UIT DE PROVINCIE WALCHEREN Van meien en wintervoer moppie cn Je geheimzinnige lading .5 maanden hoogspanning Poliiierechier Middelburg De werkgelegenheid. Op 28 Juni 1947 stonden in geschreven 524 (40) personen, waarvan er 331 in de D.U.W. waren tewerkgesteld. Over de week eindigend 28 Juni 1947 werden 1125 (15) personen geplaatst. Het aantal overge bleven aanvragen bedroeg 4588 (385). De tussen haakjes geplaat ste cijfers hebben betrekking op vrouwen. Gevraagd worden o.a. Walcheren: Leerling zetter, drukkers, bouwvakarb., kisten- jnakers, leerling zager, slijper, loodgieters, hulp-lasser, zand- vormers, bankwerkers, rev. draaier, smid, auto-monteur, leerlingen auto-monteur, elec- tricien, naaimachinemonteur, div. metaalberoepen, arb. melk fabriek, koks en hulpkoks, landarbeiders, bloemisten, klompensorteerders, machinist stoker, mag. bed., leerling kellner, kantoorpersoneel, verz. agent, kampknechten, bewaar ders, kapsters, naaisters, hoe- denmodiste, strijksters, arb. sierkunst-atelier, arb. metaal- fabriek, winkeljuffrouwen, kookster, hotelmeisjes, ser- veerster, buffetjoffrouw, huis- h^udeiyk personeel, Zuid-Bevelandd rukkers, zetters, aank. arb. drukkerij, bouwvakarbeiders, zeilmaker, wasser(jpersoneel, smeden, auto-monteurs, bankwerkers, fabrieksarb.. verwarmings monteur, fitter-electricien, stoker, draaier, boekbinders, arb. melkfabriek, arb. conser- venfabriek, kok, bakker, krui- deniersbed., venter, schippers knecht, mag. bed., loopjongen, kantoorpersoneel, bewakers, ongeschoolde arbeiders, pedi cure, wassergpersoneel, kou- sen-reparatrice, kantoorperso neel, leerling verpleegster, huishoudelijk pers., winkeljuf frouw. Kadetten van het Leger des Heils naar Zeeland. De kadetten van de Kweek school van het Leger des Heils zullen van 17 tot 24 Juli, on der leiding van het hoofd der kweekschool, brigadier J. E. van Eeken, en de kweekschool staf een bezoek aan Zeeland brengen. 17 Juli "zullen de kadetten in Vlissingen de gehele dag huis bezoek verrichten. Op het Bel- lamyparlc zal 's avonds een grote openluchtsamenkomst worden gehouden. Vrijdag 18 Juli zgn de kadet ten in Middelburg. Het week end wordt doorgebracht in Goes. Zaterdagavond zal op de Markt te Goes een openlucht samenkomst met een muziek- en zanguitvoering wordt ge houden. Ook Zondagmiddag is er bg de Stenen Brug een openluchtsamenkomst. In de zaal van het Leger des Heils worden Zondags om 10 en 7.30 uur bijeenkomsten gehouden. Maandag 21 en Dinsdag 22 Juli wordt de tournee voortge zet met een bezoek aan Zeeuwsch Vlaanderen, waar in Terneuzen de tentcampagne wordt ingeluid. Beide avonden zullen in de tent bijzondere sa menkomsten plaats vinden. 23 Juli bezoeken de kadetten Zierikzee waar 's avonds in de Herv. Kerk een grote opwek kingssamenkomst zal worden gehouden. De laatste dag van het be zoek aan Zeeland, 24 Juli, wordt doorgebracht in Yerse- Palar over Indonesië. Op Maandag 14 Juli a.s. spreekt in één der kleine za len van het Schuttershof te Middelburg de heer L. N. Pa lar, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal. Zoals bekend heeft dhr. Palar, die zelf Indonesiër is, onlangs in opdracht van het' Partijbestuur van de P. v. d. A. een reis door Indonesië ge maakt, en in verband hierme de zal hij spreken over de In donesische kwestie. Geslaagd voor het ma chinisten diploma C, theore tisch gedeelte, de heer P. Landman, leerling van de „De Ruyterschool" te Vlissingen. Middelburg BUURTVERENIGING 'T ZAND. Woensdagavond 2 Juli werd op verzoek van enige initia tiefnemers in het verenigings gebouw op het Zand te Mid delburg een vergadering ge houden om tot oprichting van een buurtvereniging te komen. Nadat de heer Jacobsen een inleiding had gehouden, waar na nog diverse vragen en op merkingen werden beantwoord, werd tot oprichting van de buurtvereniging besloten. Het doel der vereniging isver betering van bepaalde toe standen en verfraaiing van het Zand, o.a. het aanleggen van plantsoenen, oprichting van een kinderspeeltuin en sportterrein en het houden van volksfeesten, zulks in sa menwerking met de bevoegde instanties. Tot bestuursleden werden gekozen de heren Jacobsen (voorzitter), Annot, v. Iren, Keizer en Vader, terwijl nog 2 dames verzocht zullen wor den in het bestuur zitting te willen nemen. Besloten werd een grote ledenwerfactie te voeren, welke tot dusver reeds een gunstig verloop heeft. Reeds Woensdagavond 9 Juli a.s., om 8 uur, zal bij gunstig weer door de mu-, ziekvereniging O.N.D.A. een openluchtconcert worden gegeven aan de Langeviele- weg. TENTCAMPAGNE LEGER DES HEILS. Majoor Deurlo, de nieuwe divisie-officier voor Zuid-Ne derland van het Leger des Heils, presideerde Zaterdag avond een uur gewijde mu ziek en zang, verzorgd door het Muziekkorps van het Le ger te Schiedam in de met een aandachtig gehoor gevul de Oostkerk te Middelburg. Inzaai van graszaad mislukte op Walcheren. De Rgksveeteeltconsulent voor Zeeland schrijft ons: De inzaai met graszaad van de ongeveer 7000 ha geïnun deerd weiland op Walcheren is, mede door 't ongunstige weer, grotendeels mjslukt. Vele land bouwers vragen zich af wat te doen met de rijke onkruidmas sa's in percelen die niet of onvoldoende bewerkt kunnen worden,die do spaarzame gras sprietjes overwoekeren. Het is vooral de melde die overheerst. Op Walcheren spreekt men van „meien". Het blijkt dat dit onkruid door het vee goed gevreten wordt en dat ze daar op gezond blijven en redelijk firoduceren. De melde is een amelijk voedzame planten soort en vroeger is de verbouw ervan wel aanbevolen vpor de inkuiling. Men krijgt dan goed en behoorlijk waardevol kull- voer. Hooien van de zoutmin- nende onkruiden zal wel niet meevallen omdat het slecht droogt. We bevelen daarom aan om het weinige gras voor verstikking te behoeden, zaad vorming van de melde te voor komen en om goed kuilvoer te krijgen, alle wilde onkruidwei den zo mogelijk af te maaien en de massa op de volgende wijze in te kuilen. Men kan dan a.s. winter een zeer goed rantsoen voqr rundvee samen stellen met lucernehooi, graan- stro, kuilvoer en mangels. De inkuiling kan zonder het gebruik van zuur als volgt geschieden. Na het maaien wordt het groenvoer, indien het droog is, spoedig ingekuild en vrij vast aangetrapt tot de kuil half gevuld is. Men wacht dan 1 of 2 dagen tot de massa flink broeit, (pl.m. 50 k 60° C.) Daarna wordt op dezelfde wij ze in een niet te snel tempo de rest van de massa aange voerd. Het geheel mag gerust 7 tot 10 dagen duren. Dan wonit na 1 tot 3 dagen een flinke grondbedekking van pl.m. 50 cm grond aangebracht en na het zakken van de kuil Seheel netjes afgewerkt Bij nat weer ontwikkelt zich to de massa niet zo snel de gewenste temperatuur. Men late dan 1 2 dagen de ge tobde massa verwelken en inaien dan nog nat, wordt bij „f* optassen van de kuil wei- tog of niet aangetrapt. Nadat de eerste helft flink broeit kan Van het kuilvoer gelei delik worden opgetast. is dat zodra het M+,»0eL de gewenste tempe- ,eft bereikt een flinke ,°P massa komt, hetzij - J-LeuvY oiateriaal er op tè ratuur te hoog zou" oplopen en verlies aan voedingsstoffen optreedt. Men kuile bij voorkeur in een ronde kuil die zo diep wordt gemaakt, dat de bodem steeds boven de hoogste grond waterstand blijft. Een dikke laag kuilvoer verzekert een bétere kwaliteit dan wanneer de kuil te groot wordt ge maakt en derhalve het voeder niet hoog wordt opgestapeld. De inhoud van ronde kuilen na bezakking is als volgt: Middell. van 3 m. 7.1 m3; van 4 m. 12.6 m3; van 4% m., 15.9 m3; van 5 m., 19.6 m3 bij 1 m. geperst voer. Middell. van 3 m. 10.6 m3; van 4 m., 18.8 m3; van 4Vs 23.8 m3; van 5 m., 29.4 m3, bij lVs m. geperst voer. Per m3 kan men rekenen 800 a 900 groene massa te bergen. De massa kuilvoer kan 'men ongeveer schatten als men weet dat een flinke snede gras pl.m. 12.000 kg per ha weegt; een flinke snee stop pelklaver pl.m. 15.000 kg p. ha. Zondag vonden de eerste tentbijeenkomsten plaats, eveneens onder leiding van majoor Deurlo. 's Middags werd 'n openluchtsamenkomst op de Dam gehouden, waar voor veel belangstelling be stond. OVERTREDING ARBEIDSWET. De slager A. J. de P. te Middelburg kreeg een proces verbaal, daar hij zijn personeel 's morgeng te vroeg piet het werk liet beginnen. SIGNAAL^ AFDELING „ACHILLES". Ter gelegenheid van de Adspiranten-wedstryden van c\e Zeeuws-Brabantse Turn kring van het K.N.G.V. op Zaterdag 12 Juli a.s. te Krabendijke zal de signaalaf deling van de gymnastiekver eniging „Achilles" haar deel nemende Adspirantenafdelin- gen des avonds 8.15 uur aan de Stationsstraat afhalen, en vandaar langs Rouaanse kade, Dam N.Z., K. Delft, St. Pie terstraat, Wagenaarstraat, Hofplein, Noordstraat naai de Markt, marcheren waar de „Achillesmarsen" ten' ge hore zullen^ worden gebracht. Vlissingen CONCERT „ST. CAECELIA". De harmonie „St. Caecilia" zal o.l.v. de heer J. Hollaers, Dqnderdagavond om 8 uur, op het Bellamypark een concert geven. Uitgevoerd worden o.m. ,,Le Baron Tzigane" van Joh, Strauss en de beroemde „Dol- larwalzer" uit de operette „Die Dollarprinses" van Leo Fall. Nieuw- en St. Joosland GEITENKEURING Dezer dagen hield de gei- tenfokvereniging „Nieuwland", op de dreef van de landbouwer M. P. Hage haar jaarlijkse geitenkeuring. Als keurmees ters fungeerden de heer J" Versluijs uit Serooskerke en de heer Den Engelsen uit Mid. delburg. E'r werden aangevoerd 29 dieren van' prima kwaliteit, t.w. 15 lammeren, 3 eenjarige-, 5 tweejarige-, 5 driejarige ouder en 1 stamboekgeit. Drie dieren werden in het stamboek Ingeschreven en wel één van de heer A. Westveer en twee van de heer Jac. Poppe. De be kroningen werden als volgt be. haald: Lamméren; i. j. Moens, 2. Jac. Poppe, 3. P. Bliek, .4. A. Westveer, 5. J. de Keuning, L. Joosse, 7. P. Bliek, 8. Jac. van Eenennaam, 9. P. Bliek, 10. S. Kodde, 11. R. Roose. 12. Jac. van Eenennaam, 13. J. Maas, 14. J. Poppe Wzn. en 15. A. de Nood. 1-jarige geiten: 1. A. West veer, 2. P. Bliek. 3. A. de Nood 2-jarige gelten: 1. Jac. Pop pe, 2. A. Wijkhuis 3. J. Maas, 4. Jac. van Eenennaam èn 5. P. Bliek. 3-jarige geiten en ouder: T. Jac. Poppe. 2. R. Joosse, 3. J. Moens. 4. J. de Keuning en 5. A. de Nood. Stamboekgeiten: 1. Jac. van Eenennaam. 24. Na een paar keer de weg ge vraagd te hebben, yond de maat het politiebureau. „Ik moet de com missaris spreken!" zei h(j daar. Maar dat ging zo maar niet, want de com missaris *had het druk, maar na een poosje gewacht te hebben, werd hy dan toch in de kamer van de com missaris binnen gelaten. „Wat is er van Uw dienst?" vroeg de commissaris streng. „Mijn tijd is beperkt, dus maak het kort!" „Oohdaen", begon de maat zenuwachtig. „Het isik bedoel... ik de H,Wat heeft U te zeg gen!", riep de commissaris. „Mijn tyd kost geld. Er wachten mensen op mg mei belangryker zaken! Vlug wat!" „Ik ben de stuurman...... De maat van de „Kraak", begon de maat, na een paar keer geblikt te hebben. „Kappie, de kapitein bedoel ik, moet hier in een wit ziekenhuis liggen En er was een spook op het schip Een luchtkoker met benenIk voer met een Chinees de rivier op, maar wilde terug om Kappie Domburg GEITENKEURING. Dezer dagen had te Domburg de jaarlijkse geitenkeuring plaats onder leiding van de he ren Versluys en den Engelsen. Lammeren: 10 stuks. Ie pr. A. Trielier; 2 J. Pattenier; 3 dez.; 4 A. Trieller; 5 J. Lou- rense; 6 J. Kleinepier. Eenjarige: 3 st. 1 J. War ners; 2 J. Lourense. Tweejarige: 2 st. 1 P. Pro voorst; 2 J. Pattenier. Oudere geiten: 11 st. 1 J. Warners; 2 dez.; 3 J. Patte nier; 4 G. de Pagter; 5 Adr. Provoost; 6 J. Lourense; 7 J. Patteqjer; 8 dez.; 9 G. de Pag ter. Aagtekerke GEITENKEURING Dezer'dagen hield de vereni ging tot verbetering van het geitenras te Aagtekerke haar jaarlijkse keuring. Er werden 17 dieren naar voren gebracht. Van de groep lammeren werd de eerste prys toegekend aan Joh. Vos,- 2e prijs Jac. de Vis ser Pz„ 3e prijs P. de Visser Czn. Groep éénjarige: 1ste prijs L. Wouters, 2e prijs J. den Hollander. 3e prijs P. de Vis ser Czn. Groep tweejarige: 1ste prijs F. Kodde, die tevens in het P. V. stamboek werd Ingeschre ven. Een stambpekgeit van J. van Ejjzeren verwierf een 1ste Prijs. Groep 3-jarige en ouder: lste prg's J- van Eijzeren, 2e prijs C. Blaas, 3e prijs „Joh. Wijkhuis, 4e prijs C. Blaas. 5e prijs Jan Bogaard Azn„ 6e prys L. van Eijzeren, 7e prijs Jac de Visser Pzn. De heer J. van Eijzeren en L. Wouters werd tevens een diploma van de P.V. toege kend. De ver. mag op een goed geslaagde keuring terug zien, met in alle groepen prima gei ten. RIN GRIJDERIJ. Zaterdag werd te Aagte kerke een ringrijderg gehou den. De uitslag is ,als volgt: le prgs: F. Moens; 2e J. Maljaars; 3e J. Brouwer; 4e J. Maranus; 5e A. Peper; 6e P. Peper; 7e A. Willemse; 8e J. de Visser; 9e A. Koene; 10e P. Kodde; lie P. de Vis ser; 12e F. Dekker: 13e P, Brouwer; 14e L. Bakker; 15e A. Boone; 16e S. de Visser; 17e A. Blaas; 18e L. Boo gaard; 19e M. de Visser. Luxe prijzen: le pr. J. Brouwer, 5 ringen. Prijs voor de meeste volg- ringen (7) F. Moens. De prijs van A. de Smit, gewonnen door J. de Visser. De prgs van A. Dekker, gewonnen door A. Willemse. De pollepel werd gewonnen door L. Bakker. loor tTEERD ADEMA 82 U krggt beiden drie dagen vacantie en uw salarissen wor den met twintig procent ver hoogd, alhoewel ik er bij moet zeggen, dat het laatste, naar mgn oordeel en dat van de heer Protsinger, ten opzichte van mejuffrouw Hoogvorst niet helemaal juist is, omdat zij ten slotte maar negatieve kwaliteiten gedemonstreerd heeft." „Als u dat meent," zei het meisje, „wens ik die betrek king niet te aanvaarden." „Ook niet wanneer u mij daarmede persoonlijk 'n groot genoegen zou doen?" vroeg de heer Van Neyenstein. „In dat geval..." zei. het meisje aarzelend. „In dat geval hoop ik, dat u het zult accepteren," zei de president-commissaris vrien delijk. „Ik mag u, heren," zei Hans, „misschien, mede namens deze jonge dame, die ik zb onver wacht in deze affaire betrok ken schgn te hebben, wel vrieridelgk dank zeggen voor het opnieuw in ons gestelde vertrouwen. Ik hoop, dat u zult ondervinden, dat het dit- "maal niet misplaatst is ge weest". Hij boog en verliet, door "'«'•«rijiiu er op te juffrouw Irma gevolgd, het mof oon „W door de kuil vertrek, waarvan de deür door lacfoif frronddek te be- de secretaris hoffeiyk werd asien, tiaar Knders de tempe- open gehouden. HOOFDSTUK XV. Twee mensen vinden elkaar. Zij liepen buiten in de zon- neschgn en hadden elkaar niets te zeggen. Zij waren nog te zeer met hun gedachten bg alles wat zich had afgespeeld en wat hen meer had aangegrepen dan zij zich durfden te bekennen. Hans van Linschoten had het gevoel, dat hij op het punt had gestaan, in een afgrond te storten en op het laatste mo ment door een wonderbaarlijk toeval gered was en daar naast had zich een ander ge voel van hem meester ge maakt, dat hem niet alleen dankbaar, maar blij en geluk kig stemde. Er was iemand geweest, een jonge vrouw, die zich om zg- nentwille in het heetst van de strgd had gewaagd, met de vrij grote zekerheid daarin te zullen sneven. „Waarom? vroeg hij, „waar om hebt u... eh... heb je... dat gedaan?" Irma Hoogvorst, wier zenu wen niet langer gespannen wa ren, die zich moe en nerveus voelde en, nu de reactie kwam, haar tranen slechts met moei te kon bedwingen, greep zijn arm. „Laten we et niet over pra ten," zei ze. „Ik dacht, ik hoopte, dat ik u... dat ik je... misschien had kunnen -helpen, maar het zou toch tevergeefs geweest zgn, als dat andere niet gebeurd was." „Maar het motief?" vorste Hans. „Je wist toch, dat je aan dat alles part noch deel had. Waarom heb je...?" Irma Hoogvorst boog het hoofd. _,Dat... dat..." zei ze, „kan ik je niet zeggen." •Ze waren het Vondelpark ingelopen en stonden in een van die stille laantjes, waar in de morgenuren geen bezoekers de intimiteit van twee jonge mensen komen verstoren. „Irma," zei hg,haar hoofd op heffend en haar in de betraande ogen kijkend. Zij trachtte, met een gloeiende blos. zgn blik te ontwijken, maar hg greep haar in zgn armen in de behoefte, alles wat zij om zynentwille had geleden te vergoeden. Hij trok haar hoofdje naar het zgne en drukte een kus op haar lippen. „Irma, meisje," fluisterde hy. Zg sloeg, met een zucht van geluk de armen om zyn hals, gaf hem een stevige zoen te rug en legde haar hoofdje op zijn schouder. „Als je eens wist," zei ze, „welk een angst ik voor je heb uitgestaan. Was... was het Giesela?" „Ik mag het niet zeggen," fluisterde Hans. „Ik weet het," zei het meis je, „het was Giesela. Was er. is er iets tussen jullie?" „Ik zweer je," zei hij, „dat er totaal niets tussen ons be staat en al zou dat wel het geval geweest zyn, dat ik, na dit alles niets dan minachting voor haar zou gevoelen als zij werkeiyk 't meisje was. dat gis teravond met my in het kan toor is geweest. Ik kan en mag je niets meer zeggen, maar ik hoop, dat ik je daar mee kan gerust stellen". „Volkomen," zei ze, met eert zucht van verlichting. „Hans, jongen, houd je nu ook heus werkelijk ook van mg?" (Wordt vervolgd). Vrouwenpolder RIN GRIJDERIJ. Zaterdag had te Vrouwen polder de jaariykse ringrij derg plaats. Door S3 perso nen werd er aan deelgeno men. De le pr. werd gewonnen door A. de Visser Pz., 26 r.; 2e pr. B. Meijers, 21 r.; 3e pr. P. Duvekot, 21 r.; 4e pr. A. Geerse, 17 r.; 5e pr. C. Geldof, 17 r.; 6e pr. A. Hoef kens, 17 r.; 7e pr. Fl. Kodde/ 17 r.; 8e pr. P. Lou- werse, 16 r.9e pr. J. P. Louwerse, 16 r.; 10e pr. W. Rekker, 15 r. O.- en W.-Souburg BENOEMING. Met ingang van 1 Sept. a.s. in tot onderwijzer aan de openbare lagere school te Souburg benoemd de heer Rijkborst te Hoek. N.I.W.I.N-COMITÉ. Door het N.I.W.I.N-comité te Souburg zal op 16 Juli een bijeenkomstworden be legd waar ir. P. Ph. Stene- ker spreken zal, terwgl een film over Indië vertoond zal worden. Ter afwisseling tzal de zangver. „Soli Deo Gloria" vhaar medewerking verlenen. De 61-jarige kok A. J. T. uit Amsterdam, werkzaam te Rit- them, trachtte van de slager V.200 los te krijgen door hem te vertellen, dat de kampbeheerder hem had ge stuurd om dit bedrag van hem te lenen, orpdat hij geen con tant geld meer had. V. gaf verdachte 5 en een cheque ad 200. De cheque werd door verdachte verscheurd, doch de 5 ten eigen bate aangewend. Verdachte werd veroordeeld wegens oplichting tot 2 maan den gevangenisstraf. De 28-j. chauffeur- G. J. uit Kapelle moest voor 22 Febr. 1947 een geldboete van 40 betalen of de vervangende hechtenis van 20 dagen onder gaan. Om aan geld te komen besloot hij de caféüpuder N. te Middelburg namens zijn schoonvader 50 ter leen te vragen. Verdachte kreeg het geld en betaalde zijn boete. Thans werd hij wegens op lichting veroordeeld tot 60 of 30 dagen. De 22-jarige dienstbode G. G. te Middelburg ging op 15 Maart 1947 op bezoek bij fa milie en nam daar in een on bewaakt ogenbhk een porte- monnaie met 20 weg. Straf 20 of 10 dagen en 2 maanden gev. voorw., proeftijd 2 jaar. De 59-j. straatmaker J. G. uit Leiden, werkzaam te Vlis singen nam vier wollen de kens weg. Wegens diefstal werd hij veroordeeld tot 50 of 20 dagen. De 33-j. machinist J. J. F. O. werd wegens huisvredebreuk, gepleegd te Veere, veroor deeld tot 30 of 15 dagen. J. F. F. H., 30 jaar, grossier te Middelburg, werd wegens belediging van een politie agent veroordeeld tot f' 75 of 20 dagen hechtenis. A. P., 34 jaar, scheepsmaker te® Vlissingen, nam uit de ko-. pl^slagerij van „de Schelde" een schuitje lood weg. Straf 30 of 15 dagen. C. B. A. J. P., 25 jaar, te Amsterdam, werd wegens be lediging van een officier ver oordeeld tot 20' of 10 dagen. P. de P., 24 jaar, landbou- Beschadigde piekjes van aardewerk kunt U gemakkelijk bijwerken <loor wat vernis te nemen en dat te vermengen met verfstof in de kleur van het aardewerk. Daarmee schil dert U de beschadigd^ plek bij. wer te Vlissingen, werd we gens diefstal van 6 balen ce ment, veroordeeld tot 30 of 15 dagen. Voor diefstal van twee zak ken pootaardapfcielen ten na dele van de landbouwer C. te Rilland, werd de 28-jarige werkman J. M. te Rilland ver oordeeld tot 30 of 15 dagen. De 42-jarige N. M. V., was te Vlissingen werkzaam als dienstbode én nam 1 hand doek en 1 kussehsloop weg. Straf 30 of 15 dagen. De 31-jarige fabrieksarbei der J. C. A. uit Middelburg nam uit een bloemperk enige bloeiende tulpen weg. Dit kostte hem 30 of 15 dagen. De 33-jarige schilder D. H. B. uit Amsterdam had 11 kg. verf en 5 kwasten weggeno men, terwijl de 24-jarige J. C. v. E. en de 22-jarige C. B. beiden schildersknecht uit Zuilen, ieder een hoeveelheid verf hadden weggenomen. De ze laatsten werden veroor deeld ieder tot 30 of 15 da gen, terwijl de zaak van D. H. B. werd aangehouden. Offlcieele Publicaties. DRANKWET. B. en W. van Vlissingen; gelet op art. 45 der drank wet; doen te weten, dat bg hen is ingekomen: 1. verzoek van Hendrikus van de Steeg, wonende te Vlissingen, om verlof tot de verkoop van zwak-alcoholische drank in het klein (verlof A) voor de beneden-voorlokaliteit van het perceel Wagenaarstraat no. 5; 2. Een verzoek van Gerar- dus Vincentius Aloysius Geestman, wonende te Vlis singen, om verlof tot de ver koop van alcoholvrge drank (verlof B) voor de cantine van Kamp II aan de Kou- dekerkseweg; dat vanaf he den gedurende twee weken tegen het verleenen van het fevraagde verlof schriftelgke ezwaren kunnen worden inge diend bij Burgemeester en Wethouders voormjemd. Vlissingen, 5 Juli 1947. UITREIKING BON VOOR SCHEERZEEP. De Distributiedienst Kring Vlissingen maakt bekend, dat aan alle mannelgke personen, geboren in 1929 óf eerder, wel ke niet in het bezit zyn van een tabalcskaart TJA 707 tot 26 Juli 1947, tegen overlegging van de tweede distributiestam kaart een rantsoenbon scheer zeep kunnen afhalen ten kan tore, Brouwenaarstraat 4, lo ket 5 en bij de agentschappen. distributiedienst goes na-uitreiking schoenenbonnen. Op 12 Juli a.s., van 9—11 uur, zal ten diatributiekantore, Ravelgn de Groene Jager 2a, nog een na-uitreiking van schoenenbonnen worden gehou den voor personen, wier TD- nummer eindigt op het cijfer 3 (drie) en nog in het bezit zgn van een inlegvel waaraan zich de bon 612 bevindt, als mede aan kinderen, geboren in Juni van een der jaren-1932 t.m. 1945 en kinderen geboren in Augustus 1946. uitreiking rantsoenbonnen scheerzeep. Tot en met 26 Juli a.s. kun nen mannelgke personen, gebo ren in 1929 of oerder, die niet in het bezit zijn van de tabaks- kaart QA 707, onder overleg ging van de Tweede Dlstrlbu- tlestamk&art, een rantsoenbon „E 43 voor 50 gram scheer zeep" ten diatributiekantore, Ravelijn de Groene Jager 2a, in ontvangst nemen. Radioprogramma's VRIJDAG. Hilversum X: T en 8 Ber.; 9.30 Gram.; 11 De Zonnebloem; 12.30 Vaude ville-orkest; 14 Haffner Sym phonic; 14.30 Alibaba en de veertig rovers; 15.15 Gram.; 15.45 Italiaans Operaconcert; 16.45 Omroepkamerork.; 18 Ensemble „Fantasia"; 18.30 Ned. Strgdkr.; 19.15 Deprin- ce en zijn musette-orkest? 20 Ber.; 20.45y„Een pionièr"; 21.15 Herdenkingsconcert van wyien de heer Henri Her* mans; 22 Gram.; 22.30 Ber. Hilversum II: 7 en 8 Ber.j 9.35 Kamermuziekprogram- 10.20 De Regenboog; 11.30 Lichte orkestwerken; 12 Mu- sette-ork.; 12.35 The Skymas- ters; 13 Ber.; 13.15 Het Vir tuose sextet; 13.45 Sandu Mac Person, orgel; 14.20 Alexander Borodin-concert; 15.15 Ons volk en zgn dich ters; 15.35 Fragmenten uit „Ein Sommernachtstraum"; 16.30 Tussen twaalf en zes tien; 17 Staf muziekkorps; 17.30 Muzikaal babbeltje; 18 Ber.; 18.15 Staf muziekkorps; 20 Ber.; 20.05 Drie program ma's van Nederlandse wer ken; 20.30 „Rondom Bet je Wolff; •Religie uit de prui kentijd"; 21 Men vraagt en wij draaien; 22.15 Radio „Filmpremière"; 23 Ber. Weerbericht later tijdelijk weersverbetebing. Weersverwachting, medege deeld dodr het K.N.M.L tc de Bilt, geldig van Woensdag avond tot Donderdagavond. Aanvankelijk nog op vele plaatsen régenbuien, later vooral aan de kust tijdelijke opklaringen. Iets minder koud. Meest matige wind tussen Zuid-West en Noord-West. hoog- EN LAAG WATER TE VLISSINGEN. Vrijdag 11 Juli 1947. Hoog 7.07 en 19.27 uur (1.60 en 1.44 NAP). Laag 1.12 en 33.21 uur (1.90 en 1.49 NA P). TE ZIERIKZEE. Vrijdag 11 Juli 1947. Hoog 8.22 en 20.37 u. (1.35 en 1.14 -t-NAP). Laag 1.56 en 14.20 u. (1.63 en 1.22 —NAP). ZON EN MAAN. Vrgdag 11 Juli 1947. Zon: Op 4.32. Onder 20.58. Maan: Op 0.13. Onder 13.03. BEURSOVERZ1CHT OPLEVING TE CONSTATEREN. Door berichten uit Indonesië. De berichten uit Indonesië omtrent de ontwikkeling van de situatie aldaar hadden in brede kring een hoopvolle stemming te voorschyn geroe pen en ten opzichte van de effectenbeurs kwam dit tot uitdrukking in een vrij be hoorlijke vraag, welke zich voor de Indische fondsen en de cultuuraandelen openbaarden. Deze vraag had tot gevolg dat de hoofdkoersen van ge noemde fondsen allen belang rijk hoger waren dan de vori ge slotnoteringen. Zo werd voor H.V.A. een hoofdkoers vastgesteld van 237 bij een vo rige slotprijs van 229'/.. Van de tabakken waren aandelen De- li-maatschappij met een hoofd koers van 154}& tien punten hoger dan het vorige. Slot op dc rubberafdeling werd voor Amsterdam rubber een hoofd- koerg vastgesteld van 146 bij een vorige prgs van 139. Deze koersverbeteringen waren van Invloed op de gehele markt. Dé hoofdkoersen voor de scheepvaartaandelen waren me rendeels een paar punten ho ger dan dc vorige slotprijzen. Voor Koninklijke werd een hoofdkoers opgemaakt van 415 bij een vorige slotprijs van 413.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 9