Gemeenteraden Voor wederopbouw arbeiders KappSe cm Je geheimzinnige loding 5 maanden hoogspanning SPORT EN WEDSTRIJDEN Domburg BOULEVARD-HERSTEL. Maandagavond vergaderde de gemeenteraad van Dom burg. Een verzoek van de Z. L.M. om verhoging van sub sidie aan de lagere landbouw school te Middelburg werd ingewilligd. Bedroeg ze tot nog toe 20 gld. per leerling, tot een maximum van 100 gld., in den vervolge zal wor den bijgedragen naar de groot te van oppervlakte en het ge tal inwoners, benevens een som van 10 gld. per leerling, dat wordt voör 8 leerlingen het summiere bedrag van J 182.50. De herstellingen aan de bou levard, waarvoor door Weder opbouw een aanzienlijk hoger bedrag is toegestaan dan aan vankelijk, zullen worden uit- fevoerd in overleg met het treekbureau en de Polder Walcheren. Het wandelpad wordt doorgetrokken tot aan de Hoge hil. MONUMENT. Van de, commissie tot op richting van een monument voor oorlogsslachtoffers was een verzoek aan de Raad om goed te keuren, dat het ge denkteken niet zoals oor spronkelijk was gedacht, zal verrijzen op de begraafplaats, maar in het centrum der ge meente, daar waar voorheen de muziektent stond. De heer Geldof wees die plaats af, hij wilde geen reclame of ver toon zien gemaakt met de doden en merkte tegelitjk op, dat de indertijd voorgenomen ontmanteling van de kerk ermee wordt belemmerd. De heren Warners en Dourleijn spraken zich ook in die geest uit; de heer Tichelaar zag lievèr een rustiger plekje aan gewezen. Men moet naast de piëteit voor de doden ook denken aan de gevoelens der nabestaanden. En het gaat niet om de uitbeelding van oorlogshandelingen, doch bloot om de verering van hen, die op het' kerkhof rusten. De heer Brand ontvouwde zijn bezwaren tegen de begraaf\ plaats, de heer Joh. de Vis ser (St. Ger.') vond, dat de mensen nu en dan moeten worden bepaald bij de ernst der gebeurtenis en ging, van dit standpunt bezien, met het voorstel van de commissie ac- coord. Het verzoek werd ten slotte met 4 tegen 3 st. in gewilligd, behoudens goedkeu ring van Wederopbouw. De commissie hield al besprekin gen met de beeldhouwster, mevr. Messci*, te Vlissingen. ONREIN WATER. De burgemeester deelde mee, dat de herstellingen, mitsgaders enkele kleine ver beteringen aan de waterafval- reiniging met spoed zullen worden uitgevoerd. De heer Joh. de Visser wees op ver schijnselen van verontreini ging in de sloten; de heer Geldof zou advies willen in winnen bij het Technisch Bu reau. Een slikvangend resêr- voir dat automatisch geledigd kan worden, kwam hem voor reeds een verbetering te zijn. Helaas is de biologische zui vering voor een kleine ge meente te kostbaar. RONDVRAAG. Tijdens de rondvraag wer den informaties en toelich tingen uitgewisseld nopens de sterfte onder de heesters op de begraafplaats, de trage af werking van volkswoningen, de verbetering der brandmel ding. De heer Geldof ver zocht herstel van de paden in het „Nieuwe Domburg" en in het voormalige Ooster- park; spreker juichte toe, dat in de commissie voor het consumentencrediet ook arbei ders zitting zullen hebben, toe, die daar druk stond te O.- en W.-Souburg Grond voor woningbouw wordt aangekocht. Vrijdagmiddag vergaderde de voltallige raad te Souburg onder leiding van burgemees ter Stemerding. De twee. nieuw benoemde raadsleden, de heren C. Roelse en Jac. Sinke (CH) werden beëedigd. Verschillende voorstellen wor den 'z.h.s. aangenomen, waar bij o.a. aankoop van grond voor de bouw van 80 arbei derswoningen in het ver lengde van de Wilhelmina- straat en de De Deckere- straat. Bij het voorstel om de wo ning Paspoortstraat 26 onbe woonbaar te verklaren, merkt de heer G. J. Janse (C.H.) op, dat het hem vreemd voor komt, 'dat dit pand afgebro ken moet worden, daar er wel woningen zijn die er slechter aan toe zijn. Ook is er geen tijdvak bepaald wanneer na afbraak gebouwd wordt aan het nieuwe pand. B. en W. zullen toezien, dat de betref fende bepalingen iii acht ge nomen zullen worden. Aan de heer P. H. Cornelis werd eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de Open bare lagere school. Een voorstel van B. en W. tot vaststelling van een ver ordening van precariorechten, wordt aangenomen. In verband met de goede busverbinding over de Oude Middelburgse weg, wordt de overeenkomst betreffende het roeibootveer te Abeele opge zegd. Dit komt dus niet meer terug. Als schoonmaakster van het gemeentehuis wordt benoemd mej. M. J. C. Versluis. Bedrijfs en gemeentebegro ting wordt na enkele opmer kingen door de heer Bouff (P.v.d.A.) betreffende subsi die aan Roode Kruis en Kleu terschool aangenomen. Een bedrag van 60 zal beschikbaar worden gesteld voor elke cursist, onverschillig voor welke school, voor oplei ding van onderwijzeres bij het Kleuteronderwijs, terwijl na enige bespreking het subsidie voor de lagere landbouwschool verhoogd wordt tot 295. rondvraag. De heer Simonse (A.R.) klaagt over de slechte herbe strating waar de riolering is gelegd. Deze bestrating is1 echter nog niet definitief. De heer G. J. Janse (C.H.) wijst op het gevaarlijke, voor al voor kinderen, door het ontbreken van een goede af sluiting- van de zijkanten van het gedeelte van vaste- en draaibrug. De waterstaat zal hier op gewezen worden. De heer P. de Boer (P.v. d.A.) klaagt over de slechte toestand waarin de houten bakken verkeren voor de fae- caliën, terwijl de heer Jac. Sinke (C.H.) wijst op het ge vaarlijke van de loods, die staat op de hoek van Turn- houtstraatDe Deckerestraat en alle uitzicht beneemt. De heer L. .C. Jansen vraagt of de commissie van het gem. woningbedrijf een onderzoek kan instellen naar behangsel papier, bestemd voor de wo ningbouw. Dit schijnt door de aannemer-schilder in het tuin dorp gebruikt te zijn, zodat de bewoners van de woning bouw zonder behang blijven zitten èn tevens zegt hij dat in de woningbouw bewoners zijn, die op eigen initiatief hun welput dempen. In beide gevallen zal een onderzoek worden ingesteld. St. Laurens Landwegen worden hersteld. De gemeenteraad van St. Laurens kwam Vrijdagmiddag in openbare vergadering bij een. Van Ged. Staten is goed keuring ontvangen voor het verlenen van een voorschot van 15.000, bestemd voor het herstel van oorlogsschade aan 6 woningen van de wo ningbouwvereniging. Een verzoek om aan de beide kweekscholen te Mid delburg een subsidie van 60 per leerling- per jaar toe te kennen, werd z.h.s. aangeno men. De heer J. Koster werd herkozen tot lid van het Bur gerlijk Armbestuur en in de vacature van de heer Rie- mens, werd de heer J. F. Meyer gekozen. B. en W. zullen informeren naar de mogelijkheid van de bouw van middenstandswonin gen. Aan de heer Broerse is opgedragen een plan te ont werpen voor de beplanting van de z.g. ruïne te Brig- damme. B. en W. hebben aan de Snelcommissie Walcheren ge adviseerd niet over te gaan tot de aanleg van een snel- verkeersweg over de Noord en Seisweg naar Serooskerke. Wel zou, om de Noordweg te ontlasten, een rijwielpad kun nen worden aangelegd langs of achter de Noordweg tus sen Brigdamme en Middel burg. Z.h.s. werd besloten over te gaan tot het herstel van de landwegen volgens het bij Landbouwherstel ingediende plan. De wijziging in de gemeen tebegroting 1946 heeft het te kort teruggebracht tot 2755, waardoor St. Laurens In 1946 niet onder de nood lijdende gemeenten werd ge rekend. Er zal worden overgegaan tot het herstel van de trot toirs te Brigdamme en de bermen langs de weg naar Middelburg. Ook beplanting zal worden overwogen. Op voorstel van B. en W. besloot de raad tot aanschaffing van brandweer-materiaal tot een bedrag van. 2500. Bij de rondvraag werd nog geïnformeerd, naar de bouw van een lijkenhuis en de 're sultaten van de volkstelling. Grijpskerke Een nieuwe begraafplaats. Maandag vergaderde de raad van Grijpskerke onder voorzit terschap van Burgemeester Bouwman. De voorzitter herinnerde aan de verjaardag van Prins Bern- hard en aan het 40-jarig hu welijk van wethouder Ge- schiere, waarvoor Geschiere mede namens zijn vrouw de raad zijn dank betuigde voor het ontvangenblijk van mede leven. Mededeling werd gedaan dat van G.S. goedkeuring is ver leend op de hondenbelasting, eveneens om de 10 verho ging voor het secretarieper- soneel toe te kennen, en voor aankoop lijkwagen, diverse wijzigingen, benevens beplan ting tuin ambtswoning burge meester. De raad verleende zijn goed keuring tot definitieve aan koop van de .Polder Walcheren van een gedeelte grond groot 81.5 c.a. ten behoeve nieuwe algemene begraafplaats. Op een verzoek van de Z.L. M., om in verband met de bouw van een nieuwe school gedurende 20 jaar een subsidie te willen verlenen, werd gun stig beschikt. Voor het eerste jaar zal dit 155.bedragen. De lopende kasgeldlening met de Provincie Zeeland wel ke 6 Augustus a.s. komt te vervallen wordt verlengd. In verband met een overge legd schrijven* van G.S. betref fende het toekennen enér op- bouwtoelage over de jaren 1945 en 1946 voor secretaris en ontvanger, wordt met alge mene stemmen besloten, waar deze opbouwtoelage reeds ge noten is door de ambtenaren ter secretarie, ook een. opbouw toelage over genoemde jaren toe te kennen aan de secreta ris en ontvanger der ge meente. Bij de rondvraag werd er naar de woningbouw gevraagd, eveneens of er in 1947 nog wo ningwet-woningen zullen wor den gebouwd, en naar het uit breidingsplan 1943. De voorzitter deelde mede, dat de gemeente al jaren wacht op goedkeuring van het Uitbreidingsplan 1943, ondanks alle gedahe moeite tevergeefs. Hierop wachten de plannen tot bouw van de 12 woning wetwoningen voor 1947. Vandaar dat de onlangs in de krant geuite bewering dat de geringe activiteit der ge meentebesturen oorzaak zou zijn, door de Raad met klem van de hand wordt gewezen. B. en W. worden gemach tigd stappen te doen om de beschadigde woningen waar van de eigenaars nog steeds in gebreke blijven de repara tie te bewerkstelligen, zo spoe dig mogelijk te doen herstel- lén. Ook wordt gevraagd of bij de lierbestrhting van de Schuitvlotstraat en andere plaatsen deze breder zullen worden. tjEERD ADBMA 76 Daar trof hij een chauffeur aan, die met een vrachtauto van Leeuwarden was geko men en tegen de kou een „dauwwurmpie" aan de tap kast stond te nemen. Bas had hem daarbij gezel schap gehouden en het ene „dauwwurmpie" was het ande re haastig achterna gekropen en het gevolg was geweest, dat de nachtwaker bij het naar buiten komen niet goed meer wist of het nu eigenlijk dag of nacht was. Het was tot hem doorge drongen, dat hij persoonlijk de directie van het warenhuis van zijn heldendaden in kennis moest stellen en daarom was hij naar het kantoor gestapt, waar een jongmens met een brilletje op hem uitlegde, - dat de directeur in conferentie was en hem vooreerst onmogelijk zou kunnen ontvangen. Maar Bas voelde zich de held van de dag en hij begreep, dat hij in deze omstandighe den een potje zou kunnen bre ken, Hij zag de politie-inspec- teur zitten en vreesde, dat de ze die natuurlijk voor de inbraak kwam alle ereplui- men op de hoed van de politie zoji steken en daarom wilde hij hem „effetjes voor" wezen. Ten slotte was hij het toch geweest en dat moest er kend worden ook die knul van 't kantoor, die de zwaar ste karweitjes hadden opge knapt en hij zou dat meneer de directeur wel eens „effetjes in z'n oren toeteren". Hij had, in verband met de affaire, een kostbare morgen rehad zes „dauwwurmpies" vijftien cent per stuk en dat geld moest er op de een of andere manier, in de vorm van een gratificatie, weer uitko men en nog veel meer natuur lijk, maar dat zou ie wel aan mevrouw B^s moeten afdra gen, want dat was het eerste wat ze hem, na het exposé van zijn heldendaden, aan het ver stand gebracht had. Nachtwaker Bas hield niet van halve maatregelen dat hoorde nou eenmaal bij zijn vak. Je moest opstaan en in grijpen als 't nodig was en daarom had Bas plotseling twee stappen in de richting van het directiekantoor ge daan en was voor een der klerken er op verdacht was het privékantoor. binnen ge stapt. Htf keek in de verbaasde ge- 18. Dus ging ,de maat naar Pah-Ling toe, die daar druk stond te sturen. „Hé, wacht es even" riep de maat. „Ga jij maar es even weg". wil aan het stuur staan. „Jij doen", sprak Pah-Ling. „En jij voeren van gezag. Ik stuurman". „Ja goed en wel", zei de maat. „Maar er komt ellende van. Ga jij maar wat anders doen. Ik ben nu kapitein en ik heb het te vertel len!" „Ik ben blij", zei Pah-Ling. „Jij sturen, ik niks doen" en dat deed Pah- Ling. Zodra de maat aan het stuur stond gooide hij het om en het schip voer met zijn voorsteven in de richting Hong-Kong. zichten van drie heren en toen hij de vernietigende blikken van de heer Protsinger ont moette, was het' eerst tot ham doorgedrongen, dat zijn entrée de salon niet helemaal correct was geweest. „Wat moet u?" vroeg de di recteur verstoord. „Nou," zei Bas, „daar zal u van ophore." Hij legde zijn uniformpet op tafel en zocht naar een passend begin van zijn helden-epos, dat zo gauw niet tot zijn beneveld brein wilde doordringen. „Ik ben," zei hij,- „ik wil zeggen, u ziet hier voor u..." „Die man is dronken," zei de heer Protsinger verachte lijk. Nachtwaker Bas richtte zich op. „Waaseidu?" informeerde hij, zich met vooruitgestoken borst tot de procuratiehouder wendend. „Verlaat ogenblikkelijk dit vertrek!" bulderde de direc teur. De heer Bas kromp van lou ter schrik, in' elkaar, greep zijn uniformpet en maakte zich ge reed te gaan. „Eén ogenblik," zei de heer Van Neyenstein, terwijl hij zich tot de directeur wendde. „Is dit niet de man, die hier gisteravond de wacht had?" „Ja... eh... dat zal wel," zei de directeur ongeduldig. (Wordt vervolgd). Tehuis geopend. „Wij hopen, dat de arbeiders van buiten Zeeland zich in dit tehuis thuis zullen voelen, werkelijk thuis. Met deze woorden droeg ds. Hartjes, voor'z. van 't bestuur van het Christelijk Militair Tehuis te Vlissingen, het lokaal, dat voortaan als tehuis voor de wederopbouwarbeiders dienst zal doen, Maandagavond over aan de provinciale commissie voor de culturelé zorg voor de arbeiders. De heer Onderdijk, voorzit ter van deze commissie, aan vaardde het gebouw in dank baarheid en droeg het op zijn beurt over aan de plaatselijke commissie, daarbij er op wij zend, dat ook het werk voor de arbeiders in de kampen niet verwaarloosd mag wor_ den. De heer van Popering, die als voorzitter van de plaatse lijke commissie de aanwezigen welkom- had geheten, aan- Middelburg Hoe rijdt toch zo'n auto? Een inwoner uit Middelburg, de heer B., had zijn auto ge parkeerd bij het terrein ach ter de Molenberg. Terwijl hij afwezig was, gaf zijn' echtge note, die in de wagen zat, aan een kennis een explicatie van de werking van een automobiel. Waarschijnlijk heeft zij op een verkeerd pedaal getrapt, want plotseling reed het voertuig achteruit, de wee- over en de gracht in. Vanzelfsprekend ontstond er grote consternatie, doch de onfortuinlijke inzitster van de auto kwam gelukkig met een nat „pak" en de schrik vrij. Onder grote belangstelling werd later de ongezeggelijke wagen op de kant getakeld. Tribunaal Middelburg Een brood-N.S.B.-ster. Omdat haar man geen werk had, was de 52-jarige J. B. Bakker-van Hilst uit Middel burg eind 1940 lid geworden van de N.S.B. Zij stond op straat te colporteren met Volk en Vaderland, werd tevens lid van de N.S.V.O., liet haar kindei'en - jeugdstormertjes worden en ontving Duitsers op de koffie. In haar straat stond zij niet best aangeschreven, en dat was ook geen wonder, want zij bedreigde de buurtgenoten met Duitse- of N.S.B.-.instan ties en verried, dat haar buur vrouw zich beledigend over de N.S.B. had uitgelaten en dat een buurtgenootje haken kruizen op haar schutting schilderde. De vrouw betuigde voor het Tribunaal, waarvoor zij Maandag terecht stond, haar spijt over het ge beurde. Zij ontkende, dat zij bevorderd hadj dat haar zoon toetrad tot de S.S. en hier voor extra kolen en levens middelen te hebben ontvan. gen. Het bleek, dat zoonlief het met zijn moeder niet kon vinden en het huis was uitge zet of uitgelopen. Daarna was hij bij de S.S. verzeild ge raakt. De verdediger, mr. J. G. van® de Burgt, vroeg een korte in ternering. Uitspraak over 14 dagen. UITSPRAKEN. Het Tribunaal te Middel burg deed de volgende uit spraken;' J. R. Pool, ambte naar Arbeidsbureau te Mid. delburg, 3% jaar internering, eindigende op 15 October 1948, P. Schunselaar, chauffeur te Middelburg, IVz jaar interne ring, eindigende op 5 Nov. '47; J. Gilde, transportarbeider te Middelburg en L. Dijke, arbei der te Arnemuiden, interne ring voor de duur vaxvde tijd in bewaring doorgebracht. Al len werden uit de rechten ont zet. vaardde het gebouw en gaf daarna het \yoord aan de bur gemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff, die zoals hij zelf zeide, van deze Sint Nicolaas surprise het laatste papier mocht af doen om dan tot de ontdekking te komen, dat het 'geschenk niet voor hem, maar voor de arbeiders, bestemd was. Hij beval, het frisse, sfeervolle lokaal in hun goede, zorgen aan, hóópte dat ze er een prettiig tehuis zouden vinden' en verklaarde daarmee het gebouw voor geopend. Na de thee, spraken nog pastoor Froger uit Schoondij- ke namens het comité van in- teskerkelijk overleg, ir. Ger- ber, namens het college van commissarissen belast met de algehele leiding van de we deropbouw, ir. Steneker, gees telijk verzorger van het I.K.O. en „ome Gerrit" en „ome Piet" namens de arbeiders, die een groot gedeelte van de zaal vulden. De heer van Damme, „va der" van het gebouw, sprak tenslotte de hoop uit, dat de arbeiders hier zouden vinden, wat zij misten en verklaarde, dat zijn vrouw reeds had ge zegd, het hen zo naar de zin te willen maken, dat zij Vrij dags niet eens meer naar huis wilden. Met een woord van dank voor de sprekers sloot de heer Popering het officiële* gedeel ten en geen vijf minuten later zongen de jongens van de. we deropbouw in hun eigen tehuis op de tonen van de Baby Ton band van „Het stille en verlaten strand". DAMMEN Interprovinciale wedstrijden. Te Tilburg vonden ter gele genheid van het 25-jarig. be staan van de Noord-Brabant- Dambond ontmoetingen plaats tussen de vertegen woordigende dam-tientallen van Noord-Brabant, Limburg en Zeeland, met als inzet een fraaie wisselbeker, waar jaar lijks om gespeeld wordt. De Zeeuwen begonnen slecht, want in een wedstrijd, waarin zij met veel pech te kampen hadden, verloren zij met 15—5 van de zeer goed op dreef zijnde Brabanders. Daar het Limburgse tiental tevoren van Brabant gewon nen had, beloofde de wed- strrjd tegen Limburg voor de Zeeuwen dus niet veel goeds. De Zeeuwse dammers speel den deze wedstrijd echter veel sterker en slaagden er in de sterke Limburgers met 137 te verslaan. Elk deel nemend tiental eindigde dus met 1 gewonnen en 1 verlo ren wedstrijd, zodat de wis selbeker niet uitgereikt kon worden. De gedetailleerde uitslagen zijnZeeland-Brabant. J. SinkeA. de Graag 1 1; W. LenteW. v. d. Boo- men 1—1; J. BlomW. Maas 11; J. Strooband jr.A. Schneider 02; J. J. Kaan E. Baes 02; W. Bogaert M. Koch 11; J. Strooband sr.F. Hoogland 0—2; Jac. Bogaert—H. Roos 0—2; H. M. SlabbekoornC. de Galan 1—1F. P. de HertogL. Beerens 02. Totaal 515. ZeelandLimburg: J. SinkeJ. van Doorn 2 0; W. LentenJ. Vrolijk 11; J. BlomH. Comans 11; J. Strooband Jr.G. Knipschild 20; J. J. KaanA. Vaessen 02; W. BogaardH. Heunen 11; J. Strooband Sr.N. v. d. Molen 20 Jac. Bogaert J. Geurts 1—1; H. M. Slab-, bekoomM. Kockelhorn 1 1; F. P. de HertogR. Ak- ens 2—0. Totaal 13—7. Het Zeeuwse tiental ver scheen met enige invallers.- KORFBAL Zeeland—Brabant. Zoals te verwachten was. Is de korfbalwedstrijd Zeeuws twaalftal—Brabants 11 tal in een overwinning- voor de Bra banders geëindigd. Dat het echter zulk een grote overwin ning zou worden, zou men met de rust niet hebben durven voorspellen. Toen was de stand toch pas JL-0 voor de Brabanders,terwijl de Zeeuwen ook enige aardige kansen hadden gehad. Na de rust echter, toen het Zeeuwse twaalftal ook tegen de wind in moest spelen, had de Brabant se ploeg zulk een overwicht, dat de stand regelmatig tot 80 werd opgevoerd. Technisch en tactisch was de Brabantse ploeg veel beter en het publiek heeft van talrijke staaltjes mooi korfbal kunnen genieten. Vele van de anders goede Zeeuwse spelers (sters) bleven beneden hun kunnen, doch allen hebben kunnen le ren van deze faire tegenstan ders. De wedstryd in Aardenburg van de Zeeuwse B combinatie tegen de P.S.V. Combinatie eindidge in een 32 overwin ning voor de Phllips-mensen. WEDSTRIJDPROGRAMMA 5 JULI 1947. Ie lel.: Madjoe ITogo I; Vios IVolharding I. 2e kl. A: S.S.S.—S.I.W.; Swift II—Togo II. 2e kl. B: RapideUnitas; LuctorVolharding n. 3e kl. A: T.O.P.—V.K.V. I; TovosElto. 3e kl. B: Vopo—K.V.W.; Dios nOlympia; KatsDe Poel. 3e kl. C: I.V.O.—D.S.V.; S.V. O.—Vios n. 3e kl. D: ZuidzandeGroede; V.K.V. n—Fortuna. Officieele Publicaties. aangifte leerlingen avondschool voor nijverheidsonderwijs. B. en w. van Middelburg- brengen ter openbare kennis: I. dat aangifte van leerlin gen voor de Avondschool voor Nijverheidsonderwijs zal kunnen geschieden op 10 en 11 Juli e.k., 's avonds van 79 uur in het gebouw der Ambachtsschool aan het Mo lenwater; n. dat de lessen worden ge geven op Maandag-, Dinsdag-, Donderdag- en Vrijdagavond telkens van 6.309 uur, aan vangende op 2 Oct. 1947t III. dat het onderwijs om vat het vaktekenen en de daarbij behorende theorie van de vakken: timmeren, metse len, meubelmaken, schilderen, machine-bankwerken, electro- techniek, lpodgieten, smeden, modelmaken, scheepmaken, enz. IV. dat, voor zover er plaats is, gelegenheid bestaat tot het volgen van enkele lessen; V. dat aan de school een cursus is verbonden voor typo grafen, aanvangende 4 Oct, 1947, één voor voortgezet la ger Nijverheidsonderwijs voor hout- en metaalbewerkers, waarvan de lessen een ver volg zijn en samenvallen met die der Avondschool voor Nijverheidsonderwijs en één voor her- en omscholing van werklieden; VI. dat zij, die voor het eerst toelating verzoeken, een geneeskundige verklaring moeten overleggen, uit welke blijkt of de leerling voor het gekozen ambacht, vak-of be roep lichamelijk al dan niet geschikt ls. aanvraag werk schoenen. De Distributiedienst Kring Vlissingen, maakt bekend, dat t.m. 26 Juli a.s. wederom ge legenheid bestaat tot het aan vragen van werkschoenen voor personen van 16 jaar en ouder, die een beroep uitoefenen vol gens de nieuwe beroepenljjst en die na 30 Sept. 1946 nog geen bon voor werkschoenen hebben ontvangen. Aanvraag formulieren MD 33304 kun nen worden afgehaald ten kan tore Brouwenaarstraat 4, lo ket 5, Vlissingen en bij de agentschappen, uitsluitend door personen, die werkzaam zijn bij bedrijven met minder dan 10 arbeiders. Bij bedrijven met meer dan 10 arbeiders moet de werkgever een col- lectiève aanvraag indienen, eveneens voor 29 Juli 1947. Scheepvaartberlchten Aangekomen te Vlissingen: Grada v. Antwerpen; Henriet- te v. Londen; Rolf van Lo Havre; Jacoba v. Ipswich; Thorbjorn v. Antwerpen; For tuna v. Antwerpen; Vertrokken van Vlissingen: >Fream n. Antwerpen; Hilda n. Ipswich; Grada n. Aarhuus; Zwaluw n. Plymouth; Thor bjorn n. zee; Maria n. New port. Gepasseerd naar Antwerpen: Westland v. Londen; Albatros v. zee; Stuyvesandt v. Ply mouth; Nijkerk v. Kaapstad; Heemskerk v. R'dam; Barends v. R'dam; Kiviet v. Londen; Glashaven v. R'dam. Gepasseerd van Antwerpen: Aleum n. New asCtle; Gaas- terkerk n. R'dam; Amstelkerk n. Amsterdam; Njord n. Du blin; Venus n. Amsterdam; Averdijk n: Oslo. Radioprogramma's Hilversum I: 7 en 8 Ber.; 9 Muzikale grabbelton; 11 Ama- ta-trio; 12 Het Staf muziek corps; 13 Ber.; 13.45 The Mas_ queraders; 14 Plano-duo; 14.20 Van oude en nieuwe schrijvers; 15 Bij een kopje thee; 16.20 Het Rotterdams Strijkkwar tet; 17 Harprfecital17.20 Or gelconcert; 17.50 Nieuwe op namen; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.30 Geestelijke liederen; 20 Ber.; 20.15 Aansluiting Kur- haus Scheven ingen; 21.30 opnamen; 22.30 Ber. Hilversum II: 7 en 8 Ber.; 8.18 Opera-programma; 10.20 De Regenboog; 11.30 Orgel spel; 12 Gioacchino Rosrinl- concert; 13 Ber.; 13.15 Het Rft- nova Septet; 14.20 Concert door het Omroep-orkest; 15.30 Wiener et Doucet, piano; Rl- ganald Foort, orgel; 17 Jan. Vogèl en zijn accordeonorkest; 18 Ber.; 18.30 The Ramblers; 20 Ber.; 21 Men vraagten wij draaien; 23 Ber. Weerbericht AFNEMEND BUIIG. Weersverwachting; medege deeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot Donderdag avond, Tijdelijke opklaringen met hier en daar nog een enkele bui, iets warmer, zwakke wind. HOOG- EN LAAG WATER TE VLISSINGEN. Vrijdag 4 Juli 1947. Hoog 2.36 en 14.52 uur (1.91 en 1.92 NAP). Laag 8.57 en 21.24 uur (2.03 en 2.22 NA P). TE ZIERÏKZEE. Vrijdag 4 Juli 1947. Hoog 4.09 en 16.27 u. (1.38 en 1.34 -4-NAP). Laag 9.33 en 22.04 u. (1.53 en 1.72 —NAP). ZON EN MAAN. Vrijdag 4 Juli 1947. Zon: Op 4.25. Onder 21.02. Maan: Op 22.21. Onder 4.04. BEURSOVERZICHT INDUSTRIE-AANDELEN PRIJSHOUDEND. Cultuuraandelen matig. De berichten uit Indië om trent de ontwikkeling van de situatie aldaar werden ter beurze kalm opgenomen, het geen niet verhinderde, dat de Indische fondsen en de cultuuraandelen aanvankelijk iets waren aangeboden, met het gevolg, dat de hoofdkoer- sen merendeels enige punten lager waren dan de vorige slotprijzen. Ook" Koninklijke waren iets lager en werden bij een vo rige slotprijs van 417 op een hoofdkoers gefixeerd van 414^. De Industrieaandelen waren echter prijshoudend, behalve de Philipsaandelen die bü een vorige koers van 385 op een hoofdkoers van 380Ü1, werden gesteld. De Scheep vaartaandelen waren weinig of niet veranderd en daarbij onregelnfatig, vergeleken met de vorige slotprijzen. Van de aandelen Indische credietinstellingen waren In dische banken en Koloniale bank, wat de" hoofdkoersen aangaat, een paar punten la ger. De vrije handel was van kalme aard, de belangstelling concentreerde zich voorname lijk op de Cultuurfondsen, Herman Borms, een be ruchte Belgische verrader die een week geleden uit de ge vangenis te Antwerpen ont snapte, is weer gearresteerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1947 | | pagina 3