders, die van oor deel zijn, dat de oplossing, die het gemeentebestuur van Am sterdam voor de z.g. doorge draaide groenten ziet, op een vicieuze cirkel is gebaseerd. De gemeente, die op 10 plei nen in de hoofdstad met ge- mentewagens de overtollige Limburgse veilingen en fruittelers in actie. Zoals onlangs werd gemeld, heeft de Ned. regering toe gestemd in een in- en uit- voer-regeling met Benelux van fruit uit België en van groenten uit Nederland. De bedoeling zou zijn een ex portheffing door te voeren om te voorkomen, dat pro ducten zouden worden inge voerd beneden kostprijs. De proef is genomen met kersen, en deze proef is, vol gens de mening o.a. van de Zuid-Limburgse veilingen, 'n volkomen mislukking gewor den. België wilde grote hoeveel heden kersen Invoeren, maar de importeurs, die daar voor zeer beduidende francs toewijzingen hadden gekre- fen, hadden weinig animo tot open. Het gevolg was, dat de francs, die voor kersenaan kopen bestemd waren, voor andere doeleinden werden ge bezigd. De Zuid-Limburgse veilin gen hebben zich, in samen werking met de Limb, fruit telersorganisatie, tot de mi nisters van landbouw en fi nanciën gewend met het ver zoek op korte termijn maat regelen te treffen, opdat in het belang van deze hele fruitteelt van Ons land, een behoorlijke lonende prijzen- bepaling gehandhaafd kan blijven. In het belhng van de ge dupeerde kersentelers wordt er op aangedrongen met alle kracht te bevorderen, dat de import van kersen onmiddel lijk wordt stopgezet. De re gering heeft een onderzoek op korte termijn groente op vertoon van steun- kaarten gratis aan deze minst koopkrachtige bevolkings groep wenste te verstrekken, heeft Woensdagavond van de tuinders vernomen, dat zij met dit plan niet accoord kunnen gaan en dat zij van Donderdag af de groentenoverschotten, die zij op de Amsterdamse veiling. niet.vah aë;3uÊóÜbun nen doen, zelf wèer i^eg zul len voeren. Wat er daarna mee gebeurt is moeilijk te zeggen. Sommi ge tuinders voeren de andijvie en de sla, waarvan er dage lijks ongeveer 28.000 kilo on der de klok doorgaat, omdat geen enkele grossier of groen- tenhandelaar er een cent voor bieden wil, naar een veevoe derfabriek in Bodegraven, die ze stoomt teneinde ze te con serveren als veevoeder, waar aan op het ogenblik evenmin gebrek is, omdat het gras nog sneller groeit, dan de sla en de andijvie. Anderen voeren ze terug naar eigen bouwland en gebruiken ze als mest. Enkele getallen over de doorgedraaide groenten (in hoofdzaak andijvie en sla, maar ook enige bloemkool) zijn: op 30 Juli 20.000 kilo, op 1 Juli 28.000 kilo, op 2 Juli 20.000 kilo, op 3 Juli 40.000 kilo. De volgende dagen daalde dit cijfer belangrijk, maar op 8 Juli was het weer 36.000 kilo. fjEERD ADEMA 84 Hans drukte Irma de rozen in handen en stapte naar bin nen, waar hij werd verwel komd door een vrouw van on geveer vijftig jaren met een vriendelijk gezicht, die hem met een lange, vorsende blik opnam en daarna, blijkbaar voldaan, twee handen naar hém uitstrekte. „Meneer Van Linsehoten," zei ze, „Irma heeft mij zo juist het grote nieuws verteld. U begrijpt, dat ik het mij op het ogenblik nog niet goed kan re aliseren, maar ik ben blij, dat u haar gelukkig wilt maken en ik heet u van ganser harte welkom." „Moeder!" riep Irma, kijk toch eens wat een prachtige rozen!" „Maar kind.-" zei ze, meneer Van Linsehoten verwent „Ik heet Hans, Mevrouw," zei hg. „Je heet Hans," zei mevrouw Hoogvorst „een mooie naam. Kom binnen, kinderen en laten we elkaar eens beter bekijken, dat wil zeggen, Hans en ik, want jullie hebt elkaar van morgen natuurlijk al zo vaak bekeken, dat het nieuws er al byna af is." „Moeder!" riep Irma, met haar vinger dreigend. „Het spijt mij, mevrouw," zei Hans, toen de dames hem in een diepe fauteuil gepoot had den, „dat ik voor de eerste maal als een opgelapte inva lide in uw huis moet verschij nen." „Eerlijk gezegd, heb ik dat nog niet eens opgemerkt," zei mevrouw Hoogvorst glim lachend. „Ik heb alleen naar uw ogen gekeken." „Die pleisters," zei Hans... „Irma heeft mij de geschie denis verteld," zei mevrouw. „Het is maar goed, dat ze gis teravond niet geweten heeft in welke gevaarlijke positie u verkeerd heeft." „Gevaarlijker dan u kunt beseffen, moeder," zei Irma lachend. „Er was nog een in sluiper, die veel gevaarlijker voor hem had kunnen worden, maar hij wil niet zeggen wie het geweest is." „Kinderen," zei mevrouw Hoogvorst „laten we deze blij de dag met een feestelijke dronk vieren. Ik kan op het ogenblik helaas niets naders schenken dan een glas vruch- tnewijn, maar ik verwacht, dat het wel zal smaken." Zij klonken en dronken en de ogen van mevrouw Hoog vorst gleden van het stralende gezichtje van haar dochter naar een portret van een forse man in kapiteinsuniform, dat aan de wand hing. „Als je vader dat nog eens had mogen beleven," zei ze. „Ik weet, dat hij even ge lukkig zou geweest ztin als u, moeder," zei het meisje. „Als u mij toestaat," zei Hans, „zou ik graag vanavond eens rustig met u willen pra ten. Het is vanzelfsprekend, dat ik u volkomen op de hoog te zal brengen van myn fami lierelaties en financiële om standigheden." „Zijn uw vader en moeder nog,in leven?" vroeg mevrouw. „Helaas. mevrouw", zei Hans, „zij zijn beiden overle den. Vader was..." Irma drukte haar handje op zijn mond. „Dat is van later zorg", zei ze. „Alleen" zij dreigde hem glimlachend met haar vinger „als het blijkt, dat je vader geen directeur-generaal of zo iets geweest is, wil ik je niet hebben". „Wat jij krijgt", zei Hans lachend, „dat is een simpele rayonchef uit een warenhuis, met veertig gulden in de week en geen cent op zijn spaar bankboekje". „En jn", zei ze, „bent er nog veel slechter aan toe. Jij krijgt een doodgewoon winkelmugje met vijf-en-twintig gulden per week, een spaarduitje waar van nog in geen vijf jaar een uitzet is te kopen en een moe dertje, dat de bruiloft niet kan betalen, hoewel ze de beste en liefste moeder is, die er ooit op de wereld is geweest". „Kinderen", zei mevrouw Hoogvorst glimlachend, „laten we er een eind aan maken, dat wil zeggen, ik kan niet langer bij jullie bltfven, want mnn plichten roepen mij naar de keuken". Alsof hij haar woorden wil de onderstrepen, drukte op dat ogenblik de gepensionneerde referendaris van de Raad van Arbeid op de knop van een mplaats van een zacht gekookt eitje had gekregen en daaraan voor de officiersweduwe de mededeling toe te voegen, dat hjj verwachtte, dat zoiets in de toekomst niet meer zou ge beuren. (Wordt vervolgd). 26. En voordat de maat ergens erg in had werd hij van achteren aange vallen en kreeg hij een zware klap op zijn hoofd. De maat zag een ogenblik sterren, die uite elkaar spatten en toen zag hij niets meer. Twee Chinezen sleepten hem weg de steeg in en toen een trapje af. Toen gooiden ze hem in dezelfde kelder, waar Kappie zat, die intussen weer helemaal bijgekomen was. „Wat heb ik nu aan myn fiets han gen!" dacht Kappie. „Maar jong toch, dat is immers de maat! Hoe komt die nou hier! Wat moet dat betekenen, dat we hier allebei in deze kelder zitten. Jong, jongen de maat weet nog van nietsHelemaal bui ten westen Ned. Herv. Kerk. Oud-Vos- semeer 10 Ds. P. Holst te Woerden, 2.30 Leesdienst; Poortvliet 10 Leesdienst, 2.30 Ds. W. Vroegindeweij; Scher- penisse 10—2.30 Ds. N. Koo reman; St. Annaland 9.302 Ds. T. H. Oostenbrug, Vlaar- dingen; Stavenisse 10 Ds. Vroegindeweij, 6 Ds. T. Oosten- brug; St. Maartensdijk 10 Leesdienst, 2 Ds. J. de Bres; Tholen 10 Ds. J. de Bres, 6.30 Ds. P. Holst; St. Philipsland 10 Leesdienst; 2.30 Ds. Go- verts. Geref. Kerk. Oud-Vossemeer 102.30 Ds. C. Vreugdenhil; Poortvliet: 10 en 2.30 dhr. Vreugdenhil; Tholen 10 en 5 ds. Brinkman. Geref. Gem. Poortvliet 10, 2 Leesdienst, 6 Ds. A. Visser; Scherpenisse 10, 2 Ds. Visser, 6 Leesdienst; St. Annaland 9.30, 2 en 5.30 Leesdienst; Sta venisse 9.30, 2.30 en 6 Lees dienst; Tholen 10, 2.30 en 6.30 Leesdienst; St. Philipsland 9.30, 2.30 en 6 Leesdienst. Oud-Geref. Gem. St. Maar tensdijk: 9.30, 2, 6 dhr. Colijn; St. Philipsland 9.30, 2.30 en 6 Leesdienst. Chr. Geref. Kerk. Oud-Vos- semeer 10, 2.30 en 6.30 Lees dienst; Tholen 10, 2.30, 6.30 Ds. H. van Leeuwen, v.m. H.A. Ned. Prot.bond. Tholen 3 dhr H. J. A. Haan te Zandvoort. Ned. Herv. Kerk. Brouwers haven 10.30 Ds. Kalmijn; Brui- nisse 11 en 5 Ds. v. d. Blink; Burgh 7 Ds. Enklaar; Drei- schor 7 Ds. Kalmijn (H.A.) Eikerzee 2.30 Ds. Tonsbeek; Kerkwerve 10 Ds. v. d. Grift (H.A.); Nieuwerkerk 10 dhr. v. d. Meulen, 6 Ds. Wester hof; Noordwelle 10 Ds. Enk laar (H. Doop); Ouwerkerk 10 Ds. Westerhof; Oosterland 10 Ds. v. d. Broeck (voorb. H.A.), 3 dhr. v. d. Meulen; Renesse Ned. Herv. kerk 2.30 Ds. v. d. Grift, Evangelisatie 7 dhr. Bo- lijn; Serooskerke 7 Ds. v. d. Grift (H.A.); Sïrjansiand 10 en 6.30 Dr. Jacobs; Zierikzee, Nieuwe kerk 10 Ds. v. d. Poel, Kleine kerk 10.30 dhr. Hooger- heijde van Colijnsplaats (voor- ber. H.A.); Zonnemaire 10 Ds. Tonsbeek. Geref. Kerk. Brouwersha ven 11 in de kerk dhr. A. Vin gerling te Goes, 3 in lokaal achter de kerk. id.; Bruinisse I.30 Ds. Greveling, 6 Ds. Spoel- stra; Haamstede 10 en 6.30 Ds. Mulder; Nieuwerkerk 10 en 6 Leesdienst: Scharendijke 10 en 2.30 student Lammers van 's-Gravenhage; Zierikzee 10 en 2.30 dhr. Aalbersberg; Zonne maire 10 en 5 Ds. Greving. Geref. Gem. Bruinisse 9.30 en 2.30 Leesd.; Haamstede 10, 2.30 en 6.30 Leesd.; Ooster land 10, 2.30 en 6 Leesdienst; Zierikzee (St. Domusstr.) 10, 2 en 6 Leesdienst. Oud-Geref. Gem. Bruinisse 11 en 4.30 Leesd.; Oosterland 9.30, 2 en 5.30 Leesdienst; Zie rikzee (L. Nobelstr.) 10, 2 en Leesdienst. Chr. Geref. Kerk. Zierikzee 10 en 6 Ds. Hoogendoorn. Evang. Luth. Kerk. Zierik zee 10 Ds. L. S. P. v. d. Ghijs van Rotterdam. Leger des Heils. Zierikzee 10 en 7.30 Adjudante mevr. A. Brouwers; 3.30 Openluchtsa menkomst b. d. Nobelpoort. West Zeeuwsch-Vlaanderen. Ned. Hen*. Kerk. Aarden burg 10 Ds. Barnouw; Bier vliet 9 Ds. v. Yperen; Breskens 10 en 6.30 Ds. v. Vliet; Cad- zand 10 Ds. Enker; Groede 9 Ds. Derksen; Hoofdplaat 10 Ds. Winckel; Nieuwvliet 10.45 Ds. Derksen; Oostburg 10 Ds. Fournier; Retranchement 2.30 Ds. Barnouw; Schoond. 10.45 Ds. Schopenhauer; Sluis 9.30 Ds. Schrale; St. Anna ter Mui den 11 Ds. Schrale; St. Kruis 8.45 Ds. Barnouw; Waterland kerkje 11 Ds. v. Yperen; IJzen- dijke 10 Ds. Dam; Zuidzande 10 Ds. ter Beek. Geref. Kerk. Oostburg 9.30 en 3 dhr. de Jong. Geref. Gem. Oostburg 10 en 2.30 Leesdienst. Oud-Geref. Gein. Oostburg 9.30 en 2 Ds. v. d. Gruiter. Vrije Evang. Gem. Breskens 10 en 5.30 samenkomst. Verg. der Gelovigen. Bres kens 10 en 5.30 samenkomst. Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. Ned. Herv. Kerk. Axel 10 en 2.30 Ds. P. J. Pennings; Hoek 10 en 2.30 Ds. A. J. Kromhout (H.A.); Hontenisse 9.30 Ds. Fr. Keja; Hulst .10.30 Ds. W. L. Hermanides; Philippine 2.30 Ds. J. van der Graaff; Sas van Gent 10 Ds. J. van der Graaff; Terneuzen 10 cn 2.30 Dr. L. J. Cazemier (H.A.); Zaamslag 9.30 en 2.30 Ds. J. A. Talma; Sluiskil 10 Ds. G. van Moor- sel. 2.30 L. A. F. Ie Mat. 7 Geref. Kerk. Axel 10 en 2 Ds. Couvée. Geref. Gem. Axel 10 en 2.30 Leesdienst; Terneuzen 9.30, 2 en 6 Leesdienst; Hoek 9.30, 2 en 6 Leesdienst. Oud-Geref. Gem. Terneuzen (Geref. kerk) Ds. de Reuver. Leger des Heils. Terneuzen 10 en 7.30 Kap. Heynsdyk. Geref. Kerk (art, 31 K.O.). Axel 10 en 2.30 Ds. Zemel. De dertiende etappe van de Tour de France Montpellier Carcassonne (172 km) werd gewonnen door Teisseire (Frankrijk). De verdere uitsla gen zijn: 1. Teisseire (Frank rijk) 5 uur 18 min. 35 sec.; 2. Callens (België) zelfde tijd; 1. Impanis (België) zelfde tijd; Schotte (België) zelfde tgd; 5. Mathieu (België) 5 uur 31 min. 18 sec.; 40. Kla- binsky, 5 uur 44 min. 2 sec.42 Ex Aequo: Janssen en Joly: 5 uur 44 min. 2 sec. Na de 13e etappe luidt het algemeen klassement: 1. Viet- to, 92 uur 30 min.; 2. Camel- lini, 92 uur 32 min. 11 sec.; 3. Brambilla, 92 uur, 33 min. 4 sec.; 4. Ronconi, 92 uur 33 min. 25 sec.; 5. Fachleitner, 92 uur 36 min. 16 sec.; 39. Jans sen, 95 uur 40 min. 17 sec.; 41. Klabinsky, 95 uur 44 'min. 24 sec.; 51. Joly, 96 uur 43 min. 9 sec. Het landen-klassement luidt thans: 1. Italië, 278 uur 43 m. 47 sec.; 2. Frankrijk, 278 uur 58 min. 42 sec.; 3. Frankrijk- West, 280 uur 7 min. 48 sec.; 4. België, 281 uur 31 min. 7 sec.; 5. Zwitserland-Luxemb. 283 uur 8 min.; 7. Ned.- buitenl. 283 uur 56 min. 52 s. SINT PHILIPSLAND. Bevallen: C. J. Verkerke Quaak, z.; M. P. Verwijsvan Oeveren, d.; J. L. van de Vel- de-van Beek, d.; J. Reijnhoudt- Geluk, z.; M. W. Verstrate— Quist, d.; R. P. van Djjke Wesdorp, d. Getrouwd: G. C. Verwijs, 21 j. en M. Verwijs, 25 j. Kerknieuws NED. HERV. KERK. Ds. T. G. A. v. Dijk. Ned. Herv. predikant te Wolphaarts- dijk heeft bedankt voor het be roep naar Oud-Woude en Wes tergeest. Beroepen te Colijnsplaat, P. G. Verweys, te Zevenbergen. GEREF KERKEN (ART. 31 K.O.). Bedankt voor Terneuzen, J. van Popta, cand. te Santpoort. OUD GER. GEM. Beroepen te St Philipsland (2e maal), Joh. v. d. Poel, te Giesendam. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Voor dringende gevallen in Breskens, Groede en Schoon- dijke is Zondag te bereiken de heer Broodman, arts te Bres kens, tel. 22. Voor Sluis, Cad- zand en Zuidzande heeft dienst de heer Staal, arts te Sluis, tel. 21, terwijl voor Aarden burg en Oostburg te bereiken ls de heer Kesteloo, arts te Aardenburg, tel. 52. Voor de gemeenten Tholen, Oud-Vossemeer, Nteuw-Vosse- meer en St. Philipsland hebben Zondag dienst Mevr. Linden- berghKlooster, arts te Oud- Vossemeer en de heer A. Looy. sen, arts te Tholen. Burgerlijke stand SINT MAARTENSDIJK. Bevallen: A. de Vliet—v. d. Ree, d.; W. v. AkkerenDane, z.H. J. v. d. BergeLind- hout, z.\ J. B. Oudesluijsvan Houdt, d.; H. R. Hengstmen- gel—Janse, z.; K. J. Knuist lage, z. Ondertrouwd: D. Bazen, 21 j. en I. van Zetten, 17 j.; P. Jasperse, 34 j. en A. W. C. de Bres, 26 j.; P. A. Moer land, 38 j. en J. M. v. d. Eer- ge, 29 j.; M. L. Poot, 27 j. en F. A. de Graaf, 24 j. Getrouwd: A. de Rijke, 28 1. en J. C. v. d. Werf, 21 1; I. A. Havenaar, 24 j. en C. H. v. d. Ree, 21 j.; L. A. Riedijk, 24 j. en J. Rijnberg, 23 i.; A. Nieu- wenhuijse, 27 j. en C. J. Noom 28 j.; H. C. van Dijke, 26 j. en N. Bazen, 22 j.; C. J. Ste- ketee, 22 j. en J. H. de Korte, 22 j. Overleden: J. Noom, 68 j. Radioprogramma's ZONDAG HILVERSUM I: 8 Ber.; 8.30 Hoogmis uit het klooster der Paters Augustijnen te Nijme gen; 10 Kerkdienst van de Geref. kerk te Zwolle; 12.15 In 't boeckhuis; 12.30 Vaude ville-orkest; 13 Ber.; 13.20 Vervolg Vaudeville-orkest; 14 Amerikaanse platen; 15.45 Ba- silicakoor „De nachtegalen v. Meerssen"; 16.30 Ziekenlof xüt het St. Canlsius ziekenhuis te Nijmegen; 17.05 Kerkdienst uit de Ned. Herv. kerk te Wa- genlngen; 18.30 Ned. Strydkr.; 19.30 Ber.; 20.15 „De zilver- vloot"; 12.15' „Stuivertje wis selen". luisterspel; 22.30 Ber. HILVERSUM II; 8 Ber.; 10.20 Symphonie-orkest; 11 Omroep orkest; 12.30 De Zondagolub; 12.40 Gemengd koor; 13 Ber.; 13.15 Van alles wat; 13.50 De spoorwegen spreken; 14.30 Aansluiting" met het Kurhaus te Scheveningen 16.30 Sport flitsen; 17 Harmonie-orkest; 17.20 Mannenkoor; 18 Ber.; 19 Kerkdienst uit de Doopsgez. kerk te Hilversum; 20 Ber.; 20.15 Opera-concert; 21.10 „De twee .Egyptische dieven", hoorspel; 22.30 The Skymas- ters; 23 Ber. MAANDAG HILVERSUM I: 7 en 8 Ber.; 10 Fluitrecital11.15 Van oude en nieuwe schryvers; 12.30 Holanda-sextet; 13 Ber.; 13.15 Stafmuziekcorps; 14.20 Metro- pole-orkest; 15 Bij een kopje thee; 16.45 Het Boyd Neel strijkorkest: 17.45 Het Rijk over zee; 18 Gemengd omroep koor; 18.30 Ned. Strijdkracht.; 20 Ber.: 20.15 Jan Zwart-her- denking; 21.25 Het B.B.C.- Symhonie-orkest; 22 Radio Philharmonisch orkest; 22.30 Ber, HILV.ERÉGM II: 7 en. 8 Ber.; 9 Kamermuzlekprogr.; 10.20 De Regenboog; 11.45 Lawrence Tlbett zingt met orkest; 12 Orgelspel; 13 Ber.; 13.15 Voor het platteland; 14.10 Itali aanse liederen; 15 „De keizer en de komediant", hoorspel; 16 „Wiebrecht gaat een gesprek voeren", fabel; 16.15 Operette- programma; 17.30 Rosa Spier, harp; 18 Ber.; 18.15 The Ram blers; 19 Meisjeskoor „De kre kels": 20 Ber.; 21.05 Een half uur bij het G.G. Cabaret; 22.15 Malando en zijn tango-rumba orkest; 23 Ber. Weerbericht OPKLARINGEN. Weersverwachting, medege deeld door het K.N.MX te De Bilt, geldig van Vrijdag avond tot Zaterdagavond: Zwaar bewolkt met flinke opklaringen. Hier en daar nog enkele regenbuien. Matige nu en dan krachtige wind uit Westelijke richtingen. HOOG- EN LAAG WATER TE VLÏSSINGEN. Zondag 13 Juli 1947. Hoog 9.06 en 21.28 uur (1.55 en 1.48 -f NAP). Laag 3.07'en 15.26 u. (1.79 en 1.55 NAP). Maandag 14 Juli 1947. Hoog 10.15 en 22.36 uur (1.63 en 1.59 4- NAP). Laag 4.11 en 16.37 u. (1.81 en 1.66 ANP). TE ZIERIKZEE. Zondag 13 Juli 1947. Hoog 10.12 en 22.32 u. (1.32 en 1.16 -{-NAP). Laag 3.40 en 16.14 u. (1.50 en 1.20 —NAP). Maandag 14 Juli 1947. Hoog 11.23 cn 23.48 u. (1.34 en 1.24 -j-NAP). Laag 4.44 en 17.19 u. (1.48 en 1.30 —NAP). ZON EN MAAN. Zondag 13 Juli 1947. Zon: Op 4.34. Onder 20.56. Maan: Op 0.43. Onder 15.43. Maandag 14 Juli 1947. Zon: Op 4.35. Onder 20.55. Maan: Op 1.03. Onder 17.10. (Ingezonden mededeling) Tanden van het zuiverste wit. Een mond wordt bekoor lijk door helderwitte tanden. Echt zuiver wit zijn tanden eerst, als ^elfs het laatste spoortje tandsteen is verdwe nen. Solidox weet dat te be reiken ;Solidox bevat sulforicin- oleaat, het unieke middel dat tandsteen bestrijdt en voorkomt. TANDPASTA TEGEN TANDSTEEN BEURSQVERZICHT REGERINGSVERKLARING HAD GEEN INVLOED. Verloop bleef onbelangwekkend. De effectenbeurs te Amster dam had tot de laatste dag van deze week een onbelang wekkend verloop. De rege ringsverklaring gisteren door minister Beel afgelegd, werd klaarblijkelijk voor kennisge ving aangenomen, maar oefen de vrijwel geen invloed uit. Het publiek hield zich gere serveerd en er zat nagenoeg geen tekening in de markt, zodat de hoofdkoersen van de meeste toonaangevende fond sen niet veel verschilden by de vorige slotprijzen. In en kele gevallen was de hoofd- koers iets hoger en in andere gevallen weer iets lager. By het begin van de vrije handel kon onmiddellyk worden ge constateerd, dat de animo niet groot was. Zoals de laatste tijd gebruikelijk, ging de be langstelling nogal uit naar de scheepvaarthoek. In de scheepvaartpapieren was door elkander genomen wel niet veel te doen, maar de claims, de stockdividenden en de aan delen Koninklijke Boot trok ken weer goede belangstelling. Voor de claims werd een hoofdkoers vastgesteld van 26 bij een vorige slotpriis van 22.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 21